Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Máte nejaké nejasnosti, problémy, otázky k The Sims 3? Pýtajte sa!

Moderátori: Emerald, Totodile7625

Pravidlá fóra
V tomto fóre sa musia striktne dodržiavať nasledovné pravidlá, ktoré sú kontrolované adminmi, moderátormi, poprípade podmoderátormi fóra GAMESIMS:
1. Vyhýbajte sa vulgárnym, rasistickým, reklamným, ilegálnym (c.rack, torrent, warez...) príspevkom či komentárom s podtónom erotiky a taktiež nevhodnému správaniu, ktoré na fóre vyvoláva konflikty.
2. Píšte vždy k danej téme a nerobte tzv. offtopic,
3. Nezakladajte zbytočne duplicitné témy alebo veľmi podobné či zbytočné, pred založením novej témy si fórum najprv dôkladne prezrite.
4. Vaše príspevky by mali byť vždy zmysluplné a miestne, nepíšte, keď nemusíte (príspevky typu – „To áno“, „Neviem“ alebo obsahujúce len smajlíky a pod. sa odstraňujú, považujú sa za „nahrabávanie“ príspevkov!).
5. Váš príspevok nesmie obsahovať viac ako 10 rovnakých smajlíkov a všeobecne viac ako 10 smajlíkov v jednom riadku.
6. Necitujte zbytočne t.j. po poslednom príspevku, zároveň necitujte príspevky s citáciami a obrázkami.
7. Nezobrazujte príspevky s obrázkami širšími ako je veľkosť 600.
8. Váš avatar by mal mať maximálnu veľkosť 120x120.
9. V podpisoch je zakázané mať obrázky (neplatí pre smajlíky).
10. Nepoužívajte v nastaveniach fóra skrytú prítomnosť.

Ak pravidlá nebudú dodržiavané, postupovať sa bude takto:
1. Osobné napomenutie cez pm.
2. Zavedenie varovného hodnotenia.
3. Zablokovanie prístupu na toto fórum.

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod eva » Pia 20 Nov 2009, 15:04

Skúsim inak.
V normálnej základnej hre je pre susedstvá Saves a odtiaľ som si zobrala to moje mesto, kde sú všetky rodiny. Teraz, keď ho chcem presunúť do Saves v Cestovnej horúčke, nejde to (presunúť ide, ale v hre to susedstvo aj tak nie je). Je to tam nejak inak. Ale musí sa to dať, to si neviem predstaviť, že by som teraz všetko odznova mala robiť :cry:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Maggi » Pia 20 Nov 2009, 16:13

Ty si preinštalovávala sims, že?
Mňa tak napadlo, odinštaluj datadiks, daj tam to susedstvo a ak pôjde tak opäť nainštaluj datadisk...to bude tým že do každého susedstva sa inštaluje CH a keď si mala susedstvo iba s TS3 tak ti to nezobralo :)

čo mám teraz robiť ja? :( 32€ v háji?
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod vika » Pia 20 Nov 2009, 16:58

skusala si to preinstalovat? mozno to prejde..alebo skus patche/aktualizacie inak ma nic nenapada, kedze mne sa to nestalo :(
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Maggi » Pia 20 Nov 2009, 17:37

keď to preinštalujem, nezmažú sa mi dáta? :(
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Emerald » Pia 20 Nov 2009, 17:48

Inak keď preinštalovávate nedávajte pri odinštalovaní "Odstrániť uložené hry" dnes som si nainštalovala hru bez problémov a to na PC aj notebook, na oboch ide spustiť. Na jednom som všetko inštalovala nanovo bez "zálohy" na druhom som preinštalovávala základnú a potom doinštalovávala datadisk s tým, že som si zálohu vôbec neuložila iba som pri odinštalovaní nezaškrtla ponuku odstránenia tých uložených vecí, čiže sa nevymazali. Základnú hru som potom nainštalovala na to isté miesto ako bola predtým a potom som doinštalovala datadisk a všetko funguje, na dovolenku som šla s rozohranou rodinou zo základnej hry a bez problémov to šlo.

Eva to čo napísala Maggi je to správne riešenie, dnes som sa o tom presvedčila, takže odinštaluj datadisk, vlož tam tú svoju zálohu a potom ho naspäť nainštaluj a nabudúce keď budeš preinštalovávať si tú zálohu síce ulož aj mimo, ale ak bude problém iba s hrou tak pri odinštalovávaní neodstraňuj uložené hry, vyhneš sa tak problémom ako tie uložené hry dostať naspäť do hry.

Maggi na patche kašli, ja som ich nemala ani na základnej hre a pri inštalácii WA sa ma to spýtalo či to môže aktualizovať predošlú verziu hry dala som že hej, tak to spravilo a potom v poriadku prebehla aj celá inštalácia, ten datadisk vlastne niečo ako update predošlej verzie obsahuje (bolo to tak aj pri niektorých datadiskoch z TS2 že inštalovali update k predošlým dodatkom). Skús teda odinštalovať datadisk, možno aj základnú hru a všetko nainštalovať znovu, neviem či si mala uloženhú zálohu iba zo základnej hry, ale ak nie ulož si teraz a skús preinštalovať tak ako som hore napísala, čiže bez vymazania uložených hier. Tam by problém s tým čo si ty doteraz nahrala byť nemal. Ak ti to stále nepôjde napíš na technickú podporu, že ti po nainštalovaní datadisku a úvodnom videu nejde načítať hra.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod eva » Pia 20 Nov 2009, 17:52

Maggi, máš to u mňa! :ilove:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Maggi » Pia 20 Nov 2009, 18:05

Emerald, ďakujem :) Keď prídem domov to skúsim :)
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Emerald » Pia 20 Nov 2009, 18:25

Hlavne pri tom odinštalovávaní čítajte tie tabuľky, pár sekúnd navyše je určite tá najmenšia cena za stratené hry o ktoré by ste prišli nerozvážnym klikaním bez čítania okienok. Ja som skutočne preinštalovala bez straty rodín :wink: verím, že to bude fungovať aj tebe Maggi.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod eva » Pia 20 Nov 2009, 20:52

Aha, teraz som si spomenula. Otázka :oops:

Keď má jeden Sim vysokú úroveň víz a idem s ním a ešte s jeho rodinou na dovolenku, môžu ostať všetci na dlhšie, ak pozýva ten s vízami?
Skúšala som už tie dobrodružstvá, ale nestihnem to nikdy za 3 dni :slap:
Obrázok užívateľa
eva
Starec
Starec
 
Príspevky: 2094
Registrovaný: Str 26 Mar 2008, 17:07
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Emerald » Pia 20 Nov 2009, 21:38

Myslím, že hej. Lebo je aj taká nová odmena celoživotná, že predĺži tomu kto ju má pobyt na dovolenke a je tam napísané niečo také, že ak pôjdeme na dovolenku so skupinou v ktorej bude Sim s takou odmenou tak budú môcť na tej dovolenke zostať dlhšie, takže pri vyššej úrovni to asi funguje rovnako ako pri tej odmene. Inak tie úlohy pokračujú. Ak to nestihnete na jednej dovolenke tak potom keď sa do tej lokality s tým Simom vrátite môžete pokračovať. Či nie? :oops:
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod vika » Pia 20 Nov 2009, 22:05

urcite hej, mne to tak islo :) je fakt ze tie 3 dni su kratka doba aby sme s tymi vizami postupili :( ked treba zase plnit vsetky potreby :( inak neviete ci sa hovorilo ze sa budu dat v dataci prefarbovat schody? nieco sa mi zda ze by to malo ist ale mne to nejde :( skusal to uz niekto?
vika
Dospelý
Dospelý
 
Príspevky: 581
Registrovaný: Sob 22 Mar 2008, 17:47
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Maggi » Pia 20 Nov 2009, 22:59

No, preinštalovala som to-napodiv som tam žiadnu otázku či bez vymazania hier, nemala :-| No po odinštalovaní mi všetko ostalo ako pred...a keď som opäť nainštalovala, tak opäť mi to nešlo načítať...ach jaj :(
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Emerald » Pia 20 Nov 2009, 23:25

:o nemala si tú otázku? Mňa sa spýtalo či chcem odstrániť aj uložené hry.

Ešte mi napadlo. Inštalovala si do vlastného priečinku alebo tam kam to je prednastavené? Ak do vlastného dúfam, že si to nedala do tej istej zložky v ktorej máš TS3 základnú.
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Maggi » Pia 20 Nov 2009, 23:29

No ja som si to nenastavovala kam, ale neprepísalo mi to v Programs Files, zložku TS3 sú tam aj základná aj WA :) Prednastavené som dala...ešte sa idem pozrieť na aktualizácie grafickej karty, lebo aj tak technická podpora je iba cez pracovný týždeň :(
Obrázok užívateľa
Maggi
Starec
Starec
 
Príspevky: 5509
Registrovaný: Pon 24 Mar 2008, 20:41
Bydlisko: Slovakia
Pohlavie: Simka

Re: Problémy s datadiskom Cestovná horúčka

Poslaťod Emerald » Pia 20 Nov 2009, 23:36

Ok takže problém v tom, že by si to dala do rovnakej zložky nainštalovať nie je. No napadá mi ešte tá graf. karta. Napíš akú máš ak nevieš nájsť ovládače. Potom ešte môže byť problém v downloade. Možno sa niečo čo máš stiahnuté neznáša s novým datadiskom, napríklad nejaký hack (ten na odstránenie cenzúry to nebude, ten mám aj ja, no ak máš nejaký iný, skús ho odstrániť).
Tomak je náš kráľ!
Vzdávajte mu hold a vďaku!

- Boys in books are just better
- Nechajte ma snívať.
- Som tu pre vás, vaša Emerald
- Google should be your best friend!
Obrázok užívateľa
Emerald
Globálny moderátor
Globálny moderátor
 
Príspevky: 6552
Registrovaný: Pia 21 Mar 2008, 23:17
Bydlisko: GAMESIMS
Pohlavie: Simka

PredchádzajúciĎalší

Späť na PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia