The Sims™ Medieval - Poradňa

Diskusia k všetkým titulom stredovekých Simov vrátane dodatkov.

Moderátori: Tomak, Totodile7625

The Sims™ Medieval - Poradňa

Poslaťod Totodile7625 » Pia 25 Mar 2011, 15:43

Sem smerujte Vaše problémy s hrou The Sims Medieval. Niektoré príspevky sem boli už presunuté z TS3 poradne. Takže ak máte problém s nejakým questom, alebo niečim iným ohľadom hry, píšte to sem. :)

luky25 píše:ako sa mozem stat carodejnikom v the sims medieval a ked mam otvorene ulohy a chcem ulozit mi nejde som mal krala a ulohy som plnil a chcel som ulozit a my nehcelo ulozit :D

ako mozem postavit budovy v kralovstve ci treba ziskat tie body rp :(

preco mi nechce ulozit hru ked mam otvorenu ulohu guest :D
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: the sims medieval

Poslaťod Emerald » Pia 25 Mar 2011, 16:04

1. Hore v príspevku máš také tlačidlo Edit, tak ak toho chceš naraz napísať viac tak to píš všetko do jedného a ak na niečo zabudneš tak práve tým Editom upravíš ten svoj prvý príspevok.

2. Čarodejník je hrdina a vytvoríš ho vtedy keď postavíš čarodejnícku vežu.

3. Áno musíš plniť úlohy za ktoré získavaš body a za tie body potom staviaš úlohy.

4. Uložiť sa ti to nedá preto, že si ešte iba v prvej výukovej úlohe (hráš úvodný tutoriál) a vtedy sa hra uložiť nedá, musíš tú prvú úlohu dokončiť aby sa ti to dalo uložiť.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Totodile7625 » Pia 25 Mar 2011, 18:10

Emerald píše:3. Áno musíš plniť úlohy za ktoré získavaš body a za tie body potom staviaš úlohy.

:?:
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: the sims medieval

Poslaťod Emerald » Pia 25 Mar 2011, 23:02

Hore v ľavo v tom náhlade na kráľovstvo (v tom sépiovom režime) máš takú tabuľku a tam je aj počet akýchsi bodov myslím, že sa volajú RP (nie som si istá, potom to pozriem v hre) a za ne kupuješ budovy, každá budova ťa stojí niekoľko tých bodov, ale presne neviem čo sú to a ako sa získavajú. Tam je asi aj napísané čo je to, len ja teraz nemám k dispozícii notebook kde mám hru nainštalovanú. Keď sa ti chce pozri do hry, ja som zatiaľ veľmi málo hrala a tak si všetko ešte nepamätám, ale určite sa tie budovy za niečo stavajú. Možno ak si spomeniem alebo nájdem obrázok tak ešte doplním čo presne to je :wink:

EDIT: Spomenula som si a našla som zároveň :slap: to sú suroviny/zdroje! Po anglicky resources a od toho je skratka RP zrejme ako resources points. Tu je to na obrázku http://gamesims.sk/wp-content/pictures/kategorie/ts_medieval_pre_02.jpg a za tie RP sa stavajú budovy
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Uto 29 Mar 2011, 14:36

Vcera rano som mala problemy s instalovanim, ale to sa stava ked si niekto mysli ze sa to pokusi spravit bez navodu :roll:

Ale mam jeden problem, vacsi. Ked prejdem obrazovkou na kupelnu v palaci, mi zamrzne hra, obrazovka prejde na cierno, na chvilu sa aj objavi ta miestnost ale je do cierna a jedine co pomoze je pgDN kde sa dostanem na poschodie nizsie a potom ide v poriadku :roll: myslela som si, ze je to vysokymi nastaveniami grafiky ale to som znizila ako najmenej to slo a stale to robi. Tak som vypla vsetky programy beziace v pozadi pocitaca, ze to moze byt pametou. Nepomohlo. Tak som vytvorila noveho uzivatela na pocitaci a stale to robi. Niekedy sa to nezasekne hned, ale ako idem myso na zrkadlo :roll:

A ano este jeden problem :D Hra mi pise, ze nie je mozna ulozit v tutorialy? :roll: co to znamena? pretoze ja som mala normalne novu hru, postupila som celkom daleko v ulohach a potom som to musela ukoncit bez ulozenia, pretoze sa mi odmietala ulozit :roll:

Dakujem :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod schnegy » Uto 29 Mar 2011, 14:48

Odpoved na prvu otazku nepoznam. Ale o ciernej obrazovke som uz kdesi na nete citala, ze ludia maju problemy z roznych pricin a sa im to seka a pada apod. cize jedoznacne je to zabugovane jedna radost...
Co sa tyka tvojej otazky na nemoznost ulozit hru pocas tutorialu, tak je to presne tak, ako si napisala, hru pocas tutorialu neulozis :D A ano, je dost dlhy ale stale je to tutorial, kym ti hra neohlasi, ze si ho uspesne ukoncila, s tym, ze ziskas 10 RP a mozes si postavit novu budvu s novym hrdinom. Az po tial je to tutorial, dost blbe. Tiez som prvykrat sla bez ulozenia...
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Uto 29 Mar 2011, 14:54

A ako dlho trva kym prejdem vsetky ulohy s panovnikom? :o
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod schnegy » Uto 29 Mar 2011, 15:00

Akoze az tak dlho nie, tusim 2 simie dni? Ak robis dost rychlo. Tusim, ze posledna uloha bola nieco ako napisat nove zakony a potom ich odoslat. Nieco take. No a potom, ked postavis dalsiu budovu a vytvoris si ineho hrdinu, stale mozes dalsie questy plnit aj s kralom, pri niektorych sa neda vybrat, teda su urcene prenho alebo teda len danemu hrdinovi, myslim. Novy quest si vyberas az z tej knizky, ako ten prvy "the first steps" ci tak dajak sa volal.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Uto 29 Mar 2011, 15:07

Dakujem :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Emerald » Uto 29 Mar 2011, 22:46

Mne sa napríklad niekedy nechce spustiť :( vyhodí mi to chybovú hlášku nejakú nezmyselnú, že niečo failed, ktorú zruším a hneď potom to spustím znovu a už to ide. Inak hra má aj chybu 16 :? neviem či si pamätáte z TS3, to je tá že pri druhom spustení hry vám pri pokuse o uloženie vypíše tú chybu 16 a vtedy musíte namiesto Uložiť použiť možnosť Uložiť ako a zmeniť názov (stačí pridať 1 znak) a potom to už spúšťať a ukladať cez tú novouloženú hru (tú starú môžete zmazať, lebo pri spúšťaní tam budete mať obidve). Pri každom kráľovstve to spraví iba raz, takže až také otravné to nie je, no píšem to pre tých, ktorí na tú chybu už zabudli.

Maggi neskúsila si ísť do nákupného módu, tam vymazať to zrkadlo a potom tam dať nejaké iné? Ale skúsim o tom niečo pohľadať, možno by pomohol patch, ktorý už vyšiel http://www.simprograms.com/the-sims/the-sims-medieval/patches/

Edit: no dobre ten patch odporúčam ako poslednú možnosť, ako som čítala, tak s ním tá hra robí viac blbostí ako bez neho. Nejakú konkrétnu odpoveď som zatiaľ k tej čiernej obrazovke nenašla. Iba toľko, že máš hru reštartovať, no ak to tebe robí zakaždým :unknown: a ešte o nainštalovaní ovládačov ku graf. karte som v súvislosti s tým videla rady.

Edit 2: na niečo som si spomenula, hra na začiatku pýta inštaláciu Microsoft .NET Frameworku 4. Nainštalovala si ho? Ono to tam automaticky ponúklo počas inštalácie hry, tak zrejme to máš nainštalované, ale tak pre istotu sa pýtam.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Str 30 Mar 2011, 04:58

Este ma nenapdalo do zrkadlo vymazat, ale snazim sa tej miestnosti vyhybat :lol:

Microsoft .NET Framework 4, som pre istotu preinstalovala a dufam, ze je to teraz v poriadku ak pred tym nebolo. Dakujem :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Emerald » Str 30 Mar 2011, 17:45

Však v podstate ak tam máš tú úlohu s tým "Gussy up" tak si môžeš dať zrkadlo aj do inej miestnosti a skúsiť to splniť na tom :wink: možno potom to pôjde aby si sa dostala ďalej.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Pia 01 Apr 2011, 18:58

Zmenila som to zrkadlo za ine a uz mi to neseka :D Som rada ze som ten patch nemusela instalovat :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Emerald » Pia 01 Apr 2011, 22:10

To je super, že výmena zrkadla to spravila, tak si zapamätaj, ktoré to bolo aby si ho náhodou nepoužila niekedy v inej budove a znovu si s ním nemala tie isté problémy.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: the sims medieval

Poslaťod Maggi » Pon 11 Apr 2011, 03:45

Ako mam carovat? :oops:

Nainstalovala sa mi aktualizacia a odvtedy mi pada hra :evil:

este jedna vec, ked si davam nove mody do hry treba tam ten subor (uz neviem ako sa volal) ako v TS3?
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na The Sims™ Medieval spolu s dodatkami

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia