Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 2 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Sašena

Vojde Maia do dverí hmôt?

Hlasovanie končí za Ned 01 Feb 2009, 18:01

Áno vojde a zachráni Frederika a Arianu.
0
Nehlasovalo
Áno vojde, ale už sa nevráti.
4
31%
Nie nevojde, ani ich nenájde.
0
Nehlasovalo
Áno vojde, ale s prachom.
0
Nehlasovalo
Celý koniec bude mať hlbší význam a skomplikuje sa to.
9
69%
Dvere hmôt sa nenájdu!
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 13

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod 5ka » Pia 01 Máj 2009, 22:01

ja uz som sa bala, ze si to zabalil... :x takze teraz hura, hura, hura.... :lucky: :lucky: :lucky:
Podstata podstaty je v podstate nepodstatná...
Obrázok užívateľa
5ka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 11:43
Pohlavie: Simka

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod oskar123511 » Ned 31 Máj 2009, 19:32

Takže v prvom rade sa chcem ospravedlniť všetkým mojím čitateľom za "trošku" veľkú prestávku. Viem je to odo mňa dosť nezodpovedné, ale v mojom živote sa udialo strašne veľa veci, takže na písanie mi veľa času neostalo. Veľmi ma to mrzí, pretože ako si tak čítam reakcie z minulosti, príbeh sa mohol pekne rozvíjať... Sám sa divím čo som dokázal "dokopať" na ten monitor :lol: každopádne príbeh zamrzol a je len na vás, či by ste uvítali diely bez obrázkov. Viem nebude to ono. Takéto "seriály" sú práve o obrázkoch (z veľkej časti), ale na obrázky nemám čas. Ak chcete konečné diely tak ja ich tu pridám, ale bez obrázkov.
Nebom som tu strašne dlho pochybujem, že si tu na mňa veľa osôb pamätá. Snád ešte Mirabi, alebo Majo (čo? :twisted: ), ale aj tak by som to rád ukončil tak ako sa má. Mám strašne veľa nápadov na nové príbehy, ale nemá to zmysel pokiaľ mám ten (no nebudem hnevať adminov) a pokiaľ nebude čas na písanie. Takže zhrniem...stačia vám diely bez obrázkov? :whistle:
Inak nestíham čítať koľko je tu nových príbehov. Môj asi pekne zaniká na na na :whistle:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod Mafuš » Pon 01 Jún 2009, 15:06

Mne osobne diely bez obrázkov neprekážajú a je mi to v podstate jedno či budú alebo nie,lebo ma hlavne zaujíma ako to skončí,takže sa teším,že tu konečne po takej dlhej dobe pridáš ďalší diel :D :roll:
Ehm a pridáš tu potom aj nový príbeh? :whistle:
SPISOVATELIA SÚ NAJSLOBODNEJŠÍ ĽUDIA NA SVETE.
Obrázok užívateľa
Mafuš
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Uto 25 Nov 2008, 18:41
Pohlavie: Simka

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod Mirabi » Str 03 Jún 2009, 13:23

samozrejme, ze daj novy diel aj bez obrazkov, pri tvojich skvelych opisoch ani obrazky netreba :wink:
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod oskar123511 » Ned 07 Jún 2009, 21:01

Ok, tak to je super. :D Už to len opravím a pošlem. A vy chcete další príbeh? No, vlastne mohol by som pridať, ale...vlastne mám aj čas, ale...neviem. Dosť, že dokončím tento. Ešte pouvažujem. :wink:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Dvere z čierneho prachu

Poslaťod oskar123511 » Str 10 Jún 2009, 23:47

Tákže. :) tu je posledný diel. Nie je to diel, ktorý by som napísal teraz, ale je to diel, ktorý vznikol ako prvý :oops: . Napísal by som ten koniec inak, ale proste som to tu chcel dať. Viem, je tam toho veľa nevysvetleného, ale berte to takú ako veľkú poviedky a toto je jej koniec. Malo tam byť ešte asi 11 častí, ale sú nedokončené atd...(výhovorky...výhovorky :lol: ). Proste mám potrebu sem dať ešte jeden môj príbeh, ktorý už takto neskončí pretože mi stačí napísať už len koniec a je celý. :P Proste prepáčte za takýto, nie veľmi podarený koniec. Aj tak veľmi pekne dakujem že ste to čítali... :respect:

Nádje-KONIEC

Vír vyhodil Maiu z myšlienok. Znovu sa ocitla v tmavej hale plnej dverí. Akoby sa zastavil čas. Bolo úplné ticho. Neuvedomovala si, že pri nej stojí Bella a drží svoj necht priamo pri jej krku. Nedokázala na nič myslieť. Tá Bellyna myšlienka ju úplne vyčerpala.
„Stačí ak nájdem tie správne dvere...“ V duchu si hovorila a pokúsila sa vstať. „len správne dvere...“
Dlaňou sa zaprela o zem a vstala. TRESK! Ruky jej vystrelo od seba a vyletela na najbližšiu stenu. Bola úplne bez síl a pritlačená nejakou neznámou silou o stenu.
„Výborná práca, Bella“ Z tmy sa vynárala postava. „Prosím, prosím zachráňte Frederika...“ Bella po tichu vzlykala. Tá postava však neodpovedala. Iba potichu vyšla z tieňa a zamierila k Maii. Maia rozmýšľala kto to môže byť. „OCH!“ Vyhŕkla, keď si spomenula, že Bella privolávala prach. V tom momente vedela, že je koniec. „Ak je tu prach je všetko stratené...nájde dvere...a ..a“ Pomyslela si.
„Maia?“ Prach sa sformoval do podoby mladej ženy. „Ďakujem. Práve si mi pomohla. Vieš nemám rada hry na bohov a nadľudí. Aj ja som bola kedysi človek, tak sa k sebe tak aj správajme.“ Ena (prach) mávla rukou a Maia pristála na zemi. „Na bohov?“ Štipľavo vyhŕkla. „Vy viete kto je vlastne boh?“ Za chrbtom stláčala päsť.
„Možno máš pravdu. Možno neviem kto je boh. Možno som sám Diabol, ale čo ty vlastne vieš?“ Ena sa pousmiala a zarezala sa do vlastného krku. Krv jej tiekla o sto šesť, no v okamihu mizla. „Vieš, ja už som sa stretla s Bohom a povime ti, žiadna sláva. Veď práve on dovolil, aby sa to stalo, nie? Alebo si myslíš, že má až takú moc? „ Maia v rýchlosti otvorila päsť a hodila čosi zlaté do Eny. To sa odrazilo a spadlo na zem. „Ale no tak. Hádam sa nebudeme biť ako malé deti. Ale dobre ako chceš. Síce som si myslela, že sa pozhovárame, ale nech je po tvojom.“
Ena zodvihla ruku a ukazovák namierila na Maiu. Z jej nechtu kvapkala čierna krv. „Nemáš poňatia o čo ide, človek.“ Energia vrazila priamo do Maii. Bol to prúd energie, ktorá strašne pálila. Vypaľovala jej akési symboly do hrude. „Zmizni za svojou mŕtvou sestrou!“ Symboly začali horieť.
„Si trápny, démon“ Maia sa neskutočne krásne usmiala. Sama sa čudovala, ako to práve teraz dokázala. „SKAP!“ Vykríkla Ena snažiac sa zabiť Maiu, no jej sila mizla.
Do Eny vrazil Wall an tur. Jej krehká postava sa rozplynula. „Vanessa! Z dverí sa odrazu hrnuli Venessa s Ivonou, Allnarom a desiatkami čarodejníc a lovcov prachu.
„Nie“ Zašepkala Bella a revúcim kúzlom privolala stovky mŕtvych tiel. „DELL HU IM! ZABITE ICH“
„Bež po Maiu!“ Rozkázal Allnar Vanesse. Halu zachvátilo ešte väčší hluk než pred tím. Rôzne záblesky kúziel poletovali z jedného konca na druhý. Telá nemŕtvych len tak lietali priestorom.
„Musím nájsť dvere!“ Zmyslela si Ena a s bolesťami obchádzala čarodejnice. „Ale kam že, kam?“ Prihovorila sa jej Katy.“ Na ňu úplne zabudla. Katy vystrelila kúzlo a Maia sa len tak-tak uhla. Rukou si pridržiavala hruď, bola príliš pomalá. „Daj jej pokoj!“ Spoza tiel sa vynorila Ivona a vrazila jej facku. „Nie!“ Maia sa tomu pokúšala zabrániť, no bola príliš ďaleko a navyše musela súperiť s nemŕtvymi. Každým krokom sa potkýnala. Driapala sa podlahou, no telá ju stále viac a viac sťahovali.
„Ty decko!“ Chytila ju za vlasy. „Ako sa opovažuješ?“ Ivona sa chúlila pod zovretím Katy.
„Ivona! Spomeň si na kúzlo...na chaluhy!“ Maia z posledných síl kričala. „ Kúzlo...ty to zvládneš!“
Ivona zavrela oči „Áno dievča! Ty to dokážeš! Dokážeš!“ Pomyslela si a vzápätí neuveriteľne rýchlo mávla obidvoma rukami. Energia z jej tela rozbila najbližšie dvere. Katy úplne odhodilo. Všetko utíchlo a začalo sa vznášať. Každý kto bol v miestnosti súperil s levitačnými problémami. Každý bol asi dve metre nad zemou. Dokonca aj dvere sa vznášali. Bella a Katy zostali v úplnom pomykove z toho, čo sa práve deje. Aj Ivona bola zarazená. Jej sila bola taká veľká, že podvihla aj ju samu.
„Výborne, dievča!“ Pošepkala Maia a chytila sa steny. „ NULOX!“ Vykríkla a všetko okrem Katy a Belly spadlo. Pád bol dosť bolestiví, no boj musel pokračovať, pretože tam bolo ešte stále veľa nemŕtvych, ktorý tiež spadli.
Maia sa driapala k Ivone, ktorá súperila s nemŕtvymi. „To nemá zmysle!“ pomyslela si odrazu.
„Nemá to zmysel, neujdeme...musím nájsť dvere!“ Mávla rukou a vyčarovala malého chrobáka. „Hľadaj! Hľadaj správne dvere!“ Chrobák sa okamžite odlepil zo svojho miesta a pustil sa do hľadania. Maia sa ho snažila uchrániť pred všetkým, čo na neho zaútočilo, no bolo to ťažké bol až príliš malí.
„IVONA! TEN NEMRTVY! TEN NEMRTVY BERIE WALL AN TUR!“ Zreval Allnar a ukázal na malú postavu, ktorá rýchlo unášala Wall an tur z dosahu prachu.
„STOJ!“ Mávla rukou, no nič sa nestalo. „STOJ“ Z jej dlaní vyletel prudký vietor, no mŕtvy sa postavil a pokračoval.
„NIE!“ Otvoril jedny dvere a už ho nebolo. V tej chvíli sa okamžite sformovala Ena (prah). „NUMIEROLL“ Vyhŕkla a pričarovala dvoch obrovských hadov. „Bežte za Maiou, nesmie sa dostať k dverám!“ Hady sa zvrtli a plazili sa k Maii pri čom ničili všetko, čo im bránilo v ceste.
„NULOX!“ Katy s Bellou spadli na zem. „Ste neschopné! Zničte ich!“ Ena sa otočila a zmizla na mieste.
Z inej časti haly sa ozval rachot. Obrovské hady práve chytali Maiu a chrobáka.
„NIE!“ Uhla sa Maia a had roztrieskal dvere za ňou. Otvorila iné dvere a na hada sa vyvalil ľadový vietor so snehom. Na chvíľu ho to zneškodnilo. Dosť času na to, aby sa Maia odplazila preč. Stratila z dohľadu chrobáka. Bolo nemožné ho nájsť pod tou kopou tiel nemŕtvych. „DIEVCA, POZOR!“ vykríkla akási čarodejnica. Maia sa otočila a celou silou ju odrel had priamo do hrude. Vybilo jej to dych a stratila orientáciu. Tá vypálená rana ju bolela ešte viac. Mala pocit, že jej to polámalo všetky rebrá.
„MAIA!“ Zahnal sa Allnar Terebrusom (Tenký meč z kostí zlatých kylov) a rozsekol hada na poly.
„Si v poriadku?“ Prihovoril sa jej. „Maia, hovor so mnou!“ Maia otvorila oči a pomrvila sa.
„Áno...áno je mi fajn.“ Maia zovierala ruku na hrudi. „Musíme sa odtiaľ dostať...musíme...“ Maia sa strácala v jeho slovách. Mala znovu pocit, akoby sa všetko spomalilo. Vnímala len jeho pohyb a desiatky čarodejníc a lovcov, ktorý vzdorovali náporu nemŕtvych.
„Musíme nájsť dvere!“ Dodala. Allnar sa jej zapozeral do očí a povedal. „ Dobre, tak dobre, nájdi ich.“ Maia vstala a rozbehla sa hľadať chrobáka. Uhýnala sa kúzlam a predierala sa kusmi dverí.
Odrazu ho zbadala. Malé , čierne telíčko liezlo po veľmi starých a poškriabaných dverí.
„STOJ!“ Medzi ňou a dverami sa zjavil prach. Ako na povel sa všetky čarodejnice otočili a naraz vyslovili zaklínadlo proti prachu. Tak veľká sila sa síce odrazila od prachu, no tlak odhodil dvere s Maiu ďaleko od nej. Maia otvorila dvere a vtedy sa už naozaj zastavil čas. Z dverí sa vyrvalo biele svetlo a pohltilo všetku mágiu spolu s nemŕtvymi. Maia neváhala. Na nič nečakala. Pootvorila dvere a vošla dnu.

***
„Človek? Žiješ?“ Ozval sa krásny jemný hlas. Maia sa zobudila v krásnej detskej izbe. Bolo tam snáď milión bábik v krásnych ružových šatách. Robustné závesy a stovky malých vankúšikov na obrovskej posteli. Celá izbička bola ako zo zámočku.
Odrazu uvidela malé dievčatko s dlhými čiernymi vlasmi. Bola neskutočne krásna a v očiach jej horel mocný hravý plameň. „Vieš, vyzeráš ako moja bábika.“ Dievčatko sa rozosmialo. „Pozri...tu je.“ Zohlo pre bábiku a položilo ju na posteľ pre Maiu. Maia skoro stratila dych. Bola to jej úplná kopia. Tá bábika vyzerala presne ako Maia. Mala dokonca aj rany, ktoré len pred chvíľou získala. „To je moja duša?“ Pomyslela si. A vtedy ju čosi napadlo. „Ako sa volá?“ Spýtala sa.
„Maia.“ Dievčatko odpovedalo a začalo sa s ňou hrať.
„A máš tu aj bábiku s menom Ariana?“ Spýtala sa Maia. „Áno mám samozrejme, ale pred nedávnom sa mi potrhala.“ Smutne povedalo Dievčatko. „Už sa s ňou nehrám.“ Dodalo.
„A ako sa voláš?“ Dievčatko sa pozrelo na Maiu a usmialo sa. „Mamička mi vraví, že mám to najkrajšie meno. Volám sa Nádej. Vraj mi ho dal Boh.“ Vytiahla druhú bábiku a hrala sa s ňou.
„Nádej? Krásne meno. A kde je tvoja mamička?“ Maia si zahľadela na dievčatko a s nezmámim pocitom je pozorovala.
„Moja mamička sa tiež kedysi dávno potrhala.“ Smutne povedalo dievčatko. Maia mala pocit, že sa od nej veľa vecí nedozvie, no musela niečo robiť. Bola tu zvláštne sila, ktorá jej bránila spomenúť si na čo tu vlastne je. Na všetko zabúdala. Nevedela ani ako sa volá. Musela zachrániť Arianu a Frederika a tiež musela poraziť Enu.
„Nádej?“ slušne oslovila dievčatko. „Máš bábiku menom Ena?“ Nádej sa pomrvila na mieste a ukázala pod posteľ. „Mám ,ale nesmie sa s ňou hrať. Vraj je zlá a hrá sa sama so sebou. Preto ju mám schovanú pod posteľou ako ostatné zlé bábiky.“ Maia si pripadala neskutočne unavená. Ľahla si na posteľ a zaspala...
O niekoľko hodín sa zobudí. Zdalo sa jej zvláštne, že zaspala Niečo jej v tom bránilo, aby kládla otázky dievčatku, no odrazu uvidela bábiku Frederika. Bola úplne potrhaná a zaprášená. A vtedy si spomenula na všetko.
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod oskar123511 » Štv 11 Jún 2009, 13:50

Pardon. Nezmestilo sa. :)

„Nádej. A čo keby sme zošili tvoje bábiky? Zošijeme aj tvoju mamičku. Ja ti pomôžem.“ Navrhla sa. „Ak to dokážeš.“ Nádej vzala bábiku Ariany, Frederika a jej mami a podala ich Maii. Bolo to zvláštne, no šitie bolo veľmi bolestivé. A Maia ich opravovala niekoľko dní, no podarilo sa jej to.
„Hurá! Už zase sa s nimi môžem hrať.“ Povedala Nádej. Keď sa dievčatko hralo, Maia vzala bábiku Eny a hodila ju s poslednými myšlienkami a spomienkam do krbu na chodbe. A vtedy úplne zabudla na to kto je na čo sem prišla. No raz po niekoľkých rokoch sa jej podarilo nakuknúť cez kľučku dverí a uvidela ako Ariana drží v rukách malé bábätko a Frederik objíma už dospelú Ivonu. Šli roky a Maia sa už na vždy ostala hrať s Nádejou a nikdy sa nevrátila, no všetko bolo ako má byť.
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod Mafuš » Štv 11 Jún 2009, 15:42

Aký pekný koniec, fakt bol super a zaujímavé to s tými bábikami. No ale som rada že som si už mohla od teba niečo prečítať a stálo to zato:) :oops: ale skoda takto skončiť s príbehom, ktorý sa mohol ďalej rozvíjať a dostal by iné-ešte lepšie rozmery, ale máš na to svoje dôvody, takže ok :D
A som zvedavá na nový príbeh. :wink:
SPISOVATELIA SÚ NAJSLOBODNEJŠÍ ĽUDIA NA SVETE.
Obrázok užívateľa
Mafuš
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Uto 25 Nov 2008, 18:41
Pohlavie: Simka

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod Mirabi » Pia 12 Jún 2009, 11:46

Veľmi pekné, som rada že sa nakoniec objavila aj Vanesa s Ivonou. Ten súboj bol dobre dramatický 8) No a s tými bábikami veľmi podarená myšlienka, malo to aj hlbší zmysel a to sa mi páči.
Hmm, naozaj sa to mohlo ešte rozvíjať, ale určite prídeš s ďaším skvelým príbehom, tak sa teším :wink:
Obrázok užívateľa
Mirabi
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 09:42
Pohlavie: Simka

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod Christina » Str 08 Júl 2009, 18:28

Pekne ukoncenie pribehu :respect: !!!! skoda ze neboli fotky, ale aj tak som rada ze si to dokoncil :yes: nemam rada ked niekto zacne a zaroven skonci jednym-dvoma dielmi...
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new. A.Einstein
http://thelittlewriter-kp.blogspot.sk/
Obrázok užívateľa
Christina
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Ned 18 Máj 2008, 14:02
Bydlisko: Za pocitacom

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod oskar123511 » Sob 11 Júl 2009, 22:41

Veľmi pekne ti dakujem. :D Ako strašne ma láka napísať nový príbeh. Ach :cry:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Re: Dvere z čierneho prachu-KONIEC

Poslaťod oskar123511 » Ned 12 Júl 2009, 16:34

Tak a ja poprosím adminov nech príbeh zamknú. Už chcem napísať nový. :lol:
Koľko ty mne, toľko ja tebe. A keď ty mne menej, ja tebe viac, nech sa to zasa vráti do harmónie...
Obrázok užívateľa
oskar123511
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 824
Registrovaný: Pia 14 Nov 2008, 19:02
Bydlisko: Snina
Pohlavie: Sim

Predchádzajúci

Späť na TS2 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia