Sprievodca datadiskom Ročné obdobia (Seasons)

Vychytávky, o ktorých málokto vie.

Moderátor: Sašena

Máte datadisk Ročné obdobia?

Áno
113
90%
Nie
13
10%
 
Celkom hlasov : 126

Sprievodca datadiskom Ročné obdobia (Seasons)

Poslaťod Emerald » Ned 30 Mar 2008, 21:04

Stavba skleníku

Obrázok

1. vyrovnáme si časť pozemku, kde chceme postaviť sklenník
2. postavíte si obvodové steny, také tie špeciálne sklenené, ktoré nájdete v stavacom móde v sekcii ktorá pribudla spolu s týmto datadiskom, v tejto sekcii sa nachádza aj všetko ostatné čo budete potrebovať.
Obrázok
3. postavíte strechu, zvolíte si farbu a jednoducho ju ruztiahnete na veľkosť akú potrebuje, začínajte vždy v rohu
Obrázok
4. vezmete špeciálne dvere a dáte ich na stenu skleníku
Obrázok
5. do skleníka umiestnite špeciálnu zeminu, do ktorej budú potom simíci sadiť rastliny
6. do skleníka je dobré umiestniť aj špeciálne lampy, ktoré svietia aj v noci čím nahrádzajú slnečné žiarenie a rastliny v skleníku potom rastú rýchlejšie ako tie vonku
7. ak chcete môžete si na pozemok (nemusí byť v skleníku) umiestniť aj kompostovač, ktorý odpad premieňa na kompost, ktorým potom môžete pohnojiť zeminu pred tým než do nej niečo zasadíte
Obrázok
8. do skleníka tiež môžete umiestniť špeciálne zavlažovacie zariadenia, ktoré budú same polievať rastliny a vy si s tým potom nemusíte robiť starosti
Obrázok

Ovocné stromy

Ovocné stromy môžete umiestniť do záhradky, ale tiež aj do skleníka. Blízko ovocných stromov sa odporúča umiestniť domček pre lienky, ktoré pomáhajú likvidovať škodcov, a tak je menej pravdepodobné, že vaše stromy napadnú zelené mušky.
Obrázok

Domček pre lienky je tiež dobré umiestniť do blízkosti zeleniny, ktorú pestujete. Má to rovnaký efekt, čiže vaše rastlinky sú lepšie chránené.

Ako sa stať členom záhradkárskeho spolku

Je to jednoduché. Keď si myslíte, že vaša záhradka je na vrchole svojho rozkvetu kliknite na telefón, zavolajte do záhradkárskeho spolku, z kadiaľ vám čo nevidieť príde návšteva. Ostatní záhradkári si po príchode obzrú vašu záhradku a potom vás obdarujú podľa toho aký boli spokojný.

Na čo slúžia?

Prístroj na výrobu horúcej čokolády
Obrázok
Pomocou tohto prístroja si vaši simíci môžu pripraviť horúcu čokoládu, ktorá im zvýši telesnú teplotu. Je to dobré hlavne, keď je simík podchladený, pretože vyšiel v zime von bez toho, aby sa prezliekol do vonkajšieho oblečenia.

Odšťavovač
Obrázok
Tento prístroj slúži na výrobu rôznych ovocných a zeleninových štiav. Na to aby ste mohli šťavu pripraviť musíte kliknutím na odšťavovač a zvolením interakcie naplniť vložiť ovocie a zeleninu do košíka a následným opätovným kliknutím a vybraním nápoja ho váš simík vyrobí.
Zoznam nápojov, ktoré je možné pripraviť a ich účinkov nájdete tu:
http://www.thesims2.gamesims.sk/prehlady_7.htm

Rybárčenie

K tomu aby si váš simík nachytal ryby stačí, aby ste mu v záhradke postavili dostatočne hlboké jazierko, alebo sa jednoducho vydajte niekam do parku, kde sa jazierko nachádza.
Kliknite na jazierko a budete mať možnosť Rybařit pomocí: ďalej si budete môcť vybrať návnadu. Návnad je niekoľko druhov. Ak simík nemá žiaden odznak za rybárčenie môže použiť iba jeden druh návnady. S každým získaným odznakom za rybárčenie pribudne jedna návnada.
Obrázok
Sú 4 druhy rýb:
- okoun
- sumec
- dúhový pstruh
- zlatý pstruh
Každú rybu môžete chytiť normálnu, ale aj v obrej veľkosti.
Obrázok

Ryba sa simíkovi po tom ako ju uloví premiestni do inventára. Z tadiaľ ju môžete vybrať a zavesiť na stenu ako trofej, alebo mu ju tam nechať a simík, ktorý ju bude mať v inventári ju môže vložiť do chladničky, alebo z nej priamo on môže uvariť chutný obed alebo večeru.
Obrázok
Obrázok

Počasie

Okrem toho, že pribudli 4 ročné obdobia pribudlo aj počasie. V simse vám, ak máte tento datadisk, môže pršať i snežiť.

Dážď a búrky
Niekedy iba tak prší, inokedy padajú krúpy alebo sa vašim susedstvom preženie riadna búrka. Búrky zvyknú byť sprevádzané i bleskami. Blesk môže udrieť do stromu, ktorý začne horieť, no môže trafiť i vášho simíka, preto sa počas búrky neodporúča vychádzať.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Na tom poslednom obrázku môžete v pozadí vidieť strom horiaci v následku toho, že doňho udrel blesk.

Lístie

Na jeseň vám z listnatých stromov opadáva lístie. Ani sa nenazdáte je ho plná záhrada. Simíci môžu toto lístie pohrabať na kopy, ktoré potom môžu vyhodiť do smetiaka, dať do kompostovača, spáliť ho alebo sa v ňom môžu vyblázniť viď obrázok.
Obrázok

Keď lístie zo stromov úplne opadne stromy vyzerajú takto
Obrázok
Naposledy upravil Emerald dňa Pon 31 Mar 2008, 21:20, celkovo upravené 3
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Pon 31 Mar 2008, 00:47

Trhni si :? ! Vidím, že máš málo práce,
do rána to rozriedíš... :lol:
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod Gatmička » Pon 31 Mar 2008, 00:48

Mal by si jej dať nejakú :lol:
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pon 31 Mar 2008, 00:48

:?: :roll: asi mam dlhe vedenie ale nepochopila som čo tym myslíš

Edit chod aj do poradne tema Problemy s downloadami :oops:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod vika » Pon 31 Mar 2008, 01:09

nahodou je to super :) pamatam si ze v poradni bolo vela dotazov zo zaciatku ze ako postavit sklenik atd.
Inak kde najdem ten pristroj na coko? to som si doteraz nevsimla :shock: len ten odstvaovac :oops:
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pon 31 Mar 2008, 01:35

to bolo zo strandy, však tomak :wink:
presne tam kde aj ten odšťavovač :lol: veci do kuchyne a tam tie mensie spotrebice kde su ako mikrovlnka, krajac, kavovar... tak tam to je :)
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Maggi » Pon 31 Mar 2008, 16:49

Super poznatky. Ďakujem :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Poslaťod Alexxali » Pon 31 Mar 2008, 17:24

dakujem !!!! :)) vzdy som chcel vediet naco je ta veci medzi stromami )))
Obrázok užívateľa
Alexxali
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 621
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 14:02
Bydlisko: Paris
Pohlavie: Sim

Poslaťod schnegy » Pon 31 Mar 2008, 20:48

Ja pestujem aj stromy v sklenikoch, viac sa im tam dari a mozte mat ovocie aj v zime. Lebo najviac teraz hram v Kvetolukach a tam je zima dvakrat dlha...
Inak pekne spraveny prehlad doleziteho.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pon 31 Mar 2008, 21:20

Pestovanie zeleniny

Zeleninu simíci môžu zasadiť v špeciálnej zemine viď Stavba skleníku. Je možné pestovať rajčiny, uhorky, fazuľu, papriku, baklažány a jahody. Ak chcete dopestovať výborné zdravé plody postupujte nasledovne.
1. Pôdu najskôr treba pohnojiť kompostom alebo chemickým hnojivom
2. Potom zasaďte semiačka
3. Rastliny potrebujú svetlo a vodu. Dávajte však pozor aby ste ich veľmi nepreliali
4. Pri rastlinách tiež zvykne rásť burina, ktorú treba pretrhávať.
5. Dozreté plody môžete predať priamo kliknutím na rastlinu a zvolením interakcie Prodat, zozbierať a uložiť do chladničky, alebo zozbierať a predať vo vlastnom obchode.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

V čom je výhoda doma dopestovaného ovocia a zeleniny?!

Simíkov pokrmy pripravené z domácich plodov zasýtia viac, ako keď potraviny kúpia alebo objednajú a jedlo potom pripravia z tých. Jedlo z domácich zásob spoznáte tak že sa bude trblietať. Trblietajú sa aj jedlá z rýb, pretože rybu tiež sikím vlastnoručne uloví.
Obrázok

Simorost

Simorostom sa môže váš simík stať ak používa príliš veľa chemického hnojiva. Ak sa váš simík stane týmto zeleným tvorom a vy to nechcete zavolajte dohadzovačku (cigánku) od ktorej si môžete kúpiť nápoj ktorý ho premení späť. Tento nápoj si tiež môžete kúpiť od členov záhradkárskeho klubu.
Obrázok

Simorosti majú iba 3 etapy života a to: batoľa, dospelý a starý.
Simorosti majú iba 3 potreby a to: slnečné svetlo, vodu a lásku.
Potomkovia zdedia po rodičoch rovnakú osobnosť aj dovednosti. Keď simorost vyrastie a je z neho dospelý automaticky dostane zlatý záhradkársky odznak.

Korčoľovanie

S týmto datadiskom pribudli aj dva druhy klziska, a to zimné ľadové a s dreveným povrchom. Klziská sú v dvoch veľkostiach. Simíci sa na klzisku môžu, ako inak iba korčuľovať. Ich výkon však závisí od toho, koľko majú bodov v dovednosti Fyzička. Simíci, ktorý majú bodov málo zo začiatku každú chvíľu padajú na zadok. Tí čo majú bodov viacej môžu robiť aj piruety, simíci dokonca môžu korčuľovať aj vo dvojici. Korčuľovaním simík tiež môže získať ďalšie body Fyzičky.
Obrázok

Studňa prianí

Simík môže ako odmenu za príkladnú starostlivosť o svoju záhradku dostať od členov záhradkárskeho klubu studňu prianí.
Obrázok
Prehľad prianí, ktoré studnička plní a aké majú následky nájdete tu:
http://www.gamesims.sk/prehlady_8.htm

Zima

V zime napadne u simíkov sneh. Snehová pokrývka má dve úrovne viď fotky. Aj jazierka v zime zamrznú a nedajú sa v nich chytať ryby, tiež je to vidno na fotkách.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Sneh sám o sebe má nové interakcie a to možnosť postaviť snehuliaka alebo vytvoriť snehového anjela.
Obrázok
Obrázok

Medzi dvomi simíkmi je v zime nová interakcia a to zahrať si guľovačku. Do guľovačky sa môže pridať aj viac simíkov.
Obrázok

Svetlušky

Na jar, v lete a na jeseň môžete keď je tma spozorovať, že sa v okolí vášho domu hmýria roje svätojánskych mušiek. Simík sa ich môže pokúsiť nachytať do pohára a vystaviť si ich niekde vo vnútri ako peknú svietiacu dekoráciu. Nie vždy sa mu to však podarí. Svetlušky však nesvietia večne, po niekoľkých hodinách v pohári uhynú. Je však kód na to, aby vám žili a svietili večne.
Obrázok

Motýle

Všetko je rovnaké ako pri svetlušnách, motýle však lietajú iba cez deň a nesvietia. Simík si ich však tiež môže nachytať do pohára.
Obrázok

Tučniak

Nie je to pravidlom, no väčšinou chodí v zime na pozemky, na ktorých je postavený snehuliak. Tučniak má rád spoločnosť, keď sa mu však simíci nevenujú ide si poklebetiť so snehuliakom, ten ho vždy rád vypočuje.
Obrázok
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Gatmička » Pon 31 Mar 2008, 21:28

Tomak urob s ňou niečo :what: :what: :what: aspoň na chvíľu.
Inak Emerald skvelá práca
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Tomak » Pon 31 Mar 2008, 22:27

:? To je pokračovanie? :evil: Gatmička? Ty si bližšie k nej :?
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Poslaťod Gatmička » Pon 31 Mar 2008, 22:30

A to ju mám zbiť cez icq??? :lol: Do Nitry sa nechystám :?
THE END
Obrázok užívateľa
Gatmička
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1668
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:18
Bydlisko: Su len dve možnosti bud azet, alebo doma
Pohlavie: Simka

Poslaťod Emerald » Pon 31 Mar 2008, 22:30

ale myslis ze by mi ublyzila? :lol: to si budes musiet urobit sam :P
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Poslaťod Max » Uto 01 Apr 2008, 12:32

velmi dobre podrobne navody, len by som sa chcel spytat odkial ziskat taky pekny odstavovac a ten stroj na cokoladu, lebo v nakupovacom mode mam len taky hnedy odstavovac a kavovary mam len ine ako je ten snehovy
And I thought I told you the game is over!
Obrázok užívateľa
Max
Starec
Starec
 
Príspevky: 5438
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 11:50
Pohlavie: Sim

Ďalší

Späť na Cheaty, triky, návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia