Isolato sè finire / Samota sa skončila

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Páči sa vám zatiaľ môj príbeh?

Skôr áno
9
100%
Skôr nie
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 9

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Uto 02 Mar 2010, 19:26

Ehm, tu je to. Príliš som si nedala záležať,..... Išlo len o to spoznávanie :)

1. Diel 2/2
Domov som prišla v normálnom čase.
„Sandy, asi mám chrípku. Je mi fakt zle, idem si ľahnúť. Nie som si istá či zajtra budem môcť ísť do školy.“ Urobila by som čokoľvek aby som sa tam zajtra nemusela ukázať. Už počujem tie otrasné poznámky o dohadzovačkách. A o tom že som odtiaľ ušla ani nehovorím.
Sandy sa mi prudko postavila do cesty.
„Pekne stoj mladá dáma! Tvoja učiteľka mi už volala. Ako ti to len mohlo napadnúť doniesť do školy opustené duše, a potom utiecť? Len tak tak som ju presvedčila aby nič nepovedala pred otcom. Vieš do čoho si nás mohla dostať? Keby sa to dozvedel tvoj otec, všetkých troch by nás zdral z kože.“ Chytila sa mi čela. Bola tak nežná a výnimočná.. Ako to vlastne bolo keď k nám prišla?

Obrázok

Bola sobota skoro ráno. Otec sa mal každú chvíľu vrátiť z nočnej. Nedočkaví sme ho čakali pretože nám mal doniesť nové čísla našich obľúbených časopisov. Práve svitalo keď zaštrkotal kľúč. Po chvíli som zistila že podopiera nejakú ženu. Bola krásna, ale mala špinavé oblečenie a odretú tvár. Môj otec mal vždy strašnú slabosť pre ľudí v núdzi. Najedla sa u nás, a keď sa dala úplne do poriadku sadli sme si za stôl. Prezradila nám že prišla na ostrov Twikki študovať. Hneď ako sa pohla z letiska, niekto ju udrel do tváre a úplne okradol. Nemá žiadne peniaze ani doklady.

Obrázok

Keďže som práve potrebovala opatrovateľku, otec ju zamestnal. Najskôr bývala v hoteli, ale postupom času už mala peniaze na vlastný byt.
Ale aby sme ju stále iba nevychvaľovali – bývali s ňou aj problémy. Zo začiatku otcovi dohodla rande naslepo. Dopadlo dosť zle.
Ingrid bola na jeho vkus príliš výstredná, hlúpa, neslušná, a málo pôvabná.

Keď sa Sandy dozvedela ako to dopadlo.. Začala dohadovať ďalšie. Otec vybuchol a takmer ju prepustil. Keď sme zas boli spolu minule v reštaurácií, malým nedopatrením tak podpálila záclonu. Našťastie sa to hneď uhasilo. Neskôr sme zistili že zhodou náhod je majiteľom jej bývalý priateľ. Keď sme sa jej na to spýtali, iba sa tak zvláštne usmievala. Vie byť dosť nevyspytateľná.

Ale vráťme sa späť.
„Chorá určite nie si. Budeš musieť ísť do školy.“ Už bola zase milá. Vďakabohu.
„Sandy?“
„No?“
„A vymyslíme teda niečo s tými inzerátmi?“
V očiach jej zahrali iskričky.
„Ale to vieš že hej.“

Trio Sandy, Tessie a Charlie práve spúšťa svoju misiu.

PS: Chcela som dať aj fotku Ingrid ale Imageshack mi ju akosi nechcel načítať :o :?
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Uto 02 Mar 2010, 21:48

2. Diel začnem písať asi keď sa niekto ozve a nabehne mi inšpirácia :D :mrgreen: :hugo:
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Uto 09 Mar 2010, 16:20

Ospravedlňujem sa že na tento diel musíte toľko čakať. :? .. To iba teraz nemám čas. Potom už bude rýchlejšie tempo :)
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Thank_you_Michael » Uto 09 Mar 2010, 17:14

No nie je to zle. Len mi tam chyba trochu prejavenie citov.. Trochu malo spomenuta je tam ta jej mama. Ale kazdopadne sa tesim na dalsi diel a na zeny z inzeratov :D .. Nezabudaj na: I KILL YOU!? sak ty vies.. :sarcastic:

No ale sup sup dalsi diel :D
Thank_you_Michael
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 17:10
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Uto 09 Mar 2010, 19:49

Beriem na vedomie :D V tomto dieli niesu obrázky

2. Diel
„Skúsený detektív, čerstvý štyridsiatnik, hľadá dámu v núdzi. Podmienka: Musí mať rada deti a zvieratá.“

„Nepozdáva sa mi to. Hľadá dámu v núdzi? Vieš aké ženské sa ozvú? A zvieratá nemáte. Takže neviem prečo by ich popravde mala mať rada.“ Sandy na mňa skúšala taký ten vševediaci pohľad. Už len to by mi chýbalo aby z toho vycúvala.
„Môj otec miluje keď môže niekoho zachraňovať. Nepamätáš si na svoj príchod? Aj by sa kvôli tebe potrhal, to mi ver.“ Mierne som zdvihla hlavu „Ja by som náhodou chcela psa.“
„Akoby si nevedela že sú v hoteli zakázané.“
„Aby si sa..“
„Slečinka, nie ste tak náhodou trochu drzá? Otca si síce prekabátila, ale určite by nenamietal keby si už išla do školy. Doma si skoro týždeň, a.. Stihla by si ešte aj 4 hodiny.“
„Je mi zle. Mám závrat. Musím si ísť ľahnúť.“ Mierne som sa vysunula zo stoličky aby si myslela že idem odpadnúť ale márne. Ju ešte nikto neoklamal.
„Neskúšaj to na mňa. Viem o čo tu ide. Ale fajn, ako myslíš. Choď si ľahnúť. Keby sa ti niečo stalo, tvoj otec by mi to strhol z platu a to by som nechcela. Idem na pláž. Zbohom!“ Povedala a sladko sa usmiala.
Snažila som sa zaspať ale slnko ktoré presvetľovalo miestnosť ma strašne ťahalo von. Tie inzeráty ma začali unavovať.. Je tu jedna vec na ktorú Sandy a Charlie zabudli. Čo naša skutočná mama? A sme vôbec ešte pripravení na macochu? Čo by na to povedala? Toľko otázok. Mama mi tak strašne chýba. Nikdy som nepočula jej hlas, necítila jej dotyk.. Pri myšlienke na ňu som ale nakoniec zaspala. Snívalo sa mi že na to otec prišiel a strašne sa nahneval.. Mala som výčitky.

Práve sa stmievalo. Zobudil ma otcov hlas.
„Tessie, volá Elizabeth.“ Jeho hlas znel až komicky otrávene. Nikdy svoju svokru nemal príliš v láske. Možno aj preto, že opustila svojho manžela, ( s ktorým si môj otec veľmi rozumel ) presťahovala sa do Takemizu, a tam zbalila nejakého Číňana.
Ja som ale Lizu mala veľmi rada.
„Ahoj.. Čo nové so Shinguom?“ ( Divné meno. Ja viem. ) Snažila som sa vyznieť veselo ale mala som mizernú náladu.
No ženská intuícia starú mamu nesklamala. Okamžite vedela že niečo nie je v poriadku.
„Čo sa deje zlatko?“
„Ide o otc..“ V tom som si uvedomila že je v kúpeľni. Pokračovala som tichšie. „Ide o otca a.. Je v tom aj žena.“
„Našiel si niekoho?“
„Nie ale,.. Bola by tu taká možnosť.“
„Dievča moje, cítim že chystáš niečo nekalé. To si celá ty... Ak sa bojíš čo by na to povedala tvoja mama.. Bola by určite šťastná. Tvoj otec je osamelý, bola by rada keby si niekoho našiel.. Len jedno.. Dávaj si pozor aby sa ti to nevymklo z rúk.“ Povedala, a ja som aj cez telefón na sebe cítila jej prísny pohľad.
Ďalší deň bol piatok. Charlie bol niekde vonku. Potom mal prespať u kamaráta. Tieto večery vždy trávim z otcom pri spoločenskej hre, alebo len tak sedíme z otcom na balkóne a pozorujeme mesiac. Nechávame sa ovievať vánkom a rozprávame sa o živote, alebo len tak v tichu pijeme miestny nealkoholický koktail. Lenže otca odvolali na nejakú vraždu, a tak musel odísť. Za iných okolností by som sa o to zaujímala, ale teraz som mala iné starosti. Prišla teda Sandy zo slovami že mi musí niečo povedať. A nebolo to určite nič dobré. V otcovej izbe sa prezliekla, a ku mne docupitala iba v nočnej košeli. Hotel bol prázdny lebo havaroval autobus s turistami.
Všimla som si že drží aj opustené duše. No zbohom. Takže ten problém sa týka ich.
„Zle sme si prečítali pravidlá. Inzerát sa do novín neposiela, musíš tam zatelefonovať a zanechať odkaz. Žena ktorá sa chce zoznámiť zavolá na určité číslo a vypočuje si všetky ponuky,..“ Po chvíli rozprávania som ju prestala počúvať. Ale potom mi to nedalo.
„Počkaj! A ty si o tom nevedela? Aj ty si posielala svoj inzerát.“
„Áno ale do rubriky žena hľadá muža, nie muž hľadá,..“ Z rozprávania ju prerušil otec ktorý prudko otvoril dvere, Opustené duše sme okamžite hodili za posteľ. No v momente ako uvidel Sandy, začervenal sa, ustúpil, sklopil zrak a nebadane sa usmial. No je pravda že v tej košieľke vyzerala dosť vyzývavo.
„Er.. No.. Sandy len som vám prišiel odkázať že dnes tu nakoniec nemusíte byť. Prípad som prenechal kolegovi a.. Vedľa máte.. Vedľa máte veci tak sa môžete ísť prezliecť, ja vás tam nechám osamote a zatiaľ sa pôjdem osprchovať..“ Spolu sa vybrali k jeho izbe. Stále nevedel čo z pohľadom..

Keď odišli usmiala som sa. Ako sa len hanbil! Ale v tej košeli bola krásna, veď aj on na nej mohol oči nechať. Ako by to bolo keby náhodou,.. Začala som myslieť na sprostosti. Nie, to by nebolo možné, veď by skoro mohla byť jeho dcéra! A navyše mám niekedy pocit že ju skôr nenávidí,. Aj keď. Nenávisť sa často mení na lásku! Stop! Cítila som že fantázia mi už pracuje na plné obrátky.

V tom som si spomenula že som ocka ešte neobjala. Za chvíľu je so mňa teenagerka, ale je to proste taký náš zvyk. Vždy pred spaním. Sandy už bude určite prezlečená.
Pomaly som otvorila dvere na jeho izbe a.. To čo som tam videla mi vyrazilo dych.

P.S: Komenty pls.
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Natty1010 » Str 10 Mar 2010, 01:42

Strašne zaujímavé :respect: Teším sa na pokračovanie :)
I used to dream
I used to glance beyond the stars
Now I don't know where we are
Although I know we've drifted far

Michael Jackson - Earth Song
I love you Michael
Obrázok užívateľa
Natty1010
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 08 Mar 2010, 22:35
Bydlisko: Slovensko, Nitra
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Str 10 Mar 2010, 16:59

Ďakujeem :) Viem že niekto príbeh možno číta ale keď sa mu nechce pridať koment moc odhodlanosti do písania ti to neprída :roll: :D Budem sa čím skôr snažiť pridať ďalší diel
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Ned 14 Mar 2010, 17:44

Takže tu je ďalší diel. Ak niekto teda číta :? :)

3. Diel
Sandy sa nakláňala nad nejakým chlapom. Vedľa nej na zemi bola malá pištoľ, a uvidela som aj krv. Nikto si ma nevšimol. Otec práve volal záchranku, no Sandy sa naňho pozrela pohľadom že už je to márne. Telefón mu vypadol z ruky a pevne zavrel oči. V miestnosti zavládlo ticho.Vtom si ma všimla Sandy a odtiahla ma do mojej izby.
Zo slzami v očiach ma objala a povedala: „Chceš naozaj vedieť čo sa stalo?
„Samozrejme!“ Bola som tak neskutočne rozrušená..
„Tak teda.. Vošli sme do izby, tvoj otec odišiel do kúpeľne a ja som sa začala prezliekať. Vtom som počula tresk a niekto sa vlámal do izby. Ten chlap.. Bol hnusný. Taký slizký a,. Asi chcel izbu vylúpiť. Keď ma zbadal, okamžite mi zalepil ústa páskou a priviazal ma o posteľ. Ako z nejakého Amerického filmu.“ Vtom zmĺkla a vložila si tvár do dlaní, no keď zbadala môj napätý pohľad, rozhodla sa pokračovať. „Ten lupič ma udrel do tváre no a.. Pripomenulo mi to scénku keď som k vám prišla, bola som taká ponížená, nervózna, spanikárila som ja neviem proste som sa potrebovala dostať k zásuvke, vedela som že tam je pištoľ, podarilo sa mi to a strelila som ja som,...“ Uprene sa mi pozrela do očí „Zabila som ho Tessie.“

Obrázok

Silno som ju objala, no ja sama som potrebovala tak utešiť, bola som taká šokovaná. Mala som chuť nežiť tento hnusný život. Prečo je všetko také komplikované?? Stále som mala nezodpovedaných veľmi veľa otázok no Sandy už mala dosť, tak som sa spýtala len jednu. Tú najdôležitejšiu.
„Čo sa teraz bude diať?“
„Ja neviem zlatko, čaká ma vypočúvanie, pohreb, ja neviem ako to celé zvládnem naozaj..
„Nič nie je také zlé ako to vyzerá. Neboj sa. Všetko sa vyrieši no moju narodeninovú oslavu asi budeme musieť odložiť.“ Snažila som sa hovoriť povzbudzujúco no sklamanie som zrejme zakryť nedokázala.
„Nie! Na to hneď zabudni. Viem ako sa na to tešíš. Veď z teba bude teenagerka! Nenechám ťa prísť o oslavu na pláži pri západe slnka. Už si si vytrpela dosť. Oslavu máš až sa mesiac, dovtedy sa všetko vyrieši.“
Bola som naozaj rada že to povedala.
„Mám pocit že by tu už malo byť pohrebné auto. Idem čeliť následkom.“ Povedala a odišla.
Zostal za ňou iba jej parfém.

O mesiac neskôr:
Nakoniec sa to vyriešilo vďakabohu.. Zo Sandy sa súdila mužova rodina, no Sandy súd nakoniec vyhrala keďže ten chlapík bol známy vykrádač domov, a dokonca aj vrah. Už je to za nami. Sandy bola prvé týždne v depresií a s nikým moc nekomunikovala, no už je zas taká ako predtým.
Práve sa chystám na párty, a dá sa povedať že mi fakt odľahlo. Život vie byť naozaj nevyspytateľný. Niekto klope. Asi Sandy.
„Neseď tu, a poď! Do oslavy je už iba hodinka, netuším ako to všetko stihneme, treba ti urobiť účes, kúpiť šaty,..“
„Hej, hej, zastav sa! Účes si nechám, s touto čelenkou som si veľa prežila! A šaty? Už mám kúpené.“

Obrázok

„Prepáč ale naozaj netuším o čom to hovoríš. Veď sme boli dohodnuté!“
Bola naozaj sklamaná. Tešila sa na to ako malé dievča.. Nemohla som to tak nechať.
„Dobre, Sandy. Nechcem aby si bola nešťastná a preto ti sľubujem že hneď zajtra mi môžeš kompletne zmeniť look. Spokojná? Dúfam že si uvedomuješ aká je to odo mňa pocta..“
Sandy už chcela nadšene zvýsknuť, no ja som ju zastavila.
„Ale mám podmienku. Podstúpiš to so mnou.“
„Moje vlasy! Ale fajn ako myslíš.“
Obliekla som sa, učesala, a vedela som že je čas ísť. Už dlho som sa tešila na to že sa stanem teenagerkou, no teraz.. Mám pocit že chcem zostať dieťaťom. Tajomstvá, napätie, zábava, spoznávanie. Budem musieť vedieť čo chcem v živote robiť. Bude to iné. Ale čo už – zmena je život.
Plná odhodlania som vyšla na pláž. Bol tam Charlie, Sandy, Otec, Hana, jej mama, recepčný a upratovačka ( zároveň aj naši dobrí priatelia ), ujo a jeho manželka. No jeden človek tu chýbal... Ocko sa blažene usmial keď ma uvidel. Celkom mi to pristalo, to je pravda. Na pláži bol malý stôl s tortou a balóny. Slnko začalo pomaly zapadať. Už bol čas...
Všetci sa na mňa usmievali, a ja som pochopila že nič nie je také zlé ako sa zdá. Nadýchla som sa a sfúkla sviečky. Najskôr sa nič nedialo, no potom som pocítila zvláštny pocit. Zatočila sa mi hlava, začalo ma svrbieť telo, a trochu so mnou potočilo. Bolo to veľmi nepríjemné no trvalo to len pár sekúnd. O chvíľu som už stála pevne na zemi, a pozerala som sa na svoje telo. Fíha. Sandy ku mne hneď podišla.
„Ešte na tebe bude treba popracovať ale si pekná. Nech sa páči. Toto je pre teba.“ Dala mi pusu na líce, a vtisla do ruky lesk na pery a peniaze. Presne som vedela kde ich chce minúť.
Potom prišiel otec.
„Som na teba pyšný. Si krásna. Páči sa.“ Dal mi knihu ktorú som už dávno chcela. A vedela som že nestála málo. Ďalej som dostala poukážku na lacný piercing od Charlieho. (Poďakovala som mu ale tieto služby určite nevyužijem.) Od Hany som dostala čokoládu, od jej mamy krásneho anjelika, atď. Párty prebiehala úžasne. Trvala asi do polnoci, a dovtedy boli všetci kompletne na mol. Okrem mňa, Charlieho a Hany. A nie je nič vtipnejšie ako keď sa môj ocko opije.... No v ten večer sa stalo niečo čo sa stať nemalo.

Pokračovanie nabudúce.
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Pon 15 Mar 2010, 15:11

Komentáre :gathering: prosím. Lebo takto sa píše ťažko :D
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Lincey » Pon 15 Mar 2010, 20:39

ok, prečítala som, vyjadrím sa len v krátkosti, keďže nestíham, nabudúce snáď viac.

V prvom rade fotky, je ich málo a bolo by na nich treba zapracovať, aby zachytávali viac to o čom píšeš. Ved Sims poskytuje toľko možností, tak prečo ich nevyužiť.

Písanie: Štýlovo to nie je zlé, ale prečo viac nerozvinieš zápletky? jednoducho hodíš zápletku niekoľkými vetami ju vyriešiš chvíľku je pokoj a zase hodíš ďalšiu. Pohraj sa s tým viac, premysli si to, a daj jednotlivým postavám dušu. ved v príbehu nie je len jedna hlavná hrdinka, prečo nenapíšeš viac aj o iných postavách. Možno niečo z ich pohľadu. príbeh by to oživilo.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Pon 15 Mar 2010, 20:43

No s tými fotkami to nepôjde lebo mám veľmi problémového simsa a som rada že sa mi podarí nafotiť aspoň toto. Ale beriem na vedomie. Skúsim na tomto trochu zapracovať :wink:
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Isolato sè finire / Samota sa skončila

Poslaťod Instead » Uto 16 Mar 2010, 22:41

Sims mi išiel veľmi dobre, tak jak som išla z babami nakupovať som si ich po premene nafotila :D Tu sú fotky

Tu baby sledovali krásne more
Obrázok

Toto je bláznenie ešte v hoteli
Obrázok
Obrázok

Pózovanie :wink:
Obrázok
Obrázok

Skúmanie oblakov..
Obrázok

Obrázok

Budem rada ak okomentujete simky aj fotky. (Berte na vedomie že fotenie mi moc nejde)
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Best

Poslaťod Victory » Str 17 Mar 2010, 12:23

Instead píše:
A vlastne ako vyzerajú Havajčania? Keď vieš posúdiť že ona nemôže byť? :lol: :roll: Pardon za tú vymletosť. :hugo:

havajcania maju taku opalenohnedu pokozku
...
Victory
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 20 Nov 2009, 15:49
Pohlavie: Simka

Re: Best

Poslaťod Instead » Str 17 Mar 2010, 19:44

Môj príbeh je proste nevšedný 8)
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Best

Poslaťod Instead » Štv 18 Mar 2010, 17:04

Ospravedlňujem sa za len jednu fotku ale sims mi naozaj blbol. :?
Tu je to:
4. Diel
Keď som sa zobudila, čakala som že Sandy bude mať opicu, a tak nakoniec nikam nepôjdeme. Obliekla som sa, a vyšla von z izby kde ma už na moje prekvapenie čakala Sandy. Nemala nahodený ten typický úsmev ako zvyčajne, a to ma trochu vydesilo.
„Myslela som že ešte budeš doma. A že ťa von ani nevytiahnem.“
„Dnes ráno mi volala kamarátka. Mala ísť zo sestrou na dovolenku kdesi do hôr, ale jej sestra si zlomila nohu. Nebude môcť ísť. A tak sa ma spýtala či by som nešla ja.. Aby neprepadla letenka. Ešte bude treba vybaviť akési papierovačky. Ak tam chcem ísť, mala by som si to stihnúť vybaviť do večera.“ Sandy sa tak trochu obávala ako na to zareagujem. Nervózne si hrýzla pery.
„Znamená to že odchádzaš? Na ako dlho?“
„Na týždeň. Do večera si musím vybaviť doklady.
„Prepáč, ale nie som si istá či tie doklady vybavíš do večera..“
„Ja si už vymyslím spôsob. Ale najskôr si musíme vyraziť aby som ich očarila vzhľadom. Možno mi to pomôže.“
Vtom prišiel vysmiaty otec.. Teda vysmiaty bol keď vchádzal do miestnosti. Keď zbadal Sandy akosi zneistel. Čo sa tu všetkým porobilo? Niečo sa isto deje... Musím tomu prísť na koreň...
„No tak ideme? Lebo ak to nestihnem tak iba kvôli tebe.. A to si ma neželaj..“
„No dobre, zoberiem si peniaze.. Počkaj..“

Sandy
Čo sa to len včera stalo? Mám pocit že sa nikomu z rodiny nemôžem ukázať na oči.. Najhoršie je že... Nie! Na to ani nesmiem pomyslieť. Dovolenka ma privedie na iné myšlienky.. A keď sa vrátim, už budem vedieť výsledok. Vlastne by som tam najradšej už zostala. Ale Tessie to nemôžem urobiť. A navyše – mala by som sa konečne naučiť problémy riešiť. A nie pred nimi utekať.

Tessie
Čo sa to len s ňou deje? Veď miluje nakupovanie a všetky tie veci okolo toho.. Teraz je akoby ju prešiel vlak..
„Myslíš že by som si mala nechať ofinu?“ Sandy ma prerušila z myšlienok..
„Určite áno.“
A tak sme prešli cez kaderníctvo, butiky, reštauráciu. Ak mám byť úprimná – bolo to úplne o ničom. Čo sa to s tou ženskou deje?
Keď sme prišli domov, nálada sa mi hneď zlepšila. Bola som rada že ma Sandy prehovorila aby som zo sebou niečo urobila, a takisto som rada že som prehovorila ju. Vyzerali sme omnoho lepšie.
Otec mi povedal že už vtedy som bola krásna, ale teraz zo mňa nikto nemôže spustiť oči. Charlie mi nič nepovedal a to je dobré znamenie. Stratila som síce svoju farbu vlasov ktorá ma robila výnimočnou ale... Zmena je život.
„Zlatko, už je veľa hodín. Musím ísť ale ráno sa ešte prídem rozlúčiť. Ahojte!“
„Sandy, počkaj! Je to dosť ďaleko tak ťa tam zaveziem aby si nestrácala čas, hej?“
„Ale nie ja..“
„Zaveziem ťa.“ Povedal otec s drsným pohľadom. „Vyrazíme o takých 20 minút, hej? Musím ešte niečo dokončiť.“
Vedela som že to nie je o tom že by ju chcel iba odviezť. Toto je moja šanca. K práci detektívky sa mi to vcelku hodí. Lenže ako...? Už to mám! Zo skrine som vytiahla parochňu a okuliare keby som ich náhodou musela sledovať aj vonku. Nasadila som si to.. No nevyzerám dobre?

Obrázok

Vybehla som z hotela a snažila som sa aby si ma nikto nevšimol. Schovala som sa za roh a čakala. Vedela som čo sa bude diať. Ocko najskôr podišiel k autu a odomkol ho, ale potom si uvedomil že pri sebe nemá vodičák ani peniaze a vôbec žiadne doklady. Auto nechal odomknuté, a vbehol späť do hotela. To bola moja šanca. Šprintovala som k autu, vstúpila a pchala sa pod zadné sedadlá. Potom som sa zakryla nejakými škatuľami čo tam boli položené. Zmestila som sa tam, ale bolo by to jedno keby aj nie. Otec a Sandy boli takí zaujatí svojimi myšlienkami, že by si nevšimli ani keby okolo nich tancujem. Keď už som tam bola taká natlačená, musela som sa zasmiať. Vždy som otcovi hovorila aby auto nikdy nenechával odomknuté keď pri ňom nie je, ale teraz mi to celkom vyhovuje.
O chvíľu otec a Sandy nastúpili do auta. Nevšimli si ma.. Chvíľu išli, a potom otec zastavil. "Musíme sa porozprávať." Nastal čas. Teraz sa dozviem o čo ide...

Pokračovanie nabudúce
Komenty potešia :wink: :)
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia