Útek z temnoty - KONIEC

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Re: Útek z temnoty

Poslaťod livia » Str 01 Apr 2009, 09:54

naozaj vyzerá ten príbeh super mám rada príbehy o upíroch
livia
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Uto 22 Apr 2008, 12:31

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Str 01 Apr 2009, 18:52

Neodolala som, tak vám tu dávam tretiu kapitolku :lol:
......................................................................................................


Kapitola tretia: EUFÓRIA


Usadila som sa v kresle vedľa Michaela a čakala, som, kedy prehovorí. Pri tom som sa mu dívala do jeho krásnych hnedých očí. A on sa díval do mojich modrých, no po chvíli trochu sklopil zrak a prehovoril.
„Vieš...rád by som vedel, čo sa ti stalo v tom lese. Ale ak o tom nechceš hovoriť, pochopím to“
„Ja...som len spadla. To je celé“
Obrázok
„Nie, to nebola správna otázka. Myslel som vlastne skôr na to, čo si tam robila taká vyobliekaná, v takom oblečení sa nezvykne chodiť po lese“ ach, musela som si rýchlo niečo vymyslieť. On nesmie vedieť, že utekám z hradu plného upírov. Mlčala som.
„Asi o tom nechceš hovoriť, však? Ako to bude ďalej? Nechceš sa vrátiť domov, k rodine?“

Obrázok
„Ja nemám domov. Budem kdekoľvek, len nie na mieste, z ktorého som odišla“ odpovedala som mu trochu smutne. Ale teraz som pochopila jeho zámer. On chcel aby som odišla. A ja mu nebudem na obtiaž. Ale kam pôjdem? Prerušil moje myšlienkové pochody, keď znova prehovoril.
„Neutekáš pred zákonom, však nie?“ a pousmial sa. Vraj pred zákonom. Myslel tým, že či som zločinec?
„Nie, to nie. Pred zákonom nie. Skôr pred nespravodlivosťou. Ale teraz už radšej pôjdem, nebudem ťa už dlhšie obťažovať. Ďakujem za všetko, čo si pre mňa spravil. Zbohom, Michael“ dopovedala som a do očí sa mi nahrnuli slzy. Rýchlo som sa otočila a vykročila vpred.
Obrázok
Schádzala som po schodoch, keď v tom Michael zakričal:
„Počkaj! Nemôžeš len tak odísť...ja...môžeš tu zostať, vlastne...budem veľmi rád, ak tu ostaneš bývať. Aspoň na nejaký čas...“ toto ma prekvapilo. Vysvetlila som si niečo zle? Alebo tento človek klamal a chcel aby som tu zostala len z ľútosti? O vzťahoch s ľuďmi som veľa nevedela, bola som z toho zmetená, no odpovedala som mu.
Obrázok

„Nie, to nemôžem. Nikomu nebudem pridávať starosti“
„Prosím“ povedal. „Chcem, aby si tu zostala. Poznám ťa až príliš krátko, ale tak nejako cítim, že ti môžem veriť, a...nemám dobrý pocit z toho, že odchádzaš“ tak prosebne sa na mňa pozeral, až som si bola istá, že toto myslí úprimne.
„Michael...“
„Tak zostaneš? Samozrejme ťa do ničoho nebudem nútiť, ale nechcem, aby si skončila ako nejaký bezdomovec, keďže nemáš kam...“ prerušila som jeho monológ a objala ho. Po líci mi stiekla slza šťastia. Je to zvláštne, ako som si vedela Michaela obľúbiť už za necelú hodinu, všetko sa zomlelo tak rýchlo, všetko bolo pre mňa nové a úžasné. Zrazu sa Michael odtiahol, najprv som sa zľakla, čo sa deje, ale keď som videla ten široký úsmev na jeho tvári, strach pominul.
„Urobím ti nejaké raňajky, čo povieš? Ak teda ostávaš“
„Ostávam“ a usmiala som sa od ucha k uchu. Bola som taká šťastná, až sa mi chcelo skákať.
„Tak poď dnu, je tu trochu chladno“ neprestával sa usmievať. Povedal chladno? Pri mojom rozčarovaní som si to ani nemohla všimnúť, ale naozaj som pocítila akýsi chladný vánok. Vzápätí som môjho záchrancu nasledovala cez jeho útulnú malú obývačku až do kuchyne. Vzal nejaké ovocie a potom ho krájal na kúsky.
Obrázok
Celý proces som so záujmom sledovala, TAM som nikdy nepripravovala jedlo, iba som mala pár krát možnosť sledovať pri tom Mayu. Na Michaela sa však pozeralo oveľa lepšie, nebol tak neprirodzene dokonalý a obratný v kuchyni, ako Maya. Toto bolo úplne prirodzené a milé. Ani som sa nenazdala, a už na drevený jedálenský stôl kládol taniere s nakrájaným ovocím.
Obrázok
Potom dal zbytok do chladničky a zase rýchlo pribehol k stolu a odsunul mi stoličku, bolo to od neho milé, ale to isté pre mňa robili aj predtým a tak som si znovu spomenula na tie hrozné chvíle.
Obrázok
Stres však znovu opadol, keď si sadol na stoličku oproti mne a znovu sa oslnivo usmial...
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod LaRak » Str 01 Apr 2009, 20:18

No je to super dielik aj keď malý ale dobrý a kde si stiahla to jedlo?
Neodkladaj niečo na zajtra keď to môžeš urobiť dnes, lebo zajtra môže byť neskoro. :-)

-----------------------------------
Môj príbeh My Life
viewtopic.php?f=14&t=607
Obrázok užívateľa
LaRak
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 13 Mar 2009, 17:16
Bydlisko: Poprad a počítač
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod anikasims » Str 01 Apr 2009, 20:47

paci sa mi to, cele som si to precitala je to strasne pekne zatial..tesim sa an dalsi diel :D
Obrázok užívateľa
anikasims
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pon 30 Mar 2009, 23:37
Bydlisko: nové mesto nad váhom
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod sewanewa » Str 01 Apr 2009, 22:43

Tvoj príbeh je zaujímavý..Budem čítať ďalej..A veľmi sa mi páčilo o tom dýchaní, že vlastne mŕtvy nedýchajú.. :D :D
sewanewa
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 206
Registrovaný: Sob 06 Dec 2008, 15:33
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Str 01 Apr 2009, 22:50

Ďakujem všetkým čitateľom za super komentáre, dúfam, že budete čítať aj naďalej :) :heart:

LaRak: no, to jedlo, už si naozaj nepamätám :(
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Deniska » Str 01 Apr 2009, 22:52

Ja najprv ze ci mi hrabe aky Michal :shock: potom som si vsimla ze som jeden diel pozadu :D Dalsi dobry diel, som zvedava co bude dalej :D
Scissors cuts paper
Paper covers rock
Rock crushes lizard
Lizard poisons Spock
Spock smashes scissors
Scissors decapitates lizard
Lizard eats paper
Paper disproves Spock
Spock vaporizes rock
And as it always has, rock crushes scissors
Obrázok užívateľa
Deniska
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 706
Registrovaný: Sob 11 Okt 2008, 14:00
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Maggi » Štv 02 Apr 2009, 05:29

ja si myslím, že si ju upíry nájdu :twisted:
ale nechám sa prekvapiť opäť pekným dielikom :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Pon 06 Apr 2009, 22:30

Neviem, či sa mi TENTO dielik podaril, no ale veď posúďte sami:


.......................................................................................................
Kapitola štvrtá – NEVYSVETLITEĽNÉ



Obrázok
„Lariana, veď už si trochu oddýchni, od rána sa tu hrabeš v zemi“ ozval sa Michaelov znepokojený hlas spoza mňa. Mal pravdu, mala by som si oddýchnuť, no nechcela som. Strašne ma bavilo starať sa o jeho záhradku. Odvtedy, čo ma Michael našiel ubehli dva krásne týždne. Naučil ma trochu variť, hoci som robila prevažne len chlebíčky, naučil ma starať sa o túto milú záhradku, a veľa vecí, ktoré boli pre mňa úplne nové a také krásne. Najviac som sa tešila na naše večerné rozhovory pod hviezdami. Vedel hovoriť také zaujímavé veci. Rozprával mi o svojom detstve, o škole, avšak stále som mala pocit, že sa niečo snaží vynechať.
„Robím to rada. A nechce sa mi prestať“ ozvala som sa. On len s úsmevom pokrútil hlavou.
„No tak. Spravíme si špagety“ teraz sa už uškŕňal. On vedel, čo mi spraví radosť. Samozrejme vedel, že sa rada učím nové veci.
„JA robím špagety, je to jasné?“ odtrhla som sa od práce v záhradke a oplatila som mu jeho úškrn.
„Supeer!“ zvolal „Ale snaž sa nič nespáliť“ zamrmlal si nenápadne.
„Ja som to počula!“ zavolala som od zadných dverí.
Obrázok

Potom som vstúpila do svetlej kuchyne a vybrala z chladničky prísady do omáčky na špagety. Po pol hodine sa mi niečo z toho podarilo vykúzliť, vyzeralo to celkom dobre. Možno sa mi konečne podarilo uvariť niečo jedlé.
Obrázok

Pousmiala som sa nad svojím výtvorom. Potom som k omáčke dovarila aj špagety a podávala teplé jedlo na stôl, Michael vbehol do kuchyne práve včas.
Obrázok

„Hmm...Vonia to úžasne“ nadchýnal sa. Znelo to úprimne, možno sa mi to predsa len podarilo.
„Hmm...Mám dobrého učiteľa“
„Ja viem“ zasmial sa a potom sa pustil do jedla.
„Aj to úžasne chutí“
Obrázok

„Už prestaň a jedz!“ na toto reagoval záchvatom smiechu, ja som sa mu tiež neubránila. Po dlhom rehotaní, sa nám konečne podarilo zjesť špagety. Vonku sa zatiaľ zotmelo, no začalo aj pršať, takže sme strávili večer v obývačke. Michael sa neustále rozčuľoval, že si nekúpil telku, ale to by asi skončili naše večerné rozhovory. Bola som rada, že ju nemá. Keď hodiny ukazovali desať hodín, pobrali sme sa spať. Samozrejme, teraz som spávala vo vedľajšej izbe.

Prebudila som sa opäť do krásneho slnečného rána. Veľmi ochotne som vyliezla z postele a prezliekla som sa z pyžama. Vybehla som do kuchyne. Michael ma tam už čakal s chlebíčkami.
Obrázok

„Dobré ránko, urobil som ti raňajky“ pozdravil ma s úsmevom. Samozrejme, vždy sa usmieval.
„Dobré ráno. A ďakujem“ pustila som sa do chlebíčkov. Asi až trochu nenásytne. Vlastne som sa ponáhľala, aby som už čím skôr mohla ísť znova vonku do záhradky.
Obrázok

„Hej hej hej, trochu sa ukľudni, pcháš to do seba, akoby si týždeň nejedla“ ignorovala som ho. Rýchlo som do seba hodila aj druhý a s očakávaním som sa zase vybrala vonku. Avšak niečo ma vo chvíli, keď som otvárala zadné dvere zastavilo. Michaelova ruka na mojom ramene.
„Chceš sa upracovať na smrť?“ pýtal sa. Teraz už znel ustarostene.
„Baví ma to. Neupracujem sa k smrti“ ubezpečovala som ho a vytrhla som sa mu. Išla som sa pozrieť k jazierku, no tam ma zase zastavil.
Obrázok

„Pozri, naozaj by si si mala oddýchnuť“ naklonil sa bližšie k mojej tvári a pohladil ma po líci. Jeho tvár bola tak blízko mojej. A ja som sa pristihla, že moja sa tiež približovala. Pocítila som zvláštne chvenie v žalúdku, ale nebolo to nepríjemné. A potom bez toho, aby som nad tým premýšľala, som Michaela pobozkala...
Obrázok
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod sewanewa » Pon 06 Apr 2009, 23:02

Podaril sa ti..Som vedela, že sa niečo take stane, iskrilo to medzi nimi..Teda aspoň si to myslím :D
sewanewa
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 206
Registrovaný: Sob 06 Dec 2008, 15:33
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod anikasims » Uto 07 Apr 2009, 00:12

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej :D
Obrázok užívateľa
anikasims
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pon 30 Mar 2009, 23:37
Bydlisko: nové mesto nad váhom
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Štv 09 Apr 2009, 21:03

Díky...

A prosím adminov, aby mi túto tému nezamykali, lebo sa zdá, že dlhšiu dobu nepridám nový diel...mám tak trochu zakázaný počítač
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Ned 26 Apr 2009, 09:09

Možno vás poteším, ak všetko dobre pôjde, nový diel bude už dnes večer...Možno aj dva :)
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod fanynka83 » Ned 26 Apr 2009, 11:14

takze akurat som cely tvoj prieh rozluskala a musim ti povedat,ze si si vybrala dobru temu na pribeh...urcite v nom pokracuj,velmi sa mi to paci...pridavam sa k tvojim citatelom... :hugo:
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Útek z temnoty

Poslaťod Jaina » Ned 26 Apr 2009, 11:21

Teším sa, že sa ti páči. Ale je to ťažké vymyslieť niečo úplne originálne, keďže takýchto námetov je dosť, občas ma niečo dobré napadne a potom si uvedomím, že niečo dosť podobné sa stalo v inom príbehu alebo knihe ale snažím sa...A som rada, že mi pribudla čitateľka :) :heart:
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia