Just the story - Koniec

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Čítali ste už môj príbeh alebo nie?

Áno už som ho čítal/a
8
14%
Áno, ale nie celý
16
29%
Nie, ale prečítam si ho teraz
21
38%
Nie, nezaujal ma
11
20%
 
Celkom hlasov : 56

Poslaťod Emerald » Ned 05 Okt 2008, 00:27

Ďalší nový diel, tentokrát si rodinka Randersovcov spolu s ostatnými užíva víkend na chate

.......................................

17. diel

Dnešný deň bol pre Dominika naozaj výnimočný. Sestry, o ktorých dlhé roky nevedel ho pozvali na víkend na svoju chatu, aby sa lepšie spoznali. Renata síce nerada nechávala Amandu iba so svojou mamou, ale keďže pozvali aj Rudolfa s Diliou nemala na výber.

„Máme všetko?“ spýtal sa Dominik, keď bral do auta posledný kufor.
„Myslím, že áno. Pre Amandu som tiež všetko zbalila.“
Obrázok
„Dúfam, že toľko detí nebude na Gwyneth veľa.“ Precedil medzi zuby Dominik, aj keď vedel, že Amandu nemajú kam dať.
„To dúfam aj ja, ale veď Mark a Billy sú už takmer dospelý, tak jej určite pomôžu.“ Renata sa týmito slovami pokúšala upokojiť skôr seba ako Dominika, no stále z toho všetkého nemala dobrý pocit.
Obrázok
„Zbalila si aj plavky?“ pokúsil sa Dominik zmeniť tému, keď na chodbe začul Amandu a Juliet.
„Áno samozrejme.“

Keď bolo všetko naložené v aute a Amande už nenapadala žiadna hračka, ktorú si zabudla, rodinka mohla vyraziť.
Obrázok
Juliet nechali doma aby sa starala o pekáreň a Cloe, ktorú tiež nemohli zobrať so sebou.

Keď štvorica dorazila na miesto, stálo tam už Ashleyine auto.
Obrázok
„A kde je tá chata? Veď sú tu len samé stromy.“ Frfľal Dominik pri vykladaní kufrov.
„Dominik ty naozaj už potrebuješ okuliare?“ povedal so smiechom Rudolf a ukázal medzi stromy.
Obrázok

A naozaj, hlbšie medzi stromami sa skrývala veľká drevená chata. Viedol k nej úzky vyšľapaný chodníček, po ktorom sa ako prvá vydala Renata.
Všade bol pokoj a ticho, iba vtáčiky posedávajúce na vetvičkách stromov si veselo pospevovali.
Obrázok
„Ahojte!“ ozvalo sa okamžite z terasy a už k nim bežala Ashley.
Obrázok
„Poďte hore, ostatný sú vo vnútri, trochu upratujú dávno sme tu neboli.“

Chata bola vo vnútri naozaj útulná, veľký kamenný krb a drevený nábytok navodzovali tú správnu atmosféru.
„Už sú tu.“ Poskakovala natešená Ashley okolo hostí, akoby ju niekto vymenil.
„Renatu a Dominika poznáte a toto je Renatin brat Rudolf a jeho manželka Dilia.“
„Ahojte.“ Pozdravili sa všetci navzájom.
Obrázok
„No tak poďte hore, ukážem vám izby.“ Súril ich David a ukazoval smerom ku schodom.
Na poschodí to bolo rovnako útulné ako dolu.
Obrázok
Na dlhej chodbe boli štyri izby a dve kúpeľne.
„Vaše izby budú tie na pravo a na konci je kúpeľňa. Vybaľte sa, oddýchnite si po dlhej ceste a potom prídite k nám dolu.“
Obrázok
„Tak poďme na to. My ideme do tejto a vaša je tá druhá.“ Rozhodol Dominik a vstúpil do izby.
Obrázok

„Majú to tu pekné.“ Poznamenala prekvapene Renata a ľahla si k Dominikovi.
Obrázok
„Aj ja som prekvapený. Ale musia ju mať po rodičoch, v dnešnej dobe by takáto chata a ešte na takomto mieste stála celý majetok.“
„Veď ani my sa nemáme zle.“ Pošepla Renata a pritisla sa k Dominikovi.
Obrázok

„Renata ste ešte tu?“ ozval sa Rudolfov hlas spoza dverí.
„Áno, poďte ďalej.“
Obrázok
„Vedeli ste, že majú takýto palác?“ vypytoval sa Rudolf obzerajúc sa po izbe.
„Nie a ani im to nebudeme hovoriť.“ Prikázala prísne Renata a tlačila ich von z izby.

Keď zišli do obývačky už tam bol iba David s Robbiem.
Obrázok
„Tak čo, ste pripravený oddychovať?“ spýtal sa Robbie a hlavou kývol smerom k televízoru.
„Dievčatá varia obed.“ Dodal David aby každý z nich vedel čo má robiť.
Dominik s Rudolfom si s radosťou sadli k televízoru a Renata s Diliou sa vydali hľadať kuchyňu.
Obrázok

„Pomôžeme s niečím?“ spýtala sa milo Renata, keď uvidela, že Ashley aj Andrea majú plné ruky práce.
Obrázok
„Netreba, už sme skoro hotové, dajte si kávu alebo na čo máte chuť a sadnite si.“
Obrázok
„Tak čo ako sa vám tu páči?“ začala sa vypytovať Andrea, ktorá to celé vymyslela.
„Máte to tu naozaj pekné, musíte byť radi, že máte chatu tak hlboko v horách.“ Rozprávala natešene Dilia, no po tom, čo jej Renata venovala vyčítavý pohľad radšej prestala.
Obrázok
„To teda aj sme, keby sme sa o kúpu či stavbu takejto chaty chceli pokúsiť teraz, stálo by nás to celý majetok. Však Ashley.“
„Veru je to tak. Chatu máme ešte po starých rodičoch z matkinej strany, ktorý ju postavili doslova za pár šupiek.“
„Ako vám to ide? Už sme hladný.“ Prerušil ich rozprávanie David.
Obrázok
„Všetko je hotové, môžete si ísť sadnúť k stolu, hneď to prinesieme.“ Odpovedala mu pohotovo Ashley a skontrolovala omáčku.

„Hm vonia to výborne, no dúfam že zajtra bude na obed čerstvá pečená ryba.“ Sníval nahlas Robbie kým dievčatá servírovali jedlo.
Obrázok
„Dá sa tu ísť niekam na ryby? Zaujímal sa hneď Dominik, ktorého k tejto záľube priviedol strýko Marlon.“
„Nikam netreba chodiť. Rybník je hneď za chatou a udíc máme dosť.“
„Rudolf aj ty rybárčiš?“ zaujímal sa Robbie, ktorý sa vždy s radosťou chválil, že je najlepší široko ďaleko.
„No mne to veľmi nejde.“
Obrázok
„No tak chlapci, nekecajte toľko, lebo vám to vychladne. Keď sa najeme môžete to ísť vyskúšať.“
Obrázok

Po obede si všetci začali naplno užívať vysnívaný oddych.
Rybárčenie
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Opaľovanie sa
Obrázok
Obrázok
Blahodarné účinky horúceho prameňa
Obrázok
Obrázok
Obrázok
A nakoniec podľa Ashley detinské hádzanie sekerou.
Obrázok
Obrázok

Po večeri sa všetci usadili v útulnej obývačke.
David zapálil oheň v krbe.
Obrázok
Ashley priniesla čerstvo upečený malinový koláč.
Obrázok
Všetko bolo tak ako si to Andrea predstavovala, keď prehovárala Ashley aby s Dominikom a jeho rodinou strávili víkend.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Na chate uprostred lesa strávili ešte ďalšie dva dni. Všetci sa dobre zabavili, poriadne si oddýchli a hlavne sa lepšie spoznali.
Obrázok

Nabudúce – nové začiatky.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod savi3 » Ned 05 Okt 2008, 01:03

juuuj milunkavy diel a juuj ale pekne sa maju niet nad chaty...a dobre si ho nafotila..ako sa k sebe hromadne tulia:D:D
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod Anellis » Ned 05 Okt 2008, 01:29

Emerald dnes som natrafila na tvoj príbeh :) Tak som prečítala všetky diely :pizza: Bavilo ma to :yes: pišeš to super a foto ani nehovorím :) :roll: A to hromadné tulenie (ako savi písala) si naozaj pekne spravila :twolove:
Obrázok užívateľa
Anellis
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 27 Sep 2008, 23:55
Pohlavie: Simka

Poslaťod Gatmička » Ned 05 Okt 2008, 01:35

No.. pekná odychovka.. vidno že fotenie trénuješ vo veľkom :lol: :wink:

Som zvedavá čo bude ďalej :roll:
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Ned 05 Okt 2008, 01:40

oh dakujem vám :oops:
no fotenie trénujem vo veľkom pri mnohých príležitostiach ale aj tak mám stále nové nápady ohľadom toho čo hra dokáže :lol:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Sob 31 Jan 2009, 03:50

po problémoch s počítačom, na tom starom som sa už bála zapínať hry aby náhodou nevybuchol :lol: je tu nový diel

dúfam, že sa vám bude páčiť

...................................................................................

18.diel

Leto sa skončilo a prišla jeseň. Na Amandu čaká prvý deň v škole, na ktorý sa od zápisu veľmi tešila.

„Dobré ráno zlatko. Dúfam, že si sa dobre vyspinkala, dnes ťa čaká prvý školský deň.“ Renata začala okolo Amandy poskakovať hneď ako zišla do obývačky.
Obrázok
„Dobré ráno mami.“
„No poď hneď za stôl, na raňajky sú tvoje obľúbené lievance.“
Obrázok
„A kde je ocko?“ Vypytovala sa Amanda s plnými ústami.
„Šiel sa osprchovať, ale neboj sa, tvoj prvý deň v škole si nenechá ujsť.“
Obrázok
„Hovoril tu niekto o mne?“
„Ocko dáš si s nami raňajky? Máme lievance.“
„Ale samozrejme Amanda.“ Prikývol Dominik s úsmevom na tvári a posadil sa k stolu.
Obrázok
„Ocko a pôjdeš s nami aj do školy?“ Uisťovala sa Amanda, aby jej prvý deň v škole dopadol tak ako si naplánovala.
„Veď som ti to sľúbil, a čo sľúbim to aj splním.“
„Ehm...“
Obrázok
Dominikovo rozprávanie o sľuboch Renatu stále vedelo rozhnevať, a tak mu hneď dala hlasným odkašľaním najavo, aby prestal.
Keď Renata videla, že Amanda už neje a iba sa prehŕňa v nedojedených lievancoch poslala ju do izby aby sa pripravila do školy.
„A nezabudni si umyť zuby!“
Obrázok
„To musím? Veď ich mám čisté.“ Skúsila vydierať Amanda, pretože umývanie zubo je jej druhá najneobľúbenejšia ranný činnosť. Prvá je samozrejme česanie sa.
„Áno musíš a ponáhľaj sa. O desať minút ťa prídem skontrolovať.“
Obrázok
„Veď už idem.“

Amanda tak ako sľúbila šla do svojej izby, kde si obliekla šaty čo jej Renata vybrala. Dokonca sa rozhodla, že sa sama očeše.
Renata ju prišla skontrolovať, no z toho čo videla veľkú radosť nemala.
Obrázok
Amanda síce spravila to čo mala, no úplne inak ako to bolo správne. Šaty si obliekla skôr ako mala umyté zuby, a tak ich mala celé ušpinené od zubnej pasty. A pokus o účes tiež nebol úspešný.
Obrázok
„Amanda, pre boha to čo si so sebou porobila?! To ťa naozaj nemôžem nechať osamote ani desať minút?“
„Veď si mi to kázala.“ Zazrela prekvapená Amanda na rozčuľujúcu sa mamu.
Obrázok
„Kázala, ale na to, že ti vždy hovorím aby si sa obliekala, až keď máš umyté zuby si zabudla.“
Amanda sa v momente začervenala, pretože vedela, že Renata má pravdu.
„No zabudla som, ale ja som sa aj očesala.“
Obrázok
„No to vidím, dúfam že sa mi to vrabčie hniezdo vôbec podarí rozčesať.“

Renata sa s nápravou výzoru svojej dcéry musela ponáhľať. Takúto katastrofu hneď v prvý deň naozaj nečakala.
„Dúfam, že neprídeme neskoro, to by bol riadny trapas.“ Mrmlala si popod nos, keď sa prehŕňala v skrini a hľadala vhodné oblečenie pre Amandu.
Obrázok

„Dievčatá, ste už hotové?“ kričal Dominik z obývačky keď sa mu zdalo, že im prípravy na prvý školský deň trvajú už príliš dlho.
Obrázok
„Hneď sme tam, len oblečiem Amande čisté šaty.“ Odpovedala mu nervózne Renata, a tak aby nestrácal čas vyšiel von aby naštartoval auto.
Obrázok

Dostať sa na druhý koniec mesta v dopravnej špičke vôbec nebolo ľahké. Keď Dominik zaparkoval pred školou o 7:59 vonku už nebol vôbec nikto.
Obrázok
„Bože ja som to vedela, zmeškali sme zápis, ako teraz budeme vedieť, do ktorej triedy Amanda patrí.“ Lamentovala Renata až kým neprišli k vchodovým dverám.
Obrázok
Hneď ako vošli od stolíka na chodbe vyskočila mladá žena.
„Dobré ráno. Vy musíte byť Randersovci.“
„Áno sme to my.“ Odpovedal jej Dominik trochu prekvapene.
Obrázok
„Už na vás čakáme. A toto je myslím Amanda.“
„Áno to je dcérka Amanda, ide do prvej.“ Pochválila sa Renata i keď to žena čo na nich už netrpezlivo čakala vedela.
„Tak poďte za mnou. Najskôr odprevadíme Amandu do triedy a potom vás odvediem do telocvične, kde bude mať pani riaditeľka príhovor pre rodičov.“
Obrázok
„Tak poď Amanda, pôjdeme do triedy za pani učiteľkou a ostatnými deťmi.“ Prihovorila sa jej Renata so slzami na krajíčku a chytila ju za ruku.

Pred triedou ju obaja objali a posmelili ju aby sa nebála.
Obrázok

Hneď ako Amanda vošla do svojej triedy prihovorila sa jej pani učiteľka.
Obrázok
„Ahoj, vítam ťa v 1.A. Ako sa voláš?“
„D-dobré ráno. Ja sa volám Amanda Randers.“ Zajachtala Amanda a čakala čo bude ďalej.
Obrázok
Učiteľka sa na ňu milo usmiala a ukázala na prázdne miesto v strednej lavici.
„Tak Amanda tu je ešte voľné miesto tak si prosím sadni.“
Obrázok
„Dobre deti. Myslím, že už sme v plnom počte, a tak môžeme začať. Moje meno je Drew Colins a budem vaša triedna pani učiteľka.“
Obrázok
„V prvom ročníku budeme mať spolu všetky predmety...“

Hneď zo školy zamieril Dominik k Rudolfovi.
„O siedmej cestou domov zo štúdia sa po vás zastavím.“
Obrázok
„Len aby to bolo o siedmej, Amanda má zajtra školu.“ Pripomínala mu Renata, pretože Dominik v poslednej dobe myslel iba na film.
„Sľubujem stihnem to.“
„Ak nie, tak aspoň zavolaj aby sme tu nečakali do noci.“
„Stihnem to.“ Povedal potichu a pobozkal Renatu na líce.
Obrázok
„Ahoj princezná.“
„Ahoj ocko a nezabudni na nás.“ Pripomenula mu aj Amanda.
„Neboj sa, nezabudnem.“
Obrázok
Dominik im ešte zamával pred tým, než nastúpil do auta a už ho nebolo.
„Tak poď Amanda ideme, môžeš zazvoniť.“
Obrázok

Dvere otvorila Dilia so širokým úsmevom na tvári.
„Ahojte už som sa vás nevedela dočkať, tak poďte dnu.“
„Ahoj Dilia, ďakujeme.“
Obrázok
„Poďte do kuchyne, pečiem koláč.“
„A kde máš zvyšok rodinky?“
„Ešte sú v meste, Rudolf ich viezol do školy a potom ešte na zápisy na tréningy, do umeleckej školy a tak. A tebe Amanda sa ako páčilo prvý deň v škole?“
Obrázok
„Fajn, máme dobrú pani učiteľku. A kedy príde Natasha?“ Amanda sa už v kuchyni začínala nudiť a Renata s Diliou na ňu tiež takmer zabudli.
„Do hodiny sa určite vrátia, ak chceš, môžeš ísť zatiaľ do obývačky pozerať telku.“
Obrázok
„Tak čo ako to ide s Dominikom?“ spýtala sa po chvíli Dilia nenúteným tónom a sadla si k stolu oproti Renate.
Obrázok
„Dnes fajn, bol s nami v škole a sľúbil, že po nás večer príde. Ak to dodrží, tak to bude po prvý krát po dlhom čase.“
Obrázok
„A to ostatné?“
„Inak je všetko fajn, zase natáča, takže sa konečne prestal trápiť kvôli peniazom, priznám sa že aj mne odľahlo.“
„Renata tomu ešte stále nerozumiem, prečo ste nám nepovedali, keď ste mali problém s peniazmi.“
Obrázok
„Veď my sme mali z čoho žiť! Len sme nemali veľmi nazvyš. Teraz keď sa Dominikovi konečne darí, tak možno kúpime aj druhé auto, dokončíme záhradu, postavíme bazén... Buď si istá, že keby sme nemali na jedlo, čo sa dúfam nikdy nestane, tak by som sa nehrala na hrdinku a prišla by som za vami.“
Obrázok

„Ahoj sme doma!“ kričal Rudolf z chodby hneď po tom ako sa otvorili vchodové dvere.
„Sme v kuchyni.“
Obrázok
„Ahoj sestrička. Rád ťa vidím.“
„Aj ja teba.“ Odpovedala mu s úsmevom Renata.
Obrázok
„Wau mami je tu aj Amanda?“ začala sa natešene vypytovať Natasha, keď uvidela Renatu.
„Áno miláčik, v obývačke pozerá telku, trošku sme na ňu zabudli, bež za ňou.“
„Supééér!“
Obrázok
„Prišli ste len tak na návštevu?“ začal vyzvedať Rudolf.
„Vlastne hej. Keď sme šli zo školy zavolala som Dilii či je doma. Dominik musel ísť do štúdia, tak aby sme sa same doma nenudili.“
Obrázok
„Doma sa nudíš?“ povedal so smiechom Rudolf.
„Hej tak trochu áno. Čo ti je také smiešne?“
„Ani nič, len som si spomenul čo si robila, keď si sa nudila v detstve. Pamätáš sa?“
Obrázok
Po chvíli rozmýšľania sa Renata priznala.
„Písala som si rozprávky a neskôr rôzne príbehy.“
„A Gwyneth ich má doteraz odložené, síce je teraz v kúpeľoch, ale ja viem kde ich skrýva.“ pousmial sa lišiacky Rudolf a niekam odišiel.
Obrázok

Nabudúce – nový kamaráti
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Catqa » Sob 31 Jan 2009, 22:45

Tak tomuto sa vravi oddych. Fakt, velmi sa mi paci s akou lahkostou pises, ani som sa nenazdala a uz som mala docitany diel.
Krasny fotky, vynikajuce prostredie. Jednoducho velmi pekny diel, tesim sa na dalsi :wink:
Obrázok užívateľa
Catqa
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1959
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 23:30
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Ned 01 Feb 2009, 00:56

:) ďakujem, že si si tento nový diel prečítala, to že môj príbeh po takom dlhom čase už nebude pre niektorých zaujímavý som čakala, ale ja sa nevzdám, aj pre jednu osobu sa oplatí písať :wink:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Celkom nový 18. diel

Poslaťod LaRak » Str 01 Apr 2009, 20:37

Mala by si pokračovať aj keď som ti nepísala komenty po dieloch lebo som nebola zaregistrovaná na fóre ale čítala som ho, máš talent a prosím pridaj už dielik
Neodkladaj niečo na zajtra keď to môžeš urobiť dnes, lebo zajtra môže byť neskoro. :-)

-----------------------------------
Môj príbeh My Life
viewtopic.php?f=14&t=607
Obrázok užívateľa
LaRak
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 13 Mar 2009, 17:16
Bydlisko: Poprad a počítač
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Celkom nový 18. diel

Poslaťod Maggi » Štv 02 Apr 2009, 05:33

Aj ja som prečítala :D
síce mám zmätok kto je kto, ale nie je to až také zlé :lol: zatiaľ si domyslím kto je kto :oops: :oops: :lol: :lol:

uau aký "prebielený" dom majú :o však by ma oči boleli :shake: :hugo:
diel textovo sa mi páčil, na také ranné prebratie úplne vyhovujúci :)
a fotky ako vždy vynikajúce :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Celkom nový 18. diel

Poslaťod Emerald » Sob 04 Apr 2009, 21:38

tak diel som dnes ráno napísala aj nafotila a tak ma to zmohlo, že som okolo 15 zalahla do postele a spala som doteraz :shock: takže uvidím, či ho stihnem pridať dnes alebo až zajtra
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Celkom nový 18. diel

Poslaťod Emerald » Pon 06 Apr 2009, 00:54

no dobre, že ste to vy tak aby som dodržala sľub, že to bude dnes (do polnoci je ešte tak 14 minút) tak nový diel

pár vysvetlení :roll:
tie mená detí si nevšímajte, ja aby som nemala zmätok používam mená ako sa tí Simovia skutočne volajú v hre keďže to čo vidíte v mojom príbehu nie je vykonštruované iba pre fotenie, ale reálne rodiny za ktoré sa hrá a žijú si svoje životy (teda až tá príbehová, za tých iba fotím) a keďže som si požičala sestrine detičky a ona samozrejme posadnutá Twilightom pomenovala hneď prvé deti ktoré sa jej v tom čase narodili ako Edwarda a Isabellu tak no Amanda má spolužiakov, ktorý sa prisťahovali z Európy :lol: :lol: inak aby ste chceli vedieť po susedstve nám chodia aj Harry a Hermiona - tiež dvojičky a černoši :sarcastic:
a ešte niečo som chcela... rozmýšľam ... :idea: ... aha už viem, tie časti toho deja románu, ktorý Renata píše tak to ma napadlo keď som fotila, takže ak sa vám to nebude páčiť nabudúce to vynechám :nose:

a už samotný diel
............................................................................

19. diel

„Dobrý deň, dovolali ste sa do umeleckej školy ArtMAX, želáte si?“ ozvalo sa zo slúchadla hneď po prvom zazvonení.
Obrázok
„Dobrý deň Renata Randers pri telefóne. Chcela by som svoju dcéru prihlásiť do nejakého krúžku.“
„Bohužiaľ to nebude možné, všetko je už obsadené.“
„Naozaj sa nenájde žiadne voľné miesto?“
„Nie všetko je obsadené už od začiatku septembra. Ak ste chceli dcéru zapísať mali ste na to myslieť skôr.“
„Aj tak ďakujem, dopočutia.“
„Dopočutia.“
Ts vraj som na to mala myslieť skôr, odvrkla nahnevane Renata a tresla slúchadlom.
Obrázok
„Čo sa deje zlatko?“ spýtal sa prekvapene Dominik svojej rozčúlenej manželky.
„Pokúšam sa zapísať Amandu do nejakého krúžku alebo na tréning, ale všetko je už plné. Plávanie, basketbal, balet, výtvarná, keramika, dramatický krúžok dokonca aj turistický krúžok a mladý fotograf.“
Obrázok
„Skús teda zavolať Dilii a spýtať sa kam chodia ich deti.“ navrhol Dominik mysliac si, že našiel riešenie no neúspešne.
Obrázok
„Tej som už volala, všetko je beznádejne obsadené.“
„Tak tento rok Amanda nebude chodiť do žiadneho krúžku, aspoň bude mať viac času na učenie.“
Renata uznala, že netreba Amandu hneď nútiť do toľkých vecí a zobrať jej až toľko času, ktorý by inak strávila hraním sa a hneď prešla na inú tému.
„Hm máš pravdu, najskôr by si mala zvyknúť na školu. A čo vlastne robíš doma tak skoro?“
„V štúdiu je porucha, a tak nás všetkých poslali domov.“
Obrázok
„Aha a nezašiel by si teda pre Amandu do školy?“
„Samozrejme s radosťou. Ty budeš pokračovať v písaní?“ vypytoval sa Dominik, pretože Renata mu nechcela prezradiť nič z deja a tak sa nevedel dočkať toho, kedy bude jej prvá kniha konečne hotová.
„Chcela by som, včera mi napadlo niekoľko dobrých myšlienok.“
„Tak dúfam, že sa ti bude dariť.“
Dominik ešte letmo pobozkal Renatu a už ho nebolo.
Obrázok

Renata sa tak ako chcela pustila hneď po jeho odchode do písania.
Obrázok

...Na konci ulice ktosi stál.
„Je to on?“ preletelo mi mysľou ako blesk.
Obrázok
„Spravila som dobre? Bolo toto stretnutie správny nápad? Do pekla veď sme sa ani nedohodli ako sa spoznáme...“ Sue stála na dohodnutom mieste a stále sa jej nedarilo vytlačiť z hlavy zlé myšlienky.
Obrázok
Keď muž po pár sekundách stál iba kúsok od Sue srdce sa jej rozbúchalo tak silno, že to musel počuť aj on.
Obrázok
„Sue si to ty?“ prehovoril muž prívetivým hlasom.
Obrázok
Sue sa párkrát nadýchla no ústa otvorila na prázdno až nakoniec cez slzy šťastia, ktoré sa jej kotúľali po lícach prehovorila.
„Áno braček, som to ja.“
Obrázok
...

Renatu z premýšľania nad osudom hlavných postáv jej románu vytrhlo až natešené bľabotanie Amandy, ktorá poskakovala okolo stola.
„Ahoj mami, už sme doma.“
„Ahoj srdiečko, ako bolo v škole?“
Obrázok
„Super mám nových kamarátov. Hrali sme sa dnes spolu na ihrisku.“ vysvetľovala nadšene Amanda.
„A ako sa volajú?“ vyzvedala nadšene Renata, pretože toto bolo prvý krát čo o niekom Amanda hovorila s takým nadšením.
Obrázok
„Isabella a Edward, vieš mami oni sú dvojičky a chodíme spolu do triedy.“
„Amanda to je úžasné, že si si našla kamarátov. Choď sa prezliecť a odložiť si veci a potom sa o nich porozprávame.“
„Jasne mami už bežím.“
Obrázok

Renata počkala kým sa na poschodí za Amandou zatvoria dvere a hneď sa začala vypytovať Dominika o čo dnes prišla.
Obrázok
„Dominik ty si videl tých jej nových kamarátov? Majú dosť zvláštne mená.“
„Áno, dokonca som sa rozprával s ich mamou a je to naozaj veľmi milá pani.“
„A čo všetko ti povedala?“
„Nie veľa, ale pred dvoma rokmi sa prisťahovali z Európy, takže preto tie mená.“
Obrázok
„Hm zaujímavé.“ usúdila Renata a položila Dominikovi ďalšiu zvedavú otázku.
„A ako tá pani vyzerá?“
„Vysoká štíhla blondína s takým krátkym strapatým účesom.“
„Takú mamičku som nevidela ani na rodičovskej schôdzke, určite tam bol ich otec.“ premýšľala nahlas.

Renatu fakt, že nevedela s kým sa jej dcéra kamaráti poriadne hneval, no nech si akokoľvek lámala hlavu nad blonďatou pani, či deťmi ktoré videla na školskom ihrisku v blýzkosti jej dcéry stále nevedela o koho ide.

„Mami už som prezlečená, čo budeme robiť?“ ozval sa po chvíli Amandin štebotavý hlások.
Obrázok
Renatu to aká jej dcéra vie byť poslušná keď je piatok a netreba robiť úlohy zaskočilo, a tak namiesto odpovede na jej otázku rozmýšľala či Amanda nemohla začuť niečo z ich rozhovoru o jej nových kamarátoch.

Dominik ako správny otec vzal všetko do svojich rúk, a keď videl, že Renata horí zvedavosťou navrhol Amande aby svojich nových kamarátov pozvala na návštevu.
Obrázok
„Oci to by som fakt mohla? Ty si super najlepší na celom svete.“ vykrikovala natešene Amanda po tom čo jej Dominik oznámil, že sa dnes nemusí hrať sama.
„Samozrejme, že môžeš. Veď sú to tvoji kamaráti. Tak čo pôjdeme im zatelefonovať?“
„Ja sama.“ dožadovala sa Amanda toho aby mohla telefonovať ona.
Obrázok
„A vieš ich číslo?“ informoval sa Dominik.
Amanda však hneď posmutnela, čo znamenalo, že deti na takú informáciu nemysleli.
„To nič Amanda, vieš aspoň ich priezvisko?“ prihovorila sa dcérke Renata a milo sa na ňu usmiala.
Obrázok
„Áno Isabella Smithová.“
„No vidíš tak zavoláme na informácie a tam nám ich číslo domov povedia.“

Renata zavolala na informácie, potom spolu s Amandou zavolali Smithovcom a už o pol hodinu jej kamaráti aj s mamou stáli pred ich domom.
Obrázok

Hneď ako sa ozvalo zazvonenie zvončeka Amanda sa rozbehla ku dverám.
Obrázok
„Mami to budú oni. Idem otvoriť.“
„Počkaj Amanda idem s tebou.“ Amanda však bola pri dverách prvá a hneď ich otvorila.
Obrázok
„Ahojte.“ pozdravila natešene kamarátov a ich mamu akoby si ani nevšimla.
Ona sa jej však prihovorila skôr ako sa deti pustili do rozprávania a prekrikovania sa.
„Ahoj ty si určite Amanda.“
„Dobrý deň, áno som.“
Obrázok
Amande sa však s tetou veľmi nechcelo rozprávať a tak sa hneď na rovinu spýtala.
„Môžeme sa ísť hrať?“
To už pri nej stála aj Renata a trochu nahnevane no prívetivo jej to dovolila.
Obrázok
„Áno môžete o chvíľu prídem za vami.“

Len čo to Renata dopovedala deti sa na čele s Amandou rozbehli na poschodie.
Obrázok

„Dobrý deň. Ja som Renata Randers. Ospravedlňte prosím moju dcéru, no veľmi sa tešila na svojich kamarátov.“ predstavila sa Renata pani, ktorá stála vo dverách a nakúkala za svojimi deťmi.
Obrázok
„Ach samozrejme. Ja som sa ani nepredstavila. Moje meno je Catherine Smithová. Moje deti sa taktiež správajú ako odtrhnuté z reťaze. Dúfam, že vám nenarobia veľké starosti.“
„Nebojte sa, ja som iba rada, že si Amanda našla kamarátov. Prosím poďte ďalej.“
„Nie ďakujem, mám ešte nejaké povinnosti. Tak ak sa nenahneváte teraz pôjdem. Po deti sa zastavím tak o dve hodiny.“
„Ale samozrejme. Tak zatiaľ dovidenia.“
„Dovidenia.“

Zvláštna žena. Pomyslela si Renata a pobrala sa skontrolovať deti.
Obrázok
„Kam ideš?“ spýtal sa Dominik, ktorý si práve z kuchyne niesol šálku voňavej kávy.
„Skontrolovať deti.“
„Nechaj pôjdem ja.“ ponúkol sa ochotne.
„Ty choď písať, ja sa dnes o deti postarám.“
„Tak dobre ako myslíš.“ súhlasila Renata a sadla si k počítaču, aby mohla pokračovať v písaní.
Obrázok

...
Obrázok
Sue aj so svojím znovu nájdeným bratom vošli do malej kaviarničky za mestom, pred ktorou si dohodli stretnutie.

V kaviarni okrem mladej čašníčky nikto nebol.
Obrázok
„Dobrý večer.“ pozdravilo dievča
„Dobrý večer, stôl pre dvoch poprosíme.“ povedal zdvorilo Zack.
„Nech sa páči vyberte si ktorý chcete.“ odpovedalo mu neprítomne dievča a rukou ukázalo na prázdnu kaviareň.

Dvojica sa usadila k stolu, Sue si objednala kávu aby sa zahriala, no ani jeden z nich nič nehovoril.
Obrázok
Ani jeden z nich nedokázal nazbierať dosť odvahy na to aby prvý začal rozhovor. Ticho pomaly začínalo byť neznesiteľné. Dokonca i z rádia, ktoré bolo položené niekde za pultom prestali vychádzať tóny.
Prešla možno i pol hodina kým sa Sue konečne odhodlala na prvú otázku.
„Takže ty si nevedel, že máš sestru?“
Obrázok
...
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Nový 19. diel

Poslaťod Catqa » Uto 07 Apr 2009, 17:26

:respect: :respect:
Napad zasvetit nas do Renatinho pribehu, ked ho nepozna ani jej manzel je perfektny :respect:
Edward a Bella su fesaci, ako aj ich podozrivo krasna mamicka, som zvedava co sa z nej vykluje :lol:
Vybornydiel Emerald, teraz sa uz netesim len na Randersovsov, ale aj na Sue a Zacka :oops:
Obrázok užívateľa
Catqa
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1959
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 23:30
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Nový 19. diel

Poslaťod Emerald » Uto 07 Apr 2009, 17:37

ďakujem za prečítanie aj komentár, no tak ten príbeh Sue a Zacka budem musieť vymyslieť ako bude pokračovať, pretože ak sa mám priznať vôbec som si to ešte nepremyslela :roll: mám iba základnú ideu tak sa asi nechám prekvapiť tak ako vy

a sestre pochválim Simov poteší sa :)
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Just the story - Nový 19. diel

Poslaťod LaRak » Uto 14 Apr 2009, 10:51

Dielik: Dielik bol dobrý, a všimla som si že Amanda je s Bellou a Edwardom dajaká super kamoška. Som zvedavá čo sa ukáže z tej ich mamy. Teším sa na ďalší dielik :oops:
Neodkladaj niečo na zajtra keď to môžeš urobiť dnes, lebo zajtra môže byť neskoro. :-)

-----------------------------------
Môj príbeh My Life
viewtopic.php?f=14&t=607
Obrázok užívateľa
LaRak
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 13 Mar 2009, 17:16
Bydlisko: Poprad a počítač
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia