Creator's Camp

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: Creator's Camp

Poslaťod babyblue » Pia 22 Aug 2014, 18:51

Tomak píše:Inak fakt super články, :good2: vďaka za takúto službičku. :) Zajtra pridávam už 4. článok. Chcem sa spýtať, či ešte nejaké plánuješ, lebo vo štvrtom si niečo aj načrtla. :)


Nie je zač, keby som to nechcela tak to nerobím. :) Ja sa ti tiež musím poďakovať,že tie články ešte raz čítaš a trocha opravuješ, ak tam nájdeš čokoľvek čo sa ti nezdá (gramaticky alebo štylisticky) kľudne to oprav. Ja totiž už väčšinu roka nežijem na Slovensku a troška som zo slovenčiny mimo.

A áno ešte budú ďalšie články, dva alebo tri, a na konci posledného jasne napíšem, že je posledný.
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator's Camp

Poslaťod Tomak » Ned 24 Aug 2014, 16:07

Super, ďakujem za info. :) A o slovenčinu si nerob starosti, to mám pod kontrolou :lol:.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Creator's Camp

Poslaťod babyblue » Str 03 Sep 2014, 21:57

5. Interakcie a emócie

Interakcie v Sims 4 fungujú tak ako fungovali v predošlých častiach série. Stačí kliknúť na iného sima alebo predmet, a zobrazia sa možné úkony, ktoré sa s danou vecou/simom dajú robiť. Novým úkonom je multitasking (robenie viacerých vecí naraz). Simík teda môže naraz cvičiť na bežiacom páse a pritom sledovať televíziu.

Ďalšou novotou sú emócie. Rôzne emócie pomáhajú pri rôznych úkonoch, ovplyvňujú chovanie sima a záleží na nich či v interakciách uspejete. Niektoré špeciálne interakcie sa objavujú iba v tej správnej nálade. Čo vo výsledku vyzerá tak, že hra sa spestrí, a simík môže reagovať na rovnakú situáciu inou náladou, a výsledok sa zmení. Napríklad keď mal simík dobrý deň v práci, príde domov v dobrej nálade a inokedy zase môže prísť vystresovaný.

Obrázok
gif image hosting

Celá hra je prepletená s emóciami. Okrem očividne výhodných kladných emócií sú tu aj negatívne, z ktorých sa dá tiež ťažiť. Smutný simovia môžu vytvoriť unikátne umelecké diela, a zase nahnevaný simíci rýchlejšie získavajú zručnosť pri cvičení. Zaujímavosťou je to, že emócie sa dajú ovládať aj predmetmi, ktoré majú „emočnú auru“. Predmety, ktoré mierne ovplyvňujú náladu sa nachádzajú v režime nákupu. Ďalej ale existujú predmety, ktoré vysoko ovplyvňujú simíka, tie sa dajú odomknúť postupom v kariére, alebo sa dajú doniesť z vesmíru (raketa vysvetlenie nižšie).
Simíci sa do určitej nálady nedostávajú len tak, a niekedy treba urobiť niekoľko úkonov, aby sa simík k danej emócii dopracoval.

Silné emócie budú vyvolávať aj hudobné nástroje, medzi ktoré bude patriť gitara, husle či klavír. Nálada, ktorú vyvolajú bude samozrejme tiež u každého sima iná (napr. milovníci hudby budú pri počúvaní inšpirovaný).

Dôležitým faktorom u emócií je to, že každá z emócií má tri stupne, ktoré ukazujú silu danej emócie.
Čo teda znamená, že každá emócia bude pomaly slabnúť, a simík nebude skákať z jednej emócie na druhú ako kamzík, ale ako v reálnom živote sa bude jeho nálada pomaly meniť.

Moje osobné hodnotenie: 10/10 :good:

Na túto časť sa osobne spolu so stavebným módom najviac teším, pretože je to novinka, ktorú sme nemohli vidieť zatiaľ v žiadnej z predošlých častí. Emócie robia simíka reálnejšieho, a preto dúfam, že mi hranie s takýmito simíkmi prinesie plno zábavy a neobjavia sa žiadne komplikácie.

+ 6. Nové predmety v hre


Chcela som tieto informácie rozdeliť do dvoch článkov a samozrejme vydať ich skôr, ale bohužiaľ mi to istá situácia nedovolila. A pretože je pokročilý dátum spojila som to do jedného dlhšieho (ale vlastne nie je veľmi dlhý :D ) a tím aj celú túto sériu článkov ukončujem. Dúfam, že ste sa z článkov dozvedeli niečo nové, a aj keď ste so mnou nemuseli vždy súhlasiť, dúfam že vám aspoň trocha skrátili čakanie na hru. A teraz už sľubované predmety.

Autá - autá nie sú v simsoch novinkou, aj keď novinkou je to, že v Sims 4 nebudú. Budete ich môcť vidieť na ulici, ale nebudú sa dať zakúpiť domov.

Vesmírna raketa - je to jedna z veľmi zaujímavých noviniek, pri ktorej sa veľa hráčov zabavilo a treba ju vyskúšať. V nákupnom móde sa dá najprv kúpiť akýsi vesmírny balíček, a po pár hodinách zostavovania by mala byť postavená vesmírna raketa. Simíci s ňou môžu nasledovne cestovať do vesmíru a priniesť si z neho zaujímavé predmety. S raketou môže simík aj havarovať, ale nemal by zomrieť.

Holo hra - By mala byť obývačkový predmet, ktorý prináša veľa možností. Dajú sa na nej hrať štyri hry:
+Rodinná - V ktorej sa nachádza kési triedenie kociek
+Adventúra - Kde simík skáče cez prekážky s akýmsi holo nožom
+Futbal
+Puzzle
Tento predmet môžu využívať aj deti.

Pirátska loď - predmet, ktorý sa nachádza na detskom ihrisku. Na tejto lodi sa môže naraz hrať niekoľko detí, a dokonca sa môžu pripojiť aj dospelí, tak že sa budú hrať na netvora z mora alebo vesmíru, ktorý stojí vonku z lode.

Obrázok
image posting
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator's Camp

Poslaťod Tomak » Pia 05 Sep 2014, 15:25

Vďaka, práve pridané. :good:
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Creator's Camp

Poslaťod Flora Kreslená » Str 10 Sep 2014, 16:17

Osobne by som bola oveľa radšej, keby si ušetrili Holo hru a raketu do datadisku o budúcnosti a radšej využili ten čas na batoľatá, bazény a väčší svet s autami.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Predchádzajúci

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia