Nevšímaná...

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Nevšímaná...

Poslaťod Kika0123 » Str 28 Sep 2011, 19:41

Úvod:

Do malého mestečka zvaného Coventry sme sa nasťahovali len pred dvoma týždňami a už sa tu cítim ako doma. Žijem tu so svojou rodinkou v dome, ktorý mi pripomína palác. Je obrovský. Navštevujem aj tunajšiu školu, v ktorej nie som zatiaľ obľúbená. No to som nevedela že za pár mesiacov sa do mňa zbláznia aj chlapci z vyšších ročníkov. Predstavím vám svoju rodinu. Moja mamina sa volá Amanda. Je to vášnivá kuchárka momentálne bez práce, pretože je na materskej s mojou malou sestrou Ester, ktorá má rok a pol. Môj ocino je úspešný podnikateľ. Venuje sa tomu už niekoľko rokov. Mala som dva roky keď s tým začal. Teraz mám šestnásť. Mám aj priateľa. Volá sa Lucas, a je veľmi simpatický. Netušila som že sa môj život zmení v pribehu necelého dňa.





Kapitola 1:

,,Tak ako sa vám páči náš nový domov," spýtal sa otec len čo sme prešli prah domu.
Neboli sme veľmi nadšení a preto sme odpovedali zdráhavo. Mali sme problémy rozmiestniť sa do svojich izieb. Ja som chcela tú s červenými tapetami, ale tú chcela aj mama. Napokon zasiahol ocino. Povedal, že ja si vezmem izbu s červenými tapetami a rodičia sa uspokoja s tapetami farby marhuľovej. Mama bola chvíľku podráždená, no len čo zočila kuchyňu ostala ohromená. Bola to obrovská miestnosť ktorá zaberala asi polovicu dolnej časti domu. Ku kuchini bola pripojená obývačka. Pod schodami bola kutica. Bola to celkom malá miestnosť, do ktorej sme mohli ukladať len menšie veci a elektrické spotrebiče. Hore na poschodí sme mali kúpelňnu, spálňu rodičov, moju izbu, hosťovskú izbu a izbu pre malú Ester. Ester zatiaľ spala v postieľke v rodičovskej spálni. No mama sa už pustila vybaľovať veci. Nevie sa dočkať kedy si to všetko naplánuje a bude to podľa jej predstáv... Svoju izbu si ale môžem zariadiť sama.Stačí len povedať čo kde má byť. Možno si myslíte, že preto nie som obľúbená lebo nie som priateľská. Ale ja sa chcem zabávať so všetkými. Môj problém je v tom že nie som až taká pekná.
Pokračovanie nabudúce...


Kapitola 2:

Je streda ráno a ja musím ísť do školy. Na moje šťastie bývame blízko školy a preto nemusím ísť autobusom. Aspoň nebudem počúvať urážky od samého rána. Rodičia ma doslova vykázali z domu. Teraz pomaly kráčam po chodníku a všetci chodci sa mi musia vyhýbať. Už som pri škole!!! Nie... ja to nedokážem. Ale musím. Nemôžem sklamať rodičov. A preto pomaly otváram dvere. Všetci ktorí stoja na chodbe na mňa zazerajú. Mám blbý pocit. Musím nájsť riaditeľňu. Pozerám sa do zeme aby som nevidela tie nenávistné pohľady. Narazila som do nejakého študenta. Ach jaj... ja mám ale smolu. Všetky knihy sa mi vysypali z rúk. Zohla som sa aby som si ich pozbierala. No on sa zohol tiež. Pomohol mi ich pozbierať a opýtal sa ma: ,,Ahoj. Ty si tu nová? Ešte som ťa nevidel." Ostýchavo som odpovedala: ,,Áno. Nepomohol by si mi prosím ťa nájsť riaditeľňu?" ,,Áno" K tomu jednoduchému slovku pripojil nádherný úsmev. Ako sme tak pomaly kráčali po chodbe dozvedela som sa že sa volá Lucas a že je vo futbalovom mužstve. Naozaj ma to prekvapilo. Nevyzeral ako drsný futbalista. No to už sme boli pri riaditeľni a museli sme sa rozlúčiť. Zaklopala som na dvere a znútra sa ozvalo tlmené ,,ďalej" . Vošla som a ovanul ma cigaretový dym. No super. Tak toto je tá pravá škola pre mňa. S riaditeľkou som sa porozprávala, vyplnila som nejaké formuláre a poslala ma do triedy. Keď som prišla, mali sme chémiu. Učiteľ sa volal Hopen. Hľadal mi voľné miesto a našiel mi ho vedľa Lucasa!!!
Pokračovanie nabudúce...


Kapitola 3:

Sťažka som sa zrútila na stoličku. Predo mnou bolo kopa chemikálii. Najradšej by som ich zhodila. Bola som strašne nahnevaná na učiteľa, no zároveň rada že ma posadil vedľa Lucasa. ,,Ahoj. Tak zasa sa vidíme." zúfalo sa snaží rozprúdiť konverzáciu. No mne sa nechce hovoriť. ,,Ahoj. Áno. Vyzerá to tak." no stíchnem lebo sa k nám blížil učiteľ Hopen. Podával mi niečo zabalené v novinách. Rozbalila som to no neviem čo som očakávala. V rukách som držala obyčajný biely plášť, okuliare a gumené rukavice. ,,Obleč si to!" prikázal mi učiteľ. A tak som sa navliekla do tej bielej hrôzy. Nasadila som si okuliare na oči a vyzerala som pravdepodobne ešte horšie ako pred tým. Počula som ako sa dievčatá vedľa mňa začali chichotať. Strhla som si tie otrasné okuliare dolu z hlavy. Nechcela som ich. Učiteľ na mňa uprel vyčítavý pohľad. A tak som si ich zasa poslušne nasadila. Všetko vo mne vrelo. Uvedomovala som si že vyzerám otrasne ale nemohla som to zmeniť. No možno by sa dalo na tom trošku popracovať. Ale mama mi nedovolí maľovať sa. Vlastne ma pani riaditeľka dôrazne upozornila aby som sa neopovážila maľovať sa. Akceptovala by keby som si dala balzam alebo lesk, jemný púder alebo riasenku. Ale nesmieme používať očné tiene atď. Bola som ako vo vlastnej ríši snov keď zazvonilo. Vzala som si svoje veci a pobrala sa k svojej skrinke. Ako na nervy mi pani riaditeľka pridelila skrinku vedľa Lucasa. To nie je možné. To nie je pravda. Všade kde sa pohnem je mi v pätách Lucas. Čo sa to deje?
Pokračovanie nabudúce...


Kapitola 4:

Som úplne zničená. Bola som v škole ešte len jeden deň a myslela som si, že umriem keď zaspím. A tak som si ľahla na svoju posteľ a zadriemala som. Prebudila som sa o tretej ráno. Vonku bol akýsi hluk. Vykradli susedov!!! Okamžite som vstala a bežala som zobudiť rodičov. ,,Mami! Oci! Vstávajte!!! Vykradli susedov!!!" Mama aj otec vyskočili z postele ako postrelení. Otec zišiel dole, vzal si svoju baseballovú pálku a poďho von. Vykradli našu susedu, pani Skinnerovú. Nepoznala som ju dobre, no vedela som, že to bola žena v strednom veku, profesorka na našej škole. Ešte som s ňou hodinu nemala, no z počutia som usúdila že je milá. Pozrela som sa von oknom, no už tam boli len kriaky v živom plote. Nevidela som cez nich už nič. Pokúsila som sa opäť zaspať ale nepodarilo sa mi to.
Do rána som sa len prevaľovala na posteli. Ráno som zišla dole na raňajky, preobliekla som sa a kráčala som do školy. Pri školskej bráne ma dobehol Lucas. Prevrátila som očami., no bola som vlastne rada že aspoň niekto v tejto hnusnej novej škole o mňa prejavil záujem. ,,Ahoj. Nevyzeráš že si rada že ma vidíš." ,,Nie, nie čo si. Len som nespala skoro celú noc a preto som trochu nervózna." ,,Čo sa stalo?" opýtal sa ma a vyvalil na mňa svoje krásne modro-zelené oči. ,,Ale nič len vykradli susedov. Musela som zalarmovať rodičov. Mám totižto otočené okno do záhrady pani Skinnerovej." ,,Páni. Si statočná. Zavolali ste políciu?" ,,Nie. Otec zobral baseballovú pálku a hnal ho kade ľahšie. Pani Skinnerovej zdá sa neublížil, no ešte neviem. Otec hovoril, že keď išiel domov, pani Skennerová šla zavolať na políciu."
Pokračovanie nabudúce...


Kapitola 5:

Po škole sa rozchýrilo, že môj otec zachránil učiteľku pred zlodejom. Všetci sa na mňa obracali a chválili môjho tatka. Odrazu som bola stredobodom pozornosti. Po škole som sa vybrala do nákupného centra. Vošla som do jedného butiku a videla som tam krásne baleríny. Boli vhodné aj na tanec. To je ono. V hlave mi blikal nápad. Budem chodiť na tanečnú!!! Okamžite som si ich skúsila, našla som si svoje číslo a kúpila som si ich. Potom som šla do obchodu s oblečením. Bola tam kopa krásnych vecí. Nakúpila som si ich celú kopu. Keď som išla domov, čakalo ma prekvapenie. Ocino nás pozval do luxusnej reštaurácie na večeru. Našťastie sa v mojich objavoch z obchodného centra nachádzali aj spoločenské šaty. Neboli práve najkratšie, ale to nevadí. Začnem na sebe pracovať a možno budem vyzerať lepšie. Vošla som do svojej izby aby som sa pripravila. Obliekla som si svoje nové šaty, trochu som sa namaľovala, ale len trošku aby si rodičia nič nevšimli. Mama mi zaklopala na dvere či som pripravená. Musela som si to rýchlo odložiť. Vyšla som von z dverí a mama sa ma opýtala: ,,Odkiaľ máš tie šaty?!" ,,Dnes som bola v nákupnom centre a tak som si ich kúpila." Mama vyzerala naštvane, no nehádala sa so mnou. Aspoň teraz nie. No vedela som čo ma čaká, keď otec pôjde zajtra do práce. Je síce sobota, ale otec nevidí medzi víkendom a pracovným týždňom rozdiel. A tak sme boli zatiaľ ticho.
Pokračovanie nabudúce...


Kapitola 6:

Vrátili sme sa z večere a ja som nevládala ani dýchať. Najedla som sa strašne veľa. Vyzliekla som si šaty, obliekla sa do pyžama, ľahla si spať. Ráno som sa zobudila, no nechcelo sa mi raňajkovať. Mama pripravila wafle. Zišla som dole, sadla si na stoličku a mama spustila. ,,Prečo si mi nepovedala že ideš do nákupného centra?! Sklamala si ma. Vždy som si myslela že taká nie si, no ukázal sa pravý opak." ,,Mami ak by som ti povedala že idem do nákupného centra, poslala by si po mňa limuzínu, chcela by si ísť so mnou a nedovolila by si mi kúpiť si to, čo chcem!!!" Nemala som náladu na hádky. Vybrala som sa vonku pod slnečník na lehátko k bazénu. Vonku bolo strašne teplo. Rozhodla som sa vykúpať. Vliezla som do bazéna, voda bola vynikajúca. Zaplávala som si asi hodinu. Potom som už musela vyliezť, pretože som musela dať pozor na Ester ktorá sa chcela ísť kúpať tiež. Nemohla som jej to dovoliť. Začala plakať a mama na mňa nakričala že prečo som malú rozplakala. Povedala som jej svoje a ona ma vykázala do svojej izby. Vošla som tam, tresla dverami a zapla si počítač. Šla som na Facebook. Mala som žiadosť o priateľstvo!!! Ani som si to neskontrolovala a už som vedela kto to je. Potvrdila som priateľstvo Lucasovi!
Pokračovanie nabudúce....
Naposledy upravil Kika0123 dňa Ned 12 Feb 2012, 09:30, celkovo upravené 5
Videla som ťa mnohokrát a od vtedy ťa mam stále pred očami i v mysli a nedá sa to vypnúť je to ako vírus.
Je to láska?
Dúfam že niečo podobne od vtedy cítiš aj ty.
Obrázok užívateľa
Kika0123
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19 Sep 2011, 15:42
Bydlisko: Parchovany
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Sob 17 Dec 2011, 11:26

Zatial je to pekné :) Ak máš čas, pokračuj :D
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Ned 05 Feb 2012, 19:38

Kedy pridáš pokračovanie? :unknown:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Nemesix » Ned 05 Feb 2012, 20:14

asi už nebude pokračovať..asi ju to nebaví..poznám ju...
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Ned 05 Feb 2012, 20:15

Aha, škoda...no. :(
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Kika0123 » Uto 07 Feb 2012, 19:16

kto hovorí že nepokračujem???!!! ... ja pokračujem ďalej!!! ... čo som začala to aj skončím.. ja vás nesklamem... :D
Videla som ťa mnohokrát a od vtedy ťa mam stále pred očami i v mysli a nedá sa to vypnúť je to ako vírus.
Je to láska?
Dúfam že niečo podobne od vtedy cítiš aj ty.
Obrázok užívateľa
Kika0123
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19 Sep 2011, 15:42
Bydlisko: Parchovany
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Nemesix » Uto 07 Feb 2012, 19:25

nota ked som ti dnes povedala..ta jasne že pokračuješ..:D
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Kika0123 » Uto 07 Feb 2012, 21:01

noaco... :D :D :D ... hlavne ze pokracujem... a doraz zase na mesic skoncim ne??? :D
Videla som ťa mnohokrát a od vtedy ťa mam stále pred očami i v mysli a nedá sa to vypnúť je to ako vírus.
Je to láska?
Dúfam že niečo podobne od vtedy cítiš aj ty.
Obrázok užívateľa
Kika0123
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19 Sep 2011, 15:42
Bydlisko: Parchovany
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Uto 07 Feb 2012, 22:37

A kedy pridáš diel? Teším sa :)
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Kika0123 » Štv 09 Feb 2012, 17:50

Ved som teraz pridala dalsiu kapitolu.. to vazne nikomu neukazuje??? :D :D :D
Videla som ťa mnohokrát a od vtedy ťa mam stále pred očami i v mysli a nedá sa to vypnúť je to ako vírus.
Je to láska?
Dúfam že niečo podobne od vtedy cítiš aj ty.
Obrázok užívateľa
Kika0123
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19 Sep 2011, 15:42
Bydlisko: Parchovany
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Štv 09 Feb 2012, 18:01

Nie, neukazuje.... :(
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Nemesix » Pia 10 Feb 2012, 20:01

Trubo..ty si editovala a tam sú dve diely navyše..ale mala si dať pridať odpoveď a tak dalsi diel.. :lol:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Alisiq » Pia 10 Feb 2012, 20:23

Aha :mrgreen: Všimla som si :)
Dobrý dielik (dieliky) :good:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Kika0123 » Sob 11 Feb 2012, 18:17

oj to je jedno.. hlavne ze tam su... dakujem pekne... budem pokracovat... :) :D :roll:
Videla som ťa mnohokrát a od vtedy ťa mam stále pred očami i v mysli a nedá sa to vypnúť je to ako vírus.
Je to láska?
Dúfam že niečo podobne od vtedy cítiš aj ty.
Obrázok užívateľa
Kika0123
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19 Sep 2011, 15:42
Bydlisko: Parchovany
Pohlavie: Simka

Re: Nevšímaná...

Poslaťod Nemesix » Ned 12 Feb 2012, 12:55

neni to jedno..nedobre sa to tak cita..co ked niekto chce novy si to precitat a nevidi novy diel?..ani 2 strany mat nebudes...
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť