Prvé dojmy a pocity z hry

Voľná diskusia k hre, ktorá bola kedysi úplným počiatkom Simov

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Totodile7625 » Štv 14 Mar 2013, 09:59

Tak ako sa Vám hrá nové SimCity?
Môj názor je že ide o nádherne prepracovanú hru a na úpne inej úrovni ako boli doterajšie SimCity. Je to perfektné dielo. Problémom je že ja to neviem poriadne hrať ... respektíve zatiaľ som sa len raz dostal na úroveň výškových budov. Ale nakoniec mi buchla jadrová elektrárňa, lebo som nemal dosť peňazí, aby som k nej pridal chladiacu vežu. Ale to vôbec nevadí. Práve takéto aspekty robia z tejto hry niečo perfektné. Nebyť tých hlúpych, nestabilných serverov, bol by som maximálne spokojný! :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Tomak » Štv 14 Mar 2013, 19:23

Tie servery už opravili na takých 90%, zo začiatku to ale bola naozaj hrôza sa napojiť na hru. To ma hneď tak v úvode aj sklamalo, že hra sa musí hrať online a bla bla. No po otestovaní a skutočnom hraní po prvýkrát som bol nadmieru prekvapený. Čakal som od hry veľa, ale dostal som toho ešte omnoho viac. Je to podľa mňa definitívne hra roka!

Trochu je komplikovaná, ako Toto píše, ale to je podľa mňa aj celkom výhoda, pretože ešte kopec vecí sa v hre dá neustále objavovať. Najväčšie plus sú pre mňa hlavne grafika a hrateľnosť (!!!), ktorá len tak skoro neomrzí - škoda, že si to teraz nemôžem zahrať viac. Už dlho ma tak žiadna hra neoslovila. Je to akoby atmosféra starého, dýchajúceho Willom Wrightom, v úplne novom šate s hromadou nových možností. Dôležité pre každú hru je, aby hráč neodhalil jej filozofiu príliš skoro (ako pracuje a reaguje), tým pádom vie hra potom stále prekvapiť a nenudiť, a to je SimCity.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Totodile7625 » Štv 14 Mar 2013, 21:00

Tomak píše:Dôležité pre každú hru je, aby hráč neodhalil jej filozofiu príliš skoro (ako pracuje a reaguje), tým pádom vie hra potom stále prekvapiť a nenudiť.

OT:
To je hlavný dôvod prečo ma TS3 už nebaví na toľko ako TS2. Alebo TS3 zo začiatku.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Tomak » Štv 14 Mar 2013, 23:36

OT:
Presne tak, chcel som to isté napísať ešte na záver príspevku, ale nakoniec som to tam nedal. Hneď ako som zapol TS3 po prvýkrát mal som pocit, že už takmer celú filozofiu mám dávno okúkanú. Veľa toho po TS2 teda nezmenili, ešte aj veľa animácií bolo rovnakých.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Sirka21 » Pia 15 Mar 2013, 00:47

ja som si ju chcela kupit ale ked som videla tu cenu :evil: ale pockam si na nejaku zlavu :oops:
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Tomak » Pia 15 Mar 2013, 01:19

Na SC je práve v Tescu iba 5€ zľava...
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Rosario » Pia 15 Mar 2013, 12:58

Ja s kamosom sme odhrali zopar miest, resp. sme skusali viackrat nejako lepsie zacat ale stale sa dopracujeme k tomu, ze po case je hodinovy prijem v minuse mame vysoke budovy v meste su zapchy a pred mestom je cela dialnica uplne upchata, suroviny v meste su vytazene, voda je tiez uplne minuta.

Teraz posledne hranie sme otvorili 16 miestny region kde sme obsadili zatial 4 mesta (dva mam ja a dve kamos) a postavili sme aj to vesmirne centrum, (great work space center) ale aj tu vidim zopar nedostatkov, z kazdeho mesta mi skoro inak ukazovalo kolko tam je zaslaneho materialu ale nakoniec sa to ujednotilo, nejaky velky vyznam toho inak som zatial nenasiel.

:good: Jedno z mojich miest som na komplet zbural a zacal od zaciatku, kamos dostal napad, ze ked zacina nove mesto s 50.000 a dostatocne zarobi peniaze a zaroven je problematicke, je lepsie si napr. nasetrit 500.000 alebo viac simoleonov a uplne ho cele odpalit a zacat tak od zaciatku

Druhe mesto som som spravil obchodno priemyselne, kde sa tazila ruda a uhlie (ku koncu sa zasoby minuli tak ich dovazam) vyrabame zliatiny z nich nasledne procesory a z nich TV a PC (PC treba aj do vesmirneho centra). Plasty vyrabam z recyklacie odpadu ale tiez nestiahaju tak ich tiez uz dovazam.

Zmena oproti predoslym verziam sim city je, ze vyrobny priemysel neplati dane a teda hodinovy prijem ide do minusu ale simoleony sa ziskavaju prave predajom vyrobkov, aktualny denny obrat je 4.5 mil simoleonov z predaja a hodinovy prijem je -100 tis. simoleonov, celkovo som v pluse cez 22 mil. simoleonov :good: , som bol dokonca taky stedry k svojim obyvatelom ze som znizil dane na 0% :) a nech sa este niekto stazuje, len uz v tom meste nemam co robit :unknown: . Jednotlive obchodne HQ vyzaduju pre dalsi upgrade vysoke obraty kde mi uz suma 2.000.000 $ prislo ako nedosiahnutelne a ked som dostal dalsiu ze mat denny zisk z predaja 4.500.000 $ tak sa mi az oci prevratili ale podarilo sa.

akurat ma hneva, ze mam stale pocit ze niektore veci su zabugovane, alebo mozno len neviem ako to ma presne byt. napr. je mi zvlastne ze mesto s 300.000 obyvatelmi ma prijem z dani 25.000 $ a mesto so 60.000 obyvatelmi tiez a samozrejme velke mesto plati viac sluzieb a tak dane nepokryju vydaje.
Na jednej strane sa ludia stazuju ze nemaju kam ist nakupovat, nemaju kam ist do prace a na druhej strane obchody nemaju zakaznikov a fabriky nemaju robotnikov. :unknown: v predoslych verziach to bolo v tomto smere jednoduchsie.
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Torri » Pia 15 Mar 2013, 17:19

Chápem to správne ako provokáciu že Torča, kúp si to :lol: ?
Takže vravíte že sa na to oplatí plesnúť 50€ či koľko?
Emma Swan: You know an awful lot about this town for being a stranger.
August W. Booth: And you know very little for being the sheriff.
Obrázok užívateľa
Torri
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 600
Registrovaný: Str 25 Jan 2012, 16:23
Bydlisko: Slizolinská klubovňa / Mordor. Podľa nálady.
Pohlavie: Simka

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Tomak » Str 20 Mar 2013, 01:07

No každopádne má hra ešte veľa chýb, to je pravda. Už sa mi aj niektoré veci prestávajú páčiť. Ale prevládajú pozitíva. Akurát ma prekvapujú veľmi nízke svetové recenzie na tú hru. Neviem, či to hodnotia hlavne na základe tých výpadkov, čo tam boli, lebo o tom tiež dosť píšu.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Emerald » Štv 21 Mar 2013, 00:02

Inak celkovo je tá hra buď lahšia ako bola 4 alebo som sa ja naučila neskrachovať :lol:
Páči sa mi hlavne ako tam všetko na seba nadväzuje a jedna vec je závislá od druhej, tá od ďalšej... naozaj je tá hra premyslená a nie iba tak pozlepovaných pár nápadov.
A fakt pekná grafika :good:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Rosario » Štv 21 Mar 2013, 00:14

co sa tyka grafiky a prepracovanych detailov je v mnohych veciach tato verzia velmi pekne spracovana, pride mi vsak nedopracovane ked su stavby na kopci, niekedy ich pekne spravi terasovite ale niektore su az bizarne natiahnute a cesty a parkoviska, pozemky su naviazane na cestu pod 60+ stupnovym uhlom. Z dialky to moc nevidno ked sa clovek pozera na mesto ale zblizska tam vidiet vela nedostatkov.

Este pokladam za trochu nedomyslene, alebo aspon som mozno na to zatial neprisiel, ale neviem ako vyriesit tie nekonecne zapchy ktore sa zacnu tvorit v meste a pred mestom ked je mesto uz vacsie a funguje. Chybaju obchvaty a pod. a iba jedna prijazdova cesta z regionu mi pride nedostatocna.

Co sa tyka prijmu, nepametam si z inych verzii ze by bol prijem iny ako z dani. Tu ako som pisal, som znizil vsetky dane na 0% a simoleony som mal z predaja.
Rosario
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 24 Jan 2013, 13:09
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Totodile7625 » Ned 24 Mar 2013, 17:31

Aughhhh!! :shout: :evil: Mohla mi dnes hra sama od seba zmazať celý region?!! :censored: :censored: :censored: Končím so SimCity ... minimálne na rok a pol a dva mesiace! :shout:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Emerald » Pon 25 Mar 2013, 01:26

To sa aj mne stalo.
Inak nestane sa to vtedy, keď si zmeníš server? :unknown: Lebo mne sa to stalo keď som z nejakého mne nejasného dôvodu dostala chuť zmeniť si server a potom som tam nemala rozohranú hru.
Teraz si už server nemením a stále tam mám rozohraný región uložený dokonca 2 tam máme rozohrané.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Totodile7625 » Pon 25 Mar 2013, 17:57

Ja hrám na tom istom serveri stále. Ale ... proste ... toto ma vytočilo. :cry:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Prvé dojmy a pocity z hry

Poslaťod Nethon » Pia 26 Apr 2013, 11:01

Malá otázočka :mrgreen:

Nemecké, Londýnske a Parížske mesto je len v Deluxe edícii alebo aj v Limitke? :whistle:
Not judge a book by cover ;)
Obrázok užívateľa
Nethon
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 300
Registrovaný: Pia 31 Aug 2012, 10:17
Pohlavie: Sim

Ďalší

Späť na SimCity™

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia