Preklady zaujímavých článkov k TS3 a datadiskom

Diskutujte o datadiskoch, balíčkoch, či nástrojoch k "tretím Simom".

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Poslaťod faaster » Str 21 Jan 2009, 23:05

Tak som niečo z Creator Campu preložil :)

- Jednotlivé vekové obdobia prinášajú špeciálne interakcie (deti sa môžeu hrať s hračkami, vypýtať si jedlo)
- Môžeme premiestňovať budovi zamestnaní na iné miesta v susedstve
- Všetci simíci v susedstve starnú spolu. Ale nemôžu si počas toho ako s nimi nehráte nájsť partnera alebo prácu.
- Môžeme si nastaviť rôzne dĺžky života sima:
1. 25 dní
2. 95 dní
3. 200 dní
4.1000 dní
- Rovnako ako v TS2 môžme ku každému typu oblečenia vyberať jednotlivé účesy.
- Starý simovia nemusia mať už iba šedivé vlasy.
- Najväčší obytný pozemok môže mať rozlohu 64x64 štvorčekov.
- Môžeme si vyberať velkosť strechy, farbu a rôzne odtiene fárb strechy.
- Jediným kliknutím môžeme stenu v byte premiestniť na iné miesto na vašom pozemku.
- Objekty môžeme umiestňovať kamkoľvek mimo mriežku.
- Pleť môžeme simom upravovať vo všetkých farebných variáciách (ružová, zelená)
- V CAS (Create a Sim - Vytvor si sima) bude nový nástroj slúžiaci na úpravu každého typu oblečenia - Creator Tool (Vytvárací nástroj / utilita)
- Môžeme nastavit aj veľkosť schodov a počet schodov.
- Simíci nepotrebujú už do bazéna schody aby doň vliezli alebo z neho vyliezli.
- Duchovia sú odteraz hratelné postavy, ale ich bydlisko je cintorín.
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Str 21 Jan 2009, 23:11

inak k tým duchom som našla, že môžu byť vo vzťahu so živým simom ako partneri a mať s ním aj deti - babätkovských duchov! :)
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod faaster » Str 21 Jan 2009, 23:22

áno tu je tu:

The ghosts are playable, can marry living Sims, and even make ghost babies. Looks really scary!

Duchovia sú hrateľní , môžu sa vziať a potom urobiť duchové (dušie alebo ako :D ) bábätká.
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Str 21 Jan 2009, 23:24

som ozaj zvedavá ako to bude vyzerať :D či tie duch-bábätká aj vyrastú alebo čo :D

EDIT: zaujalo ma aj svetlo a možnosť s ním manipulovať, že nastavíš vlastnú farbu žiarovky a ešte dokonca aj intenzitu svetla alebo také niečo, ak som to správne pochopila :)
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod faaster » Str 21 Jan 2009, 23:36

To som aj ja zvedavý ako bude vyzerať posmrtný život...inak je o tochu nelogikcé lebo duch...no, nemyslim ..však vy viete čo.. :P

Aj tak je to len hra cez deň budem spať v hrobe a ráno pojdem strašiť...a ktovie ako sa budú duchovia milova´T na horbe :lol: ...
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Str 21 Jan 2009, 23:42

však jasné, že je to len hra, keď tam máš (teda v dvojke) upírov, yettiho, simorostov a zombíkov :D

inak tuším ten pozemok 64x64 je adekvátny ku 5x5 v dvojke, len tie štvorčeky v sieti su rozdelené na menšie časti, takže preto je to číslo väčšie
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Štv 22 Jan 2009, 00:43

už čoskoro sa môžete tešiť na rozsiahly preklad kompletného článku z Creators campu od Kalypso myslím že už zajtra
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod David » Štv 22 Jan 2009, 09:29

faster dakujem za preklad je to super ti duchovia ja sa na to TS3 tak tesiim a tesiim sa aj na preklad od Kalypso :)
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Poslaťod Kalypso » Štv 22 Jan 2009, 16:03

Ahojte,

no vidim, ze s prekladmi a prekladatelmi sa tu roztrhlo vrece...keby som vedela kolko ludi nevydrzi a zacne tu davat novinky tak by som sa ani nebtazovala vcera cely den nad tym sediet ale dlho som tu nebola a nevedela som, co sa deje...teraz tak polovica z toho co som prelozila uz je na fore...no ok dakujem za pomoc len mi nabuduce dajte vediet, ze mi niekto ulahcuje pracu a ze sa nemusim tolko namahat 8)

A teraz k tomu slubenemu prekladu... Vacsinu info mam z www.edenstyle.it aby bol jasny zdroj...a snazila som sa to prelozit v celku aby sa to dalo viacmenej dobre citat...tak sa zabavte, je toho velmi vela:

Tvorivý kemp pre Sims 3
Deň 1
-Niektoré črty vám dávajú špeciálne schopnosti. Tie môžu byť užitočné pri získavaní zručností (napr. umelec alebo atlét), alebo s nimi môžete robiť rôzne činnosti (detinskí Simovia sa môžu hrať s hračkami, Simovia-tuláci môžu žobrať jedlo...)

-Batoľatá nemôžu sami chodiť po meste, musí ich niesť dospelý Sim. Deti môžu chodiť po susedstve samy.

-Môžete premiestniť budovy s pracoviskami na iné miesto.

-Všetci Simovia v meste sa vyvíjajú spoločne, ale ak chcete, môžete vypnúť starnutie alebo vývoj Simov. V takom prípade Simovia, ktorých neovládate, sa nebudú sobášiť a vyvíjať.

-Môžete zmeniť nastavenie dĺžky života. Nastavenia sú:
*Krátke (25 simovských dní)
*Normálne (95 simovských dní)
*Dlhé (200 simovských dní)
*Epopeja (1000 simovksých dní)

-Môžete si nastaviť iný typ účesu pre každú kategóriu oblečenia

-Doplnky (rukavice, ponožky, okuliare, náramky, náušnice, topánky) môžete upraviť pomocou nástroja Vytvor-si-štýl

-Starí Simovia majú prednastavenú sivú farbu vlasov, ale ak chcete, môžete ju zmeniť.

-Najväčšia rozloha pozemku je 64x64

-Strechy: Automatický tvorca striech vytvorí strechu automaticky keď postavíte stenu. Môžete si tiež zvoliť výšku strechy.

-Môžete zväčšiť miestnosť naťahovaním stien. Všetky objekty pripevnené k stenám sa hýbu spolu s nimi.

-Môžete umiestňovať objekty kdekoľvek chcete, už vás nebudú obmedzovať štvorčeky.

- Kríky môžu vyrásť do ľubovoľnej veľkosti.

-Môžete postaviť schody na kopci a tiež nastaviť ich šírku.

Deň 2
-Údolie zapadajúceho slnka (Sunset Valley) bolo postavené pred Pleasantview, založila ho rodina Gothovcov a na tiché a mierumilovné mestečko ho vybudovala rodina Landgraabovcov.

-Navštívila som cintorín a bola to zábava. Môžete tam rybárčiť (!!!), navštíviť mauzóleum, skúmať katakomby a ...zamestnať sa na polovičný úväzok (to je strašidelné!). Kým skúmate katakomby, dostávate množstvo zaujímavých informácií o tom, čo tam váš Sim práve robí. Keď odtiaľ moja Simka vyšla, mala v katalógu špeciálne semienko. Zrejme môžete nájsť niečo špeciálne zakaždým, keď ste tam. Ak kliknete na náhrobné kamene, môžete si prečítať alebo tam vyryť epitafy a smútiť.

-Ak ste v náhľade na susedstvo, na obrazovke uvidíte užitočné tipy.

-Môžete písať romány na počítači. Písanie sa stalo novou zručnosťou.

-Už nebudete mať panel zručností so všetkými vašimi zručnosťami ako v Sims 2. Názvy zručností sa objavia, keď získate prvý bod danej zručnosti. Potom na nich môžete kliknúť a otvorí sa vám akýsi denník, ktorý uvádza podrobnosti o získanej zručnosti a jej vylepšeniach.

-Vytvorila som si Sima s nasledujúcimi črtami: Perfekcionista, Odvážny, Hazardér, Ambiciózny a Charizmatický. Vďaka jeho črte hazardéra, ak som klikla na niektoré objekty, neukázali sa mi normálne činnosti, ale napríklad extrémne zdriemnutie si, extrémny spánok, čítať niečo extrémne, hrať extrémnu videohru...To bola sranda

-V hre sú dva katalógy (kde si môžete ukladať veci): rodinný a osobný. Do rodinného môžete ukladať veci ak sa sťahujete alebo nanovo zariaďujete. Ak sa sťahujete, môžete si zvoliť, že chcete zbaliť aj nábytok: nájdete ho v rodinnom katalógu, pripravený na umiestnenie v novom dome.

-Ak kliknete na noviny, môžete v nich nájsť zľavnené kurzy na zlepšenie vašich zručností.

-Počas hry dostávate správy, ktoré vás upozorňujú na veci, ktoré by vášho Sima mohli zaujímať, napr. zápas na štadióne, výpredaje, ...

-Práca: Ste platení na hodinu. Keď získate prácu, automaticky sa zoznámite so svojím šéfom. Ak sa s ním stretávate, môžete ho požiadať o zvýšenie platu alebo o povýšenie. Ak idete do práce, môžete si zo zoznamu vybrať, čo budete v ten deň robiť. Môžete usilovne pracovať (z čoho váš Sim príde domov trocha unavený), stretnúť sa s kolegami (aby ste spoznali nových ľudí), rozprávať sa s kolegami (aby ste zvýšili úroveň priateľstva ...týmto spôsobom je to veľmi ľahké), urobiť niečo špeciálne, aby ste zapôsobili na šéfa, spať na pracovnom stole, ...

-Ak kliknete na budovu pracoviska, môžete robiť rôzne činnosti, ako napr. získať tam prácu, ísť do práce, navštíviť kurz, pozrieť sa dovnútra, ...Ak získate príležitosť v súvislosti s takou budovou, pribudne tam aj špeciálna činnosť súvisiaca s využitím tejto príležitosti.

-Aby ste prispôsobili svoje mesto, kliknite na Upraviť mesto a potom na gombík Stavebného a Nákupného režimu v náhľade na mesto. Vtedy môžete upravovať verejné aj súkromné pozemky. Niektoré verejné pozemky, ako napr. parky a kúpaliská, môžete upravovať úplne ľubovoľne. Pre budovy s pracoviskami môžete iba pridať niečo vonku.

-Môžete meniť súkromný pozemok na verejný a naopak. Ak to urobíte s budovou pracoviska, budova zmizne, no vonkajšie priestory a základy ostanú a budete tam môcť postaviť vlastný dom. Nie je jasné, čo sa stane so Simami, ktorí v tej budove pracovali...

-Môžete zmeniť popis verejných pozemkov (Názov a niečo o nich)

-Nákup potravín: Objaví sa vám okienko so zoznamom vecí, ktoré môžete kúpiť. Môžete tiež kúpiť ingrediencie na konkrétny recept. Takže ak chcete uvariť niečo špeciálne, musíte si len vybrať recept: všetky požadované prísady sa pridajú do vozíka. Môžete tiež predávať vlastnú zeleninu. Môžete tu tiež kúpiť penu do kúpeľa, zlatú rybku, sviečky, narodeninovú tortu, a hračkársku kačičku.

-Aby ste mohli použiť mobilný telefón, musíte vojsť do svojho katalógu. Telefón tiež môžete umiestniť v dome.

-Nemôžete kúpiť oblečenie, ale môžete si vytvoriť až 3 rôzne druhy oblečenia pre každú kategóriu, pre každého Sima.

-Domácnosti môžete spojiť, presťahovať alebo rozdeliť.

-Môžete pozdraviť iných simov priateľsky alebo drsne.

Deň 3
-Včera sme sa zoznámili s tipmi a trikmi pre tvorenie Simov. Simovia sú omnoho realistickejší a je tam celá kopa posuvných ovládačov, ktorými môžete upraviť ich výzor. Ukázali nám niekoľko úžasných fotiek z hry, s perfektným tieňovaním. Dobrou správou je, že Simov vytvorili priamo v hre, nepoužili žiadne externé nástroje, aby Simovia vyzerali realistickejší tak ako to bolo v Sims 2 (hlavne v datadiskoch). Čo sa týka vlastného obsahu, niektoré veci sa nebudú dať meniť od základov, ale človek z CAS nám povedal, že hackeri to budú vedieť spraviť.

-V hre nepribudla žiadna nová rasa, ale sú tam duchovia a vaši Simovia s nimi budú môcť mať deti.

-Ak máte v rodine veľa Simov, vaša rodina dostane na začiatok viac než 20 000 simoleonov.

-Dobrosrdeční simovia budú môcť finančne prispievať rôznym spolkom, napr. Anonymným kleptomaniakom. Zlí Simovia môžu finančne podporovať rozpad týchto spolkov. Napríklad, môj zlý Sim mal možnosť finančne podporiť zničenie Spolku nerovnoprávnych lám.

-Príklady niektorých činností, ktoré môžu robiť zlí Simovia: pokaziť (?) sprchu, pokaziť spánok, ukradnúť dieťaťu sladkosť a nastrašiť dieťa(!!!).

-Zistila som tiež niekoľko vecí o deťoch:
*Nábytok: detská stolička, nočník, xylofón, kolíska (ako tá, ktorá bola v Sims 2), kolíska s nebesami, 3 krabice s hračkami (deti sa môžu hrať aj v nich), detský sporák, stôl s kockami a niekoľko ďalších vecí. Z hry zmizol stôl na prebaľovanie. Ak chcete vymeniť plienku alebo prezliecť batoľa, musíte naňho kliknúť. Ak máte detskú stoličku, môžete dieťa nakŕmiť jedlom, ktoré ste pripravili aj pre ostatných členov domácnosti, ale musíte najprv použiť kuchynského robota.
*Ak kliknete na batoľa, máte na výber tieto činnosti: vymeniť plienku, prezliecť oblečenie, nakŕmiť na zemi, zdvihnúť, pritúliť sa, naučiť hovoriť, naučiť chodiť na nočník, poštekliť, naučiť chodiť, vyhodiť do vzduchu. Niektoré osobnostné črty vám umožnia viac činností. Napríklad zlí Simovia môžu dieťa vystrašiť.

-Oslavy: Aby ste usporiadali oslavu, musíte použiť telefón. Vtedy sa objaví okno a vy si budete musieť vybrať, o ktorej má oslava začať, aké bude predpísané oblečenie (formálne, každodenné, plavky) a akí hostia majú prísť. Ja som mohla pozvať 8 ľudí.

-Služby: Požiarnici, polícia a adopcia je zadarmo. Platené služby sú: Pestúnka (25 simoleonov/h), Donáška pizze (30), Údržbár (50/h), Chyžná (75/deň), čarodejník (400).

-Ak si adoptujete dieťa, môžete si vybrať pohlavie a vek (novorodenec, batoľa, dieťa).

-Ak kliknete na reštauráciu, môžete si vybrať, či tam chcete jesť/piť sami alebo ešte s niekým. Nemôžete vojsť so Simami do reštaurácie, ale môžete ich v nej vidieť, ak jedia vonku.

-Môžete sa stať spoločníkom na obchodnom pozemku a dostávať podiel zo zisku. Ak máte dosť peňazí, môžete vlastniť celý obchod. Majiteľ môže zmeniť názov obchodu, vyhodiť zamestnancov a vyberať peniaze.

-Môžete zbierať semienka, hmyz a kamene. Zbieraním bodov za napĺňanie celoživotného sna môžete odomknúť Pomocníka zberateľa. S týmto nástrojom budete môcť vypátrať zberateľské predmety na mape.

-Ak spálite sporák, môžete ho vymeniť tak, že naň kliknete a zvolíte možnosť vymeniť. Samozrejme, stojí to peniaze.

-Príklad celoživotných odmien: rýchly metabolizmus, zľava na stravovanie sa v reštauráciách, chodiť na divadelné predstavenia zadarmo, liečenie plodnosti (pre dvojčatá a trojčatá), rýchle získavanie zručností, dovolenkové dni, super atraktivita, teleportovanie.

-Prístroj na nápoje je naozaj skvelý. Môžete pripravovať rôzne nápoje podobné tým zo Starbucks. Napríklad môžete urobiť bielu čokoládu , sójové kapučíno a banánový koktail.

-Simovia s malým počtom bodov za logiku môžu skúmať vesmír teleskopom a objavovať nebeské telesá. Keď moja Simka našla planétu, dostala niekoľko simoleónov a mohla jej dať meno. V denníku logických zručností môžete nájsť zoznam všetkých nebeských telies, ktoré ste objavili.

-Môžete zisťovať info o osobnostných črtách, zamestnaní a partnerovi Sima, kým sa s ním rozprávate.

-Šporovliví Simovia môžu v novinách nájsť kupóny na zľavu.

-Simovia – počítačoví experti môžu s PC robiť tieto činnosti: vyriešiť nevyriešiteľné, hrať šach, hackovať atď.

-Ak sa vŕtate v nejakom objekte, môžete získať nejaké vylepšenia, napr. ohňovzdornosť, samočistenie alebo nezničiteľnosť.

-Kým sa hráte s tínedžerom, niekedy nájdete celoživotný sen medzi jeho normálnymi želaniami. Ak sa vám ten sen páči, môžete ho uzamknúť a tak sa ten sen stane jeho celoživotným snom.

-Tínedžeri si môžu nájsť brigádu tak, že kliknete na obchodný pozemok. Nemôžu mať normálnu kariéru, ale starí a dospelí Simovia si môžu nájsť brigádu(prácu na polovičný úväzok).

-Kleptomani môžu kradnúť, ale iba ak sa nikto nepozerá.

-Batoľatá, deti a tínedžeri získavajú na narodeniny novú črtu. Ak deti prežijú dobré detstvo, môžu si vybrať črtu. Ak nie, hra im pridelí náhodnú črtu.

-Čas strávený v škole: 9:00 až 14:00 pre tínedžerov a 9:00 až 15:00 pre deti. Simovia, ktorí si nespravili domáce úlohy, môžu v škole zostať dlhšie. Známky žiaka sú ovplyvnené náladou a domácimi úlohami. Žiaci, ktorí spia na hodinách alebo opisujú domáce úlohy zostanú po škole.

Deň 4
-Vlastný obsah: Môžete ho vytvárať vo „Vytvor-si-štýl“ (CAS) alebo priamo v hre. Ak sa vám páči niečo, čo ste vytvorili v CAS, musíte to najprv uložiť a potom stlačiť gombík na zdieľanie obsahu. Ak to len uložíte, budete to môcť vidieť a použiť zakaždým, keď budete hrať. Ak sa rozhodnete zdieľať to, nájdete to na lište spúšťacej obrazovky spolu so všetkým ostatným, čo ste vytvorili. Ak sa chcete podeliť o svoj výtvor na Burze, musíte len kliknúť na jeden gombík a zverejniť ho. Takisto môžete pomenovať všetky svoje výtvory a pridať k nim ich popis. Nemala som veľa času na vytváranie vlastného obsahu, pretože som v kempe ako vlastník stránok a teda sa odo mňa očakáva, že sa budem zaujímať predovšetkým o hru, ale páči sa mi, že budeme môcť vytvárať vlastný obsah kedykoľvek počas hry a už nebudeme musieť otvárať bodyshop.

-Rada by som bližšie vysvetlila informáciu, že Sim môže mať najviac 3 druhy oblečenia z každej kategórie. Môžete si vytvoriť a uložiť všetko oblečenie, ktoré chcete mať v hre, ale keď hráte hru, pre každého Sima môžete naplánovať len tri druhy oblečenia z každej kategórie. Takže keď kliknete na skriňu a vyberiete možnosť zvoliť oblečenie, budete môcť nastaviť/vytvoriť najviac 3 formálne oblečenia, 3 plavky, atď. pre toho jedného Sima. Samozrejme môžete kedykoľvek jedno z tých troch oblečení vymazať a nahradiť ho novým. Aby ste Sima prezliekli, musíte kliknúť na skriňu a zvoliť možnosť prezliecť oblečenie. Vtedy sa ukáže okno a vy si môžete vybrať oblečenie, ktoré chcete, aby si váš Sim obliekol. Môžete mu tiež obliecť pracovné oblečenie.

-Tehotenstvo: Tehotná Simka dostane niekoľko dní platenej dovolenky z práce a otcovia dostanú niekoľko dní po tom, ako sa bábätko narodí. Keď je vaša Simka tehotná, môže čítať knihy o tehotenstve a mali by ste jej plniť želania, pretože Simky, ktoré boli počas tehotenstva šťastné, budú mať deti s lepšími osobnostnými črtami. Tehotnej Simke býva zle a bolí ju chrbát, čo jej takisto zhoršuje náladu. Na začiatku je bruško veľmi malé, ale rastie každý deň. Klikla som na nemocnicu a mojej Simke sa ukázala možnosť „Získať lekársku radu“. Vošla do nemocnice a po chvíli z nej vyšla. Táto možnosť sa mi ale neukázala so Simami, ktorí neboli tehotní, takže táto činnosť súvisí asi len s tehotenstvom. Môžete oznámiť tehotenstvo ostatným, poláskať bruško a rozprávať sa s bruškom. Keď začnú kontrakcie, dieťa sa môže narodiť doma alebo v nemocnici. Otec odvezie matku do nemocnice, ale matka tam môže ísť aj sama. Do nemocnice sa dá ísť pešo, na aute alebo na bicykli. Žiadna sanitka. Keď sa dieťa narodí, matka vyjde z nemocnice s bábätkom a odíde domov. Nemôžete vidieť, čo sa deje vo vnútri nemocnice. Ak si rodičia adoptujú novorodenca, tiež získajú niekoľko dní dovolenky, takže sa oňho môžu postarať. Je to milé.

-Novorodenci majú dve osobnostné črty a ďalšiu črtu získavajú zakaždým, keď vyrastú.

-Konečne budete môcť navštíviť susedov. Stačí kliknúť na ich dvere a zvoliť možnosť „Zazvoniť“. Môžete tiež vojsť do ich domu. Ak v tom dome niekoho poznáte, objaví sa vám napr. možnosť „Navštíviť Sama.“ Ak nikto nie je doma, dostanete správu, že všetci sú práve preč.

-Svadby: Môžete mať súkromnú svadbu alebo usporiadať svadobnú hostinu doma alebo na verejnom pozemku (v takom prípade si budete musieť prenajať pozemok a zaplatiť nájom). Z hry zmizol svadobný oblúk: len kliknete na nevestu alebo ženícha a zvolíte možnosť „Zosobášiť sa“. Tí dvaja niečo povedia, potom si vymenia prstene a pobozkajú sa. Môžete si zvoliť a upraviť formálne oblečenie podľa vlastného vkusu. V hre už sú 2 druhy svadobného oblečenia (sú rovnaké, ale jednému chýba náhrdelník. Náhrdelníky sú súčasťou oblečenia, nepatria do doplnkov), ale ak dávate prednosť inému oblečeniu, nemusíte ich použiť.

-Aby ste vedeli uvariť viac jedál, musíte čítať kuchárske knihy. Mali by ste mať určitý počet bodov za zručnosť, aby ste mohli čítať knihy o týchto zručnostiach. Ak máte knihu dočítanú, môžete ju predať.

-Nemôžete zamykať dvere.

-Príležitosti: Keď som hrala hru, môj Sim si musel prečítať istú knihu aby zapôsobil na šéfa a získal tak lepšie pracovné ohodnotenie.

-V kúpeľoch si môžete kúpiť pobyt, absolvovať manikúru, pedikúru, starostlivosť o telo (napr. peeling soľou, bahenný zábal), starostlivosť o tvár, masáže. Zdvihne vám to náladu a chvíľu sa budete cítiť lepšie.

-V denníku atletických zručností nájdete nasledujúce štatistiky: hodiny kardiovaskulárneho cvičenia, hodiny posilňovania, nabehaná vzdialenosť.

-Keď zvolíte možnosť klebetiť, dostanete správu s klebetou o inom Simovi.

-Pestúnka už nie je stará babka, ale dievča alebo chlapec (tínedžeri).

-Zamestnania pre dospelých Simov: Veda, Obchod, Žurnalistika, Profesionálna športová dráha, Armáda, Hudba, Ochrana zákona, Medecína, Zločinectvo, Politika, Kulinárstvo.

-Brigády pre tínedžerov, dospelých a starých Simov: predavač v kníhkupectve, v potravinách, recepčný v kúpeľoch, odborník v kúpeľoch, pracovník v pohrebníctve.

-Na štadióne sa usporadúvajú športové zápasy a koncerty.

-Môžete navštíviť radnicu, ale nemôžete svojho Sima sledovať vo vnútri.

-Aby ste získali ducha, s ktorým môžete hrať, musíte vzkriesiť mŕtveho Sima. Ak sa rozhodnete, že chcete mať s duchom dieťa, narodí sa vám bábätko-duch.

Deň 5
-Ak ste rocková hviezda, ostatní ľudia vás budú spoznávať a reagovať. Rovnaké to bude, keď budete na vrchole akejkoľvek inej kariéry, napr. v armáde: ľudia vás budú zdraviť vojenským spôsobom.

-Aby ste do svojej rodiny získali ducha, musíte zobrať urnu a ísť do vedeckého laboratória. Potom bude duch pridaný k vašej rodine ako člen domácnosti. Duchovia celý čas šepkajú (Je to strašidelné!) a môžu sa stať neviditeľní a hýbať nábytkom.

-Na cintoríne môžete nájsť náhrobok smutného klauna. Pamätáte si ho? Je to postavička zo Sims 1.

-Ak niekto zomrie, všetok jeho majetok sa premiestni do rodinného katalógu, takže oň neprídete.

-Ak niekto zomrie, môžete usporiadať kar. Aby ste ho naplánovali, použite telefón. Je to viac menej ako každá iná párty.

-Kategória spodného prádla zmizla a zlúčili ju s kategóriou nočného oblečenia.

-Dospelý nemôže byť rodičom mladého dospelého. Dvaja mladí dospelí môžu byť súrodenci, spolubývajúci alebo manželia. Starý Sim môže byť rodičom dospelého Sima.

-Môžete napiecť rôzne dobroty, napr. sušienky alebo tortu, ale najprv sa musíte naučiť recept.
Naposledy upravil Kalypso dňa Štv 22 Jan 2009, 16:56, celkovo upravené 1
Kalypso
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 05 Aug 2008, 10:58

Poslaťod breathee » Štv 22 Jan 2009, 16:29

Super preklad Kalypso, ďakujem :)

Skutočne som toho nechcela prekladať príliš veľa, keďže je to tvoja práca. Dúfam, že sa nehneváš :)
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod David » Štv 22 Jan 2009, 16:30

wow kalypso vynikajuci preklad :) super
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Poslaťod faaster » Štv 22 Jan 2009, 17:03

To fakt nemôžme ísť so simami dovnutra reštaurácie... :cry: ..a v dvojke sa mohlo :x
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

Poslaťod breathee » Štv 22 Jan 2009, 17:09

nie je to bohviečo, ale dokážem sa s tým zmieriť
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Poslaťod Kalypso » Štv 22 Jan 2009, 17:20

Berte to tak, ze keby do zakladnej hry napchali vsetko z 12 datadiskov Sims 2 tak by najblizsich 5 rokov nemali co robit a na com zarabat...podla mna vsetko neskor bude ale nemohli tam dat uplne vsetko na zaciatku museli si nechat aj nieco na neskor...uz som si kdesi precitala aj narazky na to, ze bude datadisk univerzita a ked sa neda teraz ist do restauracie, urcite neskor bude aj nocny zivot a aj podnikanie...skratka podla mna sa mame na co tesit nudit sa urcite nebudeme
Kalypso
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 05 Aug 2008, 10:58

Poslaťod faaster » Štv 22 Jan 2009, 17:27

no už teraz tie nároky vyzerajú hrozne takže ja o datadiskoch môžem len snívat, som rád že rozbehnem Sims 3 :cry:
Netlačte mi do hlavy kaleráby!
Obrázok užívateľa
faaster
Trestaný
Trestaný
 
Príspevky: 665
Registrovaný: Sob 18 Okt 2008, 13:10
Bydlisko: Sunset Valley
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na Datadisky a ostatné dodatky k The Sims 3

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia