Interior designers '10

Zapojte sa do súťaže a pokúste sa vyhrať cenu prvého miesta!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Interior designers '10

Poslaťod eva » Sob 12 Jún 2010, 11:55

Tak po rozhovoroch s Em oficiálne nová súťaž. Myslím si, že na čas nenáročná - lebo naplno súťažiť by sa malo začať až v júli :)

O čo ide?
Prerobiť starú, schátralú vilu na domov pre našich Simov
Obrázok
Obrázok

Kto sa môže zúčastniť?

Stavitelia, rekonštruktéri, dizajnéri, stačí aj keď vás baví ukladať nábytky, aby dielo vyzeralo použiteľne... v Sims 3. Takže vlastne asi pre väčšinu :)
A ešte by ste mali stíhať robiť úlohy načas alebo aspoň potom napísať PM, že nestíhate.

Ako sa bude súťažiť?


Fakt, súťažiaci budú prerábať dom, starú vilu – tú si budete musieť stiahnuť nižšie.
A to podľa toho, akú dostanete rodinu, ktorá bude ako majiteľ a vy máte podľa ich predstáv prerobiť ich nový – vlastne starý dom.
Takže ak ste stále nepochopili: Stiahnete si dom, všetci súťažiaci rovnaký, (na konci by mal byť každý iný vo vnútri), dostanete Sima/rodinu + všetko o ňom, vek, hobby, práca, čo tam chce mať.. proste všetko a vy podľa toho každý inak zariadite svoju vilu, aby klientom vyhovovala. Počas celej súťaže budete mať tie isté postavy, takže by ste mali využiť len jeden štýl, aby to na konci bolo pekne ucelené. Pozor! K dispozícii máte 100 000 §.
Zariadite nie naraz, po kolách. Každé kolo bude treba zariadiť jednu miestnosť. Neviem koľko by mohlo byť tých kôl, závisí od prihlásených, aby v každom kole mohol jeden vypadnúť.
A bude to zamerané hlavne na interiér, záhrada, exteriér bude možno ako bonus. :)
Čo môžete meniť na dome a čo nie, to potom ešte spresním, hlavne by mal ostať zvonku neporušený.

DOWNLOADY sú povolené.


Ako sa prihlásiť?

Stačí mi napísať PM, že do toho idete, stiahnuť si vilu (TU) a to všetko stihnúť do 30. júna. Ideálne by bolo, keby ste si to nenechávali na poslednú chvíľu, kvôli tomu, že bude treba ešte porotu určiť.



Hlasovanie

Body bude porota udeľovať, na tú sa prosím nehláste, to by som rada sama vybavila, aby to nebolo tak, že budú hodnotiť ľudia, čo o tom nemajú ani páru, takže toto zatiaľ neriešte.
Klasicky, možno nejakých 0-5 bodov, pričom 5 je najviac. Porota by mala brať do úvahy aj kritéria klientov, nie že dám mu veľa bodov, preto, že mne sa to páči.
A aj ostatní môžu hlasovať v ankete a to sa celé potom spočíta, podľa toho, kto dostal najviac a kto najmenej bodov. Napr.: Súťažiaci x dostal v ankete najviac hlasov a súťažiaci y najmenej. Keďže je 10 súťažiacich, x dostane 10 bodov a y 1 bod a to sa priráta k hodnoteniu od poroty. (Toto bola čisto hypotetická situácia :D )
Kto po sčítaní všetkých hodnotení a hlasovaní bude mať najmenej bodov, vypadáva.

Ako posielať fotky?


Do každého kola súťažiaci pošle 5-10 fotiek miestnosti, kt. bola ako úloha, vrátane jednej z vtáčej perspektívy.
FOTKY NEUPRAVUJTE! Max. nejaký rámček a meno, kvôli kopírovaniu. Ale nie meniť kontrast alebo niečo podobné!

Cena
Zvláštne hodnotenie a víťazný dom na stiahnutie v Magazíne

Aký bude čas na jedno kolo sa môžeme ešte dohodnúť. Rada by som stihla všetko do konca prázdnin, aby sme to zbytočne nenaťahovali. Samozrejme, bude sa čakať, ak niekto pôjde na dovolenku alebo tu len nebude, ale musí napísať, že to nestihne, inak automaticky vypadáva - najlepšie by bolo, keby poslal naraz potom dve úlohy :)

Edit: Teraz mi napadlo, že mi môžete do PMky napísať aký štýl preferujete, že niekomu nedám niečo, čo fakt nemá rád. :)
Naposledy upravil eva dňa Str 18 Aug 2010, 13:06, celkovo upravené 19
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Štv 17 Jún 2010, 16:12

Ále ľudia, sklamali ste ma :cry: Nečakala som, že sa budete hlásiť ako najatí, ale teda.. 3 ľudia??
Aby to vôbec začalo, tak treba minimálne šiestich, lebo títo prihlásení budú robiť potom veľa miestností naraz, aby bol dom hotový a to ani nebudú, lebo ked sa neprihlási aspoň tých 6 ľudí, tak ja to zruším.

Fakt nebudte leniví alebo sa bojíte, že stíhať nebudete? Vravela som, že počkáme :) ved o nič nejde.

Zatiaľ sa mi prihlásili Rainyaviel, charlotte a David, takže si myslím, že to tu bude celkom na úrovni - keď.

Takže ja teraz idem naivne veriť a čakať na ďalších troch, myslím si, že sa to oplatí :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pon 28 Jún 2010, 15:46

Okej, ďakujem všetkým, ktorí sa prihlásili fakt :give_rose:: Takže už môžeme začať. Teda až vo štvrtok dám 1. úlohu, ale teraz - pretože pochybujem, že sa ešte niekto prihlási / aby ste mohli vyjadriť nespokojnosť - vám už rovno ukážem vašich Simikov alebo rodiny. :)
A naozaj, keď vám niečo vadí, tak napíšte a ja sa to pokúsim nejak.. prispôsobiť :unknown:

1 Rainyaviel
Obrázok
Pán a pani Sheenovci
Párik snobských frfľajúcich manželov na dôchodku, zvyknutých na londýnsky život, sa len ťažko vysporiada s novým domom, pokiaľ tam nebudú mať všetky ich haraburdy vo viktoriánskom štýle v novšom prevedení. Pán Sheen bol zamlada vojakom, teraz iba všetkým ukazuje všetky jeho staré odznaky. Jeho najväčšou vášňou je šach, v ktorom je majstrom.
Pani Sheenová sa pred 30 rokmi vydala na dráhu gazdinky, takže skoro celý svoj život sa starala o ich štyri deti, varila, prala a upratovala. Až kým nenastal zlom – deti odišli a pani Sheenová zistila, že je super začať chodiť na manikúry a na zábaly. Takže teraz vystupuje ako úspešná pekná babka, ktorej ostala jediná záľuba, a to varenie.
Obidvaja túžia teraz iba po pokoji a pohodlí. Po ničom extravagantnom. Pán má rad tmavšiu azurovú, pani preferuje pastelové jemné farby
2 charlotte15
Obrázok
Nicky
Výstredná 28-ročná popová speváčka. Jej je vlastne jedno ako bude interiér vyzerať, hlavne aby to bolo štýlové a moderné. Ale určite by tam malo byť dosť miesta pre žúry, ktoré robí takmer denne. Musí sa o jej vile rozprávať. Síce sa väčšinou stravuje v reštauráciách, no jej najobľúbenejšie jedlo je čokoľvek štipľavé a korenené, farba tyrkysová.

3 David
Obrázok
Eric
26-ročný moderátor športu, sukničkár si dáva záležať na tom, aby mal každý hosť v jeho dome – či je to partia jeho hlučných kamarátov alebo častejšie nejaká žena – pohodlie.
Okrem toho lyžuje, hrá tenis a americký futbal a posilňuje. Jeho obľúbená farba je sivá a keďže variť nevie a ani sa nechystá – zvyknutý je na pizzu.
Jeho sen je premeniť vilu na hypermoderný luxusný dom s bazénom a so všetkým čo má rád.

4 schnegy

Obrázok
Ana
Čiernovlasé nenápadné dievča, ktoré v 24 rokoch zdedilo po svojej babičke vilu, má presnú predstavu o tom, ako by mal jej nový domov vyzerať. V prvom rade veľa kvetov, aby sa tam každý cítil krásne. Pastelové jemné farby by boli fajn a útulné drevo takisto. Ana pracuje po vysokej škole úplne iného charakteru ako osobná asistentka, ale najradšej vo voľnom čase pomáha v psom útulku. Je zarytá vegetariánka a jej obľúbená farba je zelená.


5 vika

Obrázok

Manželia Dewanovci

Lena a Robert sa zosobášili pred dvoma rokmi. Lena má 29 rokov a pracuje ako učiteľka, má priateľskú povahu, Robert zase vyniká v iných veciach. Pracuje vo vedeckom laboratóriu a je to vlastne taký 33-ročný hnedovlasý blázon, ktorý si do sandálov zastrkuje ponožky.
Obaja majú radi prírodu, pikniky. Je jedno, aký nábytok bude použitý v ich dome, hlavne, aby bol útulný a presvetlený. Lenina obľúbená farba je vanilková, Robert preferuje tmavomodrú.

6 fluky
Obrázok
Tom, Amanda, Vivienne a Daniel
Partia dobrých kamarátov sa rozhodla urobiť odvážny krok – začať spolu bývať. Nebola to vôľa všetkých, takže aby bola táto situácia znesiteľnejšia, vila musí vyzerať super. A to nebude ľahká úloha. Tom, 25 rokov, charizmatický umelec na voľnej nohe si predstavuje svoje bývanie moderné. Má rád kombináciu čierna - biela a minimalistický štýl. Najdôležitejšie je, aby tam bolo miesto pre jeho gitaru. Amanda, jeho 27-ročná priateľka je cukrárka, takže poriadny sporák je nevyhnutnosťou. Rada experimentuje a rada by si vyskúšala bývať na divokom západe – a keď už nie, tak mať aspoň dom v takom štýle. Vivienne má 22 rokov a nepracuje nikde. Chce byť herečkou, chodí po konkurzoch, pretože si myslí, že má talent. Efekt ale žiadny. Uvedomuje si svoju krásu, no inač je to dobrý človek. A priam zbožňuje ružovú. A nakoniec Daniel – Amandin brat. 30-ročný nezaujímavý nudný doktor. Je veľký perfekcionista, ale pokiaľ ide v telke futbal, mení sa na nepoznanie a je jeho veľkým fanúšikom. Obľúbená farba: hnedá. Podľa jeho názoru musí byť v dome hlavne čisto a poriadok, inak sa dá všetko zniesť.

POROTA

Emerald
Cora
Lincey


Myslím si, že môžte rovno aj tu písať :)
Naposledy upravil eva dňa Štv 01 Júl 2010, 21:07, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod schnegy » Pon 28 Jún 2010, 16:06

wau :shock: Normalne nemam slov. Evi, klobuk dolu, zacinam sa velmi tesit! Pekne vymyslene, vsetky tie postavy su ine, niecim zaujimave, maju svoj pribeh (teda presne, ako si povedala, ze to bude). Moze to byt velmi dobra sutaz :) A konkurencia je teda kvalitna :)
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Charlotte » Pon 28 Jún 2010, 16:42

Fakt, vyzerá to veeeeľmi sľubne. Všetky tie rodiny sú také odlišné a každá má iný štýl, veľmi zaujímavo vymyslené..Začínam sa tešiť na to keď sa začne súťažiť :)

A so svojou simkou som nadmieru spokojná!
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Zdenuška » Pon 28 Jún 2010, 17:18

Wau !! Vyzerá to skvelo !! Už sa moc teším na tie domčeky :)
Obrázok užívateľa
Zdenuška
Starec
Starec
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Štv 30 Okt 2008, 12:11
Bydlisko: V mojej izbe a pri PC:D
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod Instead » Pon 28 Jún 2010, 19:14

:shock: je to super
Len sa mi zdá že Fluky to vôbec nebude mať jednoduché.. :whistle:
I am your joy.. Your best of joy..
Obrázok užívateľa
Instead
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 1004
Registrovaný: Štv 28 Jan 2010, 19:56
Bydlisko: In my world.. With....
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod David » Pon 28 Jún 2010, 19:31

wow, vyzera to fakt super a ja som tiez spokojny s mojou ulohou :) a to este nemame nic robit? a este tych simokov nam budes posielat? ci asi skor nie, nie? :D
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pon 28 Jún 2010, 20:11

Som rada, že sa vám to pozdáva :)
Instead: No, na flukyho som zvedavá, či to prijme, ale určite som to nedala jemu naschvál :)

David, Simov nepošlem. Načo? :mrgreen: Akurát pri každej úlohe budú ich požiadavky.
A súťažiť sa začne až 1. júla, tak ako som sľúbila - ak by sa niekto ešte náhodou chcel prihlásiť :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod David » Pon 28 Jún 2010, 20:37

jaj jasne :D ok a ked dam instalovat tu vilu tak napise chyba: vyzaduje nenainstalovany dodatok :( tak neviem ake mas datadisky?
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Pon 28 Jún 2010, 21:36

No ja som myslela, že s tým bude problém. Mám Ambitions, ale keď cheš hrať, tak ti to pofotím z každej strany, zhora a keď chceš, tak si to len prestaviaš :unknown:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod David » Pon 28 Jún 2010, 21:47

ok, nainstaloval som ambitions a uz to nainstalovalo uspesne takze dik :)
David
Starec
Starec
 
Príspevky: 1603
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 14:50
Pohlavie: Sim

Re: Interior designers '10

Poslaťod schnegy » Pon 28 Jún 2010, 22:39

Halo, to si mam akoze stiahnut niekde dom, uz si ho davala? Nieco mi uniklo? :huh: No podla mna tu nie kazdy ma datadisky, napr ja nemam ziadny... A mam to sama prestavovat podla obrazkov? O tom tu rec nebola.

EDIT: aha uz vidim, kde to je, stiahla som si to

EDIT2: a pouzivala si tam nieco aj z datadisku? Lebo mne to naistalovalo s tym, ze mi vypisuje, ze niektore veci budu musiet byt nahradene, kedze su zavisle od EP
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod vika » Uto 29 Jún 2010, 00:41

no moja rodnika sa mi pozdava, az na to ze neviem co znamena "utulny" nabytok :lol: ja staviam vacsinou moderne domy a zariadenie tiez, kedze sa mi to paci :) ak zariadim dom nie moc podla ich predstav tak sa im to nebude pacit? alebo porote? mam sa drzat len predpisanych prvkov ktore si dala do instrukcii o rodine? :oops: alebo je to len na mne? :lol:
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Uto 29 Jún 2010, 14:47

schnegy: áno, okná sú tam, ale tie pochybujem, že použiješ, keď to prestaviaš, inač keď to tak vadí, tak dám na stiahnutie ešte jeden bez objektov z Ambitions :)

vika: Ježíš, prepáč, útulný dom :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Súťaže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť