Interior designers '10

Zapojte sa do súťaže a pokúste sa vyhrať cenu prvého miesta!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Štv 01 Júl 2010, 10:52

Áááno :)

Takže teraz oficiálne Súťažiaci:
Rainyaviel
charlotte15
David
schnegy
vika
fluky


Porota: Emerald, Cora, Lincey

Úloha č. 1:

Začíname halou. Tá v pôvodnom pláne mala byť hneď pri vstupe, až po schody doprava a takisto po ľavej strane. Vo vile môžete dnuka búrať steny, ale nie zväčšovať dom. Naťahovať steny a takéto môžete iba vo vnútri. A ešte by som chcela, aby ste skúsili zariadiť aj tú miestnosť oproti vchodovým dverám, po celej stene sú okná. Či už tam bude jeden gauč alebo celá zimná záhrada. Je to celkom malý priestor. Alebo to môžete prebúrať, zvačšiť ju na úkor nejakej inej meistnosti... proste urobte to podľa seba :)
Tuná nie sú žiadne špeciálne požiadavky, 1. kolo, takže toto bude také ľahšie, dajte tam to, čo si myslíte, že by bolo dobré. Nechávam úplne na vás. :)

Ako posielať fotky?

Do každého kola súťažiaci pošle 5-10 fotiek miestnosti, vrátane jednej z vtáčej perspektívy
mne PM-kou.
FOTKY NEUPRAVUJTE! Max. nejaký rámček a meno, kvôli kopírovaniu. Ale nie meniť kontrast alebo niečo podobné!
Čas máte do 5.7. – ak fakt nestíhate, tak do 7.7. potom. Ale najlepšie do toho piateho. Proste čím skôr vy pošlete, tým skôr bude vyhodnotenie a nová úloha.

Dúfam, že to nie je na začiatok veľa, ale tak veľa šťastia :mrgreen:
Naposledy upravil eva dňa Štv 01 Júl 2010, 11:04, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Rainyaviel » Štv 01 Júl 2010, 11:01

:shock: Tak ja som sa ešte nevyjadrila. Tí simovia, nuž, uvidím čo sa bude dať :roll: Takže fotky môžeš očakávať už čoskoro, snáď.
Rainyaviel
Špeciálne hodnotenie
Špeciálne hodnotenie
 
Príspevky: 203
Registrovaný: Sob 04 Apr 2009, 13:44
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod schnegy » Štv 01 Júl 2010, 12:03

okej, ja som za posledné 2 dni nemala príliš prístup k internetu. Vyskúšam ten dom spustiť. Ak pôjde, nie je problém, okná nahodím hociaké. Ale keby to nešlo, poprosím ťa o jeho nahranie bez objektov z Ambitions lebo si myslím, žeby bolo trochu nefér, keby som si musela ten dom sama ešte aj postaviť lebo to nie je záležitosť 2 minút :wink:
Vďaka eva, potom sa ozvem už radšej cez pm a doriešime :wink:
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pia 02 Júl 2010, 10:07

Dobre, tak ešte raz.
Tie tabuľky s peniazmi mi teraz nefoťte. Len si ich priebežne kontrolujte, lebo keď sa dostanete do posledného kola, tak vtedy mi to tí dvaja poslední - keď bude celý dom hotový - budú musieť odfotiť. A nebudú môcť mať rozdiel Zařizeno - Nezařizeno väčší ako 100 000§ :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Ned 04 Júl 2010, 17:56

Zajtra je piateho. Stále čakám na Rainyaviel a Davida, prosím, pošlite mi to, čo najskôr, nech nečakáme.
A viem, dala som to až do 7., chcem vás trochu len popohnať :roll:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod David » Pon 05 Júl 2010, 12:06

musim sa odhlasit zo sutaze, myslel som ze dnes dam ale mam virusy v PC a cely mi seka tak musim preinstalovat windows a sims na cd nemam skoda. sorry
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pon 05 Júl 2010, 13:34

:blink:

Dobre, ale aj keď teraz nikto nevypadne, lebo David odstúpil, tak obodovať môžme, nie? :roll:
A Ďakujem, že ste mi to poslali načas, ja si myslím, že naozaj všetci ste to zvládli super. :)

1. súťažná úloha: Hala



1 Rainyaviel

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

2 charlotte15
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

3 schnegy
Obrázok

Hala
Vstup do mojej vily som chcela ozvláštniť kúskom ázijskej kultúry. Prevahu má vášnivá červená ale všetko zjemňujú kvety a detaily.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Zelená izbička
Moje obľúbené miesto v celom dome. Mám tu všetko, čo mám rada. Od maliarskeho stojana, cez moje husle a knihy až po zbierku motýľov. Väčšinou, keď prídem domov, mierim hneď do tejto miestnosti.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Pohľad z vtáčej perspektívy
Obrázok

4 vika
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

5 fluky
Obrázok

Vstupná hala

Právo na zariadenie vstupu do domu si vybojoval Tom, a preto je zariadený v čiernej a bielej. Mimoriadne hrdý je najmä na odkladací stolík v rohu, ktorý dokonale vystihuje jeho vkus.
Obrázok
Amanda na všeobecné prekvapenie celkom pokojne znášala to, že sa na zariaďovaní miestnosti nepodieľa. Jej čas však príde vždy, keď sa ako veľká voda dovalí domov - jej ružové topánky pod dreveným(aj Daniel si vybojoval svoje kúsky) vešiakom a kabelka udrú do očí hneď pri vchode...
Obrázok
Praktická Amanda tiež prezieravo položila na skrinku s topánkami malý zápisník, ktorý je odvtedy plný poznámok, odkazov a zoznamov na nákup.
Obrázok
Hranaté a chladné tvary sa Amanda rozhodla skrášliť kvetinami, ktoré mali kontrastným farbám dodať život...
Obrázok
Vtáčia perspektíva:
Obrázok

"Vojnový salón"

Takýmto prívlastkom označil poeticky naladený Tom miestnosť hneď oproti vchodu do vily. Posúďte sami...
Obrázok
Vojnu o ňu totiž zvádzali Vivienne ("No tak! Som herečka! Budem mať množstvo dôležitých návštev! Kam ich mám usadiť?!") a Daniel ("Pozri, potrebujem dobre osvetlenú pracovňu. Sama vieš, že ako doktor mám dosť práce aj doma.")...výsledkom sa stala miestnosť, ktorú Amanda nakoniec zničene nazvala schizofrenickou a položila na stolík kyticu výrazných tulipánov...
Obrázok
Vivienne si teda nakoniec ukoristila jednu polovicu, ktorú plánovala celú vyplniť jej obľúbenou ružovou. Daniel však poprekrúcal nosom a ozrejmil jej, že toľko ružovej by spôsobilo prinajmenšom gravitačný kolaps...a objednal výrazne hnedý koberec a rovnako tmavé obrazy...že vraj na oživenie.
Obrázok
Na to sa príležitosti chytil aj Tom, ktorý aj napriek protestom zúfalej Vivienne pricapil k sedačkám lampy s čiernym tienidlom a k Danielovej polovici zas čierny písací stôl a policu na knihy.
Obrázok
Amanda už len veľkolepo ukončila toto miesto tým, že k Danielovej stoličke položila obrovskú kvetinu a pokúsila sa na stenu pribiť obraz. Nevyšlo...dodnes je tam len prilepený sekundovým lepidlom.
Obrázok
Vtáčia perspektíva:
Obrázok

Takže Emerald, Cora, Lincey, prosím čo najskôr poslať hodnotenie v PMke.

A ja ešte dnes dám novú úlohu :)

+ pridané hlasovanie
hlasovať môžete, kým mi neprídu všetky hodnotenia od poroty
[POROTA: stručne napísať svoj názor ku každému súťažiacemu a prideliť body od 0-5, 5 znamená najviac]
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pon 05 Júl 2010, 16:42

2. súťažná úloha: WC, kúpeľňa

Toto je tak trochu odpudivá téma, ale ešte stále sme celkom na začiatku a toto je posledná úloha, pri ktorej nebudú ešte stále žiadne požiadavky.
A.. (teraz sa bojím reakcie), teraz to budú až 4 - ale o to menšie - miestnosti.
Nafotila som ich, aby už nebol žiaden problém. Takto sú v pôvodnom pláne. Ak chcete, môžete niektorú z nich zrušiť, alebo naopak spojiť, proste nech v tom dome je vécko a kúpeľňa. Sú to tieto.

Obrázok
Obrázok
Meňte dvere, okná, podlahy, čo vás napadne.
Ak sa chystáte všade použiť tie isté podlahy, kachličky či nábytok, stačí mi poslať fotky jednej/dvoch kúpeľní, iba z vtáčej perspektívy musia byť všetky 4.
A keď teraz sa nemusí čakať na hodnotenie poroty, čas máte až do 12.7., len zase platí, čím skôr vy pošlete, tým skôr bude hodnotenie a tak ďalej...

EDIT: Rainyaviel sa pýtala, či môže urobiť v jednej z miestností práčovňu alebo sklad, tak ked chcete, tak môžete aj vy si tam urobte čo chcete :mrgreen:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Str 07 Júl 2010, 11:54

Takže výsledky:

Porota

1 Rainyaviel
Obrázok

Emerald:
Perfektne si vystihla štýl aký pán a pani Sheenovci obľubujú. Veľmi sa mi páči zladenie rôznych drobností so zariadením. Kvety, obrazy, krásne hodiny a lustre ma hneď zaujali. Nábytok si tiež vybrala výborne, hala je priestranná a nie veľmi zaprataná zbytočnosťami aby Sheenovci mohli pohodlne vítať svoje návštevy, v druhej miestnosti sa mi páči zladenie miesta na posedenie pri čaji, čítanie a klavíra, ktorý je dominantným predmetom v tej miestnosti. Trošku sa mi nepáči použitie toho istého dreva na podlahe i na strope aj keď to dokopy pôsobí veľmi zladene vedela by som si tam predstaviť i trochu ozdobnejší strop. Celkovo je to naozaj pekne zariadené a dodržala si aj stanovené požiadavky, takže moje hodnotenie je 5 bodov.

Cora: Miešajú sa tu prvky viktoriánskeho šýlu a taktiež známeho "vintage" čo zase preferujem ja. Osobne som čakala viac nepotrebných harabúrd ale takto to vyzerá aspoň príjemnejšie. Paleta farieb pôsobi ako balzam na moje oči a taktiež určite aj na oči rodiny Sheenovcov. Priam dokonale vystihnuté. Dávam 5 bodov.

Lincey:
Stavia nové hniezdočko pre manželov Sheenovcov. Podľa môjho názoru skvele splnila požiadavky na ňu kladené a miestnosť je zariadená skutočne vkusne. Veľmi sa mi páčia najmä zvolené tapety. Nemám čo vytknúť, pre mňa jednoznačne 5 bodov.

2 charlotte15
Obrázok

Emerald:Pekná priestranná hala, niekto ako Nicky si určite nepotrpí na množstve drobných dekorácií rozmiestnených na každom voľnom mieste, aj tak by sa to všetko zničilo už počas prvej párty, takže zariadenie čo v hale je si myslím celkom stačí. Nepáčia sa mi však to tmavé schodište, hala je pekná bledá, presvetlená veľkými sklenenými dverami, tie schody pôsobia ako temný kút. Taktiež ten tmavý prechodový oblúk sa mi tam veľmi nehodí. Druhá miestnosť je veľmi pekná, na prvý pohľad by som povedala, že do nej Nicky chodí počúvať hudbu a tvoriť nové pesničky. Pohodlné sedačky s pestrofarebnými vankúšmi, množstvo CD a platní, je to naozaj pekná miestnosť na oddych a premýšľanie. Celkovo je to zatiaľ pekné a moderné, no pár vecí mi tam nesedí ako napríklad tie schody, lampa v hale alebo ten prechod, tento krát hodnotím 4 bodmi.

Cora:

Zariadenie a farby na mňa nepôsobia nejako mlado a moderne. Farby sú svieže ale aj tak to tam na mňa pôsobi príliš chladno. Rozhodne je tam stanovený priestor pre zábavu, ktorého je tam habadej. Zvoliť si mohla odtiene tyrkysovej modrej farby. (a chválim obraz Audrey Hepburn) Dávam 3 body.

Lincey:Sa v tejto súťaži stala architektkou pre popovú speváčku Nicky. Hala zladená do bledoružovej a miestnosť s hnedými stenami ma neoslovili. Hoci neporušila stanovené požiadavky, myslím, že by to mohlo byť aj lepšie. 3 body

3 schnegy
Obrázok

Emerald: Nádherná hala i izba. V hale je všetko čo mladá Ana potrebuje mať okolo seba a takpovediac na dosah ruky. Kabelky, topánky, veľa kvetov, zrkadlo aby mohla pred odchodom z domu skontrolovať či je dokonale upravená i keď je tichšia povaha určite sa rada páči. V hale i izbe je veľa osobných predmetov, rôzne fotky, knižky, hudobné nástroje, truhlica s pokladmi... skutočne sa Ana vo vile po babičke zabývala a vzhľadom na to množstvo osobných vecí sa v nej určite cíti veľmi pohodlne. Farby sú živé, všetko spolu ladí. Kvetinové vzory, drevo a zelená farba sa navzájom výborne dopĺňajú, vďaka čomu dom pôsobí pekne ucelene. Hodnotím 5 bodmi.

Cora: Wáu, tak toto sa mi páči. Skvelo zladené a nevidím nejakú chybu. Sama by som to takto nezrealizovala so všetkým tým drevom a zeleňou aby to nevyzeralo ako džungľa. Tu je to však zaujímavo prekryté. Tej ázijskej kultúry by som v pohode privítala aj viac. Dávam 5 bodov.

Lincey: Mala postaviť dom pre Anu. Miestnosť v azíjskom štýle sa mi veľmi páči, je originálna. Ana pracuje ako osobná asistentka, a ak sa nemýlim nikde nebolo spomenuté, že by maľovala, alebo hrala na hudobný nástroj preto ma zarazili tieto predmety v druhej miestnosti. Miestnosť sa mi zdá preplnená, no napriek tomu útulná vďaka zvolenej zelenej farbe. Pre mňa 4 body.

4 vika
Obrázok

Emerald: Na prvých obrázkoch pôsobí hala pekným dojmom, vidno že jej zariadenie vzala Lena do vlastných rúk. Množstvo odkladacích priestorov a živé farby. Páči sa mi silueta Eifelovky, Lena určite rada cestuje a takto si kúsok sveta umiestnila priamo v dome. Druhá časť haly sa mi už však zdá až priveľmi prázdna. Sedačka, obrázky na stene, závesy i váza sú pekné i farebne zladené, no priestor je tak celkovo dosť prázdny, možno by sa tam hodilo i niečo vystihujúce povahu alebo prácu Roberta. Celý ten priestor by sa určite dal využiť o čosi viac, pretože Lena a Robert dom určite nevyužívajú iba ako miesto na prespanie či usporiadanie večierku a môžu si teda dovoliť vniesť do každej miestnosti niečo osobné, preto dnes hodnotím 3 bodmi.

Cora: Toto je hneď odlišná hala aké som videla predtým. Určite je to moderné a neošúchané a tie steny a vzory sa mi páčia tiež. Avšak stále tam mám dojem akéhosi nenaplnenia potenciálu. Tá stena ponúkala veľmi veľa možností použitia nábytku a zariadenia. Dávam 4 body ale rozhodne to má potenciál.

Lincey: Stavala pre manželov Dewanovcov. Farebne je hala velmi pekne zladená, pôsobí útulne, ale na mňa je tu velmi málo veci na tak veľkú miestnosť. Ešte by si to niečo žiadalo. Pre mňa 3 body.

5 fluky
Obrázok

Emerald: Hala je zariadená veľmi pekne, v dome bývajú 4 dospelí ľudia, takže v nej musí byť dosť miesta aby sa tam pomestili oni aj ich veci. Vešiaky, skrinka na topánky, stolík a zrkadlo sú veci, ktoré by v hale nemali chýbať. Čierno-biela kombinácia, kvety a k tomu drevo sa ti podarilo tiež dokonale skombinovať. Zladiť vkus 4 ľudí nie je ľahké, no hala je úžasná aj keď v nej chcel mať niečo každý obyvateľ domu. V izbe je už viac vidno, že sa na zariaďovaní domu podieľa niekoľko osôb s rôznymi osobnosťami a preferenciami. Danielova polovica je aj vďaka Amandinmu zásahu veľmi vkusne a pekne zariadená, tmavý nábytok zjemňuje bledým drevom obložená stena a taktiež bledý obraz. Čo sa druhej polovice týka, tam sa skutočne odohráva vojna farieb, no veľmi mi to neprekáža. Ružová tam byť musí, lebo to tak chce Vivienne, jediné čo sa mi veľmi nepáči sú tie bielo-ružové sedačky, na nich sa v mojich očiach biela s ružovou bijú viac ako v miestnosti ružová s hnedou. Oceňujem aj to, že si dodržal nie len štýl aký majú tvoji Simovia radi, ale aj farby. Celkovo aj napriek tým sedačkám je moje hodnotenie 5 bodov.

Cora: :good: Dávam 5 bodov. Hoc tu ružovú musím trpieť a prijať kvôli Vivienne aj tak ma to neodradilo dať tento počet bodov. Viac mi netreba komentovať, myslím, že všetko tam je na správnom mieste a ohúrilo ma to. Mám rada tento štýl.

Lincey: Fluky mal najťažšiu úlohu čo som sa snažila zohľadniť pri hodnotení. Hoci je hala ladená do bielo- čiernej farby v kombinácií s drevom nepôsobí tak chladne, čo oceňujem. Čo sa týka vojnového salóna, je tu jasne vidieť dodržanie požiadaviek klientov, hoci prepolená izba s tým, že každá polovica je zariadená iným štýlom na mňa pôsobí rušivo. No napriek tomu, je to odomňa 5 bodov.

1. miesto - Fluky, Rainyaviel (15 bodov)
2. miesto - schnegy (14 bodov)
3. miesto - charlotte15, vika (10 bodov)

----------------------------------------------------------------------------
Anketa

1. miesto - charlotte15, schnegy (+3 body)
2. miesto - Rainyaviel (+2 body)
3. miesto - fluky, vika (+1 bod)

----------------------------------------------------------------------------

1.miesto

Rainyaviel (15 + 2 = 17 bodov)
schnegy (14 + 3 = 17 bodov)

2. miesto


fluky (15 + 1 = 16 bodov)

3. miesto


charlotte15 (10 + 3 = 13 bodov)

4. miesto

vika (10 + 1 = 11 bodov)

Okej, tak 1. kolo by sme mali, dúfam, že som to dobre spočítala, gratulujem víťazkám, nevypadáva nikto, pretože David by určite ešte toto zamiešal, takže nabudúce sa už treba snažiť :) Keď aj ďalšie kolo pôjde ako toto, tak sa veľmi teším :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod vika » Str 07 Júl 2010, 14:45

dakujem za hodnotenie :) pri kupelniach sa urcite vic posnazim s drobnostami :)
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod schnegy » Str 07 Júl 2010, 17:59

jej uz je hodnotenie :) Dakujem, ste super porotkyne, baby. (Len k tym zaujmom, no tak nejak som chcela spravit osobnu izbicku a k mojej postave nebolo spomenute okrem prace, vegetarianstve a zalube v zvieratach nic. Ale kedze je skor vnimava povaha, tieto veci sa mi k nej hodia. Ako asistentka este urcite bude mat pracovnu apod., netreba sa bat :wink: )
Inak tie 3 kupelne su aspon pre mna vyzva.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod fluky » Sob 10 Júl 2010, 21:42

Tiež ďakujem za hodnotenie, druhé miesto som vonkoncom nečakal :) Som rád, že aj napriek ružovej, ktorá si tu nenašla veľa ohlasov sa predsalen dočkala moja robota úspechu :lol:
V kúpeľniach som sa tiež snažil, aj keď kvôli nečakaným udalostiam som to musel stihnúť len za pár hodín, takže sa to odrazilo aj na kvalite...ale hádam to nie je také zlé :oops:
Her name was New York. She poisoned his sweet mind...
I turn to the left when the train turn right.
I knew that you are cool. But I didn't know you could even freeze my heart.
We're made from dust. You from anger, I from lust.
There's a cripple...and there's a starfish.
I miss you so much....
Obrázok užívateľa
fluky
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Ned 16 Aug 2009, 16:33
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod Charlotte » Ned 11 Júl 2010, 13:41

To už je hodnotenie? Viem som skorá :lol: Ďakujem porote za hodnotenie zo všetkým súhlasim tak dúfam, že sa polepším :) A takisto ďakujem tým ktorý za mňa hlasovali v ankete. Ďakujem :heart:
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Rainyaviel » Ned 11 Júl 2010, 13:58

Tak ja som sa ani nevyjadrila, zdá sa :D Ďakujem porotkyniam aj hlasujúcim za hodnotenie a som zvedavá na ďalšie kolo :)
Rainyaviel
Špeciálne hodnotenie
Špeciálne hodnotenie
 
Príspevky: 203
Registrovaný: Sob 04 Apr 2009, 13:44
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Ned 11 Júl 2010, 16:02

Predlžujem 2. kolo do 14.7. - aby to všetci postíhali. :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Súťaže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia