Sink or Swim

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 31 Dec 2011, 00:27

Takže po dlhom zvažovaní, či sem tento príbeh dať alebo nedať som sa rozhodla, že to skúsim. Je to niečo, s čím sa tu nestretávame často, ale snáď to nebude problém. Tento príbeh je totiž fanfiction, čiže voľné pokračovanie môjho obľúbeného seriálu Grey's Anatomy. Úvodný príspevok bude trochu dlhší, lebo som si dovolila napísať stručnú charakteristiku postáv, aby ste neboli zmätení. Samozrejme nič z toho nie je potrebné čítať a ak chcete môžete sa rovno pustiť do príbehu.
Keďže môj notebook hapruje a pri spustení Simsa by mi zrejme zhorel, tak príbeh nebude mať fotky (jedine ak by bol niekto ochotný ich nafotiť, ale to môže byť trochu komplikované) Namiesto toho pridám aspoň reálne fotky, aby ste si vedeli predstaviť hlavné postavy.
Dosť bolo kecov, teraz popisy postáv a potom hor sa do prvej kapitoly :) Snáď sa vám to bude páčiť aj bez fotiek zo Simsa a že ma obdaríte nejakou konštruktívnou kritikou. Mám napísaných zrhuba 8 dielov dopredu, takže sa nebojte.

Obrázok

Obrázok
Cristina Yangová
Cristina je mladá, ambiciózna a nadmieru súťaživá doktorka, ktorá nemá problém presadiť svoj názor, aj keď by ju to mohlo dostať do problémov. Niekedy môže pôsobiť chladno a arogantne, ale svojim priateľom je vždy ochotná pomôcť. Vzťah s jej manželom Owenom Huntom sa rozpadol , keď on chcel zakladať rodinu, zatiaľ čo ona po takom niečom nikdy netúžila a rozhodla sa aj naďalej budovať svoju kariéru. Jej jediným cieľom totiž vždy bola iba úspešná práca ako kardiochirurgička. Cristina momentálne žije v dome svojej najlepšej kamarátky Meredith spolu s niekoľkými ďalšími kolegami z nemocnice.

Obrázok
Meredith Greyová
Meredith je veľmi milá, pracovitá a dokázala by urobiť čokoľvek, len aby pomohla všetkým naokolo, aj keď to občas môže nemilo ovplyvniť vzťahy s jej najbližšími. Rozhodla sa ísť v šľapajach jej matky a stať sa slávnou chirurgičkou. Na ceste za týmto cieľom spoznala niekoľko skvelých ľudí vrátane jej manžela Dereka s ktorým si práve adoptovali malé africké dievčatko menom Zola a jej nevlastnej sestry Lexie s ktorou si konečne našli cestu k sebe. Ich dom je útočiskom a dočasným domovom pre mnohých z ich priateľov.

Obrázok
Jackson Avery
Tento mladý, dobre vyzerajúci doktor si aj napriek tomu, že v nemocnici Seattle Grace Mercy West nepracuje dlho, stihol získať niekoľko dobrých priateľov. Je známi jeho osobitným štýlom humoru, súťaživosťou a tak, ako všetci ostatní, aj on si vytrvalo ide za svojim snom stať sa svetoznámym chirurgom rovnako, ako zvyšok jeho rodiny. Napriek neúspešnému vzťahu s Lexie Greyovou nestráca chuť do života a dobre vychádza s ostatnými kolegami, ktorí spolu s ním dočasne bývajú v dome Meredith.

Obrázok
April Kepnerová
April je síce trochu hanblivá a životom neostrieľaná, to jej však nebráni ísť si za svojim snom a stať sa doktorkou. Najnovšie sa stála šéfkou všetkých rezidentov, aj keď potrvá ešte nejaký čas, kým si získa ich rešpekt a dôveru. Jej jediným dobrým priateľom je Jackson, ktorého pozná už niekoľko rokov, ale snaží sa vychádzať aj s ostatnými jej kolegami. Je jedno z mnohých, ktorí obývajú dom Meredith Greyovej.

Obrázok
Lexie Greyová
Lexie je najmladšou z týmu doktorov, avšak vďaka svojej skvelej schopnosti zapamätať si všetko po jedinom prečítaní vôbec nezaostáva za svojimi kamarátmi. Príchod do Seattlu po smrti jej matky jej umožnil spoznať svoju nevlastnú sestru Meredith s ktorou sa jej konečne podarilo spriateliť. Napriek mnohým prekážkam v ich vzťahu sa Lexie znova vrátila k láske svojho života – Markovi Sloanovi.

Obrázok
Mark Sloan
Mark je celosvetovo uznávaný plastický chirurg, ktorý sa presťahoval do Seattlu, aby urovnal vzťahy so svojim najlepším kamarátom Derekom Shepherdom. Tu spoznal jeho najlepšiu kamarátku Callie s ktorou vychováva ich dcérku Sofiu pri čom im napomáha Callina manželka Arizona. Po niekoľkých neúspešných pokusoch, sa mu konečne podarilo získať späť lásku jeho života – Lexie Greyovú.

Obrázok
Derek Shepherd
Derek je svetoznámy neurochirurg, ktorý prišiel do Seattlu po tom, čo sa rozpadlo jeho dovtedajšie manželstvo. V Seattli spoznal Meredith, do ktorej sa okamžite zamiloval. Po niekoľkých bolestivých rozchodoch sa nakoniec predsa len dali dokopy a momentálne si adoptovali dievčatko z Afriky – Zolu. Aj napriek väčším či menším problémom si vždy nájdu cestu späť k sebe a vo svojom dome radi uvítajú ich kolegov, ktorým poskytujú dočasné bývanie.

Obrázok
Owen Hunt
Owen Hunt je úspešný doktor a hlava traumatológie v Seattle Grace Mercy West. Do Seattlu sa presťahoval po tom, čo nejaký čas slúžil v armáde v Iraku. V Seattli sa zamiloval do Cristiny za ktorú sa neskôr aj oženil, ale ich manželstvo stroskotalo, keď zistili, že obaja majú úplne iný pohľad na ich budúcnosť.

To bola taká stručnejšia charakteristika postáv. Viem, že toho vyzerá byť veľa, ale väčšina z nich sa v príbehu vyskytuje len sporadicky. Ak by sa niekto v tých vzťahoch strácal, tak som na internete našla akúsi schému, takže ak viete po anglicky môžete si to pozrieť,
Obrázok
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 31 Dec 2011, 00:29

1. Kapitola


Cristina sa zobudila na detský plač ozývajúci sa z vedľajšej izby. Bol to už takmer mesiac od kedy sa presťahovala k Meredith, ale ešte stále si nezvykla na to, že ju každé ráno namiesto slnečných lúčov bude budiť Zolin plač. Pretrela si oči a pomaly sa posadila.

Obrázok

Po tom, čo Alex bez jediného slova zmizol si Cristina zabrala jeho starú izbu v Meredithinom domeTá izba nebola práve najväčšia a najútulnejšia, ale aspoň v nej mala trochu súkromia, čo sa nedalo povedať o ostatných miestnostiach v dome. Zo skrinky naproti postele schmatla niekoľko kusov oblečenia a rýchlym krokom sa vydala do kúpeľne. Ako každé ráno, tak aj dnes sa to v dome hemžilo množstvom doktorov, a tak uchmatnúť si sprchu pre seba aspoň na pár minút bolo takmer nemožné. Keď sa ubezpečila, že v kúpeľni nikto nie je, zhodila zo seba voľné tričko a kraťasy v ktorých spávala a vliezla pod horúcu sprchu. Vôňa jej obľúbeného kokosového šampónu sa rozprestierala po celej miestnosti a Cristina si pohmkávala pieseň, ktorá je v hlave znela už od kedy sa zobudila. Po niekoľkých minútach, ktoré pobudla pod prúdom horúcej vody zastavila sprchu a vyšla von z vane. Skôr ako však stihla do ruky chytiť uterák sa dvere na kúpeľni roztvorili a dovnútra vstúpil Jackson Avery, ktorý bol zhodou okolností považovaný za najsexy doktorka v celej nemocnici.

Obrázok

„Čo tu do frasa...“ vykríkla Cristina keď zbadala Jacksona stojaceho priamo pred ňou. Schmatla uterák a ovinula si ho okolo seba.
„Ja... Pre.. Prepáč. Nevedel som že tu niekto je. Asi som mal zaklopať,“ koktal Jackson a červeň sa mu nahrnula do tváre.
Tak to si teda mal. Pomyslela si a zahryzla si do spodnej pery. Väčšina žien v nemocnici by dala čokoľvek za to, aby im muž ako Jackson vstúpil do kúpeľne, ale Cristina medzi ne nepatrila. Nikdy sa totiž nezaraďovala k tým, čo svoje nahé telo vystavovali pred cudzími ľuďmi.
„Ešte raz prepáč.“ Rýchlo sa otočil a o sekundu neskôr bol preč.
Keď sa dvere na kúpeľni znova zatvorili, Cristina prešla smerom k zrkadlo a zbadala, že jej líca majú jasnočervenú farbu. Do umývadla pustila prúd ľadovej vody a opláchla si ňou horiacu tvár.

Obrázok

Skôr ako zo seba znova zhodila uterák zamkla dvere, aby sa uistila, že tento krát ju už v kúpeľni nikto nečakane neprepadne. To by bolo totiž to posledné, čo v to ráno potrebovala.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po chvíli strávenej v kúpeľni Cristina zišla dolu schodmi a namierila si to priamo do kuchyne. Tak ako vždy tam panoval zhon a neporiadok. Kým Meredith sa snažila nakŕmiť Zolu, ktorá sa neposedne vrtela v detskej stoličke, April sa pokúšala dokončiť rozpis služieb na ďalší týždeň. Preplnenou kuchyňou sa predrala ku kanvici s kávou , a keď sa naťahovala po svoju termosku, kútikom oka zahliadla Jacksona, ktorý mal pri pohľade na ňu ešte stále červené líca. Naliala si kávu a rýchlym krokom mierila smerom k svojmu autu. Po ceste von si ešte stihla uchmatnúť jeden z lievancov, ktoré Lexie pripravovala takmer každé ráno.
„Hej, Cristina!“ Začula za sebou hlas keď nastupovala do auta. „Mohla by si ma zviesť?“ spýtala sa Lexie keď konečne dobehla k nej.

Obrázok

„McSteamy na teba dnes zabudol?“ odvetila so sarkazmom v hlase a rukou jej naznačila, aby nasadla. Od kedy sa Lexie a Mark udobrili, každé ráno pred domom zastalo jeho auto a spoločne sa zviezli do nemocnice. Ale dnešok bol zrejme iný.
„Nie, nezabudol,“ odvrkla Lexie a sadla si na sedadlo spolujazdca. „Dnes ráno má totiž dôležitú operáciu a nemal čas ma vyzdvihnúť. Jeden jeho pacient totiž...“
„Zabudni že som sa pýtala.“ Prerušila ju Cristina a zapla si pás. O malú chvíľu už boli obe na ceste do nemocnice, tento krát však potichu.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Cristina zaklopala na dvere Owenovej kancelárie a bez čakania na odpoveď vstúpila dnu. Keď ju Owen zbadala, zjavil sa mu na tvári prekvapený výraz. Od kedy sa Cristina odsťahovala sotva spolu prehodili niekoľko slov.
„Cristina...“ Snažil sa začať rozhovor, avšak ona ho prerušila.
„Pre vás je to doktorka Yangová,“ odsekla a nevenovala mu jediný pohľad.
„Ja... Ja viem že sa toho veľa udialo, ale ešte stále si moja žena.“ Snažil sa chytiť ju za ruku, ale ona sa odtiahla.
„Dúfam, že už nie na dlho.“ Potriasla hlavou a na stôl mu položila niekoľko papierov. „Podpíš to a večer si ich vyzdvihnem.“
Owen neveriacky pozeral na štós papierov ktoré jeho manželka práve položila pred neho. „Cristina, to snáď nemyslíš vážne. Som predsa tvoj manžel. Manžel.“
„Oh, myslíš ten manžel ktorý ma vyhodil z domu lebo som mu nechcela robiť živý inkubátor?“ odvetila sarkasticky. „Ten, ktorý tu nebol keď som ho potrebovala? Nie, ďakujem. O takého manžela záujem nemám.“ Tresla dverami a už jej nebolo. Owen sa nezmohol na viac ako zízať na miesto kde ešte pred chvíľou stále jeho žena. Ak ju tak vlastne ešte môže označovať.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Tak ako to šlo?“ spýtala sa Meredith keď si v jedálni prisadla ku Cristine, ktorá sa so zamysleným výrazom rýpala vo svojom obede.
„Neviem.“ Pokrčila ramenami a ani nezdvihla pohľad od stola.
„Akoto že nevieš? Bola si za ním? Čo povedal? Ako zareagoval?“ Nedočkavo zo seba chrlila otázky.

Obrázok

„Bola. Ale skôr ako stihol niečo zmysluplné povedať som odišla. Nemôžem sa pozerať na to, ako a tvári, že je všetko v poriadku. Vyhodil ma z domu a teraz si myslí, že sa mu ospravedlním a poprosím ho, či sa môžem vrátiť. Skôr či neskôr by zase začal hovoriť o deťoch a na to ja už nemám dosť síl.“ Pokrútila hlavou a Meredith jemne ovinula jej ruku okolo Cristinich pliec. Pravdupovediac, Meredith nikdy nemala Owena v obľube, ale bol to manžel jej najlepšej kamarátky, a tak sa ho snažila rešpektovať. Ale potom ako Cristinu vyhodil z domu už svoje nesympatie k nemu nemohla ďalej skrývať.
„Bez neho ti bude lepšie,“ zašepkala s úsmevom, lebo obe dúfali, že je to pravda.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Cristina! Doktorka Yangová.“ Cristina za sebou začula Owenov hlas keď kráčala smerom do šatne. V ruke držal papiere ktoré mu dala v to ráno a na tvári mal výraz opusteného šteniatka.
„Čo chceš?“ odvrkla namrzene a prekrížila si ruky na hrudi.
„Chcem sa porozprávať. Prosím.“ Po malej chvíli presviedčania sa obaja usadli v jeho kancelárii. Cristina stále s chladným výrazom v tvári a Owen s malou kôpkou nádeje v jeho duši.
„Už mi konečne povedz čo chceš a podpíš tie prekliate papiere.“ Prerušila ticho ktoré medzi nimi panovalo.
„Chcem ešte jednu šancu,“ povedal potichu a Cristina prevrátila očami. „Chcem ešte jednu šancu pre nás dvoch. A ak nám dáš šancu, tak možno... Možno sa dokážem preniesť cez to, čo si urobila.“
„Tu nie je žiadna šanca pre nás. Stále to nechápeš? Našu poslednú šancu si zahodil keď si sa ma snažil prinútiť mať s tebou dieťa ktoré som nechcela. Keď si ma vyhodil lebo som mala iný názor ako ty. Ty sa možno dokážeš preniesť cez to, čo som spravila, ale ja sa nedokážem preniesť cez to, čo si urobil ty. Medzi nami už nič viac nie je a nikdy nebude.“ Jej hlas naberal na hlasitosti až ku koncu úplne kričala. „A ak si myslíš, že s tebou zostanem ak tie papiere nepodpíšeš, tak si na veľkom omyle. Nemôžem zostať s niekým koho už viac nemilujem.“
Owen na ňu iba nemo pozeral. Nemohol uveriť tomu čo práve povedala. Vedel že je naňho naštvaná za to, čo sa stalo, ale ako mu mohla povedať že ho už viac nemiluje. Po tom všetkom čo spolu prežili. Ľútosť ktorú v sebe nosil posledný mesiac sa začala meniť na zlosť. Napokon z vrecka vytiahol pero a podpísal rozvodové papiere ktoré pred nim ležali na stole.
„Raz pochopíš akú veľkú chybu si spravila keď si ma opustila. Ale už bude neskoro,“ povedal so zlosťou hlase a s tresknutím dverí opustil miestnosť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po tom čo Cristina odišla z nemocnice zaniesla Owenom podpísané papiere právnikovi. Už ich viac nemohla nosiť pri sebe. Boli ako balvan ktorý ju ťahal ku dnu a znemožňoval jej pohnúť sa ďalej. Keď prišla do Meredithinho domu, bolo tam nezvyčajne ticho.
To mám oslavovať sama? Pomyslela si keď prešla všetky miestnosti v dome a zistila, že tam nikto nie je. Vybrala teda z chladničky debničku piva a s úsmevom na tvári si sadla ku kuchynskému stolu. Nikdy nechápala prečo sú ľudia po rozvode zatrpknutý a mrzutý, keď u nej to skôr vyvolávalo pocit šťastia a slobody. Zrazu začula zaškrípanie vchodových dverí a dúfala, že je to Meredith aby spolu zapili jej úspešný deň. V kuchynských dverách ale zbadala Jacksona. Ten keď uvidel Cristinu sediacu pri stole zvrtol sa na odchod, ale ona ho zastavila.

Obrázok

„Ale no tak! Do kedy sa mi budeš vyhýbať? Ja by som mala byť tá zahanbená.“ Cristina sa usmiala a podala mu fľašku piva. „A nemôžem predsa oslavovať sama.“
„Hmm, naveky?“ Pokrčil plecami Jackson, zobral si pivo a sadol si vedľa nej. „A ty sa rozhodne nemáš za čo hanbiť. Čo to teda oslavujeme?“ spýtal sa aby zmenil tému.
„No, ešte to nie je oficiálne, ale od dnes som znovu slobodná.“
„Tak teda gratulujem. Alebo také niečo.“ Uškrnul sa a odpil si z piva ktoré mu podala. „Znamená to, že ak sa ťa pokúsim zbaliť, už to nie je žiadny manžel ktorý by mi vrazil?“ spýtal sa so smiechom a Cristina iba prevrátila očami.
„Manžel možno nie, ale ja ti vraziť môžem.“ Zo žartu ho udrela do pleca a Jackson predstieral neúnosnú bolesť.
„Tak to by som si mal dávať pozor na to, čo hovorím.“ Cristina prikývla a obaja so rozosmiali.

Obrázok

V tom do domu vstúpila Meredith a spolu so Zolou v jej náručí vkročila do kuchyne. „Čo je také vtipné?“ spýtala sa, keď videla, ako sa Cristina s Jacksonom smejú.
„Cristina Yangová je znovu slobodná. Už viac žiadne záväzky, iba plná sústredenosť na prácu. Tak ako kedysi,“ zvolala Cristina víťazoslávne a podala jej najlepšej kamarátke jedno z pív.
„Gratulujem.“ Usmiala sa Meredith. „Teraz už hádam budeš šťastná.“

Obrázok
____________________________________
Dúfam, že sa vám úvodná kapitola páčila a že na príbeh nezanevriete skôr ako sa rozbehne. Teším sa na komentáre (ak nejaké budú) :D
Naposledy upravil pipa dňa Uto 21 Feb 2012, 00:36, celkovo upravené 2
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Maggi » Sob 31 Dec 2011, 00:50

Ak táto odpoveď nebude dávať zmysel, neodsudzuj ma :D Veľmi zle vyjadrujem myšlienky keď sa hrnú jedna po jednej :D

Takže za prvé sa mi veľmi páči ten nápad, fanfiction zbožňujem (hoci iného seriálu) +mi to povie viac o ďalšom seriáli a možno ho začne pozerať :D

Píšeš veľmi dobre, inšpirujú ma niektoré tvoje frázy a opisy, nemám čo vytknúť! :D (možno akurát tak počet odsekov, ale na tie mám ja úchylku a robím ich príliš :lol: . Jedna baba čo mi robila betareader mi hovorila že nový odsek má byť pri každej novej postave čo vojde do deja :D ). Dá sa to čítať ľahko, sviežo a pútavo.

K deju :D. Moja ďalšia úchylka sú rozvedení, alebo ex (priatelia). Och, ja proste miluje príbehy o tom ako sa znovu dajú do kopy, vyriešia staré problémy a zistia že sú lásky svojich životov. :heart: Myslím, že tento príbeh bude skôr smerovať ku spojeniu Christiny a Jacksona, ale aj tak.... :oops: (Christina a Owen!) Ale to neznamená, že to nebudem čítať.

Pár otázok :D
-Prečo žijú v jednom dome? Je na to nejaké vysvetlenie (okrem toho aby to prinieslo drámu do seriálu :D) ?
-Bude príbeh z pohľadu Christiny, či aj iných?

Teším sa na pokračovanie a dúfam, že som dala aspoň trochu zmyslu :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 31 Dec 2011, 01:10

Ďakujem pekne za komentár :) Som rada že si sa toho chytila :D
Odseky robiť neviem, takže ich dávam len tam, kde sú podľa mňa nevyhnutné, aj keď sama neviem, či to robím dobre.
K akému páru bude tento príbeh smerovať si nechám pre seba, ale už čoskoro to bude jasné. Teda tým, ktorý poznajú koho mám v tomto seriály rada je to jasné od začiatku, ale tak...

Čo sa týka toho, že prečo bývajú všetci v jednom dome, tak to je ťažká otázka :lol: Ono sa to tam počas seriálu celé tak nahrnulo. Najskôr Meredith nemala s kým bývať keď sa presťahovala do Seattlu a postupne tam prichádzali ďalší a ďalší jej priatelia. Asi je to tak spravené aj pre to, aby v seriály (ktorý má teda 14 hlavných postáv), nemuselo byť veľa scén v rozličných domoch a všetko sa odohráva na pár miestach. Navyše to tak môže smerovať k rôznym zápletkám.

A áno príbeh je hlavne z pohľadu Cristiny, aj keď občas sa tam počas tých kapitol čo už mám napísané vyskytla aj scéna z pohľadu inej osoby. Z Cristininej perspektívy mi to ale ide najlepšie. :)

A ešte malá poznámka, že hlavná predstaviteľka je Cristina bez H. To len tak pomimo, lebo miliony ľudí komolia jej meno a treba ich to odnaúčať už od začiatku :lol: :lol:

Každopádne ďakujem.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod schnegy » Sob 31 Dec 2011, 16:08

A ja ten serial nepozeram (ale kamaratka mi ho uz milionkrat odporucala) a ani pribehy tu velmi necitam, lebo nemam na to cas. Ale dneska som sem akosi zabludila :lol: Takze neslubujem, ze budem pravidelna navstevnicka :oops:
Ale ked uz som si precitala ten diel, napisem ti aj komentar.
Pipa, naozaj si ma milo prekvapila. Pretoze obcas sa mi stane, ze si tu cosi otvorim, ale zatial sa mi nestalo velakrat, zeby som aj ten diel docitala. Pises velmi sviezo a citatelne, niektore situacie by si mozno zasluzili trochu viac rozvinut, hoci potom by to stratilo tu dynamiku. Tak som zvedava, ako sa to rozvinie a mozno budem citat dalej :)
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod myrielka118 » Ned 01 Jan 2012, 06:00

Hm, odpusť to Maggi, bola v Amerike a ako som si všimla, oni dávajú "h" za "c" asi v každom mene. :D Aspoň ja som si tak všimla. :oops:
K príbehu... :) Seriál som nevidela, ak pôjde v televízii a ja si to všimnem, tak si pozriem určite aspoň jeden diel, nech mam lepšiu predstavu, pretože tvoj príbeh sa mi (aspoň zatiaľ) veľmi páči. :) (Zo začiatkov si nikdy neviem spraviť bohvieakú predstavu :D) Som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Neviem, či si to medzitým zmenila, či nie... ale mne sa zdá, že tie odseky tam máš správne. :? Ale tak nie som si istá... :) Dúfam, že budeš pokračovať.
Hidden somewhere there where nobody could care, nobody could help... Hidden in my dreams. Maybe safe... nobody can really hurt you in your dreams. But it's NOT real. Should I really want it?
Obrázok užívateľa
myrielka118
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Štv 26 Aug 2010, 23:52
Bydlisko: Twinbrook :)
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Ned 01 Jan 2012, 14:27

Baby, ďakujem za pekné komentáre :) Dúfam, že s týmto príbehom zostanete.
Ak náhodou máte doma stanicu prima love, tak to tam chodí každý pondelok okolo 21:30. Práve tam beží 7. séria, po ktorej sa všetko toto v mojom príbehu odohráva, takže by vám to mohlo veľa vysvetliť :) Bohužiaľ mi doma satelit nemáme, takže si musím vystačiť so súkromnou zbierkou.
O pokračovanie by som sa nebála, kedže na inom fóre už mám zverejnených 7 kapitol, ktoré sem bude postupne pridávať. Najradšej by som ich pridala všetky naraz, ale to by ste potom museli dlho čakať :lol:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pia 06 Jan 2012, 18:54

Rozhodla som sa, že kým dobehnem počet dielov, ktorý mám na iných fórach, tak budem pridávať diel každý týždeň. Takže dnes 2. diel a dúfam, že sa vám bude páčiť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach v deji sa pýtajte. :)

2. kapitola

Nasledujúce ráno sa Cristina zobudila s ukrutnou bolesťou hlavy. Do frasa! Nemala som toľko piť. Zanadávala si v duchu a pomalým pohybom sa pozviechala z postele. V ústach ešte stále cítila zvláštnu pachuť piva a iných neidentifikovateľných druhov alkoholu. Prvé čo teda musela urobiť, bolo umyť si zuby. Odtackala sa do kúpeľne a predtým ako vliezla pod studenú sprchu dôkladne skontrolovala, či sú dvere skutočne zamknuté.
Keď po niekoľkých minútach opustila kúpeľňu v hlave jej ešte stále trešťalo, ale aspoň dych už bol príjemnejší. V dome bolo nezvyčajné ticho a tak sa Cristina rozhodla zísť dolu, aby zistila, kde sa podeli jej inak hluční spolubývajúci. Keď prekročila prah kuchyne, oči jej padli na hodiny visiace nad kuchynskou linkou, ktoré práve ukazovali deväť hodín ráno. Niet divu že tu už nikto nie je. Pokrútila hlavou a začala prehľadávať skrinky, aby našla niečo na zahnanie bolesti hlavy a nepríjemného pocitu v žalúdku.
„Nebodaj ťa bolí hlava,“ povedal Jackson so smiechom keď sa zrazu zjavil v kuchyni.
„To nie je vtipné.“ Zamračila sa Cristina a ďalej pokračovala v neúspešnom hľadaní nejakých tabletiek, ktoré by jej uľavili. „Radšej mi povedz, kde Meredith skladuje niečo čo mi pomôže od tej hroznej bolesti hlavy.“
„Myslím, že hľadáš toto.“ Otvoril chladničku a vytiahol z nej pohár kyslých uhoriek. „Lepší liek na opicu tu nenájdeš.“ Cristina mu krátkym kývnutím hlavy poďakovala a s pohárom v rukách sa usadila ku kuchynskému stolu. „Včera si sa teda pekne rozbehla.“ Uškrnul sa Jackson a so šálkou kávy v jednej ruke a niečím na raňajky v druhej si sadol naproti nej.
Cristina iba potriasla hlavou a odhryzla si z uhorky. „Ja si takmer na nič nepamätám.“
„Tak to sa ti ani nečudujem. Po tom, čo došlo pivo si do seba začala liať všetko čo si našla v bare. A nebolo toho málo.“ Usmial sa, no Cristina očervenela. Jej malá oslava sa zrejme strhla nesprávnym smerom a najhoršie bolo, že si na nič z toho nespomínala. „Po tom, čo si odkväcla na gauči som ťa musel odniesť do izby.“ Vrhla naňho vražedný pohľad, ale Jackson len nevinne zdvihol ruky pred seba. „Vo všetkej počestnosti samozrejme.“ Obaja sa rozosmiali, keď v tom Cristinin zrak znovu padol na hodiny, ktoré tento krát ukazovali štvrť na desať.
„Do frasa! Musím ísť lebo zmeškám.“ Schytila kabát visiaci na chodbe a tašku ležiacu pri dverách. „Ďakujem za raňajky.“ Rýchlo sa poďakovala a už jej nebolo.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Doktorka Lexie Greyová dnes na ortopédii, doktorka Meredith Greyová ako zvyčajne na neurochirurgii...“ April pred sebou mávala perom, zatiaľ čo rezidentom rozdeľovala služby pre nastávajúci deň.
„Derek sa správa divne,“ zašepkala Meredith, zatiaľ čo sa nakláňala ku Cristine, ktorá ležala na lavičke v šatni a so zatvorenými očami sa snažila ignorovať bolesť hlavy. Kyslé uhorky jej síce pomohli od bolestí žalúdka, ale bolesť hlavy sa po chvíli znova vrátila.
„Ja som myslela, že je to už medzi vami v poriadku. Či nie?“ Pokrčila plecami bez toho, aby otvorila oči.
„Veď áno, ale on si zrazu zmyslel, že pôjdeme pozrieť jeho rodinu do New Yorku. A to ma trochu desí.“
„Tak je to trochu rýchly zvrat, ale pár nocí bez strechy nad hlavou mu zjavne prečistili mozog. Uži si to, kým znova nezblbne.“
„Kiežby a spamätal aj Alex a konečne sa vrátil späť. Dr. Webber povedal, že si vybral všetku svoju dovolenku a ešte aj nejaké neplatné voľno, ale už sú to tri týždne a stále nikto nevie kde je. Nechala som mu viac než tucet odkazov, ale nereagoval na ne.“ Povzdychla si Meredith a zobrala karty, ktoré jej do ruky podávala April. „Ja tých mužov snáď nikdy nepochopím,“ povedala a s úškrnom opustila šatňu.
„Kdeže si ma dnes priradila?“ spýtala sa Cristina nahliadajúc do Apriliných papierov.
„No, pôvodne som ťa mala pripísanú na všeobecnú, ale vzhľadom k okolnostiam si myslím, že by bolo lepšie, ak by si sa dnes od pacientov držala ďalej. Vieš, pre ich bezpečnosť.“
„Čože?“ Pozrela na ňu nechápavo. „Vzhľadom k akým okolnostiam?“
„Umm... Vieš... Videla som koľko si toho včera vypila a nemyslím si... Nemyslím si, že je vhodné aby si dnes operovala. Skús... Skús pre dnešok nejakú administratívnu prácu. Karty, formuláre a tak.“
„Som v pohode. Ok? Už som operovala aj v horšom stave takže ma tam pokojne znovu pripíš.“
April len pokrútila hlavou. „Prepáč. Ale taký je protokol. Toto si na svedomie nevezmem.“ Ospravedlňujúco na ňu pozrela a otočila sa na odchod.
„Protokol? Aký do frasa? Ten čo si sama vymyslela?“ kričala za ňou naštvane, ale April si z toho nerobila ťažkú hlavu. Od kedy sa stala šéfrezidentkou zvykla si, že na ňu väčšina iba nadáva. „Tak karty. Skvelé.“ hlesla Cristina a sadla si späť na lavičku. Dnešok bude zrejme dlhý deň.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Čo sa deje? Dobrá nálada zo včera už vyprchala?“ spýtala sa Meredith s úškrnom, keď Cristina zlostne hodila tácku s obedom na stôl.
„Tá prekliata Kepnerka si myslí, že som nejakým spôsobom nebezpečná pre pacientov alebo také niečo. Celý deň ma núti robiť karty a nazýva to administratívnou prácou.“
„Od kedy ju tvoj manžel spravil šéfrezidentkou je ešte neznesiteľnejšia ako dovtedy. A to sa veru ťažko prekonáva.“ Prevrátila očami a pohľadom sa vrátila späť k svojmu obedu.
„Bývalý. Bývalý manžel.“ Opravila ju Cristina s dôrazom. „A čo tvoj našťastie-ešte-stále-manžel a návšteva jeho rodiny? Nerozmyslel si to?“
Meredith len pokrútila hlavou. „Zajtra ráno odchádzame a ja mám z toho čím ďalej, tým divnejší pocit. Čo ak ma jeho rodina neprijme? A čo ak im povedal o tom čo sa medzi nami nedávno stalo? Budú ma nenávidieť, že som takmer potopila jeho kariéru a...“
„Prestaň panikáriť. Veď ste si to predsa vysvetlili a silno pochybujem, že sa im hneď bežal sťažovať. Takže buď v pokoji. A ak by sa pokúsil o niečo proti tebe, tak jednoducho unes Zolu a a citovo ho vydieraj. To zaberie vždy.“ Sprisahanecky na ňu žmurkla a obe sa rozosmiali. Dobre vedeli, že Derek je na ich malú dcéru zaťažený a urobil by pre ňu čokoľvek. „A nejaký čas v New Yorku ti neuškodí. K operáciám aj tak nemáš prístup ešte mesiac, tak ti to aspoň rýchlejšie ubehne.“
„Asi máš pravdu. Mala by som sa na nejaký čas venovať rodine. Jednoducho vypnúť. A ty by si mala spraviť to isté.“
„Kiežby to bolo také jednoduché.“ Povzdychla si Cristina. „Kiežby.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Cristina pomalým krokom vyšla schodmi vedúcimi do jej starého bytu, ktorý ešte pred niekoľkými týždňami šťastne zdieľala s Owenom. Nikdy si k tomu bytu v starej hasičskej stanici nevytvorila vzťah, ale Owen to tam mal rád a jej to bolo viac-menej jedno. Porozhliadla sa po miestnosti a uvedomila si, že jej odchodom sa tam takmer nič nezmenilo. Teda okrem toho, že už sa tam viac nepovaľovalo jej oblečenie a obaly od polotovarov. Aj napriek žiadnej zreteľnej zmene jej to tam už ale nepripadalo ako doma. Už to viac nebol jej byt.
„Cristina?“ ozval sa zrazu Owenov hlas, keď vyšiel z kúpeľne.
„Myslela som, že tu nie si,“ povedala potichu a otočila sa tvárou k nemu. Okolo pásu mal ovinutý uterák a z vlasov mu kvapkala voda, čo naznačovalo, že práve vyšiel zo sprchy. Avšak jeho čerstvo umytá vôňa už s Cristinou nič nerobila. Po tom, koľko nocí kvôli nemu preplakala, sa zlosť, ktorú k nemu cítila, zmenila na ľahostajnosť.
„Len som si na chvíľu odskočil. Čo... Čo tu robíš? Nebodaj si sa rozhodla...“ Nestihol ani len dokončiť vetu, keď v tom ho Cristina prerušila.
„Nerob si nádeje. Len som si prišla vziať zvyšne veci, ktoré tu ešte zostali. Dúfam že s tým nemáš problém.“ Owen pokrútil hlavou, čo Cristina pochopila ako súhlas.
Po niekoľkých minútach prehrabávania skrine a zásuviek v spálni mala konečne všetko pobalené. „Toto už viac nebudem potrebovať.“ Podala mu kľúč od vchodových dverí a pobrala sa na odchod, keď v tom sa otočila a z kabelky vytiahla dva prstene. Jeden zásnubný a druhý svadobný. „Toto už tiež viac potrebovať nebudem.“ Položila ich na stôl a bez slova odišla.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Nevidel si Mer?“ spýtala sa Cristina keď vstúpila do obývačky a zrak jej padol na Jacksona, ktorý niečo hľadal v stolíku pod televízorom.
„Netuším. Ale pravdepodobne je niekde s Derekom a Zolou.“ Pokrčil plecami bez toho aby zdvihol zrak od veľkej krabice, ktorú práve vytiahol spod televízora.
„A ty sa práve snažíš...“ spýtala sa zvedavo sledujúc ho ako sa zaujato prehrabuje v škatuli so starými kazetami a obalmi od DVD.
„Nájsť nejaký film ktorým zabijem voľný večer. Máš záujem?
„Prečo nie? Aká je ponuka?“
„No na výber je tu len nejaký horor a romantická komédia. Výber je na tebe.“ Podal jej dva obaly s DVD a Cristina len nadvihla obočie.
„To tam fakt nič iné nie je?“ Pokrútila hlavou prezerajúc si zadnú stranu filmov ktoré jej Jackson podal.
„Okrem tohto som našiel už iba nejaké Zoline rozprávky, ale tie som vyradil bez opýtania. Jedine ak by si mala záujem,“ povedal so smiechom, zatiaľ čo Cristina stále váhala ktorý film si pustia.
„Hmm... Presladený film s Katherine Heigl verzus krvavý horor bez pointy.“
„Bojíš sa hororov? Lebo ak chceš, môžem ťa celý čas držať za ruku,“ povedal so sladkým úsmevom na tvári, ale Cristina len prevrátila očami.
„Snažíš sa ma zbaliť?“
„Možno že áno.“ Lišiacky sa usmial. „A možno aj nie.“
„To si asi radšej pustime tú komédiu.“ Podišla k DVD prehrávaču a vložila doň disk s filmom. Počas úvodných titulkov vybrala z baru balík čipsov a usadila sa na gauč.
Po asi dvoch hodinách strávených takmer bez slova sa na televíznej obrazovke zjavili záverečné titulky a Jackson sa so zamysleným výrazom otočil ku Cristine. „To si fakt vy ženy myslíte, že mužom ide iba o jedno?“ spýtal sa krútiac hlavou.
„A nie je to tak? Okrem toho nás potrebujete len na to, aby ste sa potom, keď nás necháte stáť pred oltárom alebo vyhodíte z domu lebo nechceme deti cítili mocnejší,“ povedala s trpkosťou v hlase a v jej očiach sa dala čítať bolesť a sklamanie.
„To mi je ľúto, že ťa život prinútil vidieť veci takto.“
„Nepotrebujem nikoho ľútosť.“
„Cristina.“ Jemne ju chytil za ruku a v duchu sa modlil, aby hu neodtiahla alebo mu nebodaj nedala facku. „Prečo nechceš uveriť tomu, že niektorým ľuďom na tebe naozaj záleží? Že niekto ťa možno má rád preto, aká si.“
„Napríklad?“
„Nie si hlúpa. Dobre vieš o kom hovorím.“ Jemne jej rukou prešiel po vlasoch, ktoré lemovali jej tvár. Cristina zdvihla zrak a zahľadela sa do Jacksonových jasných očí. Na perách mal jemný úsmev a v tvári úprimný výraz. Ona však z hlavy nemohla vyhnať myšlienku, že je to možno iba pretvárka. Keď sa však k nej priblížil tak blízko, ako len mohol, neuhla. Srdce jej búchalo ako o život a nechápala, čo ju núti neuhýbať jeho prenikavému pohľadu. Chvíľu na seba iba nemo hľadeli, zatiaľ čo ich tváre sa váhavo približovali k sebe. Ich pery sa takmer dotýkali, keď v tom sa otvorili vchodové dvere a oni sa od seba odtiahli rýchlosťou blesku.
„Meredith!“ vykríkla Cristina a v momente stála pri nej, aby jej pomohla s množstvom tašiek ktoré držala v rukách. „Musím ti povedať, že výber filmov ktoré tu máš je dosť o ničom. Keď sa vrátite z New Yorku musíme spolu zájsť do obchodu a niečo kúpiť.“ O niekoľko sekúnd spolu s Meredith zmizla za kuchynskými dverami a Jacksonovi nezostalo nič iné, ako hľadieť na miesto, kde ešte pred chvíľou sedela.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

V tú noc sa Cristina nervózne prehadzovala v posteli a nemohla zaspať. Jej myšlienky sa stál uberali k jej “skoro bozku“ s Jacksonom. S Meredithom o tom nehovorila, lebo ona bola príliš zaneprázdnená balením kufrov, a tak nevedela, čo si má o tom myslieť. Nebuď hlúpa. Aj tak by sa nič nestalo. A ak by ťa pobozkal, tak jedine z ľútosti nad tvojím úbohým životom. Snažila sa presvedčiť sama seba, že o nič nešlo, no neúspešne. Kedykoľvek totiž zavrela oči v snahe zaspať, znova pred sebou videla jeho pery a cítila jeho horúci dych na jej pokožke. Čo sa to s tebou deje? Spytovala sa v duchu, ako keby jej niekto mohol odpovedať. Čím viac nad tým uvažovala, tým viac si uvedomovala, aký je k nej Jackson v poslednom čase milý. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslela, on k nej bol milý vždy. Aj napriek tomu, že ona sa k nemu väčšinou správala ako mrcha. Ale taká už Cristina bola. Sarkazmus a nemilé poznámky používala ako istý druh ochranného mechanizmu. Takého, cez ktorý sa k nej dostali len tí najvytrvalejší.
Keď nezaspala ani v nasledujúcej polhodine, pomaly vstala a zišla dolu do kuchyne. Napustila si pohár vody a sadla si ku kuchynskému stolu. Tak nejak dúfala, že sa v kuchyni zjaví Jackson a všetko si vysvetlia, ale hneď tú myšlienku zahnala preč. Čo by mu asi tak povedala? Po niekoľkých minútach, ktoré strávila bezcieľnym pozeraním do stola , odložila pohár a pobrala sa späť do izby. Tento krát ale dúfajúc, že na Jacksona nenarazí.
Potichu zavrela dvere na svojej izbe, snažiac sa nezobudiť ostatných, avšak skôr než sa uložila späť do postele, začula vrzgot na chodbe. Zvedavosť jej nedala pokoj ,a tak znovu podišla k dverám a nenápadne ich otvorila. Na chodbe nestál nikto iný ako Jackson Avery. Avšak teraz mal na sebe iba pyžamové nohavice a Cristina si tak mohla prehliadnuť jeho dokonale vypracovanú hruď. Nevedela prečo, ale nemohla od jeho tela odtrhnúť zrak. Tak teraz už vôbec nezaspíš. Pomyslela si a rýchlo znova zatvorila dvere. Ak by ju uvidel ako ho hltá pohľadom, bola by to tá najtrápnejšia vec, ktorá by sa jej v tej chvíli mohla prihodiť. Rýchlo zaliezla späť do postele, aj keď dobre vedela, že tak skoro zrejme nezaspí.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod schnegy » Pia 06 Jan 2012, 20:15

Mne sa to nadalej velmi paci :good: Cristina je sympaticka postava, mam rada sarkasticke osoby :sarcastic: Pises naozaj pekne, az na par chyb v texte sa to cita velmi dobre.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Pia 06 Jan 2012, 23:48

mne sa pacia hlavne dialogy :)
mohla by si mi poziciat prvu seriu nech uz uplne nestiham s tymi serialmi :oops: :D
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 07 Jan 2012, 00:09

Ďakujem za komentáre :)
Schnegy som rada, že ti je Cristina sympatická, lebo nie je nič horšia, než keď človek nemá rád hlavnú postavu :lol:
Čo sa týka chýb, tak to prosím ospravedlňte, ale ani Word nevychytá všetko a ja nemám nikoho, kto by to po mne skontroloval. :oops:
Randa ty si mi už tak dávno hovorila, nech to sem pridám, že je to konečne tu.
V záujme tvojho času by som ti nič dávať nemala, ale keďže šíriť seriály je ako šíriť dobro, tak si odo mňa v pondelok pýtaj USB :lol:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 14 Jan 2012, 18:47

Sľúbila som, že kým to dobehnem, tak sem budem dávať diely zhruba raz týždenne a tak prišiel čas na ďalší :D.
Nijak som ho neupravovala, takže ak niečomu nerozumiete, len sa pýtajte. A ak nájdete nejaké gramatické chyby, tak mi napíšte sem alebo do pm. Rada sa niečomu novému priučím :)

3. kapitola

„Dnešok nebude stáť za nič.“ Posťažovala sa Cristina a odložila svoje oblečenie do skrinky v šatni rezidentov. „Meredith so svojou šťastnou rodinkou ráno odletela do New Yorku a mňa tu nechala na pospas osudu. Pri mojom šťastí dnes skončím na pediatrii. A to sa ani nemám komu vyrozprávať.“ Prevrátila očami a Lexie počúvajúca jej sťažnosti sa rozosmiala.
„Myslím, že na pediatriu ťa nevpustia. Údajne mučíš deti.“ Uškrnula sa a sadla si na lavičku vedľa Cristiny. „A ak chceš, môžeš sa vyrozprávať mne.“
„Za prvé, ja som nikoho nemučila. Len som sa tomu dieťaťu snažila pichnúť injekciu. A za druhé, si síce Greyová, ale tak dobre aby som sa ti zverila s tým, čo mi nedá spávať sa nepoznáme.“ Potriasla hlavou a obliekla si plášť, keď v tom sa dvere na šatni otvorili a April vkročila dnu s novým rozpisom služieb.
„Dobré ráno,“ pozdravila s až prehnane širokým úsmevom a začala čítať rozdelenie rezidentov pre nasledujúci deň. „...doktorka Yangová na kardiológii doktorka...“
„Čože? Na kardio? Ja som myslela, že dnes sa má vrátiť Altmanová.“ Začudovane hľadela na April, keď začula svoje meno a zobrala jej papiere z ruky, aby sa na vlastné oči presvedčila, že je pripísaná na kardiológiu.
„Vrátila sa a vyžiadala si vás.“ Prikývla a zobrala si späť papiere s rozpisom. „Dovolenka jej zrejme prospela, lebo sa usmievala tak, ako ešte nikdy.“ Cristina ešte chvíľu prekvapene pozerala pred seba a potom rýchlo schmatla svoj fonendoskop a ponáhľala sa za Teddy. Po niekoľkých mesiacoch počas ktorých sa nedostala k poriadnemu kardiologickému prípadu si nemohla za žiadnu cenu nechať túto príležitosť ujsť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Doktorka Yangová,“ zvolala Teddy keď zbadala Cristinu. „Som rada že vás opäť vidím.“
Cristina na ňu prekvapene hľadela, ale nenechala sa vyviesť z miery a taktiež ju s úsmevom pozdravila. „Aj ja som rada, doktorka Altmanová.“ Teddy jej veľký úsmev opätovala, čo ju prekvapilo ešte viac. Nikdy totiž nepatrila k doktorom, ktorí mali na tvárach obrovské hollywoodske úsmevy. Do tej skupiny patrila Arizona. Ale Teddy... Teddy bola v skupine tých, čo sa mračili, výnimočne uškrnuli alebo rozosmiali. Niečo ako Cristina. Usmiata tvár na nej vyzerala nezvyčajne.
„Dnes mám naplánovanú riskantnú resekciu tumoru, tak dúfam, že ste pripravená.“ Vytrhla ju z myšlienok a podala jej pacientovu kartu. „Budem vás totiž potrebovať.“
„Viac ako nikdy.“ Prikývla a začala študovať informácie o jej nadchádzajúcom prípade.
„To som rada. Pretože uvažujem nad tým, že by som väčšiu časť operácie prenechala na vás.“ Po týchto slovách sa už aj na Cristininej tvári zjavil drobný úsmev. Možno že dnešok nebude taký zlý, ako som si myslela. Napadlo jej a ďalej nasledovala Teddy.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Doktor Avery. Som rada, že ste sa nakoniec rozhodli prísť do práce,“ povedala Miranda ironicky, keď konečne zazrela Jacksona mieriaceho k nej.
„Prepáčte že meškám. Zrejme som prepočul budík alebo také niečo.“ Snažil sa vykrúcať a nasadil veľký úsmev, ktorý zvyčajne odzbrojil každú ženu. Doktorka Baileyová však nebola ako iné ženy. Ju len tak nejaký milý pohľad a krásny úsmev neobmäkčil.
„Kým som ja bola šéfrezidentka, tak sa takéto veci nestávali.“ Potriasla hlavou a do ruky mu strčila pacientovu kartu. Všetci dobre vedeli, že April pozíciu šéfrezidenta nezvládla práve najlepšie, ale nikto o tom nehovoril. Síce bola veľmi organizovaná a sústredená na prácu, nemala rešpekt ostatných doktorov.
Jackson začal študovať informácie napísané v karte, ale nemohol sa sústrediť. Tak ako celú noc, aj teraz mu jeho myšlienky neustále odbiehali smerom ku Cristine. Vlastne ona bola dôvodom, prečo dnes prišiel neskoro. Ale nemohol ju za to viniť. Ona predsa nemohla zmeniť to, že z nej nemohol spustiť oči a že kvôli ich ‘skoro bozku‘ strávil noc pozeraním do plafónu a rozmýšľaním, čo by sa stalo, keby Meredith neprišla. Keby aspoň tušil, čo sa v jej hlave odohráva. Možno by mu to pomohlo aspoň na chvíľu sa sústrediť na prácu. Ale možno aj nie.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po úspešne zvládnutej operácii už Cristine škvŕkanie v bruchu nedalo pokoj, a tak sa rozhodla, že si konečne zájde pre nejaký obed. „Altmanová je asi na drogách.“ Uškrnula sa a sadla si vedľa Lexie, ktorá sedela na posteli v podzemných tuneloch nemocnice.
„Huh?“ Pozrela na ňu nechápavo Lexie.
„Vypýtala si ma do služby po tom, čo ma niekoľko mesiacov úspešne ignorovala a celý deň sa prehnane usmieva. Určite v niečom ide. Dokonca ma nechala takmer samú operovať pacienta, a to ma pred mesiacom ani nechcela vidieť. Stávala sa z nej druhá Hahnová.“
„Ja som počula, že sa dala dokopy s tým jej manželom. S tým pacientom.“ Lexie zdvihla pohľad od časopisu, ktorý práve čítala. „Asi je len zamilovaná.“
„To nie je zamilovanosť.“ Potriasla hlavou. „V tom sú určite nejaké drogy.“
„Ako myslíš.“ Pokrčila plecami. „Ale ak si niekedy bola zamilovaná, myslím naozaj veľmi, tak by si ten pocit poznala. Ten zvláštny pocit, ako by si mala motýle v bruchu a niečo, čo ťa núti usmievať sa, či sním si, alebo nie.“
„Že ja som ti aj niečo hovorila.“ Povzdychla si a Lexie sa uškrnula, keď v tom zbadala ako sa k ním blíži Mark a úškrn sa zmenil na veľký úsmev.
„Ahoj. Všade som ťa hľadal,“ pozdravil ju a jemne ju pobozkal. „Myslel som, že sme mali dohodnutý obed v kafetérii.“
„Oh, ja som úplne zabudla. Prepáč.“ Lexie nasadila ospravedlňujúci výraz a očami strateného šteniatka pozrela na Marka. „Ale snažím sa skryť pred Ariznou. Snažila sa ma presvedčiť, aby som si nasadila toto.“ Spoza chrbta vytiahla farebnú čiapku s malo vrtuľkou na vrchu. Keď to Cristina a Mark zbadali, obaja vybuchli do smiechu.
„Tak to je dobrý dôvod na skrývanie.“ Skonštatoval Mark, keď ho smiech konečne prešiel. „Ale som si istý, že by si v tom vyzeralo rozkošne. A čo ty Yangová, pred kým sa skrývaš ty?“ spýtal sa a skúmavo hľadel na Cristinu, ktorá sa tvárila, že ho nepočuje. Keď však jeho pohľad neuhýbal, zdvihla oči od svojho obedu a pozrela späť na Marka.
„Ja sa nemusím pred nikým skrývať.“ Zaklamala, pretože ona sama dobre vedela, že sa už od rána snaží vyhnúť stretnutiu s Jacksonom. To však nebolo niečo, o čom by mala chuť hovoriť so Sloanom. „Aj keď Altmanová mi jej prehnane dobrou náladou naháňa strach.“
„Údajne sa zamilovala do jej pacienta. Toho, ktorého si vzala kvôli poisteniu, ale nakoniec sa kvôli nemu rozišla aj s tým podivným psychiatrom. Vraj spolu strávili dvojtýždennú dovolenku v Paríži a asi nezostali len pri pozeraní pamiatok,“ chrlil informácie Mark.
„A že vraj ženy sú klebetné.“ Potriasla hlavou Cristina.
„Keď je to pravda, nie sú to klebety.“ Uškrnul sa a chytil Lexie za ruku. „Radšej poďme, kým ťa Yangová nakazí tou svojou zlou náladou.“ Obaja sa usmiali a ruku v ruke odišli preč.
Ja nemám zlú náladu. Pomyslela si Cristina a vrátila sa späť k svojmu obedu.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Deje sa niečo?“ spýtala sa April, keď jej už Jacksonove nervózne podupávanie nohou začalo liezť na nervy. Jeho služba síce skončila už pred viac ako štvrť hodinou, ale domov sa mu ísť nechcelo. Cristinu celý deň nevidel a aj keď ani netušil, čo sa odohráva v jej hlave, desilo ho to.
„Nie. Prečo?“
„Lebo už dobrých pätnásť minút tu nervózne nadskakuješ a vyzeráš, že sa ma chce niečo spýtať, ale vždy si to napokon rozmyslíš. Takže deje sa niečo?“ Zopakovala svoju otázku a zrak nespúšťala z Jacksonovej tváre, na ktorej sa miešal zamyslený a nervózny výraz.
„Ok. Ale musíš mi sľúbiť, že to nikomu nepovieš.“
„Sľubujem.“ Prevrátila očami, lebo netušila, prečo robí Jackson také tajnosti.
„No, dajme tomu, že som sa takmer bozkával s jednou ženou. Teda nebolo to prvý krát, ale...“ Bľabotajúc sa snažil April vysvetliť o čo ide, ale ani on sám si nebol istý situáciou, do ktorej sa dostal.
„Oh, bože. Len mi netvrď že ty a Lexie...“ vyhŕkla zdesene.
„Čože? Nie! Ako ťa to napadlo. Vieš si predstaviť čo by so mnou Sloan spravil? Tu ide o niekoho úplne iného.“
„Aha. Dobre. Tak pokračuj.“
„Takže, ako som už povedal, takmer sme sa pobozkali a ona vyzerala, že sa to naozaj chce, ale potom nás niekto prerušil a nič sa nestalo. Teraz mám pocit, že sa mi vyhýba a neviem čo si mám o tom myslieť.“
„Rada by som ti pomohla, ale... Neviem či som ja tá pravá osoba, ktorej by si sa mal pýtať niečo takéto. Asi by si mal zájsť za niekým, kto má viac, veď vieš, skúseností,“ povedala sa a sklonila hlavu, aby Jackson nevidel, ako jej horia líca. „Skús ísť, napríklad za Crisitnou. Tá ti určite bude vedieť poradiť.“
„Umm... Nemyslím si, že je to najlepší nápad.“
„Asi máš pravdu. Cristina ťa moc nemusí.“ Zamýšľala sa April nahlas, čo Jacksonovi príliš odvahy nedodalo. „Ale dobre. Pokúsim sa ti poradiť.“ Na chvíľu sa zamyslela, lebo si nebola istá, čo mu povedať. Nebola predsa na Jacksonovom mieste ani na mieste tej neznámej ženy. Ako sa teda mohla vcítiť do situácie? „Predpokladám, že si na ňu buď príliš tlačil alebo si naopak netlačil vôbec. Vieš, Jackson, ak by si s ňou naozaj chcel niečo mať, nesmieš zaváhať. Nesmieš ju nechať o tebe pochybovať. Musí si byť istá, že to chceš a že sa s ňou len nezahrávaš. Lebo nič nebolí viac, ako keď ťa niekto využije,“ povedala a zamyslene si hrýzla spodnú peru. „Mal by si ju nájsť a skúsiť to. Aj za cenu toho, že by ťa odmietla.“ Žmurkla naňho a Jackson v tom momente presne vedel čo robiť. Musel to jednoducho skúsiť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Keď Jackson vstúpil do kuchyne, zbadal Cristinu stojac pri kuchynskom pulte chrbtom otočená k nemu. Pousmial sa, napol potešene, keďže mal konečne šancu sa s ňou porozprávať, napol s obavami, že ho znova odmietne. Avšak musel to skúsiť. V jeho pozícii už aj tak nemal čo stratiť. Bez slova k nej pristúpil a jemne sa dotkol jej ruky aby upútal jej pozornosť.
„Cristina...“ oslovil ju a ona pevne stisla jej pery. Celý deň sa úspešne snažila vyhýbať konverzácií s ním, ale teraz stál iba pár centimetrov od nej a ona vedela, že ich rozhovoru už niet úniku. Po predchádzajúcej noci sa cítila dosť trápne a nemala tušenia ako ten pocit zmeniť. Dobre vedela, že Jackson bude mať kopu otázok, no nebola si istá, ako na ne odpovedať.
„Ja som sa práve chystala...“ Pokúšala sa vyhnúť ďalšiemu trápnemu momentu, ale Jackson položil obe svoje ruky na kraj kuchynského pultu a Cristina zostala uväznená medzi jeho mohutnými pažami.
„Mám taký pocit, že sa mi vyhýbaš.“ Uškrnul sa a ona iba sklopila pohľad. „A Cristina Yangová sa veciam nevyhýba. Alebo sa mýlim?“
Cristina potriasla hlavou a stále nespúšťala oči z podlahy.
„Tak potom? Zdalo sa mi, že včera sme sa celkom dobre bavili. A keby neprišla Meredith...“
„Tak čo?“ vyhŕkla hlasnejšie než možno chcela a Jackson spravil krok späť.
„Hej, hej. Len kľud. Ja ti predsa z hlavy odhryznúť nechcem.“
„Prepáč.“ zašomrala a Jackson sa len usmial. „Ale už mám po krk mužov, ktorí nevedia čo chcú a zbytočne plytvajú mojou energiou.“
„To som nechcel.“ povedal, jeho jasné oči stále sledujúc každý jej pohyb. „Ja viem čo chcem a ak by si mi dala šancu tak...“
„Tak?“ Konečne zdvihla pohľad od drevenej podlahy a pozrela na Jacksona, na ktorého tvári sa zračil úprimný úsmev zmiešaný s nervóznym výrazom. Ale on predsa nemal byť prečo nervózny. To ona v noci nemohla spať, lebo jej myšlienky stále uchádzali k nemu, zatiaľ čo cez deň sa k nemu správala ako mrcha, aj keď presne nevedela prečo. Ona by mala byť nervózna, lebo netušila čo sa odohráva v jeho hlave.
„Cristina.“ zašepkal znova a jeho jemný hlboký hlas jej spôsobil pocit, ako by ňou prešla elektrina. Jeho prenikavé oči jej nedovolili uhnúť pohľadom, a tak tam iba nemo postávala, čakajúc, čo sa bude diať. Opäť sa k nej pomaly priblížil a jej dlaň položil na jeho hruď. Rýchly tlkot jeho srdca ju prinútil zabudnúť na všetky otázky a skôr ako sa nazdala, Jacksonove pery boli na jej a jeho ruky boli pevne ovinuté okolo jej štíhleho pásu. „Ver mi, ja viem čo chcem.“ zašepkal po niekoľkých sekundách keď sa ich pery oddelili, aby mohli znova nabrať kyslík do pľúc.
„Neviem či je to správne,“ povedala s obavami.
„Nie vždy to čo je správne, je pre nás to najlepšie.“ Oprel si jeho čelo o jej a zastrčil jej prameň dlhých vlasov za ucho bez toho, aby čo i len na sekundu prerušil ich očný kontakt.
„Kiež by si sa k tomuto odhodlal už dávno,“ zašepkala s úškrnom a znova svoje pery pritisla k jeho. Ona sama teraz ľutovala, že sa k niečomu takémuto neodhodlala už dávno. Keď pocítila jeho jazyk v jej ústach, pred očami jej znova prebehla scéna z večera, keď sa prvý krát pobozkali. A aj keď od vtedy už prešlo veľa času, chuť jeho pier zostala nezmenená. Jeho prsty vchádzali do jej dlhých kučeravých vlasov, keď v tom ju Jackson pevne chytil za boky a ona sa zrazu ocitla sediac na kuchynskom pulte. Keby jej pred pár dňami niekto povedal, že skončí takto, vysmiala by ho. Teraz však netúžila po ničom inom, ako po jeho horúcich bozkoch.
„Ja si hovorím presne to isté.“ povedal potichu a perami jej zľahka prešiel po ušnom lalôčiku, čo ju prinútilo zalapať po dychu a pritiahnuť si ho bližšie k sebe. „Krásne voniaš.“ zašepkal medzi niekoľkými vlhkými bozkami, ktorými obdarúval jej krk. Cristina nič nepovedala, iba sa usmiala. Ani jeden z nich si neuvedomoval, ako rýchlo čas ubiehal. V tomto momente to ale nebolo niečo, na čom by záležalo. Ako jej rukou jemne prechádzal po stehne, jej ruky vkĺzli pod jeho voľné tričko a končeky jej prstov skúmali jeho vypracované telo, ktorého obraz jej nedal spávať. Všetko šlo veľmi rýchlo, ale ani jeden z nich nemal pochybnosti o tom, čo sa dialo. Obaja dobre vedeli, že chémia medzi nimi panovala už od prvého dňa, aj keď Cristina si to až do nedávna nechcela pripustiť. Aj napriek všetkému čo sa odohrala medzi ňou a Owenom by ho nikdy nedokázala podviesť. Teraz však bola znovu slobodná a jediné čo ju trápilo bolo, že Jackson mal na sebe ešte stále nohavice. Jej ruky sa rýchlo presunuli k spodku jeho trička a okraju jeho džínsov a jej prsty netrpezlivo hľadali gombík.
„Umm... Nemienim ťa prerušovať v tom, čo robíš, ale nechcela by si sa z kuchyne radšej presunúť hore?“ zamumlal a usmial sa, keď zbadal, že Cristina zrejme úplne zabudla, že sa ešte stále nachádzajú v Meredithinej kuchyni. Ona si iba ovinula jej nohy pevnejšie okolo jeho pásu a venovala mu ďalší vášnivý bozk. Jackson to zobral ako kladnú odpoveď, a tak ju zdvihol a odniesol hore do svojej izby. Kto by si pomyslel, že dnešok skončí tak dobre. Preblesklo mu mysľou a na jeho tvári sa zjavil jemný úškrn. A to ešte zďaleka nebol koniec.


Myslím, že to neskončilo nejak prekvapivo, ale prekvapenia mi nejdú :lol:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Pia 20 Jan 2012, 21:26

fandim im dvom,ale pochybujem ze sa daju dokopy alebo spolu zostanu lebo potom by si nemala o com pisat :D ale ja ich chcu dokopy :whistle: :lol: :lol:
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 21 Jan 2012, 22:22

Ďakujem že si si našla čas okomentovať lebo ja som ti to stále nepripomínala. nieeee :lol:
Nech už to dopadne akokoľvek ja mám rôzne plány do ďalekej budúcnosti o to sa nebojte :lol:
Inak mám aj naďalej pridávať jeden diel týždenne? Lebo komentáre sa tu neobjavujú nejak často, tak či to stíhate čítať (alebo či máte záujem to čitať)
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod myrielka118 » Ned 22 Jan 2012, 22:15

Prepáč, ja nestíham. :( Mám toho strašne veľa a bola som preč tento týždeň... Ale tak nejaký kúsok som prečítala, zajtra dočítam. :) Páči sa mi to. :)
Hidden somewhere there where nobody could care, nobody could help... Hidden in my dreams. Maybe safe... nobody can really hurt you in your dreams. But it's NOT real. Should I really want it?
Obrázok užívateľa
myrielka118
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Štv 26 Aug 2010, 23:52
Bydlisko: Twinbrook :)
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia