Sims 3 alebo sims 2

Voľná diskusia k hre The Sims 2 a všeobecne o The Sims 2.

Moderátor: Sašena

Ktorú hru máte radšej?

Sims 2
18
46%
Sims 3
11
28%
Obidve sa mi veľmi páčia
10
26%
 
Celkom hlasov : 39

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Tanani » Ned 27 Mar 2011, 15:02

U mňa víťazí jednoznačne TS2 .Áno je pravda že TS 3 má lepšiu grafiku , mala som 3 v compe nainštalovanú , takže viem ako to tam funguje . TS3 má aj tú výhodu že môžete ísť voľne do mesta , navštevovať sa , ísť na cintorín , písať príbehy na počítačoch na notebookoch , a aj zariadenie domov bolo omnoho lepšie a krajšie , a vlastne to bolo super . Ale mňa to nejak nebralo . Pretože v meste v žiadnom obchode nebolo nič vidieť , žiadne zariadenie , prosto nič . Ďalej starnutie simíkov aj keď ste za nich nehrali , ja keď som to hrala tak na námestí prišla smrťka a zobrala jedného simíka , hoci som za neho vôbec ani raz nehrala .Ešte som nemohla vytvoriť mesto svoje vlastne ako to je v TS2 , nikde to tam nebolo zobrazene že si môžem vytvoriť , iba vybrať a to bolo to Sunset Valety či ako , a keď som hrala za jednu rodinu , ktorá už bola v hre vytvorená , a rozohranú hru som uložila , zistila som že síce sa mi uložila , ale v meste bola stále taká istá ako keby som nič v nej nerobila . A keď som si nejakú vytvorila tak sa mi tiež uložila , ale v meste som ju nevidela , aj keď bola uložená a nasťahovaná. Tak to je asi všetko , PaPa :give_rose::
Tanani
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 02 Dec 2010, 16:04
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Yashiro » Sob 02 Apr 2011, 14:02

Mesto si vytvoriť môžeš pomocou tohto FREE nástroju od EA: http://www.thesims3.com/game/tools/world

To, že sa neuložila rodina budem pravdepodobne chyba tvoja a nie chyba hry. Hra sa teraz ukladá úplne inak než to bolo v TS2. Takže jedna rodina = jedno mesto. Vytvoriť si vlastnú rodinu tiež môžeš a môžeš za ňu hrať. Keď sa ti zapne The Sims3 tak tam máš hlavnú ponuku s mestom čo si si vytvorila, takže tvoja rodina. V jednom meste môžeš hrať len za jednu rodinu, maximálne tak môžeš zmeniť aktívnu domácnosť. Prepáč, ale toto na mňa trochu pôsobí tak, že ty vlastne nemáš rada The Sims 3 len preto, že ho nevieš ovládať.
Hah... po veľkom kroku v mojom osobnom živote som sa zase ukázala aj v kútoch internetu
Obrázok užívateľa
Yashiro
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 244
Registrovaný: Štv 07 Okt 2010, 13:53
Bydlisko: Posteľ
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Ned 03 Apr 2011, 09:46

Ale ešte tu je niečo, neviem či to je len v mojej hre alebo aj vo vašej...Ja keď vytváram siminky vačšinou majú také široké nohy či čo... :( Ale to je len taka nepodstatna vecička :)
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Yashiro » Str 06 Apr 2011, 19:59

Alisiq: Môžeš sem dať fotku? Takto nemožno posúdiť či to tak má byť, alebo je to chyba len u teba.
Hah... po veľkom kroku v mojom osobnom živote som sa zase ukázala aj v kútoch internetu
Obrázok užívateľa
Yashiro
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 244
Registrovaný: Štv 07 Okt 2010, 13:53
Bydlisko: Posteľ
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Ned 10 Apr 2011, 11:17

Ja tu fotky neviem dávať :(
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Yashiro » Pon 11 Apr 2011, 15:41

Tu písala Emerald návod a dokonca je aj s obrázkami, ja som to z neho pochopila tak sa to potom určite pochopiť dá :)
viewtopic.php?f=28&t=830
Hah... po veľkom kroku v mojom osobnom živote som sa zase ukázala aj v kútoch internetu
Obrázok užívateľa
Yashiro
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 244
Registrovaný: Štv 07 Okt 2010, 13:53
Bydlisko: Posteľ
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Sob 29 Okt 2011, 22:11

Viem, no už sa mi to nestáva, škoda.... :(
No chcela by som sa len tak opýtať, v Sims 3 je UFO ??? Lebo ja som ho zatial nenašla :( :( :cry:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod RADKA22 » Uto 03 Jan 2012, 11:22

Nechce niekto predat Sims 2 zakladny disk? Za nejaku rozumnu cenu :)
A ake parametre PC potrebujem aby mi to fungovalo?
r.tranova@gmail.com
RADKA22
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 03 Jan 2012, 11:10
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Emerald » Uto 03 Jan 2012, 16:18

HW nároky pre základnú hru

procesor 800 MHz,
256 MB pamäť RAM,
operačný systém Windows(R) Vista, Windows XP, Windows ME, Windows 98, alebo Windows 2000,
najmenej 4,5 GB voľného miesta na pevnom disku (pre The Sims 2 potrebujete 3,5 GB a pre TS2 Univerzitu 1 GB voľného miesta),
grafická karta s podporou funkcie T&L a najmenej 32 MB pamäť RAM.

Podporované grafické karty:

ATI Radeon(TM) (7000 alebo lepšia)
7000, 7200, 7500 (pozrite poznámku nižšie)
8500, All-In-Wonder 8500
9000, 9200, 9500, 9600, 9700, 9800
X800

NVIDIA(R) Quadro(TM)
Quadro, Quadro2, Quadro4

NVIDIA GeForce (Geforce2 alebo lepšia)
GeForce 2
GeForce 2 MX 420, 440
GeForce 3, 3 Ti
GeForce 4, 4 Ti, MX 420, 440
GeForce FX 5200, 5600, 5700, 5800, 5900, 5950
GeForce 6800

Intel(R) Extreme Graphics (pozrite poznámku nižšie)
82845, 82865

Pozn.: Ak používate grafickú kartu, ktorá nepodporuje funkciu T&L (napr. kartu Intel Extreme Graphics, alebo Radeon 7xxxx) je požadovaný procesor s frekvenciou najmenej 2 GHz.

Viac o The Sims 2 http://www.thesims2.gamesims.sk/

A základná hra asi za 5 € neviem musíš si tam napísať predajcovi http://pc.bazos.sk/inzerat/12071786/The-Sims-2.php
Prípadne tu http://pc.bazos.sk/inzerat/12026421/The-Sims-2.php
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod o.k » Ned 08 Jan 2012, 22:49

sims 3 ma dobre moznosti ze niesom furt na jednom mieste ale v sims 2 ako povedal Crash sa lepsie tocia filmy a simici su krajsie spracovani aj jazda v autach je viac prepracovana ale preco zrobili do dvojky 8 dodatkov a 8 kolekcii hra je potom nestabilna a stale seka aj ked mate 3 gb ramku preco neni sims 3 zo vsetkym zo sims 2 sice by to malo 50 gb ale lepsie nes milion dodatkov
Obrázok užívateľa
o.k
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 13 Dec 2010, 18:27
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Štv 12 Jan 2012, 22:25

Možno si mysleli že máme najlepší PC na svete alebo čo, ja si väčšinou datáče striedam, nemám ich všetky naraz, potom sa to nejako kazí. Mne vyhovuje ich striedať, pretože mám na PC veľa miesta a baví ma ich stále striedať. :D
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Totodile7625 » Pia 13 Jan 2012, 00:16

Podľa môjho názoru sa Sims3 a Sims2 vo svojej základnej podstate nedajú zrovnávať. A prečo? ( Teraz prichádza "zmysluplná" slohovka, takže sa pohodlne usadte, ak sa Vám to chce čítať. ) Pretože ak si zoberieme čisto stránku hrania, tak každý z nás sa v podstate k simíkom dostal cez Sims2, ktorá bola podľa môjho úžasne prepracovaná a skvele sa hrala. Nebola zložitá a všetkých nás bavila. S každým dodatkom prišli nové možnosti, ktoré bujne obohacovali už tak zaujímavé hranie. Jednoducho bolo v tej hre stále čo robiť a stále sme mali motív tú hru hrať. Ale nebolo toho zas toľko, aby sme v tom mali chaos a strácali sa v tom, čo všetko sa dá/nedá spraviť. No teraz si vezmime úplný opak, ktorý priniesla trojka. Stále sa bavíme z hľadiska herného. Sims3 sa ale neskutočne zloe hrá, v porovnaní s dvojkou. Nie len to že je graficky lepšie spracovaná, takže nám, slabším mašinám to seká a nedá sa to plnohodnotne užiť, ale aj keby tá grafika taká dobrá nebola, stále je tá hra náročná na iné časti HSS ( RAM, Procesor ) takže ak má niekto ktovie jak dobrú grafiku, ale na dve veci procesor, bo RAM, tak si Sims3 jednoducho neužije. Ja to mám tak v NB. Procesor fájn, RAM fájn, ale grafika skoro žiadna. Simíkov spustím krásne, ale to potom vyzerá ... tak jak to vyzerá. A človeka to už nebaví potom hrať, ked všade na traileroch vidí krásnu grafiku. Ale to som odbočil. Vráťme sa k samotnej hre. Hra je hrozne obšírna. Už základná hra toho ponúkala mnoho na objavovanie. Clovek nestihol objaviť ani 3/4 z vecí, ktoré tam sú a už prišiel prvý datadisk, potom druhý, tretí, ... a tak dalej. A stále človek ešte neobjavil jednotlivé veci z jednotlivých častí hry. A možno ani neobjaví. A prečo? Pretože to je strašne obšírne. Celé Sims3 je spravené strašne obšírne. Je tam toľko možností, že v podstate človek o niektorých ani nevie. Neviem, ako pre Vás, ale pre mňa to je mínus, pretože ja ked niečo hrám, chcem poznať to, čo tam môžem dosiahnuť. A priznám sa že ked sa niekde na internete na niečo objaví návod, tak ja na to čumím a hovorím si "Aj to sa dá?!" ( Napríklad nedávno. Ste vedeli, že sa plyšový maco dá vypestovať ako rastlina? ). V Sims2 som presne vedel čo sa dá spraviť a dával som si to za ciele. A tieto ciele som plnil. Napríklad pre mňa bolo veľkým plus ten cestovateľský denník v Bon Voyage. A čo o výkone? No Sims2, to bolo úžasné hrať! Plné detaili, najvyššie rozlíšenie a sekanie iba občasné. V podstate doteraz hrám Sims2 a hrám ho úplne plynule oproti Sims3. Ale dobre. To je iba jedna časť. Takže prvotný verdikt je pre mňa 1:0 Pre Sims2. Ale podme teraz ku kreatívnej časti týchto hier. Najprv teraz Sims2. Ked som ju hral a nevedel som, že nejaké Sims3 bude, myslel som si, že je to vrchol kreatorských hier. Bavilo ma simíkom meniť vlasy, oblečenie a tak nejak mi nevadilo, že sa nedajú meniť presne farby. Bavilo ma sťahovať stále nové a nové downloady. To isté platilo pre domy. Sťahoval som si celé domy, aby som mal nové objekty v hre a potom som ich mohol pri stavbe využiť. Miloval som stavbu domov, tak krásne sa dalo vyhrať s fasádou domu, so strechou, so záhradou, interiérom a tak dalej. Moc ma bavilo tvoriť v simíkoch, aj ked také tie stavebné cheaty som nepoužíval, ani žiadne triky som pri stavbe nepoužíval. Ale ... po chvíli mi to prišlo málo. Zdalo sa mi to nejak málo, to čo mi ponúkalo CAS. A zdalo sa mi málo tých objektov. Ako samotných objektov nebolo málo. Ale mne sa jednoducho páčili objekty niektoré, ale jednoducho neboli v tej farebnej kombinácii, akú som do daného interiéru potreboval. A tu sa dostávame k Sims3. To čo ponúka CAS je oproti Sims2 niečo megalomanské. V CAS sa dá dokonale vyhrať s detailami tváre, farbou vlasou, štýlom oblečenia, farbou kože, tlšťkou sima a vôbec. Všetko to vyzerá tak reálnejšie ako v Sims2. Simíci konečne vyzerajú odlišne a nie sú taký tuctový. A čo so stavbou? Možnosť vymaniť sa z mirežky a 45 stupňového otáčania bolo asi tým najlepším, čo mohlo simíkov stretnúť. Objekty sa dajú konečne ukladať reálne asimetricky a dosiahnuť tak požadovaný efekt. Otáčanie objektov o ľubovolný počet stupňov je jednoducho úžasné. To isté posúvanie objektov o koľko človek chce. Konečne to nie je určené mriežkou, ktorá by obmedzovala. Za toto má u mňajú tretí simíci veľmi veľké plus. A ruku v ruke s tvorbou ide aj fotenie. To je v trojke proste dokonalé. Možnosť približovania a odalovania kamery v "TAB mode" je skvelé. Ak si pamätáte, tak ked ste v Sims2 stlačili TAB, dalo sa iba otáčať okolo svojej osi, alebo hore a dole. V Sims3 sa dá aj nakolnenie pohľadu, takže fotky vyzerajú v niektorých prípadovh podstatne lepšie a profesionálnejšie ako to bolo v Sims2. Takže moje hodnotenie po tejto druhej časti? Je 1:1. Pre mňa to je nerozhodne. Ak chcem tvoriť --> Otvorím si Sims3. Ak chcem hrať --> Otvorím si Sims2. A ešte niečo. EA svoje marketing hodne zmenila od éry Sims2, pretože to čo sa nazýva "kolekciami" k Sims3 je predražené a na dve veci. V Sims2 boli tie kolekcie ohodne obsiahlejšie a za niečo stály. Nelutujem ani jednej krabičky Sims2, do ktorej som kedy investoval. Za to ked sa pozerm na poličku a vidím tam Sims3 Luxusné Bývanie, až mi je do plaču.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Pia 13 Jan 2012, 18:46

Súhlasím s tebou :)
Ak chcem tvoriť --> Otvorím si Sims3. Ak chcem hrať --> Otvorím si Sims2.
EDIT: páčia sa mi také dlhé články, preto si ich musím prečítať do konca :lol:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Štv 19 Jan 2012, 16:42

Tak toto je naozaj zaujímavé, našla som na nete Sims 3 Spellbound (okúzlený), môžeet si to vyhľadať napr. pri obrázkoch. Sútam víly, čarodejky... :shock: :unbelieve: :what:
Naozaj zaujímavé...
EDIT: je to hlúposť...Bohužial, v jednej téme sme to trošku rozoberali. Niekto si to vymyslel... :(
Naposledy upravil Alisiq dňa Str 08 Feb 2012, 21:23, celkovo upravené 1
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Kimi » Str 08 Feb 2012, 15:24

Pre mňa určite The Sims 2 jediné čo by som chcela mať v TS2 z TS3 je behať pomeste tá voľnosť inak The SIms 2!!! :D
Kimi
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 15 Dec 2011, 19:21
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia