Creator's Camp

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Creator's Camp

Poslaťod babyblue » Uto 05 Aug 2014, 14:47

Neviem či ste niektorý zaregistrovali, ale minulý týždeň v pondelok (28.7.2014) začal Creator´s camp, čo v skratke znamená, že pozvali niekoľko hráčov the sims (možno aj tvorcov vlastného obsahu) a nechali ich hrať hru, pýtať sa otázky a tak ďalej. Títo hráči ale dostali podmienku, že do 4. augusta nesmú nič zverejňovať, včera sa teda embargo skončilo a mnohý blogery už začali zverejňovať niektoré informácie sú zaujímavé, a niektoré (mne osobne) potvrdili tie najhoršie nočné mory.
Preto by som vám to chcela všetko zhrnúť, aby ste si mohli veľmi dobre rozmyslieť, či si hru kúpite alebo nie.
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod babyblue » Uto 05 Aug 2014, 15:46

1. Svety, susedstvá a verejné priestranstvá

V prvom rade musím povedať, že EA games si vyhradila právo meniť hru až do jej vydania v septembri. Môžu teda ešte niečo zmeniť, myslím si, že to už nebude ale nič zásadné. Zásadná informácia, ktorú sme vedeli a teraz sa potvrdila:

!Nebude otvorený svet!

Hráči, ktorý v campe túto hru hrali systém susedstiev prirovnávajú k the Sims 2. Každý svet sa bude skladať z piatich susedstiev, a v každom susedstve bude päť pozemkov. Maximálna veľkosť pozemku bude 50X50. Verejné budovy (bary, posilovňe, parky) budú obsahovať objekty, ktoré sa dajú kúpiť aj do domácnosti, pretože ako autori sami tvrdia sústreďovali sa skôr na domácnosť simov.

Načítavacie obrazovky

Mapa Willow Creek-u
Obrázok
imgurl

Znova teda opakujem, že to funguje ako sims 2, to znamená, že jeden pozemok je aktívny a ak sa chcete dostať, napríklad k susedom objaví sa načítavacia obrazovka. Dĺžka načítavania závisí od toho aká je veľkosť a prepracovanosť pozemku, na ktorý sa chcete dostať ale aj od toho koľko simíkov presúvate. Narozdiel od sims 2, je to ale tak, že zo svojho aktívneho pozemku vidíte aj iné (nemáte len jeden orezaný pozemok).

Pre porovnanie:

Sims 2
Obrázok
image hosting over 2mb

Sims 4
Obrázok
picture host

Potom sa ale v každom susedstve nachádzajú spoločné priestranstvá, ktoré ako som pochopila (dúfam, že správne) nemajú načítavaciu obrazovku. Tieto priestranstvá sa nachádzajú v aktívnom susedstve a medzi obývanými pozemkami. Patria sem verejné toalety, miesta pre rybolov a aj grilovacie miesta.
Ďalej je v hre jeden celkom milý detial, a to že každé susedstvo má svoje osobité detaily. Sú to vodopády, loďky a dokonca aj rôzne pozadia/oblohy.

Pozitívnou vecou je aj to, že oproti Sims 3, sa bude dať cestovať aj medzi susedstvami, bez toho aby ste stratili uloženú hru alebo sa museli z rodinou sťahovať. Čo napríklad znamená, že môžete mať vzťah so simíkom z iného susedstva a chodiť ho naštevovať.
Taktiež sa tu bude nachádzať funkcia "Uprav si svet", pomocou ktorej bude môcť rodiny spájať, rozdeľovať ale aj upravovať krajinu. Upravovať krajinu môžete napríklad tak, že z púštnej spravíte trávnatú.

Konečné zhrnutie

Moje osobné hodnotenie susedstiev/ svetov: 6/10 :unknown:

A to preto, že:

Veľké mínus
Stratenie otvoreného sveta je pre mňa krok vzad. Nie som veľmi nadšená z načítavacích obrazoviek. Autori síce tvrdia, že načítavanie nebude trvať viac ako 30 sekúnd, ale v skutočnosti to bude závisieť od výkonu jednotlivých počítačov. Tiež mám strach, že čím viac datadiskov bude pribúdať bude sa načítavanie spomalovať.

Plus
To je pre mňa cesta medzi svetmi, aj keď to nie je nič extra lebo v podstate to je na nič. Možno bude v nejakom susedstve zaujímavý pozemok a ja ho budem chcieť navštíviť, ale to je tak všetko.

Preto sú u mňa pocity z tejto hry zatiaľ tak 50/50, ale s pribúdajúcimi informáciami sa to možno zmení (či už k horšiemu alebo lepšiemu).
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod Totodile7625 » Uto 05 Aug 2014, 18:06

babyblue píše: Verejné budovy (bary, posilovňe, parky) budú obsahovať objekty, ktoré sa dajú kúpiť aj do domácnosti, pretože ako autori sami tvrdia sústreďovali sa skôr na domácnosť simov.

Tak aká je potom motivácia hráčov chodiť na verejné pozemky, keď tam majú to isté čo môžu nájsť aj u seba doma?! Prečo nespravia špeciálne objekty pre jednotlivé typy obecných pozemkov? Toto je vážne to jediné čo mi vadí. A vadí mi to hodne. :slap:
A áno, vadilo mi to aj v TS3 a TS2, až na to že v TS3 bolo aj niekoľko objektov, ktoré boli špecifické iba pre daný komunitný pozemok. :ugly:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Creator´s camp

Poslaťod ziris » Uto 05 Aug 2014, 18:08

Mne sa to veľmi pozdáva, snáď to bude aj fachať v pohodke a menej sekať ako trojka pretože to je pre mňa to podstatne :)
ziris
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 04 Aug 2014, 18:07
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod dandi252 » Uto 05 Aug 2014, 18:18

Ja som si zase myslel, že bude voľný pohyb v tej jednej časti s tými pozemkami a že načítavacia obrazovka bude iba vtedy, keď simík pôjde do tej ďalšej časti a naopak :o :( :x

Ale tak čo no, nevadí. Nejako to prežijem :cry:
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: Creator´s camp

Poslaťod babyblue » Uto 05 Aug 2014, 21:11

dandi252 píše:Ja som si zase myslel, že bude voľný pohyb v tej jednej časti s tými pozemkami a že načítavacia obrazovka bude iba vtedy, keď simík pôjde do tej ďalšej časti a naopak :o :( :x

Ale tak čo no, nevadí. Nejako to prežijem :cry:

Pravdupovediac tiež som si to myslela, preto ma s tým trocha naštvali :x

2. Mód stavby/Nástroje stavby

Osobne pre mňa je mód stavby a nákupu vždy tou najzaujímavejšou časťou simov. A to ma privádza hneď k prvej informácii, čo je že v Sims 4 sa obidva tieto módy budú nachádzať pod jednou ikonkou/záložkou. Táto záložka by sa namiesto toho mala deliť na Nástroje stavby a na Akýsi katalóg stavby/nákupu (o tom viac neskôr). Taktiež by sa tu malo nachádzať vyhľadávacie okienko, ktoré možno na začiatku nebude až tak využívané, ale som si istá, že s pribúdajúcimi datadiskami a downloadmi sa stane čoraz užitočnejšie. Nástroj kladivo je tiež vylepšené a to tak, že jediným kliknutím sa bude dať zmazať celá stena.

Ikona Nástrojov stavby
Obrázok
image hosting over 5mb

Základy

Pokiaľ ide o základy budov, oproti the Sims 3 je veľká pozitívna zmena v tom, že sa budú dať pridať aj neskôr bez toho aby ste museli dom búrať a stavať ho odznova. Bude sa dať meniť ich výška a taktiež budú môcť byť zaoblené.

Obrázok
image hosting site over 5mb


Poschodia

Maximálny počet poschodí v hre je tri. Povráva sa však, že autori rozmýšľajú nad zvýšením na päť. Či sa tejto zmeny dočkáme v septembri, v nejakom datadisku alebo nikdy, je vo hviezdach.
Taktiež sa bude dať meniť výška jednotlivých poschodí, takže simíkovia budú môcť mať vysoké stropy. Zaujímavosťou je hlavne to, že výška sa bude dať obmieňať na jednotlivých poschodiach, čo v praxi znamená, že prízemie môžete mať krásne svetlé a vysoké, a ďalšie poschodia budú bežnej nižšej výšky. Výška poschodia sa bude dať meniť aj potom ako naň postavíte ďalšie. Super je aj to, že bude možno stavať druhé poschodia takzvaného konzolového typu, čiže bez akýchkoľvek podpôr.

Obrázok
upload pics

Izby/steny

V hre sa nachádza 11 vopred vyrobených typov izieb pre rýchlu výstavbu.

Obrázok
online photo sharing

Pred vyrobené izby fungujú tak, že si vyberiete jednu, ktorá sa vám páči, umiestnite ju na pozemok, a pomocou šipiek ju môžete zmenšiť, zväčšiť, rotovať alebo vytvarovať do niekoľkých tvarov. Samozrejme fungovať bude aj voľná výstavba ako v predošlých verziách hry. Rovnako budete môcť už v hotovom dome celú izbu chytiť a posúvať po pozemku, alebo ju dať na iné poschodie. Posúvať sa dá aj celý dom. V hre bude možné izbu, poschodie či celý dom kopírovať a postaviť všetko tak isto. Môžete s tým napríklad vytvoriť nad sebou dve také isté poschodia.

Tvary miestností
Obrázok
upload pictures free

Ploty

Ploty sa na rozdiel od stien budú dať zaobliť. Čo by teda musela byť veľká námaha dať túto vlastnosť aj stenám, ale radšej to nebudem ďalej komentovať. :roll:

Obrázok
image hosting site

Tvary oplotenia
Obrázok
upload gif

Štýl oplotenia sa, bude tiež dať meniť aj potom ako bude plot postavený.

Okná, dvere

Výstavba okien a dverí zostala pomerne nezmenená až na niekoľko príkazov. Okná sa budú dať jedným klikom umiestniť po celom obvode, a po umiestnený ich môžete poposúvať alebo nechať tak. Bude sa dať meniť aj vertikálne umiestnenie, čiže okno bude môcť byť úplne pri zemi alebo hore pod strechou (alebo všetko medzi tým).

Strechy

Strechy sú pre mňa jeden z prvkov, na ktorý sa vážne teším, lebo na rozdiel od predošlých častí simov, môžete byť so strechami naozaj kreatívny. Strechy môžu byť vypuklé, alebo naopak prepadnuté dovnútra, môžu s rímsou bez rímsy alebo potiahnuté úplne dole.

Obrázok
gifs upload

Plochá strecha bez rímsy a nepravidelne oblá strecha
Obrázok
how to print screen on pc

Plochá strecha z rímsou
Obrázok
photo uploading

Pravidelne oblá strecha
Obrázok
screen capture freeware

Pokiaľ ide o krytinu striech, systém je ten istý len možností je viac, pretože sa dá najprv vybrať štýl krytiny a následne farba.

Obrázok
gifs upload

Moje osobné hodnotenie Módu stavby: 9/10 :good:

Plus
Mód stavby ma oproti susedstvám milo prekvapil, vyzerá že sa stým autori pekne pohrali a stavanie spravili variabilnejšie. Veľké pozitívum sú strechy, ktoré sa dajú vytvoriť rôzne od výmyslu sveta.

Mínus
Zvláštne a pre mňa nepochopiteľné mínus sú pre mňa steny, konkrétne teda prečo sa nedajú zaobliť ? To vážne nepochopím.

Celkovo je pre mňa Mód stavby v rámci možností zaujímavý, nedajú sa v ňom robiť úplné šialenosti, ale povedzme s na rovinu, že ak by sa dala hráčom úplná voľnosť mohlo by sa nakoniec stať, že sa v dome nebude dať bývať.
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod Tomak » Str 06 Aug 2014, 14:22

Môžem sa opýtať, z akých presne zdrojov čerpáš informácie a obrázky?
Ak by ti nevadilo, rád by som články pridal aj na stránku s uvedením tvojho mena. :)
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Creator´s camp

Poslaťod Emerald » Str 06 Aug 2014, 23:27

Wau babyblue ďakujeme :good:
Toto sú super info a zhrnutia a páčia sa mi aj mnohé tvoje názory. Ten mód stavby vyzerá skutočne dobre prepracovaný, aspoň na niečom si dali záležať. To otvorené susedstvo mne až tak chýbať nebude, no tiež by som si to predstavovala tak, že načítavacia obrazovka v tom malom kúsku s 5 pozemkami nebude, keď budem prechádzať iba medzi nimi.

A ten obrázok toho tomu s oblou strechou, strááášne to je milené, keď som to uvidela v prvej sekunde, tak mi to pripomenulo animované filmy od Pixaru, netuším prečo :plumbob:

Edit: aha čo som našla, ako batoľa vyrastie na dieťa a tiež ako Simka porodí a kojí dieťa





Tiež videá kde si môžete pozrieť napríklad to, ako veľká je časť susedstva s domami


Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod babyblue » Štv 07 Aug 2014, 22:46

Tomak píše:Môžem sa opýtať, z akých presne zdrojov čerpáš informácie a obrázky?
Ak by ti nevadilo, rád by som články pridal aj na stránku s uvedením tvojho mena. :)


Zatiaľ som prevažne čerpala z týchto stránok, ak budem čerpať z iných tak ich v budúcnosti pridám ku článku.
http://simfans.de/
http://www.simsnetwork.com/
http://getsimplyruthless.blogspot.sk/

A Emerald, nie je zač, som len rada, že môžem tieto informácie predať. :)

3. Mód stavby/Katalóg nákupu

V Sims 4 neexistuje samostatný Mód nákupu, ale nachádza sa spolu v jednej Ikonke s Módom stavby a volá sa Katalóg nákupu alebo Magazínový katalóg (podľa toho ako doslovne to bude preložené).

Základný systém nákupu nábytku sa nezmenil, kliknete na ikonku po ktorej túžite a ďalej si vyberáte čo chcete.

Obrázok
pic upload

Hráči často chválili záložku dekorácií, kvôli veľkému množstvu predmetov a dobrému spracovaniu detailov.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Jedna z prvých noviniek sa nachádza v záložke kuchynských liniek, kde si po vybraní štýlu a farby, môžete vybrať ešte aj tvar do ktorého sa vám linka usporiada, a u niektorých je možný aj výber kuchynského ostrovčeka.

Obrázok
upload a picture

Ďalšou z noviniek je úplná voľnosť pri umiestňovaní predmetov na stenu (malo by fungovať u všetkých predmetov, nie len tých na stenu). Či už sa jedná o televízor alebo lampy, mali by sa dať predmety umiestňovať hocikam, úplne dole, do stredu, nahor a dokonca ich umiestniť niekoľko cez seba, bez toho aby ste použili starý známy cheat „Move objects on“ (tento cheat dokonca nemá vôbec fungovať v Sims 4). Jediné čo stačí je držať Alt.

Niekoľko pôvodných cheatov zmizlo, ale autori sa rozhodli zverejniť jeden nový, ktorý môže byť veľmi užitočný.

V Sims 4 nastáva totiž pri niektorých predmetoch (hlavne rastliny) taká situácia, že sa nedelia na malé, stredné a veľké, ale sú všetky rovnakej veľkosti. Preto autori vyvinuli cheat „Shift+]“ pomocou ktorého si môžete predmety zväčšovať a zmenšovať podľa svojich predstáv. Môžete vraj urobiť predmety až niekoľko poschodí veľké a hrať sa na Toy story, alebo naopak (čo bude asi používanejšie) si môžete urobiť viac malých dekorácií a poukladať si ich na poličku.

Obrázok
image hosting gif

Autori ďalej vyriešli jeden z problémov minulých hier, a to ten, že keď ste chceli niečo postaviť alebo zmazať, a simík pri tom/na tom stál, museli ste počkať kým odíde von. V sims 4 bude existovať „Live mode“, ktorý po zapnutí jednoducho premiestni simíka na bezpečné miesto blízko domu.

Potom sa v hre nachádza niekoľko nových detailov, ako napríklad, že si môžete nastavovať ako bude fontána svietiť v noci. Zaujímavým novým detailom je aj to, že ak si spravíte dvojpodlažnú miestnosť, a svetlo zavesíte na druhé poschodie, bude svietiť aj na to prvé (čo dáva logiku, ale doteraz sa to v simsoch nenachádzalo).

Na druhú stranu sa niektorý hráči sťažovali, že v hre už neexistuje paletka farieb. Ak patríte k ľuďom čo musia mať všetko stopercentne zladené, tak vás asi nepoteší, že u nábytku sa vám to asi nepodarí vždy. Niekedy sa budete musieť rozhodnúť či chcete aby sa vec hodila farbou alebo štýlom. EA sa ale jasne vyjadrili, že paletku farieb neprinesie, teraz ani neskôr, a to pretože paletka hru spomaľovala, tým, že ak ste si vyberali a ukladali vlastné farby alebo potlače musela si ich hra stále pamätať.

Moje osobné hodnotenie Katalógu nákupu: 7/10 :unknown:

A to pretože:

Táto časť simov v podstate nemá žiadne veľké plusy ani mínusy. Autori nepriniesli na tanier v postate nič nového, iba poväčšine mnohé zaužívané cheaty z oficiálnili. Príjemnou novinkou môže byť väčšie množstvo doplnkov (a menšia potreba vlastného obsahu v tejto záložke) a naopak strata paletky zamrzí (ale dá sa to prežiť).
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator´s camp

Poslaťod Emerald » Štv 07 Aug 2014, 23:19

To s tou zmenou veľkosti dekorácií je úplne super vec. To je presne pre mňa, lebo často sa mi páčili hlavne kvety, ale boli príliš veľké alebo príliš malé a samozrejme vždy to bolo naopak ako by sa mi boli hodili.

Inak mne paletka asi chýbať veľmi nebude, pretože som sa s tým veľmi zaoberala a veď ani v reálnom živote také možnosti voľby často nemáme. Keď prídem do obchodu, tak tam majú tričko napríklad v 4 farbách a keď sa mi nepáčia, tak mi ho neušijú v takej akú by som chcela ja. Jej absenciu pocítim snáď iba pri posteliach, kde som rada ladila návliečky, alebo závesoch či poťahoch stoličiek a kresiel, inak mi to niekedy skôr komplikovalo zariaďovanie, pretože som si musela uložený odtieň vždy vyhľadať v obľúbených a to naozaj spomaľovalo načítavanie a celý proces zariaďovania domu.

A tie kuchynské linky, za to majú odo mňa veľké plus, pretože to je užitočné vylepšenie. A áno kuchynské ostrovčeky :heart:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Creator's camp

Poslaťod Flora Kreslená » Štv 14 Aug 2014, 15:25

Zväčšovanie a zmenšovanie predmetov je obrovské plus!
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: Creator's camp

Poslaťod babyblue » Pia 15 Aug 2014, 22:26

Flora Kreslená píše:Zväčšovanie a zmenšovanie predmetov je obrovské plus!


Preto tam píšem, že je to môj osobný názor. Lebo mne sa často krát nechce toľko hrať zo zariaďovaním, a táto novota bude čas zariaďovania predlžovať. Ale tiež to beriem ako plus. :)

4.Fázy života

Tehotenstvo


Ako inak začať tému fáz života sima než tehotenstvom. Z predošlých častí simov zostalo to, že ak chcete aby mali simovia dieťa kliknete na posteľ a vyberiete príslušnú možnosť. Tvorcovia ale pridali užitočnú novinku a to, že už nemusíte čakať kým príde simine zle (z neznámych dôvodov), ale kliknete na toaletu kde sa vám objaví možnosť „urobiť si tehotenský test“. Ak je snaženie úspešné tak tehotenstvo trvá približne tri dni, a siminka nadobudne akúsi tehotenskú náladu, ktorá vám bude ukazovať koľko času zostáva. Dobrou novinkou je aj to, že pre tehotnú siminku neexistuje špeciálne oblečenie, a brucho jej jednoducho rastie v tom v ktorom je oblečená. Po uplynutí troch dní siminka začne rodiť. Pôrod si môžete zvoliť v nemocnici alebo doma. Hráči ale odporúčajú domáci, kvôli zaujímavej animácii (ak ste v nemocnici pôrod nevidíte). Detskú postieľku si potom môžete kúpiť, alebo si nechať tú ktorú ste dostali aj s dieťaťom ako akýsi dar k narodeniu.

Obrázok
image hosting 20mb

Bábätká

Keď je už bábätko narodené musíte sa oňho (ako inak) postarať. V sims 4 môžete okrem klasického kŕmenia z fľašky, bábätko aj nakojiť. Inak prirovnávajú hráči bábätko skôr k predmetu. Viem znie to divne, ale má to svoje dôvody. Bábätko je k postieľke v podstate pribité. S bábätkom sa môžete hrať, kŕmiť ho, meniť plienky, ale nemôžete ho voziť v kočíku, a nemôžete ho ani vziať na ruky a prechádzať sa s ním. Oproti sims 3 je tu aj veľká nevýhoda v tom, že na obrázok bábätka (v paneli simov) sa nebude dať kliknúť. To znamená, že bábätko bude plakať, a vy proste budete musieť hádať čo mu chýba. Výsledkom toho všetkého je, že bábätka nemá žiadny počet dní, čo znamená, že sa sním môžete maznať celý simíkovský život, alebo ho môžete nechať vyrásť na dieťa hneď po pôrode.

Obrázok
gifs upload

Batoľatá

Ako už vieme batoľatá v hre zatiaľ nebudú. Nevylučuje sa však možnosť ich návratu s nejakým dodatkom v budúcnosti.

Deti

Ďalšou fázou v živote simíka sú deti. Ak budete hrať s deťmi všimnete si ďalšiu novú vec v sims 4, a to že simovia sa môžu učiť nové vlastnosti. Mnohí z vás už majú demo, a určite ste si všimli, že simom môžete vyberať iba tri vlastnosti. Tento počet však nie je konečný, a simovia sa už detstva (tak ako v živote) môžu učiť nové vlastnosti. Ak ste mali The Sims 3 Pets, tak tam to bol podobný systém so zvieratami. Deti tak isto môžu mať iné životné sny ako dospelý. Čo je aj ďalšia novinka, že „celoživotné sny“ sa budú dať meniť podľa toho v akej životnej fáze sa sim nachádza.



Teenageri

O tejto fáze simíkov som toho nejak veľa nezistila. Možno je to tým, že nič extra nepribudlo alebo EA nechce vypustiť úplne všetko aby sme aj mi niečo objavili sami. Jedinú vec čo vypustili a pravdepodobne o nej už viete, je to že simovia teenageri budú rovnako vysoký ako dospelý simovia.

Obrázok
how to screenshot on windows 7

Tennageri sa v sims 4 tak ako tomu bolo v trojke, môžu zamestnať. A to ako:
- Pracovník Fast Foodu
- Predavač
- Robotník
- Obsluha baru (myslené v kaviarni)
- Opatrovateľ/ka detí

Mladý dospelí, dospelí a starý simíkovia

V týchto obdobiach pribudli nové emócie, ktoré ovplyvňujú celkové hranie, ale o tom spravím, samostatný článok, takže sa k tomu teraz nebudem extra vyjadrovať. Dospelý simovia sa môžu zamestnať ako:

- Maliar
- Tajný agent
- Autor
- Kriminálnik
- Astronaut
- Kuchár
- Technologický guru
- Zabávač

Každá z týchto kariér je rozdelená do dvoch odvetví. Takže maliari môžu byť realisti alebo robiť niečo ako voľné umenie. Inak je systém práce taký ako v sims 2, a to že na začiatku pracovnej doby simovia odídu a na konci sa vrátia. Samozrejme nálada sima ovplyvňuje výkon simov, a na postup treba pomocou rôznych predmetov zlepšovať zručnosti sima. Novinkou je ale to, že v rôznych zamestnaniach potrebujete rôzne nálady na postup, a to nie len dobré.

Obrázok
uploadimage

Smrť simíka


Poslednou fázou, ako to býva je smrť simíka. Vyznie to dosť kruto ale autori sa so smrťou naozaj vyhrali. Zatiaľ čo v sims 3 váš simík zomieral väčšinou na starobu ( a mne sa jedného alebo dvoch podarilo utopiť), v sims 4 bude váš simík môcť odísť z tohto sveta viacerými spôsobmi. Okrem toho, že sa vrátilo staré znamé uhorenie, smrť elektrinou (pri opravovaní), a vyhladovanie. Môžu simíci umrieť aj na „extrémnu emóciu“ ako napríklad urehotať sa k smrti. Ale nebojte sa autori hovoria, že sa to nestane len tak, a simík by sa naozaj musel extrémne smiať veľmi dlho aby zomrel.

Moje osobné hodnotenie Fáz života:

Nedala som žiadne bodové hodnotenie lebo fázy života sa samostatne ťažko hodnotia, ale majú svoje plusy aj mínusy.

Plusy

V nových simoch sa mi páči, že sa postupom hry môžu vyvýjať, a získavať nové vlastnosti, čo ich robí zaujímavejšími. Taktiež sa mi páči, že majú v rôznych fázach života rôzne priania, pretože tak to býva aj v realite.

Mínusy


Veľké mínus ja osobne vidím v odobratí fázi batolát, pretože sa s nimi dalo prechádzať, hrať na zemi, čo sa s bábätkami nedá. Nie je to nejaká veľká chyba, ale pravdepodobne mi to bude chýbať. Autori síce tvrdia, že to spravili, kvôli tomu že nemali toľko času, a chceli sa viac sústrediť na obdobie dospelého sima, ale mne to zaváňa trocha marketingovým ťahom. A to tak, že ak budú mať slabší dodatok (ako napríklad pre mňa World adventures v Sims 3) tak k nemu šupnú batoľatá, a ľudí to bude lákať ku kúpe.

A ešte, okrem predošlých zdrojov som čerpala aj z:
http://simsvip.com
http://www.gameranx.com
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Creator's camp

Poslaťod Flora Kreslená » Sob 16 Aug 2014, 01:40

Tak teraz mám pocit, že nielen zobrali z hry batoľatá, ale aj bábätká. Na čo mi je v hre niečo, čo vypadá ako bábätko, ale má to menej interakcií, než pes? :slap: Presne takým istým spôsobom fungovali bábätká v Medieval a dobre viem, prečo som nechala otehotnieť simku iba raz.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: Creator's Camp

Poslaťod Tomak » Štv 21 Aug 2014, 16:50

Inak fakt super články, :good2: vďaka za takúto službičku. :) Zajtra pridávam už 4. článok. Chcem sa spýtať, či ešte nejaké plánuješ, lebo vo štvrtom si niečo aj načrtla. :)
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: Creator's Camp

Poslaťod PrincessLeia » Pia 22 Aug 2014, 11:02

Také mockrát děkuji za články!! :)
Miminka mě mrzí moc... Batolata také, ale to jak to fanoušci omýlají a propírají to na úkor ostatních plusů hry a objektivity, mě tak znechutilo, že jsem se zařekla, že sama se o tom už zmiňovat nebudu :D Ale doufám, že v budoucnu se vrátí, i když s vámi souhlasím, že to je přesně jejich marketingový záměr.

Z CASu - dema jsem nadšená. Mně se náhodou řešení sousedství líbí, připadne mi to jako elegantní kompromis, že zároveň člověk nebude na jednom pozemku, ale může fungovat v jedné, co jsem viděla moc pěkně udělané, čtvrti, hra půjde plynuleji a hlavně ta místa budou živější, jelikož se simíci budou soustředit tam, kde se ocitáte. V trojce byla polovina města prázdná a než k vám přes celé město simíci dojeli, vy už jste často z místa odcházeli. A i když to bylo realistické, cestování po městě zabralo spoustu simíkovského času a člověk toho s nimi stihl málo, často míst díky tomu nevyužil, protože se jim zároveň i při cestování vyčerpávali potřeby. Takže já jsem spokojená :) Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi a jestli jsou čtvrti pěkné, jako ve videích :)

Stavební mod mě zaujal velmi! Spousta krásných vychytávek, zjednodušení a vážně propracovaná práce, co mohu soudit zatím jen jako divák. V nákupním modu mě sice paletka mrzí, ale v každém slově slově souhlasím s Em ;) Bude mě sice chybět sladění některých věcí, ale snad si poradíme i tak :) Jinak zvětšování objektů mě hromně zaujalo!
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť