Prázdniny na Havaji - posledný diel

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 2/4

Poslaťod Maggi » Štv 31 Dec 2009, 14:41

Ani mne nechýbajú, podľa tvojho skvelého písania si viem všetko predstaviť :)
Krásny diel (kusy diela) :D :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 2/4

Poslaťod Integra » Štv 31 Dec 2009, 15:41

Super že toľko dielov naraz :) Ja viac menej súhlasím s rodičmi, ale mohli sa naozaj porozprávať (to ako si rodičov opísala mi prišlo také bez emócií, povedala že ide do Fr. a oni hňed že nie) ale pekné dieliky a tiež mi veľmi fotky nechýbali ale budem aj tak rada keď budú takže prajem nech sa ti sims rýchlo opraví :wink:
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 2/4

Poslaťod eva » Štv 31 Dec 2009, 15:46

Áno, áno, Sims už ide, o chvíľu už pôjdem fotiť ďalší diel a večer keď si nájdete čas, tak tu bude ďalší kus 26. dielu :)
Inač som strašne rada, že vás to neomrzelo, a ĎAKUJEM! :heart: :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod Yka » Štv 31 Dec 2009, 17:17

No Sam viditeľne ešte stále nevyrástla, keď si už zase nič nepamatá :) Pevne verím že to nedopadne ako naposledy a nebude znovu raz tehotná, to by jej kariére moc neprospelo.

Dúfam že sa v blízkej budúcnosti dočkáme aj Avy, celkom by ma zaujímalo aké pocity má zo sestrinho odchodu z domu. A tiež, ako to po jej odchode doma dopadlo :)

Som rada že ti už hra ide :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod eva » Štv 31 Dec 2009, 23:02

Yka, ďakujem, aj ja som rada, že mi ide :oops:

Posledný kúsok:

26. diel 4/4


26. december ráno

A nemala som ani prečo. Bola som strašne opitá. Ale žeby mi to nejak pomohlo zabudnúť na veci, na ktoré som zabudnúť chcela... sa nedá povedať.
Cítila som sa dosť zle. Pomaly som vstávala z postele. Stevenovej. Stále oblečená. Prešla som do obývačky, kde bol na gauči vankúš a perina. Zrejme ma na svojej veľkej a určite drahej posteli nechal spať. A určite to bolo lepšie, akoby som mala spať na gauči. Steven sa sprchoval. Aspoň myslím. Išla som do kuchyne, že si nájdem niečo pod zub, no ako som prechádzala okolo zrkadla... Vyzerala som hrozne. Červené oči z preplakanej noci, takisto aj nos. Strapaté vlasy a navyše... smrdela som. Ale nemohla som so sebou nič robiť, lebo kúpeľňa bola obsadená. Navyše nebolo ráno, ale jedenásť hodín. Super.
A ako naschvál, niekto zazvonil. Kašľala som na to, ako vyzerám a otvorila som dvere. Stál tam nejaký chlap – možno ešte chalan. S čiernymi vlasmi a nejakými povedomými zelenými očami. Poriadne vysoký.
Obrázok
„Fanúšik?“ opýtala som sa, akoby som sa to pýtala každodenne. Nečakala som na odpoveď, schmatla som pero a papier, čo boli pri telefóne a veľkým písmom napísala SAM. Naraz som bola so sebou spokojná. Jasné, nebol to môj prvý autogram, ale mala som pocit, že som sa znova do toho dostala.
Usmievavo som mu podala papierik, čo bolo ťažké, nakoľko mi hučalo v hlave. Ale premohla som sa.
„Sam, ty si nespomínaš?“ opýtal sa ma. Vedela som, že je to určite niekto známy, ináč by mi nebol taký povedomý. Najtrápnejšie bolo, že som si nedokázala spomenúť. Keby som včera toľko nepila, možno by som už po pár sekundách zistila kto to je. Prezrela som si ho. Pripomínal mi len jedinú osobu, ktorá už nežije, takže to nebolo možné.
Pokrútila som hlavou, nech mi trochu pomôže.
„Simon.“ vyslovil a tvár sa mu celá rozžiarila. No ja som si myslela, že odpadnem. Nechápala som absolútne nič. Simon zomrel. A teraz tu stojí nejaký muž, čo sa za neho len vydáva. Nemôže sa.. oči by si tak nespravil. Zatočila sa mi hlava a spadla som rovno naňho. Ten ma však včas zachytil a prebudila som sa už na gauči.
„Čo sa tu deje? Kto ste?“ Steven práve vyšiel z kúpeľne. Radšej by som sa zahrabala pod zem, ako zažiť taký trapas.
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod Yka » Štv 31 Dec 2009, 23:09

Hmm...čakala som kedy sa tam Simon zjaví, odkedy si spomenula v nejakom diely že žije.
Keďže to bolo tak kratučké tak nie je čo viac dodať, no som v každom prípade zvedavá na ďalší vývoj :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod eva » Pia 01 Jan 2010, 13:20

Ja som skôr zvedavá, čo poviete na Simona - presnejšie na jeho obočie. :slap: Nie je veľmi chlpaté? Lebo s tým som mala najväčší problém - som si až teraz uvedomila, že v tej hre nie je žiadne poriadne obočie pre chlapov - buď je veľmi široké alebo až príliš vytvarované :oops:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod Integra » Pia 01 Jan 2010, 14:09

obočie je v pohode, ale nejak som ho nespoznala ako podobá sa ale vlasmi veľmi nie, ale tak mohol sa zmeniť čiže sa mi páči :)
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod Yka » Pia 01 Jan 2010, 15:41

To obočie mi príde vpohode :)
Inak ma tak napadlo, že načo Simon došiel a ako vedel kde je. V podstate Steven ho nepoznal podľa reakcie a Sam tam bola iba jednu noc, takže prišiel za ňou, len ktovie z kade vie čo tam robí :roll:
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 3/4

Poslaťod eva » Pia 01 Jan 2010, 15:56

To som rada, lebo som ho vytvárala tam aspoň hodinu :slap:
Yka, všetko v ďalšom dieli :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 4/4

Poslaťod Maggi » Pia 01 Jan 2010, 17:10

pekne sa to zamotava, som zvedava :whistle:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 4/4

Poslaťod eva » Sob 02 Jan 2010, 17:43

Dik :)

27. diel


Otvorila som jedno oko. Nado mnou bol Simon. Bol to síce pekný pohľad, ale nevedela som, či nesnívam.
Obrázok
„Simon, veď ty si zomrel,“ povedala som chrapľavým hlasom. Steven aj Simon si museli myslieť, že mi hrablo. A myslela som si to o sebe aj ja. Nič nedávalo zmysel.
„Sam, čo to rozprávaš? Celé tie štyri roky som bol živý a ani sa nechystám zomrieť.“
Obrázok
Spamätávala som sa z toho dosť dlho. Zatiaľ čo Simon so Stevenom stáli v kuchyni a húževnato sa o niečom dohadovali. Stevenovi sa pravdepodobne nepáčilo, že si svoje veci riešime v jeho byte.
„Ale Jenna vravela, že ti havarovalo lietadlo..“ zamrmlala som. Simon ku mne hneď pribehol.
„No, to som si mohol myslieť,“ povedal nahnevane. Teda... ale ak je fakt pravda, že Jenna si vymýšľala a Simon je normálne tu, živý a zdravý.. Silno silno som ho objala. Nevedela som sa ovládať. Konečne sa všetko začína obracať na dobré.. Nie, na perfektné.
Obrázok
„Ale prečo si mi potom ani nenapísal..“ mali sme si toho toľko čo povedať.
„Prosím vás. Toto naozaj nie je vhodné miesto,“ prerušil ma Steven. Viem, že to myslel dobre. Mal pravdu, nemohli sme len tak sedieť na cudzom gauči a rozprávať sa.
„Okej, môžeme sa stretnúť v tej takej malej kaviarni. Neviem presne ako sa volá, ale je tu za rohom, len pár metrov doprava. Vieš, ktorú myslím?“ usmial sa na mňa Simon.
„Jasné, viem, viem,“ myslím, že nemusím ani pripomínať, že som nemala ani poňatia, kde teraz vôbec som.
Obrázok
„Dobre, vyhovuje o druhej?“ Prikývla som. Stále som sa na neho pozerala ako na obrázok. Nemohla som tomu uveriť. Že je zasa pri mne. Potom ma už len pobozkal na líce a utekal preč, lebo Steven už doslova penil.

26. decembra 11:00

Nastal problém číslo 1 – nemala som si čo obliecť. Totiž keď som odchádzala z domu, stihla som zobrať len tie najzákladnejšie veci, ktoré boli poruke. Iba malá taštička.
Neostávalo mi nič iné, len ísť taká smradľavá niečo si kúpiť do obchodu. A zobrala som si toho viac. Nech mám zásoby na pár dní.
A už o trištvrte na druhú som išla po ulici a hľadala kaviareň. Osprchovaná, voňavá a nahodená. Volala som Nickovi.
Obrázok
Povedal, že najlepšie niečo úplne jednoduché.

14 : 09


Dobre, mierne som meškala, ale svet sa nezrúti. Kaviareň, v ktorej sme sa mali stretnúť bola presne Simonov štýl. Ešte stále mi nejako nedochádzalo, že Simon je späť, živý.
Obrázok
Zazrela som ho úplne v kúte. Skoro nikto okrem neho tam nebol. A keď uvidel aj on mňa, hneď ku mne pribehol a objal ma.
Obrázok
Ráno som bola mierne šoknutá zo všetkého, čo sa stalo, ale teraz sa mi už úplne vybavila vôňa spred tých štyroch rokov. Omámená som si sadla na stoličku, ktorú mi odsunul a on sám si sadol oproti.
„Je ti už lepšie?“ spýtal sa ma. „Ráno si nevyzerala veľmi v pohode.“
Prikývla som, veď som ani nebola.
Obrázok
„Simon, prečo si sa neozval skôr?“ moja otázka znela dosť nahnevane, čo som nechcela. Nemohla som mu nič vyčítať. Bola som si sama na vien. Keby som vtedy nevymýšľala a neobviňovala ho z toho, že zato, že jeho otec zomrel, odchádza odo mňa preč. Nakoniec ani nemal na výber.
Páni, keď nájdem svoj denník, ktorý som si kedysi robila, prečítam, si, čo presne povedal. Viem určite, že som si to zapísala.
„Tiež som nevedel, že si vo Francúzsku. My sme tu odišli už vtedy. Mám tu totiž strýka. A keď išla tá reklama predvčerom večer, začal som ťa hľadať. Zavolal som ku Jamesovi Lannvimu. Povedali mi, že si odišla naspäť domov.“
Obrázok
„Ale keby som sa nevrátila, nestretli by sme sa, lebo by si za mnou nešiel,“ teraz som už chcela, aby to vyznelo ako výčitka. Nepáčilo sa mi, že neobetuje peniaze na let za mnou.
Obrázok
„Sam! Teraz som dokončil vysokú. Chcel som ísť za tebou skôr, ale celá situácia sa zhoršila, keď mama prišla o prácu. Nemali sme ani cent. Nemohol som ti ani písať, nemali sme nič. Mamin brat nám pomohol, mama si našla prácu ako kuchárka v škole a ja len pár brigád. Potreboval som vysokú školu, aby som si mohol poriadne zarábať. Mám už dvadsaťštyri, myslím, že bol najvyšší čas.“
Preboha, a ja som si celý čas myslela, že je práve mŕtvy.
„Strašne si mi chýbala,“ povedal nakoniec a ja som sa musela červenať. Bol zlatý.
Obrázok
„Ale ako vidím, tebe sa celkom darí, pokračuješ v tom, o čom si celý život snívala.“
„Nie je to také krásne ako som si predstavovala,“ priznala som sa. Aj tak by som mu to musela skôr či neskôr povedať.
„Prečo?“
„Doma som nezarábal toľko, čo tu. No.. vlastne. Teraz je to celé také pomiešané. Práve teraz nemám prácu. Robila som tu len jedinú reklamu. Prišla som domov, povedala rodičom, že by som tu chcela ísť bývať a oni ma za to vykopli z domu,“ zhrnula som to.
Obrázok
„Musím si ísť niečo hľadať. Ku tomu.. Stevenovi som prišla preto, lebo tu nikoho nepoznám. Niežeby sme spolu niečo mali, vieš,“ poslednú vetu som povedala schválne. Aj keď je pravda, že som rozmýšľala o tom, že so Stevenom niečo bude. Ale to som ešte nevedela, že sa tu zjaví Simon. Úha, mala by som si rozmyslieť čo a hlavne koho vlastne chcem...

„No.. ani ja nikoho nemám,“ povedal Simon trocha tichšie. Bola som omnoho šťastnejšia, keď to povedal.
Obrázok
„A plánujem si tu kúpiť byt. Zatiaľ ešte mám niečo našetrené,“ hovorila som akoby som nepočula, čo mi vraví.. „Hej, mohol by si mi to tu niekedy poukazovať. Teda... pokiaľ máš čas,“ priveľa rozprávam.
Obrázok

Dve hodiny ubehli určite, čo sme sa tam rozprávali. Musela som mu povedať strašne veľa vecí. A aj on mne. Skrátka, bolo nám spolu celkom fajn. Nie celkom fajn. Super úžasne.
A potom Simon navrhol, že ma odprevadí domov.
Obrázok
No nešli sme rovno ku Stevenovi, ale ešte predtým sme si sadli ku jazeru.
Obrázok
Bola už tma, no mne sa vôbec nechcelo od neho odísť. Cítila som sa s ním oveľa lepšie ako so Stevenom.
„Ehm.. niečo som ti kúpil,“ povedal, keď sme sa tam tak túlili.
A vzápätí z vrecka vytiahol náhrdelník s príveskom v tvare slzy. Bol nádherný. A hlavne keď som vedela od koho je.
Obrázok
„Je krásny. Ďakujem!“ usmiala som sa a zapla si náhrdelník. Už nikdy ho z krku nezložím. Urobil mi ním takú radosť..
Obrázok
A ani som nevedela ako, začala som ho bozkávať. Prestalo ma trápiť, že Steven na mňa čaká u neho doma a asi kvôli mne nemôže nikam odísť, lebo nemám kľúče a ani jeho číslo na mobil.
Obrázok


No, Stev z môjho neskoršieho príchodu fakt nemal radosť. Ale keď Simona som nevidela celú večnosť. A dnes bol taký zlatý...
Ale k Stevenovi. Otvoril mi dvere a nahnevane si sadol na sedačku. Vážne mi ani nič nepovedal.
Obrázok
Cítila som sa akoby som mu spravila niečo zlé. Nemal právo byť na mňa nahnevaný. Vlastne som vôbec nechápala, čo to stvára.
„Okej, tak to stretnutie sa trošku natiahlo, ale nevidela som ho strašne dlho!“ sadla som si na vedľajšiu sedačku a čakala, čo povie.
Obrázok
Stevenovi nebolo veľmi do reči, tak som pokračovala: „Steven, môžem tu ešte prespať jednu noc? Zajtra sa už nejako zariadim. Môžem spať na gauči a...“
„Sam,“ prerušil ma. „Ja tomu nerozumiem. Ako môžeš byť taká.. zaslepená? Veď on ťa iba využíva. Uvidel tvoju reklamu, tak za tebou hneď pricupkal.“ Týmto mi úplne vyrazil dych. Simon taký nie je. A ja som si tým bola istá. Napokon, pokojne som mohla obviniť aj Stevena z toho istého, lebo za mnou tiež začala chodiť, až po tom, čo zistil, že sa mi rozbieha kariéra. Ale radšej som to nahlas nepovedala, lebo som ho nechcela ešte viac naštvať.
„Nevieš o čom hovoríš,“ odvetila som.
Obrázok
„Sam, takýchto ja poznám. Teraz bude za tebou všade chodiť a otravovať ťa, ale keď prestaneš byť slávna, ani si na teba nespomenie.“
Obrázok
Po tomto som už viac neváhala a rozhodla som sa, že v hoteli prespím už dnes.
„Fajn, pôjdem dnes,“ zasyčala som a začala si baliť tých pár vecí, čo som tam mala.
„Preboha, neblázni! Kde chceš ísť teraz?!“
„Tam, kde mi nikto nebude robiť prednášky o mojich priateľoch.
Ja sama viem s kým sa mám baviť a s kým nie a ty mi nebudeš nič zakazovať!“ vykričala som mu a trepla dverami. Uznávam, málinko som to prehnala, ale pripomenulo mi to dôvod, pre ktorý som sa rozhodla odísť z domu.

Ubytovala som sa v hoteli, kde sme bývali s Nickom počas nakrúcania reklamy.
Obrázok
Bolo to trošku drahšie, ale mala som zatiaľ dosť peňazí. Dokonca aj na slušný byt. Za devätnásť rokov som si toho našetrila viac než dosť.
Tak som ešte v tú noc skončila v trojhviezdičkovom hotelovom apartmáne. Izba bola ešte krajšia ako naposledy. S obrovským krbom.
Prezliekla som sa do župana s logom hotela, no náhrdelník som si dole nedala. Stále mi to pripomínalo môjho Simona. Ale bolo mi trošku smutno. Za rodinou. Myslela som, že to zvládnem hrdinskejšie.
Obrázok
Pomyslela som si, že snáď sa nič nestane, keď zavolám svojej sestre a trochu sa povypytujem na rodinu. Bola som ochotná odpustiť im, čo mi spravili.
Najprv som volala Ave na mobil, no mala ho vypnutý. A potom som trochu váhavo, ale predsa, zavolala na pevnú. Zvonilo to, ale nikto mi nedvíhal. Určite už všetci spia...
Obrázok

Ava

„To je Sam!“ zajačala som. Bola som šťastná, že vidím jej meno na displeji a môžem sa s ňou porozprávať. Už som chcela chytiť slúchadlo, no ocko ku mne hneď pribehol a zakázal mi to.
Obrázok
„To prečo?“ nechápavo som sa spýtala a zobrala som si na ruky Richarda, ktorý sa mi motal okolo nôh.
„Vidíš. Nie je sama ani dva dni a už volá. Neboj sa, určite do týždňa príde,“ povedal pokojne. Len som pozerala.
Obrázok
Ako môže byť taký krutý. Veď ona nemusí nič chcieť, možno sa len chce spýtať, ako sa máme. Tak som len chvíľu pozerala na rinčiaci telefón. Mala som strašnú chuť zdvihnúť. Radšej som si išla hľadať nabíjačku na mobil.
Obrázok
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 26. diel 4/4

Poslaťod Yka » Sob 02 Jan 2010, 23:17

Simon. Kým Stevan nezačal s tými upozorneniami, ani ma to nenapadlo. NO ale v podstate v tom je kus pravdy. Mohol ju vyhľadať aj skôr, prípadne jej aspon napísať kým študoval. Pretože dobre, nemali ani cent, ale keď bol na škole, tam je niečo také ako internet a tak ďalej. Milion možnosti, keby len si od kamarata na počítači zbehnúť na mail. Je to od neho dosť divná výhovorka no.

Rodičia majú síce pekný plán ale nemyslím si že im len tak ľahko vyjde. Hrdosť je často krát väčšia než si niekto myslí. Ja by som sa nevracala už len s princípu, aby som nepočula "my sme to vedeli". Je však dosť divné že v kontakte bráni aj Ave...

No som v každom prípade zvedavá :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 27. diel

Poslaťod eva » Ned 03 Jan 2010, 14:22

Yka, no hej, ale ona mu prestala písať :mrgreen: Ale ďakujem :)

Asi vás to prekvapí, ale už končím s príbehom. Ťahá sa dosť dlho, takže ešte nejaké 2-3 diely (musím poriešiť ešte Jennu a všetkých) a koniec, ale neplánujem ani ďalší príbeh, takže teraz to naberie taký rýchlejší spád. :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 27. diel

Poslaťod Maggi » Ned 03 Jan 2010, 14:33

To je fakt škoda, ale aj tak neľutujem že som čítala tvoj príbeh, je vážne dobrý :wink: vždy bude pre mňa niečim čo nedosiahnem :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia