Twallanove módy

Zbierka rôznych návodov, prehľadov, trikov a iných tipov do hry.

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Twallanove módy

Poslaťod Mel 11 » Pia 17 Máj 2013, 23:21

Zistila som že viacerí nepoznajú tieto extrémne užitočné módy, tak teda, na vašu žiadosť, výsledok mojej trojhodinovej cesty vlakom! Verím že moja námaha nebola zbytočná :) .

Twallanove módy (radšej to poslovenčím a pekne s dĺžňom :P ) sú všeobecne známe a veľmi obľúbené. Hlavne vďaka spoľahlivosti, a Twallanovej ochote. Jeho módy opravujú, vylepšujú a všeliako inak pomáhajú zachovať hru v čo najstabilnejšom stave.
http://nraas.wikispaces.com
Na úvodnej stránke sa v ľavo nachádza panel s názvami módov. Tie čísla vedľa označujú číslo verzie módu. Twallan sa snaží čo najskôr výdení nového patchu alebo novej verzii hry poskytnúť nový aktualizovaný mód. Tiež, ak zistí chybu v niektorom móde, opraví ho a nová verzia je na svete, treba si to sledovať. Na tejto úvodnej stránke sú aj informácie o tom ako ju používať.

Obrázok

Inštalácia
Twallanove módy sa inštalujú tak isto ako hociaké iné. Máme vytvorenú zložku Mods v ktorej sa nachádza Resource.cgf a zložka Packages. Po stiahnutí ich vložíme do zložky Packages.
Ako nájsť link na mód: po kliknutí na správnu verziu módu scrolujet az dole:
Obrázok
A tu DOWNLOAD.

DebugEnabler

Umožňuje používať “odbugovacie” funkcie a interakcie dostupné v testovacej verzii The Sims 3 používanú vývojármi. Vďaka tomu je možné opraviť chyby, získať kontrolu nad hrou (MasterController je prvotne určený na absolútnu kontrolu), a je užitočný aj v iných sférach, o ktorých bežný smrteľník nepotrebuje vedieť. Jasne a stručne - tento mód odstraňuje početné bugy.
Väčšina interakcií odomknutá týmto módom bola vytvorená EA, preto nie je podporovaná vývojárom tohto módu (teda Twallanom). Po nainštalovaní hociakého módu od Twallana sa v menu každého objektu, objaví NRAAS (v ktorom sú zahrnuté všetky nainštalované módy od Twallana), v ňom sa nachádza menu DebugEnabler aj s interakciami.

Obrázok

1.Interakcie
Tu sa nacháza podrobný zoznam interakcií ktoré daný mód prináša. Je tam toho dosť, pochybujem že niekomu z vás sa to bude chcieť čítať. :D Podľa mňa je najlepšie vyskúšať si ich prakticky.

2.FAQ = Frequently asked questions/ Často kladené otázky
Nachádzajú sa tu riešenia najčastejšie sa vyskytujúcich otázok, sú zodpovedané Twallanom.
Nájdete ich v každom z jeho módov ktorý v tomto návode rozoberiem. Verím, že nie je potrebné ich tu preložené vypisovať, ale ak sa mýlim, napíšte a ja to sem doplním.

3.Issues/Problémy
Sem môžete napísať, pokiaľ vám mód robí v hre šarapatu, a Twallan alebo ostatní užívatelia vám odpovedia. Moja skúsenosť s “poradňou” je veľmi dobrá, odpovedali mi po krátkom čase a ochotne mi niekoľkokrát polopatisticky vysvetlili čo robiť. Pokiaľ je problém spôsobený módom, Twallan ho opraví a aktualizuje na novú verziu. Samozrejme musíte písať po anglicky.

4.Verzia hry

:!: Uistite sa že verzia módu ktorý sťahujete je kompatibilná s verziou vašej hry. Ak sa pomýlite, hra sa môže správať nepredvídateľne a môže sa pokaziť!

A Najnovšia verzia módu kompatibilná s najnovšou verziou základnej hry (verziu svojej základnej hry zistíte v Launcheri, podržte myš nad ikonkou základnej hry v spodnej lište a tam sa vám to ukáže.

B Staršie verzie módu, nájdite si ktorý vám sedí podľa vašej verzie základnej hry.


ErrorTrap

Je určený na zachytávanie a riešenie chýb pred tým ako nenávratne pokazia hru. To sa týka chýb ktoré sa hromadia pri ukladaní hry, a eventuálne spôsobia že vaše uložené hry budú nehrateľné (error 12, 13, 15, 17 a iné). Hra totiž tieto v podstate malé chyby nelieči. To napráva ErrorTrap, ktorý vačšinu z nich dokáže vyriešiť. Za všetky môžem spomenúť nepríjemnú hlášku Exception Raised. Tiež resetuje simíkov v meste ktorí sa zasekli alebo sú chybní.
Pri každej zistenej chybe vám na kraji obrazovky vyskočí notifikácia. ErrorTrap chyby zapisuje vo forme dokumentov, po skončení hrania ich nádete v zložke The Sims 3 (áno len tak pohodené medzi ostatními súbormi hry, aj mňa to hnevá). Ak si ich chcete preštudovať, otvorte si ich v nejakom programe ako napríklad Notepad. Neviem ako je to s Windowsom ale mne sa to predvolene otvára cez webový prehliadač, a tam je to dosť neprehľadné. Ak narazíte na chybu označenú slovom UHANDLED (nezvládnutá), môže to znamenať tri veci:
1.Chyba je neškodná, jej oprava nebola nevyhnutná.
2.Mód chybu nepozná, ale pokiaľ sa vám objavila len raz pravdepodobne sa vyriešila pri vypnutí a zapnutí hry.
3.Mód chybu nepozná, ale ak sa zobrazuje pravidelne, treba ju poslať Twallanovi na “expertízu”.

:!: Čítala som, že ErrorTrap je Core Mod (hoci sa mi to nezdá, ale bezpečnosť nadovšetko), teda zasahuje do citlivých súborov hry, preto je VEĽMI dôležité vybrať správnu verziu kompatibilnú s verziou vašej hry!!!

MasterController

Hlavná úloha tohto módu je kontrola populácie susedstva, dokáže však oveľa viac. Ja ho nemám, keďže nie je jednoduché vyznať sa v jeho nastaveniach, ale v rámci robenia tohto návodu ho otestujem. Nie je totiž automatický, všetko treba urobiť manuálne. Naozaj je užitočný len pre ľudí ktorí chcú mať nad svojim susedstvom absolútnu kontrolu. Ak s ním máte viac skúseností, podeľte sa o ne.

Overwatch
Tento poklad patrí spolu s ErrorTrap medzi MUST HAVE. Jednoducho povedané čistí hru od bordelu ktorý sa tam postupne hromadí, spomaľuje hru a spôsobuje sekanie. EA síce vymyslela úžasný sytém simulácie života (umelo vyprodukované autá, simíci atď.), ale už sa neunúvala zabezpečiť aj mazanie týchto neptrebných objektov.
Po nainštalovaní Overwatchu vám hra vyhodí tabuľku (po anglicky) o starostovom rozhodnutí o vysťahovaní nezaregistrovaných obyvateľov, ktoré musíte potvrdiť. Je to vtipný spôsob ako vám Overwatch ponúka odstránenie všetkých homeless = simov bezdomovcov.
Ďalšie funkcie zahŕňajú mazanie nadbytočných áut (za deň je to aj 60 áut), vypínanie hrajúcich televízorov a rádií na opustených pozemkoch, opravovanie pokazených outfitov, vzťahov atď. Podľa pôvodných nastavení sa toto všetko deje o tretej v noci, dostanete o tom notifikáciu, môžete si to nastaviť na ktorúkoľvek hodinu. Prvé vymazávanie bude obzvlášť drsné. :twisted:
Hra môže byť najprv trocha spomalená, hlavne ak ste naraz pridali viacero z týchto módov - rieši a opravuje množstvo chýb ktoré sa v hre nazhromaždili. Niekedy sa stáva aj to, že po každom zapnutí hry trvá nejakú minútku kým hra začne fungovať plynule, ale stojí to za to. Veľa ľuďom práve Overwatch dopomohol k plynulejšej hre. Tým, že je hra vyčistená od zbytočností sa aj zredukuje veľkosť zložky uloženej hry a hra je stabilnejšia.
Kombináciou aspoň Error Trapu a Overwatchu minimalizujete šancu pokazenia hry, a tiež bugov (na tie sa odporúča hlavne Debug Enabler).

StoryProgression
Ďalší mód ktorý sa zaoberá odfláknutou prácou EA. Poznáte ten pocit keď sa po niekoľkých simích dňoch vrátite do svojej obľúbenej rodinky a zistíte že váš nádejný simík ktorému ste plánovali znamenitú budúcnosť je zasnúbený s dôchodcom/-kyňou, najlepšie rovnakého pohlavia, poprípade s nelokalizovateľným dieťaťom a zmeneným zamestnaním? Twallan vytvoril vlastnú verziu StoryProgression, ktorá nahrádza tú od EA. Funguje na oveľa logickejšom princípe ako ten pôvodný. Obyvateľom mesta nájde prácu, dá LOGICKY dokopy páriky, ktoré od priateľstva postupne spejú k manželstvu a deťom, mladé rodiny sa dokonca sťahujú od rodičov. V prvých dňoch hrania sa toho naozaj deje veľa, preto môžete zaregistrovať občasné sekanie. V nastaveniach je možnosť personalizácie, každý si môže nastaviť čo si praje aby StoryProgression ovplyvňoval.
Pôvodne je Story Progression nastavený na oznamovanie hráčovi každú súvisiacu akciu vykonanú simíkom = hra vám vyhodí notifikáciu aj s duchaplným textom. Už po chvíľke hrania to začne byť otravné. V nastaveniach NRAAS > Story Progression to môžete úplne vypnúť, alebo určiť konkrétne rodiny o ktorých aktivitách chcete vedieť.

:!: Niektoré menu Twallanových módov sa zobrazujú len v interakciách s mestskou radnicou, niektoré aj po kliknutí na objekt! Samozrejme, v menu si to môžete nastaviť.


Ďalšie výborné módy:
Traveler > Môžete cestovať do všetkých nainštalovaných susedstiev, nie len do dovolenkových destinácii. Cestovať môžu aj zvieratá, deti, bábetká, susedia, jednoducho všetci. A samozrejme to nie je všetko.
NoCDMod > Je to jednoduchý spôsob ako obísť DVD kontrolu. Hlavne ak sa vám nechce ho stále so sebou ťahať, ničiť atď. Ak chcete postup, ktorý je trochu iný ako pri zvyšku Twallanových módov, povedzte, nie je to nič zložité.
Decensor > Obyčajné odstraňovanie cenzúry, ale máte záruku že je kvalitné od Twallana!
Woohooer > Pre mňa najväčšou výhodou tohto módu je odstránenie romantickej bariéry, teda napríklad teeneger môže mať vzťah s dospelým atď, aj so všetkým čo k tomu patrí. A ešte oveľa viac.

Ak vám niečo nie je jasné, dajte mi vedieť.
Príjemné hranie :)
Obrázok užívateľa
Mel 11
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Uto 02 Feb 2010, 10:33
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod NiQush » Pia 24 Máj 2013, 15:58

Takže co se tohohle týká, mělo by mi to pomoct při hře? :) ačkoli je to další package download, který by správně měl spomalovat hry, jako každý package? :D
EDIT: Jak často bych mělo čistit něžádoucí homeles, auta či ostatní z modu?
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod PrincessLeia » Pia 24 Máj 2013, 16:35

Založila jsem pro podobné otázky téma v poradně :) Nikdo to nesmazal, tak snad tam téma i může nadále zůstat a přijde mi to přehlednější, než takové problémy řešit přímo zde u návodu. Sama tam mám už jednu otázku. I přes úspěšnou nainstalaci a funkci je mi pár věcí nejasných.

Odkaz na téma -

http://forum.gamesims.sk/viewtopic.php?f=28&t=1771
Naposledy upravil Totodile7625 dňa Uto 23 Júl 2013, 22:55, celkovo upravené 1
Dôvod: Trošku som Ti to zvýraznil, aby sa vedelo. ^^
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod Totodile7625 » Pia 24 Máj 2013, 20:34

Najprv som to chcel presunúť sem. Ale zdieľam tvoj názor Leia, bude to prehľadnejšie. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Twallanove módy

Poslaťod Sirema » Str 04 Máj 2016, 16:05

Ďakujem za tipy. Zaujímavé návrhy.
Sirema
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 04 Máj 2016, 16:02
Pohlavie: Simka


Späť na Tipy, triky, návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia