Voľba Alexis Stillovej 12.Diel

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Páči sa vám môj príbeh?

1. Áno je veľmi zaujímavý čítam každý jeden diel.
6
55%
2.Nepáči sa mi, je strašne nudný.
0
Nehlasovalo
3.Lepšie by bolo keby si ho skončila.
0
Nehlasovalo
4.Najprv ma nezaujal, ale teraz sa mi zapáčil.
3
27%
5.Páči sa mi oveľa viac ako ked boli fotky robené v TS2.
2
18%
 
Celkom hlasov : 11

Re: Voľba Alexis Stillovej 4.Diel

Poslaťod Charlotte » Pia 02 Apr 2010, 20:20

Takže, pridávam 5. Diel dúfam, že sa bude páčiť.


5.Diel

Radostná správa

Jediné nad čím premýšľam či budem ešte niekedy šťastná. V tej agentúre mi už určite dali dávno svoje zbohom. Mama leží v nemocnici v kóme, Benjamín sa zase niekde fláka vôbec ho nič nezaujíma a ja tu zostanem sama. Mama bude mať určite nejaké následky a ja skončím tak, že sa budem o ňu celý život starať. Nie, takto si môj život nepredstavujem. Áno teraz som sebecká, ale keď si predstavím môj život bez práce a neviem čo všetkého možného tak to rázne odmietam. Mama ma vychovala a starala sa o mňa s láskou, ale nemôže čakať, že sa kvôli tomu vzdám svojho života. Možno som aj príliš mladá na to, aby som o niečom takom niečo vedela. Vonku sa začalo ochladzovať. Leto je už bohužiaľ za nami a letné prázdniny sa končia. Od pondelka sa ide do školy. Na dneska mám ešte tú párty. Ani sa mi tam moc nechce. Z okna som uvidela, že nám poštár doniesol poštu.

Obrázok

Vyšla som von a vytiahla zopár obálok. Boli to väčšinou účty, ale jedna jediná obálka sa od ostatných líšila. Nie len, že bola väčšia ale bola celá pozlátená. Zaujímalo by ma, čo sa v nej nachádza a pre koho je. S veľkým napätím som ju otvorila. Vytiahla som poskladaný papier a začala čítať. Ó môj Bože! Oni ma vzali! Začala som kričať od radosti. Všetci ľudia sa len obzerali čo to napadlo pošahanú teenegerku kričať na celé mesto. No mne to bolo jedno. A ja som si myslela, že som tam skončila. Tak predsa len vzali ma do tej agentúry. Stále som neverila. Aspoň na chvíľku som mohla byť šťastná. Už by som sa mala ísť obliecť na tú párty. Nejako sa mi tam zachcelo ísť. Pozrela som sa na mobil. Blikala mi tam smska. Bola od Scarlett.

Ahoj na poslednu chvilu sa to zmenilo. Ta party nebude u Mandy lebo jej rodicia pridu domov uz dnes takze nic s toho nebude. Ale co keby sme zasli s babami do klubu. Odpis. Pa

Odpisala som Scarlett. Stretneme sa v klube o 18:00. To mám ešte trochu času. Stihnem sa aj osprchovať. Dala som si letnú sprchu, vyfénovala si vlasy a obliekla sa do čisto vypratého trička. No budem musieť ísť autobusom. Od Benjamína už nič nechcem. Aj tak určite ani sám nevie kde je. Zistila som si na internete najbližší autobus.

Obrázok

Ako naschvál mi išiel pomaly internet. Ach, tu je vždy zlý signál. No napokon sa mi načítala stránka. Pozrela som si odchod autobusu, obula som si topánky zamkla som dom a vybrala som sa na zastávku. Nikto tam nebol iba ja. Autobus s malým meškaním napokon prišiel. Nastúpila som si a sadla na voľné sedadlo. Na druhej zastávke som vystúpila. Odtiaľ som šla 2 minútky pešo a už som bola pri našom obľúbenom klube. Scarlett, Mandy a Dorothy ma už čakali.
„Ahojte prepáčte, že meškám, ale meškal mi autobus.“
„V pohode. Pôjdeme dnu?“ Opýtala sa Dorothy. My sme len prikývli hlavami a vošli sme dnu.

Obrázok

Sadli sme si k stolu a objednali miešaný drink. Rozprávali sme sa čo je nové. Každá s nás povedala nejakú historku s prázdnin. Potom sa ešte Mandy rozplývala nad jedným chalanom, čo sedel pri bare.
„Čo keby sme si šli zatancovať?“ Navrhla Scarlett. Dorothy nadšene súhlasila a to hovorilo za všetko. Ide sa tancovať. Bola to zábava.

Obrázok

No mne prišlo po chvíľke zle. Utekala som na záchod. To bude určite s toho jogurtu čo som zjedla. Potom som na seba hodila tenkú vrstvu make-upu. A vyšla von. Baby si ani nevšimli, že som na chvíľočku zmizla. Potom som si sadla naspäť k nášmu stolu. Chvíľu som tam len tak sedela a potom si ku mne prisadol jeden chalan. Ten čo sa tak páčil Mandy.

Obrázok

„Ahoj, môžem si prisadnúť?“
„No, jasné.“ Pred tým som na ňho nejako nepozerala, ale teraz keď sedel hneď pri mne bol neodolateľne pekný.
„Môžem sa spýtať, prečo také pekné dievča ako ty sedí sama?“
„No, pri tancovaní mi prišlo trošku zle tak som si musela sadnúť.“
„Aha, no a už ti je lepšie?“
„Hej, už je to celkom v poriadku.“
„A môžem ešte jednú otázku? Tvoje meno?“ Opýtal sa a na tvári sa mu pohrával úsmev.
„Alexis. Keď už sme pri tom ty?“
„Ja som Bryan.“ Odpovedal mi. Potom som sa pozrela smerom k mojím tancujúcim kamoškám. Mandy si všimla, že sa rozprávam s Bryanom. Videla som na nej, že žiarli. Ale fakt som to neurobila naschvál. Ale jej bude ťažko niečo vysvetľovať. Chvíľku som sa ešte rozprávala s Bryanom. Bol strašne milý. Pri ňom som sa cítila hneď lepšie. Pozrela som sa na hodinky. Bolo pol jednej ráno.

Obrázok

„Ach, veď ja som úplne zabudla, že takto neskoro autobusy nechodia a ku nám domov je to dosť ďaleko.“
„Ou, veď neboj sa keď chceš ja ťa zaveziem.“
„Naozaj? Ďakujem ti.“ Rozlúčila som sa s kamoškamy a vyšla von s klubu. Mandy sa mi ani nepozdravila. Nie, že by mi to bolo jedno. Ale keď si nič nedá vysvetliť, je to jej chyba. Nasadla som si do Bryanovho auta. Cesta nám trvala necelých 5 minút. Potom zastavil pri našom dome.
„Uvidíme sa ešte niekedy?“
„Dúfam, že áno tu máš moje číslo.“ Rýchlo som vytiahla s kabelky papier a pero a napísala som moje číslo.
„Ďakujem ti, ozvem sa ti. Tak zatiaľ ahoj. Dobrú noc.“

Obrázok

„Ahoj.“ Odzdravila som sa a vystúpila som s auta. Ešte chvíľku som sa pozerala ako Bryan odišiel a jeho auto sa stratilo v diaľke..
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 5.Diel

Poslaťod fanynka83 » Str 07 Apr 2010, 18:41

ako vždy sa mi to veľmi páčilo a som zvedavá s čoho jej to bolo tak zle..žeby bola tehotná?veď zatiaľ s nikým nič nemala,či áno? :o no to som zvedavá ako sa bude ďalej odvíjať jej "story"s Brianom a čo na to tá jej kamarátka ktorej sa tak páči on... :wink: takže sa pýtam kedy pridáš ďalší dielik? :D
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 5.Diel

Poslaťod Charlotte » Str 07 Apr 2010, 18:45

Nie, nebude tehotná xD Môžem prezradiť :D No další diel ešte nemám napísaný, ale hned ked budem mať čas pustím sa do toho:)
Ináč dakujem:)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 5.Diel

Poslaťod Charlotte » Pia 09 Apr 2010, 18:38

Tak máte tu další diel, dúfam, že sa bude páčiť a príjemne čítanie:)


6.Diel

Hádaj kto som..


Od chvíle čo som spoznala Bryana, sa teším na každé stretnutie s ním. Nikdy som sa nemala lepšie, necítila som sa tak dobre, teda až pokiaľ ma nenapadnú myšlienky na mamu. Nemám žiadne nové správy. Ani ma k nej nechcú veľmi púšťať a to mi je už najdivnejšie. Ešte si užívam víkend, zatiaľ nechcem ani len pomyslieť na školu. Ale má to predsa len nejaké výhody teším sa na kamarátov a častejšie uvidím Bryana. Ten sa tu len nedávno prisťahoval a bude chodiť k nám do školy. No nie je to úžasne? Čaká ma posledný rok na strednej a potom vysoká škola, ale stále som sa nerozhodla kam pôjdem. Je pomaly načase začať nad tým rozmýšľať. Dneska mám stretko s Bryanom v parku. Neviem sa už dočkať, preto som sa rozhodla, že tam pôjdem o niečo skôr. Ešte predtým som sa však nahodila, aby som sa mu páčila.

Obrázok

Nechcela som byť veľmi vyzývavá, ale ani pôsobiť obyčajne ako keby to stretnutie pre mňa ani nič neznamenalo, tak som dlho stála pred skriňou a rozmýšľala čo si vlastne mám obliecť. Nakoniec som sa rozhodla pre čiernu kabelku, biele úzke nohavice, biele tričko na ramienka na to čierne traky a biele topánky na podpätku. Táto kombinácia vyzerala na mne dobre, to som si musela sama pred sebou priznať, pričom som sa sama na sebe musela zasmiať s toľkej chvály. Ešte som sa precízne, ale zároveň jemne namaľovala a mohla som vyraziť. Zavolala som si taxík, ktorý prišiel onedlho. Ako som tak vonku naň čakala, narýchlo som si prehľadávala kabelku či mám všetko.. Mobil, peňaženka, kľúče,...ok...Mám všetko.. Len čo som si začala vychutnávať posledné tohtoročné teplé slnečné lúče, môj odvoz dorazil.

Obrázok

Viezla som sa necelých 10 minút. Do úst som si rýchlo dala žuvačku pre svieži dych a skontrolovala sa naposledy v zrkadielku či je všetko tak ako má byť. Spokojná sama so sebou som vyliezla z taxíka, šoférovi zaplatila a vydala som sa na miesto stretnutia, ktoré sme mali dohodnuté s Brianom v parku. Ten ma už čakal na lavičke. Sedel mi chrbtom a tak som sa k nemu pomaly priblížila a zakryla mu rukami zozadu oči a povedala:
„Hádaj kto som...“Zachichotala som sa potichu..
Bryan však urobil niečo čo ma tak veľmi prekvapilo až som skríkla. Priam rýchlosťou blesku mi dal dole ruky z jeho očí , preskočil lavičku na ktorej sedel a chytil moju tvár do svojich dlaní...

Obrázok

V tej chvíli som ostala červená ako paprika, čo ho zrejme ešte viacej posmelilo a jeho tvár zrazu zastala tesne pred to mojou. Usmial sa a povedal:
„Si to najkrajšie dievča v celom meste a možno aj na celom šírom svete..“ Chvíľu sme sa pozerali jeden druhému do oči, keď už už to vyzeralo tak, že sa pobozkáme no ja hlúpa som sa zrazu odtiahla a povedala:
„Aj niekam pôjdeme alebo si budeme celý večer len hľadieť do očí?“
Snažila som sa tváriť čo najviac sebavedome, ale vo vnútri som sa strašne triasla. Nie však od toho, že by mi bola zima, ale od toho ako veľmi som túžila Bryana pobozkať no nechcela som byť prvá z nás dvoch, ktorá to spraví..

Obrázok

Prisadla som si teda k nemu na lavičku. Celý čas sme sa rozprávali a spoznávali sa čoraz viac. Je mi s ním tak príjemne. S Bryanom mám pocit, ako keby sme sa poznali celý život. Povedal mi toho o sebe veľmi veľa, ale hlavne sa stále pýtal na mňa a moju rodinu, môj život. Občas ma tak nenápadne pohladkal za ruku či tvár, len úplne jemnúčko ako keby sa bál, že mi tým ublíži. Keď však po nejakej dobe videl, že jeho dotyky sú mi príjemné, chytil ma za ruku a už mi ju viac nepustil.. Asi som sa fakt zamilovala. Sedeli sme na tej lavičke tak dlho, že sme si ani nestihli všimnúť kedy sa vonku zotmelo.

Obrázok

Ako sme sa tak rozprávali tak mi Bryan zrazu povedal: „Je mi s tebou dobre.“ Bolo to také krásne. Ešte nikdy mi žiadny chlapec neprejavoval takto lásku. Ja som sa na Bryana iba sladko usmiala, začervenala som sa a povedala: „Aj mne je s tebou veľmi dobre.“ Išli sme sa ešte prejsť po parku, kde sme stretli mnoho dvojíc podobných nám dvom. Držali sme sa za ruky a zamilovane si hľadeli do očí.. Bol ku mne taký dobrý a nežný.. Ach.. Ani nevieme ako a zrazu bolo už veľa hodín. Nastal čas našej rozlúčky.. Brian ma v tej chvíli opäť chytil do dlaní, teda moju tvár, ja som zatvorila oči a on ma veľmi sladučko a nežne pobozkal na pery..

Obrázok

„To je na rozlúčku.“ Povedal potichu a pri tom sa usmial.
„Zaveziem ťa domov, dobre princezná?“
Prikývla som a Bryan mi gentlemansky otvoril dvere a auta, pričom počkal pokiaľ nasadnem až potom ich zatvoril.. Rýchlo obehol auto a nasadol.. Počas jazdy ma občas jemne pohladkal po tvári a ruke..
Keď som prišla domov do prázdneho domu, chytila ma znovu depka. Ale v tej chvíli ma napadlo niečo šialené, čo by mi snáď mohlo zlepšiť náladu a nemyslieť na to, čo sa stalo našej mame. Urobím si pyžamový večierok s babami. Aspoň nejako sa odviazať a nestráviť ďalšiu noc sama doma.

Obrázok

Obvolala som všetky kamošky a každá z nich svoju účasť potvrdila. Platí to teda. Až na Mandy, ktorá je urazená s toho, že Bryan nechcel ju ale mňa. Tak budeme len 3. Nevadí, aj bez Mandy bude zábava. Začala som pripravovať jedlo, vytiahla som spod postele balóny, ešte s oslavy spred roka. Len čo som to stihla všetko nachystať, zazvonil zvonček a pred dverami stála Scarlett s Dorothy.

Obrázok

„Ahojte som rada, že ste prišli poďte ďalej baby.“ Tie sa len usmiali a vošli dnu. Začala zábava. Pustili sme si hudbu zabávali sa, tancovali dokonca sme skákali aj po posteli. Potom sme si objednali pizzu, aby sme do rána neostali hladné. Porozprávala som im o Bryanovi. Vraveli aj to, že Mandy ma dosť ohovárala a oni sa jej to snažili vysvetliť, že som jej to neurobila naschvál, ale aká je taká je. Na Mandy sme si už zvykli. Urážlivá, pekná, občas namyslená.
„Už viete kde pôjdete na výšku?“ Opýtala sa nás Dorothy.
„No ja zrejme pôjdem len na štátnu univerzitu, ale zvažujem aj Le Tour.“ Odpovedala Scarlett pri čom si nalievala do pohára džús.

Obrázok

„A ty Alexis si sa už rozhodla?“
„No, ja neviem, ale pravdepodobne to bude Le Tour. Keď ma tam vezmú samozrejme. Ale premýšľam aj nad tým, že odložím nachvíľku školu, lebo sa chcem venovať modelingu. Ozaj vravela som vám, že ma tam vzali? Do tej agentúry..“
„No to si teda nerozprávala, vrav aké to tam je?“ Pýtala sa zvedavo Scarlett, a Dorothy len napäto počúvala.
Ja som im vyrozprávala, všetko čo som zažila na prvom fotení a na ich tvárach bolo vidno, že ich to zaujíma. Stále sa len vypytovali a vypytovali a ja som im trpezlivo odpovedala na všetky ich niekedy aj nezmyselné otázky. Ale aspoň sme sa dobre zasmiali, hlavne keď som im ukazovala všetky tie pózy pri ktorých ma fotili..
Potom sa ma Dorothy opýtala: „Počuj a kedy nám predstavíš toho Bryana aj tak oficiálne?“
„No veď počkaj čo si taká zvedavá? Neboj, raz vám ho predstavím.“ Odpovedala som zo smiechom. Baby sa tiež zasmiali. Bolo nám tak dobre, keď odrazu som počula silné brzdenie gúm auta na príjazdovej ceste. To môže byť len Benjamín. Po 3 dňoch prišiel domov. No sláva.

Obrázok

Počula som ako rýchlo beží po schodoch, na čo vletel do mojich dverí a celý zadychčaný povedal: „Alexis mama sa prebrala.“ Ja som v tej chvíli nevedela či sa mi sníva, alebo je to naozaj realita..
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 6.Diel

Poslaťod fanynka83 » Pia 09 Apr 2010, 20:07

charllote..nemám slov...skutočne veľmi pekný dielik... :)
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 6.Diel

Poslaťod Krpec » Pon 19 Apr 2010, 23:43

pribeh velmi zaujimavy chvalim a tie fotky su strasne krasne ja som nikdy nemala talent na stavanie ale ty ho zjavne mas teda ak si tie obecne pozemky (obchodny dom a modelingova firma) stavala sama :respect:
Keď je ťažké lúčiť sa, znamená to, že všetko čo sme prežili bolo nádherné....
Nikdy sa nesnaž zdokonaliť to, čo už dokonalé je
Láska je ako chrípka. Príde keď ju najmenej čakáš a rovnako nečakane aj odíde


Môj príbeh - Cesta životom
Krpec
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pia 04 Apr 2008, 22:31
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 6.Diel

Poslaťod Instead » Sob 24 Apr 2010, 17:17

Simka má veľmi pekné oči :lol: nevieš odkiaľ si stiahla?
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 6.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 25 Máj 2010, 19:17

Takže tento diel bude taký urýchlený ale potrebovala som to nejako urovnať. Príbeh budem fotiť v TS3. Mám na to dôvody, pretože TS2 sa mi strašne dokašľalo a nemám chuť všetko robiť odznova. Dúfam, že sa vám to bude aspoň trošičku páčiť a uvítam každý váš komentár :) Ďakujem..


Náhle rozhodnutie

O mesiac neskôr...

Dnes je tomu presne mesiac, čo sa mama prebrala s komy. Má sa už omnoho lepšie. Aj ked nemôže pracovať, ale aspoň trochu sa jej vrátila pamäť. Ja som musela trochu vynechať školu, lebo mama nemôže byť sama doma. Stále musí na ňu niekto dohliadať. Samozrejme, že Benjamín stále niekde behá a ja nemám ani čas zastaviť ho a povedať mu, že by sa aspoň jeden deň mohol postarať o mamu. Bohužiaľ samému mu to ani nezíde na um. Zo zapratanej poličky som vytiahla môj starý denník. Niekedy som si každý deň zapisovala moje zážitky s dňa. Postupom času som prestala písať. Až teraz po tom všetkom som znova dostala chuť, vyrozprávať sa aspoň tej malej čiernej knižočke u ktorej mám istotu, že nič nikomu nepovie. Otvorila som zaprášený denník a začítala som sa do dátumu 4.5.2006.

Milý denníček,
Dnes som prežila jeden s najkrajších dní v mojom živote.


Samozrejme, že hned ako som stihla prečítať prvú vetu, mama vošla do mojej izby.
„Alexis. Musím ti niečo povedať. Možno ma kvôli tomu znenávidíš a nebudeš sa chcieť so mnou rozprávať, ale aj tak je to veľmi dôležité. Keby som ti mala vysvetľovať prečo to robím aj tak by si tomu nepochopila a zbytočne by si sa trápila. Prosím skús ma pochopiť aj ked nevieš dôvod.“
„Dobre, mami o čo ide?“
„Musíme sa presťahovať. Čím najskôr ako sa len bude dať. Hned zajtra ráno musíme vyraziť. Ja viem, že nechať tu všetky spomienky na detstvo je ťažké, ale ver mi bude to tak lepšie. Začni sa baliť. Zober si len najpotrebnejšie veci.
„Mami? Však to nemyslíš vážne? Ja tu mám priateľov nemôžem len tak odísť!“ Hned pri tejto vete mi zišiel na um Bryan. Ani som sa nestihla doňho poriadne zamilovať a teraz musím odchádzať. A čo moje priateľky?
„Alexis ja viem, že je to príliš narýchlo, ale vysvetľovať ti to by zabralo mnoho času a na to už bohužiaľ čas nemáme. Nábytok tu nechávame, berieme si iba najpotrebnejšie veci.“
„Ale, ale to nemôžeš!“ Zvyšovala som hlas na mamu. „Ty to vôbec nechápeš?! Nechápeš moje pocity, že musím opustiť ľudí na ktorých mi tak strašne záleži? A kde vlastne pôjdeme? A čo Benjamín? Jeho necháme tu?“ Kládla som mame spústu otázok.
„Ja ťa veľmi dobre chápem ver mi, ale chcem ťa len ochrániť. Pôjdeme k tvojej tete Agáte. Naposledy si ju videla ked si mala 5 rokov, takže si na ňu určite nebudeš pamätať, ale bude nám tam dobre a s Benjamínom som telefonovala sľúbil, že tam príde za nami. Teraz má nejaké povinnosti, ale povedal, že hned ako sa mu bude dať príde.“ Dopovedala mama a pomalým krokom odišla. Ja som sa zvalila na posteľ a premýšľala nad tým čo ma toto všetko vlastne bude stáť. Namiesto toho aby som plakala teraz celý večer do vankúša som sa obliekla a vybrala sa za Bryanom aspoň sa rozlúčiť.


Carolina

Viem, že je to pre ňu ťažké odísť od priateľov, ale bojím sa, žeby sa Carl mohol o niečo znova pokúsiť. Nechcem tým Alexis zaťažovať, ale musíme odísť od Carla čo najdalej. Neviem, prečo som mu vôbec naletela, ale už viem, že to bola chyba. Celá tá havária bola jeho chyba. Prerezal mi brzdy. Išlo mu len o moje peniaze a ja hlúpa som si to neuvedomila, ked na mňa tak tlačil tou svadbou. U Agáty budeme dúfam v bezpečí. Nechcem ohroziť Alexis tým, že som si začala s o päť rokov mladším chlapom. Keby sa jej niečo stalo do konca života by som si to vyčítala. A to nechcem. Chcem ju ochrániť pred všetkým tým zlom. Bude to pre ňu to najťažšie odísť, ale zároveň najlepšie čo môže v živote urobiť. Je ešte mladá na to, aby som jej toto všetko povedala. Raz jej to určite poviem. Vstala som zo sedačky na ktorej som sedela. Alexis s plačom vybehla po schodoch. Pokúšala som sa zistiť čo sa stalo, ale nepovedala mi ani slovo. Časom sa s tým dúfam vyrovná. Nájde si nových priateľov..aspoň dúfam a verím samozrejme v to, že spoločne to zvládneme.

Alexis

Bude ťažké odísť od Bryana nedokázala som sa udržať plaču. Našťastie nebol doma tak som mu nechala iba odkaz. Je to tak lepšie ako keby som sa s ním mala lúčiť hodiny. Aspoň to bude jednoduchšie. Vonku už bola tma. Nevedela som vôbec koľko je hodín a pravdupovediac ma to ani netrápilo myslela som len na to, že sa nestihnem rozlúčiť s kamoškamy. Nachvíľku som sa zastavila a prestala plakať. Povedala som si, že toto je len dalšia skúška, ktorou proste musím prejsť. Plač mi nič nepomôže. Aj ked..Vytiahla som svoj kufor spod postele a nahádzala doň oblečenie. Kufor sa hned naplnil. Tak som vytiahla ešte jednu väčšiu tašku do ktorej som dala fotky a všetky spomienky na toto miesto. Pobalená som bola za necelé 2 hodiny. Posledný krát som si ľahla do postele a zaspala. Ráno ma prišla zobudiť mama. Ja som si ešte chvíľku poležala a potom sa obliekla. Pomohla som mame zniesť všetky veci dole a naložiť ich do auta. Zamkla som dom, nastúpila do auta a poslednýkrát sa dívala na miesto v ktorom som prežila celé moje detstvo. Nikdy nezabudnem na nič s toho čo som tu zažila...
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 7.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 01 Jún 2010, 19:42

Tak dávam diel už aj s fotkami dúfam, že sa vám bude páčiť. Samozrejme uvítam komentáre tie vždy potešia :)

8.Diel

Nový domov

V aute som ani oka nezažmúrila. Ako keby sa tam dalo trošku si pospať. Každé 2 minúty boli na ceste veľké bubny, ktoré sa nedali obísť. Len čo som si oprela hlavu o studené sklo, auto nadskočilo a ja som si udrela hlavu. Na mame bolo dokonca tiež vidno, že by už bola najradšej keby sme už konečne došli.

Obrázok

Po ceste som si obzerala krajinu, ktorú sme prechádzali. Všade boli kvety, bolo počuť spev vtákov. Neodolala som a tak som si vytiahla z vrecka môj malý, šikovný fotoaparát, ktorým som sa pokúšala urobiť nejaké pekné zábery.

Obrázok

Fotila som úplne naslepo lebo slnko prudko svietilo, takže na malej obrazovke foťáku som nič nevidela. Keď ma už omrzelo fotenie tak som si vybrala s malej taštičky mp3 prehrávač a pustila si hudbu. Naliehala som na mamu aby zapla rádio, no ona stále trvala na svojom, že pri šoférovaní chce mať ticho. Počúvala som moje obľúbené pesničky, ktoré mi pripomínali mojich, teraz už starých priateľov. Spomínala som na krásne chvíle, ktoré som s nimi zažila. S tohto tuhého rozmýšľania ma prebrala mama. Vytiahla mi jedno slúchadko s ucha a nervózne povedala: „Alexis máme problém..“

Obrázok

To už nestihla dopovedať, lebo mama auto zastavila a k nám podišiel policajt. Mama stlačila malé, čierne tlačítko na boku dverí, ktorým sa stiahlo okno. Policajt v čiernej uniforme a s malým zápisníčkom podišiel bližšie k okienku.
„Dobrý deň, pani. Budeme vám musieť dať pokutu, prekročili ste povolenú rýchlosť.“ Dopovedal policajt vážnym hlasom a čakal čo mu na to povie mama.
„To naozaj? Je mi to ľúto, naozaj je to až také zlé, že sa to musí riešiť pokutou? Ja si už nabudúce budem dávať pozor. Sľubujem vám.“ Mama sa snažila prehovoriť toho policajta. Áno v prehováraní bola dobrá to musím uznať. Keď ešte hodila ten jej úsmev, tak to bolo naozaj dokonalé.

Obrázok

„Môžem Vás poprosiť vaše doklady? Pani myslím, že budete musieť naozaj zaplatiť pokutu. Pás máte pokrútený a zle zapnutý čo dokazuje, že ste si ho zapli krátko pred tým ako som zastavil vaše vozidlo. To sú už dva porušené pravidlá. V takomto prípade vás môžem pokutovať. Je to moja práca. Poprosím vás aby ste zaplatili pokutu 20eur. Keď s tým nesúhlasíte, budem nútený odobrať vám vodičský preukaz.“ Ten mame teraz dobre naložil. Mama sa na neho pozerala s otvorenými ústami a pritom hľadala v svojej kabelke peňaženku. Zakrátko vytiahla koženú, podlhovastú peňaženku a vytiahla s nej celých 20eur. Podala ich policajtovi, pričom niečo zamrmlala. Policajt si to niekde zapísal a strčil si peniaze do vrecka.
„Pekný deň, pani a jazdite opatrne.“ Policajt poprial mame pekný deň, otočil sa a odkráčal k svojmu policajnému autu, pri ktorom ho čakal asi nejaký jeho kolega. Mama sa na mňa pozrela, no nič nepovedala. Zapla si bezpečnostný pás a naštartovala motor. Ja som si chcela naspäť dať slúchatká do uší, ale mama mi povedala, že to nebude potrebné za chvíľku sme na mieste. Tak ja som si teda odložila slúchatká a mp3 prehrávač do mojej malej taštičky a iba som tak sedela s opretou hlavou o sedadlo.

Obrázok

Onedlho sme vošli do mesta. Bolo tam plno veľkých i malých domčekov. Musím uznať, že to tam bolo pekné. Potom sme prešli okolo nejakých nákupných centier a zašli do uličky. Zachvíľku sme uvideli malý, útulný domček s menšou záhradkou.

Obrázok

„Tak Alexis sme tu.“ Povedala mama s úsmevom na tvári. Ja som sa len popozerala okolo seba a skúmala kde to vlastne som. Obzerala som sa okolo seba ešte chvíľku a potom ani neviem ako predo mnou stála asi moja teta. Teda v tej chvíli ma nenapadlo nič iné len, že to bude asi moja teta Sofia. Mala krásne čierne vlasy. Tá čierna sa len tak leskla na slnku, ktoré pražilo už od rána. Zdala sa mi veľmi sympatická.

Obrázok

Podišla bližšie ku mne a objala ma.
„Alexis ty si už, ale vyrástla do krásy. Je s teba naozaj nádherne dievča. Ty si ma už určite nepamätáš, ale mama ti o mne už určite rozprávala.“

Obrázok

„Ehm, áno rozprávala mi o vás. Je mi potešením, že vás znova stretávam.“ Vykoktala som zo seba.
„Alexis? Vieš čo , môžeš mi tikať veď som tvoja teta.“ Ja som sa usmiala a prikývla som hlavou. Tým som dala najavo, že súhlasím. Sofia nás potom pozvala dnu. Pomohla nám s batožinou a poukazovala nám naše izby. Poviem len to, že Sofia má naozaj elegantný vkus. Jej malý, útulný domček sa mi páči. Vždy ako malá som snívala o tom, že budem žiť niekde na vidieku, budem mať kopu zvierat veľkú farmu o ktorú sa budem starať. Táto predstava sa však pominula hneď ako som prišla do puberty. Chcela som mať veľké auto, bohatého manžela, obrovský dom moderne zariadený a všetko okolo toho. Prezerala som si fotky, ktoré boli v izbe.

Obrázok

Bola tam Sofia. Na tej fotke vyzerala na môj terajší vek. Keď som sa pozrela bližšie až vtedy som si všimla, že Sofia vyzerala skutočne nádherne. Mala krásne, dlhé, čierne ligotavé vlasy ostrihané do postupna. Postupne som si začala vybaľovať moje veci.

Obrázok

Mala som tam skriňu do ktorej som si poukladala všetko moje oblečenie. Obliekla som si niečo pohodlnejšie ako sú rifle. Voľnejšie tričko a tepláky. Onedlho mi začal vibrovať mobil, ktorý som mala ešte v nohaviciach. Prekvapilo ma, keď mi na displeji ukázalo meno Benjamín. Zdvihla som mobil s obavami, že čo sa stalo keď Benjamín volá.
„Alexis? Ahoj, už ste u Sofii? Len som ti chcel povedať, že za vami prídem neskôr ako som predpokladal.“
„Hej, nedávno sme dorazili. Prečo? Už si v Nemecku? Našiel si už toho doktora pre mamu?“ S Benjamínom sme sa dohodli, že pôjde do Nemecka a pohľadá doktora, ktorý by mohol mamu úplne vyliečiť. Vraj, ešte nie je celkom v poriadku a bude mať trvalé následky. Našťastie sa Benjamín ujal toho, že pôjde do Nemecka.

Obrázok

„No, ehm..áno som už v Nemecku a hneď zajtra sa pôjdem spýtať na toho doktora čo si našla na internete. Zajtra ti zavolám, že ako to dopadlo zatiaľ sa maj a pozdravuj Sofiu aj mamu.“ Nestihla som Benjamínovi ani sa pozdraviť a on už zložil. Položila som si mobil na nočný stolík a nachvíľku si ľahla do postele a doľahla na mňa taká únava, že som zaspala.

Benjamín 15:06 (Anglicko)
Dosť ma rozrušil telefonát s Alexis. Bál som sa, že príde na to, že som jej klamal. V podstate nie som v Nemecku ale v Anglicku. Prišiel som tu kvôli mojej priateľke, ktorá naliehala, že ma chce zoznámiť so svojimi rodičmi. Na nešťastie to prišlo v tom dátume ako som mal ísť do Nemecka. Alexis by sa veľmi nahnevala, keby vedela, že do toho Nemecka ani nepôjdem. Samozrejme, že mi na nej a mame záleží, ale myslím, že mama nebude potrebovať nejakého experta. Mne sa naposledy čo som ju videl zdala úplne v poriadku. Aj keď zdanie klame. Záleží mi totiž aj na mojej priateľke Kate, s ktorou sme sa nedávno zasnúbili. Videl som, že jej veľmi záleží na tom, aby ma jej rodičia poznali. Veď prečo nie mne bude potešením.
„Benjamín? Som späť.“ Zakričala s predsiene Kate. Teraz bývame v jej byte, ktorý jej prenajali rodičia. Aspoň, kým sa nezosobášime a nekúpime si niečo väčšie. Zatiaľ postačí aj tento trojizbový byt.
„Áno láska? Som v obývačke.“ Kate sa vyzula so svojich lodičiek, podišla ku mne a pobozkala ma. Ja som jej samozrejme bozk opätoval...

Obrázok

Caroline
Pomáhala som Sofii s prípravou večere. Naposledy, čo som ju videla sa ani veľmi nezmenila. Je to stará dobrá Sofia. Nechýba jej nič k šťastiu. O chlapov sa už dávno nezaujíma. Žije si tu sama a občas ju príde navštíviť otravná susedka. Závidím, jej ten pohodový život. Samozrejme určite má aj ona nejaké starosti, problémy, ale so všetkým sa vždy tak ľahko vysporiada. Na kráse jej ešte stále neubudlo. Ona bola, vždy tá krajšia. Chlapci ju v škole chceli no za mnou sa nikto nikdy neobzrel. Takže, ešte aj na chlapov mám smolu. Už som sa o tom presvedčila dosť. Chcem začať žiť bezstarostný život. Starať sa o Alexis, potom pobaviť vnúčatá. Takýto život sa mi páči.

Obrázok

„Caroline? Vyberieš prosím ťa z chladničky biely jogurt?“ Opýtala sa ma Sofia, pri čom krájala paradajku. Ja som otvorila chladničku a vybrala s nej biely jogurt. Položila som ho na linku. Zachvíľku bola večera hotová. Išla som zavolať Alexis, ale ona pokojne spala.

Obrázok

Tak som potichu aby som Alexis nezobudila zavrela dvere a odišla sadnúť si k stolu..
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Lincey » Str 02 Jún 2010, 01:04

tak prečítala som si a myslím, že je vhodné, aby som ti tu nechala koment, aby si prípadne vedela, čo zlepšiť.

Tento diel celkovo nebol zlý, ak si odmyslím pravopisné chyby ( tykať) ,chýbajúce čiarky a nezmyselné vety, čo dokážem tolerovať, no velmi mi vadilo opakovanie pasáží. Áno, diel sa tým predĺžil, ale v plynulom čítaní to aspoň mňa veľmi ruší. Tiež sa mi nepáči občasné preskakovanie z jednej veci na druhú bez toho aby si to na seba nejako plynule naviazala.

Verím, že to bude stále lepšie a lepšie, teším sa na ďalší diel
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod fanynka83 » Sob 05 Jún 2010, 23:49

no tak tu máš ten môj sľúbený komentár...čo sa týka tých postáv,ty vieš,že ja som nechcela,aby si fotila v trojke aj keď to už zrejme nešlo inak...no ale poviem ti pravdu,postavy sa mi tam nepáčia vôbec,aj keď ten benjamín sa ti vydaril,to musím uznať..alebo možno to bol len dobrá záber na neho.. :lol: no čo sa týka deja až tak si sa nepohla,ale v podstate to čo si tam napísala,sa mi celkom páčilo,len som myslela,že tam nastane nejaká väčšia zápletka ako to,že benjamín sa na nich hentak hnusne vykašľe..hanba mu,takto sa vykašľať na vlastnú mamu.. :evil: no tak som zvedavá čo dáš do ďalšieho dieliku... :)
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Charlotte » Sob 05 Jún 2010, 23:57

Ďakujem Lincey na tie pravopisné chyby si budem dávať pozor. Ja sa vždy spoľahnem na Word a on mi všetko neopraví xD Popracujem na tom :)

Fanynka ďakujem za sľúbený komentár :lol: Áno vedela som, že ty budeš mať výhrady voči tomu aby som fotila v TS3, ale tak naozaj to inak nešlo. Lepšie ako nič, aspoň podľa mňa :lol:
Hej, moc som sa nepohla ja som taká spomalená :lol: Ale zápletka bude :lol: Neviem kedy sa dotrepem k ďalšiemu dielu, možno aj teraz otvorím trošku word :mrgreen:

Ešte, pridala som anketu tak budem rada keď zahlasujete :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Instead » Pon 14 Jún 2010, 22:26

Tak vyjadrím sa aj ja :mrgreen:
Je to veľmi zaujímavý príbeh. Simíkovia sa mi v ts2 veľmi páčili, je mi ľúto že to fotíš cez ts3, tie fotky už nie sú také pekné. Ale čo už. Keď musíš tak musíš :D
Dej je perfektný - nemám čo vytknúť. Súhlasím z Lincey. Občas mi tam vadia pravopisné chyby, nezmyselné vety, chýbajúce čiarky bez ktorých veta stráca logiku,..
Sem tam v niektorých dieloch dosť opakuješ slovíčka, napríklad no. :) A tiež sa mi niekedy zdajú rozhovory neprirodzené. Tak na tomto popracuj. Teším sa na ďalší diel a určite nekonči. Máš ďalšieho verného čitateľa :lol:
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 15 Jún 2010, 16:52

Fíha no ďakujem :lol: Už mám aj premyslených aspoň 5 dielov dopredu, ale strašne sa mi nechce otvoriť ten word xD
Ale ja sa k tomu tento týždeň dúfam dokopem :lol:

A pridala som anketu tak pls zahlasujte :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Jaina » Pon 28 Jún 2010, 20:53

ja som si práve teraz dočítala diely, čo som zameškala :oops: ale oné, no čo by som kritizovala :lol: samozrejme, ako písali baby predomnou, sú tam gramatické chyby, také menšie.. a potom mi padlo do očka meno tety... Sofia.. nespomínali ju v predošlom diele ako tetu Agátu? :oops:
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia