Interior designers '10

Zapojte sa do súťaže a pokúste sa vyhrať cenu prvého miesta!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Uto 13 Júl 2010, 13:15

Tak všetci mi už poslali až na viku, ktorá sa mi ešte ani neozvala. Keď mi zajtra od nej nepríde aspoň nejaké vysvetlenie, že nestíha, tak zase nebude musieť vypadnúť nikto a budeme pokračovať ďalším kolom. :unknown:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Uto 13 Júl 2010, 18:01

Dobre, tak konečne mám všetkých.

2. súťažná úloha: WC, kúpeľňa:


1 Rainyaviel

Obrázok
Hlavná kúpeľňa na prízemí slúži najmä manželom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Aj napriek tomu že v dome bývajú len oni dvaja, počas sviatkov a prázdnin k nim často chodia ich deti, vnúčatá alebo aj iní hostia a tí potom využívajú hosťovskú kúpeľňu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Na poschodí sa nachádza ešte jedna malá kúpeľňa, používaná najmä rôznymi návštevami a potom ďalšia malá miestnosť používaná ako práčovňa.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

2 Charlotte
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

3 schnegy
Obrázok

Kúpeľňu na prízemí som zladila do zelenej farby. Mala byť pre mňa v prvom rade účelná, je tu všetko, čo môžem potrebovať. V takomto veľkom dome je až nevyhnutnosť mať viacero kúpeľní. Rada si tu dám rýchlu sprchu po návrate z práce.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Na poschodí mám samostatnú toaletu a práčovňu s košom na bielizeň (pozn. žiaľ bez práčky, keďže nemám Ambitions).
Obrázok
Obrázok
Ďalšia kúpeľňa je zatiaľ viac-menej nevyužívaná, keďže som v dome sama ale nečakane ma toto zariaďovanie začalo baviť. Je tiež ladená domodra a je modernejšia. (Ospravedlňujem sa za farby rámov na obrazoch, ušlo mi to :oops: )
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Táto posledná kúpeľňa je honosnejšia, šmrncnutá orientom - veľmi ma zaujali kachličky, tie som jednoducho musela mať a ostatok som sa snažila doladiť v zlato-tyrkysových farbách. Mojou srdcovkou je tiež zrkadlo z morských koníkov a hviezdic.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

4 vika
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

5 fluky
Obrázok

Prvá kúpeľná - tá na prízemí - je zariadená do červeno-bielej kombinácie, keďže táto kúpeľňa patrí skôr návštevám a je hodnotená ako "reprezentatívna". Aj tak tu však Amanda trávi dosť času, keďže jej s Tomom kúpeľňa na poschodí nestačí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Danielova kúpeľňa:
Najväčšia z kúpeľní na poschodí prischla Danielovi, ktorý hnedú skombinoval s béžovou. Všetko sa tu snaží byť v najlepšom poriadku, aj keď miestnosť je dosť veľká...A keďže Daniel ako doktor upredností sprchu pred dlhým ležaním vo vani, v tejto kúpeľni má sprcha dosť veľký význam.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Kúpeľňa Toma a Amandy:
Táto - naopak - najmenšia kúpeľňa sa dostala pod taktovku Toma, čo je aj zjavne vidieť. Hoc nelogicky, skutočne tá najmenšia kúpeľňa zostala jedinému páriku v domácnosti...čo je aj dôvod, prečo Amanda pre seba uprednostňuje tú na prízemí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Kúpeľna pre Vivienne:
Bola predtým tiež dosť veľká, ale v prospech spáľne ju Vivienne nechala zmenšiť a potom ju zariadila - ako inak - vo svojej obľúbenej ružovej. A so všetkým, čo potrebuje k svojmu "hereckému vzhľadu", naplácala na steny veľké zrkadlá a pulty i skrinky sú plné jej "skrášľovacieho haraburdia"...ktorého je naozaj dosť. Pre Vivienne, ako milovníčku bubliniek v horúcej vani, nesmie chýbať dobrá vaňa so sviečkami.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Prosím, porotci čo najskôr hodnotenie, aby mohlo byť ďalšie kolo.
A aj v aknete môžete hlasovať - dobre, tak budete môcť až mi to nejaký moderátor spraví, lebo ja mám s tým problémy :unknown:
Naposledy upravil eva dňa Uto 13 Júl 2010, 21:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Lincey » Uto 13 Júl 2010, 21:15

bohužial sa mi nezobrazujú Vikine fotky. Neviem či ide iba o krátkodobý výpadok, alebo by bolo fotky lepšie uploadnúť na iný server. :unknown:
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Emerald » Uto 13 Júl 2010, 21:34

Ani mne sa nezobrazujú a už asi pred dvoma hodina som tu bola a ani vtedy som ich nevidela, som myslela, že sa ukážu ale zatiaľ stále nič.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Uto 13 Júl 2010, 21:48

Okej, sama som to preuploadla, malo by vám to teraz ísť.

vika, nabudúce odporúčam napr. cez imageshack, alebo photobucket (cez to som to teraz sem dala ja), a posielaj mi prosím už to ako obrázok, nie len linky :)

Edit: Áno, oskar ( :highfive: ) nám tu sem dal hlasovanie, takže.. hlasujte :D
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod vika » Str 14 Júl 2010, 00:22

aha, jasne, som sio neskoro vsimla ze vam posielam linky :oops: polepsim sa, teraz som to robila v zhone, tak som to neskontrolovala :( Dakujem Eva ze si to opravila :) :heart:
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Str 14 Júl 2010, 10:59

Ták hneď aj výsledky :)

Porota

1 Rainyaviel
Obrázok

Emerald:
Kúpeľňa, ktorú využívajú manželia je veľmi pekná. Svetlé farby, krásny obraz a množstvo doplnkov je robia veľmi útulnou. Veľká hosťovská kúpeľňa je tiež veľmi dobre, prakticky a pekne zariadená. Dve umývadlá sú výborný nápad ak k nim prídu na návštevu deti aj so svojimi rodinami. Malá hosťovská kúpeľňa je taktiež ako tá veľká veľmi dobre zvládnutá. Spraviť zo štvrtej miestnosti práčovňu bol výborný nápad. Celkovo je moje hodnotenie 5 bodov.

Cora:Pôvabné farby. Ta akvamarínová sa tam ozaj hodí a ešte k tomu ten mohutný nábytok. Milé detaily. I keď nadobúdam pocit deja-vu, lebo ten nábytok a koberce sú posadené takmer tak isto. No na efekte to neuberá ani tentokrát a dávam 5 bodov.

Lincey:Prvá kúpeľňa je skutočne krásna, všetko dokonale ladí, človek ani nemá čo vytknúť. Myslím, že celkovým výberom nábytku si splnila podmienky manželov. Vďaka zvolenej bledomodrej farbe na mňa kúpeľňa pôsobí skutočne príjemným dojmom.
V druhej kúpeľni človek opätovne nemôže nič vytknúť, lebo všetko je krásne zladené. Iba ma sklamalo, že si zvolila taký istý štýl ako v prvej. Myslím, že práve ty, známa svojimi krásnymi výtvormi, nemáš núdzu o nápady a mohla si sa s tým viac pohrať.
Práčovňa je fajn, je v nej všetko, čo má v práčovni aj byť. Nie je zaprataná nejakými zbytočnosťami, len kvôli zaplneniu priestoru.
Dlho som uvažovala nad hodnotením, lebo kúpeľňe sa mi skutočne páčia, ale kvôli dôvodu popísanému vyššie nakoniec dávam 4 body.


2 Charlotte
Obrázok

Emerald:Kúpeľňa je zariadená pekne moderne, ale chýba mi v nej vaňa. Niekto ako Nicky si určite rád oddýchne vo vani plnej bubliniek. Práčovňa je ako som už spomenula pri prvej súťažiacej veľmi dobrý nápad. To, že si ostatné dve kúpeľne zmenila na pracovňu a niečo ako oddychový kútik je na jednej strane veľmi dobrý nápad, určite máš už premyslené čo bude v ďalších miestnostiach a aby si mohla Nicky spraviť aj pracovňu potrebuješ viac miesta, no ak často usporadúva vo svojom dome večierky jedna kúpeľňa mi pre také množstvo hostí príde málo. Moje celkové hodnotenie je 4 body.

Cora:Páči sa mi výber farieb aj kachličiek. Ale to rozmiestnenie veci nie je teda najlepšie. Práčovňa však stratila akýkoľvek šmrnc. Osobne práčovňam práve ja nejakú dôležitosť nedávam. A tá pracovňa sa mi farebne aj čo sa vybavenosti týka, páči a dávam 3 body.

Lincey:
Pre kúpeľňu si si vybrala jednu z menších miestností a už na prvý pohľad ma upútala dlažba v obľúbenej farbe majiteľky domu. No, ak mám byť úprimná to je asi tak všetko čím ma táto miestnosť zaujala. Viem, že fotiť v tak malej miestnosti je skutočne ťažké, no je to potom ťažšie aj hodnotiť, keďže pri určitých veciach som si musela domýšľať podľa siluety, čo to asi tak môže byť. Rozmiestnenie vybavenia tejto miestnosti mi príde nepremyslené, akoby robené narýchlo.
Práčovňa- je fajn, taká typická. Majiteľka v nej nájde všetko, čo potrebuje.
Ďalšie miestnosti určené pre kúpeľne si sa, ak správne predpokladám, rozhodla zrušiť a získaný priestor využiť pre rozšírenie iných miestností. Tentokrát si zvolila zase tyrkysovú farbu stien, priznám sa, že mne osobne sa nepáči, ale nemôžem namietať, keďže majiteľka domu ju má rada. V miestnosti nie je nič čo by som ti nejako konkrétne mohla vytknúť, no nie je v nej ani nič, čo by ma zaujalo. Jednoducho mi to príde nezáživné a bez nápadu.
Prepáč, odo mňa tentokrát len 3 body.

3 schnegy
Obrázok

Emerald: Zelená kúpeľňa je prekrásna. Veľká, priestranná, ako si aj sama napísala určená na rýchlu sprchu hneď po príchode domov alebo na posledné použitie toalety pred odchodom. Kúpeľňa je na prízemí, takže ju určite budú využívať i návštevy. Je teda dobre, že v nej nie je vaňa a namiesto nej je tam veľa miesta pre Anine kamarátky, ktoré sa určite pred odchodom z návštevy musia všetky naraz upravovať v kúpeľni. V modrej kúpeľni/práčovni sa mi veľmi páči ten obraz s majákom a inak ako som už 2x spomenula, práčovňa je veľmi dobrý nápad, načo by vaši Simovia chodili do verejnej práčovne keď si môžu oprať doma. Tretia kúpeľňa je tiež veľmi pekná, miesto kde si Ana môže okrem bublinkového kúpeľa aj nalakovať nechty alebo relaxovať s bahennou maskou na tvári. Štvrtá kúpeľňa je tak ako tie predošlé veľmi pekne zariadená, farebne zladená a vybavená všetkým čo mladá žena potrebuje. Hodnotím 5 bodmi.

Cora:Tá prvá kúpelňa na mňa pôsobí príliš rušivo. Veľa zelenej. Asi mi zelená nesedí na kachličkách no neviem. Každopádne neberúc do úvahy to prvé dielo ostatné majú už teda ozajstný šmrnc. Výber farieb a vzorov je wau! Tie obrazy sú harmonické a dokonale tam pasujú. Orientálnosť a ornamentálnosť si vystihla skvelo. Veľmi sa mi to páči. Dávam 4 body.

Lincey:Tá kúpeľňa je jednoducho nádherná, to je prvé, čo som si povedala, keď som ju videla. Miestnosť si zladila do obľúbenej farby majiteľky domu a hoci ja osobne nemám zelenú príliš rada, možno vďaka tebe zmením na ňu názor. Všetko je dokonale zladené, nezabudla si ani na detaily napríklad kôš vedľa WC. Jednoducho nemám čo vytknúť.
Nasledujúca miestnosť na mňa pôsobí skutočne luxusným dojmom, čo by človek pri práčovni nečakal, no nepochybujem, že sa tam majiteľka cíti skutočne príjemne. Nezabudla si ani na rastliny, ktoré nesmú v prípade tejto milovníčky prírody nikde chýbať. Všetko je opäť perfektne zladené, takže nemám čo vytknúť.
Posledná kúpeľňa- priznám sa, že tu sa mi nepáčia obkladačky s tými lístkami, tie ma zaujali ako prvé a trocha masívne zrkadlo nad umývadlami. Naopak páči sa mi mierne netradičná vaňa a hlavne rastlina umiestnená v tom skle- výborný nápad. Táto miestnosť skôr na mňa pôsobí ako relaxačný salón priamo v dome.
Posledná kúpeľňa je v mierne odlišnom štýle no napriek tomu skutočne krásna. Neviem či tie morské koníky sú zo skla a dajú sa využiť aj ako zrkadlo, alebo je to len ozdoba, no je to krásny a nápaditý detail.
5 bodov

4 vika
Obrázok

Emerald: Prvá kúpeľňa, ktorá je na prízemí je veľmi pekne zariadená. Dve toalety, ktoré určite používajú nie len mladý manželia, ale aj návštevy. Kúpeľňa je veľká, priestranná a pekne si doladila aj detaily. Čo sa mi však nepáči sú tie presklené dvere. Ak bude mať Lena na návšteve nejaké kamarátky a jej manžel sa po príchode z práce rozhodne, že si dá krátku sprchu na prízemí niektorej z mladých Leniných priateliek by sa mohol naskytnúť neželaný pohľad, keďže taktiež presklená sprcha je priamo oproti tým preskleným dverám. Opäť práčovňa, ja viem už sa opakujem, ale opäť veľmi dobrý nápad i perfektne zariadená. Kúpeľňa na poschodí je tiež veľmi pekne zariadená, nechýba vaňa ani dve umývadlá. Aj farebne je veľmi zaujímavá, tmavo modrá s hnedou sú dobrá kombinácia, v tejto kúpeľni sa Robert určite cíti veľmi dobre. Opäť mi však prekážajú tie presklené dvere. Podľa môjho názoru by do kúpeľne nemalo byť vidno. Moje celkové hodnotenie je 4 body.

Cora:Mňa si presvedčila už minule že s interiérmi to vieš, len nevieš vystihnúť ich potenciál ale teraz ti to neušlo. Chválim. Mňa to zaujalo. Celková koncepcia sa líši od všetkých kúpelní aké som videla a aj napriek tomu, že nemá nejaké charakteristické čaro ako predchádzajúca a má len "obyčajných" majiteľov, bolo to vystihnuté správne. Lepšie fotenie by len pridalo na kvalite ale aj tak dávam 5 bodov.

Lincey:Prvú miestnosť si sa rozhodla zladiť do trojkombinácie biela-čierna-béžová, čo je aspoň pre mňa dosť zaujímavá kombinácia, ktorá pritiahla môj pohľad. V miestnosti nechýba umývadlo a taktiež je tu kútik, ktorý môže pani domu využiť na skrášlenie. Miestnosť je pekne zladená a akosi nenachádzam nič, čo by som ti extra vytkla.
Pre práčovňu si využila rohovú miestnosť a nemohla si urobiť lepšie. Perfektne tam zapasovala. Miestnosť je krásne presvetlená a vďaka zvoleným farbám pôsobí aspoň na mňa skutočne príjemným dojmom. Možno si tam mohla hodiť ešte nejakú žehliacu dosku, aby to bolo kompletné. Čo sa mi však skutočne nepáči sú sklenené dvere, ktoré si použila aj na kúpeľni, nemyslím si, že práčovňa a kúpeľňa sú natoľko reprezentatívne miestnosti, že ich musia vidieť aj návštevy. A najmä na kúpeľni si sklenené dvere neviem reálne predstaviť, predsa len tam má mať človek súkromie.
Ďalšiu kúpeľňu si zladila do tmavých farieb, čo mi vôbec neprekáža, no do očí mi skutočne bijú tie tmavomodré prvky. Viem, že pán domu má túto farbu rád, ale sem sa mi vzhľadom na zvolenú farbu vôbec, ale vôbec nehodí. Kazí to inak vydarenú miestnosť.
4 body

5 fluky
Obrázok

Emerald:Prvá kúpeľňa je veľmi pekná. Moderné zariadenie, veľa miesta a príjemná červená farba sú veľmi dobrou kombináciou pre v podstate hosťovskú kúpeľňu. Ak ju využíva Amanda určite sa v nej tiež cíti veľmi komfortne. Danielova kúpeľňa je úžasná - drevo, béžová farba, veľa miesta a obrovská sprcha sú farebne i štýlovo skombinované naozaj bravúrne. V čiernej farbe odetá kúpeľňa Toma a Amandy je síce malá, no je v nej všetko čo mladý ľudia potrebujú, život je krátky na to aby sme v kúpeľni trávili viac času než je potrebné. Amanda by sa určite potešila väčšiemu zrkadlu, ale to je zrejme dôvod prečo využíva kúpeľňu na prízemí. Viviennina kúpeľňa je skutočným obrazom jej samotnej. Kútik s vaňou je vymyslený na jednotku a všetko ostatné je tiež výborne zladené. Veľké zrkadlá, množstvo odkladacích priestorov a kopa make-upu, celá Vivienne. A moje celkohé hodnotenie je 5 bodov.

Cora:Všetko je tam fajn až na tu ružovú. Nie preto, že ružová ale preto, že ružová mi tentoraz s tým drevom nech chcem ako chcem, vôbec nepasuje. Ono vlastne ružová mi tam nevadí ale skôr to drevo. Čierna kúpelňa je tiež fajn ale tam mi opäť prekáža asi to okno. Chápem, že priestor bol primalý, takže to tak až vážne neberiem. Ale na tie prvé dve kúpelne sa nedokážem vynadívať. Dávam 4 body.

Lincey:Prvá kúpeľňa je skutočne zladená, no na mňa je tam tej zvláštnej tehlovej až príliš. Hoci sa tu nachádzajú všetky potrebné veci, chýba mi tu aspoň kúsok zelene, ktorý by odpútal pozornosť od tej tehlovej. Prepáč, ale táto kúpeľňa mňa osobne neoslovila.
Nasledujúca miestnosť je zladená podľa požiadaviek Toma. Nič mi v nej neprekáža, oceňujem veľkú sprchu,ktorá sa m k tomuto typu človeka hodí. Hoci si nemyslím, že by muž využil toľko odkladacieho priestoru koľko si mu dal, zvolený pult sa mi tam vzhľadovo páči.
Tomova kúpeľňa je zladená presne podľa jeho požiadaviek. Hoci je maličká, nič podstatné v nej nechýba. No ja postrádam nejaké drobnosti, pôsobí to na mňa celkovo stroho, bez nápadu.
Amandina kúpeľňa- je zladená do ružovej ako inak. Nezabudol si na množstvo šminiek, ktoré táto "herečka" nezbytne potrebuje. No opäť mi v tom jednoducho niečo chýba.
Dlho som nad hodnotením uvažovala, no nakoniec dávam 4 body.

1. miesto Rainyaviel, schnegy (14 bodov)
2. miesto fluky, vika (13 bodov)
3. miesto Charlotte (10 bodov)
-------------------------------------------------------------------------------

Anketa

1. miesto Charlotte, fluky, Rainyaviel, schnegy (+1 bod)

--------------------------------------------------------------------------------

1.miesto

Rainyaviel (14 + 1 = 15 bodov)
schnegy (14 + 1 = 15 bodov)

2. miesto


fluky (13 + 1 = 14 bodov)

3. miesto


vika (13 bodov)
________________________________________________________

4. miesto

Charlotte (10 + 1 = 11 bodov)

Charlotte vypadáva, čo mi je strašne strašne ľúto. Išla na dovolenku, tak mi poslala dopredu aj 3. kolo s fakt perfektnou miestnosťou. Tak škoda.. :cry: Ale ďakujem :)
A samozrejme, congrats. pre ostatných, o chvíľu ďalšia úloha. :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Str 14 Júl 2010, 20:52

3. súťažná úloha: Spálňa

Začína to byť trochu vážnejšie. Prepáčte, že stále vám dávam viac miestností naraz, ale inač by sme to asi nestihli všetko, a tak aj teraz.

Obrázok

Tieto dve izby môžete spolu... zlúčiť, v jednej urobiť šatník, knižnicu, čokoľvek, čo chcete. Len ich zariaďte, aby sa tam dalo prespať.
A ideme na zvláštne priania, požiadavky, ktoré nemusíte presne splniť, ale Cora, Lincey a Emerald to budú iste rátať :D A ak sa vám budú zdať aj nezmyselné, tak ich nezmením :unknown:

Edit: Zabudla som :slap: Stačí vám do 20.7.? A platí stále max. 10 fotiek k tejto úlohe :)

Rainyaviel

- knižnica
- kreslo
- stôl s líčidlami
- jemné pastelové farby

schnegy

- paravan
- kvety
- sviečky
- vankúše

vika


- veľké okná
- široká pohodlná posteľ
- ďalekohľad pri okne
- lampy na stenách

fluky (Spálňa pre Amandu a Toma - pre ďalších dvoch nabudúce, ale asi by bolo dobré trochu ubrať z tejto miestnosti, aby si mal viac miesta na tú na druhej strane, lebo potom ani ja neviem ako to urobiť, aby všetci mali svoju vlastnú izbu, nepremyslela som to, ostáva to na tebe :oops: )

- kožená sedačka
- biely chlpatý koberec
- gitara
- praktické žalúzie (prianie Toma)/závesy (Amanda)
Naposledy upravil eva dňa Štv 15 Júl 2010, 10:37, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod vika » Štv 15 Júl 2010, 01:16

dakujem vsetkym porotcom za hodnotenia :) Eva, do kedy je termin na odovzdanie 3. ulohy?
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Štv 15 Júl 2010, 10:28

Diky vika :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod vika » Pia 16 Júl 2010, 00:20

v pohode Eva ;) mne termin 20.7 vyhovuje :) keby nahodou nieco tak napisem ss
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Uto 20 Júl 2010, 13:08

Ďalšie kolo načas, ďakujem, ideme na to. :)

3. súťažná úloha: Spálňa

1 Rainyaviel

Obrázok
- knižnica
- kreslo
- stôl s líčidlami
- jemné pastelové farby

Súkromné priestory manželov sú rozdelené do dvoch častí, v prvej z miestností sa nachádza knižnica.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
V druhej miestnosti sa nachádza spálňa, ktorej súčasťou je aj šatník a kútik so stolom a doplnkami, ktorý náleží panej domu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Pohľad zhora.
Obrázok

2 schnegy
Obrázok
- paravan
- kvety
- sviečky
- vankúše

Tentoraz som sa pri pohľade na požiadavky rozhodla zariadiť túto spálňu opäť v ázijskom štýle. Výraznou farbou je červená, krotia ju čistá biela, zelená ako listy a ružová ako čerešňové kvety.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Pridruženú miestnosť som premenila na oddychovú časť. Je tu stolík obklopený vankúšmi, vhodný na čajový obrad, veľká bambusová skriňa zo všetkým, čo je k nemu potrebné aj s niečím navyše. Okrem toho je v miestnosti aj niečo ako "oltárik" s vonnými sviečkami.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

3 vika
Obrázok
- veľké okná
- široká pohodlná posteľ
- ďalekohľad pri okne
- lampy na stenách

Lena sa pustila do zariadovania spolocnej spalne a kedze maju obaja radi prirodu, tak chcela kusok z nej preniest aj sem :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Robert mal za ulohu zariadit nejake miesto, kde sa da pohodlne citat a kde nebude pocut hluk z jeho dielne :lol: Kedze maju obaja radi pikniky na plazi, rozhodol sa, ze kusok plaze urobi doma, len pre nich dvoch :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Zhora pohlad na spalnu a citaren :)
Obrázok


4 fluky
Obrázok
- kožená sedačka
- biely chlpatý koberec
- gitara
- praktické žalúzie (prianie Toma)/závesy (Amanda)

Spálňa Toma a Amandy
Je rozdelená na dve časti. "Pracovňu" a priamo spálňu. Tom chcel, samozrejme, všetko v čierno-bielej kombinácii a Amanda nebola veľmi proti. Nezaprel sa v nej však duch ženskej elegancie a pokúsila sa miestnosti vždy nejako oživiť.
Pri vstupe do miestnosti je hneď umiestnený Tomov pracovný stôl, kde spracúva svoju hudbu.
Obrázok
Za stenou si Amanda vytvorila oddychový kútik, kde zvykne čítať, alebo počúvať hudbu z iPodu na poličke. Vidno tu obrazy z čias, keď sa Tom venoval v umení skôr maľbám a tiež nevyužité rámy.
Obrázok
Obrázok
Na náprotivnej stene sú zavesené tri "spomienkové" poličky, komoda s malou časťou oblečenia, ale hlavne stolička, na ktorej Tom do noci vyhráva na gitare v márnej snahe zložiť niečo svetoborné na jednej z jeho gitár.
Obrázok
Nakoľko v tejto prvej miestnosti má Amanda aj Tom väčšinu vecí, v spálni im stačí naozaj len to najnutnejšie. V prvom rade posteľ...
Obrázok
Na Tomovej strane je neodmysliteľná kniha aj vreckovky, Amanda si vystačí s budíkom a zrkadlom - suvenírom z Francúzska. Z cesty po Egypte si zas doniesli obraz, ktorý visí nad posteľou. Čo je však Amandinou srdcovou záležitosťou, je stolík pri nohách ich ležoviska..."Malý" detail pod sklom je vyjadrením jej pasie ku všetkému spojenému s divokým západom.
Na druhej strane sa už lecn nachádza zrkadlo, objemná skriňa, do ktorej sa však aj tak nezmestia celkom všetky Amandine šaty a Tomove obleky. Preto dosť často veci visia aj na stoličke pri dverách. Och, áno! A kvetina! Amanda miluje kvetiny...
Obrázok
Obrázok
Vtáčia perspektíva:
Obrázok

Inak chcem sa s vami dohodnúť, lebo keď teraz niekto vypadne, tak to tu už budete iba traja - dve kolá a ja by som potrebovala aspoň tri. Tak buď že teraz ešte nikto nevypadne, alebo tí dvaja poslední budú mať dve kolá - aspoň by sme lepšie overili, kto by to mal vyhrať, alebo budú naozaj už len dve kolá a v každom budete potom musieť zariadiť 2 miestnosti. Tak? :)

Počkám teraz na drahé porotkyne, dúfam, že teraz sa budú zobrazovať všetky obrázky.

Vika, teraz nielenže som ti preuploadovala obrázky, ale som im ja menila správnu veľkosť. Neviem v čom je problém, ale nabudúce si to skontroluj. A ešte som ťa pýtala, nech mi neposielaš len linky, len proste celý ten link označ a klikni hore na Img, keď to neurobíš cez samotný server. :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Štv 22 Júl 2010, 10:40

btw.: oskarko, Emerald pridajte mi prosím hlasovanie :)

Edit: Emerald ďakujem, chcem nechať hlasovanie aspoň 1-2 dni, takže hlasujte :D
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod Charlotte » Štv 22 Júl 2010, 11:59

Ďakujem všetkým čo za mňa hlasovali..je mi trošku ľúto, že som vypadla lebo ma to fakt bavilo, ale čo už..držím palce súťažiacim :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Interior designers '10

Poslaťod eva » Sob 24 Júl 2010, 14:42

3. úloha: Spálňa:

Porota

1 Rainyaviel
Obrázok

Emerald:
Všetko je krásne zariadené. Veľmi rozumne si to celé rozdelila na niekoľko častí. Páči sa mi šatník aj to úžasné miestočko s kozmetickým stolom a zrkadlom. Posteľ vyzerá veľmi pohodlná, páčia sa mi aj všetky tie obrázky na stenách, koberce, závesy... Z požiadaviek si splnila všetky a naozaj na 100%. Páči sa mi aj to, že všetky veci k sebe dokonale nesedia čo sa napríklad kresla, kobercov a obrázkov v rôznych rámoch týka. Je to starší manželský pár, ktorý sa celé tie roky nazbieral množstvo vecí a majú svoje obľúbené kúsky, ktorých sa nemienia vzdať. Presne si viem predstaviť ako starý pán rád vysedáva vo svojom obľúbenom kresielku zatiaľ čo pani manželka nedá dopustiť či už na zbierku obrazov alebo na starostlivo dopestované kvety. Celkové hodnotenie je 5 bodov.

Cora:O päť raz žasnem nad tvojim dizajnérskym umením. Všetko tak k sebe dokonale ladí. Páčia sa mi farby aj nábytok. Hneď musím vyzdvihnúť tie stoličky na a kreslá v knižnici. Tie teda majú šmrnc. Taktiež knižnica podobná antikvariátu je bezchybná. Páči sa mi rozloženie nábytku v spálni a to šikovne prevedenie aj predelenie. Pôsobí to jemne a nenútene ale pritom esteticky a vkusne a hlavne starožitne. Dávam 5 bodov.

Lincey: Jednoducho nádhera! To je prvé, čo musím poznamenať pri pohľade na fotky z tvojich izieb. Prvá izba slúžiaca ako knižnica sa mi nesmierne páči. Prevláda v nej hlavne biela čo ju opticky zväčšuje, plus sú pre mňa i veľké okná so vzdušnými bielymi závesmi. Obzvlášť sa mi páči výber stolov, či už ide o malý alebo o pracovný, opäť sú biele, ale vďaka poťahom na stoličkách, obrovskej knižnici a rastlinám, ktoré celý priestor oživujú, nezanikajú. Tiež mi nedá nepochváliť obloženie stien, hoci tento typ nepreferujem, sem sa skvele hodí.
Spáľňa mi opäť vyrazila dych. Kombinácia bielej priam kráľovskej postele a huňatého bieleho koberca sa mi obzvlášť páči. Pochváliť musím aj starožitný stolík a skutočne krásne zrkadlo nad ním. Ostatné doplnky už len všetko harmonicky dopĺňajú. Plus máš u mňa i za perfektný šatník a za naozaj do detailov premyslené využitie priestoru. Tu nemám čo vytknúť.
5 bodov.

2 schnegy
Obrázok

Emerald: Ako vidím Ana má spálňu o akej snívajú mnohí. Veľmi pekne sa ti podarilo preniesť ázijské prvky do celej spálne. Kvietky, vzory, doplnky, veľmi zaujímavé lampy a pekný drevený nábytok vytvorili veľmi útulné miesto na oddych. Taktiež si splnila všetky požiadavky na jednotku. Obzvlášť sa mi páči to miesto na pitie čaju, je to veľmi zaujímavý nápad, že si druhú časť premenila na akúsi oázu pokoja. Viac ani nemám čo dodať, naozaj dobrý nápad i pekne zrealizovaný, takže dávam 5 bodov.

Cora: Čakala som kedy opäť bude úloha, kde preukážeš zase to ázijské interiérové umenie. To bordové drevo tam ladí takmer so všetkým a páči sa mi, že nepotrebuješ veľa harabúrd aby si to tam zariadila ale popritom to naďalej ostáva útulné a prírodné. Naozaj pekný nábytok aj steny, hlavne tie vzorované. Veľmi sa mi to páči, je to harmonické a pritom tak detailné a boli dodržané všetky predmety, ktoré sú aj krásne rozmiestnené. Dávam 5 bodov.

Lincey: Ázijským štýlom si opäť nič nepokazila. Obzvlášť sa mi páči výber tmavého červeného dreva. Nábytok a doplnky sú zvolené premyslene a s vkusom, čo je vidieť na prvý pohľad. Závan Ázie je skutočne cítiť na každom kúsku.
Druhá miestnosť je opäť zaujímavo zariadená. Nezabudla si ani na stolík s vankúšikmi, ktorý mi skutočne pripomína typické azíjské čajové obrady- výborný nápad vďaka, ktorému sa ti podarilo do miestnosti pridať i vankúše a oltárik so sviečkami, ktorý už len umocňuje navodenú atmosféru.
Hoci ja osobne by som sa v týchto miestnostiach necítila ako "doma" k majiteľke domu sa tento štýl hodí.5 bodov

3 vika
Obrázok

Emerald: Spálňa je moderná, pekne doplnená farebnou stenou, vankúšmi a závesmi. Pri zariaďovaní spálne si dodržala všetky požiadavky, čo určite nie je ľahké, ale veľmi dobre si to zvládla. V spálni mi však chýba viac odkladacích priestorov, nachádza sa tam iba jeden vešiak, čo je pre dvoch manželov trochu málo. Taktiež nejaké miestočko pre Lenu by sa tam určite ešte vošlo, možno kozmetický stolík alebo veľké zrkadlo. Druhá, oddychová časť, ktorú si vzal na starosť Robert sa mi veľmi páči, na to že je vynálezca sa nanajvýš dobre vysporiadal s nábytkom a doplnkami. Všetko v príjemnom „plážovom“ oddychovom kútiku doslova dýcha šumiacimi vlnami a teplým pieskom. Za obe miestnosti dokopy je moje celkové hodnotenie 4 body.

Cora: Páči sa mi nápad a farebnosť spálne. Zaujímavo ladené a nič tam nie je pokazené alebo niečo čo by narúšalo celkovú koncepciu. I keď tam nevidím nejako výrazne veľké okná, myslím, že podstatné veci boli splnené. Tá čítareň je taká hravá a detská a nepríde mi príliš ako pláži podobná, skôr som si myslela, že to je nejaký detský kútik. Farby to má fajn ale ja neviem, nejako mi to tam neladí. Dávam 4 body.

Lincey: Už na prvý pohľad sa mi zdá, že si taký veľký priestor spálne nevyužila dostatočne. Hoci nemám rada, keď sú veci natrieskané na sebe a človek sa ani nemôže pohnúť, sem sa mi ešte niečo žiada, možno len nejaká zaujímavá drobnosť.
Páčia sa mi veľké okná a najmä výber závesov, tie som si asi všimla ako prvé. Stanovené podmienky si splnila, takže v tomto smere nič nevyčítam.
Zladiť mini knižnicu do námorníckeho štýlu je vskutku zaujímavý nápad, ktorý oceňujem. Všetko je zladené do bielo- modrej kombinácie, práve preto mi tam tapeta s Nemom vadí, jednoducho sa mi tam nehodí.
Taktiež sa mi tam nepáči ten kvetináč z haluzami, možno z nich raz niečo pekné vyrastie, no takto mi miestnosť skôr špatia
4 body

4 fluky
Obrázok

Emerald: Pracovňa je dobre zariadená, množstvo užitočných vecí skĺbené s ozdobnými obrazmi a spomienkovými poličkami je pekné oživenie. Páči sa mi, že každá vec má svoje využitie alebo dôvod prečo sa tam nachádza. Splnil si aj všetky požiadavky Toma a Amandy od koženej sedačky až po záclony. V spálni je pohodlná veľká posteľ, mäkučký koberec i veľká skriňa. No zdá sa mi, že je dosť veľká na to aby sa do nej vošlo viac odkladacích priestorov. Spálňa je predsa jediné miesto kde môžu Tom a Amanda skryť spred svojimi spolubývajúcimi všetko čo potrebujú, či už Amanda svoje oblečenie aby si ho Vivienne nepožičiavala alebo rôzne osobné veci a spomienkové predmety, ktoré nechcú vystavovať na oči ostatným obyvateľom. Čiže pár slovami, spálňa mi príde trochu prázdna. Celkovo je dnes moje hodnotenie 4 body.

Cora:F íha, tak toto je ozaj interesantné. Hneď čo ma zaujalo ako prvé boli tie rámy na obrazy. Toto sa mi neskutočne páči. Pozdávajú sa mi taktiež tie chladné farby, ktoré mám ja rada. Pekne dospelácka spálňa. Dávam 5 bodov.

Lincey: Ako prvé ma v miestnosti zaujala podlaha, ktorá sa mi naozaj nepáči. Príde mi to, ako na ňu pri prerábaní domu jednoducho zabudli. Oveľa viac by sa mi páčili parkety z dreva, z ktorého je oblúk. Tomov kútik je fajn, taká typická mužská pracovňa. Amandinu časť v tejto miestnosti by som pravdepodobne zariadila inak, viac v štýle, ktorý preferuje. Príde mi veľmi strohá a tiež mi tam vadia prázdne rámy.
V spálni je skutočne len to najnutnejšie čo manželia potrebujú. Tmavšie farby rozjasňuje veľký biely koberec ukrývajúc z časti tú nepeknú podlahu. K stoličke v rohu miestnosti by som ešte možno pridala menší písací stolík, keďže tam pôsobí tak opustene.
Prepáč, ale tentokrát ma to naozaj neoslovilo.4 body

1. miesto Rainyaviel, schengy (15 bodov)
2. fluky (13 bodov)
3. vika (12 bodov)
-------------------------------------------------------------------------

Anketa

1. miesto Rainyaviel (+2 body)
2. miesto schnegy, fluky (+ 1 bod)

-------------------------------------------------------------------------

1.miesto

Rainyaviel (15 + 2 = 17 bodov)


2. miesto


schnegy (15 + 1 = 16 bodov)


3. miesto


fluky (13 + 1 = 14 bodov)
________________________________________________________

4. miesto

vika (12 bodov)

Ďakujem vika za účasť :)
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Súťaže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia