Sprievodca nastaveniami ( Základná hra )

Zbierka rôznych návodov, prehľadov, trikov a iných tipov do hry.

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Sprievodca nastaveniami ( Základná hra )

Poslaťod Emerald » Štv 18 Aug 2011, 20:24

Obrázok

3. Sprievodca nastaveniami

GRAFIKA
Obrázok

1. Mód celej obrazovky – ak je táto možnosť zaškrtnutá hráte vo fullscreen ak možnosť deaktivujete prepnete do hrania v okne
2. Veľkosť obrazovky – pomer strán si nastavte podľa toho aký máte monitor u každého je to individuálne, ak neviete aké nastavenie máte zvoliť skúšajte kým neprídete na to správne.ň
3. Zapnúť schovávanie objektov – ak je možnosť aktivovaná skrývajú sa vám niektoré objekty ak sa k nim veľmi priblížite
4. Zapnúť odrazy – ak je možnosť aktivovaná na vode, v zrkadlách... vidíte odrazy. Odporúčam možnosť deaktivovať ak máte výkonnostne slabší počítač.
5. Zapnúť vyhladzovanie animácií – ak je možnosť aktivovaná animácie sú graficky krajšie. Opäť pri nižšom výkone PC odporúčam možnosť deaktivovať.
6. Zapnúť pokročilé renderovanie – zlepší vzhľad 3D animácií, pri slabšom výkone PC odporúčam možnosť deaktivovať
7. Všetky štyri možnosti na najvyššom nastavené zlepšujú výzor hry. Pri nižšom výkone PC odporúčam nastaviť na stredné či minimálne. Možnosti sa nastavujú posúvaním diamantu vpravo a vľavo.
8. Opäť nastavenia podobné tým predošlým, ak máte slabší PC nastavte možnosti na čo najnižšie.

ZVUK
Obrázok

9. Nastavenie hlasitosti jednotlivých zvukov – polohe akú vidíte na obrázku sú všetky zvuky rovnako hlasné, ak niektorý stlmíte bude tichšie oproti ostatným. Ak niektoré zvuky chcete vypnúť zaškrtnite v príslušnom riadku štvorček v stĺpčeku „Ztlumit“.
10. Nastavenie kvality zvuku – kvalitu zvuku si nastavte individuálne podľa vašich potrieb.

MOŽNOSTI HRY
Obrázok

11. Posúvanie okrajov – ak sa chcete posúvať po susedstve a dome priložením myši na okraj musíte mať túto možnosť aktivovanú. Ak sa chcete po susedstve a dome pohybovať iba prostredníctvom klávesnice (používaním smerových šípok) túto možnosť si môžete deaktivovať.
12. Nastavenie časového režimu – ak je možnosť deaktivovaná (štvorček je prázdny) v hre sa vám zobrazuje čas v 24 hodinovom formáte. Ak chcete aby sa čas zobrazoval v 12 hodinovom formáte túto možnosť si musíte aktivovať.
13. Stupeň autonómie – určuje silu vlastnej vôle Simov. V polohe na obrázku (diamantový posuvník je úplne v pravo) majú Simovia aktivovanú vlastnú vôľu najvyššej úrovne. Ak im chcete zakázať samostatné rozhodovanie sa (čiže deaktivovať vlastnú vôľu) posuňte diamant celkom do ľava.
14. Dĺžka života Simov – má 5 polôh, v pravo je maximálna dĺžka života a v ľavo je minimálna dĺžka života medzi strednou a krajnými hodnotami sa nachádzajú ďalšie dve hodnoty. Možnosť sa opäť ovláda pomocou presúvania diamantového posuvníka.
15. Zapnutie starnutia – ak je možnosť aktivovaná Simovia vám starnú. Ak nechcete aby Simovia starli možnosť deaktivujte
!! možnosti 14. a 15. sa aktivujú až po vytvorení prvého susedstva!!
16. Zapnúť vývoj príbehu – ak možnosť aktivujete príbeh v meste sa bude automaticky vyvíjať. Ak je možnosť deaktivovaná osudy ostatných rodín v meste sa nevyvíjajú.
17. Zapnúť lekcie – ak je možnosť aktivovaná v hre sú zapnuté výukové lekcie, ktoré sa zobrazujú vo forme informačnej bubliny v pravom hornom rohu obrazovky. Ak možnosť deaktivujete tieto bubliny sa vám nebudú zobrazovať.
18. Resetovať lekcie – tlačidlo slúži na resetovanie všetkých lekcií v hre, takže po povolené lekcií v hre (možnosť 17.) a po stlačení tohto tlačidla sa vám začnú počas hrania zobrazovať informačné bubliny s ponukou výukových informácií o hre.

ZACHYTENIE OBRAZU
Obrázok

19. Veľkosť videa – je možné vybrať jednu z troch možných veľkostí zachytávaného videa v hre
20. Zvuk – ak zvolíte možnosť „Zapnou“ video bude zachytávané aj so zvukmi z hry, ak zvolíte možnosť „Vypnou“ zachytené video z hry bude vlastne nemé
21. Kvalita videa – výberom z možností si zvolíte kvalitu zachytávaného videa
22. Zachytiť užívateľské rozhranie – vyberte možnosť „Skrýt“ ak nechcete aby bol vo videu zobrazený ovládací panel, ak naopak chcete aby ovládací panel hry bol vo videu viditeľný zvoľte možnosť „Ukázat“
23. Maximálny čas nahrávania – zvoľte si v sekundách maximálnu dĺžku jedného zachyteného videa

HUDBA
Obrázok

24. Vyberte si z ikoniek o hudbu z ktorej časti hry máte záujem.
25. Vyberte si hudobný štýl a vo veľkej tabuľke uprostred zvoľte skladbu.
26. Kliknite na tlačidlo „Úryvek“ a prehrá sa vám ukážka skladby

27. Ak máte v hre nastavené všetko potrebné potvrďte zmeny v nastaveniach kliknutím na fajočku. Na túto fajočku sa dá kliknúť v každej záložke nastavení, nemusíte to robiť až v tejto poslednej.

Pozor!!!
Niektoré zmeny sa prejavia až po reštarte hry, na úpravu tých možností ktoré reštart potrebujú vás hra vždy upozorní.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Späť na Tipy, triky, návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť