The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Pia 23 Máj 2014, 15:59

Verím tomu že to tak bude. Hráči budú zúfalo chcieť ročné obdobia a zvieratká... ( :slap: ). A EA v tom vidí zlatú baňu. Čiže hurá vytvoriť ďalších XY dodatkov. Ľudia to proste BUDÚ kupovať no matter what.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Ned 25 Máj 2014, 12:55

Ja verím tomu, že práve Maxis prinesie nové nápady na datadisky, a aj keď Pets a RO určite urobia, myslím si, že Maxis do nich vždy prinesie niečo nové.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Sirka21 » Ned 25 Máj 2014, 14:05

som zvedava ake vymyslia datadisky ale tiez ročne obdobia a zvieratka to bude chciet každý a to tam dajú. :) aj sa teším keď vyjde ale ako som spomínala počkám pokym zlacnie prípadne možno by som kúpila simsku aj hneď ak by som si našla dobre platenú robotu :roll:
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod schnegy » Pon 26 Máj 2014, 01:26

Som sa pobavila na tejto teme :lol:
Mne sa ta grafika stale nejak extra nepaci. Ale co uz to je uplne jedno. Zatial ale z realnej hry/hratelnosti/moznosti vela nevypustili nie? Aspon mne to take pride, ziadne normalne informacie. z toho hlupeho CAS bolo uz milion veci a inde stale nic (aspon sa mi zda, vyvedte ma z omylu, nemam velky prehlad). Jedine co som zachytila resp. ma prekvapilo je, ze bude na vyber menej vlastnosti pre simov a takisto nieco na styl aspiracie, ci osobnosti ci co to bude. Tam som tiez zachytila len 3 crty. To mi nepride velmi dostacujuce na dokreslenie povah.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Pon 26 Máj 2014, 13:23

Tomak, ja ťa rešpektujem, len si myslím, že riešiš totálne kraviny. :wink:
Ja som tiež storyteller. A zas si neviem predstaviť, že by som dala prednosť pred akýmikoľvek dobrými vlasmi od EA pred tými čo robí napr. Skysims alebo Newsea. Široký výber úplne famóznych vlasov, teraz už aj zadarmo, ktorý mi by som v EA ťažko preplatila.

K datadiskom... Za prvé, nepáči sa mi že EA vydá prakticky nedokončenú hru a potom vydáva nejaké rozšírenia, ktoré samy o sebe nič poriadne neprinesú. (čo platí hlavne pre TS3, datadisky k dvojke boli podľa mňa urobené veľmi dobre) Tak už niektoré veci by mali byť štandardom do základnej hry. Datadisky ako po zotmení, hry osudu, showtime, obludárium a tropický raj by mali byť súčasťou základnej hry. Že súčasťou základnej hry nebude počasie to chápem, chcú zarižovať. Ale ak už robia takýto datadisk, mohol by priniesť aj niečo viac ako len to počasie. Je mi síce jasné, že sims sa snaží byť kultúrne neutrálne, ale preboha aspoň Vianoce by mohli byť zaradené a mali by k ním byť špeciálne predmety so špeciálnymi interakciami, obdarovávanie a pod. Alebo nech to kľúdne urobia aj multi-kulty s chanukou, ramadánom a inými sviatkami iných kultúr typickými pre nejaké ročné obdobie.

Pôvodné datadisky z TS 1-3 by mali zgrupiť maximálne do troch, a zvyšok by mali byť vyslovene nové a inovatívne veci. Ale nie nové a inovatívne ako Do budúcnosti. To za veľa nestálo. Ako som už hovorila, páčil by sa mi datadisk 18+. Znovu by som chcela podnikanie, ale samozrejme už trochu vylepšené. Takže podnikanie nielen na úrovni malého obchodíku, ale aj veľkých firiem až trustov. A možnosť si menežovať svoju firmu. Ďalšia vec, trochu politiky do hry by tiež nezaškodilo. Sim by mal mať možnosť stať sa senátorom mesta a svojím rozhodnutím ovplyvňovať životy iných simíkov a dianie v meste.

Súhlasím, že by v TS4 nemal chýbať lepší nástroj na úpravu sveta, najlepšie priamo v hre. Čo som videla nástroje na stavbu, tak to nevyzerá zle, myslím, že na svoje si prídu aj tí, čo radi stavajú. A tiež nejaký dobrý tool na vytváranie príbehov priamo v hre by sa zišiel.

A konečne by medzi accessories mohli pribudnúť tašky a kabelky, najlepšie aj s animáciami a interakciami. Je fakt divné, aby si simovia vyťahovali veci vždy "zo zadku".
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Pon 26 Máj 2014, 21:54

Obrázok

Objavil sa nový obrázok + v stredu by sme mali získať nejaké nové informácie ohľadom módu stavby. :)

Which house will your Sim move into? See how you’ll Build in #TheSims4 on Wednesday. pic.twitter.com/uXAMxLH1Jv

— The Sims (@TheSims3)

EDIT: väčšie rozlíšenie obrázka http://sims.arhn.eu/wp-content/uploads/2014/05/Build_ABCD.jpg
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pon 26 Máj 2014, 22:41

práve som na to dopozeral a je to neskutočné... tie stavby vyzerajú MEGA. Je to oveľa realistickejšie než vyzerali domy doteraz a zároveň sa to totálne hodí do toho "cartoonovitého" prostredia. Tiene zabili :good: :heart:
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Markus » Uto 27 Máj 2014, 15:38

tie obrázky sú fantastické, celé to sims 4 prevedenie sa mi páči (hoci na začiatku mi pripadalo strašne bábikové, ale odvtedy sa v 4-ke čo to zmenilo) a tie domy k nemu skrátka ladia, nastaviteľná výška základov, stien, oblúkové podlahy a ploty - tieto veci som často chcel v trojke keď by sa mi to tam pri stavbe domu tak hodilo :D
tak isto sa mi páčia aj rozličné poštové schránky (háálelúújáááá), mne strašne liezlo už v dvojke na nervy :lol:
a to isté platí aj o komínoch 8)
datadisky budúúúúú a bude ich veľááá :whistle: a nech aj je, ja celú zbierku nepotrebujem - vlastne by mi asi vybuchol počítač :lol: a môžem si aspoň vybrať :wink:
Len dúfam ,že sa nedočkám takých doslova failov ako hry osudu, alebo (a to teda dovolím si zvýrazniť :whistle: ) Sladké oné tej vyondiatej onej! :! Alebo že showtime a nočný život budú rozdelené... to malo byť určite spolu.
Ale zase okrem počasia a zvierat očakávam (a chcem :P) magickú tematiku alá obludárium :heart: , nemyslím si že by malo byť v základnej hre, lebo toto je fakt tematika ktorá sa naozaj nepáči každému a buď ho chcete alebo nie. Určite sa však dočkáme študentského života - ktorý by teoreticky mal byť súčasťou hrátok osudu a potom by z hrátok možno bol plnohodnotný dodatok. Ale chvalabohu súčasťou nebol a tak ten dodatok EA nestihla pokaziť a Maxis to trochu zachránil.
Tropický raj sa mne osobne náhodou páčil a uvítal by som niečo podobné aj v 4-ke :mrgreen: na to aké je Isla Paradiso veľké je prekvapivo málo zabudované :lol: .
Ale určite sa ukážu aj iné overené dodatky, ako niečo s tematikou nočného života, cestovania atď. :)

Edit: A ešte jedna drobnosť čo by som v štvorke chcel. NORMÁLNE bývanie v bytoch ako tomu bolo v dvojke. A nie tá maketa mrakodrapu s chodbou a piatimy dverami čo boli v late night... to bolo fakt úbohé :down: :slap:
Ak je 50%-tná šanca na neúspech, tak sa to nepodarí v deviatich prípadoch z desiatich.
Nikdy nehovorte, že sa niečo nedá, pretože vždy sa nájde iniciatívny blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to!
Obrázok užívateľa
Markus
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob 16 Jún 2012, 16:26
Bydlisko: V krajine kde sa piesok lial :D
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Str 28 Máj 2014, 02:40

Inak mne napadlo.. myslíte, že sa bude dať oblečenie vrstviť? Nič také neukázali zatiaľ ale bol by to jednoduchý a dobrý spôsob ako "naoko" zväčšiť výber oblečenia.
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Str 28 Máj 2014, 12:47

Zlepšili aj grafiku domov a celkovo prostredia, či sa mi to len zdá? Rozhodne sa mi tie domy páčia, len dúfam, že takéto typy domov budú aj rovno v susedstve, pretože ja som staviteľský antitalent a sťahovať domy sa nechystám.
Teraz som si uvedomila, že zniem, akoby som sa už chystala kúpiť si to :lol:
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Str 28 Máj 2014, 17:07

https://www.youtube.com/watch?v=9KSFkcKBBMo

Ohohohohohoho :clap: :heart:
A vidíte tú električku na konci ? :)
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Štv 29 Máj 2014, 11:30

schnegy píše:Som sa pobavila na tejto teme :lol:
...zatial ale z realnej hry/hratelnosti/moznosti vela nevypustili nie? Aspon mne to take pride, ziadne normalne informacie. Z toho hlupeho CAS bolo uz milion veci a inde stale nic (aspon sa mi zda, vyvedte ma z omylu, nemam velky prehlad). Jedine co som zachytila resp. ma prekvapilo je, ze bude na vyber menej vlastnosti pre simov a takisto nieco na styl aspiracie, ci osobnosti ci co to bude. Tam som tiez zachytila len 3 crty. To mi nepride velmi dostacujuce na dokreslenie povah.


S tým by som aj súhlasil.

Inak vyšla na povrch nie veľmi pozitívna správa, že colour wheel pre vlasy a oblečenie v hre už nebude. Je to táto vecička z CAS:
Obrázok
http://simsvip.com/2014/05/29/the-sims- ... -included/

Čiže, asi len 8 farieb vlasov na každý účes, čo bolo raz vidieť v jednom videu. Pri oblečení to bude asi viac chýbať.
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod zuziniatko » Štv 29 Máj 2014, 17:25

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :evil:
ja som to tušila, ale nechcela som tomu veriť
teraz už môžem len silno dúfať že to príde potom v nejakej aktualizácii ak aj nie presne create a style, tak niečo podobné, potrebujem mať simíkov s pastelovými vlasmi :oops: :lol:
dúfam že v móde stavby a nákupu to ale stále bude lebo presne toto sa mi totiž na sims 3 páčilo asi najviac, že som mohla úchylne zladiť všetok nábytok - v sims 2 ma strašne štvalo že každý kus nábytku bol z iného dreva
zuziniatko
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 421
Registrovaný: Štv 19 Feb 2009, 13:16
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Štv 29 Máj 2014, 21:46

Tak hra bez colour wheel aspoň na vlasy bude ešte menej dôveryhodná, pretože dnes už stretneš ľudí s červenými / modrými vlasmi na každom rohu :?
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Štv 29 Máj 2014, 23:28

Z ukážok v CAS je vidno, že tam je len 8 farieb vlasov - čierna, tmavohnedá, svetlohnedá, červená, ryšavá, nejaká tmavšia blond, blond a šedivá.
Vypadnutie colour wheel ma neprekvapuje, keďže tam nebude ani create a style.
Asi to vyhodili, lebo väčšina ľudí (aspoň teda na anglicky hovoriacich fórach ktoré som čítala) na to hovorila, že je to zbytočné a ani to nevyužívajú.
Minimálne ale do zariaďovania by to chcelo možnosť zladiť drevený nábytok, poťahy, čalúnenie a tak. Ale predpokladám, že keď EA komunikujú aj s tvorcami TSR workshopu, tak to nechajú na tento tool, aby si ľudia recolorovali nábytok samy.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia