KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Dělení cest

Miesto pre vaše príbehy vytvorené rukou spisovateľa alebo režiséra.

Moderátor: Sašena

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Dadul » Pon 07 Dec 2009, 19:20

Dekuji za komentik YKO :D :)

Jak se pekne rika, vsechno souvisi se vsim a tak vyber Daniela za noveho reditele ma samozrejme take sve duvody, ktere jsou soucasti pribehu...

Na tomto miste nechci prozrazovat vice :) :D

No a ty Tariny sny... k tomu se taky postupne dostaneme a ono to vsechno zacne pomalu do sebe zapadat... nebo lepe receno, zacne se vse vyjasnovat nejen Tare :-)

Nez se uzliky zacnout rozmotovat, musi se toho jeste moc prihodit.... :-)

Dekuji jeste jednou za krasny rozbor :D :)

Nemuzu slibit, kdy bude egyptsky dil, budu se ale snazit, aby to bylo co nejrychleji :D :)
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Katenka » Ned 13 Dec 2009, 22:32

Dnes jsem přečetla celý příběh.... :) a moc se mi líbil....... určitě ho budu sledovat .... a jsem zvědavá, jaks e věci vyvinou.. hlavne s Tarou, ten sen.. opravdu se těším na další díl.. :)
Obrázok užívateľa
Katenka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto 04 Nov 2008, 22:07
Bydlisko: Česká republika
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Dadul » Uto 29 Dec 2009, 21:02

Mnohokrat dekuji Katenko za tvuj komentik...

Jsem rada, ze se pribeh libi...

Snad dodam dalsi dilek tento tyden... :D
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod kajka » Pia 01 Jan 2010, 01:00

Krásny príbeh =)
Život je film , ale repríza ušh nebude

Som? Som!! Aká? Taká!! Že vadí? Mne nie! Že Vám? Zvyknite si! Myslíš si, že som namyslená? Mysli si...Myslíš si, že som škaredá? Mysli si...Myslíš si, že som divná? Mysli si...Myslíš si, že ma zaujíma čo si o mne myslíš?? Tak to si na omyle...
Obrázok užívateľa
kajka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Uto 29 Dec 2009, 19:08
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Katenka » Pia 01 Jan 2010, 18:45

Kdy bude další dílek? :) Už se moc těším :)
Obrázok užívateľa
Katenka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto 04 Nov 2008, 22:07
Bydlisko: Česká republika
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Dadul » Pia 01 Jan 2010, 19:59

Kajko :-)

Jsem moc rada, ze mam dalsi ctenarku :-)

A Katenko...

Dilek je rozpracovany, jak jsem rekla, doufam, ze jej dodam do konce tydne, mozna zitra, mozna v nedeli....

Prosim jeste o trosku trpelivosti :-)

Jinak vam vsem preji naprosto uzasny rok 2010, hlavne zdravi, stesti, lasku a splneni vsech i tech nejtajnejsich prani :-)
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Obelisk

Poslaťod Dadul » Str 06 Jan 2010, 21:21

19. KAPITOLA


Duat vítězí


Mezitím v paláci


„Nechal jste mě volat, velký Býku?“ Duat vzdával hold faraonovi, jeho hlas měl ale nádech výsměchu.

Obrázok


Amenhotep vstal a tvrdým nepřátelským pohledem si měřil Duata.

„Dobře jsem věděl, že tě svádí bůh Seth, ale u velkého Amona, nikdy jsem netušil, že budeš schopen zajít až tak daleko.“
Duat nehybně stál a pozoroval faraona. V této chvíli již věděl, že má téměř vyhráno.
“Řekni mi jen jedno, je to msta, že tvou nabídku na sňatek Taweret odmítla, nebo šlo celou dobu jen o trůn?”

Obrázok


“Odpusť mi mou drzost, velký Hóre, ale nechápu, proč se ptáš na otázku, na kterou již znáš odpověď.” Duat se neubránil lehkému úsměvu. Amenhotep vyzývavě zvedl bradu. Duatova slova mohla budit dojem důstojnosti a slušnosti před velkým faraonem, jeho hlas a držení těla ale promlouvaly jinou řečí.

“Seth ti přál. Nechal zemřít všechny mé syny a o dceru ses postaral ty sám.”
Duat opět neodpověděl. Faraonova slova byla pravdivá jen zčásti. Duat se totiž postaral i některé syny, ale tento okamžik nebyl vhodný na to, aby své tajemství vyzradil.

Obrázok


“Měl bych tě dát zabít a to hned.”
“Pak byste již nikdy více neviděl svou dceru. Jen já totiž vím, kde je.”
Amenhotep věnoval svému protivníkovi jeden pohrdavý pohled. Duat pro něj již nebyl syn jeho bratra, ale pouze nepřítel, který se nezdráhá jít zákony Maat, aby dosáhl svého cíle.
“Ať je tedy po tvém. Nechť se korunovace koná o šesté hodině večerní.”

Obrázok


Duat se usmál.

Obrázok


“Velký faraone, mocný býku, dovolte mi odejít.”
Faraon jen nepatrně pokynul hlavou na znamení souhlasu, poté odvrátil svůj pohled.
Duat opouštěl palác s pocitem, že již za pár hodin bude tento jeho sídlem.
Amenhotep znaveně usedl na trůn. Cítil se hůře než kdykoliv předtím. Když zemřela jeho manželka a synové, nemohl nic dělat. Teď měl ale na výběr. Ač mu stále něco říkalo, že se rozhodl špatně, nedokázal si představit druhou variantu - obětování své dcery pro trůn.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Re byl v půli své cesty za obzor, když to v paláci žačalo žít. Rádcové, vezíři, dvorní dámy a Amonovi kněží se začali scházet a vehementně diskutovat.

Obrázok

Zpráva o korunovaci nového faraona stačila během pár hodin oblétnou Théby. Vzrušení a překvapení čišely z tváře každého Egypťana.
Tannis se posadil do poslední řady velké síně. Upřeně se díval před sebe než jeho pohled přitáhla síla z první řady.

Obrázok


Anuket se na něj dívala, obočí lehce pozdvižené a rty nedočkavě našpulené.

Obrázok

Její pohled vypovídal o určitém tušení a tělo se chvělo nedočkavostí. Jako by se z Tannise snažila dostat jisté potvrzení. Tannis si ji chvíli prohlížel a pak upřel pohled zase před sebe. Jeho výraz se po celou dobu nezměnil.

“Drazí kněží velkého Amona, ..” Místností se rozlehl silný hlas faraona. “ ..vezíři, rádcové a lide egyptský. Za toto setkání vděčíme neočekávané, ale naléhavé události.”

Obrázok

Obrázok


Všude bylo ticho. Každý napjatě seděl a očekával další slova faraona.
“My, faron, velký Býk a ztělesněný Hór předáváme korunu egyptskou svému synovci.”
Dveře na konci místnosti se otevřely a dovnitř vstoupil Duat doprovázen strážemi. Za nimi šli Amonovi kněží.

Obrázok

Obrázok

Duat se velkolepě nesl a v duchu se usmíval. Obličej měl ale vážný, jak se k takovému obřadu slušelo. Poklekl před faraona, který mu předal egyptskou dvojitou korunu obou zemí. Duat opět povstal a vystoupal k Amenhotepovi, spolu s ním i kněží.
“Hle, Amon nás sem dnes povolal, abychom oslavovali Duata.” Oznámil velekněz. “Amon stanoví Duata vládcem Horního i Dolního Egypta, aby po všechny své dny spravoval věci jeho lidu. Egyptský faraon rozhodl o svém nástupci. Amon na tebe lije své požehnání, egyptský faraone.” S těmito slovy lil velekněz Duatovi olej na hlavu.
“Amon vás bere za ruku a vede k posvátným vodám, jež vás omyjí a obrodí.” Vedl je k posvátnému jezírku a všichni jej doprovázeli. Starý faraon taktéž.

Obrázok


Velekněz omyl Duata a olej odplavila voda.


Obrázok


“Králi Duate, ať vám Amon dá dlouhý život a blahobyt.”

Celé procesí se vracelo do paláce. Lidé kolem jásali a pokřikovali FA-RA-O.

Nový faraon se před slavností znovu převlékl a upravil. Teprve jakmile zapadl Re za obzor odebral se v doprovodu svých nových služebných a vojáků na oslavu. Slavnostní místnost byla nachystána pro tuto příležitost. Talíře s jídlem a nejlepším vínem byly servírovány.
“Připijme na nového faraona.”
Pozvedl číši velekněz a ostatní je následovali.

Obrázok

Obrázok

Všichni se posadili k prostřeným stolům a dali se do hodování. Nový faraon musí být náležitě oslaven. Celou noc a celý den se bude slavit.


Obrázok

Obrázok


Po jídle vešly do místnosti tanečnice a každý se oslavám oddával po svém.

“Chci zpět svou dceru!” ozvalo se zčistajasna vedle Duata.
Duat zůstal stát a s přimhouřenýma očima sledoval Amenhotepa. Lehký úsměv, který se mu objevil na tváři, se stále rozšiřoval než Duat vypukl ve vítězoslavný smích.

Obrázok


Pár přítomných se po faraonovi poohlédlo. Za chvíli se ale opět věnovali svým záležitostem.
“Jak jsi naivní příteli.” Prohlásil Duat tiše. “Velký Thovt tě neobdařil velkou moudrostí. Snad sis doopravdy nemyslel, že mám v úmyslu nechat vás jít?” Duat se opět začal smát.

Obrázok


“Teď, když jsem faraonem, odstraním celou linii, která by mě o trůn mohla připravit.” sykl s arogancí v hlase. Pár poblíž stojících se po faraonovi poohlédlo. Mezi nimi byl i Tannis, který scénu sledoval již od začátku. Napjatě hleděl na Duata a Amenhotepa. Starému faraonovi se v obličeji zračila hrůza.

“Ještě než navštívíš mocného Usira bys měl vědět, že o některé členy tvé krve se postal Amon, o jiné já. Reschef se stal velmi lehkou obětí.” Duat se křivě usmíval. “Vlastně mě ani nenapadlo, přijít mu na pomoc. Vypadal tak zajímavě, když jej ten lev začal pojídat.”


Obrázok


Amenhotep zalapal po dechu. Zpráva o příčině smrti jeho syna byla více než šokující.
“No a tvá dcera.” Duat se zamyslel. “Nikdy bych nevěřil, že by velký faraon Amehotep uvažoval o ženě jako o královně. Nechtěl jsem jí ublížit, nicméně nepřijala mou nabídku na sňatek. Amon tím zpečetil její osud a také osud faraonovy rodiny.”


Obrázok


Amenhotep pomalu chápal význam Duatových slov. Nelidský vztek projel jeho myslí a on se vrhl na Duata. Chtěl jej vlastnoručeně zabít.

Obrázok


Sotva ale udělal první krok, zachytili jej silné paže Duatových stráží.
“Dejte mu vypít jed!” poručil Duat.
Amenhotepova ústa byla násilým otevřena a do krku mu pronikala zvláštní tekutina. Již po chvíli začal Amehotep cítil mravenčení v ústech, které se rozšiřovalo do celého těla. Jeho tělo se stávalo necitlivé a on se začal potit. Nevěl jak dlouho tak stál, možná pár sekund, pár minut a možná to byly hodiny. Když se sesunul k zemi, pevné paže zpomalily jeho pád. Čas se zastavil a s každou vteřinou se zpomaloval dech a srdeční tlukot starého faraona.
Z posledních sil vzhlédl a upřímné hnědé oči se setkaly se zelenými, které tak věrně zobrazovaly zbožňovaný i prokletý Nil.


Obrázok



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Taweret netušila, jakým tempem běžely dny. Po naprostém fyzickém i psychickém vyčerpání způsobeném vzpomínkou na Tannise, nebyla schopna dostat se do normálního života. Po lodi chodila jak tělo bez duše. Nereagujíc na nic, kromě svištění biče Djaschy. Když loď poprvé dorazila do přístavu, aby si muži odpočinuli a nabraly čerstvé zásoby vody a jídla, zavřeli Taweret do kajuty, aby neutekla. Jakmile ale zjistili, že ta otrokyně nepodniká žádné další pokusy o útěk, nechávali ji volně na lodi.
Karamy se jí snažila pomoci, jak se dalo. Jeden večer jí spletla vlasy, aby jí během dne nepřekážely a byla jí nápomocná při všech úkolech, který jí byly naloženy.

Obrázok

Jako otrokyně byly nuceny uklízet loď a pomáhat v kuchyni. Nejednou se Karamy divila, že Taweret nebyla schopná ani zamést podlahu, natož vykonávat složitější práce. Koště v ruce jí bylo cizí, stejně jako chystání piva či ovoce.

Obrázok

Zato jí ale neušly jiné vlastnosti. Taweret chodila zpříma s hlavou náležitě zvednutou. Její kůže tak hebká a jemná dostávala pomalu ale jistě tmavý nádech. Její pohyby a řeč pocházely z jiných vrstev, než na jaké byla Karamy zvyklá. Nedokázala se podřídit a na rozkazy nereagovala. Sama sebe se kolikrát ptala, odkud že Taweret vlastně pochází. Marně se ale snažila navázat s ní jakýkoliv bližší kontakt. Taweret posedávala na lodi a zamyšleně hleděla do dálky. Bylo to frustrující. Jako by v ní ani nebyl život. Byla pouhá loutka, kterou se někteří snažili ovládat.

Obrázok

Obrázok

Karamy dělala svou práci dobře a pokoušela se naučit Taweret co mohla. Ta byla ale imunní proti všem vysvětlováním a radám. Karamy nakonec vzala vše do svých rukou a pracovala za dvě. Úkolů jí s každým dnem přibývalo, ale starostí ještě více. Osazenstvo lodi si začalo pomalu všímat Taweretiné nečinnosti a poukazovalo na ni. Karamy náročná práce a horko zmáhaly. Snažila se dohlížet i na tu podivínku s modrýma očima, která by se bez jejích příkazů ani nenajedla.

Obrázok

Jeden podvečer seděla Taweret opět u boku lodi. Karamy si přisedla naproti ní a po dlouhé době si vychutnávala vlahý večerní vánek bez práce. Opodál stáli dva kapitánovi muži a bavili se. Karamy pozorovala Taweret, která byla opět duchem nepřítomná.

„Vzdávám hold velkému Thovtovi! Jsem rád, že nás nechal vyplout včas.“ Prohodil jeden muž zamyšleně.
„Také jsem rád, že se bůh Apis nehněval a naše odplutí nebylo odsunuto. Pobývat teď v Thébách není zrovna jednoduché.“ Přitakal druhý muž.
„Jistě jsi slyšel zprávu o faraonovi.“ zeslabil ten první hlas. Taweretino tělo ztuhlo. Jedním krátkým prudkým pohybem otočila hlavu tak, aby dobře viděla na ty dva muže. Karamy změnu v jejím chování postřehla a její obočí se lehce nakrabatilo.

Obrázok

“Vidím, že se zprávy v Egyptě šíří velice rychle. Podle mých informací předal faraon trůn svému nástupci.”
“Předal?” ptal se překvapeně ten druhý. “U velkého Amona, pokud vím, byl k tomu donucen. A novým faraonem není nikdo jiný než faraonův synovec.”
“Zřejmě víš více než já.” Zaškaredil se první muž. Pravděpodobně mu bylo nepříjemné zjistit, že jeho informace nejsou až tak přesné. “A starý faraon?”

Obrázok

Taweret seděla bez jediného hnutí. Karamy přejížděla očima od její podivné společnice k těm mužům. Jak je možné, že ji zaujmou právě témata přímo z paláce? Všechno kolem ní bylo velice zvláštní a Karamy začala mít jisté tušení. Ať se to zdálo jakkkoliv nemožné, ta dívka asi mluvila pravdu.

Obrázok

“Předal snad faraon, velký Býk, část své moci? Vládne nový faraon pouze Dolnímu Egyptu?” vyzvídal dále první muž.
“Podle rádců a vezírů vládne nový faraon celému Egyptu, Dolnímu i Hornímu.”
Prvním muž vykulil oči.
“U velkého Usira…” vydechl “..to by znamenalo, že je starý faraon mrtvý.”

“NÉÉÉ!!” zoufalý výkřik proťal klid podvečera.

Obrázok

Její otec a mrtvý? Nebylo snad již dostatek nepříjemných zpráv? “Velký Amone, Thovte a Hóre, za co mě trestáte.” Procedila skrze vzlyky. Její tělo pohlcoval oheň. Tentýž žář, který ji spaloval při pomyšlení na zradu Tannise. Ač si myslela, že byl již plně vyhaslý, znovu vzplál a spaloval její nitro na prach. Bolest, kterou cítila, byla k nevydržení a s každým dalším okamžikem sílila touhla po vlastní smrti. Už neměla nikoho – matka, bratři a teď i otec byli po smrti. Duat se stal novým faraonem, přesně jak po tom dlouho toužil. A ona, naivní, mladá se nechala unést vášní k jeho nejlepšímu příteli, který zradil faraona a jeho rodinu. Tou větší a daleko hůře snesitelnou zradou byla zrada její lásky k milovanému muži.


Obrázok


Již neměla pro co žít. Vše, na čem jí v životě záleželo, bylo pryč. Její duše byla roztrhaná na kousky a naděje......

Naděje na co? Že otec ožije? Že o ni Tannis doopravdy stál? Že se pomstí a bude královnou Egypta?

. . . veškerá naděje zemřela s jejím rozedraným Ká . . .


CITÁT DNE: „Těžké časy vám dodávají odvahu k tomu, abyste mysleli na nemyslitelné.“
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Yka » Str 06 Jan 2010, 22:00

Duat víťazí, to je naozaj výstižný názov tohto dielu. Od faraóna bolo naozaj naivné myslieť si, že keď dostane čo chce, dá mu dcéru späť. Aj keď je to v podstate pochopiteľné, len ťažko by dokázal žiť s pocitom vinny, že "mohol" pomôcť svojej dcére a nepomohol. Lenže nikto nevie čo sa stane a to nemohol vedieť ani on. :)

Inak Anuket to veľmi pristalo :) , má hodne pekné oči :)

Tannis. Neustála maska na tvári, čo ma teší, keďže nie je jasné čo od neho čakať. Musím povedať, že aj keby bol na strane starého faraóna a Taweret, byť nou, nikdy mu to neodpustím. V podstate mohol panovníka varovať hocikedy, no on aj naďalej stojí pri Duatovi. Ak faraón nie je len nejaký uspaný, ďalšia smrť ktorú nechal Duatovi prejsť, takže skutočne by som mu to asi ťažko odpustila. Nečinne sa prizerať...

No a Taweret, chúda, tá to bude mať teraz kruté. Síce jej Karamy pomáha, vlastne všetko robí za ňu, po tejto správe to bude buť ešte horšie, alebo ako to už býva, na dne sa už nedá isť niššie, len stúpať hore :)

Ako vždy veľmi pekne premyslené a nafotené (aj ja chcem takú kvalitu fotiek :lol: :lol: :lol: ), teším sa na Taru :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Katenka » Str 06 Jan 2010, 23:22

Chudák Taweret :( Velmi pekný diel...ale smutný...všetko nemůže být dobré.. těším se na další...
Obrázok užívateľa
Katenka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto 04 Nov 2008, 22:07
Bydlisko: Česká republika
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Dadul » Pia 08 Jan 2010, 19:42

Dekuji za krasne komentiky :D

Omlouvam se za dlouhe cekani, ale driv se to holt nedalo :-)

Jak se tak divam, tak se mi podarilo Tannise zobrazit presne tak jak jsem chtela :-)
Necitelny a porad zahadny.... :wink: :wink: :wink:

Anuket .. HM :ugly: :ugly: ta ma taky svoji ulohu, sice krasna ale ... :-)

NO a Duat... jak jinak to mohlo dopadnout, nez jeho vitezstvim? Otazka zustava, jestli by mel Amenhotep nejakou sanci....

Jsem rada, ze se dilek libil i pres jeho krutost :-)

Pracuji na novem dile ze soucastnosti, ale zjistuji, ze by asi byl moc dlouhy, tak z nej asi udelam dva :-) ale uvidime :-)
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Yka » Pia 08 Jan 2010, 21:49

Anuket, no vyzerá tak "milo a prítulne" :sarcastic: ...no čo, bude to mrcha, ale ťažko jej uprieť že je to pekná mrcha :sarcastic:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Lincey » Uto 12 Jan 2010, 00:11

Príbeh čítam už od prvej časti, iba som nekometovala, keďže nie vždy sa nájde čas. Ale sľubujem, že sa zlepším :oops: Príbeh sa mi veľmi páči už od prvej časti a postupne som si postavy obľúbila. Svojim charakterom sú mi veľmi sympatické Tara i Taweret. Tannis je nanajvýš zaujímavá postava, keďže stále neviem, čo si mám o ňom myslieť. Som zvedavá ako sa bude dalej príbeh vyvíjať.
btw dúfam, že si sa neinšpirovala Ykou a nedala si sa na zabíjanie postáv, ktoré si v príbehu obľúbim. Chudák faraón :cry:
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Duat vítězí

Poslaťod Dadul » Sob 16 Jan 2010, 21:03

20. KAPITOLA


Přátelství



„Ahoj, Taro, máš na drátě slečnu Blackovou.“ Ozvalo se ze sluchátka telefonu.
„Koho?“ zeptala se rozmrzele Tara.

Obrázok

V posledních dnech byla stále jen kousek před emocionální explozí a věčně podrážděná. Dokonce i Anna vycítila nebezpečí a stáhla se do sebe. Jak netypické. Všechny události kolem ji pomalu ale jistě dostávaly na kolena – Daniel, Tyron, Anna s Adamem, ředitelování v muzeu, její stále živější sny – jednak ty z Egypta, jež se stávaly emocionálnějšími a reálnějšími a také znovu se vracející hrůza ze smrti jejích rodičů, obelisk v laborce a ještě poslední přípravy na večírek, který se konal už tuto sobotu.

„Slečna Blacková, říká, že se znáte. Spojím tě.“ Vyhrkl hlas telefonistky z ústředny a než Tara stačila odmítnout, už se v telefonu ozval přepínací tón.

„Evansová.“ Představila se, nedokázala ale z hlasu potlačit nechuť.

Obrázok

„Taro? Ahoj tady Carolyn Blacková.“
Tara se zarazila.
„Carrie?“ ptala se překvapeně.
„Jo, Carr.“ Zasmál se hlas v telefonu. „Je těžké, zastihnout tě doma a číslo na mobil nemám. Tak jsem to zkusila do práce.“

Tara se ještě nedokázala úplně zbavit překvapení, polil ji ale příjemný pocit.
„To je super, že voláš. Jak se máš?“ Radost se Taře drala do tváří, aniž by věděla proč.

Obrázok

„No... bylo mi s tebou ten večer dobře a tak jsem si říkala, že se ozvu. Možná bychom se mohly někde setkat a povykládat. Ale samozřejmě jenom, pokud bys měla čas a náladu.“
Taru Carolynin nápad nadchnul, z jejího hlasu ale vycítila jisté napětí.
„To zní dobře, Carrie.“ Odvětila a rychle přemýšlela, jak se Carrie zeptat na to, co ji trápí.
„Kdy máš čas?“
„Kdykoliv, podřídím se tobě.“ Ozvalo se nadšeně z druhé konce linky.

Obrázok

„Tak co třeba hned dnes navečer? Končím kolem čtvrté.“ Při této zmínce Tara zaregistrovala Annu, která se na ni překvapeně podívala. Vidět odcházet Taru z práce kolem čtvrté se jí nikdy v životě nesnilo.

Obrázok

„To zní báječně.“ Zasmála se Carrie, Tara ale znovu postřehla váhavost v jejím hlase. Tentokrát se rozhodla, zeptat se rovnou.
„Děje se něco, Carrie?“
Hluboký vzdech byl slyšet ze sluchátka.
„Měla bych na tebe jednu velikánskou prosbu.“
Tara se našponovala. Že by ji Carolyn volala jen proto, že ji potřebuje? Zjistila, že se jí daří dobře, tak toho bude chtít využít? Bude chtít půjčit peníze?
„Tak povídej.“ Řekla lehce strojeně.
„Víš, našla jsem si nový byt a chtěla bych převézt pár tašek s mými věcmi. Nemám nikoho, kdo by mi pomohl a kdo má auto. Napadla jsi mě ty. Vím, že je to nehorázná drzost, pořádně se ani neznáme a já hned přijdu s prosbama....“

Obrázok

Tara se začala smát a napětí v jejím tělo se opět uvolnilo.
„A tohle má být celá velká prosba?“ Dál se usmívala.
„Naprosto si uvědomuji, že je to neomalené...“
„Carr!“ skočila jí do řeči Tara. „Chceš ty věci odvézt hned dnes?“
„Čím dřív, tím líp.“
„Tak fajn. Ve čtyři před muzeem. Mám tady auto, tak to hned spácháme a pak vyrazíme na skleničku, zapít tvůj nový byt.“
„Jsi zlato, Taro. Jsem tvůj dlužník.“

Obrázok


„To určitě.“
„Vážně, moc ti děkuji.“
„Není zač. I když...“ Tara se na chvíli odmlčela.
„Taro?“ ozvalo se po chvíli ticha.
„.. Když už mluvíš o těch dlužnících, vím, jak bys to mohla odčinit. Ale o tom si promluvíme až budem spolu. Tak ve čtyři, Carrie.“ Rozloučila se Tara a Carolyn neměla ani možnost vyzvědět, jak že se Taře bude moci odvděčit. Kdyby to jen tušila. . .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


„Ahoj, Carrie, doufám, že nečekáš dlouho?“ Tara vycházela z muzea a z dálky již volala na Carolyn stojící na parkovišti.
„Zrovna jsem dorazila.“ Usmívala se Carrie.
Tara si ji zdálky prohlížela. Když na sobě neměla žádné černé oblečky a její oči a obličej nebyly lemovány černou, vypadala o hodně mladší a křehčí. Tara jí tipovala něco málo po dvacítce.

Obrázok

Obrázok


„Tak jedeme vyzvednout věci?“
„Jo, ať to máme z krku.“ Vzdychla Carrie.

Za necelou půlhodinku už seděly před malými domky, tedy spíše buňkami v jedné z chudobných čtvrtí.
„Tak jdeme, mladá dámo.“ Vypla Tara motor.
„Taro.“ Prosebně se na ni ohlédla Carrie.
„Chtěla bych, aby jsi na mě počkala tady. Nebude to dlouho trvat, jen pár minut.“

Obrázok

Tara pohlédla na Carolyn a pak na buňku.
„Nemusíš se stydět za skromné bydlení.“ Oporovala jí.
„Prosím, počkej tady na mě a já jsem hned zpátky.“ Prosila dál Carrie. Tara se usmála.
„Jak si přeješ.“ Obě vystoupily z auta. Tara se opřela o kapotu a vychutnávala si odpolední slunce, Carrie rychlým krokem zamířila do domku.

Obrázok

Uběhlo několik minut, než se z domu začaly ozýval silné hlasy a nadávky. Tara se zamračila, čekala ale u auta, jak si Carolyn přála. Za několik se dalších minut se rozlétly hlavní dveře domku a Carrie vypochodovala ven.
„Ty nevděčná mrcho, už se mi sem nikdy nevracej!“ řval tělnatý chlapík za Carolyn. „Mě nemusíš nic vykládat, dobře vím, jak to je! Mělas v posteli plno chlapů a proto tě vyrazili! Jsi stejná coura jako tvoje matka!“

Obrázok

Carolyn se ani neohlédla. Rychlým krokem přišla k autu a do kufru začala dávat své věci a nějaké krabice. Tělnatý chlapík zůstal užasle stát a mrkal na auto před jeho domem.
„Můžem, Taro?“ zeptala Carrie, když zabouchla kufr.
„OHO!“ ozvalo se za nimi. „Máte asi bohatého pasáka, co? Nebo je to snad jinak a jsi lesba? No to se na to podívejme. A sbalí hned takový kus. Nechtěla bys vyměnit strany kočičko a zašpásovat si se mnou? Lepšího nenajdeš.“ Chlípně se usmíval ten chlap.

Obrázok


Tara na něj vytřeštila oči a zaraženě zůstala zírat.
„Copak si na mě netroufáš?“ oblizoval se ten chlap.

Obrázok

„Netroufám?“ Tara se probrala z úžasu. „Spíš bych řekla, že bych tě vyřídila hned v prvním kole. Vlastně tak daleko by ses ani nedostal.“
Carolyn se neubránila hrdelnímu smíchu. Obě rychle naskočily do auta a s hlasitým kvílením opouštěly toto místo. Nadávky jež se za nimi sypaly nebraly na vědomí.
„Milý pán.“ Prohodila Tara po chvíli. „Kdo to byl, tvůj pronajímatel?“
„Otec.“ Bezvarvě prohodila Carrie.
„Ah..., chápu. Hádám, že jsi mě právě této scény chtěla ušetřit.“

Obrázok

„Nepodařilo se. Je mi to líto.“ Omlouvala se Carrie.
„Zapomeň na to, Carrie. Za své rodiče nemůžeš.“ Uklidňovala ji Tara. „Co dělá tvá matka?“
„Je pár let po smrti. Dopravní nehoda. Vidím to jak dnes.
1. října 2003 naprosto změnilo můj život.“
Tara prudce zabrzdila a zajela na okraj silnice. S hrůzou v očích se dívala na Carolyn a ztěžka dýchala.
„Tvá... matka.... zemřela....při té hromadné.... dopravní nehodě?“ ptala se přerývavě.
„Jo. Zemřelo tenkrát asi 10 lidí. Bylo mi necelých 17 a dělala jsem školu, tak mě šoupli k otci. Proč se ptáš?“ zeptala se najednou podezřívavě Carrie.

Obrázok

„Oba mí rodiče zahynuli při té stejné dopravní nehodě.“

Ticho. Kolem nich projížděly automobily, ale ani jedna je nebrala na vědomí. V jejich očích se zrcadlily slzy, jejich pohled zústaly viset na té druhé. Cítily se určitým způsobem spojeny, v životě i ve smutku. I beze slov si v tento moment dokázaly říci vše.

Obrázok

Obrázok

Uplynulo několik okamžiků než obě otřely lehce zvlhlé tváře a Tara znovu nastartovala. Nebyla si úplně jistá, jestli to byla tahle neznámá síla, která ji ke Carrie táhla, nebo za tím bylo ještě něco víc. Věděla ale, že našla spřízněnou duši, člověka, na kterého se kromě Samanty může spolehnout – přítelkyni.

Dorazily k obytné zóně, společně vzaly tašky a šly do jednoho z bytů.

„Hej, to teda není špatný byteček.“ Prohodila Tara, když odložily tašky a kartony s věcima.

Obrázok

„Jo. Malý ale docela útulný. Všechno je zrenovované a kuchyňská linka je úplně nová. Měla jsem něco naspořeno, tak jsem to vzala. Od pondělka začínám zase pracovat, tak bych to s nájmem měla zvládnout. Měla jsem štěstí, že jsem našla tak rychle práci i tento byt."
"Tak to máme vážně co zapíjet." usmála se Tara. Carolyn zodpověděla všechny její nevyřčené otázky během krátkého monologu.
"A kde budeš pracovat?"
"Vzala jsem místo prodavačky v potravinách. Je to asi 15 minut pěšky od domu. O víkendu si budu moci přidělávat v kryptě. Opět jako číšnice."

Obrázok

"Oh.. nebudeš mě ale nutit, abych tě tam často navštěvovala." popichovala Tara.
"Minule to nevypadalo, že by se ti tam nelíbilo." Škádlila ji Carrie a obě se vzpomínce na jejich setkání začaly smát.

Obrázok


Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

„Tak povídej, pekně mě celou dobu napínáš. Jak se ti můžu odvděčit?“ ptala se Carrie a upíjela ze svého pohárku.

Obrázok

Tara se na ni zadívala.
„V sobotu se koná velký večírek egyptského muzea. Budou tam samí papaláši, kteří dějinám sice nerozumí, ale finančně se podílejí na chodu muzea a získávání nových cenností.“
„A?“ ptala se dál Carrie.
„Chtěla bych, aby jsi tam šla se mnou. Ty a Samanta.“ Vyhrkla Tara.
Carolyn si vzdychla a nahodila na půl rozmrzelý a napůl lítostný výraz.
„To je tedy prosba.“ Prohodila. „Víš, přesto, že takové akce zrovna nemiluji, bych se možná přemohla a šla. Problém je v tom, že na něco takového nejsem vůbec připravená. Nemám žádné vhodné oblečení a nevím, jestli bych ti tam neudělala velkou ostudu. Když mě totiž někdo nesedí, tak mu to dám jasně najevo.“

Obrázok

„Carrie, prosííím.“ Žadonila Tara.

Obrázok

„Na oblečení a všechno kolem kašli. Vyberu ti šaty a...“
„Taro...“ skočila jí do řeči Car. „Nechci, aby jsi za mě něco platila. To ti v žádném případě nedovolím. Jak jsem řekla, umím se o sebe postarat sama...“
„Dobře.“ Zavrdila se Tara. „Tak žádné nekoupíme a půjčíš si některé moje. Stejně jich mám ve skříni moc a některé jsem ani neměla na sobě. A co se týče kadeřníka..“ zubila se potutelně „...má kadeřnice mi taky něco málo dluží, mám u ní pár střihů zadara. Takže za tebe nic platit nebudu.“

Obrázok

Carolyn vzdychla.

„Nemáš na vybranou. Všechny tvé námitky byly vyvráceny a tak jen zbývá, aby ses přemohla.“ Nedala jí čas k přemýšlení Tara.
Carrie se musela začít smát. Že to s tím přemáháním vůbec zmínila.
„Tak dobře.“ Nechala se přemluvit. „Nechci ale slyšet žádné připomínky k mému chování. Je ti to jasné!“

Obrázok


„To chování a eventuální poslání mého šéfa do zadní části těla risknu. Upřímně řečeno, doufám, že tam nepošleš jen jeho, ale taky Griffitha a Tyrana.“ Prohodila Tara a v obličeji se jí usadil nadmíru spokojený úsměv....


Obrázok



CITÁT DNE: „Jediný způsob jak mít přítele, je být přítelem.“
můj nový příběh DOTEK TAJEMNA
Obrázok užívateľa
Dadul
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 324
Registrovaný: Pon 16 Jún 2008, 15:14

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Přátelství

Poslaťod hulahula » Sob 16 Jan 2010, 22:16

Veruže pekný a zaujímavý dielik. Som zvedavá ako budú na tom večierku vyzerať. :)
Už sa teším na Egyptské pokračovanie :)
hulahula
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Str 30 Júl 2008, 09:05
Bydlisko: Partizánske
Pohlavie: Simka

Re: KLETBA STAROVĚKÉHO EGYPTA - Přátelství

Poslaťod Yka » Sob 16 Jan 2010, 22:41

Tento diel priešiel ako záchrana v pravej chvíli, lebo dnes bol teda riadne zúfalý den :cry: .
Musím povedať, že sa mi páči ako sa Tara mení v určitých veciach. Odrazu práca je prácou, po štrtej sa ide von za iným životom. Asi k tomu hodne prispelo prebudenie, keď bude šéfovať niekto iný, ale je to podľa mňa fajn. Aj to že má novú kamarátku, s ktoru si viditeľne dobre rozumie a spája ich aj nepríjemný kúsok minulosti.

Ten Carrin otec, ach jaj. Ale Tara ho pekne odpálkovala :lol: :lol: , inak strašne ma pobavilo jedno české slovo: tělnatý :lol: . Super to znie :lol:

Akože začínam sa hodne tešiť na tú akciu, mám taký pocit že tie try to tam raidne dajú do laty :lol:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia