The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod dandi252 » Štv 24 Apr 2014, 17:47

Tí z vás, ktorý sa nevedia dočkať nových informácií, tak nové info ohľadom hry bude 10. júna na E3 v Los Angeles:

http://www.zing.cz/novinky/21877/the-si ... jevi-na-e3
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Pia 09 Máj 2014, 20:34

Všetkých zdravím!
Som nová na tomto fóre, ale už som dlhoročný fanúšik the sims. Mám celkom potrebu sa vyjadriť k najnovším správam ohľadne 4ky.
Tak v prvom rade, všetkým fanúšikom sims by som rada povedala, že ak sa vám niečo nepáči, nejaká hra sa vám nezdá, dodatok nenapĺňa očakávania, tak to preboha nekupujte. Len to je jediný spôsob ako donútiť EA aby začali robiť kvalitné hry. Bohužiaľ, EA je firma, ktorá sa už veľmi dlho nesnaží robiť kvalitné hry jednoducho preto, lebo nemusia. Robia osvedčené tituly ako NFS, FIFA, SIMS alebo Harry Potter (ktorého im nikdy nezabudnem, spackať tak úžasný námet... :cry: ) a ľudia to kupujú už len pre titul samotný, nie pre kvalitu hry. Ja viem, že tu príliš nepodporujete sťahovanie, ale úprimne, stiahnuť si hru, vyskúšať ju či ma baví a je kvalitná a potom ju kúpiť mi príde ako úplne normálna vec. Ja osobne mačku vo vreci kupovať nemienim, a ak EA nerobí demá je to jej problém.

V druhom rade. Najčastejšie požiadavky na TS4 sú aby sa tam dali robiť obyčajné veci ako umývanie okien, otváranie okien, žehlenie a pod. A potom tiež veci ako aby sa im hýbali vlasy vo vetre... úprimne, vôbec to nechápem. Pri hraní z takýchto vecí aj tak nič nemám. Hru nehrávam, aby som robila všedné veci, ktoré robím vo svojom živote. A gro hry má tvoriť hranie a nie čumenie na sima ako úžasné vyzerá vo vetre.

Ku grafike. Tá je porovnateľná s TS3. Čo ale musím vyzdvihnúť ako veľké plus na štvorke je, že simovia majú konečne pomerne reálne proporcie. Čo sa týka textúr, staromódnosti oblečenia, nepekných vlasov a pod. tie ma vôbec netankujú. To, čo budem potrebovať si stiahnem z netu. Podstatné je pre mňa, aby základ bol kvalitný. Aby mal CAS široké možnosti. Tvorba simov mi v TS4 príde omnoho intuitívnejšia, má širšie možnosti a zatiaľ je to vec, ktorá sa mi tam vyslovene páči.
Pre všetkých ktorí sa sťažujú na to, že sa grafika nezlepšila mám len jednu vec... ide vám TS3 absolútne plynule aj so všetkými rozšíreniami, že tak strašne chcete lepšiu grafiku na štvorku? Alebo ste ochotný vraziť do herného kompu aspoň 800 euráčov, aby ste si mohli zahrať sims s výkonnejšou grafikou? (a to mám na mysli desktop, ktorí vám poskladá dobrý kamoš, ktorý vám nebude účtovať maržu a zoženie vám lacnejšie súčiastky rovno zo skladu, herný notebook by vás vyšiel o slušný kus viac) Ak si odpoviete nie, skúste sa ešte raz zamyslieť nad tým, čo vlastne od TS4 chcete.

K hrateľnosti.
Nové emócie vyzerajú fajn... ale, ak budú takmer všetky ich prejavy na jedno kopyto ako v TS3, tak ma to moc nepoteší. Ak chcú vyjadrovanie emócií, mali by vyzerať realisticky.
Čo je pre mňa podstatné, tak sú interakcie a animácie. Interakcií by malo byť čo najviac, aj medzi simákmi a s objektami. Animácie by mali byť kvalitné a realistické... a hlavne by mali byť. Nie ako chýbajúca animácia nastupovania a vstupovania z auta. Multitasking vyzerá ako super vec. Som vážne zvedavá na prevedenie.
Mali by odstrániť najväčší fail z trojky a to, že človek nemôže vidieť simíka v práci, škole, reštaurácii a ostatných objektoch. Koho preboha napadlo, že ma bude baviť 2(simácke) hodiny čumieť na obrazovku ako blbec, kým je môj sim na nejakej wellnes procedúre? Alebo niekoľko hodín ako je v práci či v škole. Na čo sú mi také interakcie s budovami, keď potom len čučím na mesto a môžem akurát sledovať lístky vejúce vo vetre?
Ďalšia vec je to, koľko času zaberá starostlivosť o sima. Stráviť hru jedením, sedením na WC, kúpaním spaním ma fakt nebaví. Prvé čo vypínam sú potreby sima. Trošku rozumnejšie prispôsobenie plynutia času by bolo lepšie, alebo dĺžky napĺňania potreby... Síce ja si budem potreby vypínať vždy. Bežná hra ma nebaví, som skôr storyteller, ale verím, že toto trápi mnohých hráčov.
Hráč by mal mať možnosť čo najviac ovplyvňovať to, čo sa v hre deje. Kto chce silnejšiu AI, tak budiš, nech je to nastaviteľné, ale pre tých, čo to nechcú, tak by mala existovať možnosť ovplyvňovať v hre v všetko. Teda niečo ako Master controller pre TS3. EA by malo myslieť na to, že detská generácia hráčov im už odrástla a že mnohí fakt netúžia len mať elektronické Barbie, ale že v hre predovšetkým tvoria.
A s tým súvisí asi jedna z najdôležitejších vecí a to je možnosti stavať a zariaďovať. Takže, konečne by mohla pribudnúť možnosť oblých stien, okien, plotov. Ideálne by bolo ak by sa dala nastaviť výška steny, stĺpov, výška umiestnenia okna, možnosť stavať dom na nerovnom teréne atď.

Čo ma necháva absolútne chladnou sú všetky tie hlúposti shareovať fotky, zážtiky, progres a čo ja viem čo na sociálnych sieťach alebo rôzne prepojenie s aplikáciami na smartphony. Ja viem, dnešná mladá generácia to vyžaduje. Je to pomaly podstatnejšie ako hranie samotné. Ale v princípe, je mi to jedno, tak to tam bude. Len by som bola rada, ak by tvorcovia nezabúdali na to, že sú ľudia, ktorí to chcú hrať a nie zdieľať každú somarinu. Ak by ma niečo potešilo, tak je to plne online svet so všetkým čo k tomu patrí. To by posunulo TS4 na úplne novú úroveň. Škoda, že k tomu nedôjde.

A posledná vec... ja už celé roky dúfam, že sa tvorcovia umúdria a konečne vydajú rozšírenie 18+. Už by si mohli uvedomiť, že sims nehrávajú iba deti. My, čo sme začínali na TS1 máme 25+ rokov a fakt by sme privítali niečo pre dospelých. Sex, drogy, mafia, vraždy, samovraždy, zbrane, vojna, povstanie, totalitný režim, psychické poruchy a psychiatria. To by bohate stačilo.

Dúfam, že som nikomu nespôsobila traumu mojím dlhým výlevom a želám pekný deň. :)
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pia 09 Máj 2014, 23:28

Na 105% s tebou súhlasím. Mám rovnaké názory... Inak, mne sa hra po vizuálnej stránke páči fakt kompletne z toho, čo sme zatiaľ mohli vidieť... Po trojke to je osvieženie, reštart a návrat k všetkému tomu, čo mala prvá aj druhá séria. Už pri dvojke som mával také obdobia, kedy som hral úplne bez downloadov (a že som si to užíval), alebo som si sťahoval len maxis-match content. Dokonca som ho neskôr aj tvoril. Trojka oproti dvojke možno pár vylepšení priniesla, ale takisto priniesla fúru negatív (ktoré podľa mňa už výrazne prevyšujú tie pozitíva), tiež niekoľko skvelých vecí z dvojky úplne vypustila...
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Markus » Str 14 Máj 2014, 07:26

v podstate súhlasím, len neočakávam ,že v štvorke nebudú rabbitholes. Dodnes som nepochopil prečo sú reštaurácia, bistro, knihkupectvo rabbithole, hodiť pár políc s knihami a tetu za pokladňu by nikoho nezabilo, a reštaurácie fungovali normálne aj v the sims 2 tak fakt neviem kde je problém :x . Pri radnici, obchodného centra, výskumného ústavu, polície atď. si však ani nedokážem predstaviť otvorený priestor.

A ešte nepotrebujem mať v simse mafiu, drogy a pod. Len by mi stačilo aby morálny západ dovolil aby víno bolo víno a nie nektár :huh: šampus bol šampus a nie bublinkový nektár :huh: . Aby keď idem do baru tak si môžem dať aspoň pivo, drink a nie čokoládovo jehodovo banánový nápoj so šĺahačkou :huh:. Avšak najväčší ofajč bolo v trojke pre mňa nastupovanie a vystupovanie do áut, skútrov, bicyklov, autobusov... a samotné fungovanie jazdy. Takú blbosť už snáď nespravia ... či :?: :slap:

Inak chcem pochváliť tie artworky s rodinou Gothovcov a ten s tou veĺkou rodinou či čo to je. Možno to nieje veľmi vidieť ale simovia sa od posledných info v auguste trošičku zmenili, a páčia sa mi oveľa viac. Alebo sa len maxis naučil robiť lepšie artworky :lol:
Ak je 50%-tná šanca na neúspech, tak sa to nepodarí v deviatich prípadoch z desiatich.
Nikdy nehovorte, že sa niečo nedá, pretože vždy sa nájde iniciatívny blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to!
Obrázok užívateľa
Markus
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob 16 Jún 2012, 16:26
Bydlisko: V krajine kde sa piesok lial :D
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Máj 2014, 19:21

Za dobu čo som tu nebol ste tu toho veľa popísali a dúfam že ma neukameňujete za živa ak Vám poviem že som lenivý prečítať si všetky Vaše názory. :give_rose::

Ako som už spomínal dávnejšie, TS4 vyzerá sľubne a nová grafika sa mi páči. Dnes sa však môj názor trochu zmenil. Som absolútne nadšený. Celá tá hra sa mi jednoducho páči. Tá grafika je perfektná. Jednoduchá a pri tom pôsobivá. Načo vytvárať zbytočne až moc reálne obrazy? Od toho sú tu iné hry. (ktoré vyžadujú pomaly počítač NASA aby ich ľudia mohli v danej kvalite hrať) Som nadšený z toho ako noví simovia vyzerajú. Dúfam taktiež že okrem toho že to dobre vyzerá to bude mať aj istú praktickú funkčnosť. Narážam na plynulosť hry. I keď kto vie... SimCity 5 je podobného charakateru, no stačí zmeniť jedno nastavenie a je ovplyvnená celá grafika/výkon hry. Dúfam že tu sa bude dať ukážková grafika dosiahnuť aj bez nutnosti kupovať si opäť nový počítač. :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Pia 16 Máj 2014, 14:10

Ja mám z toho celého rozporuplné pocity. Video s C-A-S bolo absolútne úžasné. Uznávam, že ma slušne nalomili na štvorku. Lenže niekde v celom tom nadšení mi stále niečo hovorí, že je to EA. Mám pocit, že všetko zlepšenie dali do C-A-S, ale ak nevydal čas na Vytvor si štýl, na čo všetko ešte nevydal čas? Mám pocit, že tam nebude takmer žiadny posun, čo sa týka samotného hrania. A ani im to nezazlievam. Trojka sa od dvojky posunula z domu do mesta. Sama neviem, kam ďalej by mohli ísť, teda až na rabbit holes. Na druhú stranu je tu Maxis, a preto ma tá štvorka láka. Dodatky, na ktorých pracovali, sa kvalitou rovnali najlepším dodatkom bez nich. Pri EA bol úžasný dodatok, ako napr. RO, raritou, ale Maxis urobil také dodatky hneď 3 za sebou, ak sa nemýlim. Kazili to len bugy, ktoré EA urobilo už v základe. Možno preto hru robia od začiatku a Maxis všetko opraví.
Aby som to zhrnula... C-A-S je perfektný, ale kým neukážu samotné hranie či demo, neverím im, a to hlavne preto, že aj v trojke simíci vyzerali v C-A-S inak ako v hre.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Ned 18 Máj 2014, 17:30

Ľudkovia, ako ste na tom s kúpou hry? Predobjednávate? Ak áno, máte vyhliadnuté nejaké eshopy? Plánujete siahnuť po nejakých špeciálnych edíciách?
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Sirka21 » Ned 18 Máj 2014, 18:24

no zatial neplanujem kupovat hru ale ked bude lacnejsia tak potom si ju kupim :)
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Ned 18 Máj 2014, 21:28

Ja osobne sa po prezretí posledných obrázkov a videí teším na štvorku veľmi :). Možno to bude aj tým, že grafika mi tak trochu pripomína dvojku a tým pádom aj moje detstvo :D. Plánujem však počkať na zľavy...
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Ned 18 Máj 2014, 22:29

Jednoznačne kupujem hneď po vydaní. :) Predobjednávať nechcem, kedže ešte neviem ako na tom budem s peniazmi, no snáď bude letná brigáda, tak potom rovno kúpim krabičku. No ak by som predobjednával, veľmi sa mi osvedčil GameExpres.sk.

Dnes som sa akurát zamýšľal nad tým, ako vykompenzujú to že v hre nebude nástroj na vytvorenie štýlu. Ide o to že pomocou tohto nástroja sa v TS3 z jedného trička dalo spraviť ďalších 1000 kombinácií. Chcem tým povedať že by bolo fajn ak by v ponuke bolo viac oblečenia, pretože vieme ako to bolo v TS2. Vždy ste v meste narazili na simíka, ktorý mal oblečené niečo, čo mal Váš simík akurát na sebe, alebo minimálne kúpené v skrini.
Ajtak tajne dúfam že prijde nejaká tá aktualizácia a ten nástroj do hry proste dostanú. :whistle:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pon 19 Máj 2014, 15:05

Mne tie farby zase tak veľmi nebudú chýbať, respektíve v pohode sa uspokojím s tým, že mi hra ponúkne len zopár farebných alternatív. Ale uznávam, že je trochu zvláštne to, že sa ten nástroj rozhodli odstrániť z hry. Na druhej strane by to mohlo byť fajn pre budúcich tvorcov obsahu, väčší dopyt po tvorbe. Bolo by megasupernajbombastickejšoskvelé, keby vyrobili niečo ako bodyshop z TS2.

Tu je inak vidno, že vlasy od prvého predstavenia CAS "opravili" ... majú oveľa lepšie textúry, vidno korienky a mesh je tiež upravený. Možno ich do vydania fixnú ešte trochu viac. :good:
Obrázok
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Pon 19 Máj 2014, 16:58

Pekný postreh! :good: Ja som si to popravde ani nevšimol, ale keď to tu tak vidím porovnané, musím povedať good job EA/Maxis.

A to s tým BodyShopom súhlasím, to by bolo naozaj skvelé. No neviem prečo, ale mám divný pocit že do The Sims 4 bude veľmi málo CC, ak vôbec nejaké bude. :unknown: Snáď je to len moja zlá predtucha a že sa nevyplní. Ikeď teda musím uznať že tie oficiálne meshe sa mi veľmi páčia. A úprimne sa mi páčia aj viac ako tie z TS3. A čo sa mi páči ešte viac sú skiny. Originálne skiny v trojke vyzerali (a to si povedzme úprimne) dosť zle. Tie v štvorke sú naozaj perfektne natexturoané. :good:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pon 19 Máj 2014, 21:39

Za postreh si zásluhy neberiem, vykutral som to na tumblr :whistle: :D , ale keďže sa práve na vlasy veľa ľudí sťažuje, prišlo mi aktuálne to sem hodiť. S tými skinmi úplne súhlasím, myslím si, že to muselo byť o to ťažšie, keď sa teraz dá telo prakticky neobmedzene naťahovať, zväčšovať, zmenšovať... Tie textúry sa pri tom môžu znehodnotiť... Asi to budú veľké súbory. Už sa teším, ako si ich popozerám, takéto veci sú v grafike moja šálka kávy. :D
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Pon 19 Máj 2014, 21:53

Pochybujem, že budú robiť niečo ako bodyshop alebo že tam vrátia nástroj vytvor si štýl. Na čo by to robili? Sú ľudia, ktorí niečo také urobia aj zadarmo, ako napr. TSR Workshop, tak prečo by sa mali oni v EA namáhať?
Mimochodom, prečo stále chcete aby sa EA zaoberalo takými nepodstatnými vecami ako je oblečenie, vlasy a pod.? Čím viac sa budú venovať prkotinám ako vytvor si štýl o to menej sa budú venovať hernej stránke.

Hru si možno kúpim, keď k nej bude niekoľko datadiscov a až potom ako si ju stiahnem, Prečítam si pravidlá!!! a zistím, že je to hrateľné a za tie peniaze to stojí.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Uto 20 Máj 2014, 11:44

Tak prečítala som si pravidlá a musím opraviť moje pôvodné tvrdenie.

Hru si možno kúpim, keď k nej bude niekoľko datadiscov a až potom ako si ju stiahnem, odstránim ochranné prvky proprietárneho softvéru za pomocou techniky disassemblovania a zistím, že je to hrateľné a za tie peniaze to stojí. :wink:
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia