Sink or Swim

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Re: Sink or Swim

Poslaťod Maggi » Pon 23 Jan 2012, 16:37

Aj ja čítam pravidelne, len nemám čo povedať :whistle:
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pon 23 Jan 2012, 20:19

myrielka to je v pohode. Keď si nájdeš čas, tak dočítaš :)
Dnes sa pokúsim pridať nový diel, len ho musím ešte raz prečítať, či tam veci dávajú zmysel aj ľuďom, čo nesledujú seriál.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pon 23 Jan 2012, 21:03

4. kapitola

Keď sa nasledujúce ráno Jackson prebudil, prvé čo uvidel, bola Cristina pokojne spiaca vedľa neho. Tmavé kučery mala rozprestreté po vankúši a na tvári sa jej črtal pokojný výraz, aký u nej ešte nevidel. Jemne ju pohladil po líci a usmial sa. Ale aj keď teraz ležala tu, v jeho posteli, stále ho trápila myšlienka, či to naozaj chcela. Obával sa, že je pre ňu iba náplasť, ktorou zakrýva ranu po jej nedávno ukončenom manželstve. Teraz však spala vedľa neho a jediné, čo si mohol priať bolo, aby to tak zostalo navždy. Nechápal čo sa v jej hlave odohrávalo za predchádzajúce týždne, no v žiadnom prípade nemal potrebu jej to vyhovárať. Nikdy si neboli veľmi blízky, ale od kedy sa pridala k osadenstvu Meredithinho domu, mal pocit, že sa aspoň trochu stávali priateľmi. Stále mal v živej pamäti ten večer, keď sa vrátil domov a v našiel ju v obývačke so sklesnutým výrazom v tvári.
Flashback
„Oh, prepáč. Zobudil som ťa?“ spýtal sa Jackson keď zasvietil svetlo v obývačke a zbadal Cristinu ležiac na pohovke.
„Nie. Aj tak nemôžem spať.“ Pokrútila hlavou a posadila sa. „Prečo sa tu po dome prechádzaš tak neskoro?“
„Niečo podobné som sa chcel spýtať ja teba. Myslel som, že prespávanie tu ťa už prešlo.“
„To áno ale... Ja tu teraz tak nejak bývam. A potom, čo Mer vykopla Alexa je tu aj tak jedna izba voľná.“
„Môžem sa spýtať čo sa stalo? Teda ak ti nevadí o tom hovoriť.“ Prisadol si k nej a Cristina sa zamyslela, či mu má povedať dôvod jej náhleho sťahovania alebo nie. S Jacksonom sa nikdy o ničom vážnejšom nerozprávala, ale na druhú stranu už aj tak nemala čo stratiť.
„Owen ma vykopol z domu, lebo som sa rozhodla ísť na potrat bez toho, aby mi to odsúhlasil,“ povedala so sarkazmom na poslednom slove a pevne stisla pery dokopy. Nikdy by ju nenapadlo, že niečo takéto vysloví, nie to ešte dvakrát v ten istý deň.
Prekvapenie v jeho tvári bolo znateľné, ale chápal jej rozhodnutie. „A to som si myslel, že ja som mal zlý deň.“ Povzdychol si a Cristina naňho pozrela s otázkou v očiach. „Lexie si uvedomila, že ešte stále miluje Sloana a že to s ním chce znova skúsiť,“ povedal keď zachytil jej zvedavý pohľad.
„To mi je ľúto.“
„Asi to tak bude lepšie. Ak ho stále miluje, tak nemá dôvod zostávať so mnou. Každý by mal ísť za tým, čo si myslí, že je preňho najlepšie. Nikdy nebudú spokojní všetci.“
„Tak to mi hovoríš z duše.“ Prikývla Cristina po chvíli ticha.
„No, už je neskoro. Asi je čas ísť spať. Tak dobrú noc.“ Pokúsil sa o úsmev a pobral sa na odchod.
„Dobrú.“ zašepkala a znovu si ľahla.

Koniec flashbacku

Zrazu sa ozvalo nepríjemné drnčanie budíka a prerušilo jeho myšlienky. „Vypni ten prekliaty zvuk,“ zamrmlala Cristina a preložila si vankúš cez hlavu.
Jackson rýchlo zaklapol budík a otočil sa späť k nej. „Aj tebe dobré ráno.“ Uškrnul sa, odhrnul jej vankúš z tváre a jemne ju pobozkal skôr ako stihla čokoľvek povedať alebo urobiť.
„Včerajší večer,“ začala Cristina, keď sa prebrala z prvotného šoku a pomaly sa posadila, pretierajúc si rozospaté oči.
„Sa zvrtol dosť rýchlo. A ja viem, že si myslíš, že to bola chyba, ale...“
„Nemyslím si že to bola chyba.“ Prerušila ho s jemným úsmevom na perách, čo Jacksona prekvapilo. „Ale zatiaľ by som ocenila, ak by si sa s tým nikomu nechválil. Raz predsa môžem mať nejaké malé tajomstvo aj ja. Či nie?“ Rozosmiala sa a hlavu položila späť na vankúš.
Teraz tomu už vôbec nechápal, ale zároveň ho jej slová nesmierne potešili. Očakával, že ho bude chcieť navždy umlčať, prebodnúť skalpelom alebo niečo podobné, ale toto... Možno že pre ňu skutočne znamenal viac ako len náplasť. „Myslíš si, že sa je čím chváliť?“ Podpichoval ju Jackson s úškrnom na tvári a privinul si ju bližšie k sebe.
Cristina sa zatvárila urazene a našpúlila pery. „Včera si sa tváril inak.“ Rukou mu prešla po odhalenej hrudi a pobozkala ho. „Ale ak ti nie som dosť dobrá, môžem ísť.“ Pokrčila plecami a otočila sa na odchod, keď v tom ju chytil okolo pása a pritiahol ju späť k sebe.
„Beriem späť čo som povedal,“ zahlásil so sladkým úsmevom a znovu ju pobozkal. „Čo keby sme spolu skočili do sprchy a potom si dali nejaké dobré raňajky?“ navrhol po chvíli ticha, ktoré medzi nimi zavládlo, zatiaľ čo sa na seba iba milo usmievali.
„Ty si ma snáď vôbec nepočúval.“ Zamračila sa Cristina a prekrížila si ruky na hrudi. Keď však zbadala Jacksonov previnilý výraz v tvári, znova sa rozosmiala. „Tento dom je preplnený ľuďmi a šanca, že nás niekto uvidí je priveľká. Neviem čo presne medzi nami je a rada by som to zistila skôr, ako ostatní. Najskôr ťa musím trochu spoznať a to môže trvať dlho. Ale ak budeš dobrý, možno ťa večer prídem pozrieť.“ Žmurkla naňho a na jeho tvári sa znova zjavil úsmev. Toto vôbec neznelo ako Cristina, ktorú poznal, ale páčilo sa mu to. Táto žena si s ním robila čo chcela a on sa tomu vôbec nebránil.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Cristina sedela v rohu jedálne a čítala nejaký nezáživný lekársky časopis. Celý deň sa iba pomaly vliekol a nepodarilo sa jej dostať k žiadnemu poriadnemu prípadu. Chýbala jej Meredith. Ona a jej večné problémy jej vždy vedeli spestriť nezáživný deň.
„Kávu?“ spýtal sa Jackson s úsmevom, keď si prisadol k nej.
„Nenosíme si kávu,“ povedala, keď ho uvidela s dvoma papierovými pohármi v rukách. „A už vôbec spolu neobedujeme.“
A typická Cristina je späť. Pomyslel si Jackson, no ani to ho nezastavilo. „Toto nie je obed. Iba káva. Tvoja obľúbená. Bez cukru a s mliekom.“ Cristina naňho ešte raz váhavo pozrela a potom si vzala nápoj, ktorý jej práve ponúkal.
„Ako vieš, akú kávu pijem?“ spýtala sa ho a s chuťou sa napila.
„Ale prosím ťa.“ Uškrnul sa. „Ak si si nevšimla, už spolu bývame okolo mesiaca. Nemusím byť Sherlocke Holmes aby som to zistil.“ Pokrčil plecami na znak toho, že o nič veľké nejde. „Mimochodom dnes ti to veľmi pristane. Mala by si sa usmievať častejšie.“
V tom obaja začuli dva známe hlasy približujúce sa k nim.
„Stavím sa, že novým šéfom bude Hunt. Baileyová proti nemu nemá žiadnu šancu,“ povedala April a sadla si k stolu vedľa Cristiny a Jacksona.
„Hovorím ti, že Baileyová to má už dávno vo vrecku,“ odvetila Lexie rozhodne a položila si tácku s obedom na stôl.
„O čom je reč?“ spýtal sa Jackson, lebo nerozumel, o čom sa tie dve bavia.
„Povráva sa, že Webber odstupuje z funkcie šéfa,“ povedali obe naraz.
„A s April sa nevieme dohodnúť, kto bude novým šéfom,“ dodala Lexie.
„Tiež by som stavila na Baileyovú. Owen na to nemá. Najskôr by niekoho vyhodil a potom by sa k nemu doplazil so slzami v očiach a prosil ho o návrat,“ povedala Cristina ľahkovážne a všetci traja na ňu prekvapene pozreli. „Čo je?“
„Nič,“ povedala April. „Ale po nemocnici sa šíria rôzne klebety o tom, ako si ho využila, a tak som myslela... Au!“ skríkla, keď pocítila, ako ju niekto kopol do nohy, aby ju umlčal.
„Medzi mnou a ním je koniec. Bodka. A bola by som rada, ak by ste to nerozoberali,“ povedala Cristina naštvane, zdvihla sa od stola a s pohárom kávy v ruke odišla z jedálne. Nenávidela klebety. Teda tie, ktoré boli o nej.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Ehm, Cristina,“ oslovila ju April váhavo, keď zbadala, ako Cristina vychádza z kúpeľne , oblečená iba v pyžame. Predpokladala, že sa chystá spať, a tak sa jej chcela stihnúť ospravedlniť. Celý deň totiž mala pocit, že je na ňu Cristina naštvaná. „Ja... Chcela by som sa ospravedlniť za ten dnešok v jedálni. Naozaj som sa nechcela miešať do tvojho vzťahu s doktorom Huntom, len som chcela pomôcť. Nechcem aby si na mňa bola naštvaná.“
„Ah, April.“ Povzdychla si a prevrátila očami. „Mne a Owenovi sa už nedá pomôcť. Idem ďalej a tak by som ocenila, keby sa ma naňho všetci prestali vypytovať a šíriť nepravdivé klebety. Fakt mi to lezie na nervy.“
„Prepáč.“ Začervenala sa a sklonila hlavu. „Tak, teda, dobrú noc,“ povedala a pobrala sa do svojej izby.
Cristina ešte chvíľu ticho postávala na chodbe, rozmýšľajúc nad všetkými klebetami, ktoré sa za posledné týždne šírili nemocnicou a potom sa otočila a zaklopala na dvere Jacksonovej izby.
Po niekoľkých sekundách sa dvere otvorili a Jackson sa usmial. „Už som myslel, že si si to rozmyslela,“ povedal. „Poď ďalej.“
Cristina nič nepovedala, len potriasla hlavou a vstúpila dnu. Sadla si na okraj postele a zamyslene hľadela pred seba.
„Deje sa niečo?“ spýtal sa Jackson, keď zbadal jej neprítomný pohľad.
„Nie. Ja len... Nič dôležité,“ odpovedala stroho.
Jackson sa posadil za ňu, chytil ju za plecia a jemne ju pobozkal na líce. „Máš sexy pyžamo,“ zašepkal.
Cristina sa otočila a nechápavo naňho pozerala. „Čože?“ spýtala sa so smiechom a prezrela si ružovo-fialové pyžamo, ktoré jej nepripadalo sexy, ale skôr detinské.
„Tak predsa sa mi podarilo rozosmiať ťa,“ povedal a lišiacky sa na ňu usmial. „A nejako som predsa konverzáciu začať musel. Inak by si tu do rána pozerala na stenu.“
„Takže dnes chceš konverzovať?“ spýtala sa a prižmúrila oči, lebo si nebola istá, čo presne mal Jackson na mysli.
„No, dnes ráno si povedala, že ma chceš lepšie spoznať a ja by som tiež ocenil, keby mi o sebe niečo prezradíš. Tak prečo nezačať hneď teraz.“
„Tak dobre,“ povedala po chvíli premýšľania. „Ale len ak sa môžem pýtať prvá.“
„Pokojne.“ Pokrčil plecami a pohodlne sa usadil. „Ja nič neskrývam.“
„Prečo ja?“ spýtala sa po niekoľkých sekundách, ktoré si nechala na rozmyslenie svojej prvej otázky.
„Huh?“ Pozrel na ňu nechápavo, lebo nevedel, čo sa ho snaží spýtať.
„Prečo si si vybral mňa? Myslím tým, prečo si si nevybral nejaké jednoduché pekné dievča, ktoré by bolo z teba celé bez seba, ale namiesto toho si sa rozhodol neustále doliezať za mnou, aj napriek tomu, že som ťa niekoľko krát nepekne odbila?“
Jackson sa rozosmial. Cristina mala v podstate pravdu. Neprestal to skúšať keď ho odbila a nezabránil mu v tom ani fakt, že mala priateľa. Bol jednoducho vytrvalý, aj napriek zlým podmienkam. A možno práve vďaka tomu, tu teraz sedela na jeho posteli odetá len v ľahkom pyžame a vôbec ju k tomu nemusel nútiť. „Musím priznať, že som čakal otázky typu: Kde si vyrástol? Psy alebo mačky? Ale ok, keď ťa to zaujíma, tak ti odpoviem. Ako si si isto všimla, tak som vážne neodolateľný, ale taktiež aj veľmi vyberavý a už ma omrzeli všetky dievčatá čo sa na mňa lepili ako muchy. Preto som sa rozhodol nájsť ženu, ktorá o mňa nemá záujem a presvedčiť ju o opaku.“ Uškrnul sa a Cristina prevrátila očami.
„Ale teraz pravdu.“
„Tak dobre.“ Usmial sa a zhlboka sa nadýchol. „Už v prvý deň keď som ťa stretol, tak si ma zaujala. Divoké kučery a nebojácny výraz v tvári bolo to prvé, čo som si na tebe všimol. Dlho som sa však odhodlával osloviť ťa.“ Cristina naňho začudovane pozrela. Nikdy by ju nenapadlo, že Jackson by mal problém bližšie sa spoznať s nejakou ženou. „No a vždy keď som sa pokúsil o nejaký kontakt,“ pokračoval Jackson, „odbila si ma nejakou zo svojich trefných poznámok. A keď som sa za pomoci alkoholu konečne odhodlal pobozkať ťa na tej Arizoninej párty a na zlomok sekundy pocítil tvoje pery, uvedomil som si, že nechcem aby to bolo naposledy.“ Na jeho tvári sa zjavil drobný úsmev, keď si spomenul na ich krátky, ale nezabudnuteľný prvý bozk. „Bohužiaľ ty si v tej dobe už mala priateľa, z ktorého sa po čase stal manžel a moja šanca sa rozplynula. Povedal som si, že je všetko stratené a snažil sa pohnúť ďalej. Nevieš si predstaviť, aký som zostal prekvapený, keď som ťa v ten večer našiel ležať dole na gauči s výrazom opusteného šteniatka. Jediné, čo som v tej chvíli chcel, bolo silno ťa objať a povedať ti, aký je Hunt hlupák, že si ťa nechal ujsť pred nosom. V tom momente mi to ale prišlo priveľa. No a zvyšok príbehu už myslím poznáš.“
Keď Jackson dorozprával, Cristina sa pousmiala. Nikdy totiž nerozmýšľala nad tým, aký bol Jackson vytrvalý a ak nie kvôli ničom inému, tak aspoň kvôli tomuto by mu mala dať šancu. „Tak dobre. Si na rade. Pýtaj sa.“
„Prečo v skutočnosti nechceš, aby on nás niekto vedel? A nehovor mi, že je to len preto, lebo chceš mať nejaké tajomstvo. Ak to s nami dvoma nemyslíš vážne a ak si si na dennom svetle uvedomila, že včerajšok bol pre teba chybou, tak mi to prosím povedz. Nie je to tak dávno, čo som bol vo vzťahu so ženou, pre ktorú som bol iba náhrada, keď mala problémy s osobou ktorú miluje.“
Cristina len sklopila zrak a pevne stisla pery. „Ja to s nami myslím vážne,“ zašepkala. „Ale... Ešte stále na chodbách nemocnice počujem klebety o tom, aká som bezcitná a hlúpa keď som odišla od Owena. A ja... Ja nechcem aby si ľudia mysleli, že si pre mňa iba útecha. A nechcem aby si si to o mne myslel ešte aj ty. Pretože... Čo ak nám to nevyjde? Čo ak si po dvoch týždňoch uvedomíme, že to medzi nami nemôže fungovať? Neviem či by som zniesla ďalšiu vlnu klebiet o tom, ako som poslala k vode ešte aj teba.“ povedala so smútkom v hlase a Jackson by mohol prisahať, že na jej tvári zazrel slzu. Rýchlo však odvrátila tvár a chrbtom ruky si utrela vlhké líca.
„Oh, Cristina, prečo si mi to nepovedala hneď?“ spýtal sa a ovinul si ruky okolo jej štíhleho tela. „Nevedel som, že ťa tie klebety tak trápia.“ Jemne ju pobozkal na vrch hlavy a privinul si ju bližšie k sebe. „Nie si bezcitná a už vôbec nie hlúpa.“
„Ale čo ak...“ začala namietať Cristina, no Jackson ju zastavil.
„Žiadne ak. Si múdra krásna a pred sebou máš úspešný život.“
„Prestaň.“ Napomenula ho, lebo jeho komplimenty jej hnali červeň do tváre a na to nebola zvyknutá.
„Jediná vec čo ti chýba, je optimizmus,“ dodal na záver. „Ale s tým ti snáď môžem pomôcť.“ Sladko sa usmial a Cristina sa rozosmiala.
„Ty si neuveriteľný,“ povedala a úškrn neopúšťal jej tvár.
„Neuveriteľné skvelý a optimistický.“ Žmurkol na ňu a znova sa obaja rozosmiali. „A teraz, ak ťa už prešla pochmúrna chvíľka, tak sa ma spýtaj ďalšiu otázku a ja sa pokúsim ju zodpovedať tak úprimne a optimisticky, ako to len pôjde,“ povedal keď ich smiech utíchol.
Nakoniec sa rozprávali dlho do noci, až kým ich nepremohla únava a obaja pokojne nezaspali.



Teraz mi ten diel už nepripadá taký dobrý, ako v čase keď som ho napísala, ale čo sa dá robiť :whistle:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Str 25 Jan 2012, 15:29

nahodou tento diel je dobry :good: len skoda ze si nenapisala viac otazok co sa ho / on jej pytal aby sme sa o nich viac dozvedeli :)
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod schnegy » Str 25 Jan 2012, 16:40

Ja mam zajtra poslednu skusku. Ak ju zdolam, za odmenu si to precitam.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Str 25 Jan 2012, 18:19

Randa, vtedy keď som to písala, tak to bolo určené len pre divákov seriálu, takže ma ani nenapadlo tam pripísať niečo viac. Ale postupne sa hádam aj "nediváci" dozvedia veľa vecí o nich.
Schnegy držím palce a náď to bude dostatočná odmena :lol:
Inak ďakujem za komenty baby :)
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Tera » Uto 31 Jan 2012, 11:03

Znudená na praxi, kde som celý den za PC.. som sa rozhodla niečo prečítat na fóre, a akonáhle som zazrela tvoje meno Pipa,neodolala som sa začala čítat čo si napísala (čo píšeš) :lol:

V prvom rade :heart: :heart: :heart:
V druhom rade, ty kokos ... konečne niečo pri čom som len nemo hltala každé slovo,každu vetu. Pri čom mi nevadilo písanie, pretože m príde Bezchybné :) Kde sa to v tebe berie ? Fakt si ma milo prekvapila :)

Cristina ... ako postava v tvojom príbehu, sa mi lúbi. Jej trefné poznámky a chovanie mi je strašne blízke. Síce som nejak nesledovala s.erial ale ak náhodou sa stalo :lol: ... tak už len od tial mi bola sympatická. To čo sa odohráva medzi nou a Jacksonom je super a pravdu povediac nečakala som ani tak velmi že skončia v posteli. Ale ked si to začala rozpisovat , nebudem ti klamat ... JACKSON :heart: :lol: :lol: AH !

Proste .. Nemám čo vytknút, a nenapadá ma už čo písat, nepracuje mi moc mozog.
Každopádne - budem čítat a teším sa na další diel (kapitolu) :)
Extáza <3
Obrázok užívateľa
Tera
Starec
Starec
 
Príspevky: 1457
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 19:55
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Uto 31 Jan 2012, 20:11

Tera ďakujem pekne za komentár :) Som rada, že mi sem napísala nejaká známa tvár a ešte k tomu také chvály :oops: Fakt som sa obávala kritiky, keď som zbadala tvoje meno :lol: :lol:
Snáď sa ti budú páčiť aj ďalšie diely a nájdeš si na ne čas aj inokedy, než počas nudnej praxe :lol:
Čo sa týka Jacksona... :heart: :heart: :heart: nemám slov :lol:
Takže ešte raz ďakujem :)
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Sob 11 Feb 2012, 03:15

Ospravedlňujem sa, že mi to trvalo tak dlho, vzhľadom k tomu, že tie časti mám vopred napísané, ale nejak som si nenašla čas to pridať. :oops:

5. kapitola

„Do frasa!“ zanadávala Cristina a nervózne prehadzovala veci v Jacksonovej izbe z jednej strany na druhú.
„Hľadáš niečo?“ spýtal sa Jackson viac-menej zbytočnú otázku, lebo posledných pár minút bolo očividné, že Cristina niečo intenzívne hľadá a zrejme to nemôže nájsť.
„Nohavičky,“ odpovedala stroho a ešte raz sa zohla, aby sa pozrela pod posteľ. „Čierne, čipkované. Nevidel si ich?“
„Nohavičky sú väčšinou to, čo nechcem ani vidieť.“ Uškrnul sa Jackson, no Cristina naňho iba zlovestne pozrela a hodila mu do tváre vankúš. „Chcel som tým povedať , že som ich nevidel.“
„Och, už som ako Meredith. Teraz ich nájde tvoja mesiace utajovaná manželka a vyvesí ich v nemocnici. Čo som komu urobila?“ Vyvádzala Cristina, zatiaľ čo Jackson vyzeral zmätene.
„Môžeš mi to zopakovať? Lebo mám pocit, že som sa stratil v tej časti, kde mám utajovanú manželku.“
„To je jedno. Radšej mi pomôž hľadať. April má budík nastavený na 6:15 a teraz je...“ Naklonila sa k hodinám aby sa pozrela, koľko času jej zostáva, kým April vstane. „...6:13. Do frasa! Musím ísť.“ Rýchlo schmatla jej zvyšné veci, ktoré ležali pohodené na zemi a otočila sa na odchod, keď v tom ju Jackson schytil za ruku a pritiahol si ju bližšie k sebe.
„Nestresuj sa hneď z rána,“ povedal s jemným úsmevom a pobozkal ju. „Už je to pár dní a ty každé ráno zmizneš ako prízrak. Keď nás April odhalí, nič sa nestane.“
„Ale...“ Snažila sa namietať, no Jackson ju umlčal ďalším bozkom.
„Už je 6:14, mala by si ísť.“ Zasmial sa a postrčil ju k dverám. „Uvidíme sa neskôr.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Oh, Cristina. Vďaka Bohu že si tu,“ zvolala Callie, keď zbadala Cristinu, ako sedí v nemocničných tuneloch. V jednej ruke držala neposedne sa vrtiacu Sofiu a v druhej tašku s jej vecami.
„Deje sa niečo?“ spýtala sa, keď vzhliadla od pacientovej karty, ktorú práve vyplňovala.
„Práve ma zavolali k urgentnej operácii a nemá mi kto postrážiť malú. Nedohliadla by si na ňu na chvíľu?“ požiadala ju dúfajúc, že Cristina neodmietne, lebo bola jej jedinou záchranou. „Markova operácia má skončiť asi za hodinu a potom by ju vyzdvihol.“
„Nenapadlo ťa využiť nemocničné jasle?“ spýtala sa Cristina jej zvyčajným sarkastickým tónom. Vedľa seba mala hŕbu kariet, ktoré musela dodatočne vyplniť a predstava, že by popri tom mala strážiť dieťa jej kamarátky sa jej práve nepozdávala.
„V jasliach sa šíri chrípka. Nechcem tam Sofiu zbytočne nechávať,“ vysvetlila jej. „Tak postrážiš ju, či nie? Si predsa jej krstná mama a nastal čas aby si sa tak aj správala.“ Callie na ňu prosebne zažmurkala dúfajúc, že jej Cristina vyjde v ústrety.
„No tak dobre.“ Povzdychla si Cristina po chvíľke váhania. „Daj ju sem,“ povedala napokon, keď videla tmavovláskin zúfalý výraz a vzala si Sofiu do náruče.
„A nie že na ňu budeš zlá,“ zakričala na ňu, keď sa už ponáhľala preč.
„Normálne ti ju zjem,“ povedala ironicky a prevrátila očami. Nechápala, prečo si všetci ľudia okolo nej mysleli, že nemá na práci nič iné, než trýzniť deti. „Len ma prosím neoslintaj,“ zašepkala a Sofia na ňu iba nechápavo pozerala jej veľkými očami. „No nepozeraj na mňa tak. Ja nemôžem za to, že si to tvoji rodičia nevedia lepšie zorganizovať.“ Cristina sa snažila vrátiť späť k doplňovaniu kariet, ale Sofia si po chvíli uvedomila, že jej mama odišla a spustila hlasný plač. „Ale nie. Len neplač. Ja viem, že sa ti so mnou asi nepáči, ale ja fakt neviem ako utíšiť deti ako si ty. Ja bábätkám nerozumiem a oni ma nemajú radi. O chvíľu príde jeden z tvojich mnohých rodičov a zoberie si ťa. Ale dovtedy prosím neplač,“ povedala zúfalo. Akokoľvek sa ale snažila, Sofiin plač aj po niekoľkých minútach nie a nie prestať.
„Ušlo mi niečo?“ spýtal sa Jackson s úškrnom, keď sa zjavil na chodbe a videl, ako sa Cristina bezvýsledne snaží utíšiť plačúce dieťa.
„Nezačínaj ešte aj ty.“ Hodila po ňom zlovestný pohľad a neprestajne hojdala Sofiu na rukách.
„Prepáč,“ povedal a sadol si vedľa nej. „Čo sa stalo, že máš malú na starosti ty?“
„No, aj napriek tomu, že má štyroch rodičov, sú všetci príliš zaneprázdnení a tak napokon prišiel rad na mňa. Nikdy som nemala súhlasiť s tým, aby som bola krstnou mamou.“ Pokrútila hlavou a naďalej sa snažila utíšiť dieťa v jej rukách. „A teraz Sofia nechce prestať plakať a to už som skúsila takmer všetko. Ja fakt neviem čo robiť.“ Pozrela naňho zúfalo, zatiaľ čo Sofiin plač sa stále ozýval po celej chodbe.
„Chceš aby som ju podržal?“ spýtal sa, aj keď odpoveď mu bola vopred jasná.
„Ani nevieš ako by som to ocenila,“ odvetila a podala mu ju.
„No poď fešanda,“ povedal Jackson a vzal si Sofiu do náruče. Tá v momente prestala plakať. „Ani sa nečudujem, že ti Lexie podľahla,“ povedal s úsmevom a pošteklil ju na bruchu, keď v tom pocítil Cristinin uprený pohľad. „Ale no tak. Veď sme sa o tom už rozprávali. Lexie ma nikdy nemilovala a ja som sa cez to už preniesol.“
„Uh-uh,“ zamumlala Cristina nedôverčivo a naďalej sa tvárila, že vyplňuje karty.
„Snáď nežiarliš,“ povedal s úškrnom.
„Nie.“ Potriasla hlavou. „Prečo by som mala? Až tak vážne to medzi nami nie je. A ak chceš, môžeš sa kľudne vrátiť k Lexie,“ povedala rozhodne, aj keď v skutočnosti sa sama obávala, že Jackson k Lexie ešte stále prechováva nejaké city.
„Veď vieš, že ja chcem len teba.“ Usmial sa a venoval jej dlhý bozk.
„Hej!“ okríkla ho, keď sa ich pery oddelili. „Nie sme tu sami. Nemôžeš mi len tak hocikedy strčiť jazyk do krku,“ napomenula ho naštvane, aj keď v kútiku duše sa jej jeho spontánnosť páčila.
„Ale no tak. Táto malá to predsa nikomu nepovie,“ povedal Jackson a pozrel na Sofiu, ktorá už dávno neplakala a iba sa rozkošne smiala.
„No, ak je po otcovi, tak to do piatich minút vie celá nemocnica.“ Potriasla hlavou so smiechom.
„Hneď by bolo všetko jednoduchšie,“ povedal. „Ale dobre, akceptujem tvoje rozhodnutie o tom, že si to zatiaľ necháme pre seba.“ Dodal po chvíli ticha, keď zbadal, že Cristina strnula.
„Ďakujem,“ zašepkala a jemne ho pobozkala na líce, čo mu vyčarilo prekvapený výraz, lebo u Cristiny nebol na takéto gestá zvyknutý. „Sľubujem, že to nebude trvať dlho,“ dodala po chvíli a potom sa už skutočne vrátili k vyplňovaniu kariet.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„No ja to myslím smrteľne vážne. Celé dni sa len usmieva. Až z nej ide strach,“ povedala Cristina do telefónu a Meredith, ktorá počúvala na druhej strane linky sa zasmiala. „Dnes ráno som ju dokonca počula, ako si niečo pospevuje.“
„Podľa mňa má Lexie pravdu. Teddy je zamilovaná.“ Prikývla Meredith, aj keď Cristina ju v tom momente nemohla vidieť. „A ty by si mala byť len rada. Hovorila si predsa, že si ťa teraz pýta na všetky zložité operácie. Tak kde je problém?“
„Nie je to problém. Len mi to celé príde trochu divné.“ Pokrčila plecami a odpila si z kávy, ktorú práve držala v ruke. „Nie je to tak dávno, čo ma nechcela učiť a teraz za mnou doslova dolieza. Bojím sa, že každú chvíľu tá jej radosť pominie a z nej bude ešte horšia mrcha ako predtým.“
„Nikdy si o nej nepovedala, že je mrcha.“
„Veď vieš ako to myslím. To jedno. Hlavné je, že sa správa divne.“
„Na láske predsa nie je nič divné.“ Odporovala jej Meredith. „Uvidíš, že čoskoro to zistíš aj ty. Určite sa v tvojom živote zjaví nejaký nový muž a ty budeš chodiť ešte vysmiatejšia ako Teddy.“
„No to určite,“ povedala a prevrátila očami. „Radšej mi už konečne povedz, ako prebieha návšteva tvojej novej rodinky. Ešte si sa nerozhodla po čas noci tajne utiecť domov?“ Snažila sa zmeniť tému, lebo vedela o mužovi, ktorý jej posledné dni prinášal úsmev na tvár. Ale telefonát nebol najlepšia cesta, ako jej o tom povedať. Keby však Meredith stála pri nej a videla jej líca, ktoré nadobúdali červenú farbu, určite by si neodpustila ďalšie otázky.
„To našťastie nie je treba,“ povedala s úsmevom. „Všetky Derekove sestry sú ku mne veľmi milé. A to dokonca aj Nancy, ktorej som sa dosť obávala. A keby si mohla vidieť Zolu ako sa teší zo všetkých svojich bratrancov, sesterníc, tiet a inej rodiny.“ Rozplývala sa Meredith, zatiaľ čo Cristina iba ticho počúvala. „Vôbec by mi nevadilo tu zostať aj celý mesiac. Ale o dva týždne sa musíme vrátiť,“ povedala sklamane. Síce spočiatku sa návštevy v New Yorku dosť obávala, za tých pár dní nadobudla pocit, ako keby tam patrila. Kríza medzi ňou a Derekom už vyzerala byť úspešne zažehnaná a to, že na nejaký čas opustili Seattle im len pomáhalo. „Musím končiť. Carolyn práve upiekla úžasne voňajúci koláč a volá nás ku stolu. Tak sa maj.“
Skôr ako ju Cristina stihla odzdraviť, ozvalo sa pípnutie a hovor sa vypol.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-


„Mmmm... Cristina, môžem sa ťa niečo spýtať?“ spýtala sa April sediac pri kuchynskom stole, zatiaľ čo Cristina si vyberala pizzu z mikrovlnky.
„Už sa pýtaš,“ odvetila Cristina sarkasticky a prisadla si k nej. „No dobre. Čo potrebuješ?“
„Vieš ja... Myslím si, že s Jacksonom sa niečo deje,.“ povedala s obavami v hlase.
„Niečo?“ Cristina nadvihla obočie, lebo netušila o čom April hovorí.
„No... Myslím si, že Jackson je jeden z tých mužov čo... Čo si radi obliekajú ženské oblečenie. Myslím tým spodné prádlo,“ povedala s úplnou vážnosťou v hlase a vystrašene vyvalila oči.
Cristina vyprskla od smiechu až jej takmer zabehol kúsok pizze, ktorý si práve vložila do úst. „Ako si na to prišla?“ spýtala sa so smiechom po krátkom záchvate kašľa.
„Keď som dnes upratovala dom, tak som v jeho izbe našla... Ženské nohavičky.“ April zašepkala so zhrozeným výrazom v tvári a Cristina sa mierne začervenala. Dobre totiž vedela, že tie spomínané nohavičky neboli Jacksonove, ale tie, ktoré v to ráno hľadala.
„Ummm... A nenapadlo ťa, že Jackson mal jednoducho... Ženskú spoločnosť?“
„Nie. To nie je možné. Od kedy tu Alex nebýva, žiadna cudzia žena tu nebola. To by som si určite všimla.“ Potriasla hlavou a Cristina rozmýšľala, ako April vyviesť z omylu bez toho, aby musela prezradiť jej a Jacksonove malé tajomstvo. Nemohla ju predsa nechať myslieť si o ňom, že ma nejaký zvláštny druh úchylky, keď vedela, že pravda je úplne iná. „Myslíš že by som sa o tom mala s Jacksonom porozprávať? Dá sa vlastne niečo také liečiť?“ April ďalej pokračovala a nevnímala Cristininu zamyslenú tvár.
„Hovorím ti, že to čo si myslíš, nie je pravda. Ver mi.“ Naďalej sa jej snažila nepravdivú teóriu vyhovoriť, no April bola stále presvedčená o tom svojom.
„Ale... Ako to môžeš vedieť?“
„Jednoducho to viem.“ Snažila sa ukončiť konverzáciu a vrátiť sa späť k svojej večeri, ale Aprilin zvedavý pohľad jej stále nedal pokoj. Keď cítila, že sa a ňu chystá vychrliť ďalšiu várku nezmyselných otázok zastavila ju. „Tie nohavičky boli moje. Stačí?“
Aprilna sánka klesla dole a neveriacky pozerala na Cristinu ktorá sa už zase venovala svojej večeri a tvárila sa, že ju nevidí. „Ako sa tvoje... To predsa nie je možné.“ Zvraštila tvár, lebo si myslela, že Cristina ju vodí za nos, iba aby jej už konečne dala pokoj.
„Oh, bože. Netvrď mi že ti to nedošlo.“ Prevrátila očami otrávene, lebo neverila, že by April mohla byť taká hlúpa.
„Ty si zo mňa uťahuješ. Chceš sa ma zbaviť.“ April pokrútila hlavou a zamračila sa. Nemohla uveriť tomu, že jej takmer naletela. Na malú chvíľu uverila, že by medzi Cristinou a Jacksonom skutočne mohlo niečo byť, ale rýchlo tie myšlienky zahnala. Tí dvaja by predsa nikdy nemohli skončiť spolu.
„Ty mi stále neveríš?“ Cristina sa uškrnula a zdvihla sa od stola. „Počkaj a uvidíš.“ Prešla na chodbu a zavolala Jacksona do kuchyne.
„Čo sa deje?“ spýtal sa Jackson keď vstúpil do kuchyne a zbadal April ako si ho so zvláštnym pohľadom premeriava. Cristina k nemu bez slova pristúpila a vášnivo ho pobozkala. Apriline ústa sa v ten večer už po druhý krát neveriacky otvorili a nemo pozorovala bozkávajúci sa párik.
„To nie je možné,“ zašepkala po chvíli keď sa Cristina s Jacksonom od seba odtiahli s veľkými úsmevmi na ich tvárach.
„Povie mi konečne niekto čo sa tu deje? A čo sa stalo s našim malým tajomstvom?“ Uškrnul sa na Cristinu ktorá mala svoje ruky ešte stále ovinuté okolo jeho krku a na tvári mala pobavený výraz.
„April našla v tvojej izbe moje nohavičky a myslela si, že si jeden z tých mužov, čo sa obliekajú to ženského prádla.“ Znova sa rozosmiala a Jacksonova tvár tiež nezostala vážna. „Tak som jej to musela nejako vysvetliť.“
„Tento druh vysvetľovania sa mi páči,“ povedal so sladkým úsmevom na perách a znova ju jemne pobozkal. „Chutíš ako pizza,“ zašepkal keď sa ich pery oddelili a rozosmial sa. „Veľmi chutná pizza.“
April ešte stále sedela ako prikovaná a jej tvár pripomínala červenú papriku. Teraz jej už bolo všetko jasné a nechápala, prečo jej to nedošlo skôr. „Tak ja asi radšej pôjdem,“ povedala potichu a zdvihla sa na odchod.
„April, počkaj,“ zavolala na ňu Cristina, keď ju videla odchádzať. „Prosím nikomu tu nehovor. Aspoň zatiaľ.“
„Ok. Nemaj obavy,“ odvetila stručne a odišla.
„Vyzerala vydesene,“ povedala Cristina po chvíli.
„Asi len bola prekvapená.“ Pokrčil plecami Jackson. „Ale nemaj strach, ona to nikomu nepovie.“
„No, neviem... Mne príde dosť ukecaná.“
„Nebuď na ňu zlá. Takmer nikto ju tu nemá rád, ale keď ju spoznáš, vie byť dobrá kamarátka. Pre niektorých ľudí je síce otravná, no vie ťa podržať, keď to potrebuješ, “ povedal Jackson, stále držiac Cristinu okolo pásu.
„Veď ja nechcem byť zlá. Ja len... Nie je to typ človeka s ktorým by som si rozumela.“
„A ja som taký typ?“ spýtal sa s úškrnom a Cristina len našpúlila pery.
„Nie si. Ale zvykám si.“ Zľahka ho pobozkala a so záhadným s úsmevom na perách odišla z kuchyne. „A ak chceš, tu pizzu môžeš dojesť,“ povedala tesne pred tým, než zmizla za dverami.
Jackson sa so spokojným výrazom usadil k stolu a pustil sa do večere, ktorú mu tam Cristina nechala, keď v tom sa ozvalo zvonenie jeho mobilu a on prekvapene hľadel na meno na displeji.
„No ahoj. Už som myslel, že si zabudla, že existujem,“ povedal sarkasticky po krátkom momente a na druhej strane sa ozval smiech. „Čo sa deje? Dlho si sa neozvala?“ Chvíľu počúval ženský hlas z druhej strany telefónu a potom sa na jeho tvári zjavil ustaraný výraz. „Ako to že mi to nemôžeš povedať do telefónu?“ spýtal sa s obavami. „Tak dobre. Uvidíme sa. Ešte ti zavolám.“ Po týchto slovách stlačil červené tlačidlo na mobile a zamyslene hľadel pred seba. Muselo to byť vážne keď mu to nechcela povedať do telefónu, ale vôbec netušil, o čo ide.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Tera » Sob 11 Feb 2012, 15:00

Úplne si viem predstavit Aprilin výraz tváre ked jej povedala že tie nohavičky boli jej .. a ešte k tomu pobozkala Jacksona :lol: to bolo fakt geniálne :lol: Ako ináč,užasny diel :) ale ten koniec ... To som fakt zvedavá že o čo ide :unknown:
Extáza <3
Obrázok užívateľa
Tera
Starec
Starec
 
Príspevky: 1457
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 19:55
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pon 13 Feb 2012, 22:33

Ďakujem pekne za koment :D Už ani netuším ako som tú scénu s tými nohavičkami vymyslela, ale zatiaľ mala u všetkých čitateľov úspech :lol: Ten koniec, no...

Inak som sa dnes trochu hrala a spravila som v simse niečo ako promo fotku alebo také niečo.
Jednoducho Cristina a Jackson v simse. Aj keď teda na hercov sa nejak extra nepodobajú :roll:

Obrázok
Naposledy upravil pipa dňa Uto 21 Feb 2012, 00:38, celkovo upravené 1
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod schnegy » Uto 14 Feb 2012, 21:37

Ja to docitam, slubujem. Len stale nemam cas :( :down:
Simovia vyzeraju super :D
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Uto 21 Feb 2012, 00:40

To je v pohode, len pri takej malej odozve neviem, kedy je správny čas na pridanie ďalšieho dielu :unknown:

Inak som do 1. kapitoly pridala fotky (aby sa nepovedalo, že to nie sims príbeh :D). Ale doteraz som netušila, že fotenie príbehu je také zložité :roll:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pia 02 Mar 2012, 18:33

Asi je to už otrepaná výhovorka, ale ten čas ubieha rýchlejšie, než stíham registrovať. Takže nová kapitola :)
Nechcelo sa mi to momentálne znovu čítať, takže sa ospravedlňujem za chyby, ktoré som zatiaľ nenašla

6. kaptiola

„Dnes by mi vôbec nevadilo zostať doma, len tak, v posteli. Spolu,“ povedala Cristina s úsmevom, zatiaľ čo prstami jemne prechádzala po Jacksonovej odhalenej hrudi. On však iba ticho ležal a zamyslene hľadel pred seba. „Počúvaš ma vôbec?“ spýtala sa po chvíli, keď z jeho strany nezaznamenala žiadnu odozvu.
„Uh-huh.“ Vydal zo seba neidentifikovateľný zvuk na znak súhlasu, no zrak nedolepil od stropu.
Cristina prevrátila očami, ale nevzdávala sa. „Alebo by sme si spolu mohli dať sprchu. Teraz keď už o nás April vie, nebude to problém. Len ty, ja a horúca voda. Čo povieš?“ spýtala sa nádejne a zvodne naňho zažmurkala, no aj napriek tomu Jackson nejavil žiadny náznak nadšenia.
„No...“ začal a letmým pohľadom skontroloval čas na budíku, ktorý ležal na nočnom stolíku. „Už je veľa hodín. Myslím, že na sprchu dnes ráno nie je čas.“ Rýchlo sa zdvihol z postele a zo skrine začal vyťahovať oblečenie.
„Čo sa deje?“ spýtala sa Cristina nechápavo. Ani vo sne by ju totiž nenapadlo, že by ju Jackson mohol odmietnuť.
„Čo by sa dialo? Nič sa nedeje,“ odvetil nie príliš presvedčivo.
„Pre pár dňami by som sa nemusela pýtať dvakrát, či so mnou chceš ísť do sprchy,“ povedala namrzene a prekrížila si ruky na hrudi. „Snažila som sa byť romantická, dokonca som si obliekla aj tú najsexy nočnú košeľu čo mám a ty sa na mňa sotva pozrieš. Tak mi netvrď, že sa nič nedeje,“ vyštekla naňho naštvane, keďže jeho nezáujem sa jej zrejme dotkol. Ešte pred malou chvíľou mala pocit, že je medzi nimi všetko v najlepšom poriadku, ale zrazu sa jej svet nezdal byť taký ružový. Myslela si, že keď April ich utajovaný vzťah odhalila, všetko bude jednoduchšie, ale zároveň mala pocit, že od predchádzajúceho večera sa niečo zmenilo a nebolo to k dobrému.
„Prepáč. Ja len...“ Snažil sa niečo povedať, no sám nevedel čo. Nechcel Cristinu ešte viac nahnevať a tak len nasadil ospravedlňujúci výraz, ktorý väčšinou zabral. Táto situácia však bola iná.
„Vieš ty čo? Rob si čo chceš. Ak je plafón v tejto miestnosti príťažlivejší ako ja, tak mne je to fuk. Už ma prešla chuť.“ S týmito slovami sa otočila a v momente zmizla za zabuchnutými dverami a jediné, čo Jacksonovi ostalo, bolo nadávať si a rozmýšľať, čo urobil zle.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Cristina s jemným úsmevom na perách kráčala nemocničnou chodbou a v rukách držala dva papierové poháre s kávou. Keď v to ráno sama odišla do práce, prišlo jej ľúto, že sa pochytila s Jacksonom a tak sa chcela udobriť. Nerada si to priznávala, ale možno jej správanie bolo naozaj trochu detinské a prehnané a tak sa rozhodla mu ospravedlniť. Posledné dni starostlivo pozorovala, akú kávu si varí najčastejšie a teraz jej prišlo vhod vedieť to. Po niekoľkých minútach hľadania, ho konečne zazrela, ako stojí pri vchode a rozpráva sa s nejakou vysokou čiernovláskou, pravdepodobne jeho pacientkou. Pristúpila bližšie k nim, aby ich lepšie videla, ale nie tak blízko, aby ich rušila. V tom začula, ako Jackson niečo povedal a v zápetí krásnu tmavovlásku objal.
„Ani nevieš ako mi chýbalo tvoje objatie, Jackie,“ povedala a na líce mu vtisla dlhý bozk. „Už som sa ťa nevedela dočkať.“
„Aj ty si mi chýbala,“ odvetil Jackson s úsmevom na perách. „Ale nechceš ísť radšej niekam, kde nie je toľko ľudí? Určite sa tu nájde miesto, kde bude viac súkromia a my si budeme môcť vynahradiť ten čas, čo sme spolu neboli.“ Navrhol jej a stále ju pevne držal za ruku.
Keď Cristina zbadala zjavnú náklonnosť Jacksona a neznámej ženy, srdce jej začalo búchať ako o život a z hlavy nemohla dostať myšlienky, ktoré jej naznačovali, že ju Jackson podvádza. Síce samú seba chcela presvedčiť, že to nie je možné, jeho raňajšie správanie tomu len a len nasvedčovalo. A teraz, keď ho videla s akým nadšením sa pozerá na ženu stojacu po jeho boku jej to už celé dávalo zmysel. „To snáď nie,“ povedala hlasnejšie než možno chcela a jeden z pohárov čo držala jej vypadol z ruky. Káva sa v tom momente rozliala na všetky strany, no ona tomu nevenovala pozornosť. V hlave sa jej premietali najhoršie možné scenáre. Stále nemohla uveriť tomu, že sa s ňou Jackson len zahrával a ona si to až do tohto momentu ani len nevšimla.
Jackson sa otočil, keď začul jemu dobré známy hlas a uvidel Cristinu ako naňho udivene, ba až vystrašene pozerá. Ona len potriasla hlavou a bez jediného slova sa rozbehla na druhú stranu nemocnice. „Cristina,“ vykríkol smerom k nej, no ona sa behom pár sekúnd stratila za rohom. Netušil o čo tu išlo, ale vedel, že to nemohlo byť nič dobré.
„To je ona?“ spýtala sa tmavovláska, ktorá ešte stále postávala pri ňom a Jackson len nemo prikývol stále nechápajúc, čo sa práve udialo. „No tak bež za ňou.“ Postrčila ho smerom k chodbe, kam pred malým momentom bežala Cristina a on sa vydal za ňou.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Cristina! Počkaj!“ kričal za ňou, keď ju zahliadol na konci chodby. „Povedz mi čo sa deje,“ povedal udychčane, keď len tak tak stihol nastúpiť do výťahu spolu s ňou. Okrem nich v ňom našťastie nikto nebol, a tak Jackson stlačil červené tlačidlo a výťah sa zastavil. Nemohol riskovať, že by sa mu Cristina pri najbližšom zastavení znova pokúsila utiecť.
„Ty sa má pýtaš čo sa deje? Ako si mi to mohol urobiť?“ spýtala sa a Jackson v jej očiach zazrel slzy. Rýchlo sa otočila, aby nemohol vidieť, ako sa jej trasie spodná pera, zatiaľ čo sa snažila neplakať. Jej nepríjemná predtucha ju sužovala, ale nemala dosť odvahy, aby ju vyslovila na hlas. „Ja som myslela, že tie reči o tom, ako ma máš rád sú pravda,“ povedala vzlykajúc, no on stále nechápal, o čom hovorí. Bol si síce vedomý toho, že ráno k nej nebol práve najmilší, ale nemyslel si, že práve to by ju mohlo tak rozhodiť.
„Cristina, prosím, pozri sa na mňa.“ Chytil ju za plecia, aby sa mu znova nemohla otočiť chrbtom. „Pozri sa na mňa a povedz mi o čo ide. Ok? Lebo ja netuším o čom hovoríš, ale rád by som to pochopil.“
„Nerob hlupáka ešte aj zo seba,“ povedala, zatiaľ čo pohľad stále upierala do zeme. „Ak si mi chcel dať kopačky, tak si to mal povedať rovno. Nemusel si volať svoju frajerku sem a dávať jej návrhy uprostred chodby.“ Konečne svoj zrak odlepila od podlahy a očami plnými bolesti pohliadla na Jacksona, ktorý mal utrápený výraz v tvári.
V tom mu došlo, o čom Cristina celý ten čas hovorila. „Tak o to ide,“ vyhŕkol, keď si dal všetky časti skladačky dohromady. Nemohol uveriť tomu, že ho to nenapadlo hneď. „Ty myslíš, že Jenn a ja...“ Rozosmial sa, keď si predstavil Cristininu teóriu, no smiech ho rýchlo prešiel, keď zbadal, ako sa jej po tvári kotúľajú veľké slzy. „Oh, Cris. Neplač prosím ťa.“ Snažil sa ju utešiť, no ona len zmätene pozerala naňho. „Tá žena s ktorou si ma videla na chodbe, nebol nikto iný ako moja sestra.“
„Čo... Čože?“ bolo všetko čo zo seba vydala a snažila sa v mysli pátrať po všetkom, čo jej Jackson prezradil o svojej rodine. „Ale veď si hovoril, že tvoja sestra...“
„Ja viem.“ Prerušil ju. „Povedal som, že študuje v Európe, ale včera mi volala, že sa jej naskytlo nejaké nečakané voľno a že nás príde pozrieť.“
„Ale prečo si mi to teda neoznámil?“ Stále nechápala Cristina.
„Ja neviem.“ Pokrčil plecami nevinne. „Asi som nechcel, aby si si myslela, že na teba tlačím so stretnutím s mojou rodinou. Navyše ani nebolo veľa príležitostí, kedy by som ti to povedal. Keby som vedel, že to takto dopadne, určite by som ti to oznámil vopred.“
„Takže ty nemáš žiadnu inú priateľku.“ Skonštatovala napokon a utierala si slzy z líc. Zrazu jej celá tá vec s tým, že ju Jackson podvádza prišla ako úplná hlúposť a to si tým ešte pred malou chvíľou bola taká istá. Teraz si pripadala hrozne trápne, že Jackson bezdôvodne obviňovala, ale už nebolo možné to zvrátiť. „A ja som sa úplne zbytočne správala ako nejaká fúria.“ Ponížene sklonila hlavu do dlaní a Jackson si ju s úsmevom na tvári privinul k sebe. „Taký trapas a zbytočne.“
„Vôbec to nebolo zbytočné,“ zašepkal a zľahka ju pobozkal na vrch hlavy. „Žiarlila si. A to znamená, že ti na nás skutočne záleží. Myslím, že to stálo za to,“ povedal s úsmevom a stále ju jemne hladil po chrbte.
„Prepáč, že som ráno po tebe tak vyštartovala,“ povedala po chvíli a ospravedlňujúco naňho pozrela.
„Ty mi prepáč, že som sa tváril, ako by si tam nebola. Ty si sa snažila o romantiku a ja som sa namiesto toho zaoberal príchodom mojej sestry. Čo ma privádza k nápadu, že by sme ju dnes mohli pozvať na večeru. Vieš, aby ste sa lepšie spoznali,“ navrhol váhavo, lebo si nebol istý, či sa tento nápad bude Cristine pozdávať. Na jednu stranu ju nechcel do ničoho tlačiť, ale na stranu druhú dúfal, že by sa s jeho sestrou mohla stretnúť.
„Neviem či je to najlepší nápad.“ Pokrútila hlavou Cristina. „Po tom, čo sa pred chvíľou stalo, si musí myslieť, že som poriadna hysterka. Asi by som sa jej radšej mala vyhýbať.“
„Žiadne také. Chcem aby ste sa stretli a večera mi príde ako dobrá nápad. A ty mi to dlhuješ za to ráno. Bola si na mňa hnusná a teraz mi to musíš nejako splatiť.“ Povedal Jackson naoko vážne a keď zazrel, ako Cristina naštvane zalapala po dychu, rozosmial sa. „Len žartujem. Ale to, že chcem aby ste sa spoznali je pravda. No samozrejme ak si myslíš, že je to priveľa, tak ťa nebude do ničoho nútiť. No urobilo by mi to radosť.“ Pousmial sa a dúfal, že Cristinu jeho sladký úsmev presvedčí.
„Tak dobre.“ Súhlasila napokon aj keď sama nevedela, či to bol najlepší nápad. „Dúfam, že to neskôr nebudem ľutovať.“
-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„O môj bože,“ povzdychla si Cristina. „O chvíľu príde tvoja sestra a ja si pred ňou budem pripadať ako žiarlivá fúria. Nemala som súhlasiť s tým, aby si ju pozval na večeru. Nedopadne to dobre,“ povedala nervózne, zatiaľ čo nedočkavo prešľapovala v kuchyni, kde Jackson chystal večeru.
„Si nervózna?“ spýtal sa zjavne zbytočne a z rúry vytiahol dozlatista upečené kura. „Si zlatá keď si nervózna.“ Dodal so sladkým úsmevom na perách.
„Nie som nervózna,“ vyštekla podráždene a naďalej cez okno netrpezlivo pozorovala príjazdovú cestu pred domom. „Možno trochu,“ povedala napokon, keď zbadala úškrn na Jacksonovich perách.
On si s pobaveným výrazom na tvári dal dole chňapky a pevne Cristinu objal. „Nemusíš sa báť. Určite sa jej budeš páčiť,“ povedal a ona len prevrátila očami. „A keby aj nie. Na jej názore predsa nezáleží.“
„Ľudia ma nemajú radi. Už som si za tie roky zvykla,“ povedala ľahostajne, aj keď pravdou bolo, že sa Jenninho názoru na ňu obávala.
„Ja ťa mám rád.“ Pokrčil plecami Jackson.
„Si divný.“ Povzdychla si a pokrútila hlavou. „A neobjímame sa,“ dodala zatiaľ čo sa snažila vymámiť z jeho pevného zovretia, keď v tom jej zrak padol znova na príjazdovú cestu. „Je tu.“ Oznámila a v jej hlase bolo znova počuť nervozitu.
„Tak ju teda poďme privítať,“ povedal Jackson a mieril smerom ku vchodovým dverám.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Jennifer práve vystupovala zo svojho strieborného BMW a v ruke držala fľašu vína. Už sa nemohla dočkať, kedy spozná Jacksonom tak dlho ospevovanú Cristinu. S priateľkami jej brata väčšinou dobre vychádzala a dúfala, že toto nebude výnimka. Síce ju v to ráno na malí moment zahliadla, ako jej však jej brat neskôr vysvetlil, nebolo to práve stretnutie, aké by chcela zažiť. Sebaistým krokom kráčala k dverám veľkého domu. Ešte raz si rukou prehrebla dlhé čierne vlasy a v momente, keď sa načiahla ku zvoncu sa dvere otvorili a privítala ju Jacksonova usmiata tvár.
„Tak vitaj sestrička,“ povedal. „Konečne si tu.“
„Dúfam, že ti to nadšenie zostane aj po večeri,“ odvetila s úsmevom a priateľský ho objala. Kútikom oka zahliadla Cristinu nervózne postávajúc pri dverách a v duchu sa pousmiala. Po tom, čo sa ráno stalo, by sa vôbec nečudovala, ak by sa stretnutiu s ňou chcela vyhnúť a úplne to chápala.
„Buď milá a hlavne ju neobjímaj,“ pošepol jej do ucha Jackson a Jennifer prikývla.
„A ty musíš byť Cristina,“ povedala Jenn s priateľským úsmevom a podala jej ruku. „Som rada že ťa konečne spoznávam. To ráno v nemocnici sa zbehlo tak rýchlo a nemala som šancu ťa ani pozdraviť.“
„Ja som sa ti chcela ospravedlniť za to ráno,“ povedala Cristina a do tváre sa jej nahrnula červeň. „Správala som sa divne, nesprávne som to pochopila a ja...“ Snažila vysvetliť svoje správanie, no sama nevedela ako. „Väčšinou sa mi to nestáva.“
„To je v poriadku.“ Mávla rukou Jenn na znak toho, že sa nehnevá. „Jackson mi všetko vysvetlil a chápem tvoju reakciu. Musím ti však povedať, že sa nemáš čoho báť. Je do teba príliš zbláznený na to, aby ťa vymenil za niekoho iného.“
„Vážne?“ spýtala sa Cristina pobavene, ale zároveň aj trochu potešene.
„Jackson mi už mesiace vykladá o krásnej aziatke od ktorej nemôže odlepiť zrak,“ ozrejmila jej Jennifer vzápätí . „A keby si počula ako mi vyplakával do telefónu, keď si sa išla vydávať.“
Cristina prekvapene nadvihla obočie. „O mne ti zrejme rozprával viac, než sa mu uráčilo povedať mi o tebe.“ Uvažovala nahlas a pozrela na Jacksona, ktorý len nevinne pokrčil plecami. „Asi mi naňho tiež budeš musieť niečo prezradiť.“ Lišiacky sa usmiala, no v tom už sa Jackson postavil medzi ne.
„Čo keby sme sa radšej presunuli k večeri? Na prezrádzanie najtemnejších tajomstiev bude ešte dosť času.“ Navrhol a obe ich ťahal smerom do jedálne.
„Nemysli si, že jedlom ma umlčíš.“ Uškrnula sa Jennifer a do ruky mu strčila fľašku vína, ktorú doniesla. „Prezradím jej o tebe všetko, čo potrebuje vedieť.“
„Dúfam, že potom odo mňa neutečieš,“ zašepkal Jackson smerom ku Cristine, no ona sa len potmehúdsky usmiala.
„Veď uvidíme.“
-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Tvoje kura na pomarančoch mi tak chýbalo,“ zamumlala Jenn, keď dojedala posledné sústo večere, ktorú Jackson pripravil.
On sa len pyšne usmial a dolial jej víno, ktoré priniesla. „A to mi Cristina nechcela veriť, že viem variť.“
„Ja som nepovedala, že ti neverím.“ Obhajovala svoje slová, ktorými v to poobedie spochybnila Jacksonove kuchárske schopnosti. „Len som bola prekvapená, lebo za ten vyše mesiac, čo tu spolu bývame, som ťa ešte pri sporáku nevidela.“
„Uhm. Práve toto ma zaujímalo,“ povedala Jennifer. „Takže vy tu spolu bývate už mesiac a až do minulého týždňa alebo do kedy medzi vami vôbec nič nebolo.“
Cristina pokrútila hlavou a odpila si z vína, ktoré jej práve Jackson nalial. „Absolútne nič.“
„No... Aj keď vtedy na tej oslave...“ začal Jackson no Cristina ho rázom prerušila.
„To bolo dávno a nič to neznamenalo.“
„Ako pre koho.“ Uškrnul sa Jackson a potom znova pozrel na svoju sestru. „Tak už mi konečne prezradíš tu veľkú vec, kvôli ktorej si sem vlastne prišla?“ spýtal sa, lebo táto otázka ho trápila už od večera, kedy mu Jennifer zavolala s tým, že má preňho veľkú novinku a navyše potreboval niečo, čím by zmenil tému. Jeho začínajúci vzťah s Cristnou bol ešte veľmi čerstvý a nerád by ho rozoberal so svojou sestrou skôr ako s Cristinou.
„No,“ začala Jenn a zhlboka sa nadýchla aby nabrala odvahu. „Budem sa vydávať,“ vydala zo seba po chvíli a na Jacksonovej tvári sa zjavil šokovaný výraz.
„Čo... Čože? Vydávať?“ Stále na ňu nechápavo pozeral a v hlave sa snažil spomenúť si, či mu Jennifer spomínala niekoho, za koho by sa mohla vydávať. Akokoľvek sa však snažil, žiadny potenciálny snúbenec mu na um neprichádzal.
„Ja viem že to vyzerá byť na rýchlo, ale ja a Gérard si tak dobre rozumieme, že som nemala dôvod povedať nie. A svadba aj tak nebude skôr ako o pol roka, takže máme more času.“
„Gérard? To je Francúz?“ spýtala sa Cristina zvedavo, zatiaľ čo Jackson stále predychával novinku, ktorou ho jeho sestra šokovala. Nemohol uveriť tomu, že jeho malá sestrička sa ide vydávať a ešte k tomu za nejakého cudzinca, ktorého vôbec nepoznal.
Jennifer len prikývla a na tvári sa jej zjavil veľký úsmev. „Chodí na rovnakú univerzitu ako ja. Síce nehovorí plynule po anglicky, ale my si rozumieme aj bez slov,“ povedala zasnene, no úsmev z tváre jej zmizol, keď zbadala Jacksona, ktorý sa netváril práve nadšene. „A tebe je zas čo?“ spýtala sa ho otrávene, lebo už dobre poznala výraz na tvári, ktorý práve mal.
„Nič. Len sa čudujem, že si mi to nespomenula skôr. Voláme si takmer každý mesiac a teba ani len nenapadlo mi spomenúť, že niekoho máš,“ povedal naštvane, lebo bol urazený, keď on svojej sestre vykladal všetko a ona mu zatajila dosť dôležitý fakt o jej živote. „Ak by sa ti nenaskytlo v škole voľno, asi by som sa to dozvedel až zo svadobného oznámenia.“
„Nemusíš byť hneď taký hnusný,“ vyštekla Jennifer nahnevane. Síce predpokladala, že Jackson z jej nečakanej svadby nebude dvakrát nadšený, ale dúfala, že ju v jej rozhodnutí podporí.
„Musím. Pretože si moja malá sestra a práve si mi oznámila, že sa ideš vydávať. A to znamená, že už viac nie si malá a už nepotrebuješ aby som ťa ochraňoval,“ ozrejmil jej Jackson svoje správanie, zatiaľ čo Cristina len ticho sedela a pozorovala roztržku medzi súrodencami. Nikdy u Jacksona takéto správanie nevidela, ale musela uznať, že jeho ochraniteľské správanie sa jej celkom páčilo.
Po Jacksonovich slovách naštvaný výraz z Jenninej tváre rázom vymizol. „Jasné že ťa potrebujem. Veď kto iný nakope Gérardovi zadok, keď mi niečo vyvedie, ak nie ty?“
„Dúfam, že to nebude treba. Ale ak by sa niečo stalo, tak mi zavolaj a ja hneď priletím aby som mu ukázal, že americký muži svoje malé sestry vedia obrániť.“
„O tom nepochybujem. Ale kým budeš tu, tak sa pekne staraj o Cristinu, lebo takú ženu bárskde nenájdeš. Nie že si ju necháš ujsť pred nosom,“ povedala s úsmevom a pozrela na Cristinu, ktorej líca nadobúdali červenkastý nádych. „Po toľkom snažení by to bola veľká škoda.“
„Ver mi, budem sa snažiť.“ Opätoval jej úsmev a chytil Cristinu za ruku.
„Umm... Čo keby sme radšej prešli k dezertu?“ Navrhla Cristina po chvíli, lebo sa obávala ďalšieho komplimentu alebo ďalšej roztržky medzi Jacksonom a jeho sestrou. „Tvarohovo-škoricový koláč.“
„Tak ten si nesmiem nechať ujsť. Snáď trocha sladkého pomôže odstrániť Jacksonov kyslí výraz v tvári,“ povedala Jennifer s úškrnom, vstala od stola a nasledovala Cristinu do kuchyne.
„Kto im má rozumieť?“ spýtal sa Jackson sám seba, keď zostal v jedálni sám. Celý večer sa obával toho, že si tie dve nebudú rozumieť, no teraz bol on ten, ktorý im nerozumel.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Vieš, napokon som celkom rada že som mohla spoznať tvoju sestru. Je celkom milá,“ povedala Cristina, keď Jennifer odišla a ona pomáhala Jacksonovi upratať riady po večeri. Sama bola prekvapená, že si s Jenn napokon dobre rozumela, aj keď z počiatku mala z jej návštevy obavy.
„Myslel som, že milá nie je tvoj typ.“ Uškrnul sa, no v tom mu Cristina do úsmevu hodila mokrú utierku.
„Prestaň vyrývať, lebo ju zavolám späť. A ona už bude vedieť, ako ťa umlčať.“ Napomenula ho so smiechom a on si ju len pevne pritiahol k sebe a špičku nosa jej ozdobil nadýchanou penou z umývadla, čo u nej vyvolala ďalší úprimný smiech.
„Buď ju môžeš zavolať,“ povedal so šibalským úsmevom na perách a jemne ju pobozkal pri čom sa pena z jej nosa otlačila aj na jeho tvár „alebo môžeme spraviť niečo, k čomu sme sa ráno nedostali,“ zašepkal a ďalej pokračoval v bozkávaní jej krku, čo jej spôsobovalo drobné zimomriavky po celom tele. Už to bolo síce pár dní od kedy sa dali dokopy, ale pri pomyslení na jeho bozky sa jej stále podlamovali kolená. To by mu však nikdy v živote neprezradila.
„To... Vôbec nie je zlý nápad,“ povedala, zatiaľ čo jeho pery sa pomaly presúvali z jej krku smerom dolu.
„Čo keby som ja dokončil riady a ty by si si zatiaľ šla obliecť tú svoj sexy košieľku čo si mala ráno?“ navrhol, keď sa jeho pery oddelili od jej rozhorúčenej pokožky a žmurkol na ňu. Na Cristininých perách sa zjavil široký úsmev, ktorý bol jasným dôkazom toho, že sa jej Jacksonov nápad pozdával.
„No konečne nejaký dobrý nápad,“ povedala napokon a s veľkým úsmevom na tvári opustila kuchyňu. Tento deň bol čím ďalej, tým lepší.



Zjavne trochu otrepaná dejová línia, ale ja im dvom neviem robiť zle na dlho. :whistle:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Tera » Sob 03 Mar 2012, 21:18

Teraz zrovna nie som doma a nemožem si to prečítat,ale slubujem že hned jak budem moct prečítam a editnem :oops:
..len som chcela okomentovat fotky k prvej kapitole :heart: :heart: :heart: wau !!!! ta 5 ta fotka ten pokrč fejs - ja to tak volam :lol: to je taka podoba k realnemu serialu .. uplne tu fotku zbožnujem , vydarili sa ti simovia .. nehorázne :D
Extáza <3
Obrázok užívateľa
Tera
Starec
Starec
 
Príspevky: 1457
Registrovaný: Ned 23 Mar 2008, 19:55
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia