Večné svetlo

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Akú dušu vložil podľa vás Eita do Leyli?

Upíra
11
38%
Ducha
8
28%
Nejakú veľmi zlú
5
17%
Človeka
5
17%
Nejakú inú (do komentárov napíšete akú)
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 29

Re: Večné svetlo-NOVY POVianocny diel!

Poslaťod Integra » Pon 28 Dec 2009, 12:43

Super už sa neviem dočkať ďalšieho diela ! Som zvedavá čo je Leila a prečo žije :) Úžasné obrázky a samozrejme nápad :wink:
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo

Poslaťod babyblue » Sob 09 Jan 2010, 15:38

velmi pekne dakujem integra, a samozrejme dakujem aj vsetkym ktory citaju moj pribeh :heart: :heart: :heart: dufam ze budete citat aj dalej, a komentare tiez potesia :oops: :D

10.diel: Mŕtve dieťa

Sedela som vo vani, a snažila som sa pre dýchať, že moji rodičia sú upírmi. A ja som vlastne mŕtva.
„Tak prečo si myslia, že ich dieťa prežije?“ opýtala som sa Sari
„Ach Pítia ty skleróza, veď to ty si im veštila budúcnosť. To ty si im dala nádej, inak by ani nedúfali.“
„A čo som im takého povedala?“ nedočkavo som sa dožadovala odpovede
„Povedala si im, že im pomôžeš aby ich dieťa prežilo. Ale ani mne ani im si nepovedala ako.“
„No skvelé.“ povedala som si potichu
V tej chvíli sa ma zmocnili dva pocity. Prvý bol pocit šťastia, pretože som vedela kto boli moji rodičia. Druhý pocit bol pocit hnevu a nespokojnosti, že neviem všetko, že madam mi tajila čo všetko vie a aj to, že ona ma zásluhu na mojom živote.
„Tu máš šaty.“ prerušila moje myšlienky Sarah „Obleč sa, namaľuj sa, a o desať minút príď k hlavnému pódiu.“
Vtedy som si uvedomila, že ani neviem čo mám na tom pódiu robiť.
„A čo tam mám robiť?“
„Hehe.“ zasmiala sa „Dúfam, že žartuješ.“
Obrázok
Mne to až také vtipné neprišlo. Ale čo už. Obliekla som sa teda a išla som k hlavnému pódiu.
Vyzerala som komicky, ale ešte horšie to začalo byť, keď som vyšla na pódium. Zostalo totiž strašné ticho. Chvíľu som tam len tak stála ale potom niekto vykríkol:
„Urob ohnivú šou!“
A ostatní sa samozrejme pridali:
„Áno, ohnivá šou, ohnivá šou, ohnivá šou.“ skandovali spolu
Ja som zhlboka dýchala a začala sa ma zmocňovať panika. Sarah sa začala báť, a videla som ako sa na mňa ostatní účinkujúci nechápavo pozerajú. Sári sa nakoniec tiež zmocnila panika ale pokúsila sa to nejako riešiť.
„Zatiahni za tú páku.“ zašeptala Sara
„Čože za akú páku?“ nechápala som
Ukázala prstom niekam v pravo hore a ja som to vzápätí pochopila. Nenápadne som sa začala k páke približovať až som ju nakoniec potiahla, a vyskočil akýsi lístok. Na ktorom stálo:
Inštrukcie k predstaveniu: Sústreď sa a aj svoju silu sústreď na jedno miesto. Predstav si, ako dva ohne stúpajú až k oblohe. Predstav si ako ti sila prúdi medzi prstami, a ono to pôjde.
To bolo všetko, čo stálo na lístku. Takže som sa vrátila do stredu javiska, a zavrela som oči.
Chvíľu som sa sústreďovala, a snažila som si predstaviť všetko, čo bolo písané na tom lístku. Chvíľu mi to trvalo ale nakoniec som niečo pocítila. Bolo to také brnenie medzi prstami, započula som výskot divákov, a otvorila som oči. V mojich rukách žiarili modré plamene. Sústredila som sa teda, a zapálila som pochodne, ktoré boli pravdepodobne pripravené na toto vystúpenie. Diváci začali tlieskať a ja som nemohla uveriť vlastným očiam. Tá sila bola taká skutočná, dovtedy som také niečo videla len v Harrym Potterovi ale teraz to dokážem aj ja.
Obrázok
Nakoniec som začala s ohňom robiť nejaké obrazce, a rôzne postavy, až napokon som predstavenie ukončila. Zišla som dole a tam ma už čakala Sarah aj z ostatnými.
„Vau, na to že si mimo ti to celkom šlo.“ povedal akýsi muž, ktorý sa pri mne zrazu objavil „Najprv sa síce zdalo, že si to zabudla, ale potom si to rozbalila ako vždy.“
Usmiala som sa a otočila na Saru.
„Ďakujem za ten lístok z návodom.“
„Nie je zač. Ten lístok som tam totiž nedala ja ale ty.“ povedala mi bez mihnutia oka
„Vážne prečo?“ opýtala som sa
Obrázok
„Neviem vravela si, že raz príde deň keď to budeš potrebovať. A prišiel. A tie tvoje ohne boli skvelé obvykle sú síce červené, ale myslím si, že tieto modré sú tiež fantastické.“
„Ehm, vďaka.“ poďakovala som sa a zrazu sa mi zakrútila hlava „Potrebovala by som si trocha odpočinúť.“
„Samozrejme.“ chytil ma ten muž, čo stál vedľa a doviedol ma do môjho prívesu
Sadla som si na posteľ a vyzula sa.
„Nechceš čaj?“ opýtal sa ten muž
„Nie, vďaka.“ mávla som rukou
Utrela som si tvár od toho maškarného zmaľovania, ale zrazu som si všimla niečo zvláštne, ten muž sa totiž začal vyzliekať.
„Ehm, prepáčte čo to robíte?“ znervóznela som troška
„Ale Piti, neblázni.“ odpovedal mi muž nežne a pobozkal ma na krk
„Čo to?!“ už som sa nahnevala
„Ale prosím ťa!“ zvýšil hlas aj on, a začal sa ku mne polonahý približovať
„Pomooooooooooooooooc! Znásilnenie!“ kričala som keď skočil ten muž na posteľ
„Upokoj sa!“ vravel muž ale ja som stále kričala o pomoc „Pokoj!“
Začala som kopať až sa mi napokon podarilo kopnúť ho na citlivé miesto, a on spadol s postele. Chvíľu bolo počuť iba chrčanie. Zrazu do miestnosti vošlo plno nechápavých ľudí.
„Prečo si to urobila?“ opýtal sa zo zeme
„Chcel si ma znásilniť.“ odpovedala som a pomaly som sa priblížila k okraju postele aby som naňho videla
„Čože?! Veď ja som tvoj manžel.“ povedal skrúcajúc sa v bolestiach
Ostatný ľudia v miestnosti sa začali smiať a pomaly všetci odišli.
„Ach, bože prepáč.“ ospravedlnila som sa a pomohla som mu vstať „Ja som úplne zabudla, dnes ráno si sa mi predstavil. Myslím, že sa voláš James?“
„Ty musíš mať vážne amnéziu.“
James si chytil hlavu a zistil že zozadu krváca.
Obrázok
„Musel si sa udrieť o roh stolíka.“ vstala som z postele a začala som hľadať niečo na obviazanie
Našla som akúsi šatku a obviazala som mu hlavu.
„Odpúšťam ti.“ oznámil a pobozkal mi ruku
Napokon sme sa na seba usmiali. Nevedela som prečo si ho madam Pítia vzala, bol to totiž taký slušne vyzerajúci človek. Ten druh muža, ktorého stretnete a hneď vám príde akoby ste ho poznali roky. A vôbec nebol typom, muža, ktorý by si vzal ženu akou je Pítia.
„Viem, že to bude znieť hlúpo ale nedáš si teraz ty čaj?“ opýtala som sa
„Veľmi rád.“ znova sa usmial a vyvalil sa na posteľ
Vyšla som von, a našla nejaký hrniec. Od ženy čo sedela pri ohni som sa dozvedela, že musím ísť pre vodu až k potôčiku, takže som sa tam pomaličky vybrala. Cesta viedla cez les, bola dlhá a ja som potôčik nakoniec aj tak nenašla. Išla som teda ďalej až som prišla k rybníku. Zohla som sa a nabrala som vodu do hrnca. Ale keď som vstala, namiesto môjho odrazu sa tam objavila madam Pítia.
„No čo ako to ide?“ opýtala sa ma
„Prečo si mi zatajila, že moji rodičia sú...sú...sú...“ osopila som sa na ňu
„Upíri?“ opýtala sa „Načo by ti to bolo? Aj tak nemáš nič z ich vlastností, ale zdedila si pár z ich nadprirodzených schopností.“
„Áno?! A aké?! Zatiaľ som si za svoj život žiadne nevšimla!“ kričala som nahnevane na vodu
„A tie plamene sú náhoda?! Čo?! Asi ťažko!“ zakričala si aj ona
„Aha.“ pochopila som „A čo teraz, môžem sa už vrátiť domov? Veď už viem kto sú moji rodičia.“
„Áno, ale musí prísť vhodný čas na medzi časové premiestnenie. “ odpovedala mi a pokračovala „Takže si tu ešte chvíľu pobudneš.“
Obrázok
„No tak fajn.“ zmierila som sa s tým „Tak ja tu teda ešte chvíľu počkám.“
Poobzerala som sa navôkol a všetko sa mi zdalo tmavšie než pred tým.
„Ehm, Pítia? Mohla by si mi ukázať cestu?“ opýtala som sa jej ale ona už tam nebola
Chvíľu som blúdila po okolí až som napokon pochopila, že som sa stratila. Zložila som sa teda pod najbližší strom. Tráva voňala jarou, a čerstvý vzduch voňal zase stromami. Všade bolo ticho a bola trocha zima. Nič nebolo počuť iba občas nejakého vtáčika ,a posuny vody po hladine. Fúkal mierny vietor a mňa jeho monotónne pohyby uspávali. Po chvíli som zaspala.

Ráno som už vedela nájsť cestu späť. Vrátila som sa k prívesom ale všade bolo ticho, akoby to tam vymrelo. Prvé čo ma napadlo bolo to, že ešte všetci spia. Odniekadiaľ však vyskočila neznáma žena a udychčane začala hovoriť:
„Celú noc sme ťa zháňali tá žena začala v noci rodiť!“
Obrázok
„Myslíš Neku?“ opýtala som sa vyplašene ale vedela som, že myslí ju „Musíme za ňou urýchlene ísť.“
Vysadli sme na koč a začali sme uháňať.
„Sarah k nej v noci prišla prvá.“ snažila sa ma upokojiť „Neboj určite to zvládne veď sa predsa učila od teba.“
Za pár minút sme prišli k hotelu, a ja som vybehla po schodoch najrýchlejšie v mojom živote. Prišla som však neskoro...
Vošla som do izby a na stole ležalo zabalené mŕtve dieťa. Sarah na mňa iba smutne pozrela.
„Mŕtva sa už narodila.“ oznámila mi potichu
Pozrela som sa na Neku, na moju matku, a uvidela som, že vedľa nej sedí pravdepodobne aj môj otec
„Ty!“ skríkla moja matka „To ty si nám povedala, že zariadiš aby naše dieťa prežilo!“
Neustále kričala a ukazovala na mňa prstom.
„Ja..ja...tomu nerozumiem.“ jachtala som zo seba
Obrázok
„Ty falošná suka!“ neprestávala kričať a nadávať
Pozrela som sa na ňu, a na muža sediaceho vedľa. On nevravel nič iba hlúpo pozeral do zeme a vyzeralo, že aj plače. Pozrela som sa napokon zase na mŕtve dieťa, a začala som cúvať. Cúvala som, akoby som chcela od toho všetkého ujsť. Napokon som prišla k zrkadlu, a to zrkadlo ma vtiahlo dnu. Ocitla som sa v ňom a počula som Pítiin hlas:
„Teraz sa už len pozeraj!“ prikázala mi a ja som tak urobila
Namiesto mňa tam už stála pravá madam Pítia, a vyzerala oveľa sebavedomejšie ako ja.
„Nekrič na mňa drahá.“ povedala Pítia medovým hlasom mojej matke „Povedala som, že dieťa bude žiť...nie, že sa narodí živé.“
Vyzeralo to tak, že sa moja matka upokojila, a začala počúvať.
„A ako to zariadiš?“ opýtala sa jej moja matka už oveľa pokojnejšie
„Vieš uzavrela som dohodu z mužom, ktorý dokáže splniť každé prianie.“
„S diablom?“ ozvala sa zrazu Sarah vystrašene
„Nie hlupáčik, diabol duše berie, a ja som chcela nejakú dušu tomuto dieťaťu dať, takže obchod s diablom by bol bezpredmetní. Uzavrela som dohodu s pánom sveta mŕtvych.“
Obrázok
„Panebože, ak si uzavrela obchod s Eitom tak je to také isté. Aj jeho obchody majú vždy veľký háčik! Čo chcel tento krát?“ zapojil sa do rozhovoru napokon aj môj otec
Je to zvláštne ale presne takto som si jeho hlas predstavovala.
„V podstate najprv na dohodu nepristúpil ale na druhý deň prišiel jeho posol. Vravel, že jeho pán ponuku prijíma, a, že mám k nemu prísť...“
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod Integra » Sob 09 Jan 2010, 16:46

úžasný diel ! proste nemám slov ! Obrázky sú ako vždy úžasné :) a text bol super. Som sa zasmiala keď kričala na Jamesa :D No som zvedavá ako sa to vyvinie a čo to chce ten pán smrti :)
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod Gigushka » Sob 09 Jan 2010, 16:55

To "znásilnenie" Pítiiným manželom ma teda pobavilo :D :D Teším sa na ďalší diel :)
Obrázok užívateľa
Gigushka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 28 Jún 2009, 11:28
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod Zdenuška » Sob 09 Jan 2010, 18:23

Áno .. krásny diel, ako vždy !! Teším sa na pokračovanie :)
Obrázok užívateľa
Zdenuška
Starec
Starec
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Štv 30 Okt 2008, 12:11
Bydlisko: V mojej izbe a pri PC:D
Pohlavie: Sim

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod Charlotte » Sob 09 Jan 2010, 19:55

Jo, pozerám že tu je nový diel..skvelý text, fotky, nemám čo vytknúť. Niektoré scény ma pobavili takže sa mi to veľmi, veľmi páčilo..som zvedavá ako to pôjde dalej :)
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod babyblue » Ned 10 Jan 2010, 13:58

dakujem za komentare integra, zdenuška, gigushka a charlotte, velmi ste ma potesili :heart: :heart: :heart: :thx:
som rada ze sa vam pribeh paci a dufam ze budete citat aj nadalej :oops:
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 10.DIEL-MŔTVE DIEŤA

Poslaťod babyblue » Ned 31 Jan 2010, 19:52

sorry sorry ale mam problemy z hrou, takze pridam tento diel bez fotiek. Dufam ze nebude vadit, a aj tak si precitate :D

11.diel: O pôvode Leyli.

Pítia začala rozprávať svoj príbeh pekne od začiatku...
Pred pár dňami Pítia teda navštívila Eitu, aby mu povedala o svojej ponuke. Vysvetlila mu, že chce pomôcť dvom zaľúbencom, ktorých dieťa sa určite narodí mŕtve.
„Sú to upíri?“ pochopil ihneď
Madam pritakala, a on povedal aby pokračovala. Chcela iba jednu dušu pre dieťa, a za to mu ona pôjde slúžiť po svojej smrti. Eita sa na ňu zadíval a s úškrnom povedal:
„Myslíš si, že som blázon?“ opýtal sa svojím mierne chripľavým hlasom „Ty prežiješ aj mňa, a to ma nemôže nič zabiť. Z tejto dohody by som nezískal nič. Vlastne nemáš nič čo by ma zaujalo. Takže sa dohoda nebude konať.“
Ako madam povedala, prvý krát ju odmietol. Na druhý deň však po ňu poslal a na jej ponuku prikývol.
„Tak dobre dám ti jednu dušu, ale mám dve podmienky.“ povedal Eita záhadne, a odpil si z pohára, ktorý držal v ľavej ruke
„Akékoľvek, môj pane.“ zalíškavala sa madam Pítia
Madam sa nesprávala k veľa ľuďom tak úctivo ale kto by sa nesprával k mužovi, ktorý po vašej smrti rozhodne kde skončíte, a dokonca vás môže učiniť nesmrteľným.
„Tú dušu si vyberiem sám.“ oznámil
„To nie je také zlé, ďa...“ začala vetu Pítia
„A ešte po 200 rokoch bude patriť znova mne.“ prerušil ju
„Myslíte tá duša?“ opýtala sa nechápavo
„Myslím to celé telo!“ povedal a rozhodil teatrálne rukami
„Ale pane, akú dušu do nej vložíte aby sa dožila 200 rokov? Veď aj keď je niekto upír alebo vlkodlak, jeho duša je stále ľudská, takže ak sa znovu narodí hocijaká nadprirodzená bytosť, bude ako normálny človek.“
„Neboj sa táto duša to toľko vydrží!“ uisťoval ju „Čo tak stanoviť presný dátum na 15. mája 1809? Hmm?“
„No myslím si, že je to rozumná dohoda. Rodičia budú môcť vychovávať svoje dieťa a ona bude žiť.“
„Áno ale nezabudni, že v roku 1809 bude opäť moja.“
Pítia mu napokon podala ruku, podpísala zmluvu, a tým sa jej príbeh skončil.

„Vy ste sa snáď zbláznili!“ začal kričať môj otec, keď si celý ten príbeh vypočul „Ona mu bude patriť! A on nás určite nenechá žiť spolu! Niečo určite vymyslí.“
Otec dohovoril a moja matka niečo začala vravieť ale ja som to už nepočula. Znova sa objavil vietor, vybral ma zo zrkadla a vyniesol ma hore do výšin. Znova som spadla na zem, presnejšie moja duša ale moje telo sa nemohlo hýbať. Bola som zaseknutá v nejakej smiešnej polohe, a uprostred parku. Z poza stromu sa objavila Pítia.
„No čo ako sa ti páčil výlet?“ opýtala sa keď ma zbadala
„Mohla by si mi pomôcť.“ opýtala som sa, pretože som stále bola nehybná
„No jasne.“ položila na mňa ruku, a moje telo sa konečne uvoľnilo
„Je síce pekné, že si mi ukázala kto sú moji rodičia a zistila som aj, že žijem už štyristo rokov, čo mi mimochodom budeš musieť ešte vysvetliť, ale ako sa to teda skončilo? Žila som so svojimi rodičmi a prečo si to nepamätám?! A prečo nepatrím Eitovi ?!“ zvýšila som na ňu hlas
„Po prvé: Neviem prečo žiješ už štyristo rokov. Nikdy som totiž nezistila akú dušu do teba dal.
A po druhé: Áno žila si so svojimi rodičmi. Princ sa kvôli tvojej matke vzdal trónu a žili ste spolu šťastne. Ty si narástla až si sa zastavila na veku 25 rokov, a v tej podobe si zotrvávala ďalších dvesto rokov... Tvoji rodičia však nezabúdali, že v roku 1809 budeš opäť patriť Eitovi. Tebe to však nepovedali, a sami si to nechceli pripustiť. A tak keď prišiel čas poslali ťa ku mne, a ja som ťa aj skryla na mieste kde ťa nemal nájsť. Eita prišiel večer, teba však nenašiel, pýtal sa tvojich rodičov ale oni mu nechceli nič povedať. Ty si sa ale ťahala k nemu, akoby ťa niečo lákalo. Bola si ako začarovaná. Utiekla si mi, a prišla si až k domu tvojich rodičov. Eita ťa uvidel a a rozbehol sa za tebou, tvoj otec ani matka to ale nechceli dopustiť a tak sa naňho vrhli...chudáci...obidvaja zahynuli. Zľakla si sa a utiekla si od neho. Všetko som to sledovala ale proti Eitovi som nič nezmohla. Vrátila si sa ku mne ale bola si akoby vymenená,... vôbec si nebola smutná, ako keby ti rodičia nechýbali,...ako keby si k nim vôbec nepatrila. Potom som ťa znova schovala, a dala som ti vypiť lektvar, ktorý ťa mal uspať na 200 rokov, to kvôli tomu aby si sa k nemu opäť neťahala. Dala som ťa do hrobu aby si ľudia mysleli, že si mŕtva. Počas tvojho spánku som Eitu stretla...neustále mi opakoval, že ho to mrzí, a, že nič nechápem a vraj mu musím povedať kde si. Samozrejme som odmietla, ale on sľúbil, že sa mu podarí získať ťa o ďalších 200 rokov.“ povedala svoj ohromujúci príbeh Pítia
Chvíľu bolo ticho, a ja som tam stála ako priklincovaná.
„Ale ak som mala spať dvesto rokov, ako je možné, že som už hore? A prečo som si nič nepamätala?“ vyšlo zo mňa nakoniec
„Zobudila si sa o niečo skôr, a to, že si nič nepamätáš, plus tie tvoje falošné spomienky, že ťa otec bil a iné, to všetko sú vedľajšie účinky lektvaru.“ povedala jedným dychom Pítia
To ma úplne zložilo sadla som si na trávu a chytila sa za hlavu. Zmocňoval sa ma pocit úzkosti a ťažko sa mi dýchalo.
„Tak potom mám ešte jeden dotaz.“ ozvala som sa napokon
„Aký?“ opýtala sa vľúdne Pítia a sklonila sa ku mne
„Ak si mal po mňa Eita prísť po 200 rokoch neznamená to náhodou, že 200 rokov od 15.mája 1809 je 15. mája 2009?“
„AJ.“ prekvapilo ju „Vidíš na to som nemyslela.“
„Takže si pre mňa príde za dva mesiace.“ skonštatovala som
„Och áno, niečo vymyslím... napríklad ďalši lektvar...“
„To nie!“ zrušila som ju ihneď „ Zase by som všetko zabudla, a nechcela by som toto prežívať odznova.“
„Ale potom už neviem ako ti pomôcť.“ povedala smutným polohlasom
„Vieš Pítia...“ postavila som sa k nej „...ja chcem len vedieť pravdu. Kto som a odkiaľ pochádzam. Za zodpovedanie toho odkiaľ pochádzam som ti vďačná, ale stále neviem akú dušu to do mňa dal.“
„To už musíš zistiť sama. Všetko čo som vedela som ti povedala.“
„Ja viem.“ povedal som, a objala som ju „Ďakujem.“
„Ja už musím teraz ísť. Ak ma budeš potrebovať...“ začala Pítia vetu
„Ja viem si čarodejnica stačí zavolať tvoje meno.“ prerušila som ju s úsmevom
„Ale nie, tu máš číslo na mobil.“ strčila mi do ruky vizitku „A ešte, dávaj si pozor na nich.“
„Kto sú to oni?“ spýtala som sa, keďže ma na nich už varovala Pítia a dokonca aj Samuel
„Snažia sa ťa dostať, pravdepodobne ich poslal Eita. Neviem čo ti chcú spraviť ale už dlho ťa hľadajú. Dávaj na seba pozor.“
Usmiala som sa, a pozrela sa na mobil:
„Do riti, dnes je piatok a večer mám rande s Collinom.“
Chcela som sa pozrieť znova na madam Pítiu ale ona už bola preč.

Celú cestu do práce som utekala, ale aj tak som meškala.
„Meškáš.“ oznámila mi Gerty hneď ako som vošla
„Viem.“ odvrkla som jej
„Collin zvolal poradu.“ pokračovala v oznamovaní a začala ťukať do klávesnice „A aj na ňu už meškáš.“
„Do riti.“ zahrešila som a otočila som sa medzi dverami „Kde je...“
„Vyjdeš, vydáš sa vľavo, tretie dvere.“ prestala ťukať a otočila sa na mňa s úsmevom „Collin sa na teba už dva krát pýtal.“
„Super.“ zamumlala som si a zabuchla som za sebou dvere
Do zasadačky som sa snažila vojsť potichu ale aj tak si ma všimli. Collin tiež, a preto prestal na chvíľu hovoriť až pokým som sa neusadila.
„Takže ako som už vravel. Túto mimoriadnu poradu som zvolal pretože madam Dubarry predáva polovicu svojich pozemkov. Prečo to robí? Popravde ak ich získame my, je mi to jedno.“ po tejto jeho poznámke sa všetci rozrehotali
„Takže chcem aby ste mi vy všetci do pondelka získali o nej informácie. Čo má rada, čo neznáša...jednoducho všetko.“ na chvíľu sa odmlčal a vyzeral, že premýšľa „ Takže do práce.“
Po tejto vete sa všetci zdvihli a odchádzali preč. Všimla som si, že pán Boss sa tam nenachádzal.
Nevedela som jeho krstné meno, ale od nášho posledného stretnutia som naňho neprestala myslieť.
„Leyla, Leyla.“ kričal za mnou Collin
„Áno?“ otočila som sa naňho
„Viem, že som ti vravel, že pôjdeme do reštaurácie ale čo tak si radšej urobiť piknik? Večer musím totiž povečerať s madam Dubarry.“
„No jasne, veď prečo nie.“ odpovedala som trocha unavene
„Spala si dobre?“ opýtal sa starostlivo
„Áno, dobre ale nespala som.“ pokúsila som sa o vtip
„Hehe. Tak napríklad o štvrtej pri jazere.“ povedal a už sa pomaly zberal „ Och a ešte, kúpila by si prosím ťa bagety. Prepáč ale nebudem mať čas kúpiť čerstvé pečivo.“
„Okey.“
Pomaly som sa dotackala do kancelárie. Únava z predošlých dní sa na mne odrazila, a ja som zaspala v kancelárií.
„Leyla.“ budil ma tichý ale piskľavý hlas Gerty „Leyla, zobuď sa, je za desať minút štyri.“
Na túto vetu som vystrelila ako raketa.
„To nemyslíš vážne!“ zakričala som a vyletela som z kancelárie „Do pekla.“
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Charlotte » Ned 31 Jan 2010, 20:02

Skvelé aj bez fotiek..
Zase nemám čo vytknúť veľmi sa mi to páčilo :)
Som zvedavá čo bude dalej je to veľmi napínavé..
Takže teším sa na další diel :nose:
Like everything else in life, I just had to decide what to do with what I was given..
Obrázok užívateľa
Charlotte
Zrelý
Zrelý
 
Príspevky: 904
Registrovaný: Ned 28 Dec 2008, 22:00
Bydlisko: High Tatras
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod babyblue » Ned 31 Jan 2010, 20:17

dakujem charlotte15 som rada ze sa ti paci aj bez fotiek, vzdy ma potesi tvoj komentar :oops: :)
budem sa snazit aby uz v buducom dieli fotky boli :D
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Integra » Ned 31 Jan 2010, 20:58

Ako vždy pekný a zaujímavý diel. Som zvedavá kto budú ti "lovci" ktorých poslal Eita :) ....btw ani mne nevadilo že to bolo bez fotiek, ale dúfam, že sa hra opraví :)
I used to be an adventurer like you then i took an arrow to the knee
Obrázok užívateľa
Integra
Starec
Starec
 
Príspevky: 1221
Registrovaný: Uto 23 Jún 2009, 13:34
Bydlisko: Vreckany :)
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Gigushka » Uto 02 Feb 2010, 16:21

Nevadí, že je bez fotiek aj tak sa mi diel páčil :)
Obrázok užívateľa
Gigushka
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 28 Jún 2009, 11:28
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod babyblue » Štv 11 Feb 2010, 18:10

som veľmi rada že sa vám páčilo aj bez fotiek, uvidím čo spravím z hrou lebo mi problém odišiel a zase sa vrátil, dá sa mi dostať len do CAS a keď si simíka idem ukladať tak ma to vyhodí. Do normálnej hry sa neviem dostať. Ale aj tak ďakujem a dúfam že budete čítať a komentovať aj naďalej :heart: :heart: :heart:
...mnohým ľuďom ničí realita sny, ja ničím realitu snom...
Obrázok užívateľa
babyblue
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 504
Registrovaný: Str 20 Aug 2008, 19:48
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod RoyalFlush » Str 03 Mar 2010, 22:06

Ty kokso to je supiš príbeh :o :respect: teraz som celý prečítala..
Odkial bereš tie nápady?? :D
RoyalFlush
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia 01 Jan 2010, 16:21
Pohlavie: Simka

Re: Večné svetlo- NOVY 11.DIEL-O pôvode Leyli

Poslaťod Mimi » Str 10 Mar 2010, 18:15

Skvelý príbah a hneď ako som začala čítať ma upútal :)
Neplač,že zapadlo slnko,lebo slzy ti nedovolia uvidieť mesiac.

Každý člověk má v podstatě jen tři velké zážitky: narození,život a umírání. Neví o tom, že se narodil, trpí, když umírá a zapomíná že žije... Štěstí je jako ze skla.
Jak se leskne, tak se i
láme.
Obrázok užívateľa
Mimi
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Štv 27 Mar 2008, 08:52
Bydlisko: V Vesmíre v inej Galaxii
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť