Voľba Alexis Stillovej 12.Diel

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Páči sa vám môj príbeh?

1. Áno je veľmi zaujímavý čítam každý jeden diel.
6
55%
2.Nepáči sa mi, je strašne nudný.
0
Nehlasovalo
3.Lepšie by bolo keby si ho skončila.
0
Nehlasovalo
4.Najprv ma nezaujal, ale teraz sa mi zapáčil.
3
27%
5.Páči sa mi oveľa viac ako ked boli fotky robené v TS2.
2
18%
 
Celkom hlasov : 11

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 29 Jún 2010, 14:31

Ups, asi hej fakt bože :oops: To v tom zmätku, keď ja diely píšem tak raz za mesiac a potom už ani neviem ako sa postavy volajú :lol: Ospravedlňujem saešte raz :oops:
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 27 Júl 2010, 21:10

NO..po hodne dlhom čase som napísala ďalší diel. Snáď tu budú aj nejaké komenty :)

9.Diel

Pravda vždy vyjde najavo

Ako každý, obvyklý deň som vstala z postele. Posadila som sa na posteľ.

Obrázok

Bosé nohy som si obula do teplých, huňatých papučiek. Neviem povedať, či sa mi tu spalo lepšie ako doma, ale domov je domov. Pravda je žiaľ taká, že si budem musieť zvyknúť na tento nový domov. Dúfam, že mi to nepotrvá dlho. Vonku už krásne svietilo slnko. Vyzerá to na krásny deň, veď je ešte len koniec júla. Podala som si prihlášku na styling. Dosť pochybujem o tom, že ma tam vezmú, ale predsa len niekde som si to musela dať. Keby ma tam zhodou okolností naozaj zobrali, čoby bol veľký zázrak budem musieť si tam nájsť nejaký byt. Internáty sú všetky plné. Rozhodla som sa, že dnes si pôjdem popozerať mesto. Vôbec neviem, ako to tu vyzerá. No budem musieť ísť sama. Dúfam, že nezablúdim. Pri tejto myšlienke som sa potichu zachichotala. Sofia by išla so mnou, ale musí byť doma s mamou. Áno napadlo ma aj to, žeby sme šli všetky tri, ale mama nemá chuť chodiť po meste. Lekár povedal, že je veľké riziko nechávať ju samu doma. Nebudeme radšej riskovať. Zišla som dole po schodoch.

Obrázok

Neviem, kde všetci boli, ale Sofia mi povedala, že sa mám cítiť ako doma. Tak som otvorila chladničku a urobila si raňajky. Keď som už bola najedená, dala som riad do umývačky a vyšla na horné poschodie. Po raňajkách, ako obvykle každý človek si ide umyť zuby. Vošla som do kúpeľne, kde som si umyla zuby a tvár. Potom som sa nahodila, ešte do letného oblečenia, vlasy si zopla do copu a trošku sa namaľovala.

Obrázok

Nechcela som ako nová obyvateľka tohto mesta pôsobiť nejako namyslene. Prvý dojem je dôležitý. Sofia a mama ešte asi spali tak som na stôl položila poznámkový blok aj s odkazom.

Obrázok

Potom som si obula topánky a mohla som vyraziť. Mesto bolo neďaleko, takže mi nebolo treba žiadny odvoz. Snažila som si pamätať z ktorej strany som prišla. Predo mnou bol veľký park, ktorý som obišla. Nemala som chuť vysedávať v parku. Chcem spoznať mesto. V tej chvíli som pred sebou uvidela obchod s potravinami.

Obrázok

Napadlo ma, že by som mohla nakúpiť. Predsa len to, čo mala Sofia v chladničke nebola žiadna sláva. Vošla som do obchodu, vzala si košík a začala nakupovať. Do košíka som dala nejaké tie jogurty, čerstvé rožky a ešte čo som uznala za vhodné. Zaplatila som a vyšla z obchodu. No potom koho nevidím!

Obrázok

„Silvia? Si to ty?“ Tá osoba, ktorou podľa mňa bola Silvia Benjamínova bývalá, sa otočila.
„Alexis? Panebože, ty tu čo robíš?“ Spýtala sa ma rovnako prekvapene.
„Ja som sa tu s mamou presťahovala. Ty si tu odkedy?“
„No, ja som tu prišla za mojou sesternicou. Dlho sme sa nevideli a je mi ako najlepšia priateľka.“
„Aha, takže tak. Už je tomu dobre dlho, čo sme sa nevideli.“
„Ozaj a Benjamín? Ako sa má?“
„A tak myslím, že dobre. Práve je v Nemecku. Šiel tam za nejakým doktorom kvôli mame. Teraz spolu celkom dobre vychádzame. Zmenil sa, už..“ S môjho rozprávania ma prerušila Silvia.
„Počkaj ja som si myslela, že Benjamín je v Anglicku zo svojou snúbenicou. Veď mi to sám vravel, pred nejakým týždňom. Alebo sa to zmenilo?“

Obrázok

„O čom to rozprávaš? Ja som s ním telefonovala a sám mi povedal, že je v Nemecku. Ibaže, my pravdepodobne znovu klamal. Prepáč, ja už musím ísť.“ Poloplný nákupný košík som nechala uprostred obchodu a utiekla som preč. Ten sviniar! Ja som bola tak naivná, že som si myslela, že sa konečne zmenil. Bola som takmer presvedčená o tom, že už nie je taký snob a nemyslí len na seba a na svoj život. No vidím, že Benjamín ostane navždy Benjamínom. Nikdy mu už neuverím, ani pol slova. Nehľadela som na svet okolo seba. Išla som len tak bezhlavo. Nakoľko moja pamäť nebola až taká zlá nakoniec som sa dostala domov. Bola som strašne rozzúrená. Keď som vošla dnu, ani som si nevšimla, že v dome je záhadne ticho. Kašľala som na to. Vybehla som hore do mojej izby, schytila do ruky mobil a hľadala Benjamína v zozname. Keď som ho našla zavolala som mu.

Obrázok

Po dvoch zvoneniach to zdvihol. Nedala som mu ani priestor povedať prosím. Hneď som to na neho vyvalila.
„Ty sviniar! Myslela som si, že si sa zmenil! Ale si len obyčajná padavka. Lebo mi klameš ešte aj do telefónu. Aké počasie je v Anglicku? Dúfam, že ti je tam dobre! Už nechcem o tebe viac počuť! Rozumieš?“
„Alexis, neviem kto ti to povedal, ale keď tomu veríš tak si na omyle.“ Hovoril pokojne Benjamín. No ja som mu neverila ani slovo.
„Veľmi dobre viem, že mi klameš. Kto mi to povedal ťa nemusí ani zaujímať. Ja sa o našu mamu postarám. Ty tu už vôbec nemusíš chodiť. Je mi jedno čo s tebou bude.“ Nakričala som mu ešte do telefónu a zložila. Mobil som hodila na stôl a snažila sa upokojiť.

Obrázok

Mojou hlavou prebehlo množstvo myšlienok. Potom mi napadlo čo keď je naozaj v Nemecku? Ale prečo by potom Sofii vravel, že ide do Anglicka so svojou snúbenicou? Vôbec som tomu nerozumela. Stále som sa uisťovala, že Benjamín je v Anglicku.
Áno je to tak. Bol by to nezmysel keby nie..

Benjamín

Všetko išlo tak hladko, ale zdá sa, že moja malá sestrička je prefíkanejšia ako som si myslel. Veď sa presťahovali tak kto jej tam to do čerta mohol povedať? Veľmi dobre som si uvedomoval v akej situácii sa nachádzam. Pre Kate bolo stretnutie mňa s jej rodičmi dôležité a samozrejme aj pre mňa. Nechcem teraz niečo pokaziť. Chcel by som aby mi Alexis aj s mamou prišli na moju svadbu. Budem to musieť s Alexis nejako urovnať aj keď to čo povedala do telefónu bolo dosť tvrdé. V tej chvíli mi začal zvoniť mobil. Vzal som ho do ruky a prial hovor.

Obrázok

„Benjamín ty si ešte doma? Zabudol si na dnešné stretnutie s farárom? Máme ho na pol 1. Ja ťa už čakám pred jeho domom. Tak sa poponáhľaj. Pa..“
Oh, do kelu ja som zabudol. Čo najrýchlejšie som na seba niečo hodil zavolal si taxík a mieril na adresu, ktorú som mal zapísanú na malom papieriku. Za 10 minút som bol tam. Kate tam na mňa už netrpezlivo čakala. Podišli sme k jeho vstupným dverám a zazvonili.

Obrázok

Otvoril nám a privítal nás. Keď som videla zariadenie domu tak som skonštatoval, že ani farár si nežije zle. Usadil nás v jeho kancelárii. Dohadovali sme sa na termíne. Všetky soboty boli dosť plné. Napokon sme sa zhodli na jednom termíne a čase. 11. Septembra o 15:00.
„Ó môj bože ja sa budem vydávať!“ Dookola opakovala Kate na ceste domov. Vyzerala nadšene. Nie len vyzerala určite aj bola.
„Takže teraz budeme mať veľa práce. Zohnať fotografa, zarezervovať sálu, dať urobiť svadobné oznámenia, kúpiť šaty. Hneď zajtra pôjdem do svadobného salónu a vyberiem si šaty!
„Ok, určite to spolu zvládneme. Mám ísť s tebou vybrať tie šaty?“
„Oh, preboha nie! Veď ty ma v nich uvidíš až pred oltárom. Pôjdem tam s Alison.
„Aha, veď hej tak ja zatiaľ zavolám tomu grafikovi ohľadom tých oznámení.“

Alexis
Po dlhom trucovaní, že sa s nikým nebudem baviť a nepoviem nikomu o tom, že Benjamín nie je v Nemecku, ale v Anglicku som napokon zišla dole. Mame som o Benjamínovi nepovedala, lebo nechcem aby vedela, že sa o ňu Benjamín nezaujíma. Mama sa o tom aspoň teraz nemusí dozvedieť..
Naposledy upravil Charlotte dňa Str 28 Júl 2010, 17:12, celkovo upravené 1
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 8.Diel

Poslaťod Jaina » Str 28 Júl 2010, 15:08

Charlotte píše:
Ako každý, obvyklý deň som vstala z postele. Posadila som sa a so zalepenými očami som sa posadila na posteľ.


len toto mi trochu bilo do očí, možno potom ešte pár opakujúcich sa slov.. Inak pekný diel, dlhý a celkom pekne sa to začína zamotávať :twisted: už do deja vstupuje nejaká mrška :twisted:
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 9.Diel

Poslaťod Charlotte » Str 28 Júl 2010, 17:13

Ospravedlňujem sa :oops: Už je to opravené :) Dej mám cely premyslený takže teraz sa to bude čím viac zamotávať :)

EDIT: Jaina diky :D
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 9.Diel

Poslaťod l o r e l a y » Str 28 Júl 2010, 19:32

Tak na to sa teším .. Strašne sa mi páči ako máš upravené fotky, celý príbeh mi je niečím sympatický, proste super .. Teším sa na to zamotávanie :lol: ..
Priateľ je ten, ktorý príde keď ostatní odchádzajú.
Obrázok užívateľa
l o r e l a y
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pon 26 Júl 2010, 00:08
Bydlisko: Gamesims :P
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 9.Diel

Poslaťod Charlotte » Uto 17 Aug 2010, 12:19

Ďalší diel na svete..fotky som fotila dnes v noci takže treba brať z rezervou :lol: Snáď sa vám bude páčiť. Teším sa na komenty ak nejaké dáte :lol:

10.Diel

Niekde radosť inde smútok


Napadlo ma, že by som sa mohla stretnúť so Silviou. Kedysi sme boli veľmi dobré priateľky. Potom ako sa rozišla s Benjamínom sme sa spolu už nestretávali. Teraz keď je tu v meste tak by sme si mohli ako kamošky pokecať. Vonkoncom žiadnu inú priateľku tu nemám. Ako sa u nás stalo zvykom v sobotu sme mali vždy bohaté raňajky. Inak tomu nebolo ani dnes. Sedeli sme pri stole a vychutnávali si čerstvé a mäkké pečivo s marhuľovou marmeládou.

Obrázok

Slnečné lúče prerážali biele, priesvitné záclony. To mi najviac vadilo. Nie je zrovna najpríjemnejšie keď vám slnko svieti rovno do očí. V jedálni bolo ticho. Občas sa ma niečo teta Sofia opýtala, alebo sme preberali niečo s mamou. V tej chvíli ticho narušilo zvonenie telefónu. Sofia prudko vstala a utekala zdvihnúť telefón. My s mamou sme pokračovali v jedení. Za krátko sa Sofia vrátila a sadla si na svoje miesto.
„Ehm, volali mi ohľadom nového notebooku, ktorý som si pred dvoma dňami objednala.“
„Nepamätám si žeby si niečo spomínala.“
„Asi som zabudla.“ Odvetila znepokojene Sofia. Nezdalo sa mi to, ale nakoniec som to nechala tak. Po raňajkách som Sofii pomohla upratať stôl a potom som si požičala telefón aby som mohla zavolať Silvii.

Obrázok

Na mobile som totižto už nemala kredit. Odvykla som si už na pevné linky. Nechtiac som stlačila tlačítko cez, ktoré som. Zakaždým tam bolo rovnaké číslo. Zaujímalo ma s kým toľko Sofia telefonuje. Z ničoho som ju nepodozrievala, ale to číslo tam bolo aj 10-krát. To by bolo v poriadku keby to nebolo za celý dnešný deň. Zvedavosť mi nedala. Skúsim tam zavolať a uvidím. Vytočila som číslo. Zopárkrát to zazvonilo a potom sa v telefóne ozval mužský hlas.
„Sofia čo potrebuješ? Ide všetko podľa plánu?“ Zľakla som sa a položila som. Podľa plánu? Čo má ísť podľa plánu? Niekto tu niečo chystá? Sofia je v niečom zrejme zapletená. Číslo som si odpísala na papier a vložila do vrecka. Zistím čo v tom je. Presne viem čo urobím.

Kate

Prípravy na svadbu sú rozbehnuté v plnom prúde. Všetko zatiaľ vychádza podľa mojich predstáv. Z myšlienok ma vytrhlo prudké zabrzdenie taxíka. Hlavu mi trhlo dopredu.

Obrázok

„Bože šak dávajte pozor!“ Vybehla som na taxikára.
„Slečna prepáčte je mi to ľúto.“ Aspoň, že sa ospravedlnil. Boli sme už blízko miesta kde sa mám stretnúť s Alison. To miesto je svadobný salón. Dnes si idem kúpiť svadobné šaty. Ak si nejaké vyberiem. Musia byť výnimočné. Vystúpila som z auta, dala taxikárovi zopár drobných a odkráčala k Alison, ktorá na mňa čakala. Na žiadne rozprávanie ako sa mám nebolo času. Mala som niečo dôležitejšie. Kúpiť si šaty. Spoločne s Alison sme vošli dnu a pustili sa do toho. Vyskúšala som si množstvo šiat. Napokon som si vybrala jedny z nich. Rozmýšľala som či sú tie pravé. Obzerala som sa v zrkadle.

Obrázok

„Kate budeš nádherná nevesta. Vezmi si tie šaty. Krajšie už nikde nenájdeš. Predsa dobre ťa poznám po takýchto šatách túžiš odmalička.
„Oh, presvedčila si ma. Máš pravdu vezmem si ich!“ Povedala som s radosťou. Alison sa na mňa usmiala. Šaty som zaplatila, rozlúčila sa s Alison a vybrala sa naspäť domov. Predsa len čaká ma ešte veľa práce. Na celý deň som mala až, až práce.

Alexis

Celý deň som sa pokúšala tajne nájsť Sofiin mobil. Účelom môjho plánu bolo nájsť mobil, pohrabať sa v kontaktoch porovnať čísla z pevnej linky a zistiť meno toho muža v telefóne. Vyhľadávala som situácie kedy bola Sofia na záchode alebo si len niekam odbehla. Lenže ona bola stále v blízkosti svojho mobilu. Až nakoniec zariskovala som a keď sa Sofia nepozerala, vzala som mobil a utekala som do svojej izby, aby ma nikto nemohol vyrušiť.

Obrázok

Do vyhľadávania som zadala číslo, ktoré som mala napísane na papieriku a keď som uvidela meno toho muža, takmer som naozaj odpadla.

CARL BROWN
0992 345 543


Mamin bývalý? Ako to? Čo môže mať s ním Sofia spoločné? Predsa len hneď ako mama havarovala on sa ako keby stratil. Možno si len namýšľam a možno je to obyčajná náhoda. Skôr ako niekoho začnem upodozrievať musím mať viac dôkazov, že za tým niečo je. V tej chvíli mi nič nenapadlo, ako by som mohla získať viac dôkazov. Možno by som to mala nechať ísť. Spomenula som si, že som chcela zavolať Silvii. Tak som jej teda zavolala a dohodli sme si stretko v kaviarni. Trochu som sa upravila a odišla preč z domu. Za chvíľku som dorazila na dohodnuté miesto.

Obrázok

Silvia tam ešte nebola tak som si sadla a objednala džús. Stále neprichádzala a už mi dochádzala trpezlivosť. Povedala som si, že počkám ešte 10 minút, ale keď nepríde odchádzam domov. Zamýšľala som sa nad tým, kde tak dlho môže byť a prečo aspoň nezavolala. Ja som jej zavolať nemohla, lebo som nemala kredit. Budem si ho už musieť dobiť, lebo takto sa to nedá. Zrazu si ku mne prisadol nejaký muž. Ani sa nespýtal či môže proste si sadol.
„Prepáč, ale je tu obsadené.“
„Pozoroval som ťa zvnútra a sedíš tu už dobrú hodinku. Asi sa na teba vykašľal.“
„Čo? Ja čakám na kamošku.“


Obrázok

„Aha tak prepáč, ale podľa mňa už naozaj nepríde. Tak teda môžem zostať sedieť?“
„Dobre ja aj tak zachvíľku odchádzam.“
„Môžem ti za ten čas kúpiť nejaký drink?“
„Nie.“ Odvetila som s úsmevom. Sama som sa divila svojmu správaniu, ale nemala som chuť s nikým sa zoznamovať. Pravda je, že tu nikoho nepoznám no bolo mi to jedno, že odohnám posledného človeka, ktorý sa zo mnou v tomto meste rozprával. Bolo vidieť, že nečakal moju reakciu.
„Už musím ísť dobre sme si pokecali pa.“

Obrázok

Po ceste som sa stále smiala z jeho výrazu na tvári. Pozeral sa na mňa a nezmohol sa ani odzdraviť. No čo..ponáhľala som sa domov. Bola som totižto dosť hladná. Vytiahla som si z vrecka kľúče a otvorila dvere.
„Mami? Kde si? Som domaa.“ Nikto sa neozýval. Tak ako keby bol celý dom prázdny. Bolo to podozrivé pretože mama nikam nechodila a bola stále doma. Tak som vošla do jej izby, keď som ju našla ležať na zemi.
„Mami? Zobuď sa prosím.“ Po lícach mi stekali slzy. Mama mala na nočnom stolíku položený mobil a tak som rýchlo vyťukala záchranku.

Obrázok

„Dobrý deň moja mama neviem čo sa jej stalo. Prišla som domov a ležala na zemi. Prosím prídte čo najrýchlejšie.“
„Dobre zachovajte pokoj, kde sa nachádzate?“
„Moyzesova ulica, číslo domu 64.“
„Dobre hneď tam budeme.“ Stále som sa triasla a snažila poskytnúť mame prvú pomoc. Skúšala som či ešte dýcha naštasie áno. No aj tak som sa bála čo s ňou bude. Ochvíľu bola u nás sanitka. Záchranári vbehli do domu a vzali mamu do nemocnice. Nemohla som ísť s nimi a tak som si rýchlo zavolala taxík. Mierila som do nemocnice kde odviezli mamu. Celý čas som plakala a rozmýšľala nad najhorším. Snažila som sa ovládať.

Obrázok

Vbehla som do nemocnice a akurát som stretla doktora, ktorý bol u nás doma.
„Dobrý deň, som dcéra tej ženy, ktorú ste pred chvíľou priviezli.“
„Ach, áno prepáčte je mi to strašne ľúto, ale po ceste do nemocnice zomrela. Nepodarilo sa nám ju zachrániť. Robili sme čo sme mohli. Úprimnú sústrasť.“
„Nie. Prosím povedzte, že to nie je pravda.“
„Viem, že tomu nemôžete uveriť, ale vaša mama dostala infarkt a jej poškodenie srdca bolo vážne.“
„Čo? Veď ona nemala nikdy problémy so srdcom ako sa to mohlo stať?“
„Možno vám o tom nepovedala, alebo o tom ani sama nevedela. Ospravedlňte ma musím už ísť.“
Stále som plakala a rozmýšľala o tom ako sa to mohlo stať. Prečo Sofia nebola doma. Ako mohla dopustiť aby mama zostala sama doma. Vyšla som z nemocnice a uvedomovala si, že môj život sa načisto rúca. Ako malá som si vždy stavala vežu s kociek a potom som ju vždy zničila. Všetky tie kocky popadali dole a z veže neostalo nič, len kôpka kociek. No teraz mi už nezostala ani tá kôpka kociek.

Obrázok

„Alexis! Čo sa stalo?“ Dobehla ku mne teta Sofia.
„Zaujíma ťa to vôbec? Kde si bola? Prečo si ju nechala samu doma? Kvôli tebe je moja mama MŔTVA! Za to môžeš ty. Keby si bola pri nej možno by jej ešte dokázali pomôcť.“ Pozrela som sa Sofii hlboko do očí a odišla od nej preč..
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod l o r e l a y » Štv 19 Aug 2010, 11:56

Nádherné, napínavé .. Ty píšeš vážne skvele. Trochu ma prekvapilo ako sa to všetko v jednom dieli zvrtlo. Ale to je niekedy aj veľké +. Teším sa na pokračovanie !!
Priateľ je ten, ktorý príde keď ostatní odchádzajú.
Obrázok užívateľa
l o r e l a y
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pon 26 Júl 2010, 00:08
Bydlisko: Gamesims :P
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Bambi » Štv 19 Aug 2010, 18:25

prečítala som si teraz všetky diely a páči sa mi to :) teším sa na pokračovanie :wink:
A little time to build up our lives
A little time to make up our minds
A little time to fill up our dreams
Obrázok užívateľa
Bambi
Starec
Starec
 
Príspevky: 1216
Registrovaný: Ned 30 Mar 2008, 18:43
Bydlisko: ZA
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Jaina » Štv 19 Aug 2010, 18:29

no som zvedavá hlavne čo bude ďalej :) inak, s musím pochváliť simku Kate :roll: je prekrásna
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Instead » Pia 20 Aug 2010, 22:22

perfektný príbeh.. nemám čo vytknúť.. pomaly sa vytvára nejaká zápletka. páči sa mi.. tá Sofia sa mi dosť nezdá, a celkovo tá jej smrť.. Tak sa teším.. ako to bude ďalej :D :)
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Charlotte » Pia 20 Aug 2010, 22:53

Lorelay, Bambi, Jaina, Instead strašne moc vám ďakujem:) Vaše komentáre ma tak veľmi povzbudili k písaniu..Ďalší diel môžete očakávať už čoskoro mám ho už z polovičky napísaný :))
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Bambi » Štv 02 Sep 2010, 18:29

Charlottka kedy bude nový diel? :oops:
A little time to build up our lives
A little time to make up our minds
A little time to fill up our dreams
Obrázok užívateľa
Bambi
Starec
Starec
 
Príspevky: 1216
Registrovaný: Ned 30 Mar 2008, 18:43
Bydlisko: ZA
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Charlotte » Štv 02 Sep 2010, 19:17

Práve som dofotila fotky :) Ešte ich pozmenšujem a zachvíľku to tu budete mať :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 10.Diel

Poslaťod Charlotte » Štv 02 Sep 2010, 20:14

Ospravedlňujem sa za dva príspevky odomňa pod sebou :oops:

Takže trošku mi to trvalo dlhšie, ale keď to fotenie niekedy zaberie fakt dosť času..tak teda dúfam, že sa vám bude tento diel páčiť :) Teším sa na komenty :D


11.Diel

Smútok


Chýba mi. Chýba mi jej úsmev na tvári. Chýba mi jej pohľad. Už ju nikdy neuvidím. Každý jej pohľad, či slovo som vždy brala ako samozrejmosť. Teraz už viem, že nič v tomto svete nie je samozrejmosťou. Nič nie je dobré. Dookola prezerám všetky jej veci. Oblečenie, ktoré nosila najradšej.
Už nemám nikoho. Benjamín sa pripravuje na svadbu a o maminej smrti ešte ani nevie. Nemám dosť síl na to aby som to vyslovila. Stále mám pocit, že mama len niekde odišla a za pár dní sa vráti. To mi aspoň trochu pomáha. No Benjamínovi to musím povedať. Možno by som mala byť na neho nahnevaná, ale k čomu mi to pomôže?
Mamin život mi to už aj tak nevráti. Ja nechcem mu kaziť radosť zo svadby. Aj keď je to jeho mama. Nedokážem to. Jediný liek je čas. Čas pochopiť, že sa už nikdy nevráti. Snáď to raz vezmem ako bežnú vec. Musím vybaviť pohreb. Mama si zaslúži, aby sme sa s ňou rozlúčili. Chcem to urobiť čo najskôr. Pôjdem tam hneď dnes. Ešte nikdy som nevybavovala pohreb, ale viem, že to nebude prechádza ružovou záhradou obzvlášť keď je to moja mama. Moje myšlienky sú zvrátené. Stále myslím len na okamih kedy zomrela.


Obrázok

Mávam nočné mory, kde mi niečo vraví, že je to moja chyba. Pomaly si pripúšťam, že áno. Keby som tak dlho nevysedávala s tým týpkom tak som sa domov mohla vrátiť o niečo skôr a všetko by mohlo byť ináč. Sofia vedela, že idem preč. Veľmi dobre to vedela a napriek tomu ju nechala samu doma. Musím odísť. Pôjdem do Anglicka za Benjaminom aspoň na istý čas. Pôjdem do pohrebnej služby tam aspoň zistím čo to všetko vybavovanie pohrebu obnáša a potom prvým lietadlom aké pôjde poletím do Anglicka teda do Londýna. Rýchlo som na seba niečo hodila, pretože to čo som mala práve na sebe bolo celé prepotené, špinavé a cítila som sa v tom hrozne. Vzala som si taxík a taxikárovi som povedala nech ma odvezie k najbližšej pohrebnej službe.

Obrázok

Cesta netrvala dlho. Maximálne 5 minút. Našťastie som dlho nemusela čakať a ten pán ma hneď zobral do svojej kancelárie.
„Dobrý deň..čo si prajete?“
„Ehm, vlastne moja mama zomrela pred dvoma dňami a chcela by som zorganizovať pohreb.“
„Ach, áno úprimnú sústrasť. Je mi ľúto vašej mamy. No, ale pristúpme k pohrebu. Bude to niečo stáť to iste chápete. Môžete si vybrať či chcete telo vašej matky spopolniť, alebo ju pochováte rovno do zeme.“
„Neviem čo by si vybrala mama, ale ja ju chcem pochovať do zeme. Nechcem aby z jej tela ostal len prach.“


Obrázok

„V poriadku..tak to jej môžete vybrať truhlu. Naši ľudia sa postarajú o telo vašej matky. Mali by ste doniesť oblečenie, ktoré bude mať vaša mama oblečené na poslednú rozlúčku. Poviem nášmu pohrebárovi aby vyzdvihol telo v nemocnici. Poprosím aby ste vyplnili tento formulár.

Obrázok

„Um, dobre.“ Vzala som si pero a začala vypisovať potrebne údaje. Meno, rok narodenia, rodné číslo atď. Po vyplnení som ho podala tomu pánovi. Dohodli sme sa na termíne pohrebu. Rozlúčila som sa s ním a v tichosti odišla preč. Keď som prišla „domov“ tak som si pobalila všetky veci do kufra. Mobil a peňaženku hodila do kabelky a odišla preč. Sofia ani nebola doma, ale isto jej nebude prekážať, že som odišla. Prišla som na letisko, kde som si čo najskôr chcela vybaviť letenku.

Obrázok

Všetko mali plné. Bola som zúfalá. Sedela som na letisku, kde sa stále premávali samí ľudia. Každý niekam cestoval. Či to bol muž alebo žena, dieťa. Nakoniec sa našla jedna voľná letenka. Tá žena ma upozorňovala, že je to druhá trieda a nie je to najpohodlnejšie. No ja som bola vďačná, že sa vôbec nejako dostanem do Anglicka.

Obrázok

Veci som odovzdala, prešla chodbou, vyšla von a nastúpila do lietadla. Sadla som si na svoje miesto a uvažovala ako nájdem Benjamína v tak veľkom meste. Skoro celý let som prespala. Dorazili sme niekedy ráno. Od letiska v Londýne, ktoré bolo omnoho väčšie ako to naše som si vzala taxík a začala hľadať Benjamína. No nevedela som ako ho nájdem. Keď som išla vytiahnuť mobil, že mu zavolám našla som malý lístok kde bola nejaká adresa.

639 Harrow Road Kensal Green – Londýn
„Čo? Mama vedela, že Benjamín je v Londýne? Ako? Nerozumiem..“ V hlave mi v tej chvíli behali myšlienky ako na bežiacom páse. No asi sa už nič nedozviem aj keby ma to veľmi zaujímalo. Vzala som si znovu taxík a povedala vodičovi adresu na papieriku. Dorazili sme tam asi za polhodinku, kým sme prešli cez hlavnú špičku. Predo mnou stál veľký dom.

Obrázok

Bol naozaj krásny. Išla som po chodníku k vchodovým dverám. Zazvonila som a čakala kedy sa otvoria dvere a zjaví sa v nich Benjamín. Zakrátko sa tak aj stalo..
„Alexis? Čo tu robíš? Nie, že by som nebol rád, že ťa vidím, ale nečakal som ťa. Čo sa stalo? Poď ďalej..“

Obrázok

„Benjamín musím ti toho toľko povedať, ale neviem kde začať.“ Do očí sa mi hrnuli slzy a nedokázala som zo seba vydať ani slovko.
„Alexis? Povedz mi čo sa stalo. Prečo plačeš?“
„Naššša mammma..pred dvomi dňami..“ Snažila som sa upokojiť. Lenže ono to nešlo. Benjamín čoraz viac naliehal aby som mu povedala čo sa stalo. Nikdy som v jeho očiach nevidela taký strach. Aspoň myslím, že to bol strach.

Obrázok

„Prepáč mi to, že som ti nezavolala, ale..“ V hlave som si vravela „Alexis premôž sa ty to dokážeš a povedz to konečne..nemôžeš to v sebe navždy dusiť.“
„Benjamín..naša mama pred dvomi dňami umrela.“ Áno povedala som to..už to nebolo také, že som si myslela, že je niekde preč..pochopila som pravdu. Je mŕtva a už nikdy sa nevráti.

Obrázok

„Čoo?????? Alexis prečo si mi nezavolala? Je to naša matka..ja ako sa to mohlo stať..“
„Benjamín čo si myslíš? Že pre mňa to bolo ľahké keď som ju našla ležať na zemi a videla ako ju zachraňujú a potom mi doktor povedal, že sa im ju nepodarilo zachrániť? Uvedomuješ si to vôbec? Toto nie je vec, ktorá by sa dala riešiť cez telefón..“
„Prepáč, že som tak vybehol, ale keď ja nemôžem uveriť. Mala by si si odpočinúť určite si unavená z cesty potom mi to všetko povieš. Viem, že je to pre teba ťažké.“

Obrázok

„Dobre ďakujem..mohla by som sa osprchovať? Som strašne spotená a smrdím.“
„Jasné poď ukážem ti kúpeľňu.“ Benjamín ma zaviedol do kúpeľne. Vyzliekla som si zo seba upotené šaty a vošla do sprchy. Pustila som na seba vlažnú vodu a užívala som si vodu. Keď som vyšla von zo sprchy dala som si na seba čistý, voňavý župan a vošla do obývačky.
„Benjamín? Oh,..“
V obývačke sedela nejaká žena predpokladám, že to bola Benjamínova snúbenica a viem si predstaviť ako to v tej chvíli vyzeralo. Ona hneď vstala zo sedačky a skričala..

Obrázok

„Benjamín?! Týždeň pred našou svadbou si tu zavoláš nejakú ženskú? Dúfam, že si si ešte užil slobodu. Nebudem rušiť odchádzam!“
„Kate! Počkaj môžem ti to vysvetliť? To je moja..“ To už nestihol dopovedať, lebo Kate tresla dverami a odišla. Ja som za ňou vybehla von v župane a kričala na ňu. No ona buď naozaj nepočula, alebo sa iba robila, že nepočuje.
„Kate! Kate počkaj! Kaaaate!“
Dobehla som ju a chytila za pravé rameno a otočila som ju smerom ku mne.
„Čo chceš?“ Vybehla na mňa ako nejaký pes.
„Ja som Benjamínova..no nestihla som dopovedať lebo Kate mi zasa skočila do rečí.

Obrázok

„Čo milenka? Ďakujem, že si mi to prišla povedať.“
„Počkaj nechaj ma dohovoriť. Som jeho sestra a prišla som za ním, lebo naša mama zomrela.“
„Ohh, to fakt??? Prepáč ja ja cítim sa trápne. Urobila som tu takú šou. Och, neviem čo povedať. Prepáč mi to. Ty si asi Alexis však?“
„Hej, to som ja..no poď dnu.“ Kate sa nám obidvom ospravedlnila za túto trápnu scénu. Potom odišla aby som sa s Benjamínom mohla porozprávať. Porozprávala som mu všetko čo sa stalo. On ma vypočul a boli sme zase ako brat a sestra a zabudli na všetky naše hádky. Spomínali sme spolu na mamu. Na mňa už o 10 večer doľahla taká únava, že som už len chcela ležať v posteli. Benjamín mi ukázal izbu kde môžem bývať a ja som si iba zložila veci a hneď zaspala.

Obrázok
Naposledy upravil Charlotte dňa Ned 05 Sep 2010, 12:32, celkovo upravené 1
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Voľba Alexis Stillovej 11.Diel

Poslaťod Bambi » Ned 05 Sep 2010, 01:03

jooj chúďa Kate :lol: taká neinformovaná a skoro infarkt dostala :lol: aj keď...ja by som reagovala podobne :oops:

no som zvedavá, čo bude ďalej :) páči sa mi tvoj príbeh...teším sa na pokračovanie :D
A little time to build up our lives
A little time to make up our minds
A little time to fill up our dreams
Obrázok užívateľa
Bambi
Starec
Starec
 
Príspevky: 1216
Registrovaný: Ned 30 Mar 2008, 18:43
Bydlisko: ZA
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia