Inglaterra, la escuela inglesa-Posledný diel

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Štv 29 Júl 2010, 22:49

konečne som dopísala diel :heart: dúfam, že sa vám bude páčiť a ostávate čitateľmi naďalej :D komentáre veľmi potešia a povzbudia do písania :) Prajem príjemné čítanie! :) a špeci poďakovanie mojej mamine za španielske vety :D

9.diel
Keď mi srdce prestalo divoko biť, postavila som sa od stromu. Strach, beznádej a úzkosť ma opäť zaplavili. Neďaleko toho miesta, kde som sa nachádzala bola cesta. Keď som zbadala auto, veľmi som sa preľakla, že ma hľadajú. No bola to len otázka času, kým Suzie spozorovala, že sa sestrička chová divne, keď ma nechala ujsť. Auto sa prebehlo a pokračovalo bez zastavenia ďalej. No aj tak som tam nemohla ostať. Naschvál som sa vybrala iným smerom ako šiel Andrej. Už som ho v živote nechcela vidieť, stretnúť. Napriek môjmu oblečeniu, mi bolo celkom príjemne. Vybrala som sa popri stromoch, aby som bola v tieni. Smer mojej cesty som nepoznala. Ako sa hovorí, šla som kam ma nohy niesli. Nikde nič, žiadne mesto, žiadni ľudia ba dokonca už ani žiadna cesta. Predo mnou polia, lúky a sem tam nejaké stromy. Nebola som unavená, ale zmocňovalo sa ma zúfalstvo, že nemám kam ísť. Kráčala som stále rovno dúfajúc, že nájdem niekoho kto bude hovoriť anglicky.
Kým sa kráčala, pomaly začínalo svitať. Vďaka strachu som necítila bolesť v nohách, hoci som prešla asi najviac kilometrov naraz v tomto roku. Neustále som sa obhliadala, ale nikto za mnou nešiel. Nakoniec ma prinútil zastaviť smäd, povedľa potoku. Napila som sa a chvíľu si sadla na kameň. Predo mnou bol ďalší kopec. Kým som chvíľu oddychovala, zaspala som.
Najprv sa nejasne črtali tie hypnotické modré oči. Po chvíli zmizli a obraz sa zmenil. Bol to pohľad na jedno mesto zhora. Ako v zrýchlenom filme, auta šli rýchlo, ľudia akoby bežali. No pôsobilo veľmi beznádejne. A potom som zbadala opäť jeden nejasný obraz. Ľudí, mnoho ľudí čo chytili jedno dievča. Nevidela som jej do tváre, ale malo vlasy ako ja...
Následne som sa zobudila. Opláchla som si tvár studenou, priezračnou vodou a potichu zakliala. Načo mi je takýto dar? Iba ukazuje, čo sa mi zlého stane. Viac ako to, že ma že vraj chytia, ma rozčuľovalo, že opäť a zase stretnem Andreja! Mala som chuť do niečoho kopnúť. Bodaj by som to radšej nevedela! Nahnevane som sa vybrala opäť na cestu nikam. Ale prečo by sa to vlastne malo splniť? Možno to bol len taký obyčajný sen... O očiach sa mi už snívalo, tak to mohol byť iba taký repete sen, to že ma chytia mohol byť len zlý sen zo strachu... Snažila som sa presvedčiť a upokojiť sa aspoň na chvíľu. No všetko sa pominulo, keď som vyšla na kopec a pod sebou zbadala to mesto. V tom som sa rozhodla, že zmením svoj osud. Nepôjdem tam! Ak ma tam majú chytiť a stretnúť toho debila... Načo? Toto rozhodnutie ma posilnilo, až na jednu vec...môj žalúdok. Ale však hádam vydržím jeden dva dni nejesť. S odhodlaním som si sadla k stromu a pozorovala to mesto z výšky. Mysľou mi prebiehalo množstvo vecí, nad všetkým som uvažovala. Do mesta a z mesta prúdili autá vo veľkom. Stále som sa snažila nezaspať. Vôbec som nebola unavená, ale keby som sa neštípala určite by som v momente zaspala. Nechcela som vidieť, ako sa moja budúcnosť zmení týmto rozhodnutím. Ruky som mala celé červené od štípania, no ruka mi zrazu klesla a zaspala som.
Všade bola tma a zrazu som otvorila oči, ani som sa nestihla spamätať a už som hľadela do jedných modrých. Zrejme stál nado mnou, kým som spala. Nestihla som uhnúť, ani ich zavrieť. Ale aj prečo? Však boli také krásne. Ako omámená som sa postavila s úsmevom na perách. Zabudla som na všetky svoje starosti, na to že nemám kam ísť... Na tomto svete sme boli iba my dvaja.
Prudko som sa prebudila a prudko vydýchla. Vďaka snu som sa bála otvoriť oči, čo ak tam je? Pootvorila som jedno oko a potom druhé. Nikto tam nestál. Bol to len zlý sen. Len zlý sen. Zúfalo som sa snažila sama seba presvedčiť. Z ticha ma vytrhli kroky. Niekto šiel, ale keď som sa obhliadla, nikto tam nebol. Nemohla som tu ostať, v duchu nadávajúc si som šla dole kopcom. Do mesta. Stále som sa obhliadala, padnúť Andrejovi do pasce sa mi zdalo horšie ako sa vrátiť späť. Prešla som cez záhradu jedného domu a vyšla na cestu. Nevedela som kam ísť. Vybrala som sa smerom do centra. V duchu som sa rozhodla,že sa budem pýtať na tú školu, aby som konečne zistila čo sa deje, o čo ide. Kráčala som po širokom chodníku a čím bližšie som šla k centru, tým viac áut prúdilo na cestách. Nevnímala som ich. Cítila som, akoby som bola úplne mimo. Vo svojej akože bubline a svet sa ma netýka. Cestou pribúdali obchody, ľudia a zbadala som trhovisko. Zamierila som tam. Z jednej strany som dúfala, že tam bude veľa ľudí a z druhej strany, že ma tam tak ľahko nenájdu. Pozorovala som pestré ponuky obchodníkov na obidvoch stranách. Šatstvo, obuv, jedlo, keramika, nábytok... Všetko od výmyslu sveta. Pri jednom stánku napravo sedeli ľudia a hlučne sa bavili pri pohároch piva. Zamierila som tam. Chvíľu som sa bála ozvať, spýtať sa.
„Dobrý. Hovorí tu niekto po anglicky? Prosím!“ Zúfalo som opakovala, ale ich nechápavé tváre sa po chvíli začali na mne smiať.
„Hola chica, viene aquí“Zakričal niekto, zrejme po španielsky. Nešťastne som pokrútila hlavou, že nerozumiem.
„Inglaterra! Škola...“ Zúfalo som sa snažila, ale nič žiaden efekt. Zrazu som sa obhliadla, akoby ma volala nejaká sila. Zbadala som malú zhrbenú starenku ako má pozoruje. Vyzerala, že vie o čom hovorím. Možno sa mi to iba zdalo, ale pôsobila tak. Spravila som pohyb ku nej, ale ona sa zvrtla a predierala sa davom preč.
„Slečna potrebujete pomoc?“ Ozval sa jeden mladý muž po anglicky. Nemo som na neho pozrela a cez plece som videla miznúť tú starenku v dave. Mala som silnú túžbu ísť za ňou.
„Prepáčte, hneď som späť!“ Povedala som tomu mužovi a rýchlym krokom ho obišla. Nechala som tam stáť moju poslednú záchranu. Bezhlavo som sa vrhla do davu a snažila sa zachytiť červenú šatku, ktorú mala starenka okolo hlavy. Mrmlala som ospravedlnenia, keď som rozhŕňala rukami ľudí aby som sa dostala ďalej.
„Stojte!“ Zakričala som na ňu, ale zmizla mi. Nešťastne som sa zastavila, ale dav ma posúval ďalej. Zrazu som zbadala červenú šatku zmiznúť v jednom vchode. Prudko som sa ta rozbehla a prešla pomedzi stánky ku dverám. Bol to veľký hlinený dom s malými oknami. Potlačila som dvere a vošla dnu. Keď som ich zavrela, akoby som ohluchla. Všetka vrava zvonka zmizla.
„Je tu niekto?“ Prešla som chodbou a nazrela do prvých dverí. Starena tam sedela na kresle a pozerala na mňa veľkými čiernymi očami.
„Que quieres mi niňa?“
„Ja vám nerozumiem!“ Namietla som nešťastne a vošla do izby. Po slovensky som sa ani nesnažila hovoriť, skôr som dúfala, že mi bude po anglicky rozumieť.
„Aquí esta todo escrito, tienes que leer lo.“ Stará pani vytiahla zniekade malú drevenú truhličku. Otvorila ju zámkom, čo mala na krku a odhalila mi obsah. Bolo tam množstvo listov, husto popísaných atramentovým tmavomodrým perom. Keď som podišla, zbadala som že sú po španielsky. Možno tam je všetko vysvetlené! A ja tomu nerozumiem. Do očí sa mi tisli slzy zúfalstva. Už posledná štipka nádeje zmizla. Starena ma chápavo pohladila po pleci zvráskavenou rukou. Truhličku zavrela, ale nezamkla.
„Que pena, no te compredo, no hablo inglés.“ Hovorila mi, ale vôbec som jej nerozumela. Nešťastne som na ňu pozrela a vtom jej oči prudko sa otočili poza mňa. Otočila som hlavu a medzi dverami zbadala Andreja. Jeho arogantný posmešný úsmev sa mu rozlial na tvári keď ma spoznal
„Predpokladám, že jej tiež nerozumieš...“ Výsmešne poznamenal a vošiel dnu. Preglgla som slinu. On tu už bol? Ako to dokázal? A prečo dokelu sa naše cesty znovu spojili? Nemienila som mu odpovedať. Hovoril slovensky, ale jeho tón bol hnusný v každom jazyku.
„Narozdiel od teba viem pár slovíčok a stihol som zistiť, že je tam v tých listoch popísané všetko.“
„To si si prečítal?“
„Nie, to mi povedala...“Priznal, ale hneď nasadil arogantný tón späť.
Znechutene som sa otočila na starenku a prekvapil ma jej výraz. Chvíľu som rozmýšľala, či je v poriadku. Znenazdajky sa šťastne usmiala.
„Vy hovoriť slovanskou rečou? Ja byť na vojne a chvíľu sa učiť!“ Padla mi sánka dole. To som vôbec nečakala. Také šťastie! Andrej rýchlo podišiel ku nej.
„Čo je tam napísané?“ Spýtal sa jej narovinu. Starenka prikývla vzrušene a s trasúcimi rukami vytiahla prvý list.
„Ja vám to preložiť a vy pochopiť!“ Usmievala sa ako slniečko. Kým stihla prvú vetu začať, ozvali sa poriadne buchnáty na dvere. Starenka zbledla. Nedbalo zastrčila list späť do truhličky. Rýchlo mi ju strčila do ruky.
„Rýchlo sa skryť! To sú oni, zlí!!“ Postavila sa a ani som sa nenazdala už som bola skrčená v kredenci. Na prsiach som držala truhličku s listami. Počula som množstvo krokov. Nevedela som si predstaviť koľko ľudí tam bolo.
„Je koniec“ Počula som vedľa seba Andrejov hlas. Na moje prekvapenie neznel sebaisto ako vždy, ale zúfalo. Uvedomila som si, že má pravdu. Ak nás nájdu zrejme sme mŕtvi a ak aj tie listy, tak aj dvakrát mŕtvi. Z vedľajšej miestnosti sa ozývali hlasy, nahnevané mužské a zúfalý hlas starenky. Zrazu sa prudko roztvorili dvere do miestnosti, kde sme boli schovaní. Srdce mi zamrelo. Je koniec.
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod nancy » Štv 29 Júl 2010, 23:00

úžasný príbeh :shock: tento diel ma fakt dostal, len taak ďaľej :heart:
I can´t sleep but i sure can dream. ;*
Obrázok užívateľa
nancy
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Str 28 Júl 2010, 20:02
Bydlisko: Wonderland ;).
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Jaina » Štv 29 Júl 2010, 23:29

tak toto je perfektné! :shock: :heart: úžasný diel... najlepší :heart: :good:
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod ninulka » Štv 29 Júl 2010, 23:44

naozaj úžastný diel... :heart:
wow... v tomto dieli som hltala slovo za slovom a písmeno za písmenom... naozaj si ma prekvapila... takto zvinúť som to nečakala... len dúfam, že stihnú s andrejom čo najskôr utiecť... :shake:
naozaj úžastný diel, za ktorý si určite zaslúžiš potlesk :clap: :give_rose::
aj tvojej mamine veľmi pekne poďakuj za tú španielčinu... :wink:
tak teda, teším sa na ďalší diel
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Pia 30 Júl 2010, 00:03

ja som vôbec nečakala tak skoro odozvy :oops:

nancy
ďakujem veľmi pekne :)

Jaina
najlepší? Ej to som rada :D ďakujem :)

ninulka
ďakujem aj tebe :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Lincey » Pia 30 Júl 2010, 20:35

skutočne veľmi dobré, aj keď som nečakala, že nám hneď všetko odhalíš, dúfala som, že aspoň niečo sa o škole dozvieme. Je to veľmi napínavé, graduješ napätie, čo sa mi naozaj páči. Len tak ďalej, už aby bolo pokračovanie.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Pia 30 Júl 2010, 22:13

Lincey
Ďakujem :D Dúfam, že sa vám čoskoro niečo odhalí len teraz mám pred sebou dve cesty a neviem ktorou ich poslať :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Mimi » Pon 02 Aug 2010, 10:20

ja uz nemozu...ak nepridas dalsi diel tak ja odpadnem..... :(((
Neplač,že zapadlo slnko,lebo slzy ti nedovolia uvidieť mesiac.

Každý člověk má v podstatě jen tři velké zážitky: narození,život a umírání. Neví o tom, že se narodil, trpí, když umírá a zapomíná že žije... Štěstí je jako ze skla.
Jak se leskne, tak se i
láme.
Obrázok užívateľa
Mimi
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 08:52
Bydlisko: V Vesmíre v inej Galaxii
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Uto 03 Aug 2010, 19:24

Ďakujem aj tebe Mimi

Vzhľadom na to, že nabudúci týždeň v nedelu odchádzam, budúci diel bude posledný
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod ninulka » Uto 03 Aug 2010, 21:35

:shock: to nemyslíš vážne!!!
jediný dobrý príbeh, na ktorý ešte stále môžem čakať a ty ho chceš predčastne ukončiť??? :?
prosím prosím nerob to... :evil:
nemohla by si radšej na chvíľu prestať a potom neskôr pokračovať??? prosím
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Str 04 Aug 2010, 09:29

Neskôr by bolo však o rok :wink:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Mimi » Str 04 Aug 2010, 11:53

budes mi tie dieli posielat mailom a ja ich sem dam! ;) a plne suhlasim s ninulkou ;)
Neplač,že zapadlo slnko,lebo slzy ti nedovolia uvidieť mesiac.

Každý člověk má v podstatě jen tři velké zážitky: narození,život a umírání. Neví o tom, že se narodil, trpí, když umírá a zapomíná že žije... Štěstí je jako ze skla.
Jak se leskne, tak se i
láme.
Obrázok užívateľa
Mimi
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 08:52
Bydlisko: V Vesmíre v inej Galaxii
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod ninulka » Str 04 Aug 2010, 12:49

ďakujem mimi...
teraz zase ja súhlasím s tebou...
ale mýslím si, že keď to chce maggi predčastne ukončiť nie je to v tom, že by sa nemala ako dostať k internetu, alebo k tejto stranke... podľa mňa je to v tom, že by ich nemala kedy písať...
aj keď vôbec s tým niesom spokojná, ale no čo už...
maggi je to na tebe ako sa rozhodneš... aj keď nehovorím, že sa mi bude páčiť každé rozhodnutie,ale asi s tým budem musieť žiť... :cry:
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod Maggi » Str 04 Aug 2010, 14:47

To nie je predčasné ukončenie, lebo predsa tých dielov nie je iba päť... A hovorila osm, že to ukončím, keď odídem do US. Nevedela som doteraz kedy :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Inglaterra, la escuela inglesa

Poslaťod ninulka » Str 04 Aug 2010, 18:25

no tak o tom som nevedela, kedže som začala čítať tento príbeh až keď si bola na tom nejakom piatok dieliku...
a aj keď sa nechcem hádať :oops: , myslím si, že je to predčasné ukončenie... :D
lebo predčasné ukončenie znamená, že to ukončíš skôr, ako napíšeš celý príbeh... :P
In books is the life, how it should be... But in reality? The life´s different there... And why? Cause nobody would write about the life as it realy is, aweryone write´s about that, what they want to live through...
Obrázok užívateľa
ninulka
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Sob 05 Jún 2010, 22:45
Bydlisko: BA
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia