Downloady

Pýtajte sa na všetko ohľadom hry The Sims 2 a jej datadiskov.

Moderátori: Emerald, Sašena

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Downloady

Poslaťod NATA » Sob 25 Jún 2011, 17:21

Sims som už dlhší čas nehrala ale zapla som si ju a rozhodla som sa že začnem používať downloady .... ale vôbec neviem čo s downloadom spraviť keď ho stiahnem ... :(
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod schnegy » Sob 25 Jún 2011, 22:15

Stacilo by si predtym, ako sa spytas, pozriet temy, ktore su tu vytvorene :wink:
Tu je tema venujuca sa downloadom: http://forum.gamesims.sk/viewtopic.php?t=127&start=0
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Ned 26 Jún 2011, 11:11

nechce mi spustiť program Sims2pack clean installer :(
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod Emerald » Pon 27 Jún 2011, 02:30

Aj si si to prečítala??? Ten Sims2pack clean installer nemá nič spoločné s inštalovaním downloadov, ten sa používa vtedy ak chceš tie downloady, ktoré v hre máš skontrolovať alebo vymazať.

Teba sa týka tá druhá časť toho príspevku :slap: Och aby si zase náhodou nezablúdila tu to máš:

Ako správne vložiť downloady do hry!

1. Download stiahnete, ak je k nemu aj mesh stiahnete aj ten.
2. To čo ste stiahli je pravdepodobne v .zip alebo .rar archive. Musíte to preto rozbaliť.
3. Po rozbalení downloady umiestnite do zložky Downloads ktorá sa nachádza: Tento počítač/C:/Dokuments and setting/EA Games/The Sims 2/Downloads alebo ak máte vytvorených používateľov tak: Tento počítač/C:/Dokuments and setting/Používateľ(môže byť vaše meno napr.)/Dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads

Pre to aby sa vám downloady v hre zobrazovali musíte mať v hre povolený vlastný obsah a nainštalovaný CEP (color enable package).
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Pon 27 Jún 2011, 15:13

ako kde mám CEP? a ako si nastavím povolenie vlastného obsahu?
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod Sašena » Pon 27 Jún 2011, 19:59

CEP nikde nemáš, ten si musíš stáhnout na MTS2 a nainstalovat do hry. Vlastní obsah se povoluje při spuštění hry, pokud už v ní máš nějaké downloady, tak se to otevře taková tabulka, předtím, než se ukáže náhled na městečka, a tam si to dole povolíš. Ale nepolezeš hned do hry, protože ta změna se projeví až po restartu hry, takže ji ukončíš a znovu spustíš.
Jinak tím clean installerem downloady do hry instalovat jdou, ale jen ty typu Sims2PACK nebo Sims2instalable package, ale používá se to většinou jen příkladně u domů, které nejdou normálním způsobem nainstalovat, protože dotyčný nemá některý použitý datadisk. Pomocí CI se do hry ten dům nainstaluje, samozřejmě bez věcí z chybějících datadisků.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Uto 28 Jún 2011, 12:35

z toho CEP ani nič lebo mi ukáže že stránka bude spojazdnená až najskôr od utorka ale to mi ukazuje už dlhšiu dobu a vždy sa to o jeden deň posunie :(
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod Sašena » Uto 28 Jún 2011, 21:02

Za to já ale nemůžu, koukala jsem, že mají nějaké problémy, dokonce tam mají napsáno, že už to zprovoznili, ale není to tak docela pravda, protože se tam nemůžu nalogovat, sice mně to přivítá, ale pak to skočí zpátky a zase nalogovaná nejsem. Holt budeš muset počkat.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Uto 28 Jún 2011, 21:18

:( no neako to vydržím ....
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod schnegy » Str 29 Jún 2011, 00:21

Ten CEP ale nie je nijako smrtelne dolezita vec. On len dovoluje pouzivanie recolorov povodnych maxis objektov. Cize na nove meshe, vlasy, oblecenie atd. by nemal mat ziaden vplyv a downloady ti pojdu aj bez neho, ak vyslovene nestahujes recolory povodnych objektov. Teda ak ma moja pamat neklame, malo by to tak byt.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Str 29 Jún 2011, 18:44

a ako odlíšim pôvodný objekt od tých nových?
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod Sašena » Str 29 Jún 2011, 21:37

K rekoloru původního objektu nepotřebuješ mesh, kdežto k rekoloru toho nového ano. Rozhodně ti to neuškodí, když si ten CEP opatříš, jednak jsou některé rekolory původních věcí docela hezké, nezaberou tolik místa a navíc, i když se píše, že je to pro zobrazování rekolorovaných předmětů ze hry, tak už jsem se několikrát setkala s tím, že to pomohlo i k zobrazení rekolorů těch nových a dokonce i tehdy, kdy se někomu nezobrazovaly nové věci z Bodyshopu a po instalaci CEPu se jako zázrakem najednou objevily.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod schnegy » Str 29 Jún 2011, 22:17

Vacsina tvorcov downloadov napise odkial ich predmet pochadza a ci je to novy mesh alebo je to len recolor objektu z hry, cize jedine takto to odlisis.
Ja ten CEP mam tiez ako povinnu vybavu ale ako vravim, nie je potrebne robit paniku a za kazdu cenu nanho cakat a strachovat sa, ze ti downloady nepojdu, pretoze to nemusi byt pravda. Nie je to vec, bez ktorej sa nepohnes a mozes si na nu ten tyzden ci kolko pockat.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod NATA » Str 29 Jún 2011, 22:22

hej len mne sa zdá že tie problémy na stránke sú už dlhší čas ....
"Milujem" ľudí ktorý majú tak nudný život že musia rozoberať ten môj :)
NATA
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pia 04 Feb 2011, 23:51
Bydlisko: Lužany pri Topli
Pohlavie: Simka

Re: Downloady

Poslaťod Sašena » Str 29 Jún 2011, 23:36

Není to poprvé a zřejmě ani ne naposledy, tyhle problémy se u takových velkých stránek vyskytují běžně, a právě proto, že jsou tak velké, trvá to pak dlouho, než to dají do pořádku. Ale Schnegy má pravdu, čekat s downloady kvůli tomu nemusíš, a kdyby se ti náhodou něco správně neobrazilo, tak to můžeš klidně vyhodit nebo si počkat na ten CEP.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť