Twallanove módy

Zbierka rôznych návodov, prehľadov, trikov a iných tipov do hry.

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Twallanove módy

Poslaťod Mel 11 » Pia 17 Máj 2013, 23:21

Zistila som že viacerí nepoznajú tieto extrémne užitočné módy, tak teda, na vašu žiadosť, výsledok mojej trojhodinovej cesty vlakom! Verím že moja námaha nebola zbytočná :) .

Twallanove módy (radšej to poslovenčím a pekne s dĺžňom :P ) sú všeobecne známe a veľmi obľúbené. Hlavne vďaka spoľahlivosti, a Twallanovej ochote. Jeho módy opravujú, vylepšujú a všeliako inak pomáhajú zachovať hru v čo najstabilnejšom stave.
http://nraas.wikispaces.com
Na úvodnej stránke sa v ľavo nachádza panel s názvami módov. Tie čísla vedľa označujú číslo verzie módu. Twallan sa snaží čo najskôr výdení nového patchu alebo novej verzii hry poskytnúť nový aktualizovaný mód. Tiež, ak zistí chybu v niektorom móde, opraví ho a nová verzia je na svete, treba si to sledovať. Na tejto úvodnej stránke sú aj informácie o tom ako ju používať.

Obrázok

Inštalácia
Twallanove módy sa inštalujú tak isto ako hociaké iné. Máme vytvorenú zložku Mods v ktorej sa nachádza Resource.cgf a zložka Packages. Po stiahnutí ich vložíme do zložky Packages.
Ako nájsť link na mód: po kliknutí na správnu verziu módu scrolujet az dole:
Obrázok
A tu DOWNLOAD.

DebugEnabler

Umožňuje používať “odbugovacie” funkcie a interakcie dostupné v testovacej verzii The Sims 3 používanú vývojármi. Vďaka tomu je možné opraviť chyby, získať kontrolu nad hrou (MasterController je prvotne určený na absolútnu kontrolu), a je užitočný aj v iných sférach, o ktorých bežný smrteľník nepotrebuje vedieť. Jasne a stručne - tento mód odstraňuje početné bugy.
Väčšina interakcií odomknutá týmto módom bola vytvorená EA, preto nie je podporovaná vývojárom tohto módu (teda Twallanom). Po nainštalovaní hociakého módu od Twallana sa v menu každého objektu, objaví NRAAS (v ktorom sú zahrnuté všetky nainštalované módy od Twallana), v ňom sa nachádza menu DebugEnabler aj s interakciami.

Obrázok

1.Interakcie
Tu sa nacháza podrobný zoznam interakcií ktoré daný mód prináša. Je tam toho dosť, pochybujem že niekomu z vás sa to bude chcieť čítať. :D Podľa mňa je najlepšie vyskúšať si ich prakticky.

2.FAQ = Frequently asked questions/ Často kladené otázky
Nachádzajú sa tu riešenia najčastejšie sa vyskytujúcich otázok, sú zodpovedané Twallanom.
Nájdete ich v každom z jeho módov ktorý v tomto návode rozoberiem. Verím, že nie je potrebné ich tu preložené vypisovať, ale ak sa mýlim, napíšte a ja to sem doplním.

3.Issues/Problémy
Sem môžete napísať, pokiaľ vám mód robí v hre šarapatu, a Twallan alebo ostatní užívatelia vám odpovedia. Moja skúsenosť s “poradňou” je veľmi dobrá, odpovedali mi po krátkom čase a ochotne mi niekoľkokrát polopatisticky vysvetlili čo robiť. Pokiaľ je problém spôsobený módom, Twallan ho opraví a aktualizuje na novú verziu. Samozrejme musíte písať po anglicky.

4.Verzia hry

:!: Uistite sa že verzia módu ktorý sťahujete je kompatibilná s verziou vašej hry. Ak sa pomýlite, hra sa môže správať nepredvídateľne a môže sa pokaziť!

A Najnovšia verzia módu kompatibilná s najnovšou verziou základnej hry (verziu svojej základnej hry zistíte v Launcheri, podržte myš nad ikonkou základnej hry v spodnej lište a tam sa vám to ukáže.

B Staršie verzie módu, nájdite si ktorý vám sedí podľa vašej verzie základnej hry.


ErrorTrap

Je určený na zachytávanie a riešenie chýb pred tým ako nenávratne pokazia hru. To sa týka chýb ktoré sa hromadia pri ukladaní hry, a eventuálne spôsobia že vaše uložené hry budú nehrateľné (error 12, 13, 15, 17 a iné). Hra totiž tieto v podstate malé chyby nelieči. To napráva ErrorTrap, ktorý vačšinu z nich dokáže vyriešiť. Za všetky môžem spomenúť nepríjemnú hlášku Exception Raised. Tiež resetuje simíkov v meste ktorí sa zasekli alebo sú chybní.
Pri každej zistenej chybe vám na kraji obrazovky vyskočí notifikácia. ErrorTrap chyby zapisuje vo forme dokumentov, po skončení hrania ich nádete v zložke The Sims 3 (áno len tak pohodené medzi ostatními súbormi hry, aj mňa to hnevá). Ak si ich chcete preštudovať, otvorte si ich v nejakom programe ako napríklad Notepad. Neviem ako je to s Windowsom ale mne sa to predvolene otvára cez webový prehliadač, a tam je to dosť neprehľadné. Ak narazíte na chybu označenú slovom UHANDLED (nezvládnutá), môže to znamenať tri veci:
1.Chyba je neškodná, jej oprava nebola nevyhnutná.
2.Mód chybu nepozná, ale pokiaľ sa vám objavila len raz pravdepodobne sa vyriešila pri vypnutí a zapnutí hry.
3.Mód chybu nepozná, ale ak sa zobrazuje pravidelne, treba ju poslať Twallanovi na “expertízu”.

:!: Čítala som, že ErrorTrap je Core Mod (hoci sa mi to nezdá, ale bezpečnosť nadovšetko), teda zasahuje do citlivých súborov hry, preto je VEĽMI dôležité vybrať správnu verziu kompatibilnú s verziou vašej hry!!!

MasterController

Hlavná úloha tohto módu je kontrola populácie susedstva, dokáže však oveľa viac. Ja ho nemám, keďže nie je jednoduché vyznať sa v jeho nastaveniach, ale v rámci robenia tohto návodu ho otestujem. Nie je totiž automatický, všetko treba urobiť manuálne. Naozaj je užitočný len pre ľudí ktorí chcú mať nad svojim susedstvom absolútnu kontrolu. Ak s ním máte viac skúseností, podeľte sa o ne.

Overwatch
Tento poklad patrí spolu s ErrorTrap medzi MUST HAVE. Jednoducho povedané čistí hru od bordelu ktorý sa tam postupne hromadí, spomaľuje hru a spôsobuje sekanie. EA síce vymyslela úžasný sytém simulácie života (umelo vyprodukované autá, simíci atď.), ale už sa neunúvala zabezpečiť aj mazanie týchto neptrebných objektov.
Po nainštalovaní Overwatchu vám hra vyhodí tabuľku (po anglicky) o starostovom rozhodnutí o vysťahovaní nezaregistrovaných obyvateľov, ktoré musíte potvrdiť. Je to vtipný spôsob ako vám Overwatch ponúka odstránenie všetkých homeless = simov bezdomovcov.
Ďalšie funkcie zahŕňajú mazanie nadbytočných áut (za deň je to aj 60 áut), vypínanie hrajúcich televízorov a rádií na opustených pozemkoch, opravovanie pokazených outfitov, vzťahov atď. Podľa pôvodných nastavení sa toto všetko deje o tretej v noci, dostanete o tom notifikáciu, môžete si to nastaviť na ktorúkoľvek hodinu. Prvé vymazávanie bude obzvlášť drsné. :twisted:
Hra môže byť najprv trocha spomalená, hlavne ak ste naraz pridali viacero z týchto módov - rieši a opravuje množstvo chýb ktoré sa v hre nazhromaždili. Niekedy sa stáva aj to, že po každom zapnutí hry trvá nejakú minútku kým hra začne fungovať plynule, ale stojí to za to. Veľa ľuďom práve Overwatch dopomohol k plynulejšej hre. Tým, že je hra vyčistená od zbytočností sa aj zredukuje veľkosť zložky uloženej hry a hra je stabilnejšia.
Kombináciou aspoň Error Trapu a Overwatchu minimalizujete šancu pokazenia hry, a tiež bugov (na tie sa odporúča hlavne Debug Enabler).

StoryProgression
Ďalší mód ktorý sa zaoberá odfláknutou prácou EA. Poznáte ten pocit keď sa po niekoľkých simích dňoch vrátite do svojej obľúbenej rodinky a zistíte že váš nádejný simík ktorému ste plánovali znamenitú budúcnosť je zasnúbený s dôchodcom/-kyňou, najlepšie rovnakého pohlavia, poprípade s nelokalizovateľným dieťaťom a zmeneným zamestnaním? Twallan vytvoril vlastnú verziu StoryProgression, ktorá nahrádza tú od EA. Funguje na oveľa logickejšom princípe ako ten pôvodný. Obyvateľom mesta nájde prácu, dá LOGICKY dokopy páriky, ktoré od priateľstva postupne spejú k manželstvu a deťom, mladé rodiny sa dokonca sťahujú od rodičov. V prvých dňoch hrania sa toho naozaj deje veľa, preto môžete zaregistrovať občasné sekanie. V nastaveniach je možnosť personalizácie, každý si môže nastaviť čo si praje aby StoryProgression ovplyvňoval.
Pôvodne je Story Progression nastavený na oznamovanie hráčovi každú súvisiacu akciu vykonanú simíkom = hra vám vyhodí notifikáciu aj s duchaplným textom. Už po chvíľke hrania to začne byť otravné. V nastaveniach NRAAS > Story Progression to môžete úplne vypnúť, alebo určiť konkrétne rodiny o ktorých aktivitách chcete vedieť.

:!: Niektoré menu Twallanových módov sa zobrazujú len v interakciách s mestskou radnicou, niektoré aj po kliknutí na objekt! Samozrejme, v menu si to môžete nastaviť.


Ďalšie výborné módy:
Traveler > Môžete cestovať do všetkých nainštalovaných susedstiev, nie len do dovolenkových destinácii. Cestovať môžu aj zvieratá, deti, bábetká, susedia, jednoducho všetci. A samozrejme to nie je všetko.
NoCDMod > Je to jednoduchý spôsob ako obísť DVD kontrolu. Hlavne ak sa vám nechce ho stále so sebou ťahať, ničiť atď. Ak chcete postup, ktorý je trochu iný ako pri zvyšku Twallanových módov, povedzte, nie je to nič zložité.
Decensor > Obyčajné odstraňovanie cenzúry, ale máte záruku že je kvalitné od Twallana!
Woohooer > Pre mňa najväčšou výhodou tohto módu je odstránenie romantickej bariéry, teda napríklad teeneger môže mať vzťah s dospelým atď, aj so všetkým čo k tomu patrí. A ešte oveľa viac.

Ak vám niečo nie je jasné, dajte mi vedieť.
Príjemné hranie :)
Obrázok užívateľa
Mel 11
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Uto 02 Feb 2010, 10:33
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod NiQush » Pia 24 Máj 2013, 15:58

Takže co se tohohle týká, mělo by mi to pomoct při hře? :) ačkoli je to další package download, který by správně měl spomalovat hry, jako každý package? :D
EDIT: Jak často bych mělo čistit něžádoucí homeles, auta či ostatní z modu?
Obrázok užívateľa
NiQush
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 229
Registrovaný: Ned 28 Okt 2012, 11:22
Bydlisko: Most CZ
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod PrincessLeia » Pia 24 Máj 2013, 16:35

Založila jsem pro podobné otázky téma v poradně :) Nikdo to nesmazal, tak snad tam téma i může nadále zůstat a přijde mi to přehlednější, než takové problémy řešit přímo zde u návodu. Sama tam mám už jednu otázku. I přes úspěšnou nainstalaci a funkci je mi pár věcí nejasných.

Odkaz na téma -

http://forum.gamesims.sk/viewtopic.php?f=28&t=1771
Naposledy upravil Totodile7625 dňa Uto 23 Júl 2013, 22:55, celkovo upravené 1
Dôvod: Trošku som Ti to zvýraznil, aby sa vedelo. ^^
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod Totodile7625 » Pia 24 Máj 2013, 20:34

Najprv som to chcel presunúť sem. Ale zdieľam tvoj názor Leia, bude to prehľadnejšie. ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Twallanove módy

Poslaťod Sirema » Str 04 Máj 2016, 16:05

Ďakujem za tipy. Zaujímavé návrhy.
Sirema
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 04 Máj 2016, 16:02
Pohlavie: Simka

Re: Twallanove módy

Poslaťod bhnsedcvb657 » Pon 28 Nov 2022, 22:05

Jordan 5s
Jordan 3
Triple S Balenciaga
Air Jordan Shoes
Pandora Charms Outlet
Pandora Jewelry Official Site
Jordan 11 Red
James Harden Shoes
Ferragamo Outlet
Jordan Retros
Pandora Ring
Jordan 12 Retro
Jordan 13s
Pandora Ring
Golden Gooses Sneakers Sale
Jordan 13
Air Jordan 1
Christian Louboutin UK
Air Jordan 4
Valentino Shoes
Air Jordan 10
Air Jordan 14
Retro 4 Jordans
Nike Factory Outlet
Birkin Bag
Nike Outlet
Jordans Sneakers
Air Max 270 Dusty Cactus
Balenciaga
Jordans 11
Air Jordan Retro 1
Jordan Retro 11
Pandora
Moncler
Jordan Shoes For Men
Air Jordans
Nike Air Max 270
Air Jordan 4 Retro
Golden Goose Outlet
Air Jordan 5
Jordan 11
Women Moncler Vest
Air Max 95
Nike Outlet
Air Jordan 6
Christian Louboutin
Moncler Jackets For Men
Adidas Yeezys
Air Jordans
New Nike Shoes
Christian Louboutin
Nike Air Max 2018
Golden Goose For Sale
New Jordans
Moncler Outlet
Adidas Yeezy
Nike Website
Air Jordan Sneakers
Air Jordan 1
Lebrons Shoes
Jordan 1 Low
Jordan Retro 6
Jordan Retro 9
Pandora Bracelet
Air Jordan 12
Cheap Jordans For Sale
Vans
Jordan Sneakers
Jordan 5
Air Jordan
Nike Outlet Store Online Shopping
Jordan 12
Jordan 6 Rings
Nike Shoes
Jordan 3 Retro
Air Jordan Retro 11
Golden Goose Sneakers
Jordan 11 For Sale
GGDB
Jordan Retro 11 Mens
Jordan Retros
Air Jordans
Pandora Charms
Nike Outlet
Pandora Jewelry Official Site
Yeezy Shoes
NMD R1
Jordan 11s
Asics Shoes
Yeezys
Air Jordan Shoes
Nike Air Max Women
Golden Goose Shoes Men
ECCO
Jordans 1
Mid Star Golden Goose
Adidas NMD
Louboutin Shoes
Nike Outlet
Nike Factory
Jordan 11's
Pandora
Yeezy
Retro Jordan
Golden Goose Sneakers
Kyrie Shoes
Jordan Retro 12
Red Bottom Shoes For Women
Air Jordan 8
Jordan 4
Red Bottoms Louboutin
Air Jordan 6 Retro
Red Bottoms
Christian Louboutin shoes
Jordan 1
Kanken Backpack
Fitflop Sandals
Nike Snkrs
New Jordans
Air Max 98
Soccer Cleats
Jordan Shoes
Moncler Coats
Golden Goose Outlet
Nike Air Force One
GGDB Shoes
Jordan Retro 12
GGDB Sneaker
Golden Goose
Pandora
Jordan 1s
Jordan 4 Retro
Men's Nike Shoes
Nike For Women
Retro Jordans
Jordans Shoes
Air Jordan 1
New Jordan 11
Christian Louboutin Shoes
Jordan 11
Pandora Canada
Pandora Jewelry Official Site
Yeezys
Air Max 90
Nike Sale
Air Jordan
Moncler Coats
Nike Shoes For Men
Nike Huarache
Jordan 1 University Blue
Yeezy
Nike Jordans
Air Max
Nike Outlet Store Online
bhnsedcvb657
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 419
Registrovaný: Uto 15 Nov 2022, 11:52
Pohlavie: Sim

Re: Twallanove módy

Poslaťod bhnsedcvb657 » Pia 02 Dec 2022, 07:40

Jordan Retro 4
Nike Outlet
Jordans Shoes Men
Valentino Sneakers
Yeezy 500 Black
Nike Shoes
Nike Shoes
Adidas NMD
Ferragamo Belt
Pandora Charms
Yeezy Boost
Nike Free Rn
Adidas Yeezy
AJ1
Nike Running Shoes
Nike Air Max 270 Women's
Pandora Canada
Nike Air Max 270 Men
Kyrie Shoes
Pandora
Air Jordan Retro
Nike Air Jordan
Jordan 12's
Cheap Nike Shoes
Nike Factory
Nike 720
Nike Metcons
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora UK
Nike Outlet Store
Louboutin Outlet
Jordans
Nike Air More Uptempo
Lebron Shoes 2019
Nike Outlet
Nike Shoes For Men
Pandora Jewelry
Air Max 95
Jordan 14
Jordan Shoes For Kids
Air Jordan 10
Nike Air Max 97
Red Bottom Shoes
Huarache Sandals
Red Bottom Heels
Air Jordan 32
Jordan 9
Mens Nike Shoes
Pandora Jewelry
Adidas Yeezy Boost 350
Nike Clearance Store
Pandora Charms
Nike Cortez Women
Nike Factory Outlet
Jordan Retro 11
Nike Website
New Nike Shoes
Nike Store Online
Nike Prestos
Jordan 8
Nike Clearance
Nike Air Max 95
Nike Outlet
Pandora Bracelet
Nike Outlet Store
Nike Running Shoes
Nike Store
Nike Shox
Kevin Durant Shoes
Nike Air Force One
Nike Clearance Outlet
Louboutin Heels
Nike Zoom
Nike Hyperadap
Nike Air Max 98
Jordan Retro 13
Jordan 1
Basketball Shoes
Vans Shoes Outlet
Nike Sneakers
Jordan 1 High
Pandora Necklaces
Nike Air Force 1
Yeezy
Cheap Nike Shoes
Yeezys
Pandora
Basketball Shoes
NMD R1
Fjallraven Kanken Backpack
Jordan 3
Air Max 98 Gundam
Pandora Rings
Nike Outlet Store Online
Cheap Yeezy
Jordan 1s
Kyrie Irving Shoes
Louboutin shoes
Jordan 1
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Outlet Store Online
Michael Jordan Shoes
Adidas Ultra Boost
Pandora Rings
Fjallraven Kanken
Nike Shoes
Jordan 1
Adidas Ultra Boost
Christian Louboutin Shoes
Air Max 2019
Lebron 16
Christian Louboutin Outlet
Air Jordan 11 Retro
Pandora Official Website
Jordans Retro
Pandora Bracelets Charms
Christian Louboutin Shoes Outlet
Pandora Jewelry Official Site
Yeezy
Louboutin Shoes
Christian Louboutin Shoes
Air Jordans
New Jordans
Nike Sneakers
Golden Goose Shoes
Pandora
Red Bottom Shoes
Lebron James Shoes
Air Jordans 1
Ferragamo
Nike Factory Store
Adidas Sneakers For Women
Nike Air Zoom
Jordan Retro 13
Jordan Sneakers
Jordan 11 Blue
Nike Factory Outlet
Nike Outlet
Pandora Jewelry Rings
Air Force Ones
Christian Louboutin
Lebron 16 Shoes
Kids Nike Shoes
Air Jordan 7
Jordan Retro
Louboutin Shoes
Nike Shoes For Women
Jordan 4's
Nike Clearance
Asics
Air Jordan 11 Retro
Air Force 1 Low
Nike Cyber Monday Deals 2020
Nike Sneakers For Men
Moncler Outlet
Pandora Outlet
New Nike Shoes 2019
Nike Running Shoes For Men
Pandora Charms
bhnsedcvb657
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 419
Registrovaný: Uto 15 Nov 2022, 11:52
Pohlavie: Sim


Späť na Tipy, triky, návody

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť