O mne a o tebe

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Str 24 Aug 2011, 23:33

Ahojte, som tu nováčik a píšem svoj prvý príbeh. Dúfam, že sa Vám bude páčiť a bude mať čitateľov (poteším sa aj jedinému). Prosím o komenty, teším sa konštruktívnej kritike :) Tak prajem príjemné čítanie :)

kapitola 1
„ Tí chalani hore sa na teba vkuse pozerajú,“ povedala s úsmevom na perách Lili. „Uhm, dávam im 5 minút a pôjdem im vypichnúť oči,“ odpovedala jej s ironickým úsmevom na perách Emily a pozrela sa smerom na tribúnu, kde sedela partia chlapcov a „nenápadne“ na ňu pozerali. Ostatné dievčatá sa zachichotali.

Bolo sobotné popoludnie, jemný vietor ich príjemne osviežoval, augustové horúce slnko bolo vysoko na bezoblačnej belasej oblohe. Dievčatá sa prišli pozrieť na futbalový zápas, lebo mladší Trishin brat bol v tíme. Emily sem vôbec nemala náladu ísť a babám to dávala celú cestu pocítiť. Vadilo jej všetko a každého by najradšej vyfackala za každé zbytočné slovo či pohľad. Dokonca jej prekážala aj farba plotu okolo domu. Mala jeden zo svojich dobrých dní. Ale kamošky ju dobre poznali a vedeli, že ju treba len ignorovať. A kým dorazili na ihrisko, zlá nálada sa jej zmenila na podpichovaciu. Navyše Kimi, najmladšia z nich, na chlapcov naháňajúcich sa za loptou vykrikovala kadečo, hlavne nadávky na rozhodcu a tak sa celá skupinka stále smiala. Cestou domov sa Emilina zlá nálada vyparila úplne a robili si srandu z chalanov na tribúne.Vymýšľali rôzne scenáre toho, čo by im Emily povedala a aké by asi boli ich reakcie, keby tam Emili naozaj pribehla a povedala: „Teraz vám za to čumenie vypichnem oči!“

Smejúc sa na celé kolo a so slzami v očiach od smiechu prišli až na sídlisko. Bolo tam útulne. Žiadne vysokánske paneláky a meter štvorcový trávy. Len tri malé trojposchodové bytovky uložené v tvare písmena U s veľkým ihriskom uprostred, takmer na konci mesta. Všetky boli rady, že vyrastali tu a nie na iných sídliskách v meste.

Aj vďaka tomuto prostrediu boli iné než väčšina dievčat. Neboli to žiadne tuctové fifleny starajúce sa len o svoju vizáž a chalanov. Boli zábavné, inteligentné a nie povrchné. Nepovažovali za ponižujúce hrať skrývačky s 12-ročnými deťmi, hoci ony samé už boli staršie (Emily mala pred 18-kou, Lili 14 a Trisha 16), porozprávať sa o všetkom a povedať si všetko narovinu. Preto ich priateľstvo trvalo tak dlho.

Sadli si na lavičku a vyhrievali sa na slnku. „Čo budeme dnes večer robiť?“ spýtala sa so zatvorenými očami Emily. „Hm, čo tak zájsť do kavošky na zmrzku, frapé a zahrať si kalčeto?“ navrhla Lili. „Hej a môžeme stiahnuť aj chalanov a zvyšok partie!“ dokončila Trish. „Okej, treba to najskôr overiť u chalanov, a keď sa nás pozbiera pekná kôpka, môžeme ísť,“ začala Emily a už aj vyťahovala z vrecka mobil. „ Sebastián, zožeň Alexa a Josha, večer sa ide do kaviarne na kalčeto a zmrzku, hej?...No – môže byť o pol siedmej baby? OK- o pol siedmej je zraz pred kaviarňou. Vidíme sa.“ „Takže dohodnuté, vidíme sa o štvrť tu pred vchodom?“ spýtala sa Lili. „Hej, “ prisvedčili jej dievčatá, „ale tak pôjdem sa asi osprchovať a pripraviť nejaké to oblečko,“ dodala Emily a Trish jej pritakala. Pobrali sa teda domov prichystať sa na večernú akciu.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Lincey » Štv 25 Aug 2011, 17:44

super, nový príbeh teším sa. Určite pokračuj, začína to celkom dobre. :)
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod mosi » Štv 25 Aug 2011, 18:12

len aby si ho potom dokončila ;)
Svetlo na konci tunela môže byť aj blížiaci sa vlak.
Obrázok užívateľa
mosi
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Sob 25 Júl 2009, 13:17
Pohlavie: Sim

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Štv 25 Aug 2011, 21:56

Teším sa:) ďakujem vám :) práve píšem ďalšiu kapitolku, pridám ju ešte dnes. Akurát nestíham dopĺňať to fotkami zo sims, čo dúfam, nie je až taký veľký problém. O pokračovanie sa nebojte :) dielov bude pekne veľa. Snáď vás táto info neodradí od čítania. Určite to nebude monotónne, ale stále niečo prekvapí. tak príjemné čítanie. :wink:
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Štv 25 Aug 2011, 23:56

takže sľúbená druhá kapitola

kapitola 2
Dni plynuli jeden za druhým, ani si neuvedomovali ako a druhý augustový týždeň sa blížil ku koncu. Počasie bolo upršané a postupne klesala aj teplota.

Bol piatok. Emily strávila takmer celé predpoludnie upratovaním. Napokon jej zostali už len vrecia s odpadom pred dverami. Vybehla von ku kontajnerom, hodila doň vrecia a keď sa už otáčala späť zavolal na ňu Mike: „Héééj Emily! Poď sem, prosím!“ Bol to Lilin starší brat, kedysi Emilin najlepší kamarát, o rok mladší a tvorili spolu nerozlučnú dvojicu. Ale potom vyrástli, a hoci ostali veľmi dobými priateľmi, teraz si viac rozumela s Lili. Sedel na lavičke na ihrisku spolu s ostatnými chalanmi a všetci sa pozerali na ňu. Pomalým krokom prišla k nim a hrajúc sa s kľúčmi v ruke čakal, čo také dôležité pre ňu má. S úsmevom na perách sa jej spýtal: „Poznáš Briana Hooda?“ „No a čo s ním?“ podráždene sa spýtala. „No pozdravuje ťa.“ Emily očervenela až za ušami, prevrátila oči dohora a čosi zamrmlala, otočila sa na päte a rýchlo odkráčala domov. Bola naštvaná. „Nech si tá banda sopliakov nemyslí, že keď sa nudia, budú si zo mňa robiť žarty a vtipkovať.“ pomyslela si.

Mike najnovšie bil partu s chalanmi, ktorí vysedávali na autobusovej zastávke, popíjali a celkovo nemali dobrú povesť. Nepoznala ich osobne – teda, stretla sa s nimi v škole, veď boli o rok mladší, ale žiaden osobnejší kontakt nemali. Vedela len, že nemal žiaden iný dôvod pozdravovať ju, len pre srandu. A ona sa určite nedá nachytať takým sopľavým magorom.

Ale od tohto okamihu jej Mike nedal pokoj. Vždy, keď ju stretol, kdekoľvek, stále jej s úškrnom odovzdal „odkaz“. Išla sa prejsť s Trishou a prechádzali okolo Mika s frajerkou, sedeli na lavičke s dievčatami a išiel okolo on, proste nedal jej pokoj, až z toho mala nervy. Ostatné baby sa vždy len uškŕňali.

Bol posledný augustový týždeň. Trish, Emily a Lili využili chvíľku bez dažďa a vybrali sa na korčule. Často takto prejazdili celé mesto aj na niekoľkokrát. Dnes ich cieľom bola hlavne škola, vždy pár dní pred koncom prázdnin boli na dverách vyvesené zoznamy žiakov a učiteľov. Keď prechádzali okolo zadnej strany budovy, na školskom ihrisku hrali nejakí chalani futbal. „Aha, Emily, pozri kto tam je,“ zaspievala s potmehútskym úsmevom Lili, „až prestal dýchať.“ Emily sa trochu začervenala, ale dúfala, že si to kamošky nevšimnú. „Keby aj, poviem, že je to od vetra.“ pomyslela si. Keď obchádzali roh budovy, nenápadne sa pozrela na futbalistov. Jeden jediný stál a pozeral na ňu. Brian. Rýchlo odvrátila tvár a zahovorila sa s dievčatami.

„Myslíte, že si zo mňa robia srandu?“ spýtala sa Emily dievčat. „Podľa mňa určite nie. Však čo by z toho mali? A tak dlho by ich to držalo? Čo si? Veď ho daj odzdraviť konečne.“ radila jej Lili a Trish s ňou súhlasne prikyvovala. „Ale ktorý to je? Nevidela som mu úplne jasne tvár a ja si ani za svet neviem spomenúť, ako do kelu vyzerá. Fakt! Viem, že ho poznám, ale neviem si vyjaviť jeho tvár.“ „Nevieš? Veď Mikov spolužiak. Určite vieš. Keď prídeme pred bytky, pôjdeme hore k nám a ukážem ti ho na Mikových fotkách.“ Vysvetľovala jej Lili.

Cestou domov sa Emily nemohla sústrediť na nič iné, len na Briana. Rozmýšľala, či môžu mať Lili s Trishou pravdu. „Poď hore, ukážem ti tie Brianove fotky.“ s úsmevom, ale vážne povedala Lili, keď dorazili pred bytovky. „Och, no dobre.“ naoko neochotne jej odpovedala Emily. Nemohla sa tomu ubrániť. Zvedavosť a vzrušenie prevážili nad obavami a s jemným hravým úsmevom už čakala pred Lilinimi dverami. Tá sa v nich zjavila aj s fotoalbumom v rukách. „No pozri,“ otvárala prvú stranu ročníkového albumu, „tu sú v prvom ročníku. Tu je Mike a ... a áno, tu je Brian.“ „Jáj, no jasné,“ Emily sa plesla dlaňou po čele, „no, ja som vedela, že ho poznám. A aký je tučnučký.“ Asi hodinu si obzerali Brianove a Mikove fotky a Emilina myseľ bola plná Briana. „Vieš čo Lili? Ja ho asi teda dám dnes odzdraviť. Vážne. Veď keď, tak aspoň pre srandu, nie?“ obrátila sa Emily na svoju najlepšiu kamošku, snažila sa, aby to vyznelo čo najľahostajnejšie, ale v kútiku duše dúfala, že ju Lili podporí. „Noa? Však, jóój. Normálne sa teším z toho, keď to urobíš.“ s úprimnou radosťou jej ideu Lili odobrila.

Emily schádzala dolu schodmi od Lili a premýšľala nad dilemou: mám alebo nemám?
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Uto 30 Aug 2011, 21:09

Takže pridávam ďalšiu kapitolku. Trvalo mi to trochu dlhšie, ale aj tak neviem, či to tu vôbec niekto číta a či sa vám to páči. Takže si PROSÍM komentáre. A aby som vás k nim motivovala, ak tu zajtra nájdem aspoň 2, pridám hneď 2 kapitoly. Nuž, prajem príjemné čítanie :)

kapitola 3
Bol piatok večer. Posledný prázdninový piatok. Dievčatá strávili takmer celý deň spolu vonku. Veď ich spoločné dni sa chýlili ku koncu. Emily v nedeľu odíde k svojej babke, u ktorej býva cez týždeň, aby nemusela zbytočne dlho cestovať do školy alebo bývať na internáte, Trish čaká prvý rok na strednej škole a Lili tu zostane sama. Preto si užívali vzájomnú spoločnosť, smiali sa, spomínali na všetko, čo zažili toto leto a čo ich ešte dnes čaká. Áno. Emily sa definitívne rozhodla, že toho Briana odzdraví.

Niekomu sa môže zdať, že robí okolo toho zbytočné drahoty, no ale kto by chcel vyjsť na posmech celému mestu? Poníženie, že sa nechala obabrať partiou mladších sopliakov, že sa stala terčom ich zábavy, by nezniesla.

Celý deň sa takmer nepohli z okolia bytoviek. Čakali na Mika, aby mu Emily odovzdala odkaz. Bolo už 9 hodín večer, korčuľovali sa a takmer to vzdali, no keď sa vracali z vedľajšej ulice, sedel na lavičke. „Ešteže je šero,“ pomyslela si Emily. Pri pohľade na Mike sa jej zrýchlil tep, líca jej zružoveli a začali sa jej potiť ruky. Nechcela cúvnuť, ale mala trému.

Urobili ešte jeden okruh, a keď prešli okolo Mika, Emily sa vrátila späť a čo najľahostajnejším tónom, ktorý sa jej veľmi nepodaril, lebo z neho sršala zvedavosť a veselosť, zvolala: „Hej Mike, vieš, ako si ma pozdravoval od Briana. No, tak môžeš mu povedať, že aj ja pozdravujem jeho.“ Keď to dopovedala, zasmiala sa a trielila čo najrýchlejšie preč, ale stihla si všimnúť Mikov výraz tváre, ktorý ju trochu zarazil: „Naozaj má tvári úprimnú radosť?“ „Hej? Bude určite rád. Poď ešte späť!“ zvolal na ňu. Emily sa celá strémovaná vrátila späť. „A vieš čo? Prídi sa zajtra pozrieť na náš zápas. Vieš, ako sa poteší, keď ťa tam uvidí? Isto Emily, príď, prosím.“ „Hm, no uvidím ešte. Sama tam určite nepôjdem. Keby so mnou išla aspoň Lili, tak možno prídem.“ „Dobre, Emily, ale snaž sa prísť, prosím ťa.“

Obzrela sa, a dievčatá už sedeli obďaleč na inej lavičke. V tom strese si ani nevšimla, kedy ta odišli. Doviezla sa k nim a s dlhým výdychom žuchla sa na lavičku, ako keby práve zdolala Mont Everest. Bolo jej smiešne samej zo seba a zároveň sa tešila, bola vzrušená z toho, do čoho sa práve pustila. Pozrela sa na baby a tie sa na ňu pozerali s obrovskými úsmevmi od ucha k uchu. Zrazu sa začali smiať. Všetky naraz. Všetky boli zvedavé, čo bude ďalej. Odzdraví teraz on ju naspäť? Budú sa takto odzdravovať dookola?

„Vraj mám ísť zajtra na ich futbalový zápas. Ale ja neviem, či mám ísť. Nebude to trápne?“ začala im Emily reprodukovať všetko, čo jej Mike povedal. „A prečo by to malo byť trápne? Určite choď!“ pobádala ju Lili. „Veď sa to inak nepohne z miesta. Aj tak sa raz musíte vidieť, nie?“ dodala Trisha. „Hej, dobre, ale nechcem tam ísť sama. Ktorá by ste išli so mnou, keby som išla?“ „Tak ja nemôžem,“ začala Trish, „ideme skoro ráno s našimi na nákup do Popradu.“ „Tak pôjdem ja.“ dokončila Lili. „Dobre, tak ja ti ešte dám vedieť, či vôbec pôjdem. Ale teraz sa poďme korčuľovať. Potrebujem pohyb a trochu si prevetrať hlavu. Neviem sa rozhodnúť.“ Postavili sa z lavičky a jazdili dookola ihriska.

Emily naozaj potrebovala prevetrať hlavu. Srdce jej ešte stále búšilo tak silno, že počula jeho údery a jej myšlienky boli ako na kolotoči. Na jednu vec sa nevedela sústrediť ani dve minúty vkuse. „Mám zajtra ísť?...Ako sa zoznámime?...Čo ak nepôjdem?...A nejdem zajtra. ...O čom sa budeme baviť? ...Asi teda pôjdem. ...Nie, radšej nie. ... Och bože, ja sa zbláznim.“

Z kolobehu myšlienok ju prebrali Liline slová: „Vieš, aká som rada, že si to urobila? Konečne si urobila niečo bláznivé. Fakt. Tak sa teším.“ Lili bola úprimne rada, že sa na to Emily odhodlala. „Vieš, že aj ja som rada?“ odvetila jej Emily s úsmevom. A stále dookola rozoberali tento Emilin smelý čin.
Rozlúčili sa o pol jednej a keď si Emily o jednej ľahla do postele, ešte stále nevedela, či ísť, alebo nie. No pre každý prípad sa s Lili dohodli, že sa vidia ráno o pol desiatej pred vchodom.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Lincey » Str 31 Aug 2011, 18:00

Čítať stále čítam, no ak mám byť úprimná, mierne ma to začalo nudiť. Nevyskytla sa tu žiadna zaujímavá zápletka a posledné 2 diely sa točili len okolo toho, či má Emily, zjavne hlavná hrdinka, niekoho nechať odzdraviť alebo nie. A teraz sa zase nevie rozhodnúť či ísť na zápas, alebo nie. Prepáč, ale neoslovilo ma to, no čítam naďalej, uvidíme ako sa to bude vyvíjať.
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Str 31 Aug 2011, 19:29

hm, toho som sa úprimne bála. tak veľmi som sa snažila vylíčiť dôležitosť tých pocitov, až som to prehnala :D nevadí, snáď nasledujúce diely potešia, pracujem na nich, večer istotne pridám a sľubujem posun, ktorý dodá na dramatickosti :D a takisto aj spojiť 2-3 dôležité okamihy do jedného dielu a nabiť ho dynamikou. teším sa, že čítaš a budem sa snažiť polepšiť :) ako som písala, teším sa konštruktívnej kritike, ktorá ma môže posunúť vpred. :wink:
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Štv 01 Sep 2011, 13:50

Ospravedlňujem sa, že som diely nepridala včera večer, ako som chcela, ale nemala som pc, len som sa chcela spýtať, najskôr teba, Lincey, či je aj spôsob písania nudný alebo ide čiste o dej. teda, či mám zmeniť všetko-aj formulovanie viet, priamu reč a rozprávača, alebo je to čiste dejová záležitosť. ďakujem:) P.S. na dieliku pracujem a onedlho pridám :)
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Pia 02 Sep 2011, 15:12

No, pridávam ďalší, snáď je to lepšie, aj v deji samotnom došlo k posunu, a dúfam, že celkovo už zaujme viacej. Trošku mi potrvá, kým to rozbehnem, lebo predsa je to aj v reále tak, že dvaja sa najprv oťukávajú. Prosím o koment s kritikou :) príjemné čítanie

kapitola 4
Emily otvorila oči. Rukou sa načiahla za mobilom, aby zistila, koľko je hodín, ale bola si istá, že budík, ktorý si pre istotu nastavila, ešte nezvonil. Prvá myšlienka, ktorá jej prebleskla hlavou, bola na dnešný futbal. „Ešte je len sedem?“ zamrmlala si sama pre seba. Vstala z postele, odtiahla závesy a omrzene sa išla do kúpeľne umyť, vyvenčiť psa, naraňajkovať a trochu si upratať izbu.

Bolo deväť, keď zazvonil Mike, aby jej pripomenul zápas: „ Emily, príď určite. Hej? Sľúb, že prídeš.“ Usmiala sa: „Dobre, prídem.“

A o pol desiatej si už zapínala korčule pred svojím vchodom a čakala Lili. O pár sekúnd už išli aj s Lilinym psom v náručí na ihrisko. Cestou si predstavovali, čo sa tam vlastne môže diať. Zistili to hneď, ako tam prišli. Nič. Stačilo pár vymenených pohľadov medzi Emily a Brianom a Emily sa hanbila ako pes. Keď sa zápas skončil, ani nečakali na to, či k nim Brian s Mikom prídu a zoznámia sa, ale s búšiacim srdcom a smejúc sa trielili domov so strachom, aby ich Mike s Brianom náhodou nedobehli.

Deň plynul celkom zvyčajne, a keďže to bola posledná prázdninová sobota, celá partia sa vybrala do kaviarne na posledný letný turnaj v kalčete. Našli si najlepšie miesto vzadu, aby mali súkromie a zabávali sa celý večer. Smiali, porazení podliezali futbalový stôl, súťažne pili kofolu na čas a užívali si, že sú takto pokope.

„Hm, Emily? Neotáčaj sa. Vieš, kto sedí hneď za tebou a stále na teba pozerá?“ Stŕpla. Samozrejme, vedela, kto tam je. Ale zdrevenela a tvárila sa, že necíti jeho pohľad na svojom tele. Ani nevedela, ako uplynul zvyšok večera. Pri odchode ešte baby dostali chuť na nejaké sladkosti, tak zašli do večierky. Pohrúžení do rozhovoru, s lízankami vo vreckách pomaly kráčali domov, no stihli spraviť nejakých päť krokov, keď zrazu pred Emily stál niekto vysoký. Zdvihla hlavu hore a pozerala sa do očí Brianovi.

Ani nevedela, kedy zvyšok partie prešiel okolo nich a nechal ju s ním samú. „No, konečne by ste sa mohli už zoznámiť, nie?“ začal Mike. Nestihla protestovať a už si s ním podávala ruku a jemne sa dotkli lícami. (pri zoznamovaní je bozk na líce u nás bežný- pozn.)

Cítila sa trápne, keď takmer mlčky kráčali k Emily domov. Trápne ticho sa snažil prelomiť Mike a jeho frajerka, čo sa podarilo, až keď išla ona s Emily pár krokov pred nimi. Dorazili na ich ulicu, sadli si na lavičku- Brian a Emily na jej opačné konce, asi meter od seba a stačilo by sa posunúť o centimeter, aby obaja spadli na zem. Mike a Nela sa zdržali iba chvíľku, lebo Nela mala večierku o deviatej. Mike Nelu odprevadil a doslova bežal späť so strachom, že nájde Briana a Emily sedieť potichu tak, ako keď s Nelou odchádzali.

Zbytočne. Emily a Brian prekonali rozpaky a keď osameli, trvalo im len pár sekúnd, kým ich rozhovor bol v plnom prúde. Cez otázky „kam chodíš do školy?“, „čo vlastne študuješ?“, aké si mal/a leto?“ sa dostali až k politike futbalu a debate o kastrácii mačiek. Keď sa Mike vrátil celý udychčaný, zostal len prekvapene stáť a keď sa započúval do ich rozhovoru, začal sa smiať: „Ja som sa bál, že tu budete ticho sedieť, bežím celú cestu a vy sa tu o čom, preboha, bavíte?“ Emily s Brianom sa len zasmiali.

Po chvíľke sa rozlúčili. Mike s Brianom išli za svojou partou a Emily bežala za dievčatami.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Randa » Pon 05 Sep 2011, 17:55

mna pobavilo,ze Trish chodi na nakupy do Popradu :lol: a z vizualnej stranky mi trochu vadi,ze priama rec nie je v novom riadku,trochu sa mi to tam straca.
inak celkom fajn,som zvedava na zapletku
Sedí bager na strome a pletie kakao.
Obrázok užívateľa
Randa
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Uto 02 Mar 2010, 17:52
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Uto 06 Sep 2011, 18:04

:D hej chcela som ich zasadiť do malého mestečka a potom sa ti taký Poprad javí ako celkom veľké mesto :D
keď sa pošťastí, večer pridám ďalší diel
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Ned 11 Sep 2011, 17:32

Neskoro, ale predsa pridávam ďalší diel. O chvíľku ešte jeden ďalší. Tento je asi oddychovejšieho rázu, ale nie nudný (nie je tam žiadne rozhodovanie :D) ale zase o niečo lepšie spoznáte charaktery mojich postavičiek. Tak dosť rečí, prajem príjemné čítanie a PROSÍM KOMENTOVAŤ! :)

kapitola 5
„No vrav!“ „O čom ste sa bavili?“ „A nemal on vypité?“ „Neboli ste ticho?“ zasypali Emily otázkami Trisha a Lili.

„Nie, ticho sme neboli, ale, bože, ja som začala hovoriť o kastrovaní kocúrov,“ zasmiala sa Emily, keď im s ešte stále búšiacim srdcom opisovala poslednú hodinu. „Hm, zdalo sa mi, že trochu mal v sebe, ale sedel odo mňa dosť ďaleko, a keď sme sa rozprávali nepozerali sme veľmi na seba, takže som to necítila.“ Začala sa smiať a baby vtipkovať o tom, čo si o nej pomyslel, keď začala o tej kastrácii.

„Ešte sa ťa zľakne, že si nejaká amazonka,“ začala Trish. „Hej, alebo sa o nič nepokúsi, ak náhodou medzi nimi niečo bude, lebo si spomenie na jej kocúra,“ dokončila Lili. Po hodine klebetenia sa rozlúčili a pobrali domov.

Nedeľa im zletela veľmi rýchlo. Emily sa s dievčatami rozlúčila o jedenástej a zvyšok dňa sa balila k svojej babke na týždňovku. Bol už večer, keď dorazila k svojim starým rodičom- priviezol ju otec. Uvítala sa s babkou a dedkom, vybalila si časť vecí, tie najpotrebnejšie a zvyšok si nechala na druhý deň, pripravila si všetko potrebné na prvý deň v škole a rozprávala sa s babkou dlho do noci. S babkou si veľmi rozumie, dá sa s ňou porozprávať o všetkom a vôbec nemá staromódne názory. Takéto chvíľky zbožňovala- sedieť v kuchyni, popíjať teplý čaj a rozprávať sa.

Bolo už naozaj neskoro, keď si konečne ľahla do postele. Do školy sa tešila- teda, aspoň na prvý týždeň bez extrémneho učenia, ale hlavne na svoje super kamošky. Boli skvelá partia.

Keď prišla Emily prvý deň na strednú, zdalo sa jej, že tu si teda nebude s nikým rozumieť. Jej prvá spolusediaca bola zvláštna. Celý čas rozprávala len o chlapoch a o ničom inom. A keď jej švihlo, čo bolo dosť často, začala vrieskať na celú triedu. Asi mala potrebu zviditeľňovať sa akýmkoľvek spôsobom. Emily veľmi rýchlo oľutovala, že ju stretla v šatni, kde sa dohodli, že budú spolu sedieť. Ale osud sa o to postaral sám.

Asi po mesiaci školy sa Emily v jednu piatkovú noc prebudila v nemocnici. Nič si nepamätala, nechápala, prečo má na sebe všetky tie kábliky a čo to pípa. Až ráno sa dozvedela, že havarovali. Ona a jej mama, keď ju vyzdvihla na stanici zo školy. Nič si však nepamätala. Ani len cestu domov zo školy, ani náraz, a ani cestu do nemocnice, či ošetrovanie.

Keď sa po mesačnej maródke vrátila do školy, jej spolusediaca sa na ňu nepozrela a úplne ju ignorovala. Emily nevadilo, že sedela zrazu sama, nepredpokladala, že Katy bude na ňu mesiac sama čakať v lavici, ale pozdraviť sa jej hádam mohla. No prisadla si k nej Lina a v krátkom čase obe zistili, že majú spoločnú krvnú skupinu, či ako sa to vraví. Smiali sa, boli vážne, dokázali sa porozprávať o čomkoľvek. Stali sa z nich veľmi dobré kamarátky. A vďaka Line spoznala aj dve Amber (baby mali rovnaké mená, ale boli úplne odlišné), Annu, Becky a Cassy. Všetky boli z jednej dedinky, takže už keď prišli na školu boli kamošky a hoci Emily bola trochu iná, viac mestská, veľmi rýchlo si porozumeli a odvtedy ich každý poznal pod menom –Emily a spol.

Nevedela sa už dočkať, ako si budú líčiť svoje letné zážitky. Ako budú spoločne zdieľať nával úloh a povinností, rozprávať sa cez prestávky o sprosťárnach a babských záležitostiach, chlapoch alebo listovať časopisy a chodiť na pizzu. Emily zaspala s hlavou plnou myšlienok, striedavo myslela na svoje spolužiačky a Briana.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Ned 11 Sep 2011, 22:51

Trvalo mi to trošku dlhšie, než som sama chcela, ale je tu ďalší. Príjemné čítanie :)

kapitola 6
Zaklapla budík, ktorý si večer nastavila na šiestu ráno a v duchu nadávala, že večer bola tak dlho hore a teraz to nemôže dospať. S ešte zalepenými očami vošla do kúpeľne, spravila si rannú hygienu, obliekla sa do šiat, ktoré si, našťastie, večer vyžehlila, učesala sa a nalíčila, stihla ešte niekoľkokrát zahryznúť do žemle, ktorú jej babka pripravila na raňajky a už tradične utekala na autobus.

Keď prišla na školský dvor, zvítaniu nebolo konca kraja. Najprv sa vítala so svojou slávnou partiou a postupne aj s ostatnými spolužiakmi. Emily sa snažila vychádzať s každým. Nikoho neodsudzovala- azda na jej bývalú spolusediacu- ale aj s ňou niekedy prehodila jedno či dve slová.

Prvý deň na ich škole trval vždy maximálne dvadsať minút, kým ich riaditeľka predstavila učiteľský zbor, povedala, aké rekonštrukcie zase vykonali na starej budove a tí talentovaní zaspievali školskú hymnu. Keby niekto prvý deň do školy neprišiel, nikto by to nezistil.

Takže po dvadsiatich minútach sedeli dievčatá už v reštaurácii, a kým čakali na objednané pizze, jedna cez druhú opisovali svoje leto.

Amber svoje zážitky s chalanmi- bolo ich neúrekom. V tom bola super. Na nič sa nehrala. Otvorene o sebe vravela : „Keby som ešte nebola panna, tak som už určite s každým chlapom, ktorý sa mi páči.“ Ale nebola to nijaká ľahká korisť. Aj keď navonok vyzerala ako silná a chladná žena, bola veľmi citlivá a s každým zašla len po určitú hranicu.

Druhá Amber- volali ju Am- si užila pekné a narozdiel od jej menovkyne pokojné leto s rodičmi v Bulharsku. Majú tam rodinu, ktorá ich pozvala stráviť tam toľko času, koľko len budú chcieť a Am to nemuseli dvakrát núkať.
Lina sa cez leto zoznámila s dvoma chalanmi na sociálnej sieti a udržiava s nimi kontakt doteraz a, samozrejme, bola pozrieť svoju sestru, ktorá žije v Bratislave.

Napokon Anna, Becky a Cassy strávili leto spoločne na brigáde. Nebolo to nič moc, mali denné aj nočné zmeny a stáli celý čas pri páse. Navyše sa Cassy nevidela skoro celé leto so svojím priateľom, pretože on brigádoval v Švajčiarsku, z čoho bola Cassy veľmi smutná, voľno si veľmi neužili, ale aspoň na nejaký čas disponovali vlastnými peniazmi a cez školský rok si Cassy vynahradí všetok čas so svojím Martym.

Ani Emily sa nezabudla pochváliť svojimi spomienkami. Dovolenka, a keďže cez školský rok je doma iba počas víkendov, zvyšok leta si užívala doma s kamošmi. A nemohla nespomenúť aj svoju novú známosť.

Celý týždeň ubehol veľmi rýchlo. Emily sa ani nenazdala a sedela v autobuse domov. Na predposlednej zastávke jej začalo búšiť srdce a jemne potiť ruky. Myslela na Briana. Na to, či sa dnes uvidia, a ak áno, ako sa dohodnú. Zavolá jej-hoci nemá jej telefónne číslo- alebo ju zase pozve von cez Mika. Alebo na ňu už zabudol. Bola tu aj táto možnosť, a keď na ňu pomyslela, nepríjemne ju pichlo v hrudi.

Prešlo celé popoludnie, bol už večer. Zvítala sa s babami, aj doma s mamkou a svojím milovaným psom Edwardom. Bola už na korčuliach a vzdala všetky nádeje, že ich posledné stretnutie s Brianom bude viesť k niečomu ďalšiemu, s Lili a Trish prešli celé mesto a keď sa vracali k svojim bytovkám, na lavičke sedel Brian s Mikom a usmieval sa ňu.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Re: O mne a o tebe

Poslaťod Emily » Pia 07 Okt 2011, 20:47

Ahojte, neviem, či niekto čítate môj príbeh, ale pre prípad, momentálne som veľmi zaneprázdnená školou, novou prácou a ďalšími s tým súvisiacimi záležitosťami, takže nestíham písať. hneď, ako sa to všetko upokojí, dokončím príbeh.
Humor je jedným z prvkov génia
Emily
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 18 Aug 2011, 16:58
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia