Príbeh Amandy Moorovej

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Páči sa Vám Amandin príbeh?

Samozrejme! budem čítať
26
54%
No, celkom sa mi páči.. ale chýbajú mi obrázky
9
19%
Nejak ma to nezaujalo
10
21%
Nie, nepáči sa mi
3
6%
 
Celkom hlasov : 48

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Silva » Sob 20 Jún 2009, 22:38

Úvod: tento diel mám osobne veľmi rada :) príjemné čítanie...

VI. (8. diel)
*Luthiel*

__V tuneli som vďaka zvláštnemu osvetleniu videla nanajvýš dva metre pred seba. Jaskyňa nachádzajúca sa na konci mi však vyrazila dych.
__Steny jej tak isto pokrývalo svetielkujúce žilkovanie. V jej strede sa nachádzalo podzemné jazierko. Spod mihotavej, priezračnej hladiny prenikali modré záblesky a dodávali jej tak nezvyčajný, tajomný efekt. V strede bystriny sa nachádzal malý ostrovček tvorený z tmavých ba až čiernych skál. Viedol k nemu prírodný mostík tvorení tak isto z podobných kameňov ako ostrov a aj steny v podzemnej sieni.
__Impozantný zjav jaskyne však nebol nič v porovnaní s tým čo sa nachádzalo na kamennom ostrovčeku. Obrovský kryštálový kolos vysoký aj široký približne meter, do polovice uväznil nádherný meč.
__Jeho čepeľ bola zabodnutá do tvrdého minerálu ako by to bola hruda masla. Hrot zaborený v polodrahokame bol opticky pokrivený zatiaľ čo časť ktorá vyčnievala do seba akoby vpíjala modrasté svetlo v jaskyni. Čepeľ bola ukovaná z bielo-strieborného kovu. V živote som nič podobné nevidela. Rukoväť bola z trochu matnejšieho no i tak podobne žiarivého kovu a umelecky vykladaná modrými drahokamami. Rúčka bola obmotaná bledým koženým remienkom, zrejme preto aby bolo jeho používanie pohodlnejšie.
__Na vrchole rukoväte sa nachádzal oblý kus rovnakého tmavomodrého drahokamu. Nemo som civela na tú nádheru pred sebou.
Obrázok
__ Keď som sa trochu spamätala, začala som myslieť prakticky. Bola som sama, na neznámom ostrove. Nemala som nič čím by som si mohla zohnať jedlo alebo sa chrániť pred prípadným nebezpečím. Aj keď mi meč nepatril, vykročila som dopredu. Potrebovala som niečo a on bol ideálny. Potlačila som previnilé pocity a v mysli som sa uisťovala, že to nie je krádež ale pôžička. Jedného dňa ho sem snáď vrátim.
__Prešla som po provizórnom, kamennom mostíku až ku kryštálu, kde bol meč zabodnutý. Ovinula som ruku okolo jemnej kože na rukoväti. Bola jemnučká ako hodváb. Nezdalo sa, že by som mala dosť sily aby som ho vytiahla z tvrdého minerálu no i napriek tomu som v to dúfala. Mykla som s ním k sebe. Najprv sa zazdalo že sa ani nepohol no napokon opustil svoje kryštálové väzenie. Prekvapene som sa zahľadela na zbraň v mojej pravej ruke, nikdy som nič podobné nedržala. Bola prekvapivo ľahká. Bledý kov sa matne leskol v tlmenej žiare jaskyne. Keď som sa naň lepšie zahľadela všimla som si jemné rytiny tesne pod rukoväťou. Ozdobným písmom tam bolo jediné slovo: Luthiel. Zrejme to bolo jeho meno.
__Chvíľku som sa naň ešte obdivne dívala a potom pomaly vykročila z jaskyne. Pri odchode som si všimla jednu drobnosť nad vstupom do tunela. Pri dverách z pravej strany tesne nad hladinou jazierka bolo v kamennom výčnelku tmavé podlhovasté puzdro. Nevšimla som si ho, pretože som prešla rovno k ostrovčeku. Teraz som však udivene zamierila k nemu. Ležalo tam len tak položené akoby ho tam niekto zabudol.
__Bolo jednoduché, zhotovené z pevnej čiernej kože. Luthiel som držala stále ešte v pravej ruke. Keď som sa nad tým zamyslela, nemohol tam ostať večne. Siahla som po puzdre a opatrne ho doň zasunula. Perfektne zapadol. Z puzdra sa ťahal dlhý pás z jemnejšej a o trochu svetlejšej kože. Spojený bol v strede striebornou sponou na ktorom bolo drobnými rytinami vyryté Luthiel. Už ma neprekvapovalo, že meč dokonale zapadol do puzdra. Patrili k sebe zrejme odjakživa. Prevesila som si remeň cez seba a meč i s puzdrom mi padol zľahka na chrbát. Bolo až divné, že ma vôbec nezaťažoval. Takmer vôbec som ho necítila.
__Porozhliadala som sa okolo seba. Bolo to zvláštne miesto. Nikam som sa neponáhľala, kam by som aj šla? Nebolo takého čo by na mňa čakal s teplou večerou. Pri tom pomyslení mi zase bolestivo zaškvŕkalo v bruchu. Ignorovala som to. Na hlad si tu asi budem musieť zvyknúť. Zvedavo som vykročila po obvode jaskyne. Dokráčala som až k hladine plytkého jazierka. Nie že by som sa bála vody, ale conversky (moje najobľúbenejšie tenisky) som mala už i tak dotrhané. Nepotrebovala som si ich aj zamočiť. Teda som pokračovala ďalej popri jazierku až na druhý koniec jaskyne. Pripadalo mi to ako sen. Ja, decko z mesta som si vykračovala po tajuplnej jaskyni s historickou zbraňou na chrbte a v roztrhaných jeansach.
__Na druhom konci, hneď pri vstupe do tunela, ma čosi zaujalo. Nemohla som to vidieť keď som vošla, lebo som tomu stála chrbtom. Zvláštny zhluk modrých, svietiacich žiliek tvoril dokonalý kruh. Bolo to viac ako divné a to už bolo čo povedať na taktom to mieste. V tom zhluku línii sa nachádzalo maličké slovíčko.
__„Exitëus“ prečítala som znovu nahlas. Tentoraz to už nebolo náhodne. Hneď ako som videla ten nápis napadlo ma latinské slovo exitus čiže východ. To som predsa potrebovala nie? Okrem toho, zdalo sa, že čítanie ma ta tomto mieste väčšiu moc ako inde.
__A naozaj. Pár sekúnd po tom, čo vo vlkom vzduchu zarezonoval môj hlas, sa dostavila reakcia. Žilky nahustené do zhusteného kruhu sa rozbehli ako žubrienky, keď hodíte do jazierka kameň. Tieto svetielkujúce potvorky sa však nerozutekali chaoticky ale akoby každá mierila na presne určené miesto. Pomaly utvorili akoby oblúkovitý rám ktorý matne, prívetivo žiaril. Bála som sa oveľa menej ako vtedy na skale. Nie, že by sa mi také veci stávali každý deň, ale začínala som veriť, že tu nič nie je nemožné. Prídavné meno „mystický“ tu dostávalo úplne iný rozmer.
__Len čo žilkovanie utvorilo rám, stena sa slabo zavlnila. Možno to bol len optický klam, ale mne sa zdalo akoby som sa na ňu dívala skrz vodnú hladinu, ktorú práve narušili dažďové kvapky.
__Akurát som sa jej chcela dotknúť a zistiť čo je vlastne zač, keď stena zmizla. Zízala som do čiernej chodby. Bola tam tma. Cítila som nutkanie zvrtnúť sa a vrátiť sa na kamennú terasu. Ale čo potom? nedokázala by som sa vyštverať hore po tej strmej stene. Neboli v nej záchytné body a hore mohol byť ešte stále to zviera, ten akoby vlk.
__So stiahnutým hrdlom som sa poobzerala okolo seba. Žiadna baterka, ani fakľa alebo iný zdroj svetla. Čo som aj čakala?
__Nechcelo sa mi opúšťať jaskyňu. Aj keď bola takmer prázdna, vďaka stenám popretkávaným modrou pavučinou mala aspoň aké také osvetlenie. V tej chodbe bola tma. Nič, len čierno čierna tma. Nedovidela som na koniec, netušila som kam vedie. Vedela som len že nemám na výber.
__Amanda nebuď ako malé decko! Preboha máš sedemnásť rokov a bojíš sa tmy? Decko! vynadala som si v duchu. Triasla som sa, keď som zodvihla nohu, aby som vykročila do temnej chodby, ale šla som. Pomaly som sa vzďaľovala od matného svetla jaskyne. Rukou som šmátrala po drsnej stene. Chodba nemala v priemere ani po metra. Aká bola dlhá som mohla len hádať. Sto metrov? Dvesto? Stáčala sa doprava. Svetlo som už nevidela. Jediné čo som počula bo môj hlasný dych odrážajúci sa od úzkych stien a šuchot nôh po prašnej zemi. Kráčala som veľmi obozretne. Snažila som sa vyvarovať dlhých krokov, ťahala som nohy po zemi. Ak by bola predo mnou nejaká priepasť, bola tak oveľa väčšia šanca že neskončím na jej dne.
__Môžeš sa kedykoľvek vrátiť! Len pokoj Ams, len pokoj... opakovala som si v duchu a nahovárala sama sebe, že je to pravda. Po približne polhodine chôdze, keď ma už začína cha chytať klaustrofóbia a zmýšľala som na návrat, som narazila špičkou topánky o niečo tvrdé a pevné.
__Ak by som nemala hrdlo stiahnuté, určite by som kričala. Nervy som mala napnuté na prasknutie. Roztrasenou rukou som hmatkala do priestoru pred sebou. Nič.
__Nohou som znovu šťuchla do predmetu na zemi. Pripomínalo to stenu, ale rukou som predsa na nič pevné nenarazila! Nedávalo to zmysel.
__Špičku topánky som posúvala po stene toho predmetu nahor. Zrazu mi predmet zmizol spred nohy a tá sa posunula do voľného priestoru. Ďalší nával paniky. Položila som nohu dole, aby som nadobudla rovnováhu a tá ostala na akejsi vyvýšenine. Stúpila som na ňu teda i druhou. Zdala sa byť rovnako pevná ako zem. Nohu som zase pomaly šúchala po zemi pred seba až som narazila na ďalšiu prekážku. Test rukou mi prezradil, že sa ešte stále na konci chodby nenachádzam. Konečne mi to docvaklo!
__Schody! Bože ja som ale idiot... Niečo také jednoduché, niečo s čím som sa stretávala každý deň mi ani len nenapadlo. Ani len na um mi nezišlo že by som mohla naraziť na čosi tak obyčajne na tomto mieste. Musela som sa smiať.
__Rezko som stúpala po kamenných schodoch s rukou stále šmátrajúc po stene vedľa seba. Istota je istota. Stúpala som tak sebaisto, že som ani len nepomyslela na to, že všetko má svoj koniec, aj tieto schody. Tvrdo som hlavou narazila o strop. Pred očami som zbadala hviezdičky.
__„Dočerta!“ schuti som zakliala a pravou rukou som si začala šúchať boľavú časť hlavy. Ľavú som mala ešte stále položenú na drsnej stene.
__Len čo bolestivé pulzovanie v hlave prestalo, dala som sa do skúmania stropu. Jemne som ho ohmatkávala. Bol to iný materiál ako steny v chodbe. Podobal sa na drevo. Bol jemne vlhký. Skúsila som potlačiť.
__Zdalo sa, že sa trošku nadvihol, ale možno sa len moje ruky zaborili hlbšie do srpráchnivetého dreva. Vystúpila som ešte pár schodíkov vyššie, až som sa musela skrčiť v priestore medzi schodiskom a stropom nado mnou. Zaprela som sa doň chrbtom a rukami. Pomaly som sa pokúsila postaviť a tým aj nadvihnúť poklop. Protitlak bol naozaj silný ale nejakým zázrakom bol po chvíli preč. Obklopilo ma svetlo a postavila som sa tak prudko, že som skoro stratila rovnováhu a spadla po schodoch naspať do čiernej chodby.
__Dezorientovane som sa obzerala okolo seba. Vykúkala som zo zeme uprostred lesa. Pohľad mi padol na čerstvo odvalený kameň. Zrejme ležal na poklope a váhou mi bránil jednoducho ho otvoriť. Zaprela som sa a vytiahla z tej štvorcovej diery. Len čo som bola von a postavila sa opäť na nohy, poklop zaskočil na svoje miesto a kameň sa pregúlil naspať naň. Z vrchu bol porastený trávou a lišajníkom. Ak by som nevedela že ten otvor tam je, pravdepodobne ho nikdy nenájdem. Nadvihla som obočie a uskočila o krok dozadu, keď okraje poklopu na modro zažiarili a zmizli. Vydýchla som uľahčene. Bolo to strašne divné miesto. O chrbát sa mi jemne šuchol Luthiel, akoby chcel pripomenúť, že je ešte stále tam. Naozaj, ak by som necítila jemné trenie jeho pásu na ramene a chrbte, aj by som naň zabudla. Bol ľahučký ako pierko, vôbec nemal váhu ťažkej kovovej zbrane. Pomaly som vykročila pomedzi jemne zelené stromy. Všetko tam bolo také svieže zelené a listnaté. Vliekla som sa bez nejakého konkrétneho cieľa, proste som šla. V končatinách som začínala pociťovať únavu keď som pred sebou druhý krát v ten deň - aj keď som mala pocit že odvtedy ubehol týždeň a nie len pár hodín - zbadala otvorené priestranstvo. Po pár minútach chôdze som sa dostala znovu k okraju útesu, tentoraz som sa však nachádzala v oveľa nižšom bode. Netrvalo ani desať minút, útes som obišla a dostala som sa dole do údolia. Keď som sa zadívala na kamennú stenu útesu, už som nedokázala určiť, z ktorej terasy som temer spadla dole. Bolo ich tam neskutočné množstvo. Vyzeralo to ako kameňolom, no kaskády jasne neboli dielom človeka. Na to boli až príliš divoké, príliš prírodné.
__V údolí to vyzeralo oveľa civilizovanejšie ako v hustom lese hore. Stromy zredli, sem tam som mala pocit, že som narazila na aký taký chodník. No ako každá cestička v lese vyšľapaná zverou, aj tie moje sa končili neurčito medzi stromami. Šla som už niekoľko hodín, ktoré však mohli byť pokojne iba minútami. Stratila som pojem o čase, postrehla som len, že slnko sa lenivo posúva na západ po oblohe. Nohy ma boleli a žalúdok sa mi skrúcal akoby chcel cez ústa vyskočiť von a nájsť si iného majiteľa, ktorý sa oň lepšie postará.
__Unavená a zničená som klesla pod košatý dub a temer okamžite upadla do tvrdého spánku. Mala som pocit, že ležím v posteli s voňavými obliečkami a nie na machu pri drsnej kôre stromov. Únava bola vždy tou najlepšou uspávankou.

Znovu dúfam, že sa vám diel páčil. Ako stále, komentáre ma potešia
First sin tastes the best...
Obrázok užívateľa
Silva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2157
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 22:17
Bydlisko: Šedé mesto
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Sašena » Sob 20 Jún 2009, 23:28

Teda klobouk dolů, přečetla jsem to jedním dechem, opravdu umíš! Já moc lichotit a achat neumím, tak mi to promiň, ale tohle je fakt bomba! :shock:
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod breathee » Sob 20 Jún 2009, 23:37

Panebože, keby som aj ja vedela písať také skvelé opisy :pray:

Budem stručná: Výborné :respect:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Lincey » Ned 21 Jún 2009, 01:26

:shock: tak toto je viac než výborné, skvelé Silvi naozaj sa mi to čím ďalej tým viac páči...neprestávaj s písaním,máš talent
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Silva » Ned 21 Jún 2009, 01:54

holky ani neviete ako ste ma potesili :shock: :shock: som naozaj rada ze sa vam pribeh paci. Uprimne, cakala som ze toto bude citat len alison22 ktora ten pribeh pozna odkedy ho pisem... necakala som ze vas to bude zaujimat aj ked davam len fakt malilinko obrazkov.

btw, dobro zla sprava : mam napisany uz len jeden diel dopredu. od dalsieho mi uz budete moct radit co a dalej lebo teraz to este sama neviem.. (teda viem ale len cca nejaka strucna osnova ktoru kazdy den menim podla nalady :lol: ) cize ak vas potom nieco napadne, nevahajte napisat... mozno sa toho chytim..
First sin tastes the best...
Obrázok užívateľa
Silva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2157
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 22:17
Bydlisko: Šedé mesto
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod breathee » Ned 21 Jún 2009, 09:21

Silvi, obrázky nie sú všetko. Kto chce obrázky, nech si kúpi Káčera Donalda. Ja som určite z tých ľudí, čo si veľmi radi prečítajú niečo skvelé. :wink:

Len neviem, či ti budem vedieť poradiť ako ďalej...sama mám už asi rok rozpísané dva príbehy a nie a nie sa pohnúť z miesta. :evil:

No ak nám sem napíšeš tú osnovu tak možno mi niečo napadne :wink:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Silva » Ned 21 Jún 2009, 16:23

Úvod: Tak, dostávame sa k novým postavičkám v príbehu. Bohužiaľ je to posledná časť, ktorú mám napísanú dopredu. Od teraz budem každú ďalšiu musieť písať, čiže diely budem pridávať zriedkavejšie. Snáď vás to neodradí.

(9. diel)
__Svitalo. Zobudila som sa dolámaná no i tak oddýchnutá. Šaty som mala vlhké od rannej rosy. Naokolo sa les ešte len prebúdzal k životu. Omámene a rozospato som ledva registrovala pravidelný dupot niekde v pozadí. Keď prešiel do zreteľného klopotu kopýt o prašnú zem, bolo už neskoro.
__Spomedzi stromov sa vynorili dvaja jazdci. Prvý, muž, alebo skôr chlapec (mohol mať ani nie okolo dvadsiatky) sedel na čiernom koni. Odetý bol v podobne ako jeho kôň v čiernej. Žena na druhom, grošovanom koni bola menšia a jej mužský odev bol tmavej zelenej látky.
__Ležala som pod košatým stromom keď zastali asi dva metre odo mňa. Nevedela som čo robiť. Telom som zakrývala Luthiel ale nebola som schopná siahnuť poň ak by to boli nepriatelia.
__Pomaly som preniesla pohľad na jazdca na čiernom koni. Ak by som mala čas nad tým uvažovať, pravdepodobne by som si pomyslela, že je úžasný. Teraz som si všimla akurát to, že jeho pokožka je takmer taká bledá ako moja a vlasy má ako havranie pierka. Neposlušné a čierne ako uhoľ. Prenikavé modré oči ma skúmali, nie však nepriateľsky, ale akosi zvedavo. Trošku som si vdýchla a zahľadela sa na jeho spoločníčku. Znovu mi krv stuhla v žilách. Ak som bola niekedy rada, že veta „ak by pohľad mohol zabíjať“ je len fráza, tak to bolo práve teraz. Plné pery mala stisnuté do tenkej linky. Zabodávala do mňa pohľad sivých očí a na rozdiel od neho, jej pokožka mala výrazne bronzový nádych akoby pochádzala odniekiaľ z Hawaia alebo trávila celé dni v soláriu. Dokonalé blond vlasy mala stiahnuté na temene hlavy koženou šnúrkou, no pár pramienkov jej vypadlo. Tie mala zastrčené za uchom. Aj ona bola mimoriadne pekná no vôbec nepôsobila sympaticky ako on.
Obrázok
__„Hej! Ty tam..!“ ozvala sa ostro. Mala vysoký sopránový hlas. Chcela som niečo pohotovo odpovedať. Nebola odo mňa oveľa staršia a taká je drzá? Avšak hrdlo som mala akési stiahnuté a oni obaja mali na opaskoch pripnuté zbrane. Rozhodla som sa hrať hlúpučkú. Bláznom sa veľa odpúšťa.
__„to akože ja?“ s predstieraným začudovaním som sa poobzerala okolo seba. Samozrejme, nikto tam okrem mňa a ich nebol. Blondínka prevrátila oči. Zrejme som jej liezla na nervy. „ hej, jasne že ty. Si bosorka?“ ostražito sykla a prebehla ma pohľadom od hlavy po paty. Už mi to začínalo byť nepríjemné. Ten v čiernom sa k nej naklonil a niečo jej pošepol. Ona nadvihla obočie a vrhla na ňho krátky pohľad.
__„si hluchá?“ nevrlo zamraučala keď som jej neodpovedala. Pomaly som zo seba vysúkala. Slovo za slovíčkom. Už som nehrala zabrzdenú, teraz som naozaj nechápala jej absurdnú otázku. Čo sem pletie rozprávky? Bosorka? No zrejme tu nie som ja ten blázon..
__„Bosorka? Určite nie..“ odfrkla som a už som aj zabudla na tón hlúpučkého pomätenca. Konečne som sa postavila. Keď som sa s nimi už mala o niečom baviť, tak z dôstojnejšej polohy. Dbajúc na to aby ho nebolo príliš vidno, som si puzdro aj s Luthielom zavesila znovu na chrbát, tak ako v predchádzajúci deň. Trochu som sa bála, že by si mohli myslieť, že som ho ukradla. Ja som ho však potrebovala pre presne takéto situácie.
__„tak teda špión?“ zatiahla posmešne no aj keď sa jej to očividne nezdalo i tak položila ruku na puzdro svojho meča. Zrejme nebolo až TAKÉ nepravdepodobné, že by som mohla byť špeh, aj keď vôbec som netušila koho alebo čo by som mala údajne sledovať.
__„Nie, to sotva.. Mimochodom už by si mohla prestať s tým vypočúvaním“ odvrkla som jej. Takáto hra ma už nebavila. Nie len, že na mňa pozerala z vrchu (sedela si na tom svojom koni) ale aj sa tak správala. Ja nie som nijaká handra.
__Keď som začula tichý smiech, preniesla som svoju pozornosť na toho druhého na koni. Doteraz bol ticho. Teda mne to tak pripadalo, keďže som sa sústredila výlučne na tú protivnú blondínu. On sa na nás očividne dobre bavil, aspoň podľa toho ako sa snažil udusiť smiech. Konečne si to všimla aj ona a pohoršene zatrilkovala. „Deirian môže to byť náš nepriateľ! Ovládaj sa... Prosím!“ ona bola očividne zvyknutá vydávať príkazy, pretože aj keď „prosila“ znelo to ako rozkaz generála. Deirian však tiež zrejme nebol zvyknutý chovať sa ako mu kážu, preto len stále s úsmevom zoskočil z koňa a podišiel ku mne. Až teraz som si všimla že je o hlavu vyšší ako ja. A ja som nikdy nebola maličká.
__„Volám sa Deirian Merrish“ usmial sa a podal mi ruku odetú v čiernej koženej rukavici. Priala som ju veľmi ochotne. On bol nie len milý, ale aj slušný na rozdiel od hentej čo si ešte stále trónila v sedle na koni.
__„Amanda Moorová“ predstavila som sa a priala ponúkanú ruku. Moja ufúľaná, doškriabaná a špinavá ruka, vyzerala oproti tej krásnej rukavici veľmi úboho. Trochu som sa začervenala. „Tak Amanda, vravíš, že bosorka nie si, no na roľníčku ale aj meštianku si oblečená príliš podivne..,“ okamžite som vrhla pohľad na moje rifle a kedysi biele tričko. Čo na to bolo divné? Oni sú oblečení akoby ušli z múzea.. „ku ktorej strane teda patríš?“ dokončil vetu. Zrejme mi niečo ušlo, kým som rozmýšľala nad tým čo povedal. Aké strany má na mysli?
__„ehm, nerozumiem.. asi ku žiadnej..“ vykoktala som jedinú rozumnú odpoveď čo ma napadla. Deirian sa tváril trochu nechápavo, blondínka udivene a ešte stále znechutene.
__„určite to bude špeh magistéria“ vypľula slová akoby to bol jed. bolo mi jasné, že ak by tam nebol Deirian už by som nemusela byť v takom stave ako som teraz.
__„Verita už sklapni..“ Deirian sa prudko otočil a uzemnil tu blondínku. Najprv vyzerala zarazene a potom sa na tvári objavila zlosť. Už, už šla niečo namietať keď sa on znovu obrátil ku mne.
__„Tak teda ako Amanda? Patríš k Morsalys a jej posluhovačom, alebo si pod ochranou magistéria?“ nadvihol jedno obočie a na perách usadil jemný úsmev akoby sme sa bavili o počasí. Ak by tam Verita nebola, pravdepodobne by som sa veľmi červenala.
__„ja.. Netuším o čom hovoríš. Prišla som sem predvčerom...“ ospravedlňujúco som sa pousmiala. Vyzeral naozaj ohromene a Verita tak isto. Nechápala som prečo sa tak čudujú. Dobre, možno tu ľudia nestroskotávajú každý deň, ale aj tak.. Nie je to zase až také nezvyčajné!
__Deirian sa zvrtol a pribehol naspať k Verite. Chvíľku sa náhlivo rozprávali. Zdalo sa, že sa hádajú. Potom sa znovu pozrela na mňa. Vyzeralo to akoby niečo hodnotil, skúmal. Zase som si pripadala ako vo výkladnej skrini nejakého obchodu so zvieratkami. Potom sa Verita vzpriamila v sedadle koňa a chvíľu namrzene hľadela do diaľky pred seba. Sedela tak nepohnuto, že vyzerala ako vytesaná socha. Deirian čakal. Sledovala som celú túto scénku s nechápavým výrazom na tvári. Potom sa Verita nečakane pohla a jedným rýchlym pohybom zoskočila z koňa.
__„o svoje nové zvieratko sa budeš starať sám Deirian.“ zavrčala na ňho a vôbec sa nestarala o to aby som ju nepočula, ako to robila doteraz. „a nečakaj že aj ja sa s ňou budem deliť o svoju časť potravy“ Potom sa mu otočila chrbtom až švihla koňa svojím blonďavým copom.
__Deirian prevrátil oči a začal sa hrabať v sedlovom vaku svojho koňa. Blondska zašla niekam medzi kríky.
__„Veritu musíš ospravedlniť, ona sa len bojí, aj keď si to nechce priznať. Každý by sme sa v tejto dobe mali báť.“ hovoril keď čosi hľadal v koženom vrecku. Konečne sa mu podarilo vytiahnuť balíček zabalený v bielej látke. „určite si hladná, Amanda, ja by som určite vyhladol keby som sa tu sám motal dva dni. Asi by som už jedol aj kôru zo stromov..“ zasmial sa. Mal naozaj krásny smiech, taký pri ktorom máte pocit akoby vám po pokožke prešli slnečné lúče. Nebolo možné nesmiať sa s ním.
__„umieram od hladu ale..“ pozrela som ktorým odišla Verita. Ešte stále sa nevrátila a mne ani trošku nechýbala. Deirian sa pozrel smerom na kríky kam som hľadela aj ja. Pochopil a trošku mu klesli kútiky úst, ktoré mal ešte stále roztiahnuté v srdečnom úsmeve.
__„o Veritu sa nestaraj. Vždy frfle. Občas mi lezie na nervy ale vážne, vie byť aj milá a je to veľmi užitočná partnerka.“ Partnerka. Tak a je to tu. Niečo spolu majú, presne tak ako som predpokladala.
__Bože Amanda spamätaj sa! Okríkla som samú seba v duchu. Prečo by mi malo vadiť aj keby mali šesť detí a spoločnú domácnosť? Boli to cudzí ľudia.
__Vôňa chleba ma vytrhla z týchto myšlienok. Deirian na skalu ležiacu neďaleko položil asi štvrtinku tmavého ražného chleba a akúsi zazátkovanú fľašu.
__„prepáč to biedne pohostenie. Nemáme toho veľa, už sa nám míňajú zásoby. Akurát sme boli na ceste do Sebrae keď si sa objavila ty.“
__„vonia to božsky..“ vydýchla som pravdivo lebo môj prázdny, scvrknutý žalúdok až tancoval od radosti keď zbadal aj biedny kúsok tvrdého, ražného chlebíka. Vždy to bolo lepšie ako keby som od zúfalstva mala ochutnávať červíky.
__Deirian rozlomil biedny kúsok pečiva na dvoje a väčšiu časť mi podal. Cítila som sa previnilo, že ho oberám aj o to málo čo mal, ale zjedla som to na tri hlty. So smiechom pi podal aj svoj diel. Zmizol vo mne ako v čiernej diere. Zase sa rozosmial a automaticky odskrutkoval zátku fľaške z tmavého skla. Zvedavo som nakukla dnu ale videla len čierno čiernu čierňavu. Ale kedže som mala hrdlo vyprahnuté ako púšť - naposledy som pila z potoka ešte včera - po krátkom váhaní som sa výdatne napila. Okamžite mi zabehlo.
__„nechutí? Mne to víno jediné zachraňuje naše biedne obedy.“ trošku ustarostene ne mňa pozrel. Nie, že by mi nechutilo. To červené bolo také, aké má dobré víno byť, možno i trochu lepšie.
__„ale čoby. Len som čakala niečo iné“
Uškrnul sa a zviezol sa ku stromu kde som pred tým, minulú noc odpočívala ja. Zjedla som mu zásoby no jemu to očividne nevadilo. Divný človek. No ani po tom, čo mi do žalúdka doputovalo všetko čo Deirian mal, nebola som sýta. Nehodlala som sa však sťažovať. Nesmelo som položila fľašku na kameň a zamierila som k nemu. Sadla som si do trávy asi meter od neho. Nevedela som čo mám čakať. Mal zavreté oči, vyzeralo to že drieme.
__Chvíľku som mlčky skúmala jeho tvár, potom sa však spomedzi kríkov vynorila Verita. Prebehla pohľadom celú scénu a prudko stisla pery. Očividne jej nebolo pochuti, čo videla. Nekomentovala to. Nadurdene podišla ku svojmu koňovi. Chvíľku sa hrabala vo vakoch až nakoniec vytiahla podobný balík, ako pred chvíľkou Deirian. Ten jej však zahŕňal viac ako polovicu chleba, akési ovocie ktoré u nás nerástlo, a fľašu z bieleho skla, doplna naplnenú červenou tekutinou. Bez slova si sadla na čistinke tak ďaleko od nás, ako to len šlo. Deirian na chvíľku pootvoril a namrzene prevrátil oči. V tom okamihu mi bolo jasné, že s touto osobou vychádzať nebudem.

Tak ako stále komentáre potešia a bola by som rada ak by ste pripísali, čo si myslite o nových postavách v príbehu :D ďakujeem :whistle:
First sin tastes the best...
Obrázok užívateľa
Silva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2157
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 22:17
Bydlisko: Šedé mesto
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Jaina » Ned 21 Jún 2009, 17:19

Skvelé...Úžasné... :respect:
No a môj názor na nové postavy sa zhoduje s Amandiným.
Som zvedavá, čo bude ďalej...
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Sašena » Pon 22 Jún 2009, 00:57

Verita je taková bosorka, navíc nedůvěřivá a protivná. Deirian je sympatický, jen doufám, že se to bude vyvíjet jiným směrem než ke klasické lovestory.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod breathee » Pon 22 Jún 2009, 11:14

Tento diel bol vynikajúci :respect: ...stretnúť takého chlapa tak neviem, neviem :lol: :oops:

A Verita sa javí ako typická potvora :ugly:
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Silva » Uto 23 Jún 2009, 17:53

Fuu nerada to hovorim ale na novy diel budete musiet pockat... este mam napisanu len jednu A4 a nieco... a v stvrtok odchadzam na Plener zo skoly cize tu nebduem 4 dni... ale budem sa snazit nieco vypotit..
First sin tastes the best...
Obrázok užívateľa
Silva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2157
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 22:17
Bydlisko: Šedé mesto
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod 524gorálka524 » Ned 28 Jún 2009, 12:42

Super, super a ešte raz super. :respect:
Michael Jackson will remain forever in our hearts! I love you Michael! :-)
Obrázok užívateľa
524gorálka524
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Pon 08 Jún 2009, 16:40
Bydlisko: Na facebooku, tak tak xD
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod sewanewa » Ned 28 Jún 2009, 21:37

Veľmi pekný príbeh...Držim palčeky...
sewanewa
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 206
Registrovaný: Sob 06 Dec 2008, 15:33
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Silva » Str 01 Júl 2009, 02:32

Úvod: Po dlhšej odmlke nový diel. Trvalo mi to, lebo som bola na školskom plenéri, otvorila rpg stránku (ktorej prostredie ( a niektoré postavičky) sa vlastne nachádza v tomto príbehu :D:D ak si to náhodou niekto nevšimol. Každopádne konečne diel pridávam. Snáď bude páčiť ako ostatné..aj keď tentokrát bez obrázkov..

VII.(10. diel)
*Do Sebrae*

__Čakali sme, kým sa blondska najedla. Ešte v živote som nevidela niekoho tak
vychutnávať jedlo. Mala som pocit, že to robí naschvál. Môj žalúdok sa skrúcal ako besný pes, aj keď mi Deirian dal všetko čo mal. Ju som sa neodvážila opýtať o kúsok chleba. Zdalo sa, že to vie a že ju to náramne teší. Stisla som pery a odvrátila hlavu. Keď medzi jej plnými perami zmizla aj posledná bobuľka modrého ovocia, Deirian sa postavil a oprášil si tmavé nohavice.
__„Už si skončila to divadielko?“ zavrčal keď prechádzal okolo nej. Hlas tlmil, zdalo sa, že nechce, aby som počula tú vetu. V tichom šere zeleného lesa však aj dych znel hlasno.
__Sklopila som pohľad. Bola som na obtiaž jemu i jej. Verita sa nevinne usmiala. To som u nej videla po prvý krát. Pokiaľ by jej oči neostávali chladné, naozaj by v tej stotine sekundy pôsobila milo.
__Kým som skúmala zem porastenú machom a riedkou trávou, Verita a Deirian vysadli na kone.
__„Amanda na čo čakáš? Nasadaj..“ netrpezlivo - ale nie protivne - zavolal.
__„Eh.. a kam? Nechápavo som zo seba vypotila. Na čistinke stáli len dva kone.
__„Ku mne predsa. Pohni kostrou, sme tu už temer hodinu.. Nemôžme sa na jednom mieste zdržiavať tak dlho, hlavne ak je také nechránené...“ začal, ale keď som sa nehýbala, zarazil sa uprostred vety. „vieš predsa jazdiť nie?“ opýtal sa odrazu, akoby to bolo čosi úplne samozrejmé. V ich svete možno ale v mojom to bola teraz už skôr rarita ako nutnosť. No i tak som prikývla.
__„Hej, viem.. trochu..“ posledné slovo ktoré som pridala, nebola tak celkom pravda. Samozrejme, že som jazdiť vedela a nie len obstojne ale veľmi dobre. Avšak skúšala som len jazdenie v ohrade pri tréneroch a nie na otvorenom priestranstve s jedným jazdcom navyše.
__Verita odfrkla ale rozhodla sa zdržať akejkoľvek poznámky.
__„Tak na čo čakáš? Poď.. vážne musíme ísť.“ Trochu ma za zarazilo ako samozrejme berie to, že mám ísť s nimi. Na nič sa ma nepýtali, no aj keby áno, moja odpoveď by bola kladná. Verite sa to zrejme nepáčilo, lebo sa znovu tvárila akoby zjedla pol kila citrónov.
__Svižne som sa pohla k nim a vytiahla sa do sedla za Deiriana. Bolo to nanajvýš divné. Nie len to, že som sedela tak blízko pri ňom. Bolo tam oveľa menej miesta ako keď som jazdila sama. Netušila som, či tak vydržím v sedle. Navyše, opraty držal on. Ja som sa nemala čoho držať. Červenajúc som teda položila ruky okolo jeho pásu. Len čo som tak urobila popchol koňa a ten sa dal do rýchleho cvalu.

__Deirian a Verita hnali kone v cvale temer dve hodiny. Keď už fučali od vyčerpania, zmiernili tempo len do klusu. Zdalo sa, že kone su zvyknuté. Ak by som to vyskúšala na nejakom z jazdeckého centra, určite by skapal od vysilenia.
__Po čase keď som si opäť privykla na pravidelný pohyb v sedle, začínala byť cesta príjemná. Moji spoločníci toho veľa nenahovorili, iba sem tam si medzi sebou prehodili nejakú poznámku, ktorú som ja kvôli vetru nepočula. Oni si zrejme rozumeli dobre. Príroda sa menila každým krokom. Z jemného zeleného lesíka sme vyšli po prvej polhodinke. Nasledovali po ňom zelené lúky a na obzore bolo po pravej strane vždy vidieť obrysy akých si hôr. Nakoniec sme zase mierili do lesa, aj keď jeho zeleň sa skôr ponášala na smaragdy ako na hráškovú zelenú čo som videla ráno.
__Večer, Keď slnko konečne začalo klesať za obzor sme konečne začali spomaľovať. Zastavili sme až v hustom lese ktorý som si všimla už z diaľky.
__Verita z koňa zosadla ľahko ale ja som skoro spadla na zem ako vrece zemiakov. Nie preto, že by som to nevedela, ale preto, že som ešte nikdy netrávila v sedle takú dlhú dobu. V nohách mi brnelo, boli stŕpnuté. Chvíľku som si myslela. Že nedokážem stáť ale moje obavy sa našťastie nepotvrdili.
__„Do Sebrae je to ešte niekoľko míľ, ale kone potrebujú oddych.“ povedal akoby mi chcel vysvetliť, prečo sme zastali. Po celom dni konečne oslovil priamo mňa. Prikývla som, v ústach som mala tak neskutočne vyprahnuté, že som mala pocit, že už hlasivky nikdy nepoužijem. Pomaly som zamierila ku akémusi veľkému kameňu ktorý stál medzi stromami. Oprela som sa stranu obrastenú machom. Bola nádherne mäkučká.
__Verita a Deirian si však nesadli aby si natiahli nohy. Svižne sa dali do odsedlávania koní. Rýchlo som vstala aby som im pomohla. Hanbila som sa za to, že som sa tak lenivo zvalila do trávy kým oni pracovali.
__„Amanda nebuď hlúpa. To zvládneme.“ ozval sa znovu Deirian kým Verita ignorovala každé slovo čo v šere lesa padlo. Keď videl ako otváram ústa na protest zodvihol ruku aby ma umlčal.
__„to si vždy taká tvrdohlavá? Fajn.. keď chceš, choď pohľadať suché drevo na oheň.“ kývol hlavou smerom hlbšie do lesa. Stmievalo sa, už nebolo veľmi vidno ani na otvorenom priestranstve, nie to ešte medzi stromami. Pokrčila som plecami a bez ďalších okolkov som zamierila do lesa. Chcela som to mať rýchlo za sebou a čo najskôr sa dostať k teplému ohníku.
__Pozbierala som všetko drevo čo som našla olámané na zemi, až som mala plné náručie. Dovliekla som ho k Verite a Deirianovi. Sedeli na zemi. Kone boli odsedlané a ich postroje boli uložené starostlivo pod dubom neďaleko. Zvieratá sa pásli na chumáčoch trávy ktorá prerastala pomedzi mach. Spustila som drevo na kopu, čo kto vie kedy, navláčili tí dvaja. Vtedy mi kôpka halúzok pripadala obzvlášť úboho pri polenách čo doniesli oni.
__„Jesť budeme až zajtra v Sebrae, Amanda.“ oslovil ma Deirian keď som prihodila svoje drevo do rozhárajúceho sa ohníka. Ako ho zapálili som netušila. „na tvojom mieste si riadne pospím. Zajtra pôjdeme rýchlo, kedže mierime do obývanejšej oblasti. Potrebuješ veľa energie. Teda ak chceš pokračovať v ceste s nami.“
__„a čo iné by som robila?“ zamrmlala som a klesla pod strom k postrojom. Deirian sa zvalil na mach tam kde už sedel no ona sa zodvihla a odpochodovala na druhý koniec čistinky.

***
__„Verita..“ začula som slabé nasyčanie niekde vľavo odo mňa. „Verita, Amanda zobuďte sa..“ niekto mnou zatriasol. Otvorila som oči. Bola ešte noc. Na oblohe svietili hviezdy. Verita stála na kraji čistinky a tvárila sa ako vždy flegmaticky no v očiach mala strach. Čo sa stalo?
__Deirian, ako náhle videl, že už som hore, po špičkách bežal ku koňom ktoré stáli neďaleko. Pohyboval sa ticho ako mačka. Okamžite začal sedlať kone, zatiaľ, čo ja som sa zberala zo zeme. Verita sa k nemu po chvíľke pridala a obaja sa horúčkovito zberali na odchod.
__„čo sa deje..?“ šepla som, no v tmavom lese to znelo ako výkrik do rozhlasu.
__„sklapni!“ ledva počuteľným šeptom mi prikázala Verita, neodtŕhajúc zrak od viazania sedla.
Zrazu na čistinku vletelo akési svetielko. Vyzeralo ako svetluška, no aby to mohlo byť tento druh hmyzu, muselo by byť oveľa menšie. Chvíľku krúžilo po čistinke až sa zastavilo pred Veritou. Prestala dýchať. Teraz sa jej už v tvári otvorene zračila hrôza. Svetielko chvíľku levitovalo pred ňou a potom rýchlo odletelo kamsi medzi stromy.
__„Verita nasadaj.. Musíme ÍSŤ!!“ skríkol Deirian. Už sa neobťažoval tlmiť hlas. Okamžite vyskočili na kone. Verita vyzerala ešte stále vykoľajená ale on nestratil duchaprítomnosť.
__„AMANDA! Poď! Rýchlo!“ nervózne zakričal smerom ku mne. Rýchlo som sa rozbehla cez čistinku k jeho koňovi. Zarazila sa keď ku mne natiahla ruku Verita. Bola bližšie ako Deirian. Po krátkom, sekundovom šoku, som sa chytila ponúkanej dlane. Vytiahla ma za seba do sedla a triskom obaja vyrazili z lesa.
__Mala som čo robiť aby som sa udržala v sedle. Kŕčovito som zvierala chudú Veritu okolo pása a privierala oči pred vetrom. Pár sekúnd po tom čo sme sa vynorili spomedzi prítmia lesa na dlhú lúku, sa za nami ozval hluk. Minimálne šesť koní uháňalo za nami. Deirian bol asi dva metre za nami a tí druhý možno pol kilometra. Doháňali nás. Koňa viedla Verita. Aj keď ma bičoval vietor, pomaly som obrátila hlavu. Prirodzená zvedavosť zvíťazila. Za nami sa hnalo sedem jazdcov. Piati boli oblečení v čiernom a cez hruď sa im ťahala dlhá bordová línia. Vyzerali ako členovia nejakej elitnej jednotky. Posledný bol tak isto v čiernom ale vial na ňom hrubý plášť s kapucňou, ktorá mu pri divom cvale spadla na plecia.
__„Deirian NIE!! Do LESA NIE! Majú so sebou mág...!“ nestihla dopovedať vetu. S hrôzou som hľadela ako sa Deirian a jeho kôň priblížili znovu ku korunám stromov, s úmyslom zmiznúť medzi jeho ochrannými tieňmi. ako náhle bol už skoro medzi nimi, v periférnom videní som zazrela ako ten v kapucni odlepil ruku od uzdy a s nejakým výkrikom ňou mávol smerom k Deirianovi.
__Vďaka hukotu vetra som nepočula čo kričal no zrak mi slúžil dobre. Jasne som videla ako sa spod pevnej hliny vynorili ako hady tuhé korene akého si stromu a podrazili nohy Deirianovmu koňovi a ten vyletel zo sedla. Ako náhle sa jeho telo drsne dotkol zeme, ovinuli ho korene ako laná a pevne ho pripútali k zemi. Verita bolestne zakňučala no nezmiernila tempo a i naďalej uháňala po dlhej lúke preč od prenasledovateľov. V šoku, ešte stále obrátená dozadu som sledovala ako polovička eskorty zastavila pri zmietajúcom sa Deirianovi a druhá, bez toho v kapucni, stále mierila za nami. Veritine telo sa triaslo, no i tak sa kŕčovito držala v sedle. Konečne som obrátila hlavu dopredu. Až teraz som si všimla, že mierime k akémusi zrázu. Lúka sa zľava prudko zvažovala dole a pred nami sa ťahala akási puklina. Z údolia dole do nej vtekala rieka a drala si svoje miesto kopcom. My sme mierili rovno na priepasť.
__„DRŽ SA!“ zakričala mi cez burácajúci vietor. Kôň, šialený od toľkej námahy, inštinktívne dlhým skokom preskočil priepasť. Prudko som tvárou narazila o Veritin chrbát. Na chvíľku ma to omráčilo. To, že buchot kopýt za nami ustal som si uvedomila až keď sme znova zmizli medzi stromami na druhej strane. Ticho lesa preťali Veritine vzlyky.

Záver: znovu si rada prečítam vaše komentáre nápady a pripomienky a hlavne by som bola rada, čo konkrétne sa Vám na príbehu páči alebo nepáči... nie len citoslovcia..
Naposledy upravil Silva dňa Str 01 Júl 2009, 12:34, celkovo upravené 1
First sin tastes the best...
Obrázok užívateľa
Silva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2157
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 22:17
Bydlisko: Šedé mesto
Pohlavie: Simka

Re: Príbeh Amandy Moorovej

Poslaťod Jaina » Str 01 Júl 2009, 10:48

Opäť si ma prekvapila skvelým dielom. Vlastne ešte lepším ako inokedy, keďže to už začína byť fakt napínavé...A nemám čo vyčítať, páči sa mi na tom úplne všetko :wink: :)
"A jsme doma. Moc sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. O nic víc a o nic méně."
"Takže moc je jen fraškou?"
"Stínem na zdi. Jenomže stíny umějí zabíjet. A často se stává, že velmi malý člověk dokáže vrhat velmi velký stín."
Obrázok užívateľa
Jaina
Starec
Starec
 
Príspevky: 1536
Registrovaný: Štv 27 Nov 2008, 19:14
Bydlisko: Lesy a háje Revúckej vrchoviny
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia