The sims 2 priezviská

Voľná diskusia k hre The Sims 2 a všeobecne o The Sims 2.

Moderátor: Sašena

The sims 2 priezviská

Poslaťod pat » Štv 21 Apr 2011, 19:45

Prosím Vás kto mi poradí. Chcem vedieť, že ako spravím, aby sa napríklad chlap sa volá Ján Vedro a, aby sa jeho žena volala Michaela Vedrová a nie Michaela Vedro a keď teda dám, že Michaela Vedrová tak zase chlap sa bude volať Ján Vedrová, ale ja chcem, aby sa volali Ján Vedro a Michaela Vedrová, ako tí vytvorení napr. Montyovi. Patricio Monty a Isabella Montyová. Ako to spravím alebo nastavím? Čo s tým, dá sa to? :(
Obrázok užívateľa
pat
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 228
Registrovaný: Ned 04 Jan 2009, 15:56
Bydlisko: Dom
Pohlavie: Sim

Re: The sims 2 priezviská

Poslaťod Sašena » Štv 21 Apr 2011, 21:51

Podívej, zlato, je to americká hra a angličtina nezná přechylování příjmení u ženy do takového tvaru, jako je běžné u nás, u vás a ještě v pár státech. To, že to takhle udělali překladatelé, je podle mně spíš chyba, protože nemůžeš změnit fakt, že dítě se jmenuje příjmením po matce, takže já jsem použila SimPE a naopak jsem všem těmhle ženským změnila jméno na mužský tvar, abych se vyhnula problémům s chlapci, kteří samozřejmě mají potom příjmení s koncovkou -ová. S tím nic nenaděláš, ale pokud se s tím chceš mořit pokaždé, když se ti narodí kluk, tak si s tím v SimPE hraj.
Docela by mně zajímalo, jak se s tímhle vypořádávají takoví Islanďané, u kterých holka dostane jméno, složené z křestního jména otce a přípony -dottir.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Re: The sims 2 priezviská

Poslaťod pat » Pia 22 Apr 2011, 09:29

No dobre už to mám stiahnuté, ale ako to otvorím to sims v tom programe? Čo mám kliknúť.
Obrázok užívateľa
pat
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 228
Registrovaný: Ned 04 Jan 2009, 15:56
Bydlisko: Dom
Pohlavie: Sim

Re: The sims 2 priezviská

Poslaťod pat » Pia 22 Apr 2011, 18:23

Ako to mám spraviť mám už to stiahnuté a teraz čo s tým poraďte prosím.
Obrázok užívateľa
pat
Dieťa
Dieťa
 
Príspevky: 228
Registrovaný: Ned 04 Jan 2009, 15:56
Bydlisko: Dom
Pohlavie: Sim

Re: The sims 2 priezviská

Poslaťod Sašena » Pia 22 Apr 2011, 22:14

Nainstaluj to, pak to otevři, najdi si městečko, ve kterém bydlí tvůj sim, označ ho, otevři a pak si na levé liště klikni na Sim description nebo tak nějak, pak si najdi toho sima, kterého chceš přejmenovat, v kolonce s příjmením mu změň jméno, dej commit a pak ještě Save.
Kdopak by se čerta bál?
Obrázok užívateľa
Sašena
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 1115
Registrovaný: Uto 22 Júl 2008, 22:52
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Simka

Čo znamenajú mená simíkov v Krasohlídkove?

Poslaťod Angeloo » Štv 31 Okt 2013, 21:11

Takže dneska som o tomto článku písal na svojom blogu.

Vedeli ste, že nie len meno ale aj priezvisko každého simíka charakterizuje jeho osobu? Ako a čo vlastne mená a priezviska znamenajú sa dočítate tu!

OT:
Inakšie ak by mal niekto záujem podieľať sa na tvorbe môjho blogu (to znamená že by bol/a aj on/a admin/ka) píšte do PM :)
Obrázok užívateľa
Angeloo
Novorodenec
Novorodenec
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 29 Aug 2013, 16:48
Pohlavie: Sim

Re: The sims 2 priezviská

Poslaťod Simko » Pia 01 Nov 2013, 14:56

Wow! To je fakt zaujímavé! :huh:
Inač máš veľmi dobrý blog! :wink:
Ak chceš zažiť niečo čo si ešte nikdy nezažil, musíš preto spraviť niečo čo si ešte nikdy neurobil. :)
Obrázok užívateľa
Simko
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Sob 23 Jún 2012, 17:09
Pohlavie: Sim


Späť na The Sims™ 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia