Amor est aeterna

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Pia 18 Máj 2012, 18:04

Obrázok
Rosina a Miranda sú krásne a bohaté sestry. Tak sa zdá že ich šťastiu nič nechýba, až keď sa z testamentu otca dozvedia, že majú ešte jednu sestru. No tak sa zdá, že tá sa celkom vymyká ich predstavám.
Obrázok
Kde bolo tam bolo, žila jedna Popoluška, ktorá celý život prežila v sirotinci na vidieku. No až dovršila 17 rokov dostala list, ktorý jej zmenil život - zistila, že je dcérou bohatého podnikateľa a má dve sestry, ku ktorým sa má nasťahovať.
Obrázok
Je najstaršia zo sestier, má 21 a slovo povrchná ju ani zďaleka nevystihuje. Miluje drvenie sa v posilovni, módu a medzi jej najobľúbenejšie športy patrí behanie po obchodoch a salónoch krásy. Má priateľa Dana.
Obrázok
Je prostredná, má 19 a snaží sa v ničom nezaostávať za sestrou, rovnako je posadnutá všetkými módnymi trendmi. Jediná vec, ktorá jej chýba je už len frajer.
Obrázok
Dan sa rád poflakuje po meste, z času na čas si zahrá futbal s kamarátmi a medzi jeho najobľúbenejšie aktivity patrí zabíjanie času nič nerobením. Nemá rád prácu a keď musí plniť niekoho požiadavky.
Obrázok
V živote si musel všetko tvrdo vybojovať, miluje rýchle autá a nadovšetko zbožňuje svoj kabriolet ktorý si kúpil za vlastné našporené simoleony. Je poctivý a váži si prácu. Má veľa obdivovateliek, ale má pocit že ešte nestretol tú pravú.
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod Nemesix » Pia 18 Máj 2012, 19:48

Zatial, sa mi to paci, dufam ze budes pokracovat... :wink:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod Alison » Pia 18 Máj 2012, 19:50

pekné, som zvedavá ako to bude ďalej pokračovať a či tam spravíš ešte nejakú nečakanú zápletku :)
"Až keď niekoho stratíme, tak si uvedomíme, čo pre nás znamenal."
Obrázok užívateľa
Alison
Starec
Starec
 
Príspevky: 1203
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 18:28
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Pia 18 Máj 2012, 21:15

1. časť - Nečakané prekvapenie

Nina
Obrázok
Odrazu sa otvorili dvere a predo mnou stáli dve očarujúce super kočky.
-Ahojte.
Rýchlo som zo seba vykoktala.
Obe na mňa pozerali ako na zjavenie a vymieňali si pohľady.
- Hmm...čau!
Ozvala sa prvá tá krásna červenovláska.
- Ja...ja som Nina.
Podávala som jej ruku snažiac sa zachovať si to málo dôstojnosti čo mi ostalo. Moja ruka bola odmietnutá! Pokus o priateľstvo zlyhal. O.K. je čas sa otočiť a vrátiť do sirotinca.
Obrázok
Tu sa ale ujala slova čiernovlasá kráska.
- Poď ďalej ...Nina, cíť sa tu ako doma, veď odteraz je to...aj tvoj domov!
Pôvabne sa usmiala, no akoby za tým úsmevom bolo čosi falošné. Teda som vstúpila do domu.

Rosina
Obrázok
Zatiahla som Missy za roh.
- Moje nervy, to má byť kto? Alebo skôr čo?
Soptila som.
- Neverím, že ONA je naša sestra, neverím.
- Pokoj Rossie, nerob si zbytočné vrásky. Neboj sa veď si to preveríme. Mám známosti na polícii, vytrhneme jej vlas v spánku a dáme identifikovať DNA.
Obrázok
Začala som si pílnikovať nechty - to ma vie vždy dobre upokojiť.
- Dúfam, že máš pravdu Missy, lebo ak nie...
Krútim hlavou. Miranda sa vyklonila z kuchyne a prehliadala si nového člena rodiny.
- Trebalo by ju trocha upraviť, vymeniť tie otrasné háby za niečo viac IN.
- Ty snáď žartuješ?
Obrázok
Prestala som si pílnikovať nechty.
- Nie príde ti Dan a hádam nechceš zažiť takú potupu a aby si tvoj frajer myslel, že máš takú sestru.
- Tak na to rovno zabudni.
Týmto som považovala našu debatu za ukončenú. Proste ju nenamaľuje a neoblečie do našich značkových vecí. Prečo som to tak nechcela? Možno som mala nepríjemný pocit, že za tou tvárou škaredého káčatka sa ukrýva čosi viac.
Obrázok

Miranda
Obrázok
- Ahoj, neruším?
Vošla som do izby snažiac sa o zmierlivý tón.
- Nie, práve som...sa chystala dolu.
Obrázok
-Ach, aha. No vieš, len tak som rozmýšľala. Nechcela by si sa prezliecť? Teda nie, žeby tvoje šaty boli zlé -
snažila som sa rýchlo zahovoriť
- to nie, kdeže, len...vážne netuším aká móda sa nosí v sirotinci, ale my sa tu obliekame inak a keďže tu budeš odteraz bývať s nami, mohla by si sa začať tiež tak obliekať.
Videla som jej rozpaky, no nevzdávala som to ešte.
- Len na skúšku. Pozri čo som priniesla.
Zazubila som sa. Prešla prstami po šatách.
- Sú veľmi pekné. Ale ja sa naozaj ne...
Obrázok
- Už nič nehovor! Zver sa do mojich zázračných rúk! Ja z teba urobím Hankinsovú ako sa patrí!
A tak som sa do toho pustila, vediac už dopredu, že to nebude ľahká práca.
Obrázok

Rosina
Obrázok
Ladným krokom som prešla cez halu a nahodiac sladký úsmev otvorila dvere.
- Miláčik Dan tak ty si už tu!
Pobozkala som ho na privítanie. Vošiel dnu čosi hundrajúc si popod nos.
- Tak čo dnes dávajú? Hokej...á to je moje!
Obrázok
Hneď sa pohodlne usadil v kresle a ja som sa pritúlila k nemu.
- Dnes som mala náročný deň. Bez teba mi je tak smutno...
Snažila som sa nadviazať rozhovor.
- Chýbaš mi. Chýbajú mi naše spoločné večere pri sviečkach.
- Uhmm.
Už som nevedela ako upútať jeho pozornosť tak zo mňa vyklzlo.
- Dnes prišla naša sestra, vieš tá ktorú otec uviedol v poslednej vôli. Po celý čas bola v sirotinci. Keby si ju videl aká je!
- Ale čo? No schválne aká je?
- No čo ti budem rozprávať sám sa presvedč.
Uškrnula som sa v duchu. Nech si chlapec začne vážiť čo má. Keď uvidí Ninu určite ho to prinúti prehodnotiť svoj životný postoj.
Obrázok
- Ninááá, poď sem dolu!!! Chcem ti niekoho predstaviť!
Nikto nič, čo tam robí? Nebodaj ohluchla.
- Ninááá!!! Poď dolu už aj! Máme návštevu!
Obrázok
Takmer som si vykričala hlasivky. Odrazu sa ozvali kroky. No hurá! Princezničke sa uráčilo.
Skoro som omdlela, keď som ju uvidela.
Obrázok
- No, mala si pravdu, také niečo sa len tak nevidí!
Dan mieril k nej. Lapala som po dychu ako ryba na suchu.
Obrázok
- Ahoj ja som Nina. Tak ty si priateľ mojej sestry?
Vyškierala sa ako zmyslov zbavená.
- áno ja som Dan. Rád ťa spoznávam Nina.
- Veď som ti hovorila Dan, navyše sme sestry čo si čakal? Geneticky máme danú krásu.
Snažila som sa zachrániť túto grotesknú situáciu. Bolo to ako zlý sen. Zatvorím oči a prebudím sa. Zrak mi padol na dvere, kde stál ten previnilec. Miranda.
- Môžeš na slovíčko?
Usmiala som sa a zatiahla ju do kúpeľne.
Obrázok
- čo ti to napadlo? čo si to vykonala?
- Ale veď som z nej urobila človeka. Prepáč, že sa snažím spraviť z nej reprezentatívnu osobu, prepáč, že nechcem, aby nám kazila dobré meno. Vážne prepáč.
- Nikto z nej nechcel mať reprezentatívnu osobu, čo to splietaš? Ach Miranda, kde si bola, keď rozdávali rozum?
Obrázok
Mlčky sme na seba zazerali. Vtom som si spomenula, že Nina je sama v izbe s Danom.

Nina
Obrázok
- Tak odkiaľ vlastne si? Z Krasohlídkova, či z Veronova?
- Nie-
pokúsila som sa o úsmev,
- zo Zelených Planín.
- Fúha, kde to asi je?
Začudoval sa.
- Dosť ďaleko odtiaľto. Je to v podstate vidiek, prežila som tam celé detstvo. A teraz som tu.
Obrázok
- A čo ako sa ti tu zatiaľ páči?
- Je to tu veľmi pekné naozaj. A moje sestry sú, tiež veľmi milé.
- To áno. Aj ty si veľmi milá a pekná.
Dodal flirtujúc.
Z kúpeľne vyšla Rosina a Miranda.
- Som taká hladná. Nevyhnutne potrebujem výdatnú večeru v podobe lososa v luxusnej reštaurácii. Daniel poďme prosím, poďme dobre?
Obrázok
-Ale veď hokej ešte neskončíl.
Všetci sa obrátili k televízoru, kde práve skončil hokej. Dan bol porazený.
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod Nemesix » Pia 18 Máj 2012, 21:40

Velmi sa mi to paci, len ti poradim ked fotis aby to lepsie vyzeralo daj si celu stenu.. :)
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Pia 18 Máj 2012, 21:45

dakujem :oops: no ano teraz som si vsimla ze som na to zabudla najmä pri prvych fotkach
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Str 25 Júl 2012, 17:46

2. časť - Tiene minulosti

Rosina
Obrázok
Cestou v aute ma prepadávali hlúpe pocity. Sledovala som ako sa za oknom míňajú domy a chtiac, či nechtiac ma zaplavovala ponurá nálada. Akoby toho nebolo málo, spustil sa dážď, čo môj pocit ešte umocňovalo. Kvapky dažďa stekali po okne a ja som ich sledovala a nevedela som si vysvetliť svoj zármutok. Veď sa nič nedeje. Tak prečo tie slzy? Pravdou je, že za najtvrdšou maskou sa skrýva najväčšia zraniteľnosť.

Nina
Obrázok
Po tom, čo Rosina s Danom náhle nečakane odišli mohla som si trochu vydýchnuť. Najprv som šla do izby a striasla zo seba tú maškarádu. Necítila som sa tak vo svojej koži. Natiahla som si sivé tepláky a pohodlné papuče z domu a pomaly zišla do kuchyne. Stála tam za pultom Miranda a niečo varila
Obrázok
-Ale nie. Dala si si dolu môj umelecký výtvor. To sa mi snáď len sníva.
Povedala kým miešala čosi v hrnci.
-No...videla som Rosininu reakciu a popravde takto sa cítim aj tak lepšie.
-Nehovor hlúposti. Rose je už raz taká, nepáči sa jej keď sú v Danovom okolí nejaké pekné dievčatá.
Zasmiala sa.
Obrázok
-čože? Snáď si tým myslela aj mňa...no popravde, ja sa nejak krásna byť necítim.
Pokrčila som plecami.
-žartuješ? Dan z teba nemohol spustiť oči ty hlupáčik.
-O to horšie! Veď je to chlapec mojej sestry!
-Ach nebuď taká svätá! Určite máš aj ty nejaké svoje muchy...hm, čo?
-Muchy? Ééh. Nie nemyslím, som úprimná a nemám čo skrývať.
Obrázok
-Tak teda dobre. Dáš si ?
-áno rada.
Podala mi tanier a s chuťou sme sa pustili do večere.
Obrázok

Rosina
Obrázok
Čakanie na lososa v mojej obľúbenej reštaurácii bolo pridlhé a moja riasenka nezvratne rozmazaná. Využila som to teda na malé odskočenie a zatiaľ som si upravila make-up a všetko potrebné. Upokojujúca atmosféra dôverného prostredia mi dodala potrebný pocit istoty. Vykročila som k svojmu miestu a usadila sa za stôl.
Obrázok

-Si v pohode? Zdala si sa mi nejaká iná v dome. Asi to bude tou zmenou...nová sestra.
Usmial sa.
-No áno asi.
Zasmiala som sa až mne samej to znelo príšerne falošne.
-Musím uznať, je to kus.
Mala som chuť vyliať mu obsah pohára do tváre, ale ovládla som sa.
-Odkiaľ sa to vlastne že vzala?
-Zo sirotinca. Nina je naša nevlastná sestra, žiaľ. Jej mama bola prostitútka. No áno...je to smutné, možno pôjde aj ona v jej šľapajach.
Naoko som poznamenala súcitne a v duchu som sa jedovala.
-Chúďatko. Musela to mať ťažké v detstve. Mal som jedného spolužiaka z decáku, vždy bol taký smutný.
-Nina ale vôbec nie je ten typ. Nerada to priznávam, ale ide po našich peniazoch. Hneď ako sa dozvedela o našom majetku vyštartovala.
-Daj jej šancu. Rád by som sa s ňou viac spoznal...teda ak ti to neprekáža. Čo tak zájsť niekedy, do kina?
Vážne ? Do kina? Tak na to rovno zabudni!!!! Ziapala som v mysli.
-čo ja viem. Ešte sa ani poriadne nevybalila a ešte sa trepať niekde do kina.
-Rose. Tebe niečo je. Všimol som si tvoju reakciu na Ninu. Nemáš ju rada.
Nebola to otázka. Konštatoval. On mi čítal myšlienky.
-Bojím sa. Nepoznám to dievča, má tak pochybnú minulosť. Bola som slušne vychovaná podľa najprísnejších mravných zásad. Je prirodzené že sa obávam o svoj morálny úpadok!
Obrázok

-Páni. Odkedy si taká počestná?
-Odjakživa poznáš má predsa.
Vyhrkla som .
-Ale samozrejme, len si ťa doberám. No Nina sa zdá byť milé dievča, mne povedala že vyrastala na vidieku, tam nie je veľa príležitostí k zvrhlostiam.
-Lebo ty si tam býval, že?
-Ach...prosím, nechaj ju tak. Ako vravím daj jej šancu.
-Nezastávaj sa jej toľko. Je mi z toho na grc, nepoznáš ju, ani ty , ani ja a vlastne je to cudzí človek a vlastne prečo sa rozprávame len o nej? Chcela som sa odreagovať ale ty len o jednom točíš.
Obrázok

Nina
Obrázok
Dali sme si chutnú večeru, pozreli sme si DVD...
Obrázok
...a Miranda vytiahla víno, trochu sme si pripili a rozprávali sa...o živote, o minulosti, o všetkom.
Obrázok

-Aký bol náš otec? Nikdy som ho nepoznala. Ani len na obrázku som ho nevidela.
Smrkla som.
-Bol to...dobrý človek. To je asi niečo, čo chce počuť každé dieťa. A vidíš postaral sa o teba.
-Až na sklonku života. Žila som hrozne v sirotinci nikdy sa o mňa nezaujímal! Nemala som nič...nič...
Z očí sa mi tisli slzy.
-Záležalo mu na tom aby sme boli zabezpečené, aby nám nikdy nič nechýbalo. Bol dobrým otcom. A čo tvoja mama? Poznala si ju?
-Nie. Ale z dokladov a dokumentov mám predstavu o jej živote. Bola veľmi pekná, bola herečka.
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod Nemesix » Str 25 Júl 2012, 21:53

Pekné..dúfam že bude čoskoro pokračovanie :wink: ...dúfam že tú namyslenicu ten chlapec nechá a zoberie si jej sestru...aby si uvedomila aká bola hlúpa :P
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Štv 26 Júl 2012, 15:15

no , uvidí sa ešte :oops: ...troška napätia nezaškodí.... ďalšia časť bude už čoskoro! :wink:
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod selvie » Štv 26 Júl 2012, 19:08

3. časť - Rómeo a Júlia - Dan a Nina

Rosina
Obrázok
-Hahah...
-Hahahhah...Nina si taká vtipná a pekná. Si aj veľmi múdra. Dovoľ aby som ti vyjadril svoju lásku prijmi môj dar.
-Dar? Aký dar? Milujem darčeky!!!!
-Toto je ten dar...
Obrázok
Ráno som sa zobudila celá rozhorúčená a nevedela som si spomenúť, čo sa mi snívalo. Vedela som len, že ten sen bola nočná mora.
Obrázok
. No nič, je ráno a ja sa musím dať dokopy, je tu nový deň, nové príležitosti skrášľovať sa. Najprv si dám rozcvičku, bez rozcvičky nezačína nový deň...
Obrázok
Umyť zuby, naniesť hydratačný krém, namaľovať sa...
Obrázok
Nakuknem do šatníka a čo to tu dnes máme? Áno myslím, že tieto by mohli byť....
Obrázok
A teraz si dám výdatné raňajky v podobe čerstvej zeleniny. Najlepšie mrkvy, keď tú nemám práve po ruke dobrý je aj šalát!
Obrázok
A teraz šup šup na manikúru a pedikúru!!!
Obrázok

Nina
Obrázok
Vytrmácala som sa z postele a na skrini na mňa čakali zavesené šaty a k nim pripojený lístok.
Toto si obleč.
Obrázok
Toto si obleč, hmm no jasné! Otvorila som skriňu, že si zoberiem nejaké zo svojich starých šiat no ale nič tam nebolo! Očividne vyhodila Miranda moje staré veci ...pomyslela som si s nostalgiou a s povzdychom si sadla na posteľ celkom bezradná.

Dan
Obrázok
Po tom čo som štvrtý krát zazvonil mi otvorila Miranda.
-Ahoj Dan, ak hľadáš Rosinu tak tá tu nie je. Skášľuje sa v denných lázňach.
-Ahoj, to vážne? To je škoda, to mi je naozaj ľúto...lebo práve som si kúpil 2 lístky do divadla na predstavenie Rómeo a Júlia. Rose naňho veľmi chcela ísť. A zhodou náhod mám ešte jeden lístok.
Obrázok
-Vážne? Fíha Dan. No...to je super! Keďže Rose je v lázňach môžme ísť ja a Nina.
Usmiala sa naširoko.
-To je dobrá alternatíva, vyzdvihnem vás o hodinu.
-Miranda ako si mi to mohla urobiť? Ako si to predstavuješ? Čo si o sebe namýšľaš???
Započul som Ninin hlas a odrazu tam stála...a celá priam žiarila.

Nina
Obrázok
-Ja prepáčte...idem sa niečoho napiť...
Vošla som do kuchyne a snažila sa to predýchať. Taký trapas, taká hanba. Výborne Nina, výborne, tento sa ti podaril na jedničku! Môžem si sama zagratulovať.
Obrázok
-Pozri sa čo mám!
Nečakane sa tu objavila Miranda a zamávala predo mnou dvoma lístkami.
-čo-čo je to?- nechápala som.
-To sú lístky do divadla. Ó Rómeo prečo si len Rómeo, ó Júlia moje srdce bije len pre teba si ako luna žiarivá!
-My ideme do divadla?
-áno. Ja ty a Dan. Och...takže tieto šaty si si obliekala zbytočne...dáme si niečo lepšie, slávnostnejšie, niečo ako Vivienne Westwood.
Žmurkla a mne skoro zabehlo.

Rosina
Obrázok
Po manikúre a pedikúre som si zašla na kúpeľ v karátovom zlate a nasledovnej masáži. Kým mi masérka masírovala ubolený chrbát rozmýšľala som kde pôjdem ďalej. Butiky sa mi zdali ako dobrá voľba.

Nina
Obrázok
Schádzala som po schodoch v tých našuchorených šatách a lodičkách keď som zbadala na chodbe stáť Dana. Srdce sa mi pozastavilo...a potom sa rozbúchalo ako o život. Najprv som opatrne zišla dolu a potom som sa pokúsila o úsmev.
-Ahoj...
-Ahoj Nina, veľmi ti to sluší...
Pochválil Mirandin outfit.
Obrázok

-Ďakujem, Miranda odviedla skvelú prácu. Musím sa jej ešte raz poďakovať.
-No, nemyslím, že je to len šatami. Hlavne to čo je pod nimi.
-...čoo?
-Je pod nimi ukryté dobré srdce. Tak som to myslel.
Zasmial sa a ja s ním, v tom prišla Miranda a mohli sme tak svorne v trojici sa odviezť na nablýskanej čiernej limuzíne do divadla. Dan pred každými dverami zastal a podržal nám dvere a opakoval tie veci ako: Nech sa páči lady. Ráčte vstúpiť. atď, atď...

Dan
Obrázok

-Tak dámy ako sa vám páčilo predstavenie?
-Bolo to skvostné, tie efekty, tá hudba. Tá romantika...-povzdychla si Miranda.
-A čo povieš ty Nina?.....Nina?....čo sa deje?
-...ja...myslím...že tá herečka...bola moja mama.
selvie
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 17 Máj 2012, 19:00
Pohlavie: Simka

Re: Amor est aeterna

Poslaťod Nemesix » Štv 26 Júl 2012, 23:50

Zatiaľ fajn..podľa mňa taký oddychový diel :D ..už sa teším na další diel :wink:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka


Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia