Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Zbierka rôznych návodov, prehľadov, trikov a iných tipov do hry.

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Totodile7625 » Štv 24 Nov 2011, 19:51

Obrázok

11. Testovacie cheaty a ich použitie
Návod je robený pre základnú hru vo verzii 10.0.96.013001. Ak máte hru v nižšej verzii, je možné, že niektoré veci Vám nebudú fungovať. Ak máte hru vo vyššej verzii, tak Vám bude fungovať všetko jak má.

Testovacie cheaty. Je to vlastne zhluk cheatov, ktoré sa aktivujú zadaním jedného. Preto si otvorte okienko na zadávanie cheatov ( CTRL + SHIFT + C ) a zadajte: TestingCheatsEnabled On ( On na konci cheaty zapína. Ak napíšete namiesto On, Off cheaty vypnete. )

Obrázok

1) Cheaty teraz budete používať tak, že budete na rôzne veci klikať s podržaným shiftom. Začneme teda interakciami s obyčajnými objektmi, napríklad s lavičkou.

Obrázok

Ako vidíte, ak kliknete s podržaným shiftom na akýkoľvek objekt, budete tam mať iba jednu možnosť.
Objekt --> Zmazať. Takto môžte zmazať akýkoľvek objekt, alebo simíka.

2) Interakcie pri kliknutí na poštovú schránku

Zase podržíme Shift a klikneme na poštovú schránku domu, v ktorom Váš aktívny simík býva. Otvorí sa Vám toto menu:

Obrázok

Vynútiť si návštevu: Na návštevu prídu náhodný simíci z Vášho susedstva.

Vypnúť potreby: Potreby Vášho simíka sa maximalizujú a dalej nebudú klesať.

Vytvoriť pre simíka priateľov: Váš simík bude mať zrazu niekoľko priateľov.

Urobiť všetkých šťastnými: Všetci simíci nachádzajúci sa na Vašom pozemku budú maž dobrú náladu.

Spôsobiť aby simík všetkých poznal: Váš simík bude poznať každého občana Vášho susedstva.

Presunúť počítačom ovládanú postavu: Interakcia je nefunkčná. Mala by zaručovať to, že sa na Vašom pozemku zjavia NPC postavy, ktoré si zvolíte ( Napr. Smrť, Hasič, Poštár, Duch, ... ). No postavy sa bud nezjavia vôbec, alebo sa nachvíľu ukážu a hned zas odídu. Jedine ak na danú postavu stihnete kliknúť s podržaným shiftom a zvoliť "Pridať k aktívnej domácnosti" Tak postava neodíde a Vy ju budete mať vo svojej rodine.

Vybrať si kariéru: Môžete si vybrať ľubovolnú kariéru a po rozkliknutí daného odboru si môžte zvoliť stupeň úrovne kariérneho postupu.

Obrázok

Obrázok

Nastavenie populácie nadprirodzených bytostí:
Vyžaduje dodatok Obludárium
Môžete si vybrať, ktoré nadprirodzené bytosti z dodatku Obludárium sa vo Vašom meste budú, alenbo NEbudú generovať.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

3) Interakcie po kliknutí na Vášho simíka

Stlačíme shift a budeme ho držať. Spolu s tým klikneme na Vášho aktívneho simíka.

Obrázok

Upraviť simíka pomocou nástroja Vytvorte Simíka: Simíka môžte LUBOVOLNE upraviť, tak akoby ste ho nanovo tvorili. Môžete upraviť meno, stavbu tváre, stavbu tela, oblečenie, make up, vlasy, ... etc.

Zmente Vlastnosti aktívneho simíka: Môžte zmeniť simíkovi jeho osobnosť.

Obľúbená hudba: Nastavíte Vášmu simíkovi jeho obľúbenú hudbu.

Spustiť stárnutie: Ak Váš simík nestárne, alebo stárne pomali, táto možnosť jeho stárnutie urýchli.

4) Interakcie po kliknutí na Cudzieho simíka

Kliknite s podržaným shiftom na akéhokoľvek (ne)známeho simíka v susedtve. Otvorí sa Vám toto menu:

Obrázok

Objekt: Jediná možnosť - vymazať. Simíka jednoducho odstránite.

Obľúbená hudba: Zmeníte obľúbenú hudbu zvolenému simíkovi.

Spustiť stárnutie: Ak simík nestárne, alebo stárne pomali, táto možnosť jeho stárnutie urýchli.

Pridať k aktívnej rodine: Simíka pridáte k Vašej aktívnej domácnosti. ( Ak Vlastníte DoMa, tak to platí aj pre maznáčikov. )

Upraviť simíka pomocou nástroja Vytvorte Simíka: Simíka môžte LUBOVOLNE upraviť, tak akoby ste ho nanovo tvorili. Môžete upraviť meno, stavbu tváre, stavbu tela, oblečenie, make up, vlasy, ... etc. ( Ak Vlastníte DoMa, tak by to malo platiť aj pre maznáčikov. )

5) Interakcie so "zemou"

Stlačte Shift a spolu s ním kliknite kdekoľvek v susedstve na zem. Otvorí sa Vám toto menu:

Obrázok

Teleportovať simíka sem: Teleportuje simíka na Vami zvolené miesto.

Obrázok

Kúpiť na tomto pozemku: Automaticky sa spustí mod nákupu a Vy môžte vybavovať pozemok ľubovolne podľa seba. Môžte sa tiež prepnúť do modu stavby.

Kúpiť na tomto pozemku: Automaticky sa spustí mod stavby a Vy môžte upravovať pozemok ľubovolne podľa seba. Môžte sa tiež prepnúť do modu nákupu.

6) Hýbeme (svetom) ukazovateľmi

Opäť stlačíme náš starý známi Shift a ...

Zvyšovanie/Znižovanie hodnoty potrieb: Presunieme sa do panelu potrieb simíka. Ak sa Vám zdá, že je niektorá z nich nižšie, než by sa Vám páčilo a Vám sa nechce ju dlhodobo uspokojovať, jednoducho ju posuňte smerom doprava.

Pred posunutím:

Obrázok

Po posunutí:

Obrázok

Potreby môžte aj zhoršovať. ( Dobré ak chcete, aby simík rýchlo umrel ). Vtedy posuniete potreby smerom doľava.

Zvyšovanie/Znižovanie hodnoty (ne)priateľstva: Presunieme sa do panelu známostí Vášho simíka. Vyberieme si simíka, s ktorým chceme, aby Vás šimík mal lepšie, alebo horšie vzťahy a podľa toho posunieme ukazovateľom doprava, alebo doľava.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

7) BuyDebug

BuyDebug je špeciálna časť nákupného katalogu s rôznymi predmetmi z DATADISKOV, ktoré sa inak nedajú získať, alebo sú iba ako odmeny v určitých povolaniach.

Takže znovu otvorte cheatovaciu konzolu ( CTRL + SHIFT + C ) a napíšte do nej BuyDebug ( Za predpokladu, že máte zapnuté Testovacie Cheaty! )

Obrázok

Teraz sa presunte to modu nákupu a prepnite sa na triedenie podľa tipu. Mali by ste tam mať novú zložku s obrázkom otáznika. V ňom nájdete všetko (ne)potrebné.

Obrázok

8) Zmena prednej časti pozemku

Prepnite sa do modu stavby, alebo nákupu a kliknite s podržaným ctrl + shift na jednu zo štyroch strán pozemku, kde chcete nastaviť jeho nový predok. Ide o detail, ktorý pomáhla hlavne tvorcom domov. Z danej strany budú k domu napríklad prichádzať simíci.

Obrázok

Obrázok

9) Pridanie bodov šťastia

Tieto body využívate pri kúpe životných odmien pre sima. A teraz si ukážeme ako si ich mierne "nacheatovať".
POZOR! Najprv musíte zapnúť cheat "testingcheatsenabled on", ale už v základnom menu hry!

Obrázok

Teraz si načítajte Vašu hru a kliknite si panel Vášho sima, konkrétne na body šťastia.

Obrázok

Stlačte klávesu "Ctrl" a kliknite do rémčeka okolo truhličky. Pozor! Neklikajte na číselný údaj, ani na truhličku. Klikajte iba na bledomodrú časť vnútri rémčeka.

Jeden klik Vám pridá 500 bodov šťastia.

Obrázok

A takto pekne si môžte kúpiť nejakú tú odmenu za pár klikov myškou.

Obrázok
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Patricia012345 » Štv 01 Dec 2011, 19:41

vyborne!!!! dakujem :D
Patricia012345
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 01 Dec 2011, 19:40
Pohlavie: Simka

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Makakovic » Štv 01 Dec 2011, 22:42

Veľmi pekne napísané. Väačšinu toho viem, ale je to ozaj nápomocné. Inač, nechápem ako sa ti môže chcieť písať, mňa by kleplo :D
Komu sa nelení tomu sa zelení, povedala babka a obrástla ďatelinou.
Obrázok užívateľa
Makakovic
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Uto 10 Aug 2010, 15:45
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Dec 2011, 18:58

Mňa to baví. :)
Inak pridal som ešte jednu vec, na ktorú som došiel dnes a oriantačné obrázky pre buydebug. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Flora Kreslená » Str 14 Dec 2011, 22:39

Bod 8 mi pomôže neskutočne! Ďakujem!
Flora Kreslená bola moja prvá Simka a nikdy na ňu nezabudnem
Obrázok užívateľa
Flora Kreslená
Starec
Starec
 
Príspevky: 2219
Registrovaný: Uto 09 Mar 2010, 22:33
Pohlavie: Simka

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Totodile7625 » Str 14 Dec 2011, 23:19

A ja som si myslel, jak to je nepodstatné. :lol:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Alisiq » Štv 06 Sep 2012, 18:27

To mi véééééééééľmi pomohlo, ďakujem Totodile :)
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Totodile7625 » Ned 18 Nov 2012, 20:42

Pridaný bod 9 - navyšovanie bodov šťastia.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Nethon » Ned 18 Nov 2012, 21:20

Super :good: to mi chýbalo :)
Not judge a book by cover ;)
Obrázok užívateľa
Nethon
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 300
Registrovaný: Pia 31 Aug 2012, 10:17
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Sirka21 » Pia 01 Feb 2013, 00:49

ked som skusila tento cheat v rodine kde mam carodejnicu a vypla som potreby tak jej zacalo ubudat carodejnej energie musela som to vypnut lebo uz nemala ziadnu carodejnu silu a bola mimo z toho
Obrázok užívateľa
Sirka21
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Str 14 Nov 2012, 18:42
Pohlavie: Simka

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Totodile7625 » Pia 01 Feb 2013, 00:55

To sa dá napraviť tak že podržíš "ctrl" a klikneš pravým tlačítkom myši na negatívnu náladovku, ktorá hlási úbytok čarovnej moci. Náladovka zmizne a čarovná moc sa obnoví. :)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Testovacie cheaty ( Návod pre základnú hru )

Poslaťod Paťa » Str 20 Feb 2013, 23:14

Tento návod mi naozaj pomohol, nemôžem uveriť že som o niečom takom fascinujúcom nevedela! :D
Paťa
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str 20 Feb 2013, 22:07
Bydlisko: Urán
Pohlavie: Simka


Späť na Tipy, triky, návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia