Sink or Swim

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pon 05 Mar 2012, 20:05

Veľmi pekne ďakujem za pochvalu :D Ja mám s fotením do simsa len minimálne skúsenosti, takže každú fotku robím na milionkrát :lol:
Simovia nie sú úplne moja tvorba, ja som ich len stiahla z netu a trochu upravila. Ale napríklad April neviem nikde nájsť, takže ju budem musieť vytvoriť sama a to ešte len bude vyzerať :lol:
No a keďže pár simov ktorých potrebujem ešte nemám vytvorených a nemám veľa času, tak neviem kedy budú ďalšie fotky. Keď tak ich nebude veľa, lebo je tam príliš veľa priestorov a postáv.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Uto 06 Mar 2012, 20:46

kuk :D konecne som si to precitala a lutujem ze nie skor, pretoze je to :heart: ! normalne ked tam jackson bol na chodbe s jenn tak som sa modlila aby to bola jeho sestra/mama/teta/babka :oops:
:good:
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Uto 06 Mar 2012, 21:58

Ja som ti hovorila, že si to máš prečítať, ale ty nieeee :lol: Teraz vidíš o čo prichádzaš :lol:
Ale ďakujem za koment :)
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Ned 08 Apr 2012, 14:46

Pripomínajte mi niekto, keď je čas pridať nový diel. Lebo ja na to nejak zabúdam :lol:


7. kapitola

„Dobré ránko,“ povedala Cristina so širokým úsmevom, keď vstúpila do kuchyne, kde už Jackson a April raňajkovali. „Ako ste sa vyspali?“ spýtala sa a na privítanie Jacksonovi vtisla jemný bozk na pery.
„Dobre, ale asi nie tak, ako ty,“ ozvala sa April a prekvapene si premeriavala až nezvykle usmiatu Cristinu.
„Po minulej noci ani neviem, čo je to spánok,“ povedal Jackson nie práve nadšene a napil sa z kávy, ktorá bola to jediné, čo ho v to ráno udržiavalo v bdelom stave. Predchádzajúcu noc toho veľa nenaspal a tak dúfal, že aspoň v práci bude pokojný deň, aby si mohol aspoň na chvíľu zdriemnuť v doktorskej izbe.
„Stalo sa niečo?“ spýtala sa Cristina prekvapene, lebo odkedy sa nasťahovala do Meredithinho domu, ešte nevidela, aby sa Jackson sťažoval na nedostatok spánku. Skôr ona bola vždy tá, ktorej jedinou oporou bola ranná káva.
„Nerád ti to hovorím, ale celú noc si dosť chrápala.“ Vysvetlil jej Jackson a ona naňho len prekvapene pozrela.
„To vôbec nie je pravda.“ Pokrútila hlavou nedôverčivo. „Ja nikdy nechrápem. O tom by som určite vedela.“
„To som si myslel aj ja, ale minulú noc som mal možnosť presvedčiť sa o niečom inom.“ Rozosmial sa.
„Mal si ma zobudiť. Možno by to pomohlo. A keď nie, tak som si mohla ísť ľahnúť do Alexovej, teda mojej izby.“ Ledabolo pokrčila plecami a posadila sa na stoličku vedľa neho.
„Keď ty si tak sladko spala, až mi bolo ľúto ťa zobudiť. Ale ak sa to bude opakovať, asi budem musieť byť nemilosrdný a prebudiť ťa aj napriek tomu anjelikovskému výrazu, ktorý máš keď spíš.“ Nahodil jeho typický sladký úsmev a pohladil ju po usmiatej tvári.
„Máš šťastie, že mám dobrú náladu, lebo inak by som ti povedala nech si tie presladené reči niekam strčíš.“ Ironicky sa naňho usmiala, ale pokračovala. „No máš šťastie, že dnes dobrú náladu mám a tak ti to nepoviem,“ povedala, naklonila sa k nemu a pobozkala ho. „Ale radšej by si to s tým lichotením nemal preháňať, lebo mi to začne liezť na nervy.“
„Vieš čo ti nikdy na nervy liezť nezačne? Moje bozky.“ Rozosmial sa, pritiahol si ju bližšie k sebe a dlho ju pobozkal.
„Si si až príliš istý,“ povedala Cristina so smiechom keď sa od seba odtiahli. „Ale musím uznať, že máš pravdu.“ Súhlasne pokývala hlavou, no to už sa ich pery znova spojili.
„Môžem len podotknúť, že som ešte stále tu?“ spýtala sa April, aj keď jej otázku zrejme nikto neregistroval. Po tom, čo sa Jackson a Lexie rozišli, dúfala že podobným scénkam sa doma vyhne, ale netrvalo dlho a Cristina s Jacksonom jej svojim zamilovaným správaním začali pripomínať, aký osamelý je jej život. „Agh! Choďte všetci do čerta.“ Zanadávala si sama pre seba a so svojimi raňajkami odišla z kuchyne.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Doktor Avery mohli by ste toto odniesť do labáku?“ spýtala sa Cristina s úsmevom a podala Jacksonovi niekoľko papierov. „Ďakujem.“
„O môj bože!“ vykríkla Callie keď Jackson zašiel za roh.
„Čo? Zbadala si pavúka?“ Rozosmiala sa keď videla Callin prekvapený výraz.
„Ty a Jackson? Kedy? Ako?“ Začala chrliť otázky a nedočkavo sledovala Cristininu reakciu.
„Čože? Nie. Ako si na niečo také prišla?“ Klamala a červeň sa jej v momente nahrnula do tváre.
„Len mi nevrav, že medzi vami nič nie je. To ako si sa naňho usmiala a ten pohľad...“
„Ale prosím ťa. Čo ty o tom vieš?“ Prevrátila očami a dúfala, že Callie zmení tému. Bola to síce jej kamarátka, ale nebola si istá, či je tou najlepšou osobou ktorej by sa mala zveriť o vzťahu medzi ňou a Jacksonom.
„Hej!“ okríkla ju urazene. „Možno že teraz šťastne žijem so ženou, ale dobre si pamätám na dni, keď som podobné pohľady hádzala po mužoch. Tak sa mi nesnaž nahovoriť, že medzi vami nič nie je. Ok?“ namietala Callie, ktorá si za posledné dni všimla zvláštne napätie medzi Cristinou a Jacksonom a teraz mala pocit, že tomu konečne prišla na kĺb.
„Ver alebo nie, ale nie je.“ Cristina rozhodne potriasla hlavou, snažiac sa presvedčiť jej kamarátku, že sa mýli, ale nedarilo sa jej to.
„Aha. Tak prečo sa potom červenáš?“ Uškrnula sa Callie. „Mne to predsa povedať môžeš.“
Cristina sa na malú chvíľu zamyslela, či jej má povedať pravdu alebo naďalej neúspešne zatĺkať. Callie síce nebola v udržiavaní tajomstiev najlepšia, ale Cristina to už v sebe nemohla držať o nič dlhšie. „Tak dobre.“ Povzdychla si a pozrela na Callie, ktorá netrpezlivo očakávala jej odpoveď. „Niečo... Niečo medzi nami dvoma je. Ale nikomu to nehovor. Jasné? Hlavne nie Sloanovi. Ten hneď všetko vykecá.“
„Len ak mi povieš nejaké detaily,“ Povedala s úškrnom a Cristina len prevrátila očami.
„Tu vlastne nie je moc detailov. A nie sme pubertiačky, nevymieňame si posteľné historky.“
„Ak ide len o to, ja ti kľudne o mojom živote porozprávam.“ Zasmiala sa. „Napríklad minulý týždeň Arizona... To je jedno. Nezabúdaj, že teraz sa bavíme o tebe. Tak už mi niečo prezraď.“ Neprestávala ju otravovať Callie. „Aj slepý by videl, že Avery je sexy chlap, ale ja som nevedela, že on by mohol byť tvoj typ. Veď vieš... Po Owenovi a Burkovi.“
„Rozumiem.“ Prerušila ju a znova sa zamyslela nad tým, čo jej Callie práve povedala. Je pravda, že Jackson nie je typ muža s akými si Cristina zvyčajne začínala, ale o to viac ju to tento krát pútalo. Ako už nejeden raz zistila, vzťah so staršími mužmi pre ňu asi nebol to pravé. „Ja nemám svoj typ.“ Pokrútila hlavou. „A keby aj, prečo by doň Jackson nemohol patriť? Nerada to priznávam, ale možno som sa v ňom spočiatku mýlila.“ Pokrčila plecami a Callie na ňu prekvapene hľadela. Cristina, ktorá si priznáva, že sa v niečom mýlila? To bolo pre ňu novinkou. „Nie je taký arogantný ako na prvý pohľad vyzerá. A je mi s ním fakt dobre.“ Na perách sa jej zjavil široký úsmev, ktorý sa jej pri pomyslení na Jacksona zjavoval čoraz častejšie.
„Veď ty si zamilovaná,“ skonštatovala Callie s úškrnom.
„Možno na tom niečo bude.“ Ledabolo pokrčila plecami a šťastný výraz neopúšťal jej tvár. Rozhodne na tom totiž niečo bolo.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Že ja som sa na toto dala ukecať.“ Pokrútila hlavou Cristina a rukou jemne prešla po nadýchanej pene vo vani. „Ja takéto dievčenské veci nerobím a ty by si tiež nemal. Je to strata času.“
Jackson sa len pousmial a privinul si ju bližšie k sebe. „Nie je to strata času. Volá sa to romantika. Poznáš také slovo?“ Spýtal sa so smiechom a venoval jej jemný bozk na krk. „Lebo ak nie, môžem ti požičať slovník,“ zamumlal, zatiaľ čo jeho pery boli stále jemne prisaté ku koži na jej krku.
„Ja nemám čas sa celý deň čvachtať vo vani s vodou po okraj a s takým množstvom peny, že ani nevidím svoje prsty na nohách.“ Prevrátila očami, nepočúvajúc jeho rozprávanie o romantike a Jackson sa len uškrnul. Nečakal, že ju prehovorí na romantický večer vo vani, ale napokon sa mu to podarilo aj keď teraz počúval jej sťažnosti. „Čas je vzácny a nedá sa vrátiť späť. Treba ho plnohodnotne využiť.“
„Cristina,“ zašepkal a jemne ju pohladil po vlasoch.
„Čo?“
„Len sa uvoľni, relaxuj. Ok?“ povedal s úsmevom a Cristina si oprela hlavu o jeho hruď. „Užívaj si tu chvíľu čo môžeme stráviť o samote, len za prítomnosti horúcej vody a kopy peny.“
„Uvoľniť sa. To sa ti ľahko povie.“ Povzdychla si zamyslene, no snažila sa dostať do príjemnej atmosféry, ktorú pre nich Jackson prichystal.
„Si šťastná?“ spýtal sa Jackson znenazdajky, zatiaľ čo sa hral s vlhkými končekmi jej vlasov a pohmkával si melódiu nejakej pesničky, čo v ten deň počul v rádiu.
„Čože?“ Otočila sa a nechápavo naňho pozrela.
„Ja len... Nebolo to tak dávno, keď si sa tu po dome pohybovala ako telo bez duše. Ale teraz... Len som chcel vedieť, či sa teraz cítiš šťastná.“
„Myslím, myslím že áno,“ povedala s jemným úsmevom na perách a svoju hlavu znova položila na Jacksonovu hruď. „Pred pár týždňami mi bolo skutočne na nič. No teraz... Mám pocit, že aspoň na chvíľu je všetko v poriadku. Aspoň tieto posledné dni som konečne nemusela riešiť nič vážne a jednoducho si užívať čo prišlo. Aj ak to bola vaňa plná peny.“ Uškrnula si pri poslednej vete.
„To som rád.“ Usmial sa. „A dúfam, že mám na tom aspoň nejaké zásluhy.“
„Hmmm...“ Zamyslela sa Cristina. „Nejaké malé určite.“ Zasmiala sa a na Jacksonovej tvári sa zjavil spokojný výraz. „Ale nedúfaj, že keď som ti uznala zásluhy, tak teraz vyjdeme von s našim vzťahom. To sa budeš musieť ešte trochu posnažiť.“
„Vlastne o tom som chcel s tebou hovoriť,“ povedal a Cristina zmeravela. Vedela, že skôr či neskôr Jacksona táto hra prestane baviť a bude sa chcieť pohnúť ďalej. Dnes zrejme nastal ten čas. „Vieš, napadlo ma, že by sme si spolu mohli cez víkend niekam vyraziť.“ Pokračoval Jackson bez toho, aby si všimol Cristinin nervózny výraz. „Pôjdeme niekam mimo mesta, kde nás nikto nepozná. Nájdeme si nejaký luxusný hotel, užijeme si wellness, zájdeme do dobrej reštaurácie a tak. Čo povieš?“ spýtal sa nadšene a na Cristininej tvári sa zjavil jemný úsmev. Čakala rôzne veci, od ultimáta až po rozchod, ale pozvanie na spoločne strávený víkend medzi nimi nebol. O to viac sa jej ten nápad páčil.
„To znie dobre,“ odvetila. „Ale si si istý, že im v práci nebudeme chýbať?“
„Už som sa pýtal April, či by nám to mohla vybaviť a povedala, že to nie je žiadny problém. Takže ak súhlasíš, je najvyšší čas aby sme sa po nejakom hoteli poobzerali.“
„Skvelé. Čo tak ísť niečo nájsť hneď teraz?“ spýtala sa a začala sa zdvíhať na odchod, keď v tom ju Jackson stiahol späť do vane a voda vystrekla na všetky strany kúpeľne.
„Nečakaj, že sa z tejto romantiky tak rýchlo vyvlečieš,“ povedal so smiechom a vášnivo ju pobozkal. „Ešte ma budeš prosiť aby sme si to zopakovali.“
-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Tento nevyzerá zle,“ povedal Jackson a ukázal prstom na monitor notebooku, ktorý mal položený na stolíku v obývačke, zatiaľ čo s Cristinou sedeli na sedačke stále zahalení iba v uterákoch. „Masáž, vírivka, sauna...“ Čítal informácie z webovej stránky a na tvári sa mu zjavil spokojný výraz. „Zrejme sme našli čo sme hľadali.“
„Ale pozri sa na tú cenu. Podľa mňa je to príliš.“ skonštatovala Cristina skleslo, keď jej zrak padol na nie práve prívetivé číslo v rohu monitora. Ako doktorka sa síce nikdy nemusela zaoberať nedostatkom peňazí, ale od kedy zostala bez vlastnej strechy nad hlavou, učila sa byť šetrnejšia čo sa rozhadzovania peňazí týka. Človek totiž nikdy nevie, kedy ich bude potrebovať. Hlavne keď vysnený dom Meredith a Dereka bol takmer dokončený a Cristina vedela, že skôr či neskôr si vlastné bývanie bude musieť nájsť.
„S cenou sa netráp. Ja som ťa pozval a ja sa o to aj postarám.“ Žmurkol na ňu, no ona sa stále netvárila nadšene. Cristina nikdy nemala rada, keď za ňu muži niečo platili, či už to bolo jedlo, vstupenka do kina alebo víkendový pobyt v luxusnom hoteli. Vždy mala pocit, že je im nejako zaviazaná a musí im to splatiť. „No tak. Čo má znamenať ten mrzutý výraz? Myslel som, že sa ti ten nápad so spoločným víkendom mimo Seattlu páči.“
„To áno, ale nerada by som ti zostala nejako zaviazaná. Predsa len to nie je najmenej peňazí,“ povedal hryzúc si peru a rozmýšľajúc, či by bolo správne ak by sa o celú finančnú stránku postaral Jackson.
„Dohodnime sa takto. Ak sa mi počas víkendu podarí ťa presvedčiť, aby sme s našim vzťahom vyšli na verejnosť, tak tú cenu už ani nespomenieš a celé to necháš na mňa. A ak sa mi to nepodarí, tak tú cenu neskôr doriešime.“
„Ale to predsa nie je fér.“ Snažila sa protestovať Cristina, no Jackson len naďalej študoval informácie o ich nastávajúcom pobyte.
„Život nie je fér.“ Ledabolo pokrčil plecami bez toho, aby zdvihol zrak od monitoru. „Oni tam dokonca majú aj apartmány s vodnou posteľou,“ povedal nadšene.
„Nemám rada vodné postele.“ Zamračila sa Cristina.
„Ja mám rád akúkoľvek posteľ. Stačí, keď si v nej ty,“ povedal Jackson so sladkým úsmevom a Cristine venoval niekoľko dlhých bozkov. „V tomto momente by mi napríklad stačil aj tento gauč. Čo ty na to?“
Cristina nič nepovedala, len si ho so širokým úsmevom pritiahla bližšie k sebe a obaja skončili ležiac na gauči. Netrvalo dlho, kým oba uteráky zleteli na zem a ich zrejme vôbec netrápilo, že sa nachádzajú v obývačke a nie v jednej zo spální.
Ani jeden z nich si nevšimol, keď sa vchodové dvere otvorili a do domu vstúpila jedna z ich spolubývajúcich.
„O môj bože!“ vykríkla April zdesene, keď vkročila do obývačky a v momente si zakryla oči rukou. „To nemôžete ísť aspoň do izby?“
„Oh, mysleli sme, že nie si doma,“ vyhováral sa Jackson keď zbadal jeho najlepšiu kamarátku stáť uprostred dverí a červeň sa mu nahrnula do líc, avšak stále nedosahovala odtieň, ktorý mala na tvári April. „Ani som si nevšimol, kedy si vošla,“ povedal a z podlahy zdvihol uterák, aby si ho znova omotal okolo pásu.
„Vôbec sa nečudujem. Boli ste príliš zaneprázdnení s tým... Všetkým... A tak.“ Rozhadzovala jednou rukou, zatiaľ čo tou druhou si ešte stále zakrývala zrak. „Sú isté „veci“, ktoré by ste mohli robiť v súkromí. Nemyslíte?“
„April, už sa môžeš pozrieť,“ povedala Cristina a prevrátila očami po tom, čo si aj ona obmotala svoj uterák okolo tela. „A nerob z toho takú vedu. Si predsa doktorka, tak si nahého muža už musela vidieť.“
„To áno, ale to bolo z medicínskeho hľadiska a toto...“
„Vieš čo? Ty vážne potrebuješ chlapa.“ Potriasla hlavou Cristina a pevne chytil April za plecia. „Musíš s tým niečo robiť. A čím skôr, tým lepšie,“ povedala a s namrzeným výrazom v tvári opustila obývačku.
„Nič si z nej nerob,“ povedal Jackson. „Je len mrzutá, lebo si nás prerušila v najlepšom.“
„Toto vážne nepotrebujem počuť.“ Potriasla hlavou April a taktiež radšej rýchlo odišla z obývačky. Avšak vedela, že ani to jej nepomôže zmazať z pamäte obraz, ktorý tam pred malou chvíľou videla.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Pon 23 Apr 2012, 21:23

pekne dialogy, dobre sa to cita ale uz cakam kedy konecne sa tam stane nieco co ma uplne prekvapi a ovali, nieco co by som necakala :) ale som zvedava na dlasi diel :)
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Pia 04 Máj 2012, 10:09

Ďakujem aspoň za jedne komentár :oops:
Ja viem, že dej je zatiaľ trochu nudný a všetko je také predvídateľné, ale mám v pláne aj veci, ktoré snáď prekvapia. Len neviem kedy sa k tomu dopracujem :lol:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod pipa » Str 30 Máj 2012, 20:49

Už ma prosím vás niekto ovalte po hlave, keď tak dlho nepridám žiadnu kapitolu. Som lenivá a zabúdam. Veľmi zlá kombinácia.

8. kapitola

Kiss me beneath the milky twilight
Lead me out on the moonlit floor
Lift your open hands
Strike up the band and make the fireflies dance
Silver moon sparkling
So kiss me...


Cristinin spev sa ozýval zarovno s rádiom celým autom a Jackson len s úsmevom pokyvoval hlavou do rytmu.
„Na tej kazete snáď nie je jediná pieseň, ktorej slová by si nepoznala,“ povedal so smiechom, zatiaľ čo Cristina si prezerala zadný obal kazety, na ktorej boli názvy všetkých piesní, ktoré tam mohla nájsť.
„Nie si predsa jediný, koho kedysi ovládala popová hudba deväťdesiatych rokov.“ Ledabolo pokrčila plecami a aj ona sa naďalej pohupovala do rytmu hudby.
„To som netušil, že teba niekto alebo niečo môže ovládať.“ Uškrnul sa a Cristina po ňom len hodila nazlostený pohľad.
„Máš šťastie, že šoféruješ. Inak by som po tebe asi niečo hodila,“ povedala naoko vážne, no potom sa rozosmiala. „Jasné že aj mňa niečo ovládalo. Som predsa človek z mäsa a kostí rovnako ako ty. Akurát, že ja som inteligentnejšia, zábavnejšia, krajšia...“
„Nesmrdí tu niečo?“
„Chceš mi snáď naznačiť, že to nie je pravda?“ povedala Cristina so smiechom, no Jackson len potriasol hlavou.
„Ja to myslím vážne. Cítim, ako by tu niečo...“ Nestihol dopovedať vetu, keď v tom sa ozval rachot a auto prudko zastalo. „...horelo.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Toto nevyzerá dobre,“ povedal nie príliš nadšene, keď zodvihol kapotu auta a naňho sa vyvalil kúdol dymu.
„Vyznáš sa v autách?“ spýtala sa Cristina, ktorá už teraz stála vedľa neho, no Jackson len pokrútil hlavou.
„Vymeniť pneumatiku alebo olej je jedna vec. Ale predpokladám, že za týmto bude niečo vážnejšie. To divné hrkotanie čo sa ozývalo už niekoľko dní mi malo niečo napovedať. A tiež ten zápach.“ Uvažoval nahlas a Cristina po ňom hodila vystrašený pohľad. „Len vtipkujem. Pravdepodobne to nič nie je. Zavolám do servisu a čo nevidieť budeme pokračovať v ceste. Nemusíš sa tváriť tak vážne.“
„Nie je to vtipné. Keby sa to stalo na diaľnici, mohlo dôjsť k nehode. A autonehody nie sú vtipné. Ľudia pri nich... Zomierajú,“ vyslovila s ťažkosťami a zahryzla si do spodnej pery, ktorá sa jej začínala triasť v snahe neplakať. Aj po mnohých rokoch pre ňu bola téma autonehody citlivá a aj keď sa jej snažila vyhýbať, nie vždy to bolo možné.
„Prepáč. Som hlupák,“ povedal Jackson keď videl Cristinin pohľad v ktorom sa miešal smútok a strach. „Nie je to vtipné. Samozrejme že to nie je vtipné,“ zašepkal, pevne ju objal a pobozkal ju na vrch hlavy. Jemne ju hladil po chrbte, zatiaľ čo niekoľko drobných sĺz opustilo jej oči a dopadlo na jeho plece. „Čo keby si si teraz šla sadnúť do auta, pustila nejakú dobrú pesničku a ja zatiaľ zavolám do servisu?“ Navrhol po chvíli a Cristina len nemo prikývla. Jackson z vrecka vytiahol mobil a vyťukal číslo jeho obľúbeného autoservisu. Chvíľu sa rozprával s automechanikom a potom s nie práve najšťastnejším výrazom v tvári zložila znova prešiel k auto v ktorom sedela Cristina.
„Tak ako?“ spýtala sa, keď si Jackson sadol vedľa nej.
„Automechanik sa sem nedostane skôr ako za dve až tri hodiny. V Seattli vraj začala silná búrka kvôli ktorej museli zavrieť jednu z hlavných ciest.“
„No skvelé.“ Povzdychla si Cristina a prevrátila očami. „Čo tu budeme robiť dve až tri hodiny?“
„Asi tristo metrov odtiaľto som videl pri ceste nejaký motel s reštauráciou. Mohli by sme sa tam zastaviť na obed a potom uvidíme. Čo povieš?“ spýtal sa a Cristina prikývla.
„Obed nie je zlý nápad,“ povedala po chvíľke premýšľania a pokúsila sa o úsmev. „Tak poďme lebo ja umieram od hladu.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po niekoľkých minútach chôdze konečne vkročili do neveľkého motelu na okraji cesty. Nebol síce luxusný, ale pôsobil veľmi útulne a čisto. Na prízemí sa nachádzala malá reštaurácia s niekoľkými stolmi popri stenách a barovým pultom uprostred. Obaja sa porozhliadli po miestnosti a hľadali miesto kde by sa usadili.
V tom Jacksonov zrak padol na niečo zaujímavé a ona znenazdajky chytil Cristinu okolo pásu a pritiahol si ju bližšie k sebe. „Na nič sa nepýtaj, len hraj so mnou. Potom ti všetko vysvetlím.“ pošepol jej do ucha a ona naňho nechápavo pozrela. Skôr ako sa však čokoľvek opýtala, ťahal ju smerom k pani, ktorá stála pri barovom pulte. „Dobrý deň,“ povedal so sladkým úsmevom na perách.
„Dobrý deň,“ odvetila pani v strednom veku a usmiala sa. „Ako vám poslúžim?“
„Ja a moja manželka sme sa vydali na svadobnú cestu, ale pokazilo sa nám auto, a tak som sa chcel spýtať, či tu v prípade potreby máte nejakú voľnú izbu v ktorej by sme mohli prenocovať. Nevieme totiž, či bude automechanik schopný opraviť naše auto na mieste,“ povedal Jackson a Cristina naňho stále len zmätene hľadela. Povedal on práve... Manželka? Preblesklo jej mysľou, zatiaľ čo on naďalej konverzoval s pani stojacou naproti nim. „Ďakujem. Dám vám vedieť,“ odvetil napokon a stále šokovanú ťahal smerom k stolu, ktorý stál v rohu miestnosti.
„Nechceš mi niečo vysvetliť?“ spýtala sa, keď sa posadili.
„Oh, áno. Napadlo ma, že to auto sa možno nebude dať opraviť na mieste, tak som pre istotu zarezervoval izbu tu. Dúfam, že ti to nevadí.“ Pokrčil plecami a začal študovať jedálny lístok položený na stole.
„Ty dobre vieš na čo sa pýtam.“ Povzdychla si Cristina a zobrala mu jedálny lístok, aby upútala jeho pozornosť. „Takže manželka? Ušlo mi niečo? Naposledy sme totiž nášmu vzťahu nedávali žiadny názov. Teda ak sa správne pamätám.“
Jackson sa uškrnul a prisunul sa bližšie k nej. „Vidíš tamten nápis?“ spýtal sa a rukou ukázal na tabuľku visiacu nad barovým pultom.
„Špeciálny apartmán pre novomanželov plus darček?“ Prečítala prekvapene a v tom jej to všetko došlo. „Ty si neuveriteľný,“ povedala so smiechom.
„Ja som vynaliezavý.“ Pyšne sa usmial a znova si zobral jedálny lístok. „Ak tu budeme musieť zostať cez noc, tak nech máme tú najlepšiu izbu.“ Žmurkol na ňu a začal si vyberať, čo si dá na obed. „Dáš si niečo alebo na mňa budeš aj naďalej len ohúrene pozerať?“ spýtal sa pobavene, keď zbadal, ako naňho Cristina zamyslene hľadí.
„Asi si radšej objednám,“ odvetila a už po druhý krát mu vytrhla jedálny lístok z ruky a jemu neostalo nič iné, len sa smiať.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Chápem. Ďakujem. Tak teda zajtra. Dopočutia,“ povedal Jackson do telefónu a následne s nespokojným výrazom na tvári zložil. „Kvôli silnému dažďu uzavreli cestu sem a automechanik nepríde skôr než zajtra ráno.“ Povzdychol si a ospravedlňujúco pozrel na Cristinu, ktorá so šálkou kávy v ruke sedela naproti nemu. „Prepáč. Sľúbil som ti víkend v luxusnom hoteli a namiesto toho sme zostali trčať tu.“
„To je v poriadku,“ odvetila Cristina a pokúsila sa o úsmev, aj keď jej samej bolo ľúto, že im perfektne naplánovaný víkend zrejme nevyjde. „Nie je to tvoja vina, že auto sa pokazilo a že vonku sa rozpútala prietrž mračien.“ Sklamane sa zahľadela von oknom, kde dažďové kvapky padali tak nahusto, že bolo sotva vidieť na druhú stranu ulice. Keď jej Jackson prvý krát navrhol, aby si spravili pekný víkend mimo Seattlu, mala pochybnosti. Ako sa však dni blížili k ich naplánovanému výletu do jedného z najluxusnejších hotelov v okolí, začala sa tešiť. Teraz však všetky ich plány boli zmyté hustým a nekonečným dažďom.
„Hej, Cristina. Usmej sa.“ Vytrhol ju z myšlienok Jacksonov hlas. „Ja viem, že sme uprostred ničoho a že tento malý motel ani zďaleka nepripomína hotel v ktorom sme práve teraz mali byť, ale sľúbil som ti, že si tento víkend užijeme a to aj dodržím.“ Usmial sa a rukou jemne prešiel po prameni kučier, ktoré lemovali jej tvár. „Len poď so mnou,“ povedal, chytil jej ruku a ťahal ju od stola.
„Čože? Kam?“ spýtala sa nechápavo, lebo v tom momente vôbec netušila, čo sa odohráva v Jacksonovej mysli.
„Zatancujeme si,“ odvetil a zľahka pokrčil plecami. „Rada tancuješ, či nie?“
„To áno, ale väčšinou mi pri tom hrá hudba. A ja tu žiadnu nepočujem.“
Jackson sa len rozosmial a naďalej kráčal smerom k stredu miestnosti. „Vieš, kým ty si hľadela von oknom, ja som si všimol, že tento motel má aj vynález zvaný jukebox. Poznáš to slovo, však.“
Cristina naňho otrávene pozrela, lebo jeho nekonečné a nikam nevedúce otázky hu privádzali k šialenstvu. „Takže ty chceš tancovať. Teraz ,tu, so mnou a na hudbu z jukeboxu.“ Skonštatovala a on len nemo prikývol. „Tak dobre. Žiadny problém,“ povedala napokon a ráznym krokom mierila k jukeboxu, ktorý stál pri jednej zo stien malej reštaurácie na prízemí motelu. Chvíľu si prezerala výber piesní a o niekoľko sekúnd neskôr sa už rozozvučali prvé tóny. „Táto ti na tej tvojej kazete chýbala.“ Uškrnula sa a ovinula si ruky okolo jeho krku. „A to je veľká škoda, lebo je to jedna z mojich obľúbených,“ zašepkala s jemným úsmevom na perách a oprela si hlavu o jeho hruď.
Jackson ju chytil okolo pása a privinul si ju k sebe tak blízko, ako len mohol. „Pokúsim sa ju tam doplniť,“ povedal a jemne ju pobozkal.
„Som rada že sme tu,“ zašepkala po chvíli. „A vôbec nevadí, že sme mali byť v nejakom fajnovom hoteli. Hlavne že sme spolu.“
„Nebodaj ti nechýba ani nemocnica.“ Uškrnul sa Jackson.
„Chirurgia tiež nespraví každý jeden problém.“ Ledabolo pokrčila plecami a naďalej sa pomaly kolísala v rytme hudby. Síce to nerada priznávala, ale v poslednom čase bola rada, keď konečne vypadla z nemocnice a nechala tam všetky problémy a stresy.
„Začínaš ma desiť.“ Rozosmial sa a jemne ju pobozkal na vrch hlavy.
„Teraz sme predsa manželia. Môžem si to dovoliť,“ povedala so smiechom.
„Takže ja si môžem dovoliť, ťa priamo pozvať do našej izby bez toho aby to pôsobilo drzo. Však?“
„To teda môžeš.“ Prikývla s diabolským úsmevom na perách. „Ale musím ti pripomenúť, že naše kufre sú ešte stále v aute.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Tak, sme tu,“ oznámil Jackson, keď odomkol dvere na ich izbe a s dvomi malými kuframi v rukách vkročil dnu. Ihneď mu do nosu udrela príjemná vanilková vôňa, ktorá sa niesla celou izbou.
„No, nie je to zlé,“ povedala Cristina, keď aj ona vstúpila do izby a porozhliadla sa okolo. Kúsok od dverí stála veľká manželská posteľ a naproti nej bol malý stolík na kolieskach, na ktorom bol položený starší televízor. V jednom rohu sa nachádzal stôl s dvoma stoličkami a hneď vedľa bola neveľká skriňa na oblečenie. „Aj keď špeciálny novomanželský apartmán si predstavujem trochu inak,“ dodala po chvíli, keď sa prešla po izbe a nakoniec sa usadila na posteľ.
„Možno prišli na to, že nie sme novomanželia.“ Rozosmial sa Jackson. „Ale majú tu sviečky,“ povedal, keď zo skrine vytiahol niekoľko väčších aj menších sviečok a rozostaval ich po izbe. „Aspoň nejaká romantika, keď už to tu nestojí za nič.“ Postupne zapálil všetky sviečky čo našiel a zhasol svetlo.
„Nie je to až také zlé. Len si nesmieš predstavovať, kde sme pôvodne mali byť.“
„Ale aj tak mi je ľúto, že nie sme v hoteli, ktorý som pre nás objednal. Bola to prvá vec, ktorú som pre nás kedy naplánoval a aj to sa mi nepodarilo dodržať,“ povedal sklamane, keď sa ešte raz porozhliadol po izbe, v ktorej sa práve nachádzali.
„Už som ti predsa povedala, že je to v poriadku. Víkend v luxusnom hoteli bol tvoj sen. Mne stačí, že sme aspoň na chvíľu unikli od reality a mohli si užiť nejaký ten spoločný čas osamote. Nič viac momentálne nepotrebujem,“ povedala s úsmevom a ruky si ovinula okolo Jacksonovho krku, ťahajúc ho bližšie k sebe, aby sa mohla nadýchnuť jeho sviežej mužnej vône.
„Dnes znieš prekvapivo romanticky.“ Rozosmial sa, jeho pohľad stále neuhýbajúc z jej usmiatej tváre a tmavých očí žiariacich šťastím.
„Prečo je to také prekvapivé?“ spýtala sa so smiechom. „Ja viem byť romantická. Ale len keď je na to vhodná príležitosť,“ zahryzla si do spodnej pery, dúfajúc, že jej tajomné odpovede nebudú spúšťačom pre ďalšiu vlnu jeho nekonečných otázok.
„Chceš tým povedať, že dnes je vhodná príležitosť?“ spýtal sa a jeho prsty sa pohrávali s jej objemnými kučerami.
„A nie?“ Odpovedala mu otázkou a jemne ho pobozkala. „Čo môže byť romantickejšie, ako keď zostaneme trčať v hoteli, kde nám jediné osvetlenie robia sviečky, kým vonku prší ako z krhly? Čo mi pripomína, že by si si asi mal vyzliecť to premočené tričko. Teda ak nechceš prechladnúť.“ Navrhla a s hravým úsmevom na perách naňho žmurkla.
„To je veľmi lacný trik ako ma vyzliecť, doktorka Yangová.“
„Ja žiadne triky nepotrebujem, doktor Avery,“ povedala s úškrnom, taktiež používajúc jeho celý titul a ťahala jeho premočené tričko hore jeho vypracovaným telom, zatiaľ čo on ju úmyselne zdržoval, len aby videl, aká je nedočkavá. Po chvíli to však vzdal a jeho vlhké tričko konečne dopadlo na zem vedľa postele. Cristina sa len víťazoslávne usmiala a pohľadom si premeriavala jeho odhalenú hruď, tak ako vždy keď sa jej k tomu naskytla príležitosť.
Keď Jackson zachytil jej pohľad plný túžby, pritiahol si ju bližšie k sebe a vášnivo ju pobozkal. Cez jej tenké tričko cítil jej rozhorúčenú pokožku a rýchly tlkot jej srdca, dokonale synchrónny s tým jeho. Keď sa po dlhých sekundách ich pery oddelili, obaja iba nemo hľadeli na seba lapajúc po dychu a hľadajúc vhodné slová, ktoré by len dotvorili, ale zároveň nezničili romantickú atmosféru medzi nimi. Po chvíli sa ich pery spojili do ďalšieho dlhého bozku, ktorý vyjadroval viac než akékoľvek slová. Netrvalo dlho, kým aj zvyšok ich oblečenia nasledoval Jacksonove tričko a oni sa oddali tomu, čo im šlo najlepšie. Vyjadrovanie lásky bez slov.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Nasledujúce ráno Cristinu prebudili slabé slnečné lúče prenikajúce cez okno naproti posteli. Rukou, ktorú mala dovtedy pevne ovinutú okolo Jacksonovho tela si pošúchala oči a pohľadom prešla po miestnosti, aby si vybavila, kde sa nachádzala.
„Dobré ránko,“ zašepkal Jackson s úsmevom, keď spozoroval, že Cristina je už hore.
„Dobré.“ Opätovala mu úsmev a venovala mu jemný bozk na pery. „Ako dlho si už hore?“
„Iba chvíľu. Pozoroval som, ako sladko spíš.“
„Nechrápala som?“ spýtala sa so smiechom.
„Tento krát nie,“ povedal. „Dnes si spala potichu ako malé bábätko.“
„Tak to je potom všetko v poriadku,“ odvetila a pomaly sa zdvihla z postele.
„Kam ideš?“ spýtal sa Jackson, keď zbadal, že Cristina sa zdvíha z postele.
„Musím si odskočiť,“ povedala a s drobným úsmevom na perách sa načiahla po Jacksonove tričko, ktoré ešte stále ležalo na zemi a natiahla si ho cez hlavu. Cristina milovala keď mohla nosiť jeho tričká. Boli veľké, mäkké a voňali rovnako skvele ako on.
Niekoľkými malými krokmi prešla do kúpeľne, ktorá nevyzerala o moc luxusnejšie ako ich izba, ale aspoň bola čistá a celou miestnosťou sa niesla jemná vanilková vôňa. Rýchlo si opláchla tvár prúdom studenej vody a pozrela sa do neveľkého zrkadla visiaceho nad umývadlom. Tmavé kruhy pod očami a strapaté vlasy ju síce nerobili najpríťažlivejšou ženou planéty, ale ani to nezmylo veľký úsmev na jej perách. Sama síce nevedela popísať, ako sa to stalo, ale končene sa cítila šťastná a bezstarostná. Ešte raz si rukou jemne prehrabla tmavé kučery a potom sa rozhodla vrátiť naspäť do izby.
„Je tam zima,“ povedala, keď po niekoľkých minútach opustila kúpeľňu a rýchlo sa presunula späť do postele, krčiac sa v Jacksonovom horúcom objatí.
Jackson nič nepovedal, iba súhlasne prikývol a pevne si jej drobné uzimené telo privinul bližšie k sebe. „Len si pospi. Ešte nás čaká dlhý deň,“ povedal po chvíli a potmehúdsky sa usmial. Dobre totiž vedel, že dnes toho majú ešte pred sebou viac než dosť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Keď sa Cristina v to ráno po druhýkrát zobudila, Jackson už postával v kúpeľni a s niekým telefonoval. Skôr ako však stihla čokoľvek s jeho telefonátu zachytiť, zložil a vrátil sa späť do izby.
„Spiaca princezná sa už zobudila?“ spýtal sa, keď si prisadol na posteľ vedľa nej a jemne ju pobozkal.
„Telefonoval si s niekým?“
„Automechanik,“ odvetil stroho. „Hovoril, že cestu sem už znova otvorili a príde asi o dve hodiny. Takže je najvyšší časť vstať z postele a dať si nejaké raňajky.“ Žmurkol na ňu a začal ju ťahať von z postele.
„Nie. Ešte je priskoro,“ zamrnčala rozospato, presne ako to robievala pred rokmi, keď sa jej nechcelo vstávať do školy.
„Na jedlo nikdy nie je priskoro,“ odporoval jej Jackson a keď aj napriek tomu odmietala vstať zdvihol ju do náruče, aby sa nemohla zavŕtať späť do perín. „Mám ťa tam odniesť alebo to zvládneš po vlastných?“ spýtal sa so smiechom a keď po ňom Cristina hodila vražedný pohľad, položil ju na zem. „Dobre, dobre. Veď sa nedurdi.“ Zdvihol ruky nad hlavu, na znak toho, že sa vzdáva. „Ale ak sa rozhodneš so mnou zísť dole, tak by si si mala niečo obliecť,“ povedal, rukou ukazujúc na jeho tričko, ktoré bolo to jediné čo mala Cristina teraz na sebe.
„Prečo si myslíš, že sa durdím?“ spýtala sa a naoko naštvane doňho hodila vankúš, no vzápätí sa rozosmiala. „Ale už nikdy viac ma nasilu neťahaj z postele, lebo skončíš zle.“
„To si budem pamätať,“ povedal Jackson a znova ju pobozkal.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

O niekoľko minút neskôr Cristina spolu s Jacksonom zišla dolu schodmi a ruka v ruke vošli do malej reštaurácie na prízemí hotelu. Už bol síce neskoré predpoludnie, ale miestnosť bola plná ľudí, ktorý si práve vychutnávali svoje neskoré nedeľňajšie raňajky. Usadili na to isté miesto, kde sedeli predchádzajúci večer a bez jediného slova si začali vyberať svoje raňajky. Ticho medzi nimi však nebolo nepríjemné. Stačil jediný pohľad a obaja hneď vedeli, čo si objednajú.
„Francúzsky toast a kávu,“ povedali jednohlasne, keď k nim pristúpila mladá servírka s poznámkovým blokom v ruke.
Sprisahanecky na seba pozreli a keď si blondína zapísala ich objednávku a odišla späť k barovému pultu, začali sa smiať. Francúzsky toast bol totiž jedlo, ktoré sa Jackson snažil prichystať na raňajky po ich prvej spoločnej noci, avšak jeho plán spraviť raňajky nedopadol najlepšie, keď sa mu takmer podarilo podpáliť kuchyňu. Cristine sľúbil, že jej to vynahradí hneď ako to bude možné. V to ráno ešte netušil, či mu niekedy dá príležitosť jeho sľub splniť. Teraz tu však sedela naproti nemu s jemným úsmevom na perách a jej dlaňou stískajúcou tú jeho. Nič nehovorila, akoby sa bála, že ju slová vytrhnú z toho pekného sna v ktorom sa práve nachádzala a vrátia ju späť do krutej reality, kde nie je nič také jednoduché.
„Na čo myslíš?“ spýtal sa Jackson, aj keď vopred predpokladal, že mu to Cristina neprezradí.
„Uvažovala som nad tým, ako bude Meredith žiarliť keď jej toto všetko porozprávam,“ povedala s úškrnom a aj keď očami prechádzala po miestnosti, neušiel jej Jacksonov zvedaví pohľad plný otázok a ona presne vedela, čo mu teraz víri mysľou. Jackson sa však aj napriek tomu rozhodol nič nepovedať, lebo na Cristinu nechcel zbytočne tlačiť a pokaziť tým ich príjemný víkend. „Poviem jej to. Všetkým im to poviem. Už ma nebaví tá hra na skrývačku. Všetci sa dozvedia, ako dobre nám spolu je a je mi jedno, či budú klebetiť alebo nie,“ povedala rázne, až Jackson zostal prekvapený. Ešte pred pár dňami s ním ani nechcela spoločne odísť do nemocnice, lebo si myslela, že to rozprúdi vlnu klebiet a zrazu takýto zvrat. Aj keď Cristina mala teraz úplne vážny výraz v tvári, Jackson sa nemohol ubrániť prihlúplemu víťazoslávnemu úsmevu.
„Vedel som, že sa mi nakoniec podarí ťa presvedčiť. A ani som k tomu nepotreboval drahý hotel. Stačil môj prirodzený šarm,“ skonštatoval s úškrnom.
„Si hrozný.“ Rozosmiala sa Cristina. „Manipulatívny a zahľadený do seba.“
„Aj ty si hrozná. A tvrdohlavá, ale zahľadený som len a len do teba,“ povedal, nahol sa cez stôl za ktorým sedeli a venoval jej dlhý bozk. Miloval keď si ho takto doberala a hrala sa na urazenú. Ostatní tomu možno nerozumeli a mysleli si, že Cristina je k nemu odporná, lebo ho nemá rada, ale on dobre vedel, že je to presne naopak. Jej večné podpichovanie bolo dôkazom jej citov k nemu, ktoré nevedela alebo nechcela vyjadriť inak. Ich pery sa oddelili až keď si čašníčka, ktorá nedočkavo postávala pri stole, odkašľala aby upútala ich pozornosť. S hlasným štrngotom položila podnos s raňajkami na stôl a otočila sa na odchod, zatiaľ čo si mrmlala niečo o tom, ako nemá čas ani chuť sa pozerať na bozkávajúce sa páry. Cristina sa len uškrnula a s dobrým pocitom, že svojim šťastím dokázala niekoho naštvať sa pustila do raňajok.
„Takže sa dá povedať, že teraz spolu chodíme?“ spýtal sa Jackson po chvíli ticha, počas ktorej bolo počuť iba chrúmanie, štrnganie pohárov a tlmené hlasy od vedľajších stolov.
„Nie sme na takéto označenie trochu starí?“ Uškrnula sa Cristina, keď zdvihla pohľad od svojho toastu a pozrela na Jacksona, ktorý mal na tvári nervózny úsmev zmiešaný s výrazom nesmelého chlapca.
„Keď ide o lásku, na veku nezáleží.“ Usmial sa, chytil ju za ruku a jemne ju pobozkal. „Takže?“
„Takže áno, chodíme spolu. Ako to potrebuješ počuť.“ Prevrátila očami a rozosmiala sa. Mala pocit, že niekedy sa Jackson správa ako nesmelý tínedžer, ale prekvapivo jej to nevadilo. Ba priam jej to imponovalo. Venovala mu ešte jeden milý úsmev a potom sa už pokojne vrátila k svojim raňajkám.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Zdá sa mi to alebo boli tie kufre pri odchode ľahšie?“ spýtal sa Jackson, keď sa mu konečne podarilo vyteperiť jeho a Cristinin kufor hore schodmi v Meredithinom dome.
„To sa ti len zdá,“ zamrmlala Cristina, ktorá už stála hore a chytila do rúk svoj kufor. Keby vedela, že ich plánovaný wellnes víkend sa zvrhne úplne iným smerom, nemusela si brať takmer nič a Jackson by sa tu teraz nemusel sťažovať. „Ten zľavový kupón na pobyt čo nám darovali určite neváži desať kíl. Tak sa netvár ako by ťa niekto mučil.“
„Už zasa si na mňa hnusná,“ povedal Jackson, dal si ruky vbok a zatváril sa naštvane.
„Nie som hnusná,“ odporovala mu Cristina. „Iba pravdovravná. A to nie je hriech.“ Potriasla hlavou rozhodne. „A keby aj, tak mi je to jedno. Som predsa židovka,“ povedala a spolu s kufrom v ruke sa otočila na odchod smerom do izby, keď v tom ju Jackson chytil za rameno.
„Čo by si povedala, keby sme si dnes vyšli na naše prvé skutočné rande?“ spýtal sa zrazu a Cristina naňho prekvapene pozrela.
„Ty fakt meníš tému rýchlo,“ povedala a rozmýšľajúc si hrýzla spodnú peru. Bolo to už dobre dávno od kedy ju niekto pozval na rande a netušila, čo si Jackson predstavuje pod pojmom ‘skutočné‘. „Ale prečo nie?“ Ledabolo pokrčila plecami. „Už by bol najvyšší čas.“ Uškrnula sa a odkráčala do svojej izby. Ak mala ísť na rande, musela sa predsa náležite pripraviť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Cristina? Už si prichystaná?“ zakričal Jackson stojac na chodbe, nervózne vyčkávajúc Cristinu pred ich prvým rande. Technicky to nebolo prvé rande, keďže spolu strávili víkend mimo domu, ale bolo to prvý krát čo si spolu malí vyjsť von ako pár, bez akéhokoľvek skrývania.
„Hneď som tam,“ povedala Cristina, ktorá si ešte raz skontrolovala svoj vzhľad v zrkadle. Jackson jej nechcel prezradiť, kam ju berie a tak netušila, čo si má vziať na seba. Napokon sa však rozhodla pre niekoľko kúskov, ktoré na sebe nikdy predtým nemala a ktoré si kúpila, keď zo zúrivosti rozhodla vyčerpať limit na Owenovej kreditke. Vtedy jej išlo iba o to, aby ho naštvala, no teraz sa jej nový outfit viac než zišiel. Zľahka si po perách prešla marhuľovým leskom a potom sa už vybrala dolu schodmi, kde ju čakal Jackson.
„Wow.“ Bolo všetko, čo z neho vyšlo keď zbadal Cristinu stojac na schodoch. Na sebe mala úzke tmavé džínsy v ktorých dokonale vynikala jej štíhla postava a jednoduché tričko, ktoré zľahka odhaľovalo jej plecia. Vysoké podpätky a jemný make-up len dokonale podčiarkovali sebavedomie a sexepíl, ktorý z nej vyžaroval na míle ďaleko.
„Je to príliš?“ spýtala sa, keď zbadala Jacksonovom šokovaný výraz. „Ja som vedela, že je to príliš. Idem sa prezliecť,“ povedala skôr ako jej stihol odpovedať a na vysokom podpätku sa zvrtla na odchod.
„Nie je to príliš,“ povedal Jackson, keď sa prebral z prvotného šoku a chytil ju za ruku aby ju zastavil. „Vyzeráš skvele.“ Usmial sa a rukou jej zľahka prešiel po divokých kučerách, ktoré boli to jediné, čo zakrývalo jej plecia. „A neskutočne sexy,“ jemne zašepkal do jej ucha, až je po chrbte prebehli zimomriavky a potom jej venoval dlhý dych berúci bozk.
„Ani ty nevyzeráš zle,“ odvetila Cristina, keď sa ich pery po oddelili a skúmavým pohľadom si premeriavala jeho postavu. Pod modrým tričkom, ktorého farba perfektne korešpondovala s farbou jeho očí, sa mu rysoval dokonale vypracovaný hrudník a kožená bunda mu dodávala imidž zlého chlapca.
„Nepreháňaj to s tým lichotením,“ povedal Jackson uštipačne a hodil letmý pohľad do zrkadla, aby aj on skontroloval svoj výzor.
„Len ak mi prezradíš, kam to vlastne ideme.“ Vyzvedala Cristina, no Jackson len potriasol hlavou na znak toho, že jej nič neprezradí.
„Uvidíš, keď tam prídeme.“ Žmurkol na ňu, chytil ju za ruku a ťahal ju smerom k dverám. „Alebo si si to rozmyslela?“
„Ja? Nikdy,“ odvetila, vzala si kabelku a obaja ruku v ruke opustili dom.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Keď Jackson zaparkoval svoje auto pred neveľkou slabo osvietenou budovou, Cristina sa rýchlo porozhliadla dookola, stále netušiac, kam má práve namierené. Jackson mlčal ako hrob a za nič na svete jej nechcel povedať, kam sa vlastne chystajú. Pocit nevedomosti v nej vzbudzoval nervozitu a tak len prstami nedočkavo klepkala po palubnej doske, čakajúc čo sa bude diať ďalej. Na poriadnom rande už nebola tak dávno, že zabudla aké to je.
„Sme tu,“ povedal, keď si odopol bezpečnostný pás a doširoka sa usmial. Vystúpil von z auta a v momente stál na druhej strane, aby Cristine otvoril dvere ako pravý gentleman.
„To je ono?“ spýtala sa, kývnuc hlavou smerom k budove oproti nim, z ktorej sa ozývala tlmená hudba miešajúca sa s niekoľkými ľudskými hlasmi.
Jackson iba nemo prikývol, ovinul si jeho ruku okolo Cristininho štíhleho pásu a viedol ju smerom ku vchodu. „Dúfam, že sa ti tu bude páčiť a že to nebude naše posledné rande,“ povedal s úškrnom tesne pred tým, než otvoril dvere a obaja vstúpili dnu.
Keď Cristina konečne zbadala, kam ju Jackson priviedol, od prekvapenia nechala ústa otvorené. „To nemyslíš vážne,“ zašepkala a rozhliadla sa po veľkej miestnosti s množstvom stolov a menším pódiom na ktorom práve stála žena, ktorá sa neúspešne snažila interpretovať pesničku od Adele. „Veď toto je...“
„Karaoke bar,“ doplnil ju Jackson nedočkavo na ňu hľadiac, lebo vôbec netušil, čo sa v tom momente odohrávalo v jej hlave.
„Mala som na mysli skvelé.“ Opravila ho, stále sa nadšene obzerajúc dookola. Síce to nikdy nikomu nepovedala, ale vždy sa chcela pozrieť do podniku akým bol tento. Desiatky ľudí, ktorí sa v alkoholom podguráženom stave snažili predviesť svoje spevácke schopnosti aj neschopnosti a ktorých mohla veselo poohovárať s pocitom, že ona by to zvládla lepšie.
„Naozaj?“ spýtal sa prekvapene a zároveň potešene, keď videl nadšený úsmev a zaujatý pohľad, ktorým pozorovala ľudí okolo.
Cristina len nemo prikývla a svoje pery jemne pritisla k jeho čerstvo oholenej tvári. „Ďakujem,“ zašepkala takmer nepočuteľným tónom, ale Jackson to dokázal odčítať z jej pier a venoval jej nechápavý pohľad.
„Za čo?“ spýtal sa.
„Pozrieť sa na miesto, akým je toto som chcela už dávno, ale pravdupovediac som nikdy nemala s kým a ani som netušila, že niečo takéto v Seattli existuje,“ povedala a očami hľadala miesto, kde by sa usadili.
„Už som myslel, že si si to rozmyslel,“ ozval sa zrazu hlas spoza nich a Jackson okamžite vedel, o koho ide.
„Jeffrey!“ zvolal nadšene, keď sa otočil a zočil svojho dobrého kamaráta z detstva. „Ja si nikdy nič len tak nerozmyslím. Veď ma poznáš.“
„Po tom čo si sa mi dlhší čas neozval som začal pochybovať.“ Žartoval Jeffrey a pozrel na Cristinu, ktorá iba postávala vedľa Jacksona, nič nehovoriac. „Nechceš ma s niekým zoznámiť?“ spýtal sa hlavou kývajúc ku krásnej aziatke.
„Oh, ja som hlupák. Zabudol som vás predstaviť.“ Jackson sa udrel po čele keď mu to došlo. „Toto je Cristina, moja priateľka,“ povedal a pousmial sa nad tým, ako skvele to znie. „A toto je môj kamarát z detstva Jeffrey.“ Rukou ukázal na nízkeho muža s priateľským výrazom v tvári, ktorý stál naproti nim.
„Jeffrey Springer. Majiteľ tohto baru.“ Predstavil sa a podal Cristine ruku.
„Cristina Yangová,“ povedala a usmiala sa.
„Jackson, kamoš, keď si mi hovoril o tom, akú sexy priateľku máš, neveril som ti. Ale teraz vidím, že si vôbec neklamal,“ povedal Jeffrey a Cristina cítila, ako sa jej líca červenajú. Našťastie v prítmí baru to mohol niekto len ťažko spozorovať.
„Ani netušíš koľko úsilia ma to stálo.“ Uškrnul sa Jackson a chytil Cristinu okolo pásu. „Máš pre nás ten stôl čo som rezervoval?“
„Samozrejme,“ odvetil. „Len ma nasledujte.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Niektorí ľudia fakt nemajú cit pre sebakritickosť.“ Cristina potriasla hlavou a odpila si z drinku, ktorý jej práve priniesla čašníčka. „Chlap s hlasom ako Justine Bieber predsa nemôže spievať pieseň od Amy Winehouse a očakávať, že ho ľudia budú milovať. Je všetkým akurát tak na smiech,“ povedala kriticky a Jackson sa rozosmial.
„Ty ich svojou kritikou vážne nešetríš. Budem sa pred tebou báť čokoľvek zaspievať.“
„Tak na to je už neskoro,“ odvetila s úškrnom. „Minulý týždeň som počula, ako si v sprche spievaš ‘Show must go on‘.“
„A?“ spýtal sa Jackson zvedavo.
„Už to prosím ťa nikdy nerob kým som doma,“ povedala a rozosmiala sa, no Jackson z jej odpovede nebol práve nadšený.
„Nie je to také jednoduché, ako to vyzerá,“ odvrkol urazene.
„Ale veď ja viem,“ povedala Cristina. „Sú iné veci v ktorých si dobrý,“ zašepkala a pritisla svoje pery k jeho, spájajúc ich do dlhého horúceho bozku. „Dúfam, že si sa neurazil,“ povedala, keď sa od neho odtiahla. Jackson mal už našťastie späť jeho typický sladký úsmev.
„Mám pre teba jednoducho slabosť. Neviem sa hnevať dlhšie ako pár sekúnd,“ odvetil a ledabolo pokrčil plecami. „To sa ale nedá povedať o tej žene, po ktorej si kričala, že nemá hudobný sluch.“ Hlavou kývol k stolu, pri ktorom sedela žena v strednom veku a vysielala nenávistné pohľady smerom ku Cristine. Tá však len kývla rukou, nezaťažujúc sa ľuďmi, ktorí nevedeli objektívne zhodnotiť svoje kvality.
„Niekto jej to povedať musel,“ zamrmlala, znovu si usrkávajúc zo svojho drinku.
„A čo ty? Kedy sa postavíš na pódium a predvedieš nám ako sa to robí?“ spýtal sa Jackson s úškrnom a Cristina sa začala dusiť džúsom s vodkou, ktorý práve pila. Jemným úderom po chrbte jej pomohol sa znova nadýchnuť, ale namiesto vďačného pohľadu, ktorý od nej očakával naňho pozrela, ako by jej práve oznámil, že zajtra ráno odlietla na Mars.
„Zbláznil si sa? Prečo by som to robila?“ spýtala sa nechápavo.
„No, myslel som si, že spievaš rada. A podľa môjho názoru ti to aj celkom ide.“ Pokrčil plecami a sladko sa usmial. „Ale keďže si mi pred chvíľou nepriamo povedala, že nemám hudobný sluch, nebral by som si môj názor k srdcu. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že tvoj spev je lepší ako spev väčšiny zúčastnených.“
„Naozaj?“ spýtala sa neveriacky a rozmýšľajúc si hryzla necht na malíčku. „Ale čo ak ma ostatní vypískajú a budú po mne kričať také hnusné veci ako som kričala ja po nich?“
„Verím, že to sa nestane. A keby aj, tak ty máš po ruke určite nejakú sarkastickú poznámku, ktorou ich hravo odbiješ.“ Ubezpečil ju Jackson a jemne ju pohladil po tvári.
„To je pravda,“ odvetila a rýchlo do seba naliala zvyšok svojho drinku. „Potrebujem ešte jeden,“ povedala a mávnutím ruky zavolala čašníčku.
„Si si tým istá?“ spýtal sa Jackson s obavami.
„Jeden drink je na to, aby sa to dalo počúvať, dva aby som sa odvážila spievať a tri sú už na spev príliš,“ povedala rozhodne. „Škoda, že nie všetci to vedia.“

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Ďakujem za krásny večer,“ povedala Cristina, keď sa dvere na Meredithinom dome otvorili a ona spolu s Jacksonom vstúpila dnu. V jeden ruke držala svoje topánky a druhú mala prepletenú s tou Jacksonovou.
„Nie. Ja ďakujem za krásny večer.“ Usmial sa a jemne pritisol jeho pery k jej. V ten deň to bol snáď už ich miliónty bozk, ale stále chutil rovnako sladko, ako ten prvý. „Bolo to rozhodne to najvtipnejšie prvé rande, aké som kedy zažil,“ povedal s úškrnom.
„Ako dlho si zo mňa budeš kvôli tomu uťahovať?“
„Hmmm...“ Jackson predstieral, že tuho rozmýšľa a potom sa pousmial. „Žeby na veky?“
„To nie je veľmi milé.“ Cristina pokrčila nosom a tvárila sa urazene. „Ale keď po mne tá odporná ženská začala vykrikovať, že neviem spievať, nemohla som to predsa nechať len tak.“
„To nie, ale určite sa to dalo vyriešiť aj inak, ako že si jej vyliala drink do tváre a povedala jej niekoľko dosť drsných slov. A ona ti zrejme len chcela oplatiť to, čo si vykrikovala ty po nej.“
„Snáď sa teraz nejdeš stavať na jej stranu.“ Prekrížila si ruky na hrudi a čakala na Jacksonovu odpoveď.
„Len som tým chcel povedať, že máš šťastie, že majiteľ baru je môj dobrý kamarát, inak by nás z tadiaľ asi vyhodili.“ Usmial sa s víťazoslávnym pocitom, že jeho známosti zasa raz celú situáciu zachránili.
„Chceš tým povedať, že ti mám byť vďačná?“ Zahryzla si do pery, rozmýšľajúc, kam tým Jackson smeruje.
„Také niečo,“ odvetil s úškľabkom. „Ako sa mi odvďačíš je už len na tebe, Cristina,“ zašepkal jej do ucha, zdôrazňujúc jej meno a ona sa len potmehúdsky usmiala.
„Tak to si ešte dobre rozmyslím,“ povedala a žmurkla naňho. „Ale ber ohľad na to, že momentálne nie som práve najtriezvejšia. A to by mohlo značne ovplyvniť moje rozhodnutia.“ Hlasno sa rozosmiala, chytila ho za ruku a ťahala ho hore schodmi.
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sink or Swim

Poslaťod Randa » Štv 14 Jún 2012, 21:08

som zvedava ci ten Jacksonov telefonat bude nieco znamenat :)
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Predchádzajúci

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia