Sims 3 alebo sims 2

Voľná diskusia k hre The Sims 2 a všeobecne o The Sims 2.

Moderátor: Sašena

Ktorú hru máte radšej?

Sims 2
18
46%
Sims 3
11
28%
Obidve sa mi veľmi páčia
10
26%
 
Celkom hlasov : 39

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod schnegy » Ned 27 Máj 2012, 20:46

Inak je OT asi ale Toto mas fakt pravdu. Ja som si nejak nikdy neuvedomila, ze na FB sa takto rozmaha vsetko, kedze nejake skupiny o hrach nenavstevujem. Sa citim, akoby som objavila Ameriku :slap: :lol: No je to fakt skoda... Forum je a bolo dobre vzdy z toho hladiska, ze tu musi clovek naozaj nieco zmysluplne napisat a odoslat, lebo ine sa netrpi, ma to nejake usmernenie od moderatorov a skratka su fora asi najlepsia komunikacna vec na internete, vzdy som ich mala rada. Asi len naozaj starnem alebo co :unknown:
Na francuzskom vajicku som sa velmi nasmiala :lol:
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Nemesix » Pon 18 Jún 2012, 16:06

Neviem kde to dať..Ale keď už som hrala či sims1, či sims2, či sims 3...tak najlepšia bola dvojka..jednotka bola aj je dobrá..-možnosťami...ale grafikou, a otáčaním a týmito technickými možnosťami dobrá nieje..napríklad. objatia, tanec , jedenie jedla, bozkávanie- tak je to úplne o inom než v trojke alebo dvojke..neviem pripadá mi to krajšie spracované...ale grafika je zlá, to je pravda..aj to že iba sa bozkávajú,mojkajú a majú dieťa..ale nato že to bolo prvé sims..tak je to super..+ keď počítam tie dodatky..tiež boli úžasné..no sú aj výnimky..
Sims2- je to oveľa väčší pokrok oproti jednotke...dali si záležať na všetkom..proste úžas...+ bolo lepšie že ste si mohli pridávať hociaké veci do hry..buď ste tie veci tvorili sami alebo ste si ich stiahli je to veľké + oproti jednotke...
Sims3- sú tu ako vo všetkých veciach určité výhody a nevýhody... výhoda je že môžte navštevovať susedov , chodiť po meste..nevýhody podľa mňa sú že sa nedajú urobiť bez downloadov taký realistický simovia-čo sa v dvojke dalo....aj tí čo robia sims 3 nemajú takí cit k tým hráčom..proste keď bol Will Wright tak to bolo Sims..teraz už iba vymýšľajú to čo sa iba im páči...no každý má iní vkus...dúfam že sims 4 bude oveľa lepšie ako trojka...privítala by som to..keby nejaké interakcie by boli z jednotky, grafika a ešte lepšia z dvojky. a možnosti z trojky+ ešte niečo naviac..nejaké nové stavebné prvky atď..konečne som sa vyhovorila..:D
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Uto 26 Jún 2012, 11:43

Také o tom často různě uvažuji Nem :wink: Je to takový nekončící myšlenkový proces :)

Drobná otázka. Co znamená u downloadů (u domů tuším většinou): No CC? Znamená to, že nený použitý vlastní obsah nebo...?
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Nemesix » Uto 26 Jún 2012, 14:14

počkať..ako?..neviem kde som to písala? ..
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod schnegy » Uto 26 Jún 2012, 15:51

Ano Leia, no CC znamena "no custom content" teda ziadny vlastny obsah.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Uto 26 Jún 2012, 17:01

schnegy píše:Ano Leia, no CC znamena "no custom content" teda ziadny vlastny obsah.


Děkuji :)
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Fuzz33 » Ned 15 Júl 2012, 16:10

Ja musím povedať, že The Sims 2 je lepšia. Mám The Sims 3 aj so 4 dodatkami, ale stále mi to pripadá také akoby odfláknuté. Na The Sims 2 sa mi veľmi páčilo, že tam toho bolo viacej aj zo života ako napríklad choroby. Taktiež sa mi nepáči ten štýl smrti. V TS2 sa mi ľúbilo, že sa mohlo stať úplne čokoľvek, kedykoľvek a nečakane (mohol do vás udrieť blesk, mohla na vás padnúť družica, proste čokoľvek), a v TS3 sa síce dá zabiť elektrickým prúdom, ale aj to na dvakrát a pritom musí simík stáť v kaluži. Proste sa mi nepáči, že všetci simíci musia prežiť dokým nezomrú starobou. Ďalšie mínus v TS3 je, že keď už mám väčšiu rodinu (tak tretiu generáciu), stane sa niečo čo mi pokazí celú chuť do hry. Napríklad raz sa mi stalo, že sa mi v dome (konkrétne v kuchyni) objavil akýsi neviditeľný predmet. Viem, že tam bol, lebo ho simíci obchádzali a niekedy sa cez neho nevedeli dostať kam chceli a nedalo sa to dať preč. Taktiež sa mi stalo, že si súrodenci zrazu boli úplne cudzí. Už si neboli rodina. Proste z TS3 mám viac nervy ako zábavu.
Fuzz33
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 403
Registrovaný: Ned 15 Júl 2012, 16:00
Bydlisko: Gatlin
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod pipa » Uto 17 Júl 2012, 20:04

Pre niekoľkými dňami ma chytila nostalgia (a prázdninová nuda) a po dlhom, dlhočiznom čase som si spustila Sims 2.
Musím priznať, že trojka ma nikdy nejak veľmi neuchvátila, takže som tam veľa vecí nepreskúmala, ale aj tak si dovolím tvrdiť, že na dvojku nič nemá. Spolu s datadiskami je to úplne premakaná hra, v ktorej sa dá urobiť naozaj čokoľvek. To, že sa tam sim nemôže voľne prechádzať po meste alebo navštevovať susedov mi ani tak veľmi nebaví, lebo je tam množstvo vecí, ktoré môže robiť doma. A ak už sa rozhodneme s našou rodinkou ísť na nejaký obecný pozemok, tak sa simovia nestratia v navonok krásnej budove, na ktorú sa budeme musieť niekoľko minút pozerať, lebo dnu nás to nevpustí. Jednoducho v dvojke sa ešte tvorcovia naozaj riadili tým, čo hráči chceli.
Avšak trojka, aj keď má nejaké výhody, je celá iba o peniazoch :? Namiesto toho, aby dali veľa vecí do datadisku, tak všetko náhádžu do limitovaných edícií, či si to človek musí zohnať za simpointy a podobne. Datadisky po ktorých hráči túžia od začiatku (napr. seasons) sú v nedohľadne a radšej je tu každú chvíľu nejaký balíček s Katy Perry, či datadisky ako Obludárium, ktoré mnoho ľudí nezaujmú a ak áno, tak len na krátku chvíľu. Ale čo už keď nás to po pár hodinách omrzí? Veď peniaze sme im už za to dali :roll:
Jediná vec, ktorá mi pri opätovnom spustení dvojky chýbala, boli rozšírené možnosti pri tvorbe simov. Rada sa s každým simom pohrám, či už sa jedá o výzor alebo o osobnosť. Ešte pred vytvorením mám presný obraz o tom, ako sa majú správať a vyzerať a v tomto je trojka lepšia. Množstvo vlastností a možností, ako simov upraviť.

Vidím, že je to dlhé a asi trepem piate cez deviate, ale mala som chuť sa vypísať :whistle:
It's a good thing to be strange, normalness leads to sadness.
-Phil Lester
Obrázok užívateľa
pipa
Starec
Starec
 
Príspevky: 2717
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 12:44
Bydlisko: Topoľčany
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Totodile7625 » Str 18 Júl 2012, 09:32

Zdieľam úplne ten istý názor pipa.
Až na to obludárium ... na to sa teším! :lol:

pipa píše:V dvojke sa ešte tvorcovia naozaj riadili tým, čo hráči chceli.
Avšak trojka, aj keď má nejaké výhody, je celá iba o peniazoch

Toto je najväčšia a bohužiaľ najsmutnejšia pravda.

Skrátka a dobre ... The Sims 2 = Hranie, The Sims 3 = Tvorba
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Str 01 Aug 2012, 20:19

Dobře napísané Pipa. Stejně jako Totodile mám istý názor.

Dneska jsem po delší době hrála TS3. Včera jsem prostě měla chuť vytvořit novou simku. Dívala jsem se nějakou dobu na jeden seriál o hudebnících a prostě se mi v hlavě zrodila touha si v TS3 vytvořit klavíristku :) Říkala jsem si: "Ále ty neduhy nafukuješ. Určitě jsi byla ve špatné náladě a nedostatky TS3 sis v tu dobu dělala větší než jsou. Vrátím se k tomu, tu simku vytvořím. Bude z ní skvělá klavíristka, na klavír bude mít místnost s výhledem, romantika a Beethoven. Na koberci si jí bude hrát její kočka. Bude to hodně, čtivá, mladá dívka s chutí sportovat a snem dostat se na vrchol kariéry v divadle v hudebním oboru..." takové ty ideje se mi honily hlavou. Asi to znáte. Prostě jsem ji chtěla vytvořit. A vytvořila. Byla jsem s ní spokojená, vyhrála jsem si s ní i s její číčou a nastěhovala ji do krásného městského domečku. Ten jsem za její poměrně slušné zbylé peníze vybavila a i v hlavě načrtnutou místnost s klavírem jsem podle svého očekávání vytvořila. Prostě krása!! Povedlo se mi to (omlouvám se za samochválu, ale vážně jsem byla spokojená). Nemohla jsem se dočkat hraní s nimi.
VELKÉ ZKLAMÁNÍ. Všechen čas, který jsem do hraní vložila se mi pak znechutil, protože byl ztracený. Tak jak říká Totodile - TS3 - tvorba. NIC VÍC. Do doby než jsem začala hrát, bylo vše v pohodě. Ale potom :( :cry: Nevím, proč mi to teď příjde víc jak dřív. Že bych byla náročnější?? Já prostě nevím. Ale ty bugy, to chování simíků, ty nesmyslné reakce, NEDOŘEŠENÉ PRVKY. Jedna z věcí, která mě nejvíce štve a dovádí k šílenství je to, že i když je domeček vcelku prostorný (dávám si na to vždy díky tomu pozor), ale není to žádná vila, simík nedokáže dělat interakce s jiným simíkem nebo mazlíčkem uvnitř domu. Často když chci jen pohladit mazlíčka, simka mi prostě výjde až na nejzažší konec zahrady, kde vyčká, až kočka dojde a až tam se uráčí ji pohladit nebo dát pamlsek. To stejné mezi simy. PROSTĚ HRŮZA!! Nebo si kočka vezme hračku v pokoji (s klavírem), kde má vážně vcelku prostor! Ale v TS3 je to s těmi čtverečky či s čím tak !debilně! vymyšlené, že prostě kočka přejde celé patro, sejde po schodech do prvního patra a ještě si výjde NA ZAHRADU!! To myslím, že budu vraždit. Stejný horor je mít ve druhém patře batolata. Musula jsem si u Coatesů vždy batolata volat až na balkon, aby je rodič mohl vzít vůbec do náručí. PARDON, ALE TOHLE MĚ OTRAVUJE CELÝ DOJEM Z HRANÍ!! Vztekle jsem dnes hru vypnula a nadávala jsem na sebe za čas a energii, kterou jsem tomu věnovala. Fakt vážně přemýšlím, že s TS3 skončím a hry prodám :? :( Tolik šancí jsem tomu u dala...

Jaj, to jsem se rozjela. Asi to nikdo číst nebudete, ani se vám nedivím :lol: Ale já to musela vyfiltrovat!! Jsem z toho tak otrávená a nešťastná, protože jsem TS3 vždy bránila. Ale už mě dochází s touhle hrou všechna trpělivost. Já jsem perfekcionista a tohle mě od srdce ničí...
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Nemesix » Str 01 Aug 2012, 23:23

Ja som si to prečítala ..a máš úplnú pravdu Leia, ja teraz hrám v poslednej dobe sims 3, a baví ma to lebo mám veľký priestor..ale poznám to že keď máš malý priestor tak ti proste simík musí ísť až niekde do tramtárie... :? ..ďalšia vec ktorá sa mi nepáči a asi aj viacerim že keď chceš ísť napr. do nejakej nálevny alebo do klubu tak musíš pol minúty aj viac čakať dokým sa ti to celé načíta a zobrazí vnútro budovy..a to isté je aj s domami keď ideš z klubu do domu.. :cry: na to v sims 3 fakt nemám nervy..niekedy by som si možno aj dvojku zasa zahrala.. :roll:
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Štv 02 Aug 2012, 01:12

Já ji dneska hrála. A velmi jsem se uklidnila. Prostě požitek ze hry :heart:
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Fuzz33 » Pon 06 Aug 2012, 00:53

Už dlhú dobu hrám radšej TS2. Mám síce trojku stále nainštalovanú, ale slúži len na to, aby mi zaplnila plochu. Občas mi to začne chýbať, ale keď si to zapnem a rozpamätám sa aké sú tie dodatky v celku nanič (nie všetky), hneď ma to prejde. Dúfam, že už v tých zvyšných dvoch datáčoch vymyslia niečo, čo stojí za to (keď nerátam Obludárium a ročné obdobia, na ktoré sa teším, snáď nesklamú).
Fuzz33
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 403
Registrovaný: Ned 15 Júl 2012, 16:00
Bydlisko: Gatlin
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Totodile7625 » Štv 03 Jan 2013, 16:05

CandyEm píše:Aj by som si zahrala Sims 2-ku ale štvú ma tie "aspirace", lebo akonáhle môjmu Simovi nesplním nejaké priania tak sa úplne zosype :D

Myslíš asi skôr Obavy. A ani vtedy sa nrezosype, len bude mať horšiu náladu a odpočítajú sa mu body aspirácie.
A práve to mi v Sims3 chýba. Aspirácia, biele diamanty, obavy a spomienky. :roll: No máme síce body šťastia ... ale tak nejak sa mi viac páčila aspirácia a odmeny za ňu. Takisto mi chýbajú obavy. A ROZUMNÝ systém spomienok. Pretože teraz má Sim spomienku aj za to že sa ide prejsť do parku. :down:
Naposledy upravil Totodile7625 dňa Štv 03 Jan 2013, 16:36, celkovo upravené 1
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Fuzz33 » Štv 03 Jan 2013, 16:07

Presne TOTO, vystihol si to. Síce mi v TS2 chýba tá etapa Mladý dospelý bez univerzity, ale to nevadí.
Fuzz33
Teenager
Teenager
 
Príspevky: 403
Registrovaný: Ned 15 Júl 2012, 16:00
Bydlisko: Gatlin
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť