The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod dandi252 » Štv 03 Júl 2014, 21:05

nové info ohľadom susedstva Willow Creek:

http://defifraekyboo.blogspot.sk/2014/0 ... svetu.html
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod niikoletka » Pon 07 Júl 2014, 00:39

Tak po predstavení nových """""""""""""""SUPER""""""""""""""""""""""" bodov u mňa táto hatlanina prešla od nuly na -100 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
niikoletka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 13 Sep 2012, 09:47
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Pia 11 Júl 2014, 14:40

Novinky, ktoré vychádzajú na povrch (vid. 2 najnovšie články na GS), sú pre mňa jedno veľké sklamanie :cry: Už ma na 100% presvedčili, že TS4 (aspoň do nejakého zásadného patchu) nechcem, pretože podľa môjho predpokladu, ktorý sa stále viac a viac podobá pravde, urobili úžasné C-A-S a hroznú samotnú hru.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Angeloo » Pia 25 Júl 2014, 17:01

Práve som dopozeral nový 20 minútový gameplay a tu je môj názor na TS4:

Keď som videl na začiatku screeny z TS4 tak sa mi to nepáčilo ale nový gameplay ma definitívne presvedčil o tom, že táto hra je asi zbytočná strata času. Je to obrovský skok dozadu, zdá sa mi to nedopracované, grafika sa nezlepšila (práve naopak), hracie prvky sú podľa mňa rovnaké ako v predošlých častiach, no a čo sa týka nových herných vychytávok ich skúmanie a zábavnosť nepotrvá ani mesiac. Chuť vám možno skazí neustále načítavanie... .

Aj keď tvorcovia nevynechali v 20 minútovom videu ani jednu sekundu na to, aby si vynachválili svoje dielo, mňa to veľmi nepresvedčilo. Buď nevytiahli z rukáva práve tie najlepšie esá alebo v skutočnosti ani nemali čo ukázať. Hru by už asi zachránil len online režim, v ktorom by ste mohli hrať s kamarátmi v jednom svete, navštevovať sa atď. Veď predsa by to už nebol až taký veľký problém, keď pred vstupom na pozemok vidíte načítavacie obrazovky.

Čo sa týka pozemkov na začiatku sa mi to veľmi páčilo - park bol veľký a bolo na ňom veľa simíkov. Ale aj tak prišiel na psa mráz – konkrétnejšie vtedy, keď sa išli presunúť do posilňovne. Ak ste si pozorne všimli možnosti všetkých pozemkov, medzi ktorými bola aj spomínaná posilňovňa, pozemky už neboli také veľké ako park. V podstate boli v rozmeroch jednej budovy. Keď sa hra konečne načítala a simovia sa ocitli pred posilňovňou ostatné budovy na okolo sú neaktívne (možno sú to obývané domy... a možno nie). Čakáte len kvôli tomu aby sa vám načítala jedna štvrť na ktorej je aktívny len jeden pozemok? – to by sa teda neoplatilo a obzvlášť mne nie, čo sa presúva na pozemky každých 5 minút.

No a čerešničku na tejto nevydarenej torte zakončujú správy o tom, že okrem iného neuvidíme v hre ani batoľatá a bazény, či niektoré sľúbené herné novinky. Za nedostatok v hre vidím aj to, že tínedžeri sú rovnako vysoký ako dospelý simíkovia... . :down:

No a čo čakám v budúcnosti?

Obrázok

Všetci hovoríte, že séria The sims je špecifická tým, že má „cartoonový“ vzhľad a tak by to malo aj zostať. Podľa môjho názoru to nie je celkom pravda, simulátory sú založené na reálnosti. Presne tento názor zdieľa aj viacero
fanúšikov, ktorý vytvoril podobu toho ako by mala vyzerať TS4. Myslím, že prekonali aj samotných autorov. Ostatné fotky si môžete pozrieť na tomto blogu! (Pozor: Nasledujúce fotky môžu niekoho pohoršovať!!!)
Obrázok užívateľa
Angeloo
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 29 Aug 2013, 16:48
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod pipa » Sob 26 Júl 2014, 00:51

Ja mám k celej tej veci s nedostatočne dobrou grafikou a častým načítavaním len jedno. Ľudia sa stále sťažujú, ako im Sims seká, ako im na to nestačia počítače ale zároveň chcú mnohí grafiku, ktorá by vyzerala ako by to boli skutoční ľudia a tiež chcú všetci aby sa nič nemuselo načítavať a samozrejme aby to nesekalo. Nemyslím si, že tieto tri kritériá môžu existovať naraz. Alebo to jednoducho nevedia spraviť. Ja si myslím, že je vždy lepšie mať horšiu grafiku a nejaké to načítavanie než aby sa tá hra na väčšine bežných počítačov ani nedala spustiť.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Vanee » Sob 26 Júl 2014, 17:29

Tak človek nemôže čakať, že na desaťročnom kancelárskom PC spustí novú hru. Prečo sa takým ľuďom prispôsobovať? Sekanie TS3 nebolo chybou PC, ale chybou optimalizácie. Hra nemusí vyzerať reálne, mohla by si udržať cartoonový vzhľad, no mohla by sa vpred posunúť aspoň v detailoch ako vlasy, ktoré by nevyzerali ako z gumy... Hra okrem krokov späť nič nové nepriniesla. Čo keď budem chcieť ísť na pozemok len s jedným simom, zatiaľ čo zvyšok rodiny by robil niečo iné? Takto môžem hrať len za jedného sima na pozemku a zvyšok asi zamrzne v čase, kým sa nevráti. Každá normálna séria má aspoň snahu posunúť sa vpred... Sims nemá ani len to.
Vanee
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 07 Júl 2014, 13:49
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod desadax » Ned 27 Júl 2014, 14:08

Zdravím, dočítali ste sa niekde ako bude fungovať interakcia medzi domácnosťami? Teda na štýl Sims 3 alebo Sims 2? (ak som to zle vyjadrila tak myslím toto: Ak v Sims 3 v jednej domácnosti zabijem nejakého suseda, v ďalšej domácnosti je živý. Pričom v Sims 2 by bol mŕtvy. Snáď je to dosť polopatisticky :))
"Sny jsou jen pro mlíčňáky..."
Obrázok užívateľa
desadax
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:53
Bydlisko: Pod brezou...
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod dandi252 » Uto 29 Júl 2014, 13:25

Neviem, čo vlastne proti tej hre všetci máte. Už mi je naozaj smutno z toho, ako všetci tú hru zahadzujete a hádžete na ňu špinu. Naozaj si to nezaslúži. Veď tá hra je naozaj úžastná a trojka jej nebude siahať ani po členky. Mali by ste sa nad sebou zamyslieť, čo vlastne hovoríte a keď na to prídete, tak som si istý, že hru takto zahadzovať nebudete. :(
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Uto 29 Júl 2014, 16:07

Dandi, keby sme mali niečo proti The Sims, tak nie sme na tomto fóre. My sme fanúšikovia simíkov, ale to neznamená, že ich budeme chváliť za niečo, čo hre proste uberá na kvalite. To by sme už neboli fanúšikovia, ale fanatici.

Inak, po vyskúšaní dema z C-A-S mi grafika prestala absolútne vadiť, ale zas som pochopila, čo myslíte tými vlasmi. Pri tvorení simov som si nevedela pomôcť, ale stále mi pripadali, akoby boli kreslené iným štýlom. Neviem to poriadne vysvetliť... Predstavte si, že by ste vzali postavičku z Family Guy a dali na ňu vlasy niekoho z Malej morskej víly. (Áno, to sú moje myšlienkové pochody :D ) Je to všetko kreslené, ale nehodí sa to k sebe.
A to, čo hovorila Vanee o zamŕzaní rodiny mi ani nenapadlo :shock: Už tak mi vadilo, že keď som išla so simom napr. na univerzitu, jeho rodičia ho išli odprevadiť, a keď som sa s ním vrátila domov, rodičia stále stáli pred domom a išli robiť to, čo som im zadala. Kebyže mi takto zamŕzajú neustále počas hry, asi by ma hodilo o zem. :slap:
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Simko » Uto 29 Júl 2014, 16:09

A v čom je to Sims 4 také úžasne? Nehovorím že je zlé, celkom sa mi to aj páči ale nemyslím si že je o toľko lepšie.
Flóra ale to nie je zamŕzanie. To keď odchádzaš na dovolenku alebo na univerzitu tak v tvojom susedstve sa automaticky zastaví čas kým sa nevrátiš späť. Podľa mňa je to hlúposť ale asi sa to nedalo vyriešiť inak. Alebo dalo tak, že by si mohol hrať za obe rodiny ako v sims 2.
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Vanee » Uto 29 Júl 2014, 18:51

Tak ja som bola pomerne veľký fanúšik Sims, dvojka aj trojka ma neuveriteľne bavili, čoho som však fanúšik nebola, bola tá EA ekonomika a ich milión dodatkov. Doposiaľ však bola základná hra hrateľná aj samostatne, teraz však ubrali to, čo malo byť samozrejmosťou: batoľatá. Skúšajú, koľko si môžu dovoliť, a pokiaľ budú stále ľudia, ktorý im to prepáčia... Tak pri Sims5 bude možno v základnej hre len fáza dospelého človeka a milión dodatkov, ktoré pridajú aj ostatné. Kebyže urobia dodatok s nejakými rozširujúcimi fázami medzi tie existujúce, tak fajn, ale takto? Rovnako aj bazény...

A ohľadne toho zamŕzanie v čase... v Sims 2 to bolo tuším o to horšie, že čas akoby normálne plynul, čiže keď išiel jeden sim o siedmej na pozemok a vrátil sa o desiatej večer, zvyšok rodiny stále spal v posteli, pekne vyspinkaný, neunavený... Mne sa stávalo, že pokiaľ som odišla na nejaký pozemok a medzičasom malo prísť napr. dieťa domov zo školy, jednoducho neprišlo... Najlepšie to bolo, ak nasledoval víkend :) Neviem, ako by sa to dalo spracovať inak, čiže niečo podobné čakám aj pri štvorke.

Nech sa snažím, ako sa snažím, nič pozitívne nájsť nedokážem. Okrem vylepšeného CAS a toľko ospevovaných emócií, ktoré sú v reále len zopár pridaných interakcií v závislosti od nálady. Inak všetko krok dozadu, s batoľatami dva kroky... No im ide o zisk a ľudia to kúpia, či už z presvedčenia, že "tá hra určite nebude taká zlá", alebo zo zvedavosti, či na nej predsa len nebude niečo dobré. A EA bude vystaraná - pretože presne o to im ide. O zisk. Už dávno nie o fanúšikov. Samozrejme, o to ide primárne každému AAA titulu, ale niektorí vývojári aspoň načúvajú svojim fanúšikom a majú snahu posunúť sa vpred.
Vanee
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 07 Júl 2014, 13:49
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Angeloo » Uto 29 Júl 2014, 22:14

Tak teraz s tebou úplne súhlasím! :good:

No a čo. Tak pridali do hry nové animácie a emócie, ale je práve toto to, čo každý túžil aby priniesla TS4? Každý z nás očakával od TS4 niečo iné, či už reálnejšie vlasy, lepšiu grafiku alebo wheel color. Skrátka ani jedna vec sa tam neobjavila.

Ja som s hrou priam vyrastal a dúfal som, že to isté bude robiť aj hra, ale zmýlil som sa. Už by som očakával viac „dospeláckejší kontent“ a nie nejaký stroj na výrobu koláčikov, či raketu. A možno aj preto sa mi nepáči „cartoonový“ vzhľad v TS4.

Nech už je to akokoľvek, ako napísala do fóra trochu dávnejšie Atlua ide o hrateľnosť. Mne sa TS4 podobá veľmi hrateľnosťou na TS3. Môžeš dať starej knihe nový obal, ale aj tak zostane tou istou knihou s rovnakým príbehom. A komu sa nepáčila TS3, pochybujem že sa mu bude páčiť nový prírastok do rodiny The sims. K hrateľnosti pomáhajú aj dodatky, ktoré už pri TS3 ako by strácali pointu. Nikdy som nevedel, čo tým dodatkom tvorcovia myslia. Vždy tam bola jedna vec, pre ktorú sa hru oplatilo kúpiť ale ďalších sto vecí, ktoré zaberali zbytočne miesto na disku.

A to je ďalšia vec – čo myslíte, ako dlho sa vám bude načítavať hra so všetkými datadiskami a stiahnutým obsahom na tých vašich desaťročných kancelárskych PC? (Musím povedať, že ja nemám doma super výkonný stroj od NASA a TS3 mi ide bez sekania...)

Jednoducho je to môj názor a doterajší pohľad na hru – prečo by som si mal kupovať niečo, čo môžem vidieť v TS2 a v TS3. Pozrite si ešte raz 20 minútové video a sami si odpovedzte, čo také nové TS4 priniesla a prečo sa ju oplatí kupovať...
Obrázok užívateľa
Angeloo
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 29 Aug 2013, 16:48
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod dandi252 » Uto 29 Júl 2014, 23:01

Ja osobne si myslím, že TS4 má oproti trojke v mnohých veciach obrovský náskok. A ako som už raz spomenul, štvorka sa preto vracia ku dvojke, lebo dvojka bola, je a aj naďalej bude lepšia ako trojka. To je môj názor.

Naopak zase pevne verím, že tie bazény a batoľatá nebudú v nejakom platenom dodatku ale že nám tieto dve veci EA dá v nejakom veľkom update pre hru zadarmo. Podľa mňa je EA jednoznačne kráľom v DLC balíčkoch a dodatkoch, ale nemyslím si, že by sa až tak znížili na takú úroveň, aby nám to naservírovali vo forme nejakého DLC. Veď batoľatá a bazény boli v predošlých dieloch v základnej hre, tak dúfam, že nám to aspoň takto spravia - lebo inak veľmi veľa fanúšikov hra nezíska.
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod abinka » Str 30 Júl 2014, 13:45

No neviem či ste postrehli ale čeština tam ževraj nebude ako celkový jazyk ale iba české titulky je to aj na facebooku ... ja som len tak kukala a jedna stránka o tom písala https://www.facebook.com/simsnews/photo ... =1&theater tu to aj máte kde to stránka napísala ..... ja len tak taký menší postreh ...
abinka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 17 Máj 2010, 10:18
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Angeloo » Str 30 Júl 2014, 16:33

dandi252 píše:Ja osobne si myslím, že TS4 má oproti trojke v mnohých veciach obrovský náskok. A ako som už raz spomenul, štvorka sa preto vracia ku dvojke, lebo dvojka bola, je a aj naďalej bude lepšia ako trojka. To je môj názor.

Naopak zase pevne verím, že tie bazény a batoľatá nebudú v nejakom platenom dodatku ale že nám tieto dve veci EA dá v nejakom veľkom update pre hru zadarmo. Podľa mňa je EA jednoznačne kráľom v DLC balíčkoch a dodatkoch, ale nemyslím si, že by sa až tak znížili na takú úroveň, aby nám to naservírovali vo forme nejakého DLC. Veď batoľatá a bazény boli v predošlých dieloch v základnej hre, tak dúfam, že nám to aspoň takto spravia - lebo inak veľmi veľa fanúšikov hra nezíska.


Možno že predsa len doplnia tieto nedostatky v aktualizácii, len netreba zabúdať, že je to EA...

Na čo by niečo dávali zadarmo, keď na tom môžu zarobiť? Chcú do regálov v obchode nasáčkovať nedokončenú hru. Vari by si fanúšik nepočkal ešte dva - tri mesiace na viac, kým to poriadne nedokončia? Lenže oni podľa mňa dobre vedia, čo robia. Na čo by mali míňať svoj čas a trápiť sa s tým, že odlíšia výškovo tínedžerov od dospelých, keď už aj tak majú naklonených fanúšikov na svoju stranu, čo im to kúpia?
Obrázok užívateľa
Angeloo
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 29 Aug 2013, 16:48
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia