Večné svetlo

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Akú dušu vložil podľa vás Eita do Leyli?

Upíra
11
38%
Ducha
8
28%
Nejakú veľmi zlú
5
17%
Človeka
5
17%
Nejakú inú (do komentárov napíšete akú)
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 29

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod SimbleroholiK » Sob 03 Júl 2010, 11:28

sorry čítam to prvý krát a super stávam sa stálim čitatelom a pls daj dialšiu časť.
fakt :respect: :goodpost:
Obrázok užívateľa
SimbleroholiK
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 26 Feb 2010, 16:26
Pohlavie: Sim

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Integra » Ned 22 Aug 2010, 19:50

hádam tento tento príbeh pokračuje? :napkin:
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod YumiTannaka » Štv 04 Nov 2010, 23:35

perfektné :heart: :good: tomu sa hovorí talent ..... :P
YumiTannaka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 22 Júl 2010, 13:40
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Totodile7625 » Pia 05 Nov 2010, 14:57

Keď má niekto talent , tak ho fakt má ! A ty ho 100% máš ;) Ten príbeh je skvelý :clap:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Shanghay-Susu » Sob 20 Nov 2010, 11:33

Tento príbeh je prvý, ktorý som začala čítať, tak ma prosím nesklam a DAJ ĎALŠÍ DIEL! :)
♥ I love you
Obrázok užívateľa
Shanghay-Susu
Starec
Starec
 
Príspevky: 1284
Registrovaný: Ned 16 Aug 2009, 21:02
Bydlisko: Moja malá pekná Snina :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod babyblue » Ned 21 Nov 2010, 23:04

Takze som velmi rada ze ma citaju novy ludia a ze zostavaju aj stary citatelia. musite mat so mnou pochopenie mam toho naozaj hrozne vela, ale odteraz za budem snazit vidat aspon jeden diel do mesiaca (mozno aj viac). je tu tiez ten problem ze simsov mam celych preinstalovanych, takze sa mi stratili aj simsovia, preto je Leyla ina a ostatny tiez, snazila som sa aby sa podabali :D takze si nemyslite ze som na vas zabudla, tu mate jeden kratky diel :)

12.diel: Modrý les

Vietor mi fúkal do tváre, a ja som už ledva dychčala. Auto sa mi nepodarilo naštartovať a už pred najmenej polhodinou som sa mala stretnúť s Collinom. Môj mozog začal spúšťať systém paniky, myslela som si, že vybuchne ale v poslednej chvíli mi zazvonil mobil.
„Ahoj Leyla, to som ja Collin.“ ozval sa hneď ako som zdvihla „Ten piknik musím zrušiť, naskytli sa akési problémy ohľadne pozemkov madam Du Barry. Je mi ľúto.“
„To nevadí.“ vydýchla som si a položila som
Obrázok
Bola som unavená a tak som si sadla na najbližšiu lavičku. Neunavil ma beh, ale udalosti posledných dní. Cestovanie v čase vie človeka unaviť. Oprela som si hlavu o operadlo a zavrela na chvíľu oči. Aspoň som si myslela, že to bola chvíľa. Keď som ich opäť otvorila bola už tma. Cesta domov bola dlhá a ja som sa ju rozhodla skrátiť si to cez lesík. Tomuto malému lesu sa hovorilo modrý les. Okolo celého mestečka boli lesy, ale tento bol takmer v strede mesta. Ľudia ho nevyrúbali pretože sa vravelo, že v sebe ukrýva zlých duchov. Ja som tomu samozrejme neverila, a tak som sa vybrala cez ten lesík. Všade bola tma a ja som videla ledva meter dopredu. Zrazu som pocítila, že som, stúpila do niečoho mokrého.
„No skvelé!“ vykríkla som hneď ako sa mi topánka začala napĺňať vodou
O chvíľu som ale zistila, že to nebola tá najhoršia vec. Stratila som sa. Pred chvíľou som si ešte myslela, že koniec už nemôže byť ďaleko, je to predsa malý lesík, ale v tejto chvíli som si tým nebola taká istá. Pozrela som sa doľava a videla som svetlo. Modré svetlo, jasnejšie než čokoľvek pred tým.
Stratila som dych, ale nie v tom dobrom zmysle. Nevedela som sa nadýchnuť najmenej dve minúty. Zapichalo ma v hrudi. Skrčila som sa, a zrazu vystrela. Niečo ma vyzdvihlo meter na zem, a zrazu so mňa vyšlo podobné modré svetlo, a po ňom hneď červené. A ďalšie svetlá. Znova som sa nadýchla a srdce mi začalo byť hrozne rýchlo.
Obrázok
Bol to úžasný pocit, bolo to ako znovuzrodenie. Ten moment ale netrval dlho. Svetlo sa vrátilo do mňa a ja som začala padať. Zem sa podo mnou roztvorila a ja som padla najmenej dvadsať metrov do zeme.
„Au!“ vykríkla som keď som dopadla
Postavila som sa a pošúchala som si zadok.
„Vyzeráš inak.“ ozval sa hlas z tmy
Zhíkla som, pretože ma naplašil.
„Neboj sa ma.“
„Kto si?“ opýtala som sa tmy
Snažila som sa niečo vidieť ale dole bola taká tma, že som nič nevidela.
„Veľmi dobre vieš kto som. Som jediný komu môžeš veriť. Ja jediný ti neklamem.“ povedal neznámy hlas
Stála som v tme, a cítila som, že už stojí za mnou. Jeho dych sa mi odrážal od krku.
Obrázok
„Vieš kde si?“ opýtal sa po chvíli ticha
„Nie. Asi v nejakej jame?“
„Áno aj nie, vlastne skôr nie. Si slabá. Je škoda, že som ťa nenašiel skôr.“ po tejto vete sa odmlčal
Pochopila som. Zreničky sa mi rozšírili a dych sa mi zrýchlil. Zrazu som uvidela cez tmu.
„Eita?“ opýtala som sa vystrašene
Zostalo ticho. Otočila som sa ale nikto tam nebol. Bola som opäť v lese. Nebola už tma. Musela som byť v lese celú noc. Dotackala som sa domov, a hodila som sa na posteľ.
„Postieločka moja.“ pošepkala som vankúšu a potom som zaspala

O pár hodín skôr...
Po celom dome sa rozliehalo ticho. Bolo len počuť kvapkanie vody, a praskanie nábytku. Uprostred tmavej miestnosti stál muž, a hral sa s mincou medzi prstami. Zrazu sa ale roztvorili dvere. Do dverí vošli dvaja muži. Jeden malý, druhý najmenej o meter a pol vyšší. Väčší muž niesol čierne vrece. Obidvaja niečo prežúvali.
„Dostali sme ju.“ vyhlásil menší a odpľul si
Neznámy muž sa prestal hrať s mincou a otočil sa na nich. Nič nepovedal, iba sa pozrel na vrece. Malá chlap dal tomu druhému pokyn aby otvoril vrece. Z vreca sa napokon vykotúľala stará žena.
Muž s mincou prišiel bližšie k ležiacej žene. Podal jej ruku a pomohol jej postaviť sa.
„Pítia. Znovu sa stretávame.“ povedal muž chripľavým hlasom „Prepáč tým dvom nevedia sa správať k dáme.“
„Všimla som si.“ povedala a škaredo na dvoch mužov pozrela „Čo odo mňa chceš?“
Obrázok
„Spravodlivosť.“
Pítia sa začala smiať.
„Ty a spravodlivosť? Ty predsa Eita, ty nie si spravodlivý.“ zaškerila sa Pítia
„Nepočula si, že nič nie je spravodlivejšie ako smrť.“ pozrel sa na ňu vážne, a ona sa prestala smiať „Už sa mi nebudeš pliesť pod nohy.“
„Čože?“ opýtala sa Pítia nechápavo a so strachom
„Už raz sa ti podarilo utiecť. Teraz to už nedopustím.“
Eita sa otočil, položil jej ruku na krk a ona pocítila ohromnú bolesť.
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod Totodile7625 » Str 24 Nov 2010, 13:44

No , tak som to tu celé podorbne prelúskal ;) Konečne som to všetko poriadne a detialne prečital , a musím povedať že od začiatku sa to veľmi dobre vyvinulo , má to dej , má to gradáciu , má to všetko čo dobrý príbeh má mať ;) Naozaj sa teším na ďalšiu časť .

No a teraz po tej chvále trošičku kritiky ( Naozaj ospravedln ma, ale je to moj pocit :oops: ) Za1. zdá sa mi že tam je toho trošku viac než je nutné, myslím tým to že si tam zmiešala vela vecí naraz, premňa to boli konrétne : Stratené Duše, Twilight, ... a podobne. Ale ok berem baví ma to jatak :) No a za2. Niekedy som sa fakt strácal, a to tak že som si musel celý odsek prečítať znovu aby som pochopil čo si tým vlastne myslela ... napriklad to jak Leyla rozoberala s Pítiou tie časy a roky, to som čítal aspoň 3x aby som tomu naozaj dobre porozumel. Ale tak to bude asi tym mojim "vysokym" IQ :P

Ale každopádne píš ďalej ! Veľmi ma to baví :) :good:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod ninulka » Str 24 Nov 2010, 18:11

takže... Začala som čítať až teraz, lebo tento príbeh som našla až teraz (za čo sa ostravedlňujem)... :oops:
Musím povedať, že príbeh ma chytil hneď pri prvej vete... Takže keby nebola škola mám ho prečítaný sa pol hodinku...
Dej je dobrý, napínavý a aj keď niekedy niečo podotkneš, čo by tam nemuselo byť, veľmi sa mi páči... Len tak ďalej! :clap:
Neviem si to odpustiť, takže prepáč... Trošku mi pri čítaní prekážalo, že gramatika sa ti mýli, alebo že slovosled bol poprehadzovaný... Ale naozaj to vadilom úplne minimálne... A naozaj prepáč, ale zasa myslím si, že ak sa chceš zlepšiť, tak trošku kritiky ti tak veľmi vadiť nebude... :whistle:

Od tejto chvíle som tvojou vernou čitateľkou... A samozrejme teším sa na ďalší diel... :heart:
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod YumiTannaka » Sob 27 Nov 2010, 16:08

Nádhera :D myslím ze nie je spravodlive posudzovat to s twilightom a pod. lebo utz ked niekto povie slovo upír kazdy sa otoci a pyta sa ci myslite twilight mne sa toto paci 100% viac nez TW . je to perfektne :good:
YumiTannaka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 22 Júl 2010, 13:40
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod lorinka » Ned 28 Nov 2010, 11:35

Mystično, komično, historično, romantično, duchovično... Vďaka tomu všetkému sa mi tvoj príbeh veľmi zapáčil, aj keď som ho začala čítať iba teraz. Nemám rada story, ktoré keď sú fantasy, tak len okolo toho sa točí dej a podobne, ty si to všetko veľmi pekne a zaujímavo spojila dokopy :clap: Vlastne ma to celé tak veľmi zaujalo, že som v piatok takmer nestíhala do školy a aj teraz mám kvôli začítaniu sa časový sklz :lol:
Keď si porovnám prvé a posledné diely, je vidno ako si sa písaním príbehu zlepšila :) Nechcem tým povedať, že to na začiatku nebolo dobré, ale väčšina ľudí sa takto vyvíja, povedzme že.. k dokonalosti :D
Jediné, čo mi prišlo také maličko rušivé, boli slová "amnézia" a "sklerotik", keďže pochybujem, že ich ľudia pred 400 rokmi poznali. A k tej jej kóme, prišlo mi trochu prehnané, že po týždni išla domov.. Keď bol môj "nevlastný" mesiac v kóme, týždeň mu len trvalo, kým sa znova naučil chodiť :D Ale to je v pohode, takéto veci sa ťažko odhadujú :)
Keď som zazrela prvú zmienku o upíroch, trochu ma to otrávilo, keďže teraz sú už skutočne všade, akoby ľudia nevedeli vymyslieť aj nejakú inú fantasy tému.. u teba mi to však vôbec neprišlo rušivé.
Zhrniem to tak, že si ma môžeš pripísať na zoznam verných čitateľov :)
Obrázok užívateľa
lorinka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str 05 Aug 2009, 18:32
Bydlisko: BB
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod ninulka » Ned 28 Nov 2010, 14:38

no tak s tými upírmi, mi to tiež trochu vadí... Ako mám rada twilight a školu noci či upírske denníky... Mám ich rada, ale určite nešaliem kvôli im... A tiež mi niekedy lezie na nervy, že už pomali, všetky knihy pre mládež sa vydávajú s tematikou upírov... Aj tu som už videla niekoľko príbehov, v ktorých sa písalo o upíroch... Ale ty si to urobila inak. Dúfam, ale, že sa dej nebude moc motať okolo nich... Predsalen, taký dobrý "začiatok" príbehu, by som čítala aj keby tam boli, ale nemôžem povedať, že by som bola zrovna nadšená... :oops:
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod babyblue » Štv 02 Dec 2010, 21:21

Takze prve co chcem, SOM STRASTNE RADA ZE AJ PO TAKOM DLHOM CASE MA STALE NIEKTO CITA :) :heart:
Totodile7625 - Som velmi rada, ze ma cita novy clovek, ale z tvojho komentara mam zmiesany pocit. Najprv sa vyjadrim k tvojmu prvemu bodu a to ze som zmiesala vela veci do hromady. TWILIGHT? A to druhé ani nepoznám :D
Ano dala som tam upirov, ale su tam iba raz. Ano mam rada upirov, ale ja som stara skola. Pokial to nie je vyschnute, holohlave s velkymi zubami nie je to pravy upir. Viem v pribehu som ich spravila peknych ale povedzme, ze to iba preto ze mi prislo divne aby dvaja starci mali dieta. Twilight ma nebavi, je to skor ako telenovela nez film o upiroch. Takze nechapem co to ma spolocne...
A druhy bod VYSOKE IQ?????? :shock: :lol:

ninulka - znova som rada za kazdeho citatela. Prepac ak bude slovosled poprehadzovany alabo nieco take. Mam totiz poruchu pisania, nie je to az disgrafia ale nieco tomu podobne, napisat jeden diel mii trva strastne dlho lebo ho tri krat prepisujem. A gramaticke chyby su preto, ze som... bambava :D
Uzi si citanie.

YumiTannaka - suhlasim s tebou s tym twilightom a dakujem :heart:

lorinka - neboj sa upiri tam uz nebudu :) viem to s tym tyzdnom je debilina mna zrazilo auto a mala som iba problemy s nohou a aj to som stravila v nemocnici posledny polrok (nie v kuse) Ale su to simsovia ziju mozno dvesto dni tak co uz :lol: dakujem a som rada ze citas :)
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod Totodile7625 » Štv 02 Dec 2010, 23:18

No, Tak neviem odkiaľ to máš, ale strašne mi to pripomína seriál stratené duše ( Dievča "Melinda Gordonová" ) Pomáha duchom ( ako médium ) sa dostať na druhú stranu, a pomôcť dušiam vyriešiť ich problémi ;) A za2. to s tým IQ bola ironia a žart :lol: Taká srnada zoseba :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod Shanghay-Susu » Sob 04 Dec 2010, 13:17

Trefný názov...KONEČNE nový diel :mrgreen: Super napínavé, len trochu krátke, teším sa na ďalší :) A super fotky ináč :good:
♥ I love you
Obrázok užívateľa
Shanghay-Susu
Starec
Starec
 
Príspevky: 1284
Registrovaný: Ned 16 Aug 2009, 21:02
Bydlisko: Moja malá pekná Snina :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- KONEČNE NOVY DIEL 12 :)

Poslaťod Integra » Uto 07 Dec 2010, 22:26

tento diel mi pripadal trošku slabší oproti tým starším ale aj tak bol dobrý :)
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia