The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Odhaľujme spoločne nové vlastnosti "štvrtých Simov"!

Moderátori: Tomak, Totodile7625

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pia 30 Máj 2014, 03:13

Atlaua píše:Z ukážok v CAS je vidno, že tam je len 8 farieb vlasov - čierna, tmavohnedá, svetlohnedá, červená, ryšavá, nejaká tmavšia blond, blond a šedivá.

Dovolím si s tebou nesúhlasiť. :D V poslednom CAS videu bolo presne 18 skinov, 13 farieb očí, 18 farieb vlasov a 8 farieb obočia. Z toho počtu a farieb pri obočí vyplýva, že to budú farby "basicové", resp. prírodné a teda práve tie, ktoré si ty vymenovala. Dal som si tú námahu, niekoľkokrát prezrel celé video a stopol a printscreenoval. Nech sa páči. :D
Obrázok

Inak, verím tomu, že vlasy sa budú dať zafarbiť podobným spôsobom ako tomu bolo v TS3, teda že budeme môcť nafarbiť určité "úseky" vlasov odlišnými farbami (končeky, korienky, stred), čiže sa bude dať vytvoriť napríklad ombre... len nebude k dispozícii farebný kruh, ako už spomenul aj tomak, ale len paleta s vybranými farbami, ktorú som sem práve nahodil. Súdim tak podľa týchto vlasov z videa, ktoré určite viacerí postrehli:
Obrázok

Tá purpurová aj azúrová na vlasoch by sedeli k palete. :)

Do vydania ešte nejaké farby možno aj pribudnú, ktovie... Tiež som si všimol v tom videu, že niektoré vlasy majú ešte textúry na úrovni prvého CAS videa, niektoré už sú oveľa detailnejšie... takže ich určite budú dolaďovať.

Čo sa mi nepáčilo ale bolo to, že v novom videu so stavebným módom sa s Bellou zhovára jedna simka s čiernymi vlasmi, ktorej vlasy sa celé lesknú akokeby ju obliali olejom. :( :lol: :whistle: Dúfam, že len dačo skúšali a nezostane to na tých vlasoch, alebo tomu aspoň znížia opacitu na nejaké únosné minimum. Na ostatných vlasoch to v tom videu nebolo.
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Atlaua » Pia 30 Máj 2014, 13:01

Ja to zas tak moc nesledujem, v gameplay pre CAS ktorý som videla ich bolo ešte len osem.
Osobne mi paleta vyhovuje viac. Hlavne široké možnosti odtieňov pleti sú skvelé.
Atlaua
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12 Apr 2014, 19:52
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pia 30 Máj 2014, 23:14

Dnes som sa akurát zamyslel nad tým, že je škoda, že keď si ročné obdobia držia na datadisk, že tí simovia fakt budú dovtedy mať stále len slniečko, ktoré sa aspoň mne teda čochvíľa vždy zunuje.
A teraz som zase brázdil ts4 bloggera na tumblr a pozrite, čo sa rieši:
Obrázok

Mohlo by to znamenať, že aj keď sa určite nedočkáme ročných období v základnej hre, mohli by sme dostať aspoň dážď/búrku/vietor? Podľa mňa by to bolo skvelé a ak by aj náhodou nešlo o počasie, tak mi ešte napadá, že by mohlo ísť o polievanie travníka. :D Tak či tak to vyzerá dosť realisticky. že by zmizli konečne želatínoidné mláčky? :D
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Sob 31 Máj 2014, 11:01

Paráda megary! :good: Skvelé postrehy a hlavne tá farebná paleta. Mňa by ani nenapadlo na voľačo také sa zameriavať vo dieu. :lol:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Pon 02 Jún 2014, 12:22

Tá paleta vyhovuje aj mne, na skiny to určite stačí a pri vlasoch je to tiež celkom v pohode. Oni vtedy oficiálne písali (http://simsvip.com/2014/05/29/the-sims- ... -included/), že tam bude výber farieb vlasov ako z videa na GamesCome, čo som si vtedy ešte raz očekoval a tam bolo len osem farieb, presne iba ten prvý riadok z tej palety vlasov, čo pridal Megary. Akurát je trochu škoda, že pri mužoch neoddelili farbu vlasov a brady/fúzov. V realite má máloktorý chalan rovnakú farbu vlasov ako aj bradu, väčšinou je brada tmavšia než vlasy. Keď oddelili obočie, mohli už aj bradu.

A inak k tomu dažďu/počasiu. To bude asi nejaký blud, pokiaľ niečo nezmenili po čase, pretože pred pár mesiacmi som čítal jedno interview s producentom (http://simsvip.com/2014/02/20/thesims4- ... im-poland/), kde potvrdil, že počasie v basic hre nebude:

5 Is the base will be the weather / pets?
Unfortunately, no. The basic game will not contain nor weather, nor animals.
/Napr. tam bola aj otázka, či tam budu vtáky, hady, hlodavce, povedali, že nie, ale v poslednom videu už sme mohli vidieť napr. labute./

Nie je to veľmi pozitívny článok, veľmi nečítajte. :lol: Bol z februára, tak snáď niečo tvorcovia už zmenili z toho. :)
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod dandi252 » Str 04 Jún 2014, 21:04

Inak počuli ste o tom, že vraj v hre nebudú bazény? Ja len dúfam, že je to vtip :fist:
dandi252
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 02 Jún 2013, 17:11
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Štv 05 Jún 2014, 01:15

no videl som ako sa nad tým rozhorčuje cz-sk komunita, obzvlášť tá od letsplayerky Defi ale mne by to bolo popravde jedno. Je pravda, že aj v jednotke, aj v dvojke a trojke boli bazény už v základovke, ale mne osobne by bazény v inom datadisku nevadili. Využíval som ich aj tak iba pri rodinách, ktoré boli bohaté / mali vyzerať bohato. :)
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Štv 05 Jún 2014, 08:31

http://defifraekyboo.blogspot.cz/2014/06/nove-kratke-zabery-z-sims-4-ty-jste.html?m=1
Vyzerá to tak, že otvoreného sveta sa predsa len dočkáme :)
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Totodile7625 » Štv 05 Jún 2014, 18:20

Oni niekedy boli pochybnosti o tom že by nebol otvorený svet? :huh:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod CandyEm » Pia 06 Jún 2014, 13:34

Totodile7625 píše:Oni niekedy boli pochybnosti o tom že by nebol otvorený svet? :huh:

Zdá sa mi, že niekedy tu niekto písal o tom, ale môže sa stať, že som to čítala aj inde... :wink:
"Want a sugar cube?" -Finnnick Odair.
I don't care he's a fictional character, I still want to marry him. <3
Obrázok užívateľa
CandyEm
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Str 14 Mar 2012, 14:44
Bydlisko: Panem
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod megary » Pia 06 Jún 2014, 13:56

CandyEm píše:Zdá sa mi, že niekedy tu niekto písal o tom, ale môže sa stať, že som to čítala aj inde... :wink:

Ja som o tom čítal čosi v zahraničných diskusiách, nebolo to úplne tak, že by sa predpokladalo, že by Maxis prišiel znovu s načítaním každého pozemku zvlášť (ako v dvojke), ale skôr, že či nebudú susedstvá väčšie a rozdelené na akési dištrikty (takto fungujú hry ako Skyrim). Tznm. že by nebolo načítané nonstop úplne celé susedstvo, ale bolo by to porozdeľované na lokácie s tým, že keď by si šiel z jednej lokácie do druhej prechod by bol plynulý a hráč by to prakticky nezaregistroval, no pre hru ako takú by to bolo veľmi odľahčujúce. Konkrétne v tom, že by sa nemuselo dlho čakať na načítanie susedstva, alebo aby si nemusel pri presune mestom vídať načítavajúce sa domy, objekty atď... Aspoň toto som na viacerých miestach vyčítal ja a vlastne by sa mi to páčilo. Dali by sa takto neskôr s datadiskom pridať aj ďalšie lokácie (centrum, neďaleká dedinka, univerzita) - konečne by sa nemuseli načítať ako ďalšie susedstvo ale boli by priamo v ňom.
Možnože pre takýto prípad aj slúži tá scenéria s mrakodrapmi a pod. Who knows, možno "za ňou" ešte raz dačo bude. :D
Obrázok užívateľa
megary
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 20 Jan 2014, 04:42
Bydlisko: Bratislava/Senica
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Markus » Pon 09 Jún 2014, 19:59

Robíme maliarska a montárenské práce - montujeme hlavy k telu :lol:
Obrázok
ja viem, že to nieje nijak výrazné, nieje to vidieť, ani to nieje podstatné, ale keď ja si nemôžem pomôcť a strašne ma to irituje :whistle:
Ak je 50%-tná šanca na neúspech, tak sa to nepodarí v deviatich prípadoch z desiatich.
Nikdy nehovorte, že sa niečo nedá, pretože vždy sa nájde iniciatívny blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to!
Obrázok užívateľa
Markus
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob 16 Jún 2012, 16:26
Bydlisko: V krajine kde sa piesok lial :D
Pohlavie: Sim

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Flora Kreslená » Pon 09 Jún 2014, 22:27

Videli ste The Sims 4 na E3? Mne sa páčilo to, že podľa povahy simík môže odbúrať stres inými spôsobmi. Ale zase čakala som, že oznámia aj niečo väčšie, čo pridali do hry. Toto mi len potvrdilo obavy, že maximálne vylepšili C-A-S, ale samotnou hrou ďaleko nepohli.
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod zuziniatko » Pon 09 Jún 2014, 22:35

videli ste niekto tú konferenciu? čo myslíte? podľa mňa to nebolo nič moc, v podstate to isté ako pred rokom to producent walktrough, len tam bolo viac simíkov.. :cry:
zuziniatko
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 421
Registrovaný: Štv 19 Feb 2009, 13:16
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: The Sims™ 4 - diskusie/špekulácie

Poslaťod Tomak » Pia 13 Jún 2014, 14:18

Flora Kreslená píše:Videli ste The Sims 4 na E3? Mne sa páčilo to, že podľa povahy simík môže odbúrať stres inými spôsobmi. Ale zase čakala som, že oznámia aj niečo väčšie, čo pridali do hry. Toto mi len potvrdilo obavy, že maximálne vylepšili C-A-S, ale samotnou hrou ďaleko nepohli.


Súhlasím, hra TS4 neprichádza s ničím zásadne novým a prelomovým. Mohla to byť o triedu lepšia grafika, alebo niekoľko dodatkov už v základnej hre, alebo viac životných etáp a plynulý prechod medzi nimi a pod... No nič z toho, len stále to isté, nič v základnej hre, 7 životných etáp, či koľko, trochu zmeny v susedstve, grafike, lepší CAS a ešte nejaké vynovené emócie ako jediná mierne prelomová novinka spolu s CAS, čo mohlo byť už v TS3. Hoci mne sa už zdalo predtým, že Simovia vyjadrovali svoje emócie vždy istým spôsobom. Preto mi stále občas robí problém pochopiť, ako tie nové emócie myslia, no snáď to bude mať výrazný dopad na hru a hrateľnosť, lebo inak je toto celkom slabou inováciou, resp. toto mohla byť trojka a na štvorku mohlo byť už niečo prelomovejšie. Avšak, keď to bude mať podobného ducha ako TS2, budem to vedieť ako-tak prehĺtnúť. /Priznám sa, že som trojku skoro vôbec nehral./
Môj život je sen, z ktorého sa ťažko prebúdzam.
Obrázok užívateľa
Tomak
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 2688
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:12
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 4

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť