Sims 3 alebo sims 2

Voľná diskusia k hre The Sims 2 a všeobecne o The Sims 2.

Moderátor: Sašena

Ktorú hru máte radšej?

Sims 2
18
46%
Sims 3
11
28%
Obidve sa mi veľmi páčia
10
26%
 
Celkom hlasov : 39

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Ned 18 Mar 2012, 15:11

Vážně přemýšlím o tom, že se o těchto velkých prázdninách (nebo dříve, ale pochybuji) podívám zpátky do světa The Sims 2. Tolik věcí mi schází. Nemluvím jen o ročních obdobích, ale o baklažánových džusech, zahradničení (starým způsobem) a bruslení, Vánocích, skříní naplněnou oblečením, které jsem si koupila, vybírání svatebních šatů v obchodě se snoubencem, loučení se s dítětem, které jde na univerzitu a studium na ní... Probouzí to ve mě nostalgii, bylo to tak kouzelné a hrozně mi to v 3 chybí :( Nevím, nepůsobí to tak upřímně... Nevím. Možná na chvíli 3 uložím a nahradím ji dvojkou. Bude to možná zvláštní vrátit se do světa načítání, ale čím víc na to myslím, tím víc mě to láká. Ve trojce stejně teď nemám pořádné město. Po Riverview nemám chuť upravovat Appaloonské pláně, které k tomu stejně nemají dobré podmínky a bez pořádného města to nějak nemá šťávu. Také mě začalo vytáčet jisté množství drobných bugů nebo spíš obtíží, když žiji v menším domě a tak nějak mě to škádlí k tomu, abych si od trojky vydechla a v čase oddechu ji odpustila její "prohřešky" :) Pokud to tak smím říct.

Uvidím. Stejně v poslední době nic moc nehraji. Nějak nemám náladu. Ale i když mám a simíky zapnu, dlouho mi to nevydží, jelikož mi to nepřínáší žádnou vnitřní odezvu. Musím popřemýšlet...

Ale The Sims 2 mi najednou vážně schází :( :(
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Totodile7625 » Ned 18 Mar 2012, 18:39

Leia, presne takto to mám aj ja. The Sims 2 vo mne vyvoláva absolutne nostalgické spomienky. Ibaže neviem prečo, ale dnes mi jednoducho nejde Sims2 ani na jednom počítači. Teda ani na NB, ani na PC poriadne. Takže som sa toho nostalgického hrania vzdal.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Pon 19 Mar 2012, 16:18

No, ja práve hrám TS2 :) , a musím uznať, že ma to chytilo oveľa viacej ako TS3 :D .
Presne to, čo napísala Leia :mrgreen: :good: :clap:
V TS3 sa mi vôbec nepáči to čakanie na malé dieťa. A, neviem prečo, ale v TS2 sa mi páčilo to čaknie, aké bude mať tehotenské oblečko :lol: . Teraz je to o ničom... :cry:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Pon 19 Mar 2012, 19:22

Ano. Těhotenské oblečení. To nemělo chybu!! Vždy jsem se těšila, až si půůjdu z budoucí maminkou vybírat oblečení. Mé těhotenky byly vždy nádherné :heart:

Ach, jak o tom mluvím a čím víc o tom přemýšlím, tím více se mi stýská... :(
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Nemesix » Str 25 Apr 2012, 18:18

Neviem či to tu patrí..ale neviem do ktorej témy som to mala dať..je to super obrázok o sims ako sa to vlastne stupňuje tá generácia..:) Od batoľaťa až po pomník..:D..tak ako v živote..
Obrázok
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Str 02 Máj 2012, 17:27

Naozaj nádherný obrázok... :mrgreen:
Ale prekvapuje ma tá urna na konci :shock: Nevie niekto čo je to zač? :huh: :unknown:
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Str 02 Máj 2012, 18:38

Že by... urna na popel? :mrgreen: Nevím, co tím myslíš. Tuším, že je to dost jasné :whistle: :)
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Str 02 Máj 2012, 20:50

No áno... Ale takúto som ešte nevidela :unknown: .
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Str 02 Máj 2012, 20:59

Však ta fotka samotná je vytvořena samostatně animačně. Takhle simíci ve hře nevypadají (polohy, šaty atd.) tudíž to, že je urna na obrázku nemusí znamenat, že je ve hře :) Tam jsou jen hroby, jestli se nemýlím. Nebo ne? Dvojku jsem nehrála věky.
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Nemesix » Str 02 Máj 2012, 21:07

No keď máš ten popol so símikom vonku je to pomník a keď dnu tak je to urna..aspoň sa mi to tak zdá..:)
Obrázok užívateľa
Nemesix
Starec
Starec
 
Príspevky: 1211
Registrovaný: Pia 24 Jún 2011, 21:02
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod schnegy » Str 02 Máj 2012, 21:52

Ano, je tam aj urna ale nie takato. Mozno sa cosi podobne da stiahnut :wink:
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Alisiq » Štv 03 Máj 2012, 15:20

schnegy: Aj ja si myslím. No podľa mňa by aj... mohla byť takáto urna...teda pomník v hre.... :unknown: :whistle: :mrgreen:
No veď aj keď máte zlatú aspiráciu (vy už to poznáte) tak budeš mať taký pomník- zlatý. 8)
Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. Sheldon. BAZINGA!
Obrázok užívateľa
Alisiq
Rodič
Rodič
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Str 08 Dec 2010, 20:57
Bydlisko: simsland
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod PrincessLeia » Pon 21 Máj 2012, 22:06

Vůbec mě nenapadalo, kam zajít se zprávou s tak neobvyklým poselstvím. Nakonec jsem se rozhodla pro toto téma. Nechtělo se mi to dávat do sekce "Ostatní" jelikož tam se často něco přehlédne a nebudu skrývat touhu po tom, abyste se někteří z vás podívali.

Chtěla bych vás pozvat na své bývalé forum. Vytvořila jsem ho 22. 12. 06. Bylo mi zhruba 13let a toužila jsem po svém, jelikož jsem k žádnému nepatřila a ani se mi to při vší snaze nedařilo. Fungovalo velice dlouho a měla jsem tam plno blízkých internetových simích kamarádů. Ani už netuším čím se to zvrhlo. Každopádně už jsem se o něm po několika letech nemohla dál starat a předala jsem ho své moderátorce, které jsem věřila. Dnes jsem si na něj opět vzpomněla a zaujala mě myšlenka, co se s ním asi stalo? Tušila jsem, že už nebude aktivně fungovat, ale vyrazilo mi dech, že ho nechali všichni ti staří známí a zejména moderátorka, které jsem forum s důvěrou odkázala, aby se snažila ho udržovat, nechali upadnout vlastně v té chvíli, kdy jsem jej opustila :-| a že už necelé dva roky smutně a opuštěně strádá...

Ale nyní už to není podstatné. Za týden ho však chci zrušit. Podrobnější příspěvek si můžete přečíst tady (úplně dole):

http://simline.fr-bb.com/t195-debata

Každopádně mu dám raději zaniknout a navždy odpočívat než na něj nechat sedat prach. Má poslední týden života, tak jsem chtěla, abyste se na něj podívali :oops: Byla to má samostatná práce a velice jsem to tam měla ráda :)

http://simline.fr-bb.com/forum

Tady jsou dva odkazy na stránky, kde jsou dokonce ještě mé staré příspěvku s jednimi z posledních simíků z The Sims 2:

http://simline.fr-bb.com/t183-fotky-vasich-simiku

http://simline.fr-bb.com/t183p45-fotky-vasich-simiku

Najdete je v debatě. Měla jsem přezdívku Leia Skywalker.

Opravdu jsem se při prohlížení těch fotek nefalšovaně rozplakala... Ty simíky jsem milovala, ale jak silný vztah jsem si k těm počítačovým postavičkám vytvořila cítím až nyní. Jsou to krásné vzpomínky...
"I am a reader. Not because I don't have a life, but because I choose to have many." - Anonymous
Obrázok užívateľa
PrincessLeia
Starec
Starec
 
Príspevky: 1935
Registrovaný: Pia 01 Okt 2010, 14:35
Bydlisko: Czech Republic
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod schnegy » Uto 22 Máj 2012, 00:59

Je to skoda. Ale fora so sims tematikou vseobecne upadaju. Jednoducho, ked forum nema navstevnost a prispevky, nema to potom velky zmysel. Veru, zivot ide dalej velmi rychlo a nepocka na nas. Ako pises, na simov z dvojky mam aj ja krasne spomienky. Ale rada si ich zahram aj dnes.
Science is organized knowledge. Wisdom is organized life.
(Immanuel Kant)
Obrázok užívateľa
schnegy
Starec
Starec
 
Príspevky: 3126
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:32
Pohlavie: Simka

Re: Sims 3 alebo sims 2

Poslaťod Totodile7625 » Ned 27 Máj 2012, 11:53

Leia, toho fora mi je ľúto. Ale jak píše schnegy, dnes už bohužiaľ s forom k TS3 neprerazíš. :-|

Hlavná problematika for k Sims3 je dnes veková kategoria, ktorá tú hru hrá a k tomu všetkému ohromná sociálna sieť - facebook. Ved si len predstavte, koľko ľudí (ne)malo v ére Sims2 facebook. Vtedy ešte nebol taký populárny a teda hráčom neostávalo nič iné, než sa zaregistrovať na nejaké forum, ak si o danej hre chceli s niekym pokecať, alebo sa dožadovali poradenstva, alebo chceli prezentovať svoje fotky. A tak to bolo skvelé, pretože tým, že ten dotyčný začal "spolunažívať" v istej komunite, medzi istými ľudmi, podľa istých pravidiel, tak sa aj mnoho naučil. ( To hovorím z vlastnej skúsenosti. ) Ale ak si vezmeme facebook, tak čo tam tie malé deti dnes robia? Iba spamujú stránky s prosbou ( a slovíčko "prosím" sa stáva čoraz väčšiou raritou ) o pomoc a mnohokrát ani nerozmýšlajú najprv, v čom by ten problém mohol byť. Jednoducho bez bárzjakého rozmyslu tam tresnú otázku a čakajú, že im niekto poradí. A ak im náhodou niekto napíše aj to, aká bola jeho otázka nezmysluplná, tak dotyčné decko sa ešte k tomu urazí a začne sa tam primitívnym spôsobom škriepiť. A ak tie decká nespamujú s prosbou o poradenstvo, tak spamujú s výtvormi v hre ( čo by ani tak nebolo na škodu ), ale čo na škodu je, že už vôbec nefunguje na facebooku objektívna kritika. Ja sa pozrem na nejaký výtvor, ktorý je ... povedzme nie najlepší a pod ním samé komentáre tipu "Pekné", "Krásne", "Suprové, nechceš ho zaradiť do našej súťaže", "Ujde". Tak za prvé: Ten výtvor vôbec nie je pekný. No každý tam bude písať, že je pekný, alebo ak sa niekomu nepáči, nenapíše radšej nič. A to je chyba! Ved omnoho viac by prospela nejaká konštruktívna kritika a návrhy na zlepšenie, ako klamlivé pochvaly. Lenže to tie decká nezvládnu, pretože ich vyjadrovacie schopnosti sú na úrovni francúzskeho vajíčka ( nehovorím o všetkých, to zas česť výnimkám! ). Toto robí ten facebook. Tie decká už nerozmýšlajú. A náhodou sa zaregistrujú na nejaké forum a ich logika je taká malá, že nedokážu pochopiť ani jednoduchý návod na vkladanie obrázkov. Je to smutné, ale je to tak. Kým sa v ére TS2 decká združovali na rôznych forach, boli nútené začať trochu logicky premýšlať. Už len nad tým, ako ten obrázok vložiť. A hlavne tá kritika. Tá na forach bola, pretože ľudia na nich písalý minimálne päť riadkovú reakciu na nejaký výtvor, ktorý sa im nepáčil a čo je hlavné, uviedli tam návrhy na zlepšenie. To dnes nefunguje, lebo tie decká sú už lenivé aj písať.
food is my religion and pizza is my god
amen
Obrázok užívateľa
Totodile7625
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4106
Registrovaný: Uto 19 Okt 2010, 10:51
Bydlisko: Mimo Vašu modrú planétu ...
Pohlavie: Sim

PredchádzajúciĎalší

Späť na The Sims™ 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia