Osídla lásky

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

páči sa vám príbeh?

a) áno je fajn
5
50%
b) dá sa
1
10%
c) treba na tom popracovať
0
Nehlasovalo
d) nič moc teda
4
40%
 
Celkom hlasov : 10

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Ned 07 Nov 2010, 00:03

dakujem velmi pekne kazdy komentar ma dokaze neuveritelne rozveselit a nabudit pozitivnou energiou :)
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 07 Nov 2010, 14:20

To je fakt , keď mi ludia pozitivne komentuju vytvory , hneď sa mi lepšie tvorí ďalej :mrgreen:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Ned 07 Nov 2010, 22:21

no takze takto... rupol mi notebook to viete natiahol sa mi tam taky neprijemny virus co stale vyhadzuje nejake tabulky a stahuje nepotrebne veci :evil: bohuzial v dohladnej dobe sa asi k simsom nedostanem :( uz som si zohnala cloveka ktory mi to vsetko da dokopy ale bude to zrejme az niekedy cez vikend takze snad nevadi ak budete musiet na novy diel pockat :( mna to fakt moc mrzi ale uz s tym asi vela nenarobim ostava len vydrzat do vikendu :cry: alebo potom druha alternativa ze sem zajtra pridam dielik bez fotiek a v priebehu dalsieho tyzdna ich doplnim... bola by som rada keby ste sa vyjadrili lebo nechcem aby mi pribeh stagnoval... vopred dakujem za pochopenie
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 07 Nov 2010, 22:31

JA by so msi rád prečítal novú časť už zajtra , no chápem že je to ohodne komplikovanejšie najprv písať text až potom obrázky ... tak asi pre tvoje dobro radšej počkaj do výkednu ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Pon 08 Nov 2010, 21:55

tak nakolko mi odpoved dal len jeden clovek som sa teda rozhodla ze pockam do vikendu snad to nebude az tak moc vadit ked ste sa k tomu nevyjadrovali :oops:
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Str 10 Nov 2010, 16:47

pridala som mensiu aknetu tak by som bola rada keby ste zahlasovali :roll:
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Pon 15 Nov 2010, 16:15

ospravedlnujem sa no cez vikend nastali nejake komplikacie ale tak tu slubeny dielik snad sa bude pacit (a postavy su trosku zmenene to kvoli tomu problemu s notebookom :cry: ) :oops:

4.diel
Zo slečny Holsenovej sa razom stala pani Downová a ja som si na to musela rýchlo zvyknúť. Jedného večera asi dva týždne po svadbe prišiel Michael domov s novinou. Robila som práve poriadok v našej skrini, vyzeralo to v nej ako po výbuchu a ja som si už teraz sľubovala, že hneď ako budeme mať viac peňazí kúpime si novú, lebo do jednej sa nám obom veci nespracú a potom v tom je hrozný chaos. Michael vošiel do izby ako veľká voda. Objal ma a pobozkal.
Obrázok
„Ahoj miláčik.“ zatrilkoval s úsmevom na perách. „Mám pre teba prekvapenie.“ „Prekvapenie?“ spozornela som. Ako už iste viete, prekvapenia milujem. Najmä tie od Michaela. „Budeme sa sťahovať.“ vychrlil, už nedokázal skrývať nadšenie. Takéto prekvapenie som teda ale vôbec nečakala. „Čo? Ale kde? Ako?“ okamžite som ho začala zasypávať otázkami. „Kúpil som rodinný domček na kraji mesta. Je tam nádherné ticho a pokoj. Dom je síce zatiaľ zariadený len s časti, ale to sa časom spraví. Má veľkú záhradu, na ktorej sa budú šantiť naše deti.“ zasníval sa Michael.
Obrázok
„Michael. Mi predsa žiadne deti nemáme.“ snažila som sa upokojiť jeho rozbúrenú myseľ. „Tak si nejaké spravíme hneď dnes v noci.“ pritiahol si ma k sebe, no keď som sa začala odťahovať sklamane poznamenal. „Ty sa netešíš“ „Ale teším. Viem, že si to myslel dobre, ale neviem či je rozumné presťahovať sa hneď do poloprázdneho bytu. Veď tu máme zatiaľ všetko, čo potrebujeme.“ ukázala som rukou na našu izbu a pokúsila sa o zmierlivý tón. Konfrontácia názorov, schyľovalo sa k hádke. „Nevidím dôvod prečo by sme sa mali tlačiť s ďalšími tromi ľuďmi v malom dome, keď som nám kúpil náš vlastný dom.“ protestoval Michael dotknuto. „Nehovorím, že tam nepôjdeme. Len by sme mohli trochu ešte počkať, kým ten dom nebude zariadený.“ snažila som sa ďalej brániť svoj názor, hoci som vedela, že je to beznádejné.
Obrázok
„Bývať sa tam predsa dá. Ty len oddiaľuješ chvíľu keď budeš musieť odísť. Ria, miláčik ja viem že tí ľudia pre teba veľa znamenajú, ale prišiel čas aby sme už žili vlastný život. Čím viac to budeš predlžovať, tým ťažšie sa ti bude odchádzať.“ Uvedomila som si, že Michael má pravdu. „Dobre teda.“ privolila som nakoniec. „Ale daj mi aspoň nejaký čas kým im poviem, že sa budeme sťahovať.“ Pravdupovediac veľmi sa mi do toho nechcelo. Možno vám to pripadá že neviem čo chcem, no ja som v tej chvíli presne vedela čo chcem. Chcela som ostať v tomto dome, v dome ktorý voňal bezpečím a spomienkami, v dome kde bolo počuť detský smiech a hlasy. Skrátka v dome kde som žila doteraz. Chcela som však mať aj Michaela pri sebe. Chcela som nemožné. Od našej svadby som vedela, že raz príde deň kedy budem musieť od mojich priateľov odísť, no desila som sa toho. A vôbec som nečakala že to bude až takto skoro. Nuž čo už, Michael bol môj manžel a ja som chcela rešpektovať jeho prianie. Rozhodla som sa že pri večeri načnem túto tému, no keď som pred sebou mala tanier s obľúbenými špagetami, akosi som sa k tomu nevedela prinútiť.
Obrázok
Sasha ich robil s takou láskou, vedel že to je moje obľúbené jedlo. Michael na mňa nepríjemne zazeral a pustil sa do rozhovoru sám. „Vyzerá to báječne. Človek by povedal, že ťa to v tej kuchyni naozaj baví“ podotkol keď mu Sasha kládol tanier pred nos. „Však aj baví. Varím rád“ odpovedal mu Sasha s úsmevom. „No tak by si si mal zvykať že už v kuchyni nebudeš tráviť toľko času“ pokračoval Michael taktiež s úsmevom, zdalo sa že sa v tejto situácii priam vyžíva. „Ako to myslíš?“ zapojila sa do debaty konečne aj Eva.
Obrázok
„No o pár týždňov vás tu bude o dvoch menej, takže nebude potrebné toľko variť.“ Eve došiel význam týchto slov „Vy sa sťahujete?“ preskočila pohľadom z Michaela na mňa. V tej chvíli som sklopila zrak a až neprirodzene rýchlo som do seba začala hádzať obsah svojho taniera. Takto som si to vôbec nepredstavovala. Chcela som im to povedať sama a hlavne šetrnejšie. Pri stole nastalo všeobecné ticho, nikto už na večeru nemal chuť. Eva sa odrazu postavila od stola a zamierila do svojej spálne. Zazrela som na Michaela. „To si nemusel“ a s trpkosťou v hlase som sa pobrala za ňou.
Obrázok
Vošla som do spálne bez klopania, tentokrát si to vyžadovala situácia. Eva sedela na sedačke a pozerala pred seba. „Mohla si mi povedať že idete preč.“ vytkla mi. „Dozvedela som sa to len dnes. Eva. Veď neodchádzame zajtra ani pozajtra a na našom priateľstve sa nič nezmení.“ „Viem, ale zvykla som si, že si tu. Dom bude bez teba strašne prázdny. Vždy som si myslela že tu budeme spolu bývať navždy.“ zafňukala. „Ach Eva. Už to proste nejde. Musela si vedieť, že keď sa s Michaelom vezmeme budeme chcieť aj trocha súkromia a pocit vlastného zázemia. Tento dom je váš, mi sme tu len ako nájomníci a ja chcem bývať vo svojom. Rozumieš mi?“ naozaj sa mi to hovorilo ťažko, no keby pred ňou ukážem svoju slabosť, bolo by to oveľa horšie. „Rozumiem. Len mi budeš chýbať“ „Veď aj ty mne ale budeme sa chodiť navštevovať.“ Viac slov nebolo treba, obe sme si padli do náručia.
Obrázok
Možno vám to príde prehnané ale Eva nikdy nebola len obyčajná najlepšia kamarátka, znamenala pre mňa strašne veľa a bolo ťažké zmieriť sa so skutočnosťou že už nebudeme bývať pod jednou strechou. Eva síce mala svoje muchy, no bola pre mňa nenahraditeľná. Chvíľku nám trvalo kým sme sa cez to preniesli ale aj napriek tomu som mohla skonštatovať, že to zobrala v celku dobre. A Sasha? Ten sa na život bezo mňa aj začínal tešiť. Nieže by ma nemal rád ale... Obaja teda zdieľali moju radosť, Eva mi dokonca robila spoločnosť keď som sa na náš budúci domov išla prvý krát pozrieť.
Obrázok
„Prázdne, ale pekné“ odobrila ho s úsmevom a mne odľahlo. Áno, nábytku tu bolo málo ale predsa mi ten dom prirástol k srdcu. S veľkou záhradou a výhľadom na oceán. Dom mal dve poschodia. Z pôvodného vybavenia tu neostalo takmer nič, no napriek tomu pôsobil útulne a pekne. Kuchyňa a kúpeľňa s WCkom boli úplne zariadené, posteľ a skriňu sme si mali priniesť z mojej izby doma u Evi. Za dva týždne sme už boli takmer presťahovaný, ostávalo len šatstvo a pár drobností, ktoré som uložila do krabíc.
Obrázok
V deň kedy sme už mali natrvalo odísť do nášho domu nám teda počasie neprialo. Vonku bolo sychravo a mne sa opäť raz nechcelo z postele. Nakoniec som sa však prinútila a došuchtala som sa do kuchyne, kde už čakali Michael s Evou. "Tak ja pôjdem" zašomral Michael s plnými ústami. Práve si do úst vkladal posledný kúsok chlebu s marmeládou ktorý Eva spravila na raňajky. „Kam ideš?“ spýtala som sa. „Pozrieť sa do domu a potom ešte vybaviť nejaké veci.“ odpovedal mi, krátko zakýval a už sa aj rútil von. Schytila som šálku už pripravenej kávy a chlipla som si. „Horúca“ „Teraz som ju len spravila. Akosi som zaspala. Daj si zatiaľ chlebíček.“ ponúkla ma Eva a položila predo mňa tanier s chlebíkmi.
Obrázok
No akonáhle mi do nosa udrela vôňa striaslo ma, oblial ma studený pot a naplo ma na zvracanie. Okamžite som musela utekať na záchod ani som si nevšimla že šálka s kávou sa prevrhla a tá teraz stekala po kuchynskom pulte dolu na podlahu. Na záchod som dorazila práve včas. „Si v poriadku?“ klopala Eva na dvere, keď som si už pri umývadle vyplachovala ústa. „Ale áno. Myslím že to bude len zo stresu z toho sťahovania.“ odpovedala som. Podarilo sa mi vytackať sa z kúpeľne aj keď pohyby som mala mierne nekoordinované. „Fajn. Budeš teda raňajkovať?“ „Myslím že nie.“ žalúdok som mala stále ako na vode a tak som sa radšej pobrala do izby a vystrela sa na posteli.
Obrázok
Okolo obeda prišiel Michael so zlou správou, v dome vraj prasklo potrubie a tak sťahovanie musíme ešte na čas odložiť. „Je ti zle?“ opýtal sa. Zrak mu zrejme padol na moju bledú tvár. „Trochu. Necítim sa vo svojej koži“ „Nechceš ísť k doktorovi?“ „Nie. Také zlé to až nie je. Pravdepodobne len stres z toho sťahovania. Ale myslím, že sa pôjdem trochu prejsť. Čerstvý vzduch mi urobí dobre“ rozhodla som sa a už aj som vstávala z mäkkej postele. Nevedela som ešte kam si to zamierim, no doma sa mi trčať nechcelo a tak som vzala kabelku, hodila do nej kľúče a zamierila si to von. Ako som sa tak prechádzala po vonku myslela som na to ako nám asi v novom byte bude. Zašla som až na detské ihrisko. Sadla som si na lavičku a pozerala na deti, ktoré sa hrali neďaleko na piesku.

Medzitým doma:
Z odpočinku na gauči ma vytrhlo zvonenie telefónu. „Michael môžeš zdvihnúť prosím? Prebaľujem malého“ ozvalo sa z Evinej spálne a tak som sa len neochotne zdvihol z gauča a zamieril k aparátu. „Prosím pri telefóne Michael Down kto je tam?“
Obrázok
„Michael miláčik. Taká som rada, že ťa počujem.“ ozval sa z druhého konca príjemný hlas postaršej dámy. „Mama? Povedal som ti aby si mi sem nevolala. Je to riskantné“ rozčúlil som sa. „Len som sa chcela uistiť, že si v poriadku.“ „Som v poriadku“ odpovedal som, mierne rozčarovane, ani som nechcel myslieť na to čo by bolo keby to zdvihla Mariana. „Michael kedy nám predstavíš tvoju drahú manželku? Chceli by sme ju spoznať“ zatrilkovala žena na druhom konci telefónnej šnúry. „Mama. Už som ti povedal, že to nie je také jednoduché. Nevie o vás. Lepšie sa mi zatajoval Hans“ už som pomaly začínal prechádzať do šepotu, bál som sa, že Eva výjde z izby a bude sa príliš vypytovať. „Tak by si jej mal o nás čím skôr povedať lebo s ockom sme sa rozhodli že ťa prídeme navštíviť“ „Čo? Kedy“ to snáď nie je možné. „Kúpila som letenky prídeme v sobotu.“ mamin hlas bol taký prešpikovaný veselosťou, zato mňa chytala úzkosť. Ako Mariane vysvetlím že moji rodičia nezomreli? Po chvíli sa však hovor prerušil a ja som sa už len modlil aby mi sem mama nezavolala znovu. “Kto to bol?“ zahrnula ma Eva otázkami. „Len nejaký omyl.“ mávol som rukou a ako bez duše som klesol na sedačku....
Vonku:
„Výdatná prechádzka“ pomyslela som si, keď som sa úzkou cestičkou vracala späť domov teda domov k Eve. Pomaly sa začínalo stmievať, bola som vonku teda poriadne dlho. Ale, kto mohol čakať že stretnem akurát spolužiačku zo strednej? Zalovila som v kabelke a odomkla dvere. „Som doma“ zakričala som a vošla do obývačky. Michael a Sasha pozerali televízor, Eva sa hrala s Markom.
Obrázok
Typická rodinná idyla. „Tak ako? Už je ti lepšie?“ pribehol ku mne Michael. „Ale áno. Ten čerstvý vzduch mi naozaj pomohol. A ani som nečakala že stretnem bývalú spolužiačku zo strednej. Vidím že aj vy ste sa dobre bavili“ skonštatovala som keď mi zrak padol na krabicu od pizzi. Opäť ma pochytila tá nevoľnosť, no tentokrát som sa ovládla. „Idem do vane“ len mimovoľne som oznámila prítomným a zamierila do kúpeľne. Uvoľňujúci kúpeľ s množstvom peny, to bolo presne to, čo som teraz potrebovala.
Obrázok
„Môžeme sa porozprávať? dorazil Michael do izby práve keď som sa prezliekala do pyžama. „Iste a o čom?“ otočila som sa k nemu so záujmom. Bol biely ako krieda a vyzeral že sa už už rozplače...
Obrázok
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Natty1010 » Štv 18 Nov 2010, 20:12

Úžasné :shock: Veľmi sa mi to páči, určite pokračuj :D Konečne je tam, zdá sa, nejaká "väčšia" zápletka :whistle:
I used to dream
I used to glance beyond the stars
Now I don't know where we are
Although I know we've drifted far

Michael Jackson - Earth Song
I love you Michael
Obrázok užívateľa
Natty1010
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 08 Mar 2010, 22:35
Bydlisko: Slovensko, Nitra
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Totodile7625 » Štv 18 Nov 2010, 21:27

Dobré :) Páči sa mi to ;) Ale jedna vec , keď fotiš v exteriéri tak sa presuň do živého módu ... tie štvorčeky tam ma iritujú :lol:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Osídla lásky

Poslaťod BoBeC » Štv 18 Nov 2010, 21:45

Natty1010 dakujem velmi pekne
Totodile7625 aj tebe pekne dakujem ono najprv som to mala vsetko fotene v zivom mode len potom som musela fotit odznova lebo som akosi zase mala nastavenu v hre tu malu velkost fotiek :? (z akejsi zahadnej priciny sa mi to stale prepina :evil: ) no a potom sa mi uz nechcelo cakat na den tak som si len v stavacom mode prepla z noci na den tak zato tie stvorceky :oops: posnazim sa ale aby tam tak casto neboli
Nikto učení z neba nespadol, zato debilov ako keby zhadzovali
Radšej včela v ruke ako ovad v oku
Peniaze neznamenajú všetko, ale radšej plakať vo vile ako niekde na lavičke

Osídla lásky - viewtopic.php?f=14&t=1118&start=0&view=viewpoll
Obrázok užívateľa
BoBeC
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Pia 22 Okt 2010, 21:06
Bydlisko: Privátna 8, Belin záliv
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Sašena » Sob 20 Nov 2010, 18:43

Těch čtverečků se i ve stavebním nebo nákupním modu zbavíš jednoduše - buď si zmáčneš nástroj přebarvování, akorát si musíš dát pozor, abys s ním neukázala na něco, co jde přebarvit, nebo stiskneš Tab, ale s tím se musí umět zacházet a fotit jde jen printscreenem a každou fotku uložit.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Totodile7625 » Ned 21 Nov 2010, 13:26

Print Screen neni jedina možnosť , ja používma FastStone , ten je naozaj dobrý , a nmeusíŠ každú forku ukladať ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Osídla lásky

Poslaťod Randa » Ned 05 Dec 2010, 18:38

no veru,musím povedať,že na začiatku sa mi moc nepáčilo,že to píšeš v prvej osobe :oops: Ale čím ďalej,tým viac sa mi to páči :)
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Osídla lásky

Poslaťod Alisiq » Pon 07 Feb 2011, 20:20

Veľmi zaujímavý a pekný príbeh :D som zvedavá na pokračovanie
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Predchádzajúci

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia