KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Dělení cest

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Joshuova premiéra

Poslaťod Dadul » Ned 17 Okt 2010, 22:19

Dekuji moc za komentar Yko :-))

Tak co se tyce prostor, to jsem se tentokrat vyradila sama :-))) Jsem rada, ze se libi, nebot nejsem zadny velky talent na staveni a zarizovani.... :oops: :oops: :oops:

Jinak jsem rada, ze se ti Letty libi...navic ona se mi jako simka libi hodne :-))

No a Joshuovi se plni sen :-)) co bude nebo nebude mezi nim a Carrie se postupne dozvite :D :D :D

Jeste jednou diky moc za krasne povzbuzeni :D :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Joshuova premiéra

Poslaťod Dadul » Uto 09 Nov 2010, 20:11

Tentokrát jeden kratší díleček... :D

35. KAPITOLA


Paprsky naděje


Bylo ještě šero, když se Karamy probudila. Chladno noci stále pronikalo přes lehké stěny stanu. Karamy se otřásla zimou a vstala. Pomalu, aby neprobudila nikoho z dalších otroků, vyšla ven. Bledý měsíc ozařoval oázu, po které chodilo několik stráží, vše ostatní se zdálo být ponořeno do spánku. Znovu se poohlédla kolem, když ji napadla nebezpečná myšlenka.


Obrázok


"Velký Amone, vznešený Hóre, mocný Re, stůjte při mě. Prosím Vás o pomoc při záchraně princezny Egypta. Nenechte ji zemřít a dovolte mi, abych jí pomohla." šeptala tiše Karamy, zatímco se pomalu ploužila za stany. Několikrát kolem prošla stáž a Karamy se pokaždé skrčila za palmy. Naštěstí si jí nikdo nevšiml. Srdce bilo jako splašené a pumpovalo obrovské množství adrenalinu do žil. S nervy napnutými jako špagáty se snažila doplížit k oné pískovcové budově, kde pravděpodobně ukrývali Taweret.


Obrázok


Po nekonečně dlouhé době dospěla ke zdem stavení. Kolem dokola obcházela stráž a Karamy se byla nucena znovu ukrýt za větší dunu s malou palmou. Skrčená do tak malého klubíčka, jaké ze sebe dokázala jen udělat, zavřela oči a znovu se pevně modlila, ať ji bohové pomáhají. Když odezněly kroky stráže, vplížila se ke vchodu zakrytého závěsem. Několik okamžiků váhala, jakmile ale zaslechla přibližují se kroky, neměla na další rozmýšlení více času. Rozhrnula závěs a stanula v šeré místnosti.


Obrázok


Chvíli jí trvalo, než si na tmu přivykla. Za pár okamžiků již dokázala rozeznat obrysy pokoje. Vlevo od ní spal v síti muž, který Taweret vezl na velbloudovi. Napětí a naděje v Karamy vzrostly. Pokud tady byl on, měla by být poblíž i Taweret. Potichu, aby nikoho neprobudila se, se posunovala po místnosti. Za jedním ze závěsů zbystřila pohyb. Ohlédla se, aby se ujistila, že ten muž dále spí. Pomalu nakoukla za závěs a její srdce zaplesalo. Taweret spala na velké dřevěné posteli.


Obrázok


Přistoupila blíže. Taweret dýchala otevřenými ústy, její věci byly vlhké, nepříjemně čpící. Karamy jí položila ruku na čelo, které bylo horké a smáčené potem. "Taweret" šeptala Karamy. "vydrž." Udělala další krok blíže k Taweretiné posteli, když její noha narazila na něco tvrdého a o sekundu později se ozvalo uši trhající hřmění rozbitého nádobí. Taweret lehce pootevřela oči a spatřila Karamy, které chtěla rychle zmizet. Cestu jí ale zastoupil onen muž, “Taweretin strážce”.


Obrázok


V místnosti se během kráté chvíle objevili další dva muži. Jedním z nich byl druhý kupec. Prudce ji chytil za paže a násilím vedl z domu. Karamy tekly slzy po tvářích.
„Chci jí pomoci, nechtěla jsem udělat nic zlého. Je nemocná.“ snažila se tiše vysvětlit. Muž na ni ale nebral ohled a táhl ji ven, kde ji odhodil na zem.
„Zpátky stan!“ zavřískal.
„Chci jí pomoci. Její schránka trpí.”
Muž se na ni hrozivě pohlédl a obrátil se k odchodu. „Ona potřebuje lékaře, potřebuje bylinky…“ dál tiše sténala Karamy.
V ten moment se muž zarazil. Z výšky na ni pohlédl.


Obrázok


„Bylina?“
Karamy dvakrát zamrkala a upřeně hleděla do země.
„Ano, bylina. Můžu jí pomoci.“
„Ty znát bylina?“ opakoval muž. Karamy přikývla.
Nějakou dobu na ni hleděl než opět zavelel.
„Ty zpátky stan. Já dojít ty potom.“ poté se obrátil a zmizel za závěsem stavení.
Karamy se pomalu vrátila ke stanu. Začalo se oteplovat a ona si znovu sedla k jezírku. Slzy se jí kutálely po tváři. Neměla za Taweret chodit. Neměla.


Obrázok


Co s ní teď bude? Otrokům bylo zakázáno umět zacházet s tak vzácnými věcmi jako jsou byliny. Sice dokázala uzdravit pár lidí, ale byli to hlavně bohové, kteří jí pomáhali. Stáli při ní i v tento okamžik? Bude moci zase pomoct Taweret? Nebo bude ztrestána za své léčitelské umění? Prodána jako nejneposlušnější otrokyně? Karamy propadala zoufalství. V duchu ale stále vysílala své prosby ke všemohoucím bohům.
Ponořená do svých myšlenek a strastí ani nezaregistrovala pohyb vedle sebe.


Obrázok


"Vstát!" poručil hlas, ve kterém rozeznala kupce. Odevzdaně se postavila a poslušně jej následovala. Nedbala na to, kam jdou, snažila se z hlavy vytěsnit všechny neblahé myšlenky a opět se modlila k bohům. Před menším pískovcovým stavením se zastavili.
Karamy cítila pohled kupce na svém těle, upřeně ale hleděla na zem.
"Ty znat bylina?" ptal se znovu kupec.


Obrázok


Karamy přikývla.
"Vzít bylina a dát nemoc." rozkázal. Přestože jeho egyptština nezněla zrovna moc srozumitelně, byla si Karamy jistá, že jeho výraz pochopila správně. Chce, aby vyléčila Taweret. Srdce jí poskočilo radostí a ona se vrhla do přístěnku a pečlivě vybírala potřebné byliny. Zásoby byly sice menší, než mohla obdivovat na lodi kapitána, přesto našla vše, co potřebovala.
Kupec ji odvedl do pískovcového stavení ke Karamy. Zde měla nachystaných pár nádob na přípravu svých čajů. Její tři kupci seděli vedle a všichni ji se zamračeným obočím pozorovali.


Obrázok


S třesoucíma se rukama poklekla k posteli Taweret a dávala jít pít teplých bylinkových vývarů. Jakmile Taweret polkla poslední dávku léku, popošla Karamy ke třem kupcům.
"Co je?" zeptal se jeden z nich.
"Potřebuji vodu." špitla tiše.
Kupec jež vezl Taweret na velbloudovi vstal. "Vem z jezera. Šaty donést nové." pronesl a bez dalšího otálení se odebral ven ze stavení. Karamy se neodvážila pohlédnout na další dva kupce, kteří počínání třetího již od samého počátku neschvalovali. Popadla mísu a rychlým krokem odcházela k jezeru nabrat vodu. Když se vrátila, stál třetí kupec u Taweretiné postele, v rukou držel nějaký háv.
"Obleč ji." podával háv Taweret a s oběma dalšími se vytratili ze stavení. Taweret položila všechny věci vedle postele a posadila se k Taweret. Zhluboka si vydechla. Jestli ji dovolí, aby se o Taweret dále starala, bude všechno dobré. A tyto slova šeptala i jí . . .


Obrázok



CITÁT DNE: "Ne to, co se ti stane, je podmínkou tvého štěstí, ale to jak se s tím vyrovnáš."
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Yka » Str 10 Nov 2010, 01:25

Začnem od konca, nádherný citát, musím si ho niekam poznačiť :)
Inak dielik aj napriek tomu že je kratší plný akéhosi napätia, čo s Karamy. Napokon jej schopnosť liečenia nikto nepovažuje za prešlap, veď osobne byť nimi, bola by som rada že by ma mal kto liečiť ked sa niečo stane :)

Inak sa teším na diel so súčasnosti, čo nového u našej hrdinky pracovitej :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Lincey » Ned 16 Jan 2011, 22:35

Dadul, kedy bude nový diel? Prosím
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod hulahula » Pon 28 Feb 2011, 23:07

Daduuul, byma veľmo potešilo keby si sem hodila ďalší dielik, sa už brutálne mooc neviem dočkať pokračovania
hulahula
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Str 30 Júl 2008, 09:05
Bydlisko: Partizánske
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Alisiq » Pon 28 Feb 2011, 23:20

Dadul, daaaj dalsi diel :pray:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Dadul » Ned 06 Mar 2011, 20:57

Ahojte mi verni ctenari :-)))

nějak se to u me zaseklo....

Nemam nějak motivaci dál psát...a když bych ji i měla, tak chybí čas...snažím se zase více trénovat a dostat se alespoň z 75% do mé dřívější formy.... a přesto, že se mi v hlavě noří nové dílečky, tak hodit to na papír jaksi nedokážu......

Zatím se tedy dávám pauzičku a doufám, že čas, chuť a motivace se zase někdy dostaví...

Nechci se ale vázat na termíny, neboť mě to ještě více stresuje....

Omlouvám se všem, kteří rádi četli, doufám ale, že mě pochopíte....

Jinak posílám moc krásných pozdravů do ČR a SK :D :D :D :D :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Alisiq » Pon 07 Mar 2011, 18:12

Chápem Dadul, ja sa tiež niekedy "pozastavím" v mojom príbehu Angelina :lol:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Dadul » Sob 07 Máj 2011, 17:51

Tak mě po móc dlouhé době chytlo psaní a připravuji další díleček....

Pravděpodobně jste již asi zapomněli, o čem to všechno bylo.... Vím, dala jsem si dlouhou pauzu...ale snad mi opět nabytý zápal do dalšího psaní vydrží.....


Pokud všechno klapne, mohl by se nový díleček objevit už zítra.. :D :D

Jinak vás všechny moc zdravím a doufám, že si vedle hraní simíků užíváte i sluníčka :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Paprsky naděje

Poslaťod Dadul » Uto 10 Máj 2011, 23:04

Tak, po velmi dlouhé době nový díleček.... :wink: :wink:


36. KAPITOLA


Návraty


Na Taru dolehl stín.
„Ahoj, krásko.“ zazněl známý hlas a Tara nemusela vzhédnout, aby poznala, kdo to je. „V hotelu mi řekli, že jsi hned ráno odešla. Recepční jsem ještě stačil nadat za to, že ti nevyřídili můj vzkaz a pak už jsem upaloval. Od té doby tě sháním po celém ostrově.“


Obrázok


Tara si dál v tichosti vychutnávala nedělní oběd u jedné z místních památek a ani jedním gestem nenaznačila, že Póla slyšela.

Za celý týden o něm neměla jedinou informaci. Jako by se přes noc z Tyranového domu vypařil. Po odjezdu Tyrana denně čekala na telefonát a recepční ji každý den oznámil, že nikdo nevolal ani pro ni nemá žádné vzkazy. Na pláži neměla také chvilku klidu. Stále se rozlížela kolem a sotva zahlédla bloňdatou hřívu, s napětím čekala, zda-li to bude Pól. Pokaždé ale nastalo zklamání. Nejhorší na tom všem ale bylo, že se jí do mysli opakovaně vkrádala vzpomínka na blízkost Tyrona.


Obrázok


O co byly dny s postupem týdne nudnější, o to byly její myšlenky intenzivnější a častější.
Po celém týdnu čekání alespoň na vzkaz od Póla, byla naštvaná více na sebe jak na ně. V sobotu se konečně sbalila a strávila celý den na organizovaném výletě po pomátkách Řecka v příjemné společnosti ostatních turistů dokonce i toho Angličana, který ji před týdnem žádal o tanec na diskotéce.


Obrázok


Pozval ji i na další výlety, které chtěl absolvovat. Tara, které ale bohatě stačila jedna známost na dovolené, slušně ale razantně odmítla.
Když ji po příchodu do hotelu recepční konečně sdělil, že volal pan Angelis a zanechal jí zprávu, jen ztěžka odolávala pokušení, sebrat číslo od recepčního, rozběhnout se do pokoje a vytočit Póla. Nakonec zvítězila ale hrdost a ona se neozvala. Nikdo si z ní nebude dělat holku pro všechno, ani někdo takový, jako je Pól.


Obrázok


„Vyřídili mi tvůj vzkaz.“ prohodila po dlouhé chvíli lhostejně Tara.
„Prosím?“ ptal se zmateně Pól a přisedl si.
„Tvůj telefonický vzkaz. Vyřídili mi ho. Recepční by ses měl omluvit.“ Tara se dále věnovala jídlu.
„Taro!... Ty... ty se zlobíš, že jsem tak na rychlo odjel? Víš, to bylo nečekané. Musel jsem do Atén. Naléhavé a nové informace pro moji práci.“ snažil se vysvětlovat Pól. „Prosil jsem Tyrona, ať ti to vyřídí.“


Obrázok


Tara se na Póla zamračeně podívala. Teprve teď zaregistrovala, že přes jeho klidný hlas, působí napjatě. Nechtěla se ale nechat jen tak něčím vyvést z míry.
„Ano, ten mi to vyřídil.“ ofrkla si.
„Tak ... v čem je problém?“ ptal se zaraženě Pól. „Zkoušel jsem ti volat, hned jak jsem se vrátil.“
Tara znechuceně odložila vidličku a utřela si ústa do ubrousku.
„Víš, přešla bych to, že jsi mě nechal s Tyronem samotnou bez jakéhokoliv vysvětlení a v neděli ráno jsi odjel na nějakou nečekanou pracovní cestu, která nemohla počkat do pondělí.“
Z Tary sálalo rozhořčení.
„Ale, že jsi nebyl schopen ani jednou za celou dobu zavolat a alespoň mi říci, kdy se budeš vracet, nebo co se vlastně stalo, to mě trochu mrzelo.“


Obrázok


Pól se na ni zadíval a pak se usmál svým klukovským úsměvem.
„Chyběl jsem ti?“
Tara se zamračila ještě více.
„O to nejde. Jde jen o to, že jsi mi mohl dát vědět, co se přihodilo a třeba kdy se hodláš vrátit.“
„Jo, chyběl jsem ti.“ poznamenal spokojeně a dále se culil. Přesto tato spokojená gesta se Tara nemohla ubránit pocitu, že Pól není tak úplně v pohodě. Založila ruce na prsa. ¨
„Nechápej to špatně, Póle. Nedělám si na tebe žádné nároky. Těch pár dní v tvé společnosti bylo příjemných. Proto si myslím, že jsem si zasloužila alespoň jeden vzkaz s pár slovy – musel jsem pracovně do Atén, vrátím se asi za týden.“ Tara upila ze sklenice a doufala, že vlahý nápoj zchladí její hněv. Pól ji chvíli zamyšleně pozoroval.


Obrázok


„Přiznávám, nebylo to ode mě fér.“ zvedl najednou ruce ve smířlivém gestu. „Jak to mohu napravit?“
„Nevím, jestli mám náladu na nápravy.“
„Ale no tak.....“ škládlil ji Pól. „Co takhle večeře, večerní procházka po pláži? Postavíme hrad a budeme hledat mušle. Bude příliv.“ navrhoval nadšeně, stále ale nervózně poposedával.


Obrázok


Tara zakroutila hlavou. Pól se nenechal jen tak odbýt a dále žadonil. Jeho hlas byl naléhavý a prosebný a ta jeho nervozita z něj sálala více než před chvílí. Po nekonečně dlouhých 10 minutách přemlouvání, Tara souhlasila. Koneckonců, zbytek dovolené nestráví stejně nechmurně, jako její začátek....Z Póla vydobyla ještě slib, že jí za omluvu ukáže všechny památky, které stačí navštívit a pak už se její chmury docela rozplynuly...

Obrázok


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


„Měli bychom celé muzem nějakým způsobem oživit.“ prohlásil rozhodně Griffith na schůzce vedení. Bylo pondělí odpoledne, muzeum bylo pro veřejnost zavřeno, a správa muzea opět projednávala plány do budoucna. Charles byl očividně nadšený Griffithovými návrhy a připomínkami, stejně jako Anna, která zapisovala agendu a každou chvíli toužebně pohlédla na Dana. Tyron zamyšleně pokyvoval a dělal si poznámky. V duchu ale procházel důležitější informace, které včera obdržel.


Obrázok


„Slečna Kingová souhlasila s naší nabídkou, aby se ujala návrhů na rekonstrukci. Teď již zbývá dojednat s ní jen pár maličkostí a projekt se může rozjet. Jakmile bude hotové první oddělení, budeme potřebovat novou reklamu. Velkou propagaci oslovující co největší počet různých potenciálních zákaznických skupin.“ zaníceně vysvětloval svůj záměr Griffith. Anna hltala každé jeho slovo. „Nějaký dlouhý reklamní spot se slavnými osobnostmi.“ navrhla nadšeně. Už dlouho se snažila na Daniela udělat dojem a teď cítila, že se jí naskytla šance.


Obrázok


Charles se usmíval. „Ano, reklamu potřebujeme. Již delší dobu jsme žádnou nedělali. A televizní zatím vůbec ne. Myslím, že to není špatný nápad, Anno.“ Pousmál se bývalý ředitel na Annu, která se spokojeně pousmála na Daniela.
„Tyrone?“ obrátil se na něj Griffith.
„Prosím?“ Tyron se probral ze zamyšlení. Na chvíli ztratil nit hovoru.
„Co ty říkáš na televizní reklamu?“


Obrázok


Tyron se zamyslel a nakrabatil čelo. „Ta je hodně drahá a nebude cílená. Zaujme opět jen o něco málo více těch, kteří by stejně jednou přišli.“
Ve tvářích Charlese a Anny se objevily kyselé výrazy.


Obrázok


Griffith se zájmem čekal, jaký návrh předloží Tyron.
„Možná bychom mohli uspořádat nějakou oslavu – grilování s prohlídkou muzea v egyptském stylu, nacvičit pár egyptských scén s dobrovolníky, zaměstnanci by nosili dobové kostýmy, návštěvníci by si tyto mohli také zapůjčit...“ přemýšlel na hlas Tyron. „Poté by to chtělo rozvinout, pro další zájemce bychom krátce na to mohli uspořádat takzvaný ‚jeden den v Egyptě‘. Zajistli bychom někde pronájem pozemku a udělali kulisy. Lidé by mohli opravdu prožít egyptský den s jídlem, prací, zábavou, .. tak jak to tenkrát bylo.“


Obrázok


Daniel přivřel oči a jeho ústa se zkřivila ve vypočítavém úsměvu. Charles a Anna se rozpačitě dívali na Tyrona.
„Samozřejmě takové akce nemohou zůstat ojedinělými, je třeba v nich pokračovat. Uspořádat akce pro rodiny, pro odborníky...prostě propagaci různého typu pro co nejširší veřejnost. A hlavně bychom měli udělat nové webové stránky. Na těch starých již více než několik let nikdo pořádně nezapracoval.“


Obrázok


Daniel tiše přikyvoval a stále se usmíval. Charles zůstal ohromeně sedět. Anna našpulila pusu a s nechutí si začala psát Tyronovi postřehy. Zřejmě jí došlo, že Tyronův nápad je mnohem originálnější a ona uznání opět nesklidí. A přesto by tak moc chtěla zaujmout Daniela.
„To vyžaduje ale obrovské plánování a o financích ani nemluvě.“ vydechl zděšeně Charles.


Obrázok


„To máte pravdu,“ přikývl Tyron, „musíme začít zvolna a postupovat krok po kroku. Jestli to vyjde, a já jsem o tom přesvědčen, zvýší se návštěvnost docela brzy a tím nám přibude i financí do rozpočtu.“ konkretizoval své záměry.


Obrázok


„Vynikající nápad.“ zvolal Daniel nadšeně. „Anno, poznačila jste si vše? Zítra bych chtěl mít hotový zápis z dnešní schůzky. Jakmile se vrátí slečna Evansová, dostane na starosti přípravu a rozpracování renovačních prací společně se slečnou Kingovou a v následnosti na to přípravu nové propagace. Díky všem a hezký večer.“ Daniel se svižně zvedl z křesla a bez dalších slov zamířil z kanceláře. Anna, zdrcená svou porážkou, brala všechny své věci a se svěšenou hlavou mířila také ven.

„Pane Barkere,“ oslovil bývalého ředitele Tyron, jakmile se za Annou zavřely dveře. „chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li zde v muzeu nemáte laboratoř.


Obrázok


„Ale ovšem.“ odvětil Charles „já jsem Vám ji neukázal při naší prohlídce?“
Tyron se pousmál a zakroutil hlavou.
„Není divu. Už jsme ji pěkně dlouho nepoužívali.“ Mávl odevzdaně rukou Charles. „Počkejte, dám Vám klíč... kde jsem ho .... to přece....“ mumlal pro sebe. Po chvíli se plácl do čela. „Má ho slečna Evansová.“ vydechl.
Tyronovi se lehce nakrabatilo čelo. „Ona ...laborku občas využívala?“ ptal se opatrně.


Obrázok


„Jak říkám, pouze vyjímečně. Zrovna ale chtěla udělat pár testů... to víte, občas nás někdo poprosí o odborný názor...nejedná se ale o žádný převratný artefakt a Vás pana Griffitha jsem tím ani nechtěl obtěžovat. Máte na starosti daleko důležitější věci.“ Přátelsky se usmíval Charles.
„Jistě.“ pronesl s kamennou tváří Tyron. „Až se vrátí, zeptám se jí. Zatím to má čas. Díky a hezký večer, pane Barkere.“

Jakmile Tyron vycházel z budovy, zapípal jeho mobilní telefon. Krátká zpráva mu sdělovala obdržení emailu s velkou přílohou. Tyronovi projel tělem adrenalin. Dostal další informace daleko rychleji, než sám čekal. Zrychlil krok ke svému autu. Krátce na to zapískaly gumy a Tyron netrpělivě mířil domů....


Obrázok


Obrázok


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Anna byla již téměř na odchodu domů, když se dveře kanceláře otevřely a v nich stál Daniel Griffith. V jejím obličeji se zračilo velké potěšení.
„Anno, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli nemáte ještě chvilku času.“
Pro tebe vždy, pomyslela si. „Ale ano, mám.“ odvětila se širokým úsměvem.


Obrázok


„To je báječné.“ zahlaholil Daniel. Usmíval se tím svým typickým úsměvem, jenž Tara tolik nenáviděla. Anna zato byla na vrcholu blaha.
„Smím Vás pozvat na skleničku?“
Anně se málem podlomila kolena. „Velice.... velice ráda.“ červenala se. Daniel se pomalu blížil k Anně. Zůstal stát těsně před ní.


Obrázok


„Víte, od prvního okamžiku, co jsem Vás spatřil, jsem nedokázal myslet na nikoho jiného...“ šeptal a nespouštěl z ní oči.
Anně se kolena opravdu podlomila, Daniel ji ale zachytil. Jeho pevné paže objaly její tělo a jejich ústa splynula ve vášnivém polibku....

Obrázok



CITÁT DNE: „Ty oči mě zaplavovaly zvláštním mocným zmatkem. Z těch neproniknutelných očí vycházelo nekonečné kouzlo, lehké jako závan větříku, svůdné jako pohasínající obloha za šeříkových, růžových a modrých soumraků, trochu melancholické jako noc přicházejíc za nimi! Ty oči skrývají v sobě tajemství toho, co se zdá a neexistuje, co se může objevit v pohledu muže a zapůsobit, že v nás vzklíčí láska.“
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Návraty

Poslaťod Lincey » Štv 12 Máj 2011, 00:30

jeeej ani nevieš ako sa teším, že pokračuješ. :clap: Tare sa ani nedivím, že sa hnevá, ja by som sa tiež hnevala a rozhodne mala Póla potrápiť o trochu viac, než mu odpustila. Tyronov nápad s múzeom sa mi veľmi páči, uvidíme, čo sa z toho vyvinie. Neverím, že Danielovi sa skutočne Anna páči, podľa mňa ide iba o vypočítavosť, aby mal niekoho kto bude donášať u neho na Taru. Len pekne píš, teším sa z každého dielu ako malá.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Návraty

Poslaťod hulahula » Uto 17 Máj 2011, 23:06

Dadul konečne som sa dočkala nového dieliku. Hltala som ho jedná radosť :) Aj ja si myslím, že Tara mala póla viac potrápiť ale nevadí mi, že mu tak rýchlo odpustila. Som zvedavá na čo je Tyronovi to laboratórium?? A Daniel, to nebudem ani nejak zvlášť komentovať, ja ho nejak zvlášť nemusím.
Teším sa na ďalšie pokračovanie :)
hulahula
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Str 30 Júl 2008, 09:05
Bydlisko: Partizánske
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Návraty

Poslaťod Dadul » Sob 21 Máj 2011, 15:58

Děkuji vám všem za krásné přivítání zpět :D :D :D :D

A abych Vás potěšila, tak Vás mohu sdělit, že je další díleček napsaný :-))) Dnes půjdu asi ještě fotit a pokud vše půjde, tak by se nová kapitolka mohla objevit už zítra na fóru :oops: :oops: :oops: :wink: :wink:
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Návraty

Poslaťod Yka » Ned 22 Máj 2011, 15:01

Som naozaj rada že si sa pustila do pokračovania :good: Pól si zaslúžil poriadny výplach žalúdku, ale tak čo si bude Tara ničiť zvyšok dovolnky, nech sa dievča zabaví :lol: Páči sa mi ako píšeš o Tyronovi a veciach okolo neho, je to stále také zahalené a tajomné :)

Teším sa na budúci Egypský diel a naozaj sa teším že zase píšeš :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Návraty

Poslaťod Dadul » Ned 22 Máj 2011, 15:10

37.KAPITOLA


Dělení cest



Dny ubíhaly pomalým tempem. Slunce bylo většinu dne tak silné, že se dalo pobývat pouze ve stínu palem a přesto způsobovalo velké škody. Karamyny vlasy byly tím horkem tak vysušené, že je musela svázat do dlouhých dredů. V noci zase pofukoval studený vítr a okrádal Karamy o zdravý spánek. A nebyl to pouze on. Starosti o Taweret narůstaly s každým okamžikem. Po dvou dnech léčení se její stav nezměnil a Karamy se začínala obávat nejhoršího. Kdyby mohla, strávila by u ní každou chvilku. Bylo jí ale dopřáno pouze několik hodin přes den.


Obrázok


Kupci jí vytýčili přesné časy, ve kterým mohla chodit do jejich obydlí a starat se o Taweret. Karamy si na ně stále nedokázala udělat nějaký názor. Netušila, co s nimi mají v plánu. Instinkt jí ale napovídal, že oni sami nejsou za jedno. Jednomu z nich očividně záleželo na uzdravení Taweret. Jaké důvody k tomu ale měl, o tom mohla Karamy jen přemýšlet a prosit bohy, aby se jednalo o dobré záměry. Byla zvyklá sloužit svým pánům, ale cesta z Egypta ji již docela zmáhala. Nikdy ještě tak daleko nebyla a těch zážitků bylo již dosti na celý život. A starost o Taweret rostla s každým dnem.


Obrázok


Nebyla to pouze nemoc, se kterou tolik bojovala. Spíše skutečnost, že ji bohové vyslali z cesty princezny Egypta, do pouště a nejistého osudu. Karamy na ní pozorovala, že se pro divoký styl života nehodí. Byla křehká a nezvyklá na hrubé zacházení s otroky a na druhé straně velmi sebevědomá a vzpurná. A celá tahle kombinace nebyla vůbec, ale vůbec příhodná ve společnosti, ve které se obě nacházely. Inu, snad bohové vědí, co dělají, opakovala si několikrát za den a doufala, že to nezní jako rouhání ale spíše jako modlitba.
Karamy postávala u Taweretiné postele a rozjímala. Brzy bude znovu čas, aby opustila Taweret a několik hodin bude bloudit oázou než k ní bude zase moc jít. Její pohled se znovu stočil na nemocnou Taweret a .... srdce jí poskočilo. Taweret měla po několika dnech poprvé otevřené oči.


Obrázok


"Taweret!" vykřikla radostně a nahnula se k ní. "Jak se cítíš?"
Taweret se na ni unaveně zadívala. Ústa měla slepená horkem a velmi suchá. Ač se o ni Karamy starala jak mohla, její síly a také bylinky a ingredience byly omezeny. Sucho a horko navíc sehrávalo svou roli.
"Dojdu hned pro čerstvou vodu." prohodila Karamy a pohladila Taweret po čele. "Teď už bude jen lépe." šeptala a samou radostí se řítila z přístřešku. Nedívala se kam utíká, jediným cílem jí bylo donést co nejdříve čistou vodu a být zpět u Taweret. Sotva vyběhla za stavení, srazila se s něčím silným. Byla odhozena několik kroků zpátky než dokázala najít ztracenou rovnováhu.
"Co dělat?" vyštěkl na ni jeden kupců. Byl to přesně ten, o kterém si myslela, že mu na Taweret alespoň z části záleželo.


Obrázok


"Velmi se omlouvám, pane. Taweret se probudila." Karamy nedokázala udržet svou radost na uzdě. Se svěšenou hlavou se dívala do země a čekala na reakci svého pána. Nervózně ale zarývala do písku prsty na nohou.
"Nerozumět." zvolal najednou kupec, zamračeně si prohlížejíc Karamy. Jeho pohled cítila pod kůží přesto, že se mu nedívala do očí.
"Taweret," opakovala pomalu Karamy "moje kamarádka, přítelkyně..." snažila se nalézt ta správná slova, aby kupec pochopil. "..druhá otrokyně, ona se uzdravuje, je vzhůru... živá.."
Karamy si v duchu představovala jeho reakce. Zaražený výraz, lehce zamračen a hlavně silně přemýšlejíc.


Obrázok


"Ona... blaho?" ptal se po chvíli. Karamy se v duchu usmála. "Ano." přikývla. Kupec se rychlými kroky vzdaloval do přístřešku.
Karamy nelenila a rozběhla se pro slíbenou vodu.


Obrázok


Kupec stál u Taweretiné postele a díval se ni. Taweret, slabá a neschopná vydat ze sebe hlásky, pozorovala toho muže. Matně si pamatovala, že to byl on, kdo ji vezl na velbloudovi z pouště. Vzájemně se měřili pohledy. Kupec nedokázal spustit pohled z jejích očí. Tak nezvykle zářivých a pronikavých. Dávaly mu pocit, že dokáží přečíst všechny jeho myšlenky.


Obrázok


Obrázok


Karamy tiše vešla do místnosti, aby kupce nepopudila. Ten, očividně spoután pohledem na Taweret, se probral a ustoupil o několik kroků.
"Umýt." rozkázal. "Jídlo."
Karamy poslušně pokývala hlavou. Kupec věnoval Taweret ještě jeden pohled a zase odešel. Karamy se usmívala od ucha k uchu. "Bohové asi přece vědí co dělají." děkovala jim v duchu. Dala Taweret napít vody a poté ji znovu umyla obličej a paže a převlekla do čisté látky. Taweret již vypadala o hodně líp. Nedbajíc na příkazy svých pánů, vzala si Karamy židli a sedla si k Taweret. Radostným hlasem jí pak vyprávěla vše, co se děje kolem a uklidňovala ji slovy, že se již brzy bude cítit daleko lépe.


Obrázok


Pobyt v oáze se změnil hned druhý den po Taweretiném probrání. Když se ráno Karamy chystala jít ji navštívit a nachystat novou dávku bylinek, přišli dva z kupců ke jejímu stanu.
Karamy to v první moment vyděsilo, než koutkem oka zahlédla výrazy v jejich tváři. Byly spíše zkoumavé s jistou dávkou obdivu (pokud se tak dal popsat pohled na otrokyni).


Obrázok


"Ty... s náma." přikázal jeden z nich. Na jejich nechvalnou egypštinu si Karamy během minulých dní zvykla a bez větších problémů chápala, co po ní chtějí, i když zrovna nevěděla proč.
Kupci ji vedli přes oázu k jednomu stanu, před nímž ležel muž očividně s bolestmi břicha.

Obrázok


Kupec nemusel ani vyslovit svou hrůznou egyptštinou slova -"TY-ON-BYLINY-BLAHO". Karamy bylo jasné, co po ní budou chtít. Lehce se pro sebe usmála. Možná, že bohové opravdu vědí co dělají a nedělají to bez určitého záměru. Jeden z kupců s ní šel pro nové zásoby bylin a poté ji už nechali ať se postará o nemocného.

Karamy se takřka přes noc stala léčitelkou celé oázy. Kupci s ní zacházeli ohleduplně a Karamy po pár dnech využila svého postavení a domohla se privilegia, navštěvovat Taweret kdykoliv během dne. Co jí dělalo ale největší radost byla skutečnost, že Taweret po dalších pěti dnech byla schopná vstát a s Karamynou pomocí, dojít k jezírku a vychutnávat si čerstvý podvečerní vzduch.


Obrázok


Její stav se zlepšoval den za dnem a Karamy denně nezapomněla poděkovat bohům za jejich dobrotu. Aby ji měli kupci stále v přízni, chodila pravidelně kontrolovat nemocné. Jednak jí její práce odváděla od neblahých myšlenek, co s nimi bude dál a také jí dodávala vlastní sebeúctu. Poprvé od odchodu od svého pána měla pocit, že se její bytí začalo zlepšovat.

„Kdybys byla v Egyptě, jmenovala bych tě léčitelkou královny.“ poznamenala jednou Taweret, když se Karamy vrátila o jednoho nového nemocného. Seděla opět u jezírka a byla již téměř zdráva.


Obrázok


Karamy se zasmála. „Královna má vzdělané léčitele. Nepotřebuje otrokyni.“
Taweret se na ni upřeně zadívala. „Jak je možné, že máš takové nadání? Kdo tě učil?“
Karamy se zarděla. K mému minulému pánu chodíval léčitel, vždy mě nechal přihlížet a párkrát mě některé věci naučil. Hlavně když odjížděl na delší cestu. Já jsem se pak starala o mého pána.“


Obrázok


Taweret pokývala hlavou. „A to tě nikdo nikdy neobvinil z používání bylin, které bys jako otrokyně neměla brát do rukou?“
„Egypťané si pomáhají, jak mohou. Jen velmi málo z nich má takové bohatství, aby si mohli dovolit léčitele.“ bránila se Karamy. „Půjdu se ještě podívat na toho otroka ze západní oázy.“ Než mohla ale odejít, objevil se vedle nich ‚hodný’ kupec.


Obrázok


Nejdříve se dlouze podíval na Taweret a poté se obrátil na Karamy.
„Kdy dobrý …ona.“
„Jakmile dvakrát přejde Re po zemi.” odvětila poslušně Karamy.
“Dva Re?” ptal se znovu kupec. Karamy přikývla. “Dva Re.” opakovala. Bez dalších dotazů je kupec opět opustil.
“Budou chtít opustit oázu.” šeptala Karamy tiše. “Během několika dní.” Z jejího hlasu čišel strach. Opět pojedou do neznámých končin k novým neznámým pánům.


Obrázok


Dva dny uběhly, Karamy ale dosud nezaznamenala žádné zmínky o odjezdu. Dál se proto starala o nemocné a k její radosti musela zkonstatovat, že je Taweret naprosto zdráva. Nejen tělo ale i mysl. Vrátila se i její poroučivost a vzpurnost, obojí k nevelké libosti Karamy. Po náročném dni, kdy se jí opět snažila vysvětlit, že pokud chce přežít, bude se muset chovat poslušněji, se vrátila do stanu šťastná, že Taweretinu vzpurnou náladu zatím nikdo nepostřehl a s plnou hlavou různých představ, jak se jejich osud bude odvíjet dál. Karamy přesně nevěděla, zda-li noc probděla a nebo opravdu usnula. Podivný pocit jí svíral celou noc a ona si nedokázala vysvětlit, co ji v tak brzké ráno probudilo. Aby se dostala z dosahu spících otroků a měla trochu místa pro sebe, vyšla ze stanu a chtěla si rozdělat oheň. Její pohled automaticky zaletěl k obydlí, kde bydlela Taweret. Její srdce zůstalo hrůzou stát.


Obrázok


Před stavením stáli dva velbloudi, jeden ověšem všemožnými pytli a jeden osedlán.
Strachem strnulá, nebyla schopna se pohnout z místa. Z obydlí právě vycházeli dva kupci a Taweret, která se očividně bránila.
Karamy pozorovala scénu jako ve snu. Srdce jí rychlo bilo, ona nebyla ale schopná, jakkoliv zasáhnout nebo něco ovlivnit. Kupci vysadili Taweret na velblouda a ten hodný si sedl za ni.


Obrázok


Druhému zvedl ruku na pozdrav a pak již pobídl velblouda k pohybu. V ten samý okamžik se Karamy probrala z tranzu. Rozběhla se za velbloudem vezoucí Taweret a žalostně po ní volala: “TAWERET! TAWERET!”


Obrázok


Taweret se po ní ohlížela a evidentně bojovala s kupcem, který byl ale ve velké silové převaze.
Velbloud běžel daleko větší rychlostí, než jakou dokázala vyvinout Karamy. Čím délo za ním běžela, tím vice jí vzdaloval z dohledu. Na konci oázy upadla do písku. Velbloud, kupec a Tawere byly již jen malou tečkou v dáli. Slzy se Karamy řinuly po tvářích… “Taweret!” volala na ni vyčerpaně dále. “Taweret, vrať se!”


Obrázok


Karamy se hroutila do stále studeného písku a usedavě plakala. Po všech těch útrapách, po všech strastech, bolestech a nemocech . . teď ztratila to nejcennější. . .přítelkyni . . . královnu Egypta...


Obrázok


CITÁT DNE: “Přátelství činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt, naše neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je sdílí spolu s námi.”
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia