Kategória: Scéna

Každý príbeh je niečim výnimočný... Rozhodnite, ktorý je ten naj!

Kategória: Scéna

Poslaťod Gatmička » Ned 07 Sep 2008, 13:13

Obrázok

Scéna je kategória určená pre časti vašich príbehov. Ide o úsek z kapitoly – dielu, ktorý v sebe zachytáva nejaký celistvý moment. Úplnú časť deja. Niektoré scény majú sotva pár riadkov, iné však prekračujú desiatky riadkov.
Scény môžete do tejto kategórie uviesť najviac tri. A to nasledujúcim spôsobom: Napíšte najskôr NÁZOV PRÍBEHU a A ČÍSLO DIELU z ktorého je scéna. Ďalej uveďte krátky popis tejto scény, asi tak na tri vety. A potom už bude nasledovať samotná SCÉNA ktorá bude vybraná priamo z príbehu aj so všetkými fotkami, ktoré s ňou súvisia. Pozor v žiadnom prípade sem nedávajte celú kapitolu, nejde o vytrhnutie z kontextu ani o nič podobného, tu proste bude iba úsek týkajúci sa scény. Nezabudnite pridať odkaz na umiestnenie vášho príbehu tu na fóre.

Čas na prihlásenie je do 14.9.08

Patrónom súťaže je : Sobull
Naposledy upravil Gatmička dňa Štv 11 Sep 2008, 22:13, celkovo upravené 1
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Uto 09 Sep 2008, 16:55

Obrázok
Opis: Dej sa odohráva v hale internátu, v ktorom je ubytovaná Tatiana, Filip, Zuza a Karin. Tatiana ide okolo Zuzy, ktorá práve podvádza Filipa. Na to príde na scénu Filip, ktorý sa vrátil skôr a uvidí Zuzu, spraví jej tam scénu a na to pobozká Tatianu, Ona aj Zuza sú z toho šokované. Keď Filip odíde Zuza pokračuje ale Tatiana je z toho zmätená.
Scéna:
.
.
.
Šla som práve okolo Zuzi,
Obrázok
keď v tom prišiel na chodbu Filip zvonka.
"Ahoj Zuzka, dnes som sa vrátil..." Jeho úsmev mu zamrzol pri pohľade na to čo Zuza robila.Ja som zostala stáť, aby som videla čo sa stane.
Obrázok[/URL]
Zuza a ten chalan od seba rýchlo odskočili a vyzerali ako malé deti prichytené pri niečom zakázanom.
"Čo má toto znamenať? "Šokovane hovoril Filip, teda priam kričal.
"To...ja....chcem povedať.....my...on..." Jachtala Zuza a zrazu sa jej všetko sebavedomie stratilo.
"Takže ja ti to poviem týmto sme my dvaja nadobro skončili."
Obrázok
"Ale Filipko, rozmysli si to." Povedala a chcela sa mu hodiť do náruče, Filip ale ustúpil a ona padla zadkom na zem.
Obrázok
"A ešte niečo, už dlhšiu dobu sa mi páči svojim správaním jedno dievča a je aj veľmi pekné." Oznámil jej a podišiel ku mne. Nevedela som prečo a zrazu ma chytil a...
Obrázok
Teraz sa Zuza tvárila veľmi prekvapene, ale ja som bola ešte viac šokovaná. Zuza sa začala tváriť, že plače.
Obrázok
Obrázok
Tie grimasy sa asi učili na prednáškach. Spýtam sa na to Karin. Ja som bola ešte z toho v šoku. Filip na mňa žmurkol a odišiel do svojej izby. Ako zavrel dvere, Zuza sa upravila a hodila sa na toho chalana.
Obrázok
Asi jej to bolo jedno. Možno má v rezerve ďalších päť chalanov. Ja som si ľahla na svoju postel a rozmýšľala, čo sa to vlastne stalo. Od Filipa je to nezodpovedné. len tak ma pobozká a odíde.
.
.
.





Obrázok
Opis: Filip a Tatiana, čerství novomaželia sa chystajú na svadobnú cestu na Hawai. V lietadle sa však niečo pokazí a v poslednej chvíľi obaja vyskočia von, na to ich voda odplaví na ostrov, sú sami, bez jedla, bez pomoci, odkázaní sami na seba.....
Scéna:
.
.
.
Prišli sme pred letisko. Začali sme vyťahovať kufre z auta šli sme ich dať na pás. Filip išiel na dvakrát, kvôli počtu kufrov. Ale nakoniec sa nám podarilo označené kufre dať na pás.
Obrázok
Šťastne sme sa na seba pozreli a išli sme si sadnúť do letiskovej haly. Sedeli sme na ľavičkách asi takú štvrť hodinku. Pozrela som na tabuľu, ktorá písala, ktoré lety kedy idú.
Obrázok
Na svadobnú cestu som sa tešila ako malé dieťa. Vyvaľovanie pri mori, kúpanie, leňošenie a to všetko s mojim manželom. Od šťastia mi podskočilo srdce.
„Výzva pre cestujúcich, ktorý idú letom na Hawai. Opakujem výzva pre cetujúcich, ktorý idú letom na Hawai.“
Chcela som isť, ale Filip ma zastavil.
„Počkaj, nebojíš sa?“
„Trochu áno.“ Povedala som.
„Ja tiež, ale som veľmi rád, že budeš so mnou.“ Povedal a nahol sa ku mne.
Obrázok
O chvíľu som sa zhrozene pozrela na hodinky a počula som to čo som počuť nechcela.
„Posledná výzva pre cestujúcich, posledná výzva pre cestujúcich.“
Rýchlo som vstala a uvidela som naše kufre ako ich na vozíkoch dávajú do lietadla.
Obrázok
A na nešťastie sa aj rozpršalo. Chytila som Filipa pod pažu a ťahala som ho ku lietadlu.
Obrázok
Vzadu na prístavnej ploche nás čakalo. Rýchlo sme tam prišli a ukázali pas, letenku a ešte sme aj prešli kontrolou. Našla som si svoje miesto
Obrázok
Sadla som si pripútala som sa a zavrela som oči. Nemávala som problémy so žalúdkom a preto som ani nevracala pri vzlete. Potom som ani necítila, že letíme. Zaspala som a po pol hodinke som sa zobudila na divoké húpanie lietadlom.
Pozrela som dole a pod nami bol ostrov so sopkou.
Obrázok
No vtom niečo strašne šklblo lietadlom. Strašnou rýchlosťou sme klesali. No potom si už iba pamätám, že ma nieto vyhodil von z dverí, výkriky, hrmot a padnutie do vody.
***
O deň neskôr.
Otvorila som oči a uvidela krásne modré nebo. V meste ani nebo nebolo vidieť. Asi som už na Hawaii.
Obrázok
„Nemôžem byť na Hawaii, havarovali sme.“ Prebehlo mi hlavou a rýchlo som sa posadila.
Obrázok
Ležala som na nejakej mokrej kope lístia. Rýchlo som sa postavila a hľadala som ho. Áno môjho manžela bez neho nemôžem byť teraz, keď neviem kde som, kde sme!
Obrázok
Nenašla som ho keď vtom niečo zašuchotalo pri mne. Strašne som sa zľakla, ale zistila som, že to je Filip. Hneď som sa mu hodila okolo krku.
Obrázok
Až potom som si všimla čo máme na sebe. Boli sme úplne otrhaný a ja som mala odšklbnuté vlasy. No to mi nevadilo. Hlavne, že som tu ja s Filipom a že obaja sme živí a zdraví.
„Kde to sme?“
„To netuším ani ja, príliv nás sem zaniesol potom čo sme obaja spadli do mora.“
„To ty si ma vyhodil z lietadla?“
„Áno a potom som skočil za tebou. Keby sme tam zostali potopili by sme sa aj s lietadlom.“
„Strašne ti ďakujem. Ale čo teraz?“
„No to neviem ani ja. Budeme musieť začať žiť novým životom stroskotancov......“
.
.
.






Obrázok
Opis: Tatiane príde podozrivé Vickyno správanie a tak sa ju rozhodne sledovať. S menšími problémami nájde jej pracovisko a vypočuje si jej telefonát, kde si Vicky dohodne stretnutie. Tatiana sa rozhodne ísť tam. No čaká ju veľké prekvapenie. Tu sa ukáže Vickyna druhá tvár.
Scéna:
.
.
.
Našla som ten dom a prečítala som si nápis.
"PC poradňa"
"Tak tu pracuje Vicky." Pomyslela som si a snažila som si zapamätať dôležité znaky.
Pomaly som obišla budovu a nakúkala som dnu.
Obrázok
Hneď som našla kanceláriu Vicky, ešte, že bola zabratá do práce inak by si ma všimla. Videla som, že je okno otvorené a tak som počúvala. O chvíľu jej zazvonil telefón.
"Áno?"
"Kedy?"
"Dobre, dnes večer pri jazere o pol siedmej...."
"Dobre, prídem..."
"Dovidenia."
Obrázok
Skrčila som sa dole a pozrela na hodinky. Bolo pol piatej.
"Za dve hodinky to stihnem." Povedala som si a šla som rýchlo domov.
***
Doma sa sa prezliekla do tmavého a dala som si niečo pod zub.
Obrázok
Nechala som Filipovi listoček, že som na prechádzke.
Obrázok
Na mape som našla jazero vedľa mesta a tam som aj šla. Nechcela som ísť dopravným prostriedkom, pretože by to spravilo hluk a mohla by som sa prezradiť.
***
Dorazila som tam a schovala som sa za stromy.
Obrázok
Pozrela som na hodinky a zistila som, že za 1 minútku by tu mali byť.
A naozaj o chvíľu som počula hukot auta a na moje počudovanie z auta vyšla staršia pani, ktorá bola viac pri sebe, s dieťaťom v náručí.
Obrázok
Za päť minút prišla aj Vicky. Hneď vystúpila z auta a ponáhľala sa za tou pani.
"Ako sa dnes darilo Lianke? Bola poslušná?" Pýtala sa a jej hlas sa zmenil z povrchného na veľmi láskavý. Bola som šokovaná jej premenou. POtom prešla ku dieťaťu
Obrázok
a zobrala si ho na ruky. Chvíľku sa s malou hrala,
ale potom ju vrátila tej staršej pani a dala jej peniaze.
"Nech sa páči, na tento mesiac."
"Dokedy to budete pred ním tajiť?" Pýtala sa tá pani.
"Do kedy sa bude dať." Odvrkla Vicky a zmenila sa na tú starú Vicky.
Potom pani s Liankou odišli a Vicky tiež. Ja som sa pomaly zberala tiež a celý čas mi vŕtalo hlavou, všetko čo sa dnes stalo.
.
.
.
















Scény sú z príbehu: (klik na obrázok)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Catqa » Uto 09 Sep 2008, 17:55

1. scéna


Opis:Scéna sa odohráva ešte v prvej sérii príbehu, no je pre jej ďalší vývin skutočne dôležitá. U Alishi sa krátko po smrti jej prvého muža Matta zastavili rodičia na neohlásenej návšteve a Alisha bola donútenná autoritatívnou matkou ísť do kvetinárstva, aj keď sa jej to nepáčilo. To však ešte netušila, že tam spozná lásku svojho života.

7. Diel-Nečakaná návšteva

Do kvetinárstva som prišla pekne napálená. Ten chlap v taxíku ma povozil po celom meste, kým našiel kvetinárstvo, ktoré bolo len prár blokov od domu.
Na nálade mi vôbec nepridalo to, že v kvetinárstve už nemali ani zrniečko hliny a tak som sa len zbytočne previezla. Od zlosti, ale hlavne od toho neskutočného tepla, som bola červená ešte aj v odraze tmavohnedého regálu s kvetmi.
„Prepáčte, ale ste v poriadku?“ zjavil sa mipred očami neznámi muž.
Obrázok
„Prečo by som nebola?“ nepríjemne som naňho zazrela. Nebola som zvyknutá, že by sa mi niekto len tak prihovoril.
„Ja len že ste akási červená a očividne aj nervózna.“ zasmial sa ten muž. Mne to ale smiešne nepripadalo.
„Pokial by ste mali doma večne nespokojnú matku, tri pubertálne deti a navyše, nasadli by ste k neschopnému taxíkarovi asi by ste neskákali od radosti" zagánila som naňho.
„Ale áno. Vždy si treba nájsť niečo pekné.“ usmial sa na mňa. Zrazu sa mi nálada zlepšila. Jeho úsmev mal niake čaro. „Mimochodom, ja som Tom. Tom Blumen.“ podal mi ruku.
„Alisha Torrentová“ usmiala som sa konečne aj ja. „Vlastne, ja už musím ísť. Musím ešte niekde zohnať tú hlinu.“ zasmiala som sa a rýchlym krokom odbehla von kvetiárstvom
Mala som štastie, pretože z taxíka pred kvetinárstvom práve vystúpila nejaká žena, tak som doňho obratom nastúpila i ja. Našťastie, už to bol iný vodič.
„Pod Bralom 10“ s úsmevom na tvári som povedala vodičovi adresu nášho domu. Na to, že som mala ísť po hlinu, som úplne zabudla. Keď sa taxikár pohol, uvidela som Toma stáť pred kvetinárstvom.
Obrázok
Kútiky úst sa mi znova pohli smerom hore.

2. scéna

Opis:Alisha sa práve vrátila od lekára s Lucy. Diagnostikoval jej alergiu na psov. Problém však bol, že Alishino najväčšie prianie z detstva mať psíka bolo naplnené Liou, ktorá teraz musela z domu...

19.diel- Ten pes musí z domu!

„Tak ako?“ ozval sa Tomov hlas z pootvoreného okienka auta.
Obrázok
„Dlho čakáš?“ rýchlo som zahovorila tú tému. Slzy som mala na krajíčku.
„Ani nie, 5 minút?“ usmial sa Tom a otvoril nám dvere. Usadila som Lucy do autosedačky a Tom naložil kočík do auta. Celou cestou domov bolo ticho. Mala som čo robiť, aby som potlačila slzy pred Tomom.
„Ali tak čo sa deje?“ pozrel na mňa Tom, keď zaparkoval pred domom.
Obrázok
Obzrela som sa za seba. Lucy v sedačke zaspinkala. Bolo toho na ňu dnes moc.
„Lucy má alergiu na Liu“ zlomil sa mi hlas a tvár som si ponorila do dlaní.
„Lucy je alergická na psov?“ obmenil vetu Tom a šokovane na mňa pozrel. Prikývla som cez slzy.
„Mami?“ ozvala sa zozadu Lucy.
„Poďme dnu, dám ju spinkať.“ utrela som si slzy aj keď sa mi po lícach kotúľali nové.
Tom len mlčky zabuchol dvere na aute a rýchlym krokom odišiel ku dverám domu.

Ako Lia začula v zámku kľúče, opustila svoj brlôžtek a utekala ku dverám pri vítať nás.
„Iaaaaa, šadni!“ začala kričať Lucy, hneď ako nášho psíčka zbadala.
Obrázok
„Nono Lucy!“ skríkol Tom a škaredo zagánil na Liu. Obe naňho nechápavo pozreli.
„Prestaň Tom. Lia za to nemôže“ pozrela som naňho a brada sa mi triasla od plaču.
„Choď ju uložiť!“ pozrel na mňa Tom prísne. Ešte nikdy som ho takéhoto nevidela. Vždy vystupoval ako kladná postava v rozprávke, no teraz bolo v jeho očiach toľko hnevu, že aj zlá Ježibaba by sa ho zľakla.
Nešťastne som si k sebe privinula dcérku a s podlamujúcimi kolenami a neúnavne padajúcimi slzami som vyšla hore, uspať dcérku.

„Vypadni!“ zhúkol Tom na Liu. Nechápavo naňho pozrela a sklopila ušká.
Obrázok
„Nepočula si ma Lia? Okamžite von!“ hulákal Tom, až som ho počula na poschodie.
Lia len zakňučala pri pohľade na nahnevané pánove oči a stále nechápala čo urobila. Predsa sa nepocikala tam kde nemohla, nezničila tomu bábätku hračku ani nezjedla niečo, čo nebolo na jej miske. Tak prečo je na ňu taký zlý?
„Von!“ zakričal Tom najhlasnejšie ako vedel, chytil Liu za obojok a bez kúska citu ju vyšmaril von. Keď išlo o jeho Lucy, bol schopný všetkého. Akoby bol v tranze...




3. scéna

Opis:Alisha sa s Tomom v poslednom čase priveľa háda, kvôli Tomovmu bezcitnému činu- zobral jej psieho miláčika do útulku. Alisha, opantaná hnevom voči Tomovi a chýbajúcej láske a nehe sa vrhne do náručia inému mužovi. Príťažlivému Andymu...

20.diel- Čo som to spravila?

Obrázok
„Dvojitú whisky s ľadom“ snažila som sa prispôsobiť hlas na hercov vo filmoch. Po pravde, ešte nikdy som takto nesedela za barom a nepýtala si whisky.
„Ale, ale. Takto zostra?“ zasmial sa neznámi a mňa až vtedy trklo, že vlastne nepoznám jeho meno.
„Ako sa to vlastne voláš?“ pozrela som mu do tváre potom, ako mi pred očami vyrástol pohár.
„Andy“ povedal tak sladko, až mi zovrelo žalúdok.
„Ty máš tiež niake meno, že?“ znovu sa na mňa tak čarokrásne usmial potom, ako som naňho s otvorenou pusou hľadela.
Obrázok
„Ou áno, jasné že mám. Volám sa Alisha“ usmiala som sa, no stále som z neho nespustila oči. Ani som sa nenazdala a mala som jeho ruku na svojej.
„Alisha? Pekné meno. Poznal som jednu Alishu, no bola strašne škaredá.“ zasmial sa. Fakt mi to "dobre" padlo...
„Ale to ty samozrejme niesi. Si očarujúco krásna, Alisha“ povedal a nahol sa ku mne ešte bližšie. Pri týchto slovách mi opadla všetka puberťácka tréma a prestali sa mi triasť kolená. Úplne som sa uvoľnila a odovzdala Andymu a jeho sladkým rečiam.
„Nezatancuješ si?“ šepol mi razu do ucha. Nemo som prikývla a opantaná pár pohárikmi whisky a jeho sladkými rečami som sa postavila a nalepená na ňom, sme sa presunuli na parket.
Obrázok
Tanec s ním bol prekrásny. Boli sme na sebe úplne pritlačení a navyše, Andy prekrásne voňal.
Z tejto prekrásnej romantickej atmosféry ma prebralo až vibrovanie mobilu v mojom vrecku. Zvonenie som pri tom hluku aj tak nepočula. Vytiahla som mobil z vrecka.
Obrázok
Na displeji svietila Tomova fotka. Prevrátila som očami, stlačila červené tlačidlo a vypla som si mobil.
„Kto to bol?“ zvedavo mi nakukol Andy na mobil
„Vôbec nikto. Asi omyl“ mávla som bezstarostne rukou a vložila si mobil späť do vrecka.
„Počuj, Alisha. Mám taký nápad. čo keby si na chvíľku zbehla ku mne? Tento hluk mi už ide na nervy“
Obrázok
„Tak poďme“ ukázala som na dvere baru a rázne som vykročila. Veľmi dobre som si uvedomovala, čo odo mňa bude Andy chcieť. A nebránila som sa tomu.

Príbeh: Torren´s life story
Obrázok užívateľa
Catqa
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1959
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 23:30
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Štv 11 Sep 2008, 13:38

Obrázok

Kód: Vybrať všetko
Scéna, ktorú som vybrala ako prvú sa odohráva na cintoríne, kam sa celá rodina vybrala večer po Natashinom pohrebe. Práve na tomto mieste sa stala kľúčová vec, ktorá sa stala hlavným dejom niekoľkých ďalších dielov. Dominik našiel hrob človka, o ktorom vedel iba jednu vec, a to že ten muž bol jeho biologický otec.


Večer sa ešte celá rodina vybrala na cintorín.
Obrázok
Všade už bola tma, smutné hroby osvetľovalo iba pár lámp stojacich pri chodníkoch.
Obrázok
Pohľad na chladný kamenný pomník stojaci na Natashinom hrobe bol priam neznesiteľný.
Obrázok
Renata cez uplakané oči iba matne pozorovala čo sa deje okolo nej.
“Dominik kam ideš?”
Ohlásila ho lebo zbadala, že niekam odchádza.
“Iba som tam niečo uvidel, hneď som späť.”
Renata ostala s Amandou pri hrobe, no keď sa Dominik ani po piatich minútach nevracal išla za ním.
Obrázok
“Zlatko stalo sa niečo?”
Spýtala sa Renata ustarosteným hlasom.
„Spomínal som ti niekedy meno Remington Ryan?“ Dominik odpovedal ďalšou otázkou.
„Áno, to meno mi je veľmi povedomé, už som ho niekoľkokrát počula. Prečo? Čo sa stalo?“
„Remington bol môj otec a ...“ Dominik ani nedopovedal vetu, iba ukázal na náhrobný kameň s týmto menom.
V Renate sa v tej chvíli prebudila ďalšia ľútosť, ktorú cítila voči Dominikovi, no i zvedavosť.
„A to druhé meno? Christina Ryan?“
„To bola asi jeho manželka.“ Rozprával, no slzy, ktoré potláčal mu to veľmi nedovoľovali.
„Mali aj nejaké deti? Myslím spolu. Alebo mal Remington ešte iných potomkov?“
„Neviem. Natasha mi povedala iba, že on je mojím biologickým otcom.“

Scéna je z 9. dielu.

Obrázok

Kód: Vybrať všetko
Táto scéna je z dielu, v ktorom sa Dominik spoznáva so svojou druhou nevlastnou sestrou. Andree sa Dominik i Renata zapáčili na prvý pohľad a preto nechápe, prečo je k nim Ashley taká odmeraná ba dokonca až nepríjemná. Andreu to však neodradí a vymyslí plán, ako by sa s Dominikom a jeho rodinou mohli lepšie spoznať.


„Ashley poď mi prosím pomôcť.“ Zavolala Andrea generálsky na sestru a zamierila do kuchyne.
Obrázok
„Počuj Ashley, ja naozaj neviem čo máš proti Renate a Dominikovi, ale podľa mňa sú to veľmi sympatickí ľudia.“
„Keď ja neviem, zdá sa mi to čudné, že on je náš brat.“
Obrázok
„Je, ale obaja sú milí, slušní ľudia, prečo si k nim taká odmeraná ba dokonca niekedy až nepríjemná?“
Ashley na túto otázku neodpovedala, zahľadela sa smerom do obývačke a čakala čo na ňu Andrea vytiahne.
Obrázok
„Myslím si, že by sme ich mali pozvať na ten náš spoločný víkend na tvojej chate. Tam budeme mať možnosť lepšie sa spoznať.“
Obrázok
„Ale veď ešte sme sa ani my nedohodli kedy pôjdeme.“
„Ja viem. Nemusíme im to vravieť hneď. Keď budeme vedieť termín zavoláš im a pozveš ich.“
„Prečo ja?“
„Pretože chata patrí tebe a Davidovi. Pôjdeme tam všetci. A bez debaty!“

Scéna je zo 14. dielu.

Obrázok

Kód: Vybrať všetko
Dominik je filmový herec, a tak v dňoch natáčania trávi väčšinu času v štúdiách. V jeden z tých dní, keď sa vrátil neskoro v noci našiel Renatu spať v obývačke. V prvej chvíli sa vyľakal, či sa niečo nestalo, no keď zistil že Renata sa s ním chcela „iba“ rozprávať, šiel si v klude ľahnúť. Renata však nezabúda tak rýchlo ako on.


Dominik v poslednom čase chodil domov veľmi neskoro. V štúdiu mali veľa práce, chodili točiť veľa scén do exteriérov. Každú chvíľu bolo niečo zle, a preto niektoré scény točili i 10 krát.

Prečo sa ešte svieti? Preletelo mu hlavou keď pár minút po tretej ráno zaparkoval pred domom.
Obrázok
To bude Juliet, určite ešte stále sedí pri počítači. Upokojujúco si povzdychol a pomaly kráčal ku dverám.

Keď vošiel uvidel, že stolička pri počítači je prázdna, no celým prízemím sa ozýval nahlas pustený televízor.
Obrázok

„Renata, stalo sa niečo? Prečo spíš tu?“
Obrázok
„Ja som... Čo? Koľko je hodín?“ prebudila sa a pretierala si oči.
Dominik zaškúlil na hodinky na ruke. „3:12, práve som prišiel.“
„Čakala som ťa, chcela som sa s tebou o niečom porozprávať.“
„Veď som ti povedal, že prídem neskoro. Je to o čom si chcela hovoriť dôležité?“
„Nie, necháme to na inokedy.“
Obrázok
Dominik s Renatou sa pobrali do postele. Bolo neskoro na to, aby si niečo vysvetľovali, mali na to pred sebou celý víkend.

Scéna je zo 16. dielu.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Yka » Pia 12 Sep 2008, 15:16

1.scéna - 11.diel /6strana/

Táto scéna sa odohráva v podsvetí, keď Smrť oznamuje Kiare že čaká dieťa, aj napriek tomu že obaja, ona aj Cole sú vlastne dočasne mŕtvy. Cole si začal so zverenkyňou a trest za to je vysoký...

Príbeh: 7.dní a príde Smrť

„Rozlúč sa s Colom...“ odvetila žena a luskla prstami. Cole sa zjavil pri stole a nechápavo hľadel na osadenstvo okolo. Hodila som sa mu okolo krku a objala ho.

Obrázok

„Cole ja...“
No nestihla som už nič povedať a zmizol.
„Kde je?“
Smrť ukázala na okno a ja som sa k nemu rozbehla ako o život, aj keď v šatách sa bežalo dosť mizerne.
„NIE!“ zvrieskla som keď som zbadala čo sa dialo za oknom „TO NIE!!!“
„Ale áno...“ odvetila Smrť a zmizla niekde.

Obrázok

Cole stále pred gilotínou, čakala ho poprava. Začala som trieskať do okna, no nič mi nepomáhalo.
„NIE! PROSÍM zachráňte ho!!!“ kričala som, no nik ma nepočúval.


Obrázok

Zatočila sa mi hlava, skoro som omdlela. Ani neviem ako, zostala som stáť a pustila som potoky sĺz. Začula som prudký náraz ostrej časti gilotíny ale to už som sa nedokázala pozerať. Nechcela som vidieť jeho hlavu kotúľajúc sa po malom kamennom námestí. Otočená do miestnosti som ronila slzy, plakala a nevedela sa utíšiť.
Zomrel len preto že čakám dieťa. Zabila som ho tým. Nemalo sa to vôbec stať, nemala som ho ani len pobozkať, teraz by určite žil...

Obrázok

Načisto som sa zrútila. Všetko sa zničilo, moja túžba vrátiť sa do domova, moja snaha prežiť skúšky. To všetko som v tej chvíli vypustila z hlavy. Nebola som schopná triezvo uvažovať, nieto niečo robiť. No Smrť mi nemienila dať čas na nič. Miestnosť sa mi rozplynula pred očami a ja som letela preč, do svojho siedmeho dňa, ktorý ma však nezaujímal. Bola som pripravená to vzdať, zomrieť...

2. scéna - 28.diel /32 strana/



Náhle vzplanutie citov, o tom je celá scénka. Megan a Dean ktorí sa od detstva neznášajú spolu musia nacvičiť divadelnú hru, no namiesto toho sa len hádajú, urážajú a snažia sa jeden druhému ublížiť. V Megan to okrem toho vrie, deje sa okolo nej priveľa vecí, zistenie pravdy o matke, napadnutie upírmi, strata priateľa... no ako sa hovorí, od nenávisti je len krôčik k láske...


Príbeh: 7.dní a príde Smrť

Fakt nám to išlo skvele. Tvárili sme sa ako skutočný zamilovaný párik. Normálne sme sa na seba usmievali, hádzali žhavé pohľady, plné vášne a romantiky....no dosť irónie....bola to katastrofa.
„Moc nám to nejde“ povedal mierne.
„Skoré zistenie drahý môj...“ zamrmlala som.

Obrázok

„Ako ja chápem že si zronená...“ začal pomaly, no skočila som mu do reči.
„Dean nechajme to. Od toho dňa ako som bola nad jeho hrobom som už neplakala...nejako sa ovládam. Nepotrebujem psychologické keci o tom, ako to prejde...všetko prejde...ďakujem za pomoc s tými úchylmi...no tým to končí...“
Pôvodne som si myslela, že mi niečo ironicky povie, no on tam len tak stál a pozeral na mňa. Neviem...bolo také iné akoby som v tej chvíli bola inde...

Obrázok

No a teraz...teraz prišiel zvrat. Neviem, proste ja som bola dáka pripitá alebo čo...cítila som vďačnosť, smútok a hnev zároveň, prešla som k nemu a začala som ho bozkávať

Obrázok

Najprv bol omráčený...akoby nechápal...ja som v tej chvíli netušila čo robím, iba som myslela na milión vecí a zároveň na nič. Asi aj jemu bliklo iným smerom ako by malo a prestal postávať ako mucha puk. Konkrétne sme sa trochu posunuli k sedačke.

Obrázok

3. scéna - 31. časť /39 strana/


Čierna svadba. Princezná upírov sa chystá na svadbu s mužom, ktorého nemiluje, ale naopak nenávidí a prisahá mu pomstu za zavraždenie milovanej osoby. Nepokúša sa skrývať znechutenie, každý hosť vie ako to v skutočnosti je, no pred oltárom ju čaká prekvapenie, v podobe zmeny snúbenca. Scéna je z pohľadu samotnej Smrti.

Príbeh: 7.dní a príde Smrť
Zrazu zastala. Ženích sa k nej otočil a ona vypleštila oči, div že jej nevyliezli z jamiek.
„Čože...?“ vydralo sa jej potichu z úst.
Záhradu preťal nejaký smiech a zároveň zhíknutie. Ozval sa vzrušený šepot a ja som sa div že nerozosmiala. Hlupáci...hádam si nemysleli že budem riskovať vraždu upíra, keď bol tak blbý aby jej ukázal, že je vrah kapitána. Pozrela som na ženích a spod kapucne sa mi ozval chrapot.
„Pokračujte!“ zavelila som.

Obrázok

„Ja Gabriel de Rau, beriem si za svoju manželku teba, Pandora de Camarill. Budem ťa milovať a ctiť, zabezpečím ti každý temný deň jedlo, budem ti verný až kým nás nespáli slnko alebo neskončí inak náš nesmrteľný život...“
Pandora vyzerala že skolabuje. Nemo tam stála a zjavne to stále nechápala. Nijaký sľub nevyslovila, vlastne nepovedala nič.
„Si na rade“ zašepkal.


Obrázok

Trochu ju strhlo a potom tichučkým hláskom zopakovala sľub. Neuveriteľne som sa tešila na bozk, no na ten som si musela ešte chvíľu vyčkať, pretože najprv išlo pitie krvi toho druhého.

Obrázok

Obrázok

Vymenili si obrúčky, pričom sa nedalo nevšimnúť ako sa im triasli ruky. Tvárili sa akoby boli na pokraji zrútenia obaja, vytrasený, vyplašený...

Obrázok

Len čo si vymenili prstene, obaja zostali stáť. Nijaky bozk. Už sa chcela zvrtnúť, no ja som jej to zatrhla.
„Svadobný bozk“.
Z lavíc sa ozval chichot, no len čo som zdvihla ruku, všetci stíchli. Pandora s Gabriel sa na seba pozreli a chvíľu tak stáli. Prvý vykročil Gabriel a opatrne sa k nej pritiahol.


Obrázok
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Poslaťod savi3 » Sob 13 Sep 2008, 02:48

Obrázok

Pribeh: Pod ruzkom noci...

Tato scena nesmie chybat..Ide o stretnutie dvoch rozdielnych bytosti...a dvoch reakcii..Tato scena ukazuje jeho lahostajnost, akou prekvital na zaciatku pribehu a jeho cielavedomost..Tato scena ukazuje jej energiu, sok..a naslednu slabost...Patrik nesie blondke nieco pod zub s cielom ju uspat a podrobit testom, co sa mu po miernej roztrzke podari
-------------------------------------------------
Scena je na strane 4.

-----------------------------------------------------------
„Áno...musí tam byt plodná diera..Ak sa mi rozbehne dobrý biznis..sťahujem sa tam..*Uškrnie sa viac ako zlomyseľne a vydá sa smerom k jeho obeti so zámienkou jedla, keďže ju chce len omámiť a podrobiť testom, či je schopná darovať organy.
„Ale až o týždeň..“
Povzdychne si, lebo predstava pitvy v týchto dňoch neprichádza do úvahy.
S ľahkosťou odomkne dvere za ktorými vystrája ten živel a pokúsi sa jej vnútiť jedlo.
Obrázok
„Ahoj...hla obed..Snáď si vyhladla...*nastrčí na ňu tanier, ktorý ona po par sekundovom očnom kontakte vyhodí niekde do éteru a spusti tie nadávky ktoré už počul.
Obrázok
Nemá fantáziu..stále tie iste slova...Zaochká, vystrčí nenapadne malú injekciu a jedným ťahom jej ju zabodne do chrbta, pohotovo sa usmievajúc.
Obrázok
„Ale tak.. budeš zbytočne hladná...“Zašepká, vyzdvihne jej ľahké a mlade telo na ruky, nesúc ju do kontrolnej miestnosti.
Obrázok
Mašinka je jeho vynález. Keď pracoval pod zemou pre medicínske ciele, zostrojil chladničku, ktorá do dvoch hodín určí kompletný stav tela. Od organov po tenké cievy, či tie časti mozgu ktoré nik nepoužíva.
Obrázok


--------------------------------------------------------------------------------
Obrázok

Tato scena, je moja srdcovka, kedze bola prelomova a slo v nej o pokus ziskat si vas a aj Patrika na jej stranu...V tejto casti Patrik najde konecne blondku po nahlom uteku v jednom z rozpadnutych domoch v ulici. Lenze, ked ju najde, zazije sok, dievca nema oci...ista poulicna tlupa jej ich vylupla...Enjoy

----------------------------------------------------
Scena sa nachadza na strane 8
----------------------------------------------------

Obrázok
Bijuce srdce sa mu tlaci do spankov na hlave a sanka sa mu zacne v momente nepritomne klepat. Tolke barbarstvo davno nevidel napachane na nejakej bytosti, ci uz to je matros, alebo niekto iny.
Obrázok
Hladi do jej zronenej tvare, poliatej cervenymi slzami odrazajucimi posledne utrpenie. Patrick si v duchu vynada do nezodpovedneho somara, kedze farba jej oci je v kurze, a momentalne vlastnou sprostostou o jej oci prisiel.
Obrázok
„Blondka..si si...“
Naciahne k nej opatrne ruku a pristupi s miernym strachom. Oci neveria vlasnemu pohladu a ma potrebu si ju omaknut, ci je to pravda, ci sa to udialo.
--------------------------------------------------

Obrázok

Opat dalsia revolucna cast, snad moja este oblubenejsia ako s ocami :oops: . V tejto casti krehkym sposobom lame blondka Patrikove emocne hradby...Cely dej je jemna symfonia emocii a cistych dotykov. Blondka bojazlivo poziada Patrika o pomoc pri kupani..a Patrik skrz rozpaky, emocie a ine pohnutky suhlasi..Vysledok pride i mne ako bravurny/pardon za tie slova..ale malokedy som bola tak spokojna/....Sladky a mily..hlavne ked on nevie co so svojou hlavou a srdcom

--------------------------------------------------------
Scenu najdete na strane 10
------------------------------------------------------

Pokýval hlavou a súhlasil na koniec, ba i zazrel radosť v jej úsmeve. Opatrne jej objal zápästia, no keď ju chcel na seba vyložiť, zastavila ho.“Už tam trafím...“Prekvapene zažmurkal, keď sa sama vydala správnym smerom a jediným pomocným zariadením boli veci čo viseli na stenách.

Obrázok

“ Takže...nedám dole tie obrazy?“ Predsa len sa prejavil ako chápavý chlap, keď sám od seba toto ponúkol. Jej jemne prikývnutie mu stačilo na odpoveď. Prekvapivo rýchlo stali obaja v kúpeľni, no rozpaky, ktoré z nich oboch boli cítiť pripomínali rozpaky dvoch mladých ľudí pred prvým bozkom.

Obrázok

Blondka, keď začula, že zamkol, začala zo seba opatrne sťahovať oblečenie, ktoré jej vlastne obliekal on a pritom sa dal započuť jej zrýchlený dych.

Obrázok

Patrik mlčal a len jej pridržiaval lakte, boky, driek, podľa toho čo bolo treba len aby nespadla. *Fu...“ Zhodnotil svoje napätie, keď sa vyzliekla do naha a zovrela mu ruky v plnej dôvere. Po prvý krát zaďakoval že nevidí, inak by hneď chopila do akej situácie ho dostala, ako veľmi ho tým vyviedla z miery, ba čo viac, dostala sa mu pod kozu.
Zanadával, no nič viac s tým nerobil..nemohol bol ňou očarený. „Dobre....teraz par krokov vpravo..a potom klesneš do vane...Veď si pamätáš....“ Začal habkať, keď ju presúval do vane, pričom prstami prečitoval jej zamatovú pokožku, snáď najdokonalejšiu akú videl za svoj dlhy čas tvrdej prace.

Obrázok

Dievča pokojne zosadlo do vane a potiahlo šikovné kohútikmi. Ochotne jej pomohol doladiť vodu, aby ju neobarila, alebo naopak, pričom sa jej omylom dotkol stehien, na čo obaja zareagovali len plachým úsmevom.“ Budem tu sedieť...počkám pokiaľ sa umyješ....“ Nečakal na jej odpoveď iba si mlčky sadol na toaletu a čumel do steny nadávajúc na osud, že ju stretol, na zamestnávateľa, že mu zakázal dnes pitvať a na všetky ľudské emócie.

Obrázok
------------------------------------------------------------------------------------


viewtopic.php?t=219&postdays=0&postorder=asc&start=0
-------------------------------------------------------------------------------------

:drunk:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod eva » Sob 13 Sep 2008, 22:41

Scény sú z príbehu Prázdniny na Havaji

1. scéna - 1. deň (strana 2)

V tejto scéne sestry na dovolenke spoznávajú mladého Simona, ktorý vyjde po Ave, no tá jeho sympatie neopätuje. Naopak jej sestre Samanthe úplne počarí. Simon im úplne zmení plány a zapletie sa im do života.

Samantha
Proste nuda. Ava nechce ísť do vody a plavčík, na ktorého som sa tak tešila má zhruba asi šesťdesiat rokov. Plávala som si tam a nudila sa asi tak hodinu. Až kým sa nestal zázrak. Tomu starému plavčíkovi skončila služba a vystriedal ho oveľa mladší, asi 20-ročný fešák.
Obrázok
Ten musel byť môj! Ani neviem, čo ma to napadlo. Začala som kričať o pomoc, akože sa topím a oháňala som sa oboma rukami. Zabralo to! Chlapec skočil za mnou. Cítila som, že sa na mňa všetci pozerajú a strachujú sa o mňa. Tí ani netušili, že je to len naozaj nevinná hra. Zdalo sa mi to málo presvedčivé, tak som sa začínala ponárať.
Obrázok
Bola som pod vodou tak dlho, kým sa jeho ruky nedotkli môjho tela. Vytiahol ma nad hladinu a ja som začala z pľúc vykašliavať vodu. Dokonca medzi húfom ľudí, ktorí sa pozerali na túto drámu som zbadala aj Avu, tá ale presne vedela, o čo mi ide a prepichovala ma pohľadom. Každopádne to bol skvelý pocit. Len pár sekúnd, ale... zblízka bol oveľa krajší...
"Si v pohode?" ustarostene sa spýtal, keď sme sa predrali cez vlny.
"Áno, myslím, že sa mi len noha zamotala do rias." Okej, táto výhovorka bola dosť blbá, ale hlavná vec, že mi na to skočil, no nie? Potom ma vytiahol na breh a ľudia sa začali pomaly rozchádzať.
Obrázok
"Ehm... ďakujem za záchranu" snažila som sa naňho nejak nežne usmiať a potočiť mokrými vlasmi, ale ten mi len sucho odpovedal:
"Nemáš zač." No, no... taká tragédia?! Ale usmial sa!
"Sam!" v tejto romantickej chvíli sa ku mne vyrútila Ava, ktorá celú atmosféru pokazila!
Obrázok
Ešte doteraz som si myslela, že keď sa začnem akože topiť, tak si ho získam, ale malo to presne opačný efekt. Keď uvidel Avu bol úplne zaskočený.
"Moment, ty si...?" ukázal na sestru prstom
"Áno, ja som jej sestra, dvojča. Ďakujem vám, ona niekedy potrebuje viac než len dozor, prepáčte." Ava hovorila tak rýchlo a zadychčane, že som ju ani nestíhala registrovať. Fíha, a vyzerala dosť naštvane...
"Nie, od toho je moja práca" usmial sa na ňu tak, ako sa na mňa ani raz neusmial! Potom ma schytila za ruku a ťahala preč. Áno, jej taktika. Vždy sa správa, ako keby bola staršia a vždy ma musí totálne strápniť!
"Ja som Simon!" zakričal ešte po nás s úsmevom, ale myslím, že to patrilo práve Ave.

************

2. scéna - 5. deň 1/2 (strana 7)

Celú scénu tvorí dialóg medzi mamou Kate a jej dcérou Avou, ktorá sa ju snaží presvedčiť, že Sam je na záchode, zatiaľ čo sa premáva na generálke v modelingovej agentúre.

„Áno, ocko, je to najlepšia dovolenka.“ Zaklamala som, lebo tá vo Francúzsku, pred troma rokmi sa mi páčila viac. Táto bola len samá naháňačka.
Obrázok
„To som rád, že sa vám tu páči.“ ...zase vyzeral ako nafetovaný...
„Predstav si, Tom. Naše dievčatá sa rovnako obliekli.
Obrázok
Táto dovolenka ich dala úplne dohromady.“ Prehovorila mamka a pri tom sa na nás pozerala ako na ocka, na prvom rande.
„No... prepáčte, musím si odbehnúť na wc.“ Postavila sa sestra. Bolo to tu. Šou sa začína.
Obrázok
Ja som mala teraz za úlohu ich nejako zabaviť.
„Mami, čo povieš, ak by sme tu zostali o nejaký ten deň dlhšie?“ vychádzali zo mňa nezmysly a aj keď som vedela, že povie nie, som na rodičov vrhla prosebný pohľad.
„Nie, nie, Ava, moja zlatá. Nemôžme si to dovoliť. Máme už predsa kúpené letenky.“ Och, ako rada som toto počula.

8: 29
„Prečo je tam tá Sam tak dlho? Čo sa utopila?“ spýtala sa mama
Obrázok
„Mami, tak ma napadá. Čo keby sme si doma kúpili mačiatko?“
„To by sa tu musela zjaviť tvoja sestra.“ Odbila ma mama

8: 34

„ ...a opička je na strome už tretí banán.“ Smiala som sa na svojom vtipe asi už len sama.
Obrázok
„Dosť! Ava, choď sa tam pozrieť.“ Vyhlásil ocko, ktorému už asi došla trpezlivosť. Krotko som vstala od stola. Rodičia sledovali každý môj krok. Nevedela som, čo mám robiť.
Obrázok
Sam predsa nebola na záchode! Otvorila som dvere s nápisom „WC – ženy“ a nepokojne vošla dnu. No aspoň som už necítila ich zraky na svojom chrbte.

************

3. scéna
- 6. deň 2/2 (strana 11)

Scéna sa odohráva v pralese, kde zablúdili Ava so Sam a kde potom narazili ešte aj na Simona Jennu. Ava leží na zemi, Simon sa jej snaží pomôcť, no ona sa naňho hnevá, pretože dievčatám nepovedal o Jenne.

11:10
Ležala som na niečom tvrdom. Všetko som videla zahmlene.
Obrázok
„Ava“ neustále som počula Sam, ale hovorila to úplne pokojným tónom. Obraz sa mi začal zostrovať. Ležala som na zemi, s bolesťami hlavy a nado mnou stáli Sam a Simon. Chcela som naňho vyprsknúť a vynadať mu ale ako náhle som sa chcela zdvihnúť z tej špinavej trávy, hlava ma začala bolieť ešte viac a k tomu ma hrozne štípalo líce.
Obrázok
„Počkaj, ešte nevstávaj“ jemne sa Simon usmial a k tomu lícu mi prikladal servítku.
„Čo to robíš, preboha?!“ ovládla ma zlosť. Aj keď ťažko, vstala som a hrala sa na neoblomnú a silnú. Nedávala som najavo, ako ma strašne bolí to líce a aké to bolo príjemné, keď mi tam priložil tú servítku.
Obrázok
Ale hrdosť teraz bola na prvom mieste.
„Sam?! Prečo je tu s nami?“ Tento krát som vrhla vražedný pohľad na sestru.
„Keď začalo to strašné zemetrasenie, všetko sa začalo obracať a prevracať. Vysvitlo, že Simon išiel za nami, aby sa nám nič nestalo,“
„Ale, čo si on o sebe..“ snažila som sa jej protirečiť ale Sam len hlasnejšie dorozprávala príbeh, ktorý som si ja vôbec nepamätala.
Obrázok
„Ja som narazila o jeho... jeho telo“ zapýrila sa a milo pozrela na Simona, ktorý však celý čas hľadel na mňa a to ma dosť otravovalo. „Ty si však narazila hlavou o kameň a odpadla si.“ Pozrela na mňa nechápavo a ja som si nahmatala ranu na líci.
Zrazu sa ozvalo len trápne ticho. Simon sa bál, čo i len ma osloviť, Sam zas nevedela čo povedať, podobne ako ja.
Obrázok
„No... tak Simon, ďakujeme. Už to nejako prejdeme aj bez teba.“ Snažila som sa mu naznačiť, že má odísť a pustila som sa vydupanou cestičkou. Myslela som, že Sam ide za mnou a Simon naspäť po svojom ale oni tam len nehybne stáli.
„Čo je?“ otočila som sa.
„Ehm... vieš. Simon povedal, že tento prales dobre pozná, takže keď pôjde s nami..“
„Nie! Nepôjde s nami!“ Rázne som povedala, dúfajúc, že ostatná mládež to bude rešpektovať.
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Majo358 » Ned 14 Sep 2008, 01:36

Scény sú z príbehu Sen mať lepší život.

1. scéna - 3. diel (3. strana)

Tento diel privedie niečo, čo zmení príbeh od základov. Súrodenec Matta, o ktorom ste dovtedy nevedeli prenesie do píbehu ešte zopár postáv, ktoré budú mať na Mattovom živote aspoň maličké miesto.

---------------------------------------------------------------------

„Ahoj. Ako sa máš, tu je tvoj anjel strážny." Snažil som niekto neznámy urobiť si zo mňa srandu.
„Čau Andy! Máš teraz dosť smiešny hlas." Rozosmial ma neznámy Andy.
„Do pekla! Škoda že nie si naivný." Usmial sa Andy do sluchátka.
„Máš pre mňa nejakú zvláštnu novinku? Iba teraz som totižto vstal." Vysvetľoval som mu.
„Dnes prepustia rodičov." Oznamoval neznámy (pre vás samozrejme).
„Čože?!" Šokoval ma. „Dúfam, že nevedia, kde bývam! Nechcem ich už v živote vidieť ani spomenúť si na tú tmavú minulosť!"
Obrázok
„Samozrejme, že som im to nepovedal. Veď viem čo bolo, mám svoje zdroje." Upokojoval ma.
„Tak to dúfam. Nie že výjdem z dverí a ty tam s nimi budeš a s mobilom v ruke!" Snažil som sa oživiť hnusnú telefonickú atmosféru humorom.
„Ako by som mohol byť v Šafránovej zátoke, keď som na Bahamách! Vysvetlíš mi to?" Vyzvedal.
„Čože?! Ďalšia šokujúca správa?! Takže ty si užívaš Bahamy na pláži a určite okolo teba pobehujú nejaké krasavice a ja musím bývať v byte, lebo nemám peniaze na normálny malý domček! Odkiaľ máš prosím ťa toľko peňazí?!" Pýtal som sa.
„Nepočul si v rádiu reklamu na novú cestovnú agentúru? Tú som nahovoril ja a dokonca tam aj pracujem, takže mám každý mesiac dve letenky na každé miesto na svete, aké si vyberiem." Chvástal sa.
„Dobre, teraz nemám čas, zavolám ti neskôr. Ahoj." Lúčil som sa.
„Čau."
Obrázok
Položil som slúchadlo. Asi ani neviete kto to bol, že? Kamarát? Strýko? Dedo? Nie, ani jedno. Brat! Áno, nepovedal som vám, že mám aj brata, bohužiaľ je na Bahamách, takže vidieť ho nemôžete. Je starší o 2 roky. No a mama s otcom okolo 30-ich rokov išli do postele aj s inými ako so svojími partnermi. Takže možno máme aj nevlastných. Kto vie.

2. scéna - 5. diel (5. strana)

Matt rozišiel s Elou iba kvôli svojej neovládateľnosti. Ela sa sťahuje a namiesto nej sa sem sťahuje Natasha. Avšak na návšteve u Matta záhadne zmizne. Prečo a kde? Budú mať vôbec nejaký vzťah, či sebou budú pohŕdať?

-----------------------------------------------------------------------

Prišiel taxík. Vystúpila z neho očarujúca a krásna blondína.
Obrázok
Žeby nová suseda? Ak áno, musel som to využiť. Ela hneď nastúpila to toho istého taxíka. Rozhodol som sa ísť sa predstaviť sa, ale nejako ma predbehla.
„Dobrý deň. Ja som Natasha Lalith.“ Predstavovala sa.
„Dobrý. Poďte ďalej.“ Pozýval som je ďalej. Klasicky sme si sadli na gauč v obývačke a rozprávali sme sa. Záujmy máme skoro rovnaké, dokonca je tiež z Kvetolúk, ako ja. Jedného kamoša máme tiež rovnakého.
„Môžeme si, prosím, tykať?“
„Ale jasné. Natasha.“
„Matt.“
Obrázok
Všimol som si, že má nádherné oči.
„Ja teraz pôjdem na toaletu. Hneď som tu.“
Čakal som päť minút. Desať minút. Pätnásť minút. Rozhodol som sa zaklopať a zistiť, či je v poriadku.
„Natasha! Je všetko v poriadku?“
Nepočul som nič, tak som vstúpil. Nikde ani živej duše.
Obrázok
Po celom byte tiež nebola. Nechal som to tak a rozhodol som sa naspäť vrátiť k telke. Dávali nejaký celkom humorný sitcom . Nejaké dve teenky sa fackovali. To bolo na tom najlepšie. Keď ma to začalo nudiť, išiel som zistiť, čo to vlastne s tou Natashou bolo. Nenašiel som ju nikde.

Nebola to len halucinácia z rozpadu vzťahu mňa a Ely? Až taká dokonalá?


3. scéna - 7. diel (7. strana)

V tomto dieli sa konečne predstavujú doteraz "zakryté postavy". To sú brat Andy, Mattovi rodičia a jeden nevlastný súrodenec. Aký to bude mať dopad na celý príbeh?

--------------------------------------------------------------------

„Havarovalo lietadlo! Nemám signál.“ Povedal už na smrť vystrašený Andy. Bál som sa.
„A kde havarovalo?“
„Neďal ko Šafr ej Zá oky. V ded nke Kveto ky. Prí“ A bolo počuť len ticho. Asi hovoril Neďaleko Šafránovej Zátoky, v dedinke Kvetoluky. A vtedy mi to doplo.
„No jasné!“ Rozkričal som sa na celý byt. Asi by som mohol zájsť za nejakým psychológom. Je to dosť blbé to vykrikovanie. Ale začal som rozmýšľať – Kvetoluky sú predsa len necelých deväť kilometrov od Šafránovej Zátoky, takže by som mohol ísť aj ja sám. Neváhal som, chopil do ruky telefónne slúchadlo a vytočil 911.
„Dobrý deň. Dovolali ste sa na núdzovú linku 911. Môžem vám pomôcť?“
„Dobrý. Môj brat havaroval na lietadle v dedinke Kvetoluky. Pošlite pomoc.“ Rýchlo som to vykecal ako nejaký zabávač, až to vyzeralo komicky.
Obrázok
„Dobre. Už posielam potrebnú pomoc.“
Zrušil som tú operátorku a vytáčal TAXI službu. No veď nepôjdem päť kilometrov na autobuse, nie?
„TAXI služba vás víta na jej objednávacej linke. Kam by sme vás mohli odviezť?“
„Poprosím jeden voz na Hlavnú 48. Ale čo najrýchlejšie!“
„Ďakujeme, že ste si vybrali práve TAXI službu, môžete využiť aj naše ponuky ako...“ Zložil som im to, lebo na také blbé bláboly nemám čas. Telefón som ani nepoložil na svoje miesto, iba surovo hodil na gauč a utekal ako zmyslov zbavený. Išlo o Andyho život. Nechcel som stratiť aj posledného pokrvného človeka, ktorého mám rád.
No po otvorení dverí na mňa čakal opäť šok. Uvidel som tam rodičov.
Obrázok
Radšej som si štipol kožu na ruke, aby som zistil, či sa mi to len nesníva. Ale čoby! Nesníva! Odporne to bolelo.
„Ahoj, Matt. Čo si taký bledý?“ Povedala mama a chytila ma za líce ako šesťročné decko.
„Mami!“ Vyriekol som to zo seba. „Ale...“
„Žiadne ale! Mal by si nás zo slušnosti pozvať dnu, no nie?“ Vykríkol otec.
„Ale ja sa ponáhľam na... na... dôležité stretnutie. Vybaľte sa a môžete ísť von.“ Sám som sa čudoval, čo to vlastne hovorím. Veď ešte pred desiatimi minútami som ich nenávidel. Rozbehol som sa ku kontajneru. Taxikár si dal načas. To sa mi páčilo.
Obrázok
„Poprosím do Kvetolúk. Ale čo najrýchlejšie!“ Ozval som sa na muža zjavne po štyridsiatke.
„Jasné.“
Vyštartoval bleskovo ako z nejakého filmu. Radšej som sa pripútal.
Majo358
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 746
Registrovaný: Pon 26 Máj 2008, 14:01
Bydlisko: Evergreen Terrace 742, Springfield
Pohlavie: Sim

Poslaťod Gatmička » Pon 15 Sep 2008, 10:50

Pumukli mi písala pm , pretože bola odcestovaná tak jej povolujem ešte sa prihlásiť :)

Ostatný sa ale už neprihlasujte
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod pumukli » Uto 16 Sep 2008, 12:51

1. Scéna - Kapitola 3. : Búrka ( strana 2 ) príbeh O nich

............................................

Táto scéna sa odohráva v čase návštevy Mikešových v dome troch priateliek. Pre Patríciu to mala byť veľká udalosť a tak sa aj stalo. Veci tu však nevyšli celkom podľa jej predstáv.

............................................


Obrázok
Ling sa po skončení športového programu pobrala hore do svojej izby . Na prízemí teda ostali už len Mikešovci a Patrícia.
- Wauu. Tak zdá sa, že variť už viete. Teraz si už len rýchlo zohnať rodinu. Možno by bolo pre vás vhodné tehotenstvo. Nákupy plienok, dupačiek topánočiek..... Rola maminy. To by sa vám páčilo, že? ..hahaha - zasmiala sa Júlia ironicky
- To snáď nie, tá drzá pubertiačka sa mi hádam posmieva – pomyslela si Patrícia
- Alebo by možno stačilo len to tehotenstvo bez zbytočných nákupov. To by ste si konečne aspoň môjho otca pripútali nadobro.- ešte uštipačne dodala Júlia, akoby tých odporných poznámok už nebolo dosť.

Obrázok
- Nemám ti k tomu Júlia čo povedať, snáď len,...... že nie.- odpovedala Patrícia a zaplavil ju obrovský hnev – asi to fakt nevydržím a jednu jej konečne vrazím – soptila v mysli a neuvedomila si, že s Júliou niesu sami a že Gábin všetko vidí, počuje a hodnotí.

Obrázok
- Júlia, to by stačilo.- oboril sa otec na svoju dcéru a tá sa otočila a pobrala hore smerom na WC . Gábin sa potom obrátil na Patríciu a pomaly začal. – Paťka všimol som si, že Júliu nemáš rada. Ty nechceš deti?
- No Gábin, ja ťa mám vážne rada, to predsa vieš, ale iste si si všimol, že Júlia ma v poslednej dobe naozaj nešetrí a mňa to iste nenecháva úplne chladnou. Ona ma uráža.- odpovedala nervózne Patrícia na časť Gábinovej otázky, druhú ani poriadne nezaregistrovala.
- Ááále Paťa, no tááák, uráža?? Teraz preháňaš. – pokojne jej oponoval Gábin s úsmevom.

Obrázok
- A čo bolo podľa teba toto?? Je doslova hnusná !! – neovládla sa Patrícia . –ako môže byť taký kľudný??- prebleslo jej mysľou a podráždene pokračovala– Možno by si s tým mal začať niečo robiť, mal by si jej dohovoriť, si predsa jej otec.
- Ale ale. Hnusná? Pozor Paťa na reči, je to moja dcéra.
- No tak sa konečne začni chovať ako jej rodič. Myslím, že jej príliš veľa toleruješ. Ty nevidíš, že sa snaží nás rozdeliť!!?? – začala Patrícia s vecami, ktoré zatiaľ neboli vypovedané nahlas. Možno boli do seba zaľúbení, avšak reč o vzťahu medzi nimi nikdy nebola. Navyše zvýšila tón hlasu a to Gábina zmrazilo. Na chvíľu sa obaja odmlčali.

Obrázok
- Patrícia ja ťa takto nepoznávam. Ty sa normálne neovládaš. To prečo som si ťa vždy vážil je zrazu preč. Myslel som si, že si dospelejšia. Na svoj vek si sa mi vždy javila rozumnejšia ako je u žien tvojho ročníka normálne. – hovoril pokojne Gábin, ako keby ho nič netrápilo. Na tvári sa mu zračil zvláštny smutný úsmev, akoby bol prekvapený a zároveň aj nie, pretože akoby to niekde vo svojich najhlbších obavách všetko takto očakával a teraz prežíval zvláštnu smutnú rozkoš z toho, že to správne vytušil.........jeho ilúzia o pokojnom harmonickom spolunažívaní bola zrazu fuč.
- Paťka, začínam mať taký pocit, že by nám to v trojici neklapalo. – potichu dodal a vtedy to Patrícii došlo – on so mnou chcel začať žiť – zalial ju studený pot a zovrel ju zvláštny pocit v žalúdku. V miestnosti sa na malú chvíľu rozhostilo ticho, prebleslo jej mysľou, ako málinko stačilo, aby sa dali konečne dokopy a teraz sa to takto pokazilo, všetko v jednom okamihu a všetko kôli Gábinovej neprajnej dcére.........................a v tom do nej vošiel hnev – Tak fajn!.. Tak neklapalo! Som príliš mladá, hlúpa a prchká???!! Tak si bež!! Vráť sa do svojho smutného osamelého života!!! nemyslím, že by sme sa mali ďalej stretávať!!..... A vezmi so sebou i svoju nemožnú dcéru!!!!!- vyhŕkla zo seba a v tom momente to oľutovala.

Obrázok
Ticho pokračovalo a bolo ešte mocnejšie ako pred chvíľkou. Gábin na Patríciu hľadel so zvláštnym výrazom v tvári a zrazu sa cítil celkom prázdny. Patrícia sa odvrátila tak, aby ho už nevidela a aby sa nemusela pozerať na jeho reakciu po jej výbuchu. Na akékoľvek reči ospravedlňovania sa bolo teraz neskoro. Spiatočku už nebolo možné dať.
- Keď zíde moja dcéra dolu z WC, pošli ju prosím za mnou, budem ju čakať pred vaším domom. – celkom kľudne povedal Gábin, vzal si svoju bundu zo stoličky, pohol sa smerom k dverám a do ticha sa hlasno ozvalo zavretie dverí. A len čo bolo počuť cvak, Patrícii sa po lícach pustili prúdom slzy.

Obrázok
Vtedy sa ozvali rýchle kroky na schodoch. Bola to Júlia, ktorá si celý výstup vypočula na vrchných troch schodoch
- Čo sa stalo? Je tu ticho jak v márnici.- prehodila sucho, drzo schmatla Klementýninu gitaru a zabrnkala zopár nesúrodých tónov. Bola náramne zvedavá ako sa teraz zachová Patrícia.

Obrázok
Na Patríciu toho bolo dosť. – To snáď nieje ani možné, čo to tu na mňa tá malá mrcha hrá???? – prebleslo jej mysľou a v tom momente sa prudko otočila a spustila – Okamžite vypadni ty malá hnusoba! Dosiahla si čo si chcela, tak vypadni!! Nech ťa už viac nevidím! – vyletelo z nej, tentokrát však svoj výbuch neľutovala, konečne si uľavila.
- Histerka – ešte zavrčala potichu Júlia pri odchode.

............................................

2. Scéna - Kapitola 5. : Stretnutie ( Strana 3 ) príbeh O nich

............................................

Táto scéna sa odohráva večer v Kvetolukách na ceste Ling z práce domov. Ling má celý čas zvláštny pocit a stretáva sa s dvomi osobami.

............................................


Obrázok
Bolo nesmierne sychravo. Po snehu síce nebolo v týchto dňoch ani stopy, avšak mráz sa zarezával do kosti.
Ling stredne rýchlym krokom kráčala Potočnou ulicou a popritom premýšľala, či si predsa len nemala vziať taxík. Dnes bol v práci extra namáhavý deň a keďže mala čo dorábať neostávalo jej nič iné len ísť domov nočným vlakom.
– Toto je vážne zvláštne miesto, akoby tu nežilo ani nohy... už aby som bola doma ....- myslela si Ling a snažila sa potlačiť zvláštny pocit úzkosti, ktorý ju prenasledoval celou cestou od vlakovej stanice .

Obrázok
Prešla cez cestu, a bola rada, že sa v samoobsluhe svieti, napadlo ju, že možno je to predsa len nonstop samoobsluha, snáď tam aspoň niekto bude, ešte jej prebleslo mysľou, že by možno mohla nakúpiť....., nedokázala vysvetliť svoju zvláštnu obavu. Niekoľko krát na ceste zo stanice sa obzrela, no nikoho za sebou nevidela. Pravda je však tá že Kvetoluky niesu práve najvysvetlenejšie miesto na svete a v hustej tme rozpoznávať objekty v diaľke nebolo jednoduché.

Obrázok
Išla teda ďalej ...
-Bože, čo je to???- prebleslo jej v mihu mysľou . Teraz to však už nebol len pocit, jasne za sebou z ničoho nič začula kroky. Pocit strachu sa znásobil a Ling zrýchlila chôdzu.

Obrázok
Srdce jej rýchlo bilo a žalúdok sa prevracal všetkými smermi . Cítila, že jej napriek mrazu vlhnú dlane a teraz si už bola istá, že na ľudoprázdnej ulici viac nieje sama......

Obrázok
- Pomóc – pomyslela si,... cítila hrôzu v celom svojom tele. Stačilo síce vbehnúť do samoobsluhy, avšak tá mohla byť zatvorená a potom čo?... Potom jej už nikto nepomôže, môže kričať koľko chce. Kam sa potom rozbehne? Možno by mala rýchlo začať utekať a zazvoniť v prvom dome, ktorý bude v ceste ...... avšak v tom sa zastavila, kroky ustali, zrazu nepočula nič......srdce jej bilo o život......

Obrázok
....prudko sa otočila.....

Obrázok
Bola síce veľká tma ale jasne dokázala rozpoznať mužskú siluetu...Teraz sa cítila celkom ako zparalizovaná... hľadela priamo pred seba a očakávala....Muž ľavou rukou siahol do vrecka, akoby z neho niečo vyťahoval...
- Kto je to?? – myslela si Ling a vnímala ako sa jej zrazu rozkrútila hlava, mala zvláštny pocit závratu a cítila ako sa jej podlamujú kolená......

Obrázok
.....nevšimla si, že za jej chrbtom sa niekto blíži......

Obrázok
- Slečna deje sa niečo? – ozval sa jej za zadkom mužský hlas....

Obrázok
- Aaaaaaaa, Preboha !!! – skríkla na smrť vydesená Ling. - Kto ste??? Čo chcete??? Dajte mi pokoj !!!!
- Prepáčte mi slečna, ja som vás nechcel vydesiť. Deje sa niečo? – prívetivo sa ozval mladý muž a opatrne k nej podišiel.
Ling sa ešte stále krútila hlava a nedokázala sa sústrediť na slová...... trochu sa zapotácala avšak z tohto mladého muža nešiel strach...... pokúšala sa trochu upokojiť.

Obrázok
- Viete ja prepáčte, ja ...ja....tam...tam je muž ... neviem kto to je ani čo chce, prosím pomôžte mi......- habkala Ling , bez toho aby sa opäť obzrela.
- Kde slečna? Aký muž? – nechápavo sa na ňu pozrel a súcitne sa usmial.

Obrázok
Ling sa otočila a vôbec ničomu nerozumela....ulica bola celkom prázdna...opäť.
-Nerozumiem tomu, musel ujsť, niekam zmizol.....- vydala zo seba priškrteným hlasom a žalúdok sa jej opäť nepríjemne stiahol.

............................................

O nich - http://forum.gamesims.sk/viewtopic.php?t=234&start=0
dance dance dance
Obrázok užívateľa
pumukli
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Pon 12 Máj 2008, 15:13

Poslaťod sobull » Str 01 Okt 2008, 18:48

10 postupujúcich scén :

Catqa - 2. scéna, 3. scéna

Emerald - 1. scéna, 3. scéna

Maggi - 2. scéna

Pumukli - 2. scéna

Savi3 - 2. scéna, 3. scéna

Yka - 1. scéna, 3. scéna
Obrázok užívateľa
sobull
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 805
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 04:24
Pohlavie: Sim

Poslaťod Gatmička » Štv 02 Okt 2008, 19:25

Hlasovať môžete už od včera do nedele :wink:
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Gatmička » Ned 05 Okt 2008, 22:47

Zastavujem hlasovanie.. Už za túto kategóriu nehlasujte
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod sobull » Ned 05 Okt 2008, 23:06

F I N A L I S T I :


Maggi - 2. scéna
Obrázok

Savi3 - 2. scéna
Obrázok

Savi3 - 3. scéna
Obrázok

Yka - 1. scéna
Obrázok

Yka - 3. scéna
Obrázok


edit : hlasovanie potrvá 3 dni, tzn. do stredy
Obrázok užívateľa
sobull
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 805
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 04:24
Pohlavie: Sim

Poslaťod sobull » Sob 11 Okt 2008, 12:38

V Í Ť A Z I :


1. miesto : Yka - 3. scéna - 7 bodov
Obrázok


2. miesto - Yka - 1. scéna - 6 bodov
Obrázok


3. miesto : Savi3 - 3. scéna - 5 bodov
Obrázok
Obrázok užívateľa
sobull
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 805
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 04:24
Pohlavie: Sim


Späť na BARD - Udeľovanie cien za tvorbu príbehov 2008

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť