Prázdniny na Havaji - posledný diel

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Re: *Prázdniny na Havaji - 22.diel*

Poslaťod eva » Sob 05 Dec 2009, 18:05

Dobre, s 1dňovým omeškaním, ale predsa :)
Ale ešte predtým:
1.) Prosím, aby set skúsili prelúsknuť, ak som napísala nejakú blbosť. Lebo viem, že určite bude niekto pripomínať, že fotenie by trvalo oveľa dlhšie alebo tak nejak. V živote som neprežila to, čo v ďalšom dieli (ale nehovorím, že všetko to, čo bolo v minulých dieloch, tak áno :oops: ), takže len si domýšľam. :)

2.) Prepáčte všetky zvraty na fotkách. Napr. píšem, že je tam plná hala ľudí a tam ani nohy :oops: Dala som to tam potom len, aby ste mali predstavu :)

3.) Niečo mi ešte určite napadne...

23. diel

Sam

5. december 11:30 Champs Les Sims
Obrázok

„Fajn, ak chceme stihnúť si ešte aj popozerať mesto, tak nechaj veci v kufri. Aj tak sa ani nenazdáš a už to budeš ukladať naspäť,“ oznámil mi Nick, stojaci vo dverách môjho apartmánu v jednom z najluxusnejších hotelov v to meste. Spoza chrbta vytiahol bundu a tým mi naznačil, že sa ide na výlet.
Obrázok
U Jamesa – toho návrhára sme mali byť až o tretej, pretože nám v telefóne jeho asistentka oznámila, že: „Och, je mi to veľmi ľúto, mademoiselle, ale pán Lannvi bude na stchetnutie s vami pchipchavený až za takých päť hodín. Ospchavedlňuje sa vám.“
Ok, kým sa ,pchipchavý´, my si zatiaľ pozrieme nejaké menej nudné pamätihodnosti a skočíme na zmrzlinový pohár.

„Predstav si, že títo ľudia, ktorí ťa teraz nemilosrdne obchádzajú budú o pár dní prosiť, aby si im venovala aspoň jeden tvoj pohľad,“ hovoril Nick po ulici predmestia Paríža, preplneného ľuďmi.
Obrázok
„Ale nepreháňaj,“ zasmiala som sa. Maximálne ma možno pozdravia a ovoňajú, či naozaj používam parfum, na ktorý idem robiť zajtra reklamu.
„Ale nie vážne. Predstav si všade tie billboardy. Zvodný parfum z dielne Lannvi... A pod tým: Sam Patterová.“
„No jasné, prebuď sa, James. Počuj, okrem tejto reklamy mi.. no... nikto iný nemá záujem, aby som preňho spravila niečo podobné?“ Nechcela som, aby to znelo namyslene, ale nevedela som si predstaviť, že touto voňavkou od Lannviho by moja kariéra skončila. Alebo by som bola len niečo ako „náhrada“ za dievčatá, ktoré náhle ochorejú.
Obrázok
„No.. vlastne prišla ešte jedna ponuka. Na sprej proti komárom,“ vycítila som, že nechce, aby to znelo kruto.
„Ale veď aj to je niečo,“ usmiala som sa. Nechcela som, aby mal zlý pocit z toho, že mi nevybavil nič len sprej na hmyz.
Obrázok
„Ale uvidíš. Stačí pár dní a ty budeš žiadaná!“

***

15:00

Z prechádzky sme dorazili rovno do obrovitánskej firmy pána Lannviho. Mala trikrát toľko poschodí, ako budova, v ktorej pracujem.
Obrázok
Všetko to bolo také neuveriteľné. Najprv sme vošli na recepciu, ktorá bola taká veľká, ako celé prízemie a poschodie nášho domu. Ľudia vchádzali, vychádzali, bolo tam strašne rušno. A celá bola obložená mramorovými podlahami.
Obrázok
Pokračovali sme výťahom na dvadsiate ôsme poschodie. Nick povedal, že to tu pozná, ale s Lannvim sa stretol len dvakrát. Celý čas sa rozplýval nad tým, aký to bol nezabudnuteľný zážitok...
Moja zvedavosť sa zvyšovala priamoúmerne s poschodiami, ktoré sme míňali.
Až nastala tá chvíľa, ozvalo sa cinknutie a dvere výťahu sa otvorili. A to, čo tam bolo, bolo také.. super! Nielenže tam všetko bolo pekné, ale aj tá domácka atmosféra. Ľudia, ktorí okolo seba prechádzali sa na seba usmievali, pozdravili, ale nikdy spolu nezačali debatovať uprostred roboty. Všetci boli v zhone, ale vyzerali, ako by boli radi, že to robia. Kto by nebol rád, že robí pre NEHO.

Kráčali sme otvoreným priestorom, namiesto dverí tam boli len oblúky. Všetko bolo na úrovni. Také, ako som si to predstavovala. Z premýšľania ma vytrhol hlas nejakého muža. Mal na sebe slnečné okuliare a oblek. Zámerne prešedivené vlasy mu padali do jeho mierne zvráskavenej tváre. Nemohol mať viac ako päťdesiat.
Obrázok
Ako som sa dozvedela o dve sekundy neskôr, bol to ten náš slávny James.
„ Vítam vás tu!!“ prehovoril milým francúzskym prízvukom. Mala som z neho dobrý pocit. Zložil si z hlavy tie okrúhle okuliare s leopardím vzorom a podal nám ruku.
„Nick, slečna Patterová,“ hovoril, kým nám triasol rukami.
„Ste presne taká, ako som si vás predstavoval. Verím, že s vami dosiahnem vynikajúci efekt,“ cítila som, ako sa červenám.
Obrázok
„No.. to uvidíme,“ vzdychla som. Už chápem, prečo bol z neho Nick taký nadšený.
„Tak. Ste pripravení? Môžeme sa do toho pustiť?“ povedal z ničoho nič a opýtavo sa pozrel na Nicka.
„Moment, do čoho?“ úctivý pohľad Nicka, ktorým sa pozeral na Lannviho sa zmenil takisto na spýtavý. Akoby ho niekto oblial studenou vodou.
„Predsa na natáčanie,“ odpovedal mu so samozrejmosťou. Potom pozrel neisto na mňa a potom zas na Nicka. „Veď sme sa dohodli. Teda... nechal som vám odkaz. Lucia to mala zariadiť. Ách. Lucia. Prepáčte, je u nás prvý týždeň a tuším si nestíha zapisovať veci, ktoré jej vždy v rýchlosti poviem a nestihnem zopakovať. Bude v tom problém, ak to budeme natáčať dnes? Všetci sú už pripravení.“
Obrázok
„Čo?“ spýtal sa Nick. Myslím, že ho vôbec nepočúval, taký bol zaujatý leopardími okuliarmi, ktoré držal v ruke Lannvi. Keď sa stretne so svojím idolom, je úplne nemožný.
Obrázok
Pán Lannvi nám navrhol, aby sme radšej prešli do jeho kancelárie. Po ceste som priškrteným hlasom prikázala Nickovi, aby sa skúsil trocha sústrediť. Nech sa vo všetkých informáciách neutopím sama.

Posadil nás do dvoch kožených sedačiek a sám si sadol oproti. Delil nás len mohutný písací stôl.
Obrázok
„Mysleli sme, že sa len poradíme čo a ako. Nie sme vôbec pripravení,“ rozhodla som sa, že veci zoberiem do vlastných rúk, lebo Nick vyzeral akoby sa práve vznášal na obláčiku.
„To nevadí. O všetko sa postarajú asistenti. Nič netreba, len vedieť text. Viete text?“ Dve vety? Vieme text!
Obrázok
„Jasné, ibaže sme chceli len ísť na obed a...“ keby som to celé mohla pretočiť naspäť, tak by som mu určite nepovedala takú volovinu.
„Ále. S tým si nerobte starosti. Pošlem Luciu, nech vám niečo donesie.“
Obrázok

O ďalšiu chvíľu som už sedela na stoličke pred veľkým zrkadlom a najmenej päť dievčat mi upravovalo vlasy, líčili a pomedzi to mi ešte aj ukazovali zapínanie šiat, lebo som im povedala, že sa chcem obliecť sama. Predsa len...
Obrázok
Keď mi práve Alison robila očné linky, pricupkala k nám štíhla hnedovláska. Podľa tanierov, vyložených rôznymi druhmi syra som usúdila, že to bude tá Lucia.
Lannvi si pod pojmom jedlo predstavuje asi niečo iné.
Nemohla som nič robiť. Zobrala som si pár kúskov a vychutnávala si ich, ako som len mohla. Pochybujem, že takýto syr v ďalšom storočí budem ešte jesť.
Mohlo byť päť hodín a oni ma poslali do takej malej miestnosti, celá bola obkolesená zrkadlami. Bola to asi šatňa alebo čo. Prvýkrát som sa teda pozrela na svoju tvár (aj v maskérni bolo zrkadlo, ale tam som sa nemohla pozrieť, pretože sa okolo mňa stále niekto točil).
Obrázok
Pri pohľade na seba som sa cítila ako... kráľovná. Mala som na sebe biele žiarivé očné tiene, v ktorých boli maličké trblietky. Oči boli obtiahnuté ultra-čiernou maskarou. A na perách som mala slabunko rúžový lesk. Vyzeralo to, akoby som mala skrehnuté pery od zimy. Ale aj tak sa mi to celé páčilo. Bolo to... zaujímavé.
Obrázok
A oblečenie? Biele šaty s holým chrbtom. Vyzerali ako svadobné. Nevedela som si predstaviť, aký majetok mám na sebe. Muselo to stáť riadne veľa.
Ešte chvíľu som sa obdivovala v zrkadle, ale potom už dnu vošla Lucia. Popohnala ma, že všetci už čakajú.
Obrázok
Tak som teda išla. Do ďalšej obrovskej miestnosti. Boli tam úplne všetci. Všetky asistentky, ktoré ma upravovali. Čata asistentiek samotného Jamesa. Takisto aj Nick. Kameramani, osvetľovači,... Z niektorých som mala pocit, ako keby sa prišli len pozrieť. A nepozerali sa na mňa len tí niektorí. Všetky pohľady boli uprené na mňa.
Obrázok
Nevedela som, či ich to fakt tak ohúrilo, alebo čakajú na nejaký trapas, akože spadnem, alebo sa mi šaty o niečo zachytia. Našťastie ku mne prišla Lucia. Chytila ma okolo pliec a dodala mi trochu odvahy. „Neboj sa, zvládneš to,“ pošepkala mi a v ten moment sa ľudia naokolo začali zaujímať o svoje veci.
Obrázok
„Tak dobre! Upokojte sa všetci!“ povedal Lannvi veliteľským hlasom. Pristúpil ku mne.
„Vidím, že moji ľudia vedia, čo robia,“ ak to mal byť kompliment, že vyzerám celkom obstojne, tak ďakujem.
Obrázok
Zaviedol ma ku kulise, ktorá sa tam vynímala ako stredobod všetkého. Tvorilo ju stena s výklenkom, viedol na „balkón“. Dvere, cez ktoré sa tam dalo prejsť boli otvorené, ale namiesto výhľadu tam bola len krikľavozelená plachta.
„Tam bude panoráma Paríža,“ vysvetlil mi.
„Takže prídeš tam, nastriekaš si na seba túto voňavku,“ v ruke som už držala malú sklenenú fľaštičku, ktorá vyzerala, akoby som ju práve vybrala z mrazničky. Ale vôbec nebola studená.
„Vyjdeš na balkón, otočíš sa smerom ku kamerám a povieš text. To je všetko. Myslím, že urobíme viackrát tú istú scénu a vyberieme tú najlepšiu.“
„Mhm,“ pritakala som. Mal som strašnú trému. Myslela som, že tie tri kúsky syra, ktoré som si uchmatla sa o chvíľu ocitnú na tých krásnych bielych šatách, akurát v trochu inej podobe.

„Poprosím ticho, ideme na to,“ prehlásil pán Lannvi. Sústreď sa, sústreď sa!

Na kamere zasvietilo červené svetielko. Ja som prešla kulisou ku skrinke, na ktorej bola položená tá voňavka. Nastriekala som si ju okolo hrdla, až ku hrudníku.
Obrázok
„Predstavuj si, že máš na sebe tú najlepšiu vôňu na celom svete!“ počula som odniekadiaľ. Nebolo to ťažké, lebo som to nemusela predstierať. Fakt som mala pocit, že mám na sebe tú najlepšiu vôňu. Bola taká osviežujúca...
Zatvorila som oči, kvôli dôveryhodnosti reklamy. Išla som na balkón, ako mi kázali, otočila som sa a s precvičeným zvodným pohľadom som povedala: „Cíťte sa ako kráľovná zimy. Prvá vôňa Lannvi. A čas zrazu zamrzne.“
Obrázok
„Stop!“ zakričal James.
„Spravila som niečo zle?“ opýtala som sa pohotovo. Toto som nechcela skaziť.
„Nie, ty nie, ale niečo tomu chýba.“ Lannvi sa tváril zamyslene. Asi tri minúty sme potichu čakali, čo si zmyslí, ale všetci sme vedeli, že to bude stáť zato.
Obrázok
„Hmm... keby som to videl v televízii, neuveril by som tomu. Áno, už viem, v čom je problém. Keď chceme, aby to bolo fakt famózne, musíme ísť priamo vonku. Nestačí nám na počítači spravený pohľad na Eiffelovku. Musíme ísť TAM.“ Každý sa naňho zhrozene díval. Ale najviac som naňho zízala ja. To ma chce vážne nechať v takýchto šatách sa ísť producírovať do tej zimy? To nemohol myslieť vážne.
„Lucia, nájdi nejaké miesto, kde bude výhľad taký, aký sme chceli mať namiesto tej zelenej.
Obrázok
Chcem natáčať na moste, takže zariaď, aby sme mali povolenie, alebo čo na to treba. Počkáme ešte také dve hodinky, kým sa úplne zotmie a môžeme vyraziť.“

18 : 00 Podnájom

Ava


Začalo to dobre. Daniel odišiel, takže som mala celý dom pre moju „malú“ oslavu. Bola som navlečená v šatách, ktoré raz doniesla domov Sam. Mne sa tie jej veci, čo vliekla domov nikdy nepáčili, ale tieto boli iné. Od prvého momentu si ma získali, a ja vlastne ani neviem prečo.
Obrázok
Každopádne som sa v nich cítil pohodlne. Zazvonila prvá návšteva. Rebecca a Sarah zo školy. Potom Ben s celou svojou partiou, ďalej Oliver s Ericou... Pri tridsiatom štvrtom človeku som to prestala počítať.
Obrázok
Nemohla som povedať, že to mám celé pod palcom. Každý si robil, čo chcel. A ja som len dopĺňala potraviny a pitie.
„Dáte si?“ zostala som stáť pred húfom ľudí, ktorých som nepoznala s táckou s obyčajnou kolou.
Obrázok
„Netreba,“ odvetil jeden chalan. Z ruksaku, ktorý tam mali vytiahol nejakú fľašu. Etiketa bola odlepená, ale nemusela som trikrát hádať, že to bude nejaký alkohol.
V tom momente som si predstavila mamu, ako by začala jačať, keby vedela, že som na takom večierku. Nemohla som si však predstaviť, čo by povedala, keby vedela, že som usporiadala taký večierok.
„Upokoj sa,“ chytila ma Rebecca za rameno a tiež sa z fľašky napila.
„Presne tak. Nesprávaj sa, akoby si mala práve štrnásť,“ pridali sa k nej aj ostatní. Musela som odtiaľ odísť. Vybehla som hore po schodoch, aby som mohla byť nachvíľu sama. Popremýšľať, čo teraz.
Obrázok
Ale tam zasa stála kôpka ľudí, ktorých som v živote nevidela, hoci som im dala jasný príkaz, že hore nevstúpi ani noha.
„Okamžite choďte odtiaľ preč!“ skríkla som.
Obrázok
Pozreli na mňa, frflali, no aj tak nakoniec odišli. Zostala som tam sama sedieť na stoličke v mojej izbe.
Fakt sa správam ako malá? Vtedy mi to tak trochu došlo. Preboha veď mám devätnásť a nemôžem sa napiť alkoholu, aby ma potom netrápilo svedomie.
Sľúbila som si, že od toho večera sa to zmení.
Obrázok
Odhodlaná som išla dole. Spomenula som si, že Daniel má odložených v chladničke zopár pív. Neskôr mu kúpim nové a títo si nebudú myslieť, že som vadná.
Obrázok

19:30 Champs Les Sims

Sam


Takto nejako som si predstavovala smrť. Prsty mi pomaly mrzli, takže som ich skoro ani necítila.
Ja a celý štáb sme stáli na moste ani neviem kde, ale bolo odtiaľ vidieť Eiffelovku – to bolo pre nich hlavné.
Obrázok
Nesnežilo, iba mrzlo. A to vo veľkom. Všetci boli nababušení v hrubých vetrovkách, s rukavicami a nebolo im vidieť ani do tváre kvôli strašne veľkým teplým šálom. A ja? Stála som tam v bielych šatách, na nohách lodičky...
Obrázok
Už som nemala ani silu si šúchať dlane o seba alebo hocičo, čo by ma zahrialo. Netušila som, ako urobím tú reklamu, keď som drkotala zubami.
Dokonca som skoro nič nevnímala. Oni mi povedali, nech prejdem pomalým tempom desať krokov po moste a ja som prešla desať krokov po moste. Povedali, nech trhnem hlavou, urobila som.
Obrázok
Každý sa rozplýval nad tým, aké je to čarovné, ale ja som v tej chvíli nenávidela celý Champs Les.. netuším. Po niekoľkých hodinách mi už bolo jedno, či tam budem ešte celú noc, necítila som si nohy, absolútne nič. Bola som vymrznutá a cítila som sa ako cencúľ, ktorého odlomili a práve si ho hádžu nejaké decká, až kým sa nerozbije alebo neroztopí.
„No dobre, myslím, že to máme,“ prvé slová, ktoré som si pamätala aj o päť sekúnd.
Myslela som, že sa mi sníva. Lucia už bežala oproti s huňatou dekou. Zabalila ma do nej a hneď ma strčila aj do auta, čo sme v ňom prišli.
„Sam, počuj. Viem, že sa cítiš asi dosť zle, ale ohreješ sa, všetko bude v pohode,“ kebyže Nick nič nepovie, ani si nevšimnem, že sedí vedľa mňa v aute, „tak som sľúbil Jamesovi, že prídeme na jeho takú menšiu párty. Nebude to určite trvať viac ako hodinku. Len si pripijeme my všetci, ktorí sme dnes odviedli kus dobrej práce,“ Oni, že odviedli kus práce? Pche.
„Mám inú možnosť?“ musím podotknúť, že sila mi chýbala aj na presviedčanie Nicka, že menšia párty po jednej hlúpej reklame je somarina.
„Výborne!“ objal ma.

***

Celou cestou som nadávala na vodiča, ktorý nás viedol mestom Champs.. , pretože naše auto išlo oveľa pomalšie ako auto, v ktorom sa viezli ostatní okrem mňa, Nicka a Jamesa Lannviho.
Išli sme nanajvýš 40-kilometrovou rýchlosťou.
Ale predsa sme RAZ museli doraziť na ten večierok. Šofér zastavil pred nejakým barom.
Obrázok
Nič iné som si nepriala, len už ísť do postele. Vyspať sa, najesť sa a skryť sa pod veľkú perinu.
Odrazu som stála medzi ľuďmi, ktorých som poznala z televízie a časopisov, ľuďmi, ktorých som tak strašne nenávidela počas posledných piatich hodín, lebo mali veľké šály a ľuďmi, ktorých som v živote nevidela, ale vyzerali byť sympatickí. A hlavne. Lucia držala tortu.
Obrázok
Boli na nej samé priania, podpisy dôležitých ľudí z marcipánu. Fakt musím uznať, že bola nádherná. Až keď som zbadal svoje meno, došlo mi, že je pre mňa. Došlo mi, že dnes mám narodeniny. Och, bože. Úplne som zabudla na svoje narodeniny. Ale títo ľudia nie.. Strašne milé! Cítila som sa veľmi trápne, keď mi začali spievať Happy birthday. Mala som sa medzi nimi, akoby som bola doma.
Potom sa začali gratulácie a celé tie reči okolo toho. Dostala som horu darčekov. Oveľa viac ako za celý svoj život.
Obrázok
Všetkým som povedala, že si to veľmi vážim a pekne im ďakujem, ale som unavená a chcela by som si pospať. No prišiel ku mne ešte jeden muž. Viac ako dvadsaťpäť určite nemal.
„Ahoj,“ pozdravil ma blondiak.
Obrázok
„Ahoj,“ no čo mi iné ostávalo?
„No.. ehm, ja som Steven. Robím všetko, aby si bola na obrazovke ešte krajšia. Niežeby si nebola, chápeš. Ale proste všetky efekty a podobne sú moja práca,“ dobre, ak mi chceš dať ešte nejaký darček, okej.
„Mhm...“ pritakávala som. Úplne som zabudla, že ja som sa mu nepredstavila. Len som tam stála a myšlienkami som už bola niekde zaborená vo vankúšoch.
Obrázok
„Ináč ja som..“
„Hej, viem kto si. Každý tu vie kto si,“ netušila som, či to má byť narážka, alebo kompliment, ale vtedy mi to bolo úplne jedno.
„Tak sa bav,“ už odchádzal. Zarazene som naňho pozerala. To mi chcel len povedať, že pridáva efekty do reklám a odísť?
„Ou, prepáč,“ otočil sa zrazu. Zobral z jedného stola mafin, zapichol doň sviečku, ktorá ležala na stole a podal mi to.
Obrázok
„Prepáč, nevedel som, že tu budú také osoby ako...“ nemala som na to chuť, ale normálne som sa rozosmiala. Prišlo mi to vtipné. Mufinka, jedna sviečka, neviem, zdalo sa mi to celkom milé.
Obrázok
Steven na mňa divne pozeral, no asi to prijal ako výzvu, že sa má smiať tiež. A tak sme sa tam rehotali.
Obrázok
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 23.diel!

Poslaťod fanynka83 » Sob 05 Dec 2009, 19:50

no zaujimavo to teda pokracuje..to som ale zvedava ako to tieto podarene sestricky rozbalia v dalsej casti... :)
fanynka83
Deaktivovaný účet
Deaktivovaný účet
 
Príspevky: 1081
Registrovaný: Štv 01 Jan 2009, 18:30
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 23.diel!

Poslaťod Lincey » Ned 06 Dec 2009, 01:44

výborný diel Eva, fakt skvele napísané, mala som pocit, že som priamo tam. Nemám čo vytknúť, natáčanie reklamy bolo opísané realisticky. Teším sa na pokračovanie.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 23.diel!

Poslaťod Yka » Ned 06 Dec 2009, 15:36

Diel bol super, hlavne sa mi páčila časť z natáčania, ako fotila v tej kose, bolo to vykreslené naozaj tak, že asi by sa tak cítil každý. Robila čo chceli ale v duchu nadávala... :)
A inak ta fotka nočného Parížu bola veľmi pekná :)
Teším sa na nový diel :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 23.diel!

Poslaťod Maggi » Ned 06 Dec 2009, 16:31

Aj mne sa diel páčil :)
Ja chcem napätie :D :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Prázdniny na Havaji - 23.diel!

Poslaťod eva » Ned 13 Dec 2009, 12:44

Ďakujem pekne Yka, Lincey, Maggi, fanynka :)

24. diel

Ava

A trésk! Au. Zobudila som sa na otrasné buchnutie dverí. So zatvorenými očami som dvihla hlavu z tvrdého predmetu – sedačka (a to som si doteraz myslela, aká je pohodlná).
Obrázok
Slabunko som otvorila jedno oko. V hlave mi dunelo, bolo mi zle ako nikdy v živote. Čo sa stalo včera večer?
Až o pár sekúnd som si uvedomila, že tam nie som sama. Daniel sa práve vrátil z ranného nákupu.
Obrázok
Chodí na takéto ranné nákupy každú sobotu. Ešte šťastie, že je víkend. Takto by som nemohla ísť do školy.
„Ahoj,“ zachrčala som. On mi neodpovedal. Zaostrila som na neho, bol nahnevaný. To určite.
Sadla som si a rozmýšľala som, čo sa dialo večer.
Poobzerala som sa okolo seba, všade bol bodrel, špina, taniere, poháre a... fľaše. Ajaj, opila som sa.
„Ja to upracem, neboj sa,“ oznámila som mu a išla si naliať vodu. Aký paradox... včera som toho toľko popila a znova som smädná.
„Nejde len o to,“ povedal veľavážene, odkladajúc chlieb do skrinky.
Obrázok
„Presviedčala si ma, že tu bude možno desať – dvadsať ľudí. A koľko tu bolo včera? Boli všade – aj v mojej izbe,“ môžem za to, že si ju nezamyká? Ale radšej som mlčala, lebo som nemala chuť sa hádať.
Napila som sa čistej vody a po prvom glgu ma naplo, musela som bežať na záchod.
Obrázok
Ďalších desať minút som strávila pozeraním sa do záchodovej misy.
Keď už som nemala čo zvracať, prišla som nazad do kuchyne. Daniel tam už sedel a pochutnával si na chlebíkoch.
Zlosť ho už prešla, pretože mi urobil kávu a ponúkol chlebík. Milé.
A tak sme tam tak jedli, pili kávu a hlavne potichu, keď niekto zazvonil.
„Hm! Či to nebude Jenna!“ vyskočil hneď zo stoličky.
Pri slove Jenna som znova musela utekať do kúpeľne a celý chlebíček sa ocitol v záchode.
Obrázok
„Planý poplach!“ zakričal o pár sekúnd. „Poštárka. Doniesla nejaký list. Od tvojich rodičov,“
Hneď som sa cítila lepšie. Zobrala som mu list z ruky a čítala som siahodlhý list od mamy a otca, ktorí v ňom rozprávali, ako veľmi im chýbam a že mi prajú všetko najlepšie. Mám im odpísať. Možno neskôr.

Sam


Zobudila som sa bez toho, aby ma bolela hlava alebo niečo.
Obrázok
To bol úspech nato, že som bola hore do tretej. Po pohľade na hodiny mi to bolo jasné. Bolo jedenásť hodín. Aj tak ma zobudil pracovník hotela.
Obrázok
Prišiel do môjho luxusného apartmánu s obrovským vozíkom jedla. Bolo tam všetko. Hrianky s medom, pomarančový džús, čaj a minerálka, palacinky... a vedľa list.
Obrázok
Od rodičov. Všetko najlepšie, ako sa mám... blá blá blá, ďalej som to ani nečítala.
Pustila som sa radšej do dobrôt, ktoré ležali na stole. Ale skorej, ako som to urobila do izby vošiel Nick. Očividne dobre vyspinkaný , fit ako rybička.
„Dobré ráno!“ zvolal a odtiahol závesy.
Obrázok
Na chvíľu ma oslepili ostré slnečné lúče slnka.
„Prečo si tu tak skoro?“ spovedala som ho s plnými ústami.
„Myslíš, že kto ti objednal tie raňajky – vlastne už aj obed? Tu ich podávajú už o ôsmej, ale povedal som im, že pracuješ pre Jamesa Lannviho a tí ti normálne povedali, že ak budeme chcieť, obed si môžeme objednať aj o štvrtej,“ usmial sa, zobral si palacinku ozdobenú šľahačkou a jahodami a vyšiel na balkón.
Mokrý vzduch sa v okamihu dostal aj do izby. Tuná nikdy nesneží, len prší. Ale nie je to také depresívne, ako som čakala.
Obrázok
„O piatej sa priprav. Ideme za Jamesom,“ zakričal. Začala som sa dusiť hriankou, keď som to počula.
„Akože zas?“ lapala som po dychu. Nechcela som zažiť ešte raz to, čo včera.
„Jasné, ty si zabudla? Dneska je fotenie, ale musí to byť na takom istom mieste, ako včera,“ oznámil mi úplne samozrejmé.
„A prečo ja sa o tom dozviem ako posledná?“ stála som oproti nemu. Nick na mňa nechápavo pozeral.
Obrázok
„Ako posledná? Veď sme sa o tom rozprávali. Včera.“
„Včera som myslela iba na to, či si niekto všimne, ak sa nenápadne odplavím preč,“ priznala som a naspäť som si sadla ku raňajkám.
„Ale no tak. Dve hodiny ešte zvládneš, bude to v poriadku,“ jasné, bude to v poriadku. To sa mu ľahko hovorí, on tam nebude stáť tie dve hodinky, z ktorých, ako to poznám, vzniknú aspoň štyri.
Obrázok
„Musíš uznať, že na takéto reklamy je to aj tak prirýchle.“
Asi mal pravdu. Teda... čakala som, že natáčať budeme celý deň, no na druhej strane – veľa tam toho nenarobím. Polovica reklamy sa venuje detailom voňavky.
Obrázok
Ale zmierila som sa s tým. Nemala som na výber. Poobede som sa vybrala – tento krát sama – do obchodov. Nakúpila som si kopu nového oblečenia a suveníry pre rodinu. Malú plyšovú Eiffelovku pre Richarda.
Pochodila som po meste, nafotila som si pár fotiek, najedla som sa v malej reštaurácii.
Obrázok
Obrázok
Skončila som sediac pri fontáne. Konečne aspoň na pár minút vykuklo spoza mrakov slnko.
Obrázok
Bolo to tam okúzľujúce, pokojná atmosféra, všetci sa starali o seba, boli zdvorilí.

A ani neviem ako, už mi hodinky ukazovali štyri. Musela som sa čo najrýchlejšie vrátiť do hotela.
Taxikár mi dal dokonca zľavu. Hotel nebol ďaleko od mesta, vlastne ani nechápem načo som si brala taxík. O päť minút som bola tam. Pri vchode ma vítal Nick a už z diaľky niečo kričal a rozhadzoval rukami.

„Ty asi nechápeš vážnosť toho stretnutia!“ hučal do mňa v izbe.
„Pozri sa na to! Videla si sa ako ti zvlhli vlasy?“
Obrázok
„Pokoj, veď ma tam upravia,“ povedala som jemne, aby som ho nebodaj neurazila.
„Ale čo si bude myslieť James?“
„Že ma tam upravia,“ odvetila som, kráčajúc ku chladničke.
Obrázok
„Na to ani nepomysli!“ Nick zavrel chladničku ešte skôr, ako som si z nej stihla niečo zobrať.
„Hej! Čo chceš, aby som umrela od hladu?“ snažila som sa nájsť nejakú inú obživu v kuchyni. Ešte minútu a budem v ohrození života.
„Tu máš, ráno si mala raňajky ako kráľovná,“ podal mi jablko. Jablko – môj obed.
Obrázok

***

Ava 17:00

V priebehu dňa som sa dala opäť dokopy. Poupratovala som dom, čo bola riadna makačka.
Práve som bola na ceste dolu schodmi, že sa pôjdem do obývačky učiť. Zamyslene som sa pozerala do papierov a snažila som sa rozpoznať tie moje čarbanice, ktoré som narýchlo písala. Nakoniec som si zobrala knihu a učila sa podľa nej. To už som sedela na sedačke vedľa Daniela. On tam ležal a počúval hudbu.
Obrázok
Spočiatku mi to nevadilo. Čítala som, čítala. No až v polke som zistila, že som na tej istej strane. Nesústredila som sa. To kvôli tej hudbe. A nechcela som byť protivná. Jednak vďaka tomu ránu a Daniel vyzeral, že si to užíva. Mal zatvorené oči a usmieval sa.
Obrázok
Ale samozrejme, že moje veci boli dôležitejšie ako počúvanie hudby. Veď to si môže pustiť aj potom. A to bol dôvod, prečo som to vypla. Postojačky som čakala, čo bude nasledovať. Daniel otvoril oči, no nepovedal ani slovo. Zdvihol ovládač a pustil to znova. Normálne som sa zľakla, keď to začalo znova burácať.
Obrázok
A tak som nemala inú možnosť ako to znova vypnúť. A on? Zapol to. Ja som to vypla. On to zapol.
Obrázok
Takto sa to opakovalo možno ešte 30-krát. A výsledok? Naraz zhaslo svetlo v celom dome, tým pádom aj rádio. Konečne ticho, pomyslela som si najprv. Až kým mi nedošlo, že teraz sa ani ja nemôžem učiť, lebo nemám svetlo. Super.
Obrázok
„Idem sa pozrieť dolu. Asi to sú vyhodené poistky,“ povedal zamračene Daniel.
Konečne rozumná reč. Trepla som so sebou na gauč a čakala som naňho.
Žiadne vyhodené poistky. Vypli prúd. Vraj. Aspoň on to tak hovoril. Tak sme vybrali sviečky, všetky sme ich dali na stolík a svorne si sadli.
Obrázok
„A čo teraz?“ spýtala som sa asi po dvoch minútach nepríjemného ticha.
„Je to spravodlivé,“ odvetil.
„Vieš čo? Bola by som radšej, keby jačala tá tvoja hudba, ale aspoň som sa mohla učiť.“
Obrázok
„Áno. A ešte radšej, keby bolo ticho a mohla by si sa učiť.“
Bolo to dosť na nervy. Hádať sa a ani poriadne nevidieť tomu druhému do tváre.
„Bývam tu už mesiac a ty sa stále správaš akoby som bola len na návšteve. Nezabúdaj, že som tu tiež ako doma.“ No čo? Nemala som čím argumentovať.
Obrázok
„Aha, takže ty sa chceš hádať. Tak to ti môžem povedať zase ja, že som tu bol prvý.“
Ja sa chcem hádať?
„Ja sa nechcem hádať!“ vykríkla som. Asi som to trošku prehnala.
„Upokoj sa,“ odsekol. Znelo to ako ,mier´.
Obrázok
„Zober si, že je to len prvý mesiac. Preboha, čo budeme robiť ešte štyri roky?! Ako sa dohodneme?“ Hej, ja viem, toto som si mohla odpustiť, ale jednoducho som nedokázala byť ticho.
„To budeme riešiť potom, keď sa nebudeme vedieť dohodnúť, okej?“
„Okej.“
Obrázok
„Radšej sa rozprávajme,“ Danielova tvár sa náhle rozžiarila. Zaskočilo ma to. Rozprávať sa?
„Fajn, tak mi povedz... o svojej rodine,“ nič iné mi nenapadlo, takže som využila to, že poznám len jeho otca, zato on pozná všetky ženy v našej rodine.
Obrázok
„No,“ začal a odkašľal si, „môj otec. Toho už poznáš. Ešte stále sa pokúša vyrábať nejaké nové... veci. V poslednom čase ani neviem, čo má v pláne, keďže som s ním už dlho nebol. Inač žijeme už len s mamou. Volá sa Emma. Máme viac bytov a domov, ale momentálne bývame na našom ostrove. Nie je síce veľký, ale je tam príjemne teplo.“
Obrázok
Zostala som s otvorenými ústami. A čo mu mám povedať ja? Že sa tlačím v novom – v menšom ako v tom predošlom – dome spolu s mojimi rodičmi, sestrou a bratom? A že peniaze, ktoré som použila na školu a toto bývanie uňho šetrím už od ôsmich? Plus mi ešte prispel ocko?
A že podľa výpočtov, ktoré som si prednedávnom robila, mi tieto úspory vydržia už len dva roky bez jedla, vody a nového oblečenia?
„Haló?“ Daniel ma pristihol ako otváram ústa dokorán. Asi to bolo z toho, že majú vlastný ostrov.
Obrázok
„Aha,“ prebudila som sa. „No.. moju rodinu vlastne poznáš. Ozaj, Samanthu budeš mať možnosť uvidieť o pár dní.“
„Ona sem príde akože na návštevu?“
„No.. teda, veď vieš, ona je teraz v Paríži. A letisko, kde má pristáť lietadlo je len tu, o pár kilometrov. Takže namiesto toho, aby išla vlakom, príde taxíkom tu a my dve potom pôjdeme s mojím autom k nám domov. Chápeš, nie?“ vysvetľovala som. Daniel sa chvíľu tváril, že sa snaží to pochopiť, ale nakoniec sa celkom milo usmial. Teda dúfam, nevidela som ho tak zreteľne.
Obrázok
„Dobre, rád sa s ňou stretnem,“ a teraz som si bola istá, že sa usmieval. Zaujímavé. Jednu chvíľu ho neznášam a o pár minút neskôr mám pocit, že je to môj najlepší priateľ. A zrazu zapli prúd. V celom dome sa rozsvietilo. Takisto aj začala hrať hlasno hudba. S dušičkou som pozrela na Daniela, chcela som len ticho, nech sa môžem učiť. Na moje prekvapenie to naozaj vypol. Potichu položil ovládač na vežu a odišiel hore. Uau!
Obrázok

22. november 5: 00 Champs Les Sims

Sam


Kontrolovala som ešte naposledy všetky izby, či som náhodou niečo v hoteli nenechala.
Obrázok
Vo Francúzsku sa mi strašne páčilo, ale cítila som, že už stačí. Zároveň mi aj bolo smutno za rodinou. Tak som sa vlastne aj tešila.
Zazvonil zvonček.
„No konečne!“ povedala som mrzuto, lebo som si myslela, že to je Nick a prišiel už zobrať kufre.
Ale namiesto neho tam stál... Steven.
Nechápala som prečo. Alebo ešte snívam.
„Ahoj, čo ty tu?“
Obrázok
Neodpovedal mi. Vyrukoval s bielou ružou.
„Prečo mám taký milý pocit, že je to pre mňa?“ prižmúrila som oko, snažila som sa tváriť priateľsky, aj keď to bolo ťažké, vzhľadom na to, koľko bolo hodín.
Obrázok
„Fakt je pre teba,“ usmial sa zvodným pohľadom.
„Dobre, tak diky,“ musela som vyzerať ako ťava, ale aspoň som už naisto vedela o čo mu ide.
Obrázok
„Chcel som sa ťa spýtať, či ťa ešte niekedy uvidím,“ povedal. „Viem, že odchádzaš niekam ďaleko.“
„Áno, idem domov. Ale myslím, že sa tu ešte zastavím. Možno. Vieš čo, rada by som ťa pozvala aj dnu, ale o tri hodiny nám letí lietadlo a ja neviem, kde je Nick.“
Obrázok
„Okej, mám tu pre teba ešte fotky. Dal mi ich James. Desať kusov pre teba,“ podal mi pevný balíček a pohodil vlasmi.
„Ou, super. Ďakujem,“ nerozumela som, prečo sa pri ňom cítim ako niečo menej. Vždy som len habkala a vyškierala sa. Som nemožná.
„Dúfam, že sa ešte stretneme.“ Potom odišiel preč. A ja som tam ešte dve minúty stála. Vo dverách a rozmýšľala som, čo sa so mnou deje. Už dlho som nezažila takýto pocit. A páči sa mi. On sa mi páči.
Obrázok
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod Barush » Ned 13 Dec 2009, 13:54

Musím povedať, pekný diel :wink: Veľmi sa mi to páčilo, pekný diel :) :goodpost: Pekne si opísala myšlienky... Teším sa na ďalší :)
do you ever sometimes think dirty thoughts when you’re in a public place and then start to think about if someone is telepathic so you start throwing around random things in your head like ooh cupcakes...because i do
Obrázok užívateľa
Barush
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Str 07 Okt 2009, 18:15
Bydlisko: Senica
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod Charlotte » Ned 13 Dec 2009, 15:00

Tak nejako som sa tu pozabudla pozrieť a už sú tu dva nové diely takže k tomu 23.dielu ako vždy reálne napísany so všetkým čo k tomu patrí..a k 24. tiež nemám čo dodať veľmi sa mi páčil a prečítala som ho bez jedinej prestávky veľmi dobre sa to číta takže ťa len pochválim..

Samozrejme teším sa na další diel :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod eva » Ned 13 Dec 2009, 15:27

Ďakujem :oops: Som nečakala, že tu budú tak skoro komentáre :)
Nikto sa nepýtal, ale ďalší diel plánujem dať na Štedrý deň, pokiaľ mi to vyjde :)
Dúfam, že sa nikto nebude nudiť, ani sa nenudil počas čítania :oops:
A ešte aj dovtedy vám tu dám obrázky z toho natáčania. Je ich len naozaj zopár, pretože som musela robiť montáže - bola tma na tom moste :lol:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod Maggi » Ned 13 Dec 2009, 15:29

áno pekný diel, hoci som si musela čítať bez fotiek, lebo by to tu nevydržal net a ja by som nevydržala, dokým by som si to neprečítala :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod Yka » Ned 13 Dec 2009, 20:20

Nový diel ma odlákal od robenia ťahákov z chémie :whistle: , ale nesťažujem sa. Nový diel bol pekný :)
Pri Sam ma na začiatku napadlo, (kvôli tomu bla bla bla pri čítaní listu), že sa nám začína meniť na hviezdu, ktorá zachvíľu bude mať plno manierov a tak podobne :)
No Ava, keby mne niekto zadre že má vlastný ostrov, tiež asi otvorím ústa :yes: ...priznám sa, že pri vete „Radšej sa rozprávajme,“ mi to prišlo také zvláštne, v skutočnosti také zvláštne. Teda aspoň mne sa tak vydí že ľudia sa jednoducho spýtajú niečo a tak začnú konverzáciu :lol:
A eštte som si spomenula na Sam a to jablko na obed, chúda dievča, zachvíľu bude vychudnutá...

Teším sa na nový diel :)
Moje príbehy 7 dní a príde Smrť (dokončené) a Svet, ktorý sa skrýva.
Obrázok užívateľa
Yka
Výherca
Výherca
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 15:56
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod breathee » Pon 14 Dec 2009, 18:52

super, super :) som rada, že máš stále toľko nápadov. veľmi príjemné čítanie, už len čakám kedy bude nejaká romantika :oops:

btw. ako to, že to mestečko je stále také prázdne?
Sedím jak hluchý dvere...:-D
Obrázok užívateľa
breathee
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Ned 26 Okt 2008, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod eva » Pon 14 Dec 2009, 19:16

Yka: No veď preto, takto podvádzať, pfuit! :evil:
Btw: Dneska som dostala 1 z písomky z chémie - za tých 45 minút som si stihla nalistovať všetky poučky v lavici :oops:

A ďakujem, samozrejme :)

breathee: Diky! :heart: Romantiky bude v ďalšom dieli dosť, neboj nič :)

Mestečko. Buď mám nejaké čudné vydanie hry, alebo všetci odišli :mrgreen:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod Coraline519 » Str 16 Dec 2009, 18:55

obydva diely boli super :D prepáč že som nekomentovala skôr :-|
a nikdy sa mi nezdalo že Ava urobí taký večierok :roll:
:idea: pre niektorých na svete znamenám iba niekto, ale pre druhých znamenám celý svet :idea:
Obrázok užívateľa
Coraline519
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 645
Registrovaný: Str 01 Júl 2009, 14:28
Bydlisko: Adelaide
Pohlavie: Simka

Re: *Prázdniny na Havaji - 24.diel*

Poslaťod eva » Uto 22 Dec 2009, 15:40

eva píše:Je ich len naozaj zopár, pretože som musela robiť montáže - bola tma na tom moste :lol:


No tak sľúbené fotky :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia