Krvavý prach

Všetky uzavreté príbehy k The Sims 3 si môžete prečítať ešte raz v tomto archíve.

Moderátor: Totodile7625

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Uto 28 Dec 2010, 09:01

Randa
:oops:

lorinka
hned to bude :D

Sarlatan
Ja som celkom odmylena z tej anglictiny, najnovsie si mylimi uz aj s so z :evil: . O tej zasobe nepocuj prvy krat, ale stale ma to prekvapuje :oops: dakujem :heart:

Prave som si sadla k pisaniu (skor lahla ale to je fuk :D ) a pozeram ze ukoncit som to ani horsie nemohla, na co som to myslela? :x
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Uto 28 Dec 2010, 09:36

Nemám čo povedať, len to že prajem príjemneé čítanie a komentáre povzbudia do písania :D

5.diel
Už som asi spomínala, že mňa nedokáže nič vyviesť z miery. Že ma nič neprekvapí atď... Ale toto bolo naozaj šokujúce. Blížili sme sa k obrovskej diere v strede jazera. Mala celkom okrúhly tvar a voda stekala dnu cez veľké prúdy vody, ako uzavretý vodopád. A my sme sa tým mini motorovým člnom rútili priamo tam! Vydesene som sa obrátila na môjho spoločníka, ktorý sa znovu venoval riadeniu, ktoré zrejme smerovalo priamo do tej diery. Žeby je to nejaký sebevrah, čo chce zabiť mňa aj seba naraz? Rýchlosť člnu sa neskutočne zrýchľovala každým metrom. Voda všade naokolo hučala a rozbúrené prúdu vody unášali šialenou rýchlosťou čln priamo do záhuby. V poslednej sekunde, keď som sa už videla vo vlnách, ma zrazu niekto schytil na bok, odrzil sa od člnu a leteli sme vzduchom. Voda sa ma ani nedotkla. Od zdesenia som mala celý čas zavreté oči a iba čakala kým padneme do vody a umrieme. Namiesto toho som pocítila tvrdý náraz na pevnú zem. Nohy sa mi zatriasli a otvorila som oči. Ešteže ma ten neznámy stále držal, asi by som od prekvapenia spadla. Voda stále hučala ale padala mimo. V strede sa nachádzal akoby ostrov. Od hladiny to mohlo byť vyše pár desiatkov metrov. Voda padala ešte nižšie a tam v obrovskom hukote sa roztrieštila na všetky strany. Na jednej strane som zbadala veľký kanál ktorý odvádzal vodu a tak sa hladina nikdy nezdvihla a nezatopila ostrov. Na ten mi padol zrak neskôr. V strede sa týčila veľká budova. Neznámy ma konečne pustil a vybral sa k dverám. Tackajúc sa, som ho následovala. Hukot vody ma celkom ohlušoval, tak som nepočula nič ani len svoje kroky. Pozorovala som budovu. Bola obyčajnej sivej farby so zamrežovanými malými oknami. Vsetko bolo jednotvárne, rovné, jednoduché, na komunistický štýl arichitektúry.
Muž rázne zaklopal na dvere a niečo do nich zamrmlal. Dvere sa otvorili a na počudovanie na mňa znovu čakal. To bolo prvý krát, čo sa mi stalo, že niekomu na mne záležalo. Aj v škole, keď sme mali niečo spraviť ako celá trieda mňa vzždy vynechali aby na mňa nemuseli čakať. Nebola som spomalená, ale bola som ďalší človek a čím viac, tým pomalšie to ide. A ja som nebola podstatná. Nikdy pre nikoho.
Preto ma prekvapilo, že na mňa čakal, ba dokonca mi držal dvere! Boleli ma nohy z pristátia a vtedy som si uvedomila, že to čo sa stalo bolo veľmi divné. Zdvihla som hlavu a pozrela hore. Tipovala som okolo 60 m voľného pádu, ktorý som prekonala v jeho náručí. Zatočila sa mi hlava a povedala som si, že toto musí byť zlý sen. Určite je to len halucinácia, očný klam, nikto nemôže prežiť taký pád!
Muž pri dverách už nevydržal a netrpezlivo prešľapoval z jednej nohy na druhú. Odtrhla som zrak od vodopádov a pridala na kroku. Vošla som cez dvere dnu a keď zavrel dvere akokeby som ohluchla. Ten ohlušujúci hukot zrazu prestal a bolo prenikavé ticho. Muž sa vydal jedným smerom cez tmavú chodbu, osvetlenú len slabým žltým svetlom, ktoré podčasom prestávalo svietiť. Následovala som ho a stále som si nepočula ani vlastné kroky.
Kráčal veľmi rýchlo, takmer som musela utekať aby mi neušiel. Cítila som, že ho musí následovať. On mal cieľ, on niekam šiel. On to tu zrejme poznal, on vedel čo chce. A ja? Ja som stále nič a zrejme mám iba po dlhej dobe sen, ktorý si nechcem nechať ujsť.
Po chvíli sa na oboch stranách úzskej chodby začali objavovať dvere v pravidelnom poradí presne oproti sebe, tej istej farby. Neviem ako sa rozhodol do ktorých má vojsť. Všetky vyzerali tak isto, nemali žiadne označenie a on predsa tak sebaisto do jedných vrkočil.
Keď otvoril dvere do polotmavej chodby vkĺzlo svetlo a hlasy. Môj sluch sa konečne začínal spamätávať zo šoku. Muž vošiel dnu, ale dvere nechel otvorené. Pár krokov od nich som stála a čakala kým sa zavrú. Všetko sa vždy predomnou zavrelo, všetky nádeje, všetky možnosti, všetko... S týmito dverami to nebude iné, ja tu nemám čo hľadať. Určite si ma s niekým pomýlili. Dvere sa však nezatvárali, iba svetlo z nich prúdilo von a akoby ma volalo dnu. Ale ja som to už poznala a ak aj niečo vyzeralo, že to môžem dosiahnuť, keď som už k tomu vykročila, sa to zavrelo. Ja tam nepôjdem! Nechcem zažiť znovu sklamanie! Svetlo preblibklo, ale potom som si uvedomila, že niekto stojí medzi ním a dverami. Niekto ich ide zavrieť. Vtedy som si uvedomila, že tam je niekto kto ma čaká. Stále som sa však nedokázala ku nim pohnúť. Určite ma tam nikto nečaká, ako by som len na to mohla pomyslieť? Rozhovor zosilnel, ale pripomínalo mi to tlmené šušťanie. Nerozumela som ani jednému slovu. Vtedy som si uvedomila, že túžba rozumieť ma pohla do kroku a vlastne som kráčala k dverám. Zrazu som sa ocitla vo dverách, oslepená svetlom a množstvom pohľadov.
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod lorinka » Uto 28 Dec 2010, 22:25

Prosím, prosím, nech to nie sú upíry! Už mi dobre lezú na nervy, že sú úplne všade O:)
Lebo je to super, páči sa mi to :) Nemám čo vytknúť, len som si všimla, že ľudia sa dosť mýlia v písaní čísloviek (prvý raz ; ale prvýkrát ... keď je (...)krát, tak je to spolu :D)
Nemám inak námietky, prosím ďalší diel :)
Qui dormit, non peccat
_____(Kto spí, ten nehreší)
Obrázok užívateľa
lorinka
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str 05 Aug 2009, 18:32
Bydlisko: BB
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Štv 30 Dec 2010, 01:14

Nie, upiri neexstuju! :D :lol: Dakujem inak :) :give_rose:: Nemam co robit asi sa pustim do dalsieho dielu :whistle:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Rail » Štv 30 Dec 2010, 13:14

Síce tu ešte nemáš veľa častí ale môžeš sa spolahnúť že tvoj príbeh má ďaľšieho čitateľa. Moc ma zaujal. :)
Obrázok užívateľa
Rail
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 29 Dec 2010, 12:55
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Štv 30 Dec 2010, 18:28

Ja prave zacinam, preto nie je vela casti. :oops: Dakujem :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Mimi » Štv 30 Dec 2010, 18:33

no... :D velmi zaujimave ale je mi divn na tom ze viacej tam davas myslienky ako dej,ale inak je to velmi dobre napisane, aj tie myslienky aj vsetko :)
Neplač,že zapadlo slnko,lebo slzy ti nedovolia uvidieť mesiac.

Každý člověk má v podstatě jen tři velké zážitky: narození,život a umírání. Neví o tom, že se narodil, trpí, když umírá a zapomíná že žije... Štěstí je jako ze skla.
Jak se leskne, tak se i
láme.
Obrázok užívateľa
Mimi
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 08:52
Bydlisko: V Vesmíre v inej Galaxii
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Štv 30 Dec 2010, 18:36

Mimi, dakujem za komentar :D Najprv chcem aby ste ju spoznali a myslim, ze sa tam toho deje akurat dost :D Ani moc dialogov nebude, kedze nerozumie :lol:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Randa » Ned 02 Jan 2011, 17:00

v niektorých vetách trochu zmätený slovosled,ale inak :give_rose::
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod eva » Pon 03 Jan 2011, 19:50

Fuuha, priznavam, ze do Pribehov som dlho nezasla, ale ked som dnes uvidela pribeh s tvojim menom ako autorom, tak som sa hned zacitala :)

Tak idem. Milo ma prekvapil ten napad, ze to nie je zase nejaka teen story. Stale som zvedava, ako to bude pokracovat, aj ked si myslim, ze pri tebe sa nudit nebudeme ( :mrgreen: ).
Dokonca ja som naopak velmi spokojna s gramatikou. Nevidela som tam ziadne hrozne chyby ako byť s makkym i alebo tak.

Akurat jedine, co mi trochu prekaza je ten siahodlhy opis. Ano, opisujes pekne, ale na mna je tam toho privela. Nezaujima ma, akej farby je stlp alebo ako velmi tmava je rieka... A niektore myslienky, zda sa mi, som tam citala viackrat. Stale ako sa hrdinka stazuje, ze si ju nikto nevsima, ze ju nic nezaujima.
Mozno je to len tym, ze tam nebol ziaden dialog :unknown:
Nechap to zle, je to len dalsi nazor. Ale aj tak, celkovo sa mi to velmi paci a fakt som zvedava na dalsi diel.. :)

(Juuj, normalne aj ja mam chut znova zacat s novym pribehom :oops: )
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Str 05 Jan 2011, 06:12

Randa
Dakujem :D

eva
V prvom rade ti dakujem za komentar uz to bude rok od tvojho posledneho a ty vies ako ich mam rada :D
teen story, hrdinka nie je prave dospela, ale ano tentoraz to nebude o sklamaniach v laske :D
Ja opisy som nikdy nemala rada a neviem ich dobre pisat. Musim vsak vymysliet ako zacne hlavna hrdinka rozumiet jazyku krajiny v ktorej sa nachadza, lebo mne dialogy tiez chybaju ale ked nerozumie. :lol: (zatial :mrgreen: )
(anooo vsetkymi siestimi :D )
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Štv 13 Jan 2011, 04:57

Ospravedlnujem sa, ze ste museli tak dlho cakat. Znovu som sa k tomu nedostala, mala som hekticky tyzden. Teraz mam vsak volno a uz aj idem pisat novy diel tak po par komentaroch ho sem aj pridam :)

6.diel
Zrakom som prebehla po celej miestnosti. Bola to celkom malá miestnosť s úzkym stolom uprostred. Na stoličkách sedeli ľudia, vnímala som ich ako dav, nie ako jednotlivcov. Ani jedna stolička neostala voľná a všetci pozerali na mňa.
„Je to ona.“ Chytil ma ten muž, čo ma sem zaviezol, za lakeť a potiahol dnu. Po tom, čo ma pustil zavrel potichu dvere a cítila som ako pohľady ľudí, aspoň niektoré konečne venovali pozornosť niečomu inému.
Ale aj tak to bolo pre mňa niečo nové, že mi ľudia venovali pozornosť. Vtedy mi však napadlo, že som mu rozumela. Pozrela som na neho, ale už tam nestál. Pomaly som sa presunula ku stene aby som nebola stredom pozornosti.
„Aké je tvoje meno?“ Ozval sa jeden zo sediacich a pozrela som na neho. Pomerne mladú tvár mu zakrývala hustá brada, zjavne pestovaná. Normálne by som sa otočila, či naozaj hovorí ku mne. Ale za mnou bola stena a bola som jediný človek čo stál.
„Rika.“ Povedala som svoje meno, ktoré som tak kedysi nenávidela. Nezvyčajnejšie mi zrejme dať nemohli. Presviedčala som deti v škôlke, že to nie je čínske ani vietnamské, ale že to má nórsky pôvod. Vtedy som nechápala, že ma nemajú radi kvôli menu, či čiernym rovným vlasom. Zdvihla som zrak zo zeme, očakávajúc veľavýznamné pohľady. Na moje prekvapenie som žiadne nezastihla.
„Sadni si ku nám.“ Nevidela som, kde sa zrazu objavilo voľné miesto medzi dvoma mužmi v strede stola.
Vtedy som prešla po miestnosti druhý krát a tentoraz detailnejšie ako nikdy pred tým. Detaily ma nezaujímali, ale toto ma pomerne prekvapilo. Ak sa ten pocit tak dá nazvať. V miestnosti boli samí muži. Rýchlo som klesla na stoličku, znovu sa tváriac, že tam nie som. No nevedela som, čo si mám myslieť. Je toto nejaký podivný spolok, sekta a ja som tu ako ženská obeť? Prečo ja? Ruky som mala spojené v lone a pozerala na ne. Dúfala som, že sa na mňa nikto nepozerá. Ale opak bol pravdou. Nikto nič nehovoril, ticho sa dalo krájať.

Po dlhej chvíli som zdvihla hlavu a zbadala na sebe pohľady vačšiny ľudí v miestnosti. Od prekvapenia som sa zabudla tváriť, že tu nie som. Aj tak to nezaberalo.
„Je to ona.“ Zopakoval ten môj chlapík s veľmi presvedčivým tónom. Všetko na ňom bolo presvedčivé, ako inak by ma dostal sem? Všetci akoby čakali, že sa spýtam o čo im ide. Ale hoci by som to rada vedela, otázky som sa nikdy nepýtala. Teda kedysi áno, ale boli ignorované.
„Môj názor všetci viete. Nie je možné aby ženská bola jedným z nás.“ Arogantne sa ozval môj spolu-sediaci. Ako keby som tam nesedela vedľa neho. Ale ja som na to už bola zvyknutá.
„Áno všetci vieme tvoj názor, tak drž hubu!“ Oboril sa na neho ďalší, pozrela som tým smerom. Nikto sa ma v živote nezastal, ani len moji rodičia. Úprimne som bola prekvapená.
„Hej!“Muž vedľa mňa sa prudko postavil, až jeho stolička padla na zem. „Tak prepáč, že neverím tvojim bláznivým teóriám!“
„Je tu jedna možnosť ako to dokázať....“Ozval sa ten, čo mi ponúkol sadnúť si. Jeho hlas bol narozdiel od tých dvoch, pokojný a pomalý.
„Nie.“ Namietol muž, čo ma sem priviezol. „Výsledky krvi budú do zajtra hotové.“
„Nemôžme čakať tak dlho!“ Muž vedľa mňa zúrivo odkopol stoličku. Zrejme ho iritoval ten presvedčivý tón.
Krvi? Budú mi brať krv? Zvraštila som tvár, už som si predstavila ako títo nahnevaní muži sa mi snažia trafiť ihlou do žily. Prečo sú vlastne nahnevaní? Zdvihla som zrak a zachytila tmavý pohľad muža, čo ma sem priviedol. Vlastne to bol ten istý, čo ma napadol v lese. Vtedy mi to došlo. Nejak mi zobral krv. Uľahčene som si vydýchla. Ruka mi skĺzla na temeno hlasy a nahmatala som ranu.
„...a hneď si sadni.“ Počula som koniec vety, znovu som sa prestala vnímať na chvíľku. Všetko bolo divné a zrejme som mala venovať pozornosť, ale nevnímať zvuky bol môj dobre vyvinutý inštinkt za posledné roky. Pozrela som sa vedľa seba ako si sadá ten muž neochotne na stoličku. Zamračil sa na mňa nahnevane.
„Čo nič nehovoríš?!“ Vyprskol zúrivo. Nevedela som čo povedať. Nechcela som mu nič hovoriť. Odvrátila som od neho hlavu a pozrela na stôl. To ho zrejme naštvalo ešte viac.
„Robíte veľkú chybu!“ Postavil sa zúrivo a stolička znovu padla na zem. „Veľkú chybu, za ktorú ja platiť nebudem!“
„Ostaň!“ Prikázal mu jeden hlas, ale on ho nepočúval. Vybehol z miestnosti a zatresol za sebou dvere.
Netušila som, čo som spravila svojim príchodom. Zrak mi skĺzol na moje ruky a neodvážila som sa pozrieť vyššie.
„Ja sa musím vrátiť do práce...“ Postavil sa ďalší muž a s ním aj iní. Postupne sa pozdvíhali a pár mužov odišlo.

„Ukáž nášmu hosťovi izbu, Tim.“ Vyzval môjho známeho, pokojný hlas toho mladého. Tim sa na neho otočil.
„Nie som jej pestúnka...“ Napriek tomu vstal. Potlačila som sklamanie. Myslela som si, že sa aspoň trochu o mňa zaujímal keď ma sem priviezol. Postavila som sa a šla k dverám. On ma nasledoval a na chodbe zamieril doprava. Kráčal pomerne rýchlo a mlčky. Zrazu sa zastavil.
„Tibor má pravdu, nemáme žiaden dôkaz ti veriť.“ Z výšky ma prepaľoval tmavými očami. Tibor bol zrejme ten horkokrvný chlapík, kedysi môj spolu=sediaci.
„Tak ma zabi.“ Vyšlo zo mňa prianie, ktoré som mala už pár dní. Konečne zomrieť, nežiť tento nezmyselný život. Nedokázal skryť prekvapenie. Ktovie či z toho, že som mu odpovedala, alebo z toho čo som mu odpovedala.
„Vieš vôbec o čom hovoríš? Rika?“ Moje meno z jeho úst znelo tak zvláštne. Vlastne ho dlho nikto nepovedal nahlas. Iba tí policajti a tiež s odporom. Bola som udivená, že som mu vôbec stála za to aby si ho zapamätal.
„Nie.“ Odpovedala som mu úprimne a napriek tomu, že mal veľmi prenikavý pohľad som sa nedokázala odtrhnúť od pozerania do jeho očí.
„A...chceš to vedieť?“ Svetlo zablikalo, ale ani jeden z nás neprerušil pohľad.
Otvorila som ústa a váhala. Konečne, prvý krát môžem prejaviť svoj záujem. Môžem vyzerať, že ma zaujíma svet okolo mňa. A konečne sa môžem dozvedieť o čo tu ide! Už som šla povedať áno, keď sa zrazu strhol rachot. Tim sa prudko otočil a zbadali sme Tibora trieskajúc dverami. Otočil sa a keď nás zbadal zamračil sa ešte viac.
„Pamätaj na moje slová. Pamätaj...“ Otočil sa a rýchlo kráčajúc, takmer bežiac zmizol v diaľave chodby.
Tim pridal do kroku a ja som tak prišla o svoju možnosť sa dozvedieť pravdu.
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Charlotte » Štv 13 Jan 2011, 18:29

Jaaj nepísala som tu už ja ale dlho..nemala som moc času..tak prepáč, že som vynechala tie dva diely..no ja som si to teraz poctivo dočítala! :D No musím povedať..že ma strašne, strašne zaujíma, že čo to vlastne budú za ľudia tí muži..a už keď som bola na konci a tam sa jej ten muž spýtal či chce vedieť o čo ide..tak som sa tešila, že sa konečne dozviem o čo ide a potom, že niee :D ach..ale nevyčítam ti to :D Podľa mňa to je takto tak napínavé...že určite nie len ja sa nebudem môcť dočkať ďalšieho dielu..O kvalite písania ani nehovorím..ako vždy geniálne..píšeš veľmi dobre takže no..teším sa na ďalší diel :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod Maggi » Pia 14 Jan 2011, 02:03

Ďakujem, Charlotte! :) :) Ja nemám rada, keď sa všetko vyjasní hneď na začiatku. Postupne bude všetko do seba zapadať, len ja sa sama nemôžem stratiť :D
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Krvavý prach

Poslaťod eva » Pia 14 Jan 2011, 16:53

Fiiha, mam rovnaky nazor ako Charlotte, som velmi zvedava na dalsiu cast :) Zacina sa mi to velmi pacit! Tak sup, sup, nech mame co citat :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na TS3 Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia