Downloady

Pýtajte sa na všetko ohľadom hry The Sims 2 a jej datadiskov.

Moderátori: Emerald, Sašena

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Downloady

Poslaťod zanetka » Uto 13 Jan 2009, 01:40

Ahojte!!! Hladam nejakeho "na slovo vzateho odbornika" na Simsov, ktory mi uz konecne dokaze pomoct.
Citala som si celkom dost veci ohladne downloadov z inych stranok(hlavne na Mod The Sims 2), ale odpoved na moju otazku som stale nedostala. Pouzivam pocitac Hewlett Packard, quad procesor 2.4 GHz, 3 GB RAM a grafika je NVidia 8600 GT 512 MB samozrejme so systemom NTFS.
Na Mod The Sims 2 je napisane, ze s tymto systemom nie je nejaky realny limit na pocet stiahnutych suborov (viac ako 4 biliony). To asi nikdy nenadobudnem....Ale chcela by som viac ako doteraz mam. Moj problem je v tom, ze ak do hry rozbalim viac ako 10 000 suborov, hra sa mi absolutne nenacita. Potom musim vyhodit tie subory, ktore su "naviac" a hra normalne funguje. Prosim Vas poradte mi niekto, ako dostat do hry viac downloadov, tak aby sa mi hra normalne spustila. Dakujem za akukolvek radu strasne moc. Zaneta
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Emerald » Uto 13 Jan 2009, 02:00

odpoveď je jednoduchá:
(nechcem sa opakovať keďže som to tu už vysvetľovala a tak to sme skopírujem, je to síce vysvetľované na prichádzajúcej TS3, ale pri TS2 platí to isté)

Emerald píše:pri simse záleží veľmi na RAMke, musíte mať veľkú pamäť aby bol váš PC schopný načítať si do pamäte všetko čo potrebuje, čiže pri otvorenom susedstve toto bude platiť dvojnásobne, síce sa bude hrať bez načítavania ale PC to všetko s čím bude pracovať bude musieť mať v operačnej pamäti a tak s príchodom prvých datadiskov asi bude potrebné vybaviť sa minimálne 2GB RAM a postupne s downloadami a ešte ďalšími datadiskami to bude chcieť stále viac a viac pamäte :wink: sims nieje náročný napríklad na výkon procesora, ale dosť pamäte je asi to najzákladnejšie, seky v hre sú vlastne výmena údajov medzi RAM a HDD, počas seknutia počítač vymiena údaje ktoré momentálne nepotrebuje s tými čo ste mu práve rozkázali že bude potrebovať čo sa vám pri dosť veľkej RAMke nebude stávať, pretože PC bude môcť mať načítané všetko naraz!
asi tolko k sekaniu a pamäti

Edit: síce sa nezdá no počítače sú oveľa inteligentnejšie ako si viete predstaviť, pretože v zlomkoch sekundy si vedia v pamäti vymeniť množstvo informácií, no ak vy máte iba 512MB RAM a hra vyžaduje prácu napríklad s 3GB údajov tak tá výmena údajov nastáva takmer stále a preto vám hra ide pomaly a seká, pretože počítač neustále na tých 512MB musí vymieňať tie 3GB podľa toho čo práve potrebujete v hre spraviť


to že oni garantujú že môžeš stiahnuť 4 bilióny súborov neznamená že ich tvoja RAMka zvládne naraz načítať

reálny príklad:
Autobus má kapacitu 40 miest, aby bol úplne naprataný tak sa doňho vojde 80 ľudí, počas cesty ľudia postupne vystupujú a nastupujú no pokiaľ by ich naraz chcelo nastúpiť toľko že by ich počet vo vnútri mal prevyšovať 80 ľudí tak to nebude možné

to znamená že pamäť vie vymieňať údaje no keď ich hra potrebuje naraz načítať všetky tak sa to nedá a načítavanie sa zasekne, zamrzne alebo sa reštartuje celý systém

inak takéto pokusy sú veľmi dobré na zničenie počítača
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod zanetka » Uto 13 Jan 2009, 10:35

Dakujem pekne, ze si zareagovala, ale chcela by som vediet, ako som vlastne na tom vzhladom na parametre mojho compu a ci tam budem schopna natlacit viac downloadov a kolko. Nemas nejaku naozaj dobru radu? V tychto veciach sa velmi nevyznam, preto hladam pomoc tu! Lebo moja hra vlastne vobec neseka ani na najvyssej grafike, ani nezamrza a system sa nerestartuje. Len ju proste vobec nenacita. Dvojklik na ikonu a nic. Pisala som s ludmi na MTS2 a niektory maju 10 GB downloadov a viac pri relativne rovnakych parametroch. Ako sa im to podarilo, na to som odpoved nedostala. Takze neviem, kde ta chyba nastala. Vopred dakujem za vsetko, co ma este naucis.
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Emerald » Uto 13 Jan 2009, 22:37

tak sa tam možno stále pokúšaš dať nejaký zlý download ktorý zapríčuňuje to, že sa hra nechce spustiť, skús namiesto tých downloadov ktoré tam dávaš stále dať iné či sa hra spustí

zlých downloadov je veľa a nájdu sa aj na takých stránkach ako je TSR a MTS
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod zanetka » Uto 13 Jan 2009, 23:05

Ahoj som tu znovu s par otazkami....ako zistim, ze ten download je zly???? Pouzivam Delphy's download organizer a tiez sem-tam kontrolujem cleaninstalerom. Moj problem je len v tom, ze ak prekrocim urcitu hranicu mnozstva downloadov, hra sa proste nespusti. Momentalne mam okolo
9 000 suborov rozbalenych v hre. Hra normalne funguje. Ale ked tam vrazim este par napriklad dnes (neviem presne urcit kolko) hra sa normalne spusti a mozem hrat. Ale zajtra rano, keby som chcela hrat, tak z hry nic nebude. Prave tomuto nerozumiem, preco dnes ano a zajtra nie!!! Lebo ja by som tam naozaj chcela dostat tych dowloadov omnoho viac. Takze ked som sa na MTS 2 docitala, ze zalezi hlavne na systeme, ktory comp pouziva, co v mojom pripade je NTFS, bola som happy ako nikdy predtym....ale skutocnost bola bohuzial ina :x. Niekto na fore MTS 2 pisal, ze si musim vsetko "upratat" do subfolder-ov, a tiez je mozne vytvorit si v hre viac zloziek downloads, oznacenych ako download 1, 2 .....Pravdupovediac, este som to neskusala, velmi sa mi to nezda. Co si o tom myslis ty ako "odbornik"??? (mimochodom ten chalan tam napratal viac ako 10 GB a hra mu funguje) Opat dakujem
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Emerald » Uto 13 Jan 2009, 23:45

a aký OPERAČNÝ systém používaš?
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Sašena » Str 14 Jan 2009, 00:09

Pardon, že se do toho montuju, ale pár věcí bych věděla.
Špatný download nezjistíš žádným programem, musíš ho prostě vyeliminovat tak, že si tam přidáš jen pár věcí, pak zase pár, a když hra začne blbnout, tak ty naposled přidané prostě smažeš a přidáváš je po jednom. Ale ještě jsem nečetla, že by špatný download způsoboval, že se hra nedá spustit, spíš při hraní zamrzneš, nebo máš jiné potíže, nebo ti již spuštěná hra spadne, když chceš na nějaký pozemek, kde tu věc máš. Tady bych chybu nehledala, ale když už chodíš na MTS2 a radíš se tam, jistě jsi popsala svůj problém a v tom případě se divím, že tě někdo neposlal sem : http://www.modthesims2.com/wiki.php?tit ... ache_Files občas se stane, že hra nejde spustit, ani tam nic moc nepřidáš, nebo vůbec nic, jen víc a déle hraješ. Stalo se mi to už několikrát, a pokaždé mi pomohlo smazání jen toho prvního, Groups.cache ze složky v dokumentech, ale je tam vypsáno, co a jak dalšího můžeš ještě smazat, pokud ti ani tohle nepomůže.
To s těmi více složkami Downloads považuju za nesmysl, ještě tak kdyby to byly podsložky, ale jakmile se složka nejmenuje prostě Downloads, bez jakýchkoliv serepetiček, tak se downloady do hry nenačtou, to mám vyzkoušené. Osobně jsem mívala kolem 15000 downloadů, a bez potíží, a taky bez složek, kromě těch, které se mi tam samy vytvořily, jen se to déle načítalo, teď jich mám asi 6000 a je to sakra znát.
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Poslaťod zanetka » Str 14 Jan 2009, 12:06

Emerald, pouzivam Vindows Vista, moze to mat nejaku spojitost???


Sasena, dakujem Ti za pomoc, hned to vyskusam, vies nie som nijaky odbornik. Citala som o tom na MTS 2, ale ani neviem z akeho dovodu som to nezdeletovala. Len mi prosim ta vysvetli, ako to, ze niekto dostane do hry ovela viac downloadov( napriklad ty) a vsetko funguje a ja sa nemozem dostat cez 10 000. Dakujem este raz!!!!
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Emerald » Str 14 Jan 2009, 12:38

no súvis to má taký, že Windows Vista si pre seba zaberá viac pamäte a tak pre ostatné programy a hry jej zostane menej, približne zaberá 1GB RAM, pre porovnanie XP zaberá iba okolo 512MB RAM a to počas celej doby spustenia PC, proste to je pamäť ktorú ty nemôžeš využívať lebo si ju berie systém a ukladá na ňu svoje dočasné súbory a prácu

ono to môže mať veľa dôvodov prečo ti hra nejde spustiť, ale ak popri tom že spúšťaš hru máš spustené ešte iné programy (a to nerátam už Vistu, ktorá zaberá 1GA RAMky) tak ti na Sims zostane tak 1GB voľnej RAM a ak do nej má počítač načítať celú hru + 10 000 downloadov tak mu to dá zabrať
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Sašena » Str 14 Jan 2009, 12:38

Jo, počítače si někdy žijou svým vlastním životem a dělají si co chtějí. Jak jsi na tom s místem na disku? Máš jen jeden, nebo ho máš nějak rozdělený? A co takhle defragmentaci, děláš ji občas?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Poslaťod zanetka » Štv 15 Jan 2009, 00:36

Emerald, ja mam 3-gigovu RAMku a ked mam spusteny iba comp, tak jej vyuzitie je 30%. Takze myslim, ze je to celkom v pohode. Pri spustenej hre je vyuzitie 64%. Co si o tom myslis???? Opat dakujem!!!





Sasena, defragmentacia sa na Viste robi automaticky, v mojom pripade je to kazdu stredu. Takze v tomto problem nevidim. Nemam rozdeleny disk a miesta na disku mam 242 GB. Fakt neviem, v com moze byt problem, ale asi sa na to vykaslem a pockam si do 20-teho februara na 3-jku. Ale aj tak dakujem....
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Emerald » Štv 15 Jan 2009, 00:46

a kde si pozerala to využitie pamäte? že by bolo pri spustenej hre iba 64% pri tom množstve downloadov je trochu zvláštne, no jedine že by si to pozerala v susedstve keď si bola, kde hra iba čaká kedy vyberieš rodinu na hranie a takmer nič práve nepoužíva, treba si to pozrieť pri spustenej rodine :wink:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod zanetka » Sob 17 Jan 2009, 00:51

Nie, nie ja som to pozerala pri normalne spustenej hre (az v dome a bez pauzy) len som si hru stiahla dole na listu a skontrolovala som to (mam taky servis na nete, pocasie, vykon RAM, datum,kalendar, cas....atd). Naozaj neviem, ci to je zvlastne alebo nie, naozaj sa v tom velmi nevyznam, viem iba tie zakladne veci preto som hladala "Teba". A klamat nemienim, ked potrebujem pomoc. Viem, ze niekedy mala vec ovplyvni vsetko ostatne preto som napisala vsetko po pravde.
zanetka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13 Jan 2009, 01:24

Poslaťod Sašena » Sob 17 Jan 2009, 09:54

V tomhle zanetce docela věřím, i když pravda je, že pokud se hra shodí na lištu, vlastně se tím taky pozastaví a nejede. Já na to sice nemám žádný zvláštní program, ale využití paměti se dá zjistit i přes obyčejného správce úloh. Mám XP a 2 GB paměti, downloadů přes 6000 (1,8GB), hru jsem měla spuštěnou v domě, kde mám samé stažené věci, 5 simíků, na kterých také není nic originálního. Před spuštěním hry jsem měla volné paměti 1,5 GB, hru jsem ani nepozastavovala, ani neshazovala, protože hraju v okně, a pořád ještě jsem měla 1 GB volné paměti. Daleko víc se hra podepsala na výkonu procesoru, který před jejím spuštěním jel asi na 5%, při hraní kolem 50-60%.
Nevím, jak to chodí ve vistách, ale zkus tu hru neshazovat a vyvolat toho správce úloh pomocí ctrl+alt+delete a podívej se na výkon. (tedy aspoň doufám, že ty zkratky ve Windows fungují pořád stejně)
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Poslaťod David » Sob 17 Jan 2009, 09:58

ja nie som odborník, ale 3GB jej bohato stačí preto ich nemá využité SIms až tak RAM neberie :)
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Ďalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia