The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Uto 20 Máj 2014, 12:22

Mne sa takisto grafika Simov veľmi páči, aj možno kvôli tomu, že mi pripomína vynovenú verziu dvojky ako mnohým. Dokonca aj interiéry a exteriéry domov vyzerajú super. Ale čo sa týka vlasov, mám stále veľké výhrady. Podľa mňa to je jediná časť Simov, ktorá mi do tej grafiky nezapadá. Pre mňa sú to stále zlepence/tehly/pneumatiky ako v predošlých sériách. Stále nemôžem uveriť tomu, že ani vo štvorke sa nedočkáme poriadných vlasov, pritom by nemuseli byť ani animované, stačilo by to len urobiť trochu prirodzenejšie. Páčilo sa mi napr. v dvojke, že sa niektoré modely vlasov aj dokonca hýbali s pohybom Simov, podľa mňa by to neuškodilo znovu dať do štvorky aj s vylepšením. Kto má slabší počítač, mohla by tam byť voľba v nastaveniach ako Animácie vlasov ON/OFF a problém vyriešený (myslím, že aj tak nejak to bolo v dvojke). Podľa mňa nie je dobrý názor spoliehať sa na to, že fanušikovia spravia lepší content, že to nevadí. Takto sa hra nikdy výraznejšie neposunie. Podľa mňa by vývoju hry mohli kľudne nechať aj dalšie 1-2 roky.

Viď animácia vlasov v dvojke (od 1:36):
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Uto 20 Máj 2014, 13:19

To je pravda... je veľká škoda, že tie vlasy nezanimovali. Niečo mi hovorí, že by to ešte mohli urobiť, ale zase po dvoch videách z CAS kde nebol ani náznak pohybu, asi som príliš optimistický... Nie je to zase také ťažké, obzvlášť keď sú meshe také aké sú. Nemuselo by sa to teda "po vlase" animovať, ale presne tak ako hovoríš ty, Tomak, tak ako v dvojke - že by sa len trochu zamihotali pri otáčaní sima, resp. pri tom ako by sa hýbal. No uvidíme. Bolo by to príjemné.
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Uto 20 Máj 2014, 18:40

Obrázok
trochu na pobavenie :D
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Uto 20 Máj 2014, 19:21

:lol: pohľad na hráča ako "shit, ctrl+shift+c and delete one of us already .. pleaaase"
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Uto 20 Máj 2014, 20:55

Som jediný komu je animácia vlasov absolútne ukradnutá? :huh: Nie vážne. To je to posledné čo ma zaujíma. :lol:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Str 21 Máj 2014, 12:20

No ale veď píšem, že odhliadnuc od animácií vlasov, je dôležité, aby samotná grafika vlasov vyzerala aspoň prirodzene, nejakú zmenu alebo vývoj v TS4 by som už skromne aj uvítal. :?

Toto skrátka nejde dokopy a nemôže dobre vyzerať:
Obrázok

Jak keby pytónov malých na hlave pestovala. Alebo mala vlasy podliaté nejakým zlatom, ktoré na jej hlave medzitým svrdlo.

Ja neviem, čo im robí problém vytvárať reálnejšie vlasy, nejaké, ktoré zodpovedajú grafike Simov, prečo by sa človek mal stále spoliehať na neoficiálny content :down:
Obrázok
:slap:
Obrázok

Osobne mne vlasy v štvorke paradoxne pripomínajú až jednotku.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Str 21 Máj 2014, 17:52

Ja neviem, čo im robí problém vytvárať reálnejšie vlasy, nejaké, ktoré zodpovedajú grafike Simov, prečo by sa človek mal stále spoliehať na neoficiálny content


Ja sa opýtam inak, prečo by zas malo EA makať na úchvatnej textúre vlasov, keď si ich môžeš stiahnuť a ak nie si úplné trdlo, tak si ich vieš aj sám urobiť? Ja si práve naopak myslím, že je absolútne ideálny stav, keď EA urobí dobrý rámec (teda hru s kvalitnou hrateľnosťou, množstvami interakcií a širokými možnosťami) a prkotiny ako vlasy, oblečenie a objekty nechajú na kreatívnych ľudí.
Ja fakt nechápem tieto priority. Ako keby pôžitok z hry spočíval v čumení na pekné vlasy hýbajúce sa vo vetre.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Str 21 Máj 2014, 21:00

Ja to Tomakove rozhorčenie chápem. Človek by čakal, že tieto veci po dvoch sériách (TS2-TS3) vyriešia, respektíve vylepšia. Na druhej strane je podľa mňa len vecou pohľadu to, či tak urobili (teda či napríklad tie vlasy vylepšili) alebo nie. Menej je niekedy viac, grafika v Simoch nikdy nebola totožná s realitou a nikdy podľa mňa ani nebude. Alebo by aspoň nemala byť. Vždy to bolo nejakým spôsobom štylizované a ja myslím, že je dobrá vec, že sa k tomu teraz vrátili. Niektorí hovoria, že im štvorka pripomína práve dvojku a hovoria, že to je zle. Ja to tvrdím tiež ale nevidím to vôbec ako zlú vec, naopak, práveže to má podľa mňa konečne zase toho pravého ducha, ktorý trojke trošku chýbal.
Na jednej strane by som teda nejaký posun vpred (napríklad čo sa tých vlasoch týka) aj prijal, na druhej som človek, ktorý obdivuje precíznu grafiku a tá nemusí byť bezprostredne hyperrealistická ako sú CC vlasy na ktorých Tomak demonštroval to, čo sa mu vlastne nepáči. :)
Inak, ak ste to náhodou nezachytili, o stranu späť som hádzal práve link na obrázok, kde je jasne vidno, že sa tie vlasy od prvého zverejneného CAS videa vyvinuli. Kto nevidí rozdiel a zlepšenie musí byť slepý! Alebo aspoň ďalekozraký. :lol:

NOVÝ OFICIÁLNY ČLÁNOK O CAS
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Str 21 Máj 2014, 22:24

Proste vy za každú cenu chcete aby EA makala na precíznych vlasoch napriek tomu, že si ich môžete stiahnuť alebo vytvoriť. Ja napr. zas chcem aby EA precízne makala na hrateľnosti, lebo tú si len tak nestiahnem a nevylepším sama.

Z môjho pohľadu je vec vyriešená už hodne dávno, pekné vlasy si prosto sťahujem.

Dovolím si sem skopírovať veľmi rozumný koment od beagler5.

Náhodou, keby sa vyznáte do 3D modelovania, tak viete, že ten “zlepenec vlasov” je oveľa lepší ako forma vlasov v TS3… kedže je to jeden objekt, ktorý má svoju textúru bude jednoduchšie jeho načítanie a je vďaka tomu možnosť napríklad toho aby sa dal každý druh pokrývky hlavy (čiapky, šatky…) priradiť ku každému druhu vlasov bez rôznych grafických chýb (ak by v TS3 niečo takéto fungovalo, určite by tam takéto grafické chyby vznikali). Aby ste to pochopili tu je príklad: v TS4 vytvoria 10 druhov vlasov a 20 druhov klobúkov (to znamená, že vytvoria 30 modelov 3D a každý účes sa dá skombinovať s každým klobúkom… vznikne tak 200 kombinácií) no v TS3 by museli vytvoriť 200 modelov aby vytvorili 200 kombinácií… z toho vyplýva, tvorba bude rýchlejšia a mali by sme sa dočkať väčšieho množstva na výber, pretože vývojárom bude trvať kratší čas vytvoriť tieto modely… a má to ešte jednu výhodu: vďaka tomu, že vlasy su “zlepenec” bude hra frčať rýchlejšie a bude mať menšie nároky ako TS3… a ak by som mal povedať svoj názor na grafiku hry tak nemám slov… veď predsa je to hra zo série The Sims a nie nejaká realistická strielačka (myslím, že tento druh grafiky odráža to ako sa na hru pozeral jej tvorca Will Wright a ešte jedna maličkosť: hra je vo vývoji to znamená, že do vydania sa môže hra môže graficky výrazne zmeniť (teraz pracujú hlavne na 3D modeloch a animáciách a textúry sa môžu vylepšiť až úplne na konci. Dúfam, že vás moje slová aspoň trochu zaujali a pochopili ste, že predsa len sa TS4 niekam posunula (a ak ste mali problém s vypínaním TS3 alebo sekaním tak to by už malo skončiť pretože TS4 je vybudovaná od základu, čiže tvorci nepoužili žiadne iné hry za základ a iba ich vylepšili tak ako TS3 prebrala základ a animácie z TS2…


http://gamesims.sector.sk/2014/the-sims ... /#comments

Navyše celé toto lamentovanie mi príde až smiešne, keď čítam komenty ku trojke ako má pomaly každý problém načítať hru a sťažuje sa na grafickú náročnosť.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Str 21 Máj 2014, 22:54

Stotožňujem sa, trefné :clap:
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Štv 22 Máj 2014, 15:14

Lenže od toho tu táto téma je. Aby sa v nej 'lamentovalo'. Nemôžeš predsa nikomu brať jeho názor len za to že Ty si dokonalá v 3D modelovaní. Niektorí z nás by si radi hru nechali panensky čistú, bez CC, práve aby im fungovala svižne. (Aspoň chvíľu. x)) Je mi taktiež jedno akú funkčnosť má spĺňať ten zlepenec. Mne sa zlepenec páči. Ale to som už písal keď som konštatoval celkovú grafiku.

V čom s súhlasím je presne to že to je hra pre deti a nie je to žiadne GTA V. Ide o hru 12+ a ak by som chcel vidieť reálne výjavy, pozriem sa von oknom. x)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Štv 22 Máj 2014, 22:16

Pre mňa za mňa nech má každý názor aký len chce. Ja môžem voči tomu názoru zas odporovať. Alebo mi chceš brať môj odpor len preto, lebo vy ste v 3D modelovaní lamky?

V princípe, som rada, že tvorcovia nečítajú slovenské a české fóra. Vo väčšine tých, kde sa komunikuje po anglicky žiadne vlasy neriešia.

Človek by zas dúfal, že si pokecá na fóre o sims 4 aj o hrateľnosti. Ale tu je to len mééé, zlepenec sem, mééé zlepec tam, človek má pomaly pocit, že číta Ficové komentáre k Radičovej vláde.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Pia 23 Máj 2014, 00:39

My ťa k diskusii o 'zlepencoch' nenútime. Ty si sa do Tomaka prvá pustila v zmysle 'prečo rieši také banality'. Kľudne diskutuj o čom chceš. Od toho to je fórum. Téma sa volá diskusie/špekulácie. Nie vlasy. To že téma skĺzla aj k vlasom je pochopiteľné, kedže väčšine ľudí (aj mimo tohto fóra) sa moc nepáčia. Tak prečo to nerozobrať? Tvoj názor Ti nikto neberie, práve naopak ho rozvíjame.

Preto by sme mohli opäť skočiť späť k slušnej konverzácií, bez zbytočných dehonestujúcich prvkov. :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pia 23 Máj 2014, 00:55

Atlaua píše:Ale tu je to len mééé, zlepenec sem, mééé zlepec tam, človek má pomaly pocit, že číta Ficové komentáre k Radičovej vláde.


:lol: ... máš pravdu, zmeňme asi nachvíľku tému. Ja som strašne zvedavý na datadisky. Teda, je ešte priskoro nad nimi nejak rozsiahlo filozofovať, ale ja by som napríklad ocenil, keby sa vyvarovali datadiskom, ktoré budú nejakým spôsobom podobné jeden druhému. V trojke by sa dali menovať aspoň tri, ktoré boli úplne nasilu (aspoň z môjho pohľadu) zbytočne jeden od druhého oddelené, resp. ich obsah sa dal spojiť do jedného. Samozrejme, možno to nešlo s ohľadom na veľkosť datadisku, ale i tak si myslím, že taký Showtime, Po zotmení a možno aj Ambitions mohli byť spojené. Tiež Cestovná horúčka a Tropický raj. Možno Hrátky osudu a Ročné obdobia. Prijal by som to troška rozumnejšie zoskupené, teda rozumnejšie v zmysle výhodnejšie pre hráčov, nie pre EA. :)
Tiež by som bol rád, keby datadisky prinášali väčšie množstvá vlasov a oblečenia a objektov. Je škoda, že Ročné obdobia nebudú v základnej hre TS4. Je to určite vždy jeden z najpopulárnejších datadiskov, ale tak... komu sa chce čakať dva roky, než Simom prvýkrát nasneží na dvore. :D
Čo sa týka datadisku s mazlíčkami, mohol by obsahovať aj farmu, väčšie a inovatívne možnosti v záhradníčení.
V základnej hre by som rád videl viac povolaní, než býva zvykom... Väčšie mestá, ktoré by boli rozdelené aj do nejakých štvrtí - centrum, predmestie, nejaká okolitá dedinka/osada... Možnože aj nástroj na tvorbu vlastného mesta ako súčasť hry, ktorý by bol jednoduchý aj pre úplných amatérov a intuitívny viac, než tie napoly-developerské programy.
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Pia 23 Máj 2014, 10:03

Atlaua píše:Pre mňa za mňa nech má každý názor aký len chce. Ja môžem voči tomu názoru zas odporovať. Alebo mi chceš brať môj odpor len preto, lebo vy ste v 3D modelovaní lamky?

Presne o tomto tu je toto fórum, v ktorom si hráči/fanúšikovia vyjadria svoj názor, pričom tí druhí ten názor buď stotožňujú alebo nie. No v prvom rade ho vždy rešpektujú. Ako aj ja ten tvoj. A hawk! :P

Pre mňa je hrateľnosť tiež najdôležitejšia a aj píšem. Akokoľvek to divne príde niekomu, mne hrateľnosť dotvára tiež vizuál, ako sú napr. aj vlasy. Som zvykol byť typ hrača storyteller a lipnem si dosť preto aj na takéto veci. Pre mňa skrátka nie je riešením to, že si vlasy mám teraz stále iba sťahovať.

/Mimochodom, mne sa zdá, že hra TS3 bola takisto od nuly nanovo vytvorená, len s tým rozdielom, že vtedy už EA nespolupracovala s Maxisom./

Čo sa týka datadiskov, ako píše megary, tak to je už tiež dosť diskutabilné. Už pri TS3 som hovoril, že to začína naberať ťažký stereotyp a mali by pouvažovať nad tým, ako budú tvoriť a spájať nové datadisky. Hráčov to už môže demotivovať opätovným zbieraním novej nekonečnej kolekcie dookola. Tiež si myslím, že mnohé z nich boli pri TS3 zbytočné a až príliš lacné. Myslím, že Hrátky osudu mohli dať úplne v pohode do základu hry, ale ten myslím vznikol narýchlo kvôli neočakávanému dlhšiemu vývoju dodatku Pets. Veľa vecí v základnej hre už mohlo byť takisto teraz, čo je veľká škoda. Som fakt zvedavý, aké a ako budú vytvárať dodatky k TS4. Už to chce fakt nejakú zmenu každým dodatkom, ktorý nebude po celý čas len čakaním na Seasons a Pets. Pozitívom a nádejou pri TS4 je stále Maxis.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť