Mestečko Salvavus

Ukážte svoj talent v písaní alebo natáčaní príbehov v 3. generácii Simov!

Moderátor: Totodile7625

Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Pon 01 Nov 2010, 22:02

Úvod
Hlavnou hrdinkou tohoto príbehu je Meretrix Nox, ktorá sa presťahovala do veľkého mesta Salvavus z jedného dôvodu. Chce dosiahnuť titul doktorky, čo je jej celoživotný sen. Preto sa sťahuje z malého vidieka ďaleko od svojej rodiny a priateľov. Po dokončení strednej zdravotníckej školy zostávala Meretrix tri roky doma z rodinou a pomáhala im. Teraz má dvadsaťjeden rokov a je odhodlaná splniť si svoj sen. Mestská nemocnica jej poskytne prácu zdravotnej sestry a začína v nej pracovať. Zoznámi sa s novými ľuďmi a začína spoznávať nové mesto, jej nový domov, jej nový život. Cesty životom sú však nevyspytateľné a preto Meretrix nemôže tušiť, čo všetko ju v novom svete čaká.
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Pon 01 Nov 2010, 22:06

Prvý diel toho príbehu bude v najbližších dňoch alebo hodinách. :D Dúfam, že sa vám bude páčiť ale hlavne dúfam, že ho bude niekto aj čítať. Nápadov mám dosť, takže sa nemusíte báť, že by to bolo nudné, alebo, že by som s písaním hneď skončila. Prajem príjemné čítanie. :)
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Uto 02 Nov 2010, 00:15

1.diel- Nový život
„ Takže sme na mieste.“ Oznámil mi celkom sympatický mladý taxikár s ktorým som sa dve a pol hodiny viezla v aute do hlavného mesta.
„ Benewerova ulica?“ spýtala som sa so skľúčeným hrdlom. Ešte stále som nevedela či som pripravená takto sama žiť vo veľkom meste.
„ Áno. Presne tak. Bude to stopäťdesiat simoleonov.“
„ Nech sa páči. Dovidenia.“ Vystúpila som z auta a pozrela na svoj nový dom.Obrázok
Vlastne na svoj nový byt, ktorý som si prenajala neďaleko od centra mesta. Nie je to nič luxusné, pretože na to financie nemám. Môžem byť rada, že som zohnala aspoň toto a majiteľka mi ho prenajala za dobrú cenu.
Výťahom som sa vyviezla na desiate poschodie, kde boli ďalšie tri byty. Odomkla som dvere od toho svojho a chvíľu som zostala stáť medzi dverami. Po pár sekundách som vošla dnu a zabuchla za sebou dvere. Na chodbe boli dvoje dvere. Otvorila som prvé. Bola to malá kúpeľňa s bledo modrými stenami. V rohu starší sprchový kút, záchod a umývadlo so zrkadlom. Druhé dvere viedli do spálne. Bola celkom priestranná, ale tmavá, pretože cez malé okná neprechádzalo veľa svetla. Bola tam posteľ a malá skriňa, ktorú mi dnes ráno priviezol otec s ostatnými vecami. Prešla som opäť na chodbu, ktorá viedla do obývačky. Bola naozaj veľká a bola spojená s kuchyňou. Televízor a sedačku mi tiež priviezol otec, ale kuchyňa zostala asi po majiteľke. Týchto pár vecí vypĺňalo celý môj byt, ktorý bol podľa môjho názoru pre jedného človeka veľký.
Sadla som si na sedačku, pretože pohovor v nemocnici kvôli práci bol až o hodinu. Práve preto som sem prišla. Pred tromi rokmi som skončila strednú zdravotnícku školu a teraz som sa rozhodla nejako to využiť. Od malička som chcela byť doktorkou a teraz sa začínam o to pokúšať. Ja to dokážem. Povzbudila som sa v myšlienkach. Vtedy sa mi myšlienky zvrtli iným smerom a ja som si spomenula na rodinu, ktorá je od mesta veľmi vzdialená. Je to síce iba dve a pol hodiny, ale nemám peniaze na to aby som za nimi cestovala aspoň raz za týždeň. Cestu sem a ostatné náklady mi zaplatil otec, ale odteraz si budem musieť vystačiť sama. Preto musím získať tú prácu.
Pozrela som sa na hodinky na ruke. V myšlienkach som blúdila dvadsať minút a preto som sa rozhodla pomaly ísť, keby som náhodou nevedela nájsť nemocnicu. Nemal by to byť veľký problém, pretože cestou sme okolo nej prechádzali. Keby som len predsa nevedela nájsť cestu, spýtam sa. Byt som zamkla na dva krát a opäť výťahom zišla dolu. Išla som pešo, pretože som nechcela míňať posledné peniaze na taxík alebo metro.Obrázok
Je krásny slnečný deň a prechádzka mi padne vhod. Vydala som sa tou cestou, kadiaľ ma doviezol taxík. Po niekoľkých minútach som našla tabuľu s označením pre nemocnicu. Potešila som sa, že som to našla tak rýchlo. V nemocnici na recepcii som sa spýtala kam mám ísť.
„ Dobrý deň. Prišla som na pohovor ako uchádzačka o miesto zdravotnej sestry.“ Zdvorilo som sa opýtala na recepcii. Za veľkým pultom stálo dievča útlej postavy, chudšie ako ja.
„ Aha. S kým ste sa kontaktovali?“ prekvapene sa ma opýtala.
„ Volala som s pánom Dastonom. Viete je to vzdialená rodina môjho...“
„ S pánom primárom! Hneď ste mohli povedať. Kanceláriu má tu na prízemí , dvere číslo 29. Má na nich aj menovku.“ Prerušila ma recepčná ani som nestihla dopovedať.
Zamierila som rovno ku chodbe nad ktorou bolo označenie dverí 20-30. Zastala som pred jeho dverami a čakala. Chvíľu mi trvalo kým som zdvihla ruku a keď som chcela zaklopať počula som hluk.
„ Pozor prosím, uvoľnite cestu! Musíme ho rýchlo dostať na sálu.“
Vtedy popri mne preleteli traja doktori a tlačili pred sebou krvácajúceho muža na posteli. Jeden muž v bielom sa otočil a pozrel na mňa. Otočil sa naspäť k zvyšným doktorom.
„ Odvezte ho na sálu a všetko pripravte. Hneď som tam.“ Pozrel naspäť na mňa.
„ Ste pani Nox? Mohli by ste tu na mňa počkať? Musím ísť rýchlo na príjem. Ten chlapec mal autonehodu.“
„ Áno samozrejme. Počkám vás tu.“ Ledva zo mňa vyšlo a pán Daston, pravdepodobne to bol on, už utekal na sálu. Sadla som si na lavičku na chodbe a čakala som. Pozerala som ne biele steny a rozmýšľala som, či to ten chlapec prežije. Po hodine a pätnástich minútach si ku mne niekto prisadol. Pozrela som sa, bol to pán Daston a mal nešťastný výraz.
„ Stalo sa niečo?“ spýtala som sa.
„ Nezachránili sme ho. Začal krvácať do mozgu. Poďme radšej do kancelárie.“ Vstal a odomkol dvere.
„ Dáte si kávu?“ spýtal sa.
„ Nie ďakujem. A je mi to ľúto.“ Chcela som byť čo najviac súcitná, ale asi sa mi to nepodarilo.
„ Ľútosť v tomto odbore by nemala presahovať určité medze. To je v tejto profesii najdôležitejšie. Musíte jednať rozumom a nie srdcom. To si zapamätajte. A teraz k vám pani Nox.“ Dopovedal a sadol si za veľký stôl.
„ Slečna.“ Opravila som ho, no neviem či som spravila dobre.
„ Aha, prepáčte. Veď ste taká mladá a celý život máte pred sebou. Len si ho treba chrániť.“
„ Pravdu povediac som sem prišla predovšetkým chrániť životy tých druhých. Preto som študovala na zdravotníckej škole.“
„ To sa mi páči. Vlastne sa dá povedať, že to miesto máte isté, stačí podpísať zmluvu. Čítal som váš životopis a páčil sa mi. Začnete u nás ako zdravotná sestra a váš postup záleží iba na vás.“ Povedal a začal sa hrabať v zásuvkách. Vytiahol zväzok papierov a podal mi ich.
„ Nech sa páči. Zoberte si to domov a prečítajte. Nastupujete v pondelok, prineste to zo sebou podpísané. Teda ak sa rozhodnete pre túto prácu, samozrejme.“
„ Dobre veľmi pekne vám ďakujem. V pondelok sa určite uvidíme. Dovidenia.“ Podala som mu ruku a on ňou potriasol.
„ Dovidenia, slečna Nox.“ Vstal a vyprevadil ma von z budovy. Zdal sa už menej rozrušený.
Obrázok
Na čerstvom vzduchu som si vydýchla a všetka nervozita opadla. Domov som si vykračovala s úškrnom na tvári.
Doma som si pripravila niečo na večeru a rozmýšľala som čo budem robiť. Nemôžem byť stále zavretá doma alebo v práci. Nikoho tu však nepoznám a nemám toľko odvahy ísť niekam sama. Určite by som sa stratila.
Z myšlienok ma vyrušil zvuk zvončeka. Niekto zvonil u mojich dverí. Otvorila som a tam stála žena. Bola veľmi pekná. Mala krátke blond vlasy, veľké hnedé oči a plné pery na ktorých mala jemný rúž.
„ Ahoj. Som Katelyn. Katelyn Missoni. Bývam oproti.“ Milo sa predstavila a podala mi ruku.
„ Ahoj, ja som Meretrix. Poď ďalej Kate. Môžem ťa tak volať?“
„ Áno, jasné. Všetci ma tak volajú, ale ako mám volať ja teba? Také meno som ešte nepočula.“
„ Hm. Najprv som bola iba Mertrix, ale kamaráti mi dali prezývku Trixi.“
„ To sa mi páči. Trixi.“ Zopakovala a s úsmevom vstúpila do môjho bytu.
Obrázok
Začali sme sa rozprávať. Bola veľmi milá a dosť ukecaná. To mi však vôbec neprekážalo, pretože ja som skôr tá tichá. Bolo fajn niekoho poznať a ešte k tomu niekoho s kým si naozaj rozumiem. Na gauči sme presedeli asi dve hodiny. Bol to naozaj vydarený večer.
„ Dobre Trixi, tak ja už idem. Ráno skoro vstávam.“ Postavila sa Katelyn na odchod.
„ Ďakujem, že si sa zastavila. Rada som tu niekoho spoznala.“ Bolo to naozaj úprimné.
„ Aj ja som ťa rada spoznala. Zastav sa u mňa kedykoľvek. Budem rada. A tiež si môžeme niekam zájsť. Je tu plno miest, kde sa dajú zbaliť naozaj skvelý chlapi. Ozaj, máš priateľa?“
„ Nie, nemám.“ Priznala som sa. Vlastne som nikdy nemala.
„ To je dobre. Ani ja. Niekoho nájdeme. Bude to zábava.“ Katelyn mala úplne rozžiarený výraz v tvári.
„ Ako myslíš.“ Usmiala som sa a vyprevadila som je na chodbu. Byt mala oproti toho môjho. Posledný krát sme sa pozdravili a zabuchla som dvere. Zamkla som a zamierila som rovno do spálne.
Obrázok
Ľahla som si a v tom momente som zaspala.
Naposledy upravil Nicolla dňa Pia 05 Nov 2010, 13:14, celkovo upravené 9
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Uto 02 Nov 2010, 00:28

Ľidičky ja neviem ako tam mám dať foto. :D :D :D Mohli by ste mi niekto poradiť? :D :D :D
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod yoh1len » Uto 02 Nov 2010, 01:18

Keď pridávaš príbeh tak hore máš tu lištu (hrubé písmo, veľkosť písma, kurzive atď.) tak tam hore maš aj tlačidlo "Img" to stlačíš a tam kde máš v texte kurzor ti hodi niečo take [ img ][ /img ] bez medzier

dalšia vec je, že potrebuješ obrázok niekde už mať zverejnený
ten môžeš zverejniť hoci kde aj na FB si ho daš do nejakeho albumu potom otvoríš obrázok a skopíruješ odkaz (http:// blabla.sk) medzi tie dve takto [img ] ODKAZ [/img ] nič viac takto môžeš vložiť hoc kde do stredu textu :) pre istotu si pozri náhľad či ti tam vložilo ten obrazok čo si chcela a ak áno daj odoslať :)
yoh1len
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 31 Júl 2010, 20:58
Pohlavie: Sim

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Uto 02 Nov 2010, 12:46

dakujeem ale aj taak to nejako nejde :D vypíše my tam iba obrázok a nič viac :(
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod yoh1len » Uto 02 Nov 2010, 16:23

tak potom ti len nechce tvoj prehliadač načítať obrázok alebo to kde zverejnuješ je zakazane... a ked to davas cez FB album tak musiš najprv na fotku kliknuť pravym tlačidlom myši a dať otvoriť obrazok a až potom skopiruješ tú adresu :)
yoh1len
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 31 Júl 2010, 20:58
Pohlavie: Sim

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Lincey » Uto 02 Nov 2010, 22:57

velmi dobré, keď pridáš aj fotky bude to super. určite budem čítať
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Str 03 Nov 2010, 12:11

lincey dakujem..a velmi rada by som pridala fotky lenze ono to prostte nejde :( ja viem ze je to bez toho oničom :D
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Totodile7625 » Štv 04 Nov 2010, 19:58

Príbeh je to dobrý ... len by to chelo tie fotky ... ;)
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Nicolla » Štv 04 Nov 2010, 22:00

ja viem ze to potrebuje tie fotky iba neviem co robím zle :( preco ma to neposlucha??? :(
Nicolla
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 05 Okt 2010, 22:44
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Totodile7625 » Štv 04 Nov 2010, 22:52

A je tu vôbec niekde na fóre návod na obrázky ? :o
Edit : myslím nejaký obrázkovy , z ktorého by sa to lepsie rozumelo ...
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Sonča » Štv 04 Nov 2010, 23:04

Ulož di fotky buď na FB alebo na pokec alebo na hocijakú stránku. Potom si otvor konkrétnu fotku, klikni na ňu ľavím tlačidlom myšky a daj vlastnosti. A skopíruj stade adresu (URL). KEď dávaš príspevok tak si hore koikni na tú ikonku img a medzi ne skopíruj túto adresu (URL) :good:
Kedy sme boli naozaj šťastný? Boli to okamihy, ktoré prišli nečakane, nezaslúžene a nevyžiadane, len tak.
Obrázok užívateľa
Sonča
Batoľa
Batoľa
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned 24 Okt 2010, 12:21
Pohlavie: Simka

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Totodile7625 » Štv 04 Nov 2010, 23:06

JA používam bezpaltné Hostingy obrázkov ( Imageshack , tinypic , ... ) Kde už sa ti bbc sám vygeneruje a ty ho iba skopírujeŠ na fórum , alebo skopírujeŠ URL a hodíŠ medzi [img]a[/img]
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Mestečko Salvavus

Poslaťod Lincey » Pia 05 Nov 2010, 00:02

tu je návod : viewtopic.php?f=28&t=830 ak by ti to stále nešlo napíš mi PM a pokúsime sa to vyriešiť :)
"Attingere caelum diagito"

Skvelé RPG
Obrázok užívateľa
Lincey
Starec
Starec
 
Príspevky: 1428
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 16:03
Pohlavie: Simka

Ďalší

Späť na Príbehy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia