I andělé přinášejí špatné zprávy-10.kapitola (5.7.)

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

I andělé přinášejí špatné zprávy-10.kapitola (5.7.)

Poslaťod America » Ned 09 Nov 2008, 19:01

Úvod-1.část
Snad jsem se něčím provinila. Snad můj osud měl být takový. Snad to byla jen náhoda. Snad je to jen zlý sen, ze kterého se probudím. Ale co si to nalhávám? Tohle není bohužel sen, ale realita. Realita? Opravdu jsem toto slovo použila? V realitě jsem se nějakou dobu přestala pohybovat. Kdyby mi někdo vyprávěl, že se mu stalo něco takového, co se stalo mně, jen bych se nad tím pousmála a označila ho za cvoka. V životě jsem nikdy nevěřila něčemu jako magie, nadpřirozeno, jiné světy, věštba budoucna a podobné věci, které se odehrávají snad jen v knihách. Jenže i tyto věci se odehrávají v našem světě, jen je každý vnímá jinak. Já je bohužel vnímám. A není to moje vina. Snad bych byla dál obyčejná studentka na vysoké škole, kdyby se mi do života nezačala motat součást mé duše.
Jak teď procházím chodbou a vidím tu jen přízraky, které o svojí duši jako lidé přišly, mrazí mě v zádech. Uvědomují si, že i já takto můžu dopadnout. Tyto přízraky jsou i nejsou mrtví. Právě jejích duše je chtě nechtě opustila a zanechala je mezi bránou našeho světa a světa mrtvých, do kterého odešla. Avšak na člověka, ve kterém žila, zapomněla. Ten tu zůstává navěky jako přízrak. Je to strašně prokletí, které si nese. Bohužel žádné vysvobození neexistuje. To prázdno, které v nich zůstává, je smutné. Pohlédnete-li takovému přízraku do očí, vidíte v nich zoufalou prosbu o záchranu, cítíte touhu jim pomoci, ale nevíte jak. A znát-li pravdu o tom, že jim nejde pomoci, pocit, který vás zaplaví, je o to horší.

Obrázok
„Arlen! Nedívej se na ně!“ ozval se za mnou hlas Kargena.
„A proč ne? To nemám právo vědět, co se mi stane?“ zeptala jsem se ho a do hlasu se mi vehnala hořkost, kterou jsem se snažila zastavit příval slz, který se mi hnal do očí.

Obrázok
„Prosím, neříkej tyto slova. Já ti pomůžu a ty to víš. Tobě se nic takového nestane,“ konejšil mě klidným hlasem Kargen. Kargen byl jedna z mála pozitivních věcí, které mě poslední dobou potkaly. On mi v té chvíli sloužil jako světlo v nekonečné tmě, které mě z temnoty dokáže vyvést. Byl to osamělý maják na moři, který navigoval zbloudilé lodě ke břehu. To on jediný mi může pomoci, i když k tomu nemá žádné důvody.
Obrázok
Při pohledu na Kargena většině lidí naskočí pobavený úsměv. A proč taky ne? Vždyť kolik lidí se dnes prochází po světě v hávu, který spíše pasuje někam do středověku? Lidé se jen začnou smát, odsuzovat ho či si o něm šeptat za jeho zády. A to jen protože neznají jeho moc. Kargen je velice záhadný.Už jen jeho očí mluví za vše. Má je jak noční predátor jež číhá na svojí kořist. Jeho tvář je pokryta několika starými a hlubokými jizvami. Má je nejspíše z nějakého zápasu. To je jen ale moje domněnka, protože mi nechce prozradit, kde k nim přišel. No což už, jizva jako jizva. Každý člověk má jizvy ať už na povrchu těla a nebo hluboko ve svém nitru. Každopádně ze sebe nebudu dělat svatou a přiznávám se, že kdybych ho neznala, taky by mi byl k smíchu. Ale vše má své opodstatnění. Tedy, alespoň si to myslím.
Obrázok
Zrak jsem tedy upřela zarytě do země a mlčky pokračovala dál v chůzi. Věděla jsem, že mě přízraky pozorují. Kromě Kargena neviděly člověka hodně dlouhou dobu. Kargen pro ně byl něco jako strážce. Dával pozor, aby je neviděli obyčejní smrtelníci(já jsem jen taková výjimka, ale o tom později). Ale taky dbal na to, aby ony nedělaly problémy lidem. Moci, která mu byla nadělena, je držel v domě a nepouštěl je ven, aby neškodily.
„Tak jsme tady,“ prohlásil Kargen, když jsme se zastavili na konci chodby u dveří. „Tady můžeš přespat,“ mluvil dál a otevře mi dveře. Gentlemansky mi je podržel abych vytopila první.
Rázem jsem se ocitla v malém pokojíku, kde byla postel, noční stolek a staré křeslo. V rohu pak stál poničený krb.
„Promiň, není to žádný luxus…“ omlouval se mi ale já ho přerušila.
„Nedělej si starosti. Po tom, co jsi pro mne udělal, si já mám tak na co stěžovat. Budu tu jen jednu noc.“
„Ano, to je pravda. Ale víš, co musíš udělat?“
„Jistě, vzpomenout si, kde jsem ji poprvé potkala. A ty si pokoj asi nedáš. Říkala jsem ti přeci, že to bylo hned tu noc, po maturitním plese,“ odpověděla jsem mu. Tenhle fakt jsem mu už stokrát zopakovala a on si pokoj stejně nedá.
„Arlen, a já ti zase opakují, že to bylo jindy. Každopádně věřím, že si vzpomeneš. Nechám tě tu samotnou a raději půjdu. Mám ještě něco na práci,“ řekl a už byl připravený k odchodu. Když v tom se najednou otočil a začal něco hledat ve svém kabátě. „Ještě něco mi chceš?“ optala jsem se ho s milým náznakem v hlase.

Obrázok
„Ehm, tohle si asi ztratila,“ odvětil mi a podal mi knížku, můj deník. Onehdy jedné noci jsem ho ve vzteku odhodila a i když jsem se ho snažila najít, nepodařilo se mi to.
„Díky moc Kargene,“ zmohla jsem se na ubohé poděkování. Po těchto slovech už Kargen opravdu odešel a já zůstala sama.
*********************************
Chvíli jsem tam jen tak stála než jsem zjistila, že je v pokoji docela zima.AA ani můj kabátek mě od zimy neochránil. Podívala jsem se směrem ke krbu a uviděla jsem, že u něho leží polínka, papír i zapalovač. Usoudila jsem, že přeci jen to musí být funkční. Zkusila jsem rozdělat oheň a kupodivu to šlo.

Obrázok
V pokoji okamžitě zavládlo teplo. Ohřála jsem se krbu a šla si sednout do křesla. Bylo mi do breku a kdybych věřila v Boha, tak bych se k němu začala usilovně modlit, aby mi pomohl. Vše se seběhlo tak rychle, že jsem to ani nepostřehla. A nebo jsem to jen postřehnout nechtěla.
Obrázok
Ale proč vám to vyprávím takhle, když tu mám svůj deník, který si poctivě vedu od svých 17 let. Ano, krásných 17 mi bylo, když to všechno začalo. Žila jsem život obyčejné puberťačky, která měla před maturitou, kterou chtěla přeskočit do dospělosti. Tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se mi stane něco tak neuvěřitelného. Avšak osud tomu chtěl takto a já to nemohla ovlivnit… Osud má údajně každý člověk daný a nic s tím nenadělá.
Každopádně s pomoci svého deníku vás provedu svým životem. Máme na to celou noc, takže času dost.

Obrázok
***************************
Pár slov autorky…
Tak jsem zpět s novým příběhem. Ponese se v absolutně jiném duchu než ten předchozí, ale to jste si asi všimli. Každopádně doufám, že i tento příběh si oblíbíte a budete se k němu rádi vracet. A doufám, že i Arlen si oblíbíte stejně jako Angeliku. Každopádně v následujícím díle se podíváme o dva roky nazpět, kde začíná první kapitola v Arleninym deníku. Vím, že zezačátku bude příběh působit jako nějaké přiblblá teen story, ale nenechte se zmást. Nerada bych, kdyby můj příběh působil dojmem nemastnosti a neslanosti.
Možná vás překvapuje, že první kapitola byla sepsána kurzivou. Má to jeden praktický důvod a to abyste se v textu vyznali lépe. Takže když bude text psán kurzívou, budeme se nacházet v současnosti, čili v pokoji, kde je momentálně Arlen. Když bude text psán normálně, text bude vyprávěn podle deníku s odstupem několika let.
Toť zatím vše. Těším se na vaše komentáře. S pozdravem America
Naposledy upravil America dňa Ned 05 Júl 2009, 18:43, celkovo upravené 10
America
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Pon 11 Aug 2008, 02:05
Bydlisko: Tak různě, ale hlavně doma v Třebíči

Poslaťod eva » Ned 09 Nov 2008, 19:13

No.. zatiaľ to vyzerá zaujímavo :) Fotky sa mi veľmi páčia, hoci sa mi ťažko (neviem prečo) číta po česky, ale ani to ma určite neodradí :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Poslaťod Karmen » Ned 09 Nov 2008, 20:22

no po pravde hneď ako som začala čítať ma to zaujalo a neviem ako som sa dostala na koniec úvodu(-proste som to hlatala-doslova), ale môžem povedať že tak rýchlo až ma zarazilo-kde je pokračko-ozvalo sa v mojej hlave :lol:
Veľmi pútavý je úvodný diel aj zaujímavý ,veľmi dobre napísaný a aj fotky sú viac než len dobré, teším sa na prvý dielik! :)
"Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská tuposť; a tým vesmírom si nie som tak istý." Einstein
Obrázok užívateľa
Karmen
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 627
Registrovaný: Uto 25 Mar 2008, 15:19
Bydlisko: pri PC :)
Pohlavie: Simka

Poslaťod chocolatQa » Ned 09 Nov 2008, 20:35

už sa teším na nový diel :) vyzerá to zatial dobre, na češtinu si dúfam zvyknem :D a nápad na príbeh je vynikajúci a originálny :oops: len tak ďalej :)
Mládeži do 18 nenalievať...........
....... mládež je šikovná naleje si sama!
chocolatQa
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 28 Aug 2008, 14:23

Poslaťod Kikuša » Ned 09 Nov 2008, 20:39

je to velmi dobre ale trochu tazko sa mi to citalo :D
Priateľ je ten, pred ktorým môžem myslieť nahlas...:heart:
Obrázok užívateľa
Kikuša
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1170
Registrovaný: Pia 27 Jún 2008, 17:52
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emini » Ned 09 Nov 2008, 20:58

to je super pribeh :D teda prva cast :D
,,Volam sa Bella,mam 16 a v troch veciach som si uplne ista.Po prve,Edward je upír.
Po druhé,jedna jeho časť prehne po mojej krvi.
A po tretie,som doňho bezvýhradne zaľúbená.
Bella
Obrázok užívateľa
Emini
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 09 Nov 2008, 20:31

Poslaťod Lincey » Ned 09 Nov 2008, 21:55

Musím priznať,že ma to zaujalo hned po prvom prečítaní. Síce zatial o hlavnej hrdinke vela nevieme,ale teším sa že nám postupne budeš odkrývať detaily z jej života. Predpokladám,že v príbehu sa bude objavovať množstvo "nadprirodzených" vecí, čo je premňa iba veľké plus. Naozaj sa teším na pokračovanie a príbeh budem určite sledovať.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Poslaťod Amyna » Ned 09 Nov 2008, 23:16

je to zaujímave... teším sa na nový dielik :)
Moje RPG
Vždy ťa budem ľúbiť Čačinka
Obrázok užívateľa
Amyna
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 331
Registrovaný: Štv 23 Okt 2008, 17:52
Bydlisko: u Hilarky :D

Poslaťod tamuska » Ned 09 Nov 2008, 23:44

Zacala som citat ostala som v soku :))
Proste uzas....Tesim sa na to co bude je to nieco nove a som zvedava na cely vyvin
Nad alkoholom sa ešte nikomu nepodarilo zvíťaziť. Len východniarom sa podarilo remizovať.


92% populácie počúva hip-hop. Ak patríš k zvyšným 8%, tak si skopíruj tento popis.
Obrázok užívateľa
tamuska
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 564
Registrovaný: Pia 28 Mar 2008, 23:01
Bydlisko: Gamesims.:P
Pohlavie: Simka

Poslaťod America » Pon 10 Nov 2008, 01:02

Tedy, všem vám moc a moc děkují. Takovou hromadu krásných komentářu jsem nečekala. Budu se snažit, aby se příběh líbil i nadále.
Nový díl můžete očekávat brzy. Půjde ale jen o 2.část úvodu ve kterém vám přiblížim charakter Arlen blíže.
Ještě jednou velké díky. :oops:
America
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Pon 11 Aug 2008, 02:05
Bydlisko: Tak různě, ale hlavně doma v Třebíči

Poslaťod savi3 » Pon 10 Nov 2008, 02:03

ty vies ze sa mi paci..inak by som sa neozvala pm kou:D

ale jedna vec...mas krasne postavy skoda ich castejsie nenafotit :wink:
Obrázok užívateľa
savi3
Starec
Starec
 
Príspevky: 2017
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 15:54
Bydlisko: v hlbookej doline...
Pohlavie: Simka

Poslaťod America » Pon 10 Nov 2008, 18:30

savi3 píše:ty vies ze sa mi paci..inak by som sa neozvala pm kou:D

ale jedna vec...mas krasne postavy skoda ich castejsie nenafotit :wink:

Děkují. :oops:
A k těm postavám... Jsem ráda, že se líbí a neboj. V příštím díle bude fotek dost a dost. Až teda na Kargena, ten chudák půjde na chvíli z kola ven. :roll:
America
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Pon 11 Aug 2008, 02:05
Bydlisko: Tak různě, ale hlavně doma v Třebíči

Poslaťod Sakura » Pon 10 Nov 2008, 18:35

America ty píšeš veľmi pútavo moc sa mi to páći prečítala som si aj ten iný príbeh čo si tu mala a moc sa mi páčia oba :)
Som taká aká som a vy mi v tom nezabránite.
------------------------------------------------------
Obrázok užívateľa
Sakura
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Štv 30 Okt 2008, 19:20
Bydlisko: mno v kontainery to asi nebude

Poslaťod Sasiq » Pon 10 Nov 2008, 18:36

necituj posledny prispevok.... sorry za OT :)
Sayleen vždy sama sebou...
Obrázok užívateľa
Sasiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Bydlisko: GAMESIMS-4um

Poslaťod America » Pon 10 Nov 2008, 19:47

Sakura-Děkují ti moc. :oops: Jsem ráda, že i předešlý příběh se ti líbil.

Sasiq-Ok, beru na vědomí. Díky za uporoznění. :wink:
America
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Pon 11 Aug 2008, 02:05
Bydlisko: Tak různě, ale hlavně doma v Třebíči

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia